ROSA ERPE.: 1 BELGIUM FOR EVER NIEUWS UIT DE STREEKLebl*!l"!- sSSB"Si"HSEi I 11 V Priesterlijke benoemingen EENE VERTELLING DIT DE V' EEUW. Brievenbus. Leve Belgenland KAATSSPEL. Erembodegem. Letterhautem. 77 i;'°tuJ,A.Iiat<?,ht St.- Gilles - Dendermoude. Geeraardsbergen. 1 He f/oehifiicust is do grondvest der maatschappij. Zoo sprak de hooggeachte Heer Minister Jieltepulte verleden Zondag te Gent tot de anti-socialisten. Waar het Kruis niet gekomen is, daar is slavernij het Kruis brengt de vrijheiti. Toen Joannes, van uit het gevang aan Christus deed vragen of Hy de Mes sias was, antwoorde de Zaligmaker zegt aan Joannes, dat de blinden zien,de kreupelen gaan, de melaatscheu genazen, de dooden verrijzen, en dat de blyde boodschap aan de armen wordt verkondigd. Dit laatste was het voornaamste: de leer der vrijheid werd aan de armen ge bracht. Negentien eeuwen heeft haar zaad vruchten gedragen, en gy, ge blytt uwen christen oorsprong waard gij bukt alleen voor God, en voor niemand anders... Die schoone woorden, Vrienden Lezers moe ten wy ons levenlang onthouden en ze dikwijls overpeinzen en overwegen. i9otifth de zedenleer van 't liberalism en 't socialism, (de gevloekte sek ten die de zuivere leering van onzen godde- lyken Zaligmaker aanhoudend bestrijden en aan 't volk trachten te ontrukken) is w< êral in toepassing gekomen I 't Was te Vervier». De metserdiener Lambert Grignart, 27 jaar, van zijne vrouw gescheiden, leefde sedert eenigen tyd in betrekking met de weduwe Delhez, 47 jaar oud dezer oudste zoon, Pieter kon het moeilijk met den minnaar zijner moeder ge deeld krijgen. Dezer dagen weigerde Pieter den toegang aan Grignart. Weduwe Delhez ging met dezen weg en een uur nadien kwamen zij terug, maar dan verzocht de vrouw zelve Grignart van niet binnen te kernen. Grignart luisterde er niet naar en trok naar boven. Twee minuten later klonken verscheidene revolverschoten. Voorbijgangers sneldea binnen ea vonden Grig nart stervende liggen, wyl bloed en herseneu uit verscheidene kogelgaten ontsnapten. Hij werd stervend by zijne moeder overgebracht. Pieter Delhez was zich intusschen gaan gevan- Ïen geven op het policiebureel aan 't stadhuis... li l Ei I wat moordenaars wereld kweekt de liberale en socialistische leer I Wat leventje toch bij het goedje zonder godsdienst I 't Is om te ijzen... He hitte doet weeral van zich spreken in Amerika. Uit New-York wordt gemeld dat geweldige onweders, vergezeld vaa hagel, op verschillige plaatsen van Amerika uitgeborsten zijn. Te Pittsburg en omliggende, raamt men de schade op 2 1/2 miljoen. Eene unrtlbevitu/ werd Zondag, te Mostar in Her- zegavine gevoeld. Ze heeft on geveer tien seconden geduurd. 1^. Men hoorde geweldige onder- aardsche ontploffingen. Het j weder was stikkend heet. De bewoners vluchtten verschrikt de straat op. Talryke schou wen zijn ingestort, en de muren vau meestal de huizen zyn gescheurd. lu de stad Saragewo heeft men denzelfden dag eene lichte aardbe ving gevoeld geene schade werd daar aange richt. Eene hontlenltevenia riffe WOUW, Theo-Julie Tharreau, v. van Adriaan Godet, is te Nantes gestorven. Zij was geboren in Augustus 1800 te Angers, (Frankrijk) Eene sehrikke- Ujlte spooneeff rtanp viel voor in Frank dienst doende tusschen Angers en Poitiers! nabij een der bruggen gereden, toen, op twintig meters van daar, de lokomotiet ontriggelde. Door 't geweld van den schok werd de lokomo- tief tegen de borstwering van de brug geslin gerd, die instorte. De lokomotief viel met den tender, den foergon en een reizigerswagen vau derde klas, in de Loire. Gelukkig dat de ketens braken en dat de andere wagons op de riggels bleven. De stoker en de treinoverste konden al zwemmende zich redden. De mecanicien bleef onder de lokomotief gevat en verdronk In den gezonken wagen bevonden zich twee er veertig personen. 'I Heen de feamassouslo Qe uitricht in Italië tegenwoordig gaat alle gedacht te boven. Mtilrdilittal lasset ia, die Zaterdag te Rome langs de ViaSicilia naar het klooster der Zusters Mis- sionnarissen van het II. Hart reed, om er de mis te lezen, ter gelegenheid van de Eerste Communie der volkskinderen, werd door eenen groep metsers, die aan de gemeenteschool werkzaam waren, uitgefloten en uitgejouwd Wat later werden de Eerste Communiekanten die zich naar de ontvangst vau den Paus bega ven, door dezelfde kerels beleedigd. De Maestro M'erosi kwam Zaterdag morgend te Kome aau. In de statie werd hij door eenen werkman iu 't gelaat gespuwd. De maestro stoorde er iich niet am. Een ffUU- sche prelaat, in omreis l' Rome werd door het (gepeupel beleedigd. Te Floren- tië, te Pisa, te Livorno, te Faeuza, te Venetië en in verscheidene andere steden hadden hevige anti-godsdienstige betoogingen plaats. Te Flo- rentte heeft het gepeupel ttcee herken fn brand gestoken en te Pisa werd een klooster bestormd. Te Varrazze deed overeenige dagen het par- ket enn onderzoek in het MoOSteV der Saletianen, en hield eenige leeraars aan. Het is nu bewezen dat de beschuldigingen, tegen deze laatsten ingebracht, volstrekt onge grond zijn en de leeraars, die, na hun eerste verhoor, reeds in vryheid gelaten waren, zijn nu geheel cn gansch buiten zaak gesteld... Dat alles is de uitwerking van een duivelsch plan, dat in de framasson9logen gesmeed werd. Om het gepeupel aan gaug te krijgen, bereid den zy de treurige toeren der fameuze Fuma- galli... Br I wat laag gespuis huist er in de vrijmetselarij 1... Uit oorzaak van de anti-katbolieke beweging, die iu Italië heerscht, heeft Z. H. de Paus be- volen de twee eerste bedevaarten van den Jubi- lé, die binnen kort to Rome moesten aanko men, uit testellen, namelijk deze van Noord- Frankrijk, geleid door Mgr Delamair9 en de fransche volksbedevaart, ouder het bestuur vau M. Harmei. Voor de volgende bedevaarten zal de Paus een besluit nemen volgens de omstan digheden. 'I Zwemmen gaat we derom tal van slachtoffers maken. Ouders Ouders 1 past op uwe kin- ders 1 Rechts au links hoort men reeds van verdrinken en versmo ren. 7 Was rier jaar geleden dezer dagen dat cardiuaal Sarto tot Paus gekozen werd. Moge de almachtige God onzen heiligen Vader den Paus, Pius X nog lange jaren behoeden en beschermen 1 Eïontiiff Edward van Engeland en Keizer Frans Jozef zullen te Ischl eene sa menkomst hebben. Br menschen eene werd te Monte-Carlo in stukken Een heer en eene dame, welke die ijsciyke stukkeu iu eene valies bij zich droegen, zyn Marseille (Frankrijk) geknipt..... Ja, men schen, 't gaat ver in de wereld van 't goedj zonder godsdienst, 't gaat er ver... Hel ontceder van Haan dag heelt in 't Brabantsche erg gewoed. Te Watermael-Boschvoorde, Hooylaert en Groe- nendael, en Overrijssche, was het ook een echte ramp. Serren en boomgaarden zijn letterlijk verhakkeld. Op sommige boomen staat er geen enkele vrucht meer 1 Verder op, naar Ottignies, is de oogst vernield. In 't Doornijksche hield de hagel ook erg huis. Ontelbare luitenen schaliën werden ver nield. Meest al de kelders schoten onder water. Op den buiten is de oogst grootendeels door den hagel verhakkeld. West-Vlaanderen insgelyks kreeg zijn aan deel in de verwoesting... Laat ons niet vergeten, Vrienden Lozers, dat de MMMMonatUS de machtige bescher mer is tegen donder en bliksem. Eet» koopman van Komen ver- zond woensdag eeue kruik gaspok, 18 kilo we gende, op hetadres van M. Verleye, Pont-de Cameleu, to Rijsel. Te Komen-Frunkrijk werd de kruik onderzocht en men bevond dat er het midden eene buis in vastgemaakt was waarin 10 kilo peper en 7000 stekskens zaten De douaniers werden verwittigd, het pak werd gadegeslagen en rond 11 ure waren de smok kelaars aangehouden. In het bezit van een der kerels vond men den verzendingsbrief van eene andere kruik, verzonden door -een persoon van Mtfeuen, aan hetzelfde adres als de andere (Imzq rond mp.n 5 kilo tabak en 2 kilo MSagelsteenen 400 gramme u, dat is oykans eeu hal ven kilo,zijn opgeraapt Etterbeek, verleden Maandag. Zulke klompje, kunnen een ruitje breken als ze aan 't neerklet teren zijn 1... Maar ik wensch aan onze Vrien den Lezers dat zij dezen zomer zulk gastjes als bezoekers krijgen, en vooraf niet dezer dagen, opdat zij allen in volle blijheid en rust den grooten Feestdag van SPiiZe- SA eve-1 route- Hemelvaar kunnen godvruchtigiijk vieren. De E. H. Sorraris, leeraar in het bisschop pelijk kollege te Eecloo, is onderpastoor be. noemd in de kork van O.-L.-Vouw-St-Pioters, te Gent, YBIJ NAAB HET HOOGDUITSCH. 9® Vervolg. Er bestond ook, niet ver van de plek waar thans do verlaten toren van Gapittelio, aan de monding des Prunallistrooms, zich verheft, een monnikenklooster, als verloren in die stille eenzaamheid, 't Was daar dat de bisschop een onderkomen zocht voor de vier broeders »n hunne op neming leed geene zwamis hunne bedrevenheid in het molenaars-en bakkersam bacht maakte hen voor de monniken tot wel kome huisgenooten. Zoo had dan de lieve God ten overvloede voor zyne arme kinderen gezorgd. Onder de bezigheden, welke Maxima in de gemeenschap der christene maagden te ver richten had, behoorden de boodschappen in de stad. Nu eens moest er iets verkocht, veelvul- diger voorraad ingekocht of andere zaken ver handeld worden daarom ging er geene week voorbij, dat zy niet minstens driemaal den weg van de villa naar Urcinium en terug had af te leggen. De afstand bedroeg ongeveer eene mijl, en voerde langs wijnbergen en oljibosebjes AG. Liberalen in eenen gemeenteraad, man, zelfs al blij ven zij de minderheid, dat Is een stok in do wielen van een goed bestuur. Het tegenwoordige liberalism is te veel de slaaf, de kruipende stattf der framassonsloge geworden. De ware belangen eener stad of eener ge meente, die eigenlijk trekt het liberalism zich niet aan. Enkel is die sekte er op uit om de katholieke beheerders het goed besturen onmogelijk te maken en tevens zoo veel mogelijk nadeel toe te brengen aan onzen Heiligen Godsdienst. Uijgevolg, man, werk, werk uit al uwe krachten Mn zulke controleurs buiten den gomecm teraad te houden. Niets goeds, maar veel nadeel zou er van komen. Aalst is er 't droevig bewijs van. H. Niels ontvangen, deze week T. Kom naar ons Bureel. Best 's avonds om 8 u.„. V. Van de zedenzaak van Gent, medegedeeld dooi de Gazette van Gentzoo min als van die van Jumet, medegedeeld door Le Patriote hebben wij niets gezegd' gij hebt gelijk, doch wij hebben voor grondbogin van zulke nleuwsjes zooveel mogelijk te vermijden. Do libe rale gazetten zijn van een ander gedacht, eens dat de zaak kan op katholieke instellingen geschoven worden. Dit toch moet ons niet verwonderen. Het liberalism heeft voor doel, op het aandringen der framassonsloge, van het volk teontchristenen en zedelijk te bederven. Zola, het vuile zwijn, is de afgod van 't liberalism ge worden. B. Ook goede schriften in overvloed verspreiden, dat moet gij. Vriend, 't Is daarmeë om doen, daarmeê bijzonderlijk. Onze Duitsche broeders hebben der wijze zich sterk gemaakt. ook olmenboomen boden er den wandelaar eene aangename schaduw Op zekeren dag kwam zij, volgens gewoonte, in den namiddag van haren uitstap in de stad terug. Het uur was reeds min of meer gevor derd, en de zon had het grootste gedeelte van haren weg naar de zee reeds atgelegd. Gelijk Maxima met vlugge treden huiswaarts spoedde, kwamen een aantal plompe wagens den weg al dien zij volgen moest. Elk was met twee kop pels ossen bespannen en met lange lorken- boomen bevracht. Elk koppel ossen werd door een voerman gedreven, en de geheeio tocht was van eenige soldaten begeleid, die met lans en zwaard gewapend waren. Meer dan eens had Maxima dergelyten wegensleep ontmoet zij had echter altijd in tijds van den weg kunnen afspringen om onge merkt den stoet te laten doorgaan. Nu waren de wagens voor haar, eer zy ze bemerkt had. Zij bleef op zij van den weg staan, en hield de ooge» neergeslagen. Juist toen de laatste wagen voor haar door reed, blikte zij op. De voerman van het achter ste ossenpaar was een bejaard man, wien men bet aanzag, hoe lastig de gang hem viel. Maxima schouwde hem medelijdend aan zijn mager, ingevallen aangezicht kwam haar bekend voor. De voerman bleef stilstaan, en blikte op zyne beurt, opmerkzaam en met Het Engelsch dagblad Hel- f/ian Eimes and Metes 't welk te Brussel verschijnt, schreef onlangs Er is geen land ter wereld dat, gedurende de vijf en twintig laat- ste jaren, meer vooruitgang heeft gemaakt dan België. Koophandelnijverheid, fabrie- ken genieten eene welvermaard- held, en ten huidigen dage mag dit land aangewezen worden als een zeldzaam voorbeeld van on- derbrolcen welvaart, en van on- geëvenaarde nijverheidsbedi-ijvig- held. Hoepla! laat het Aalstersche blauw B uitblik maar liegen en den zot houden met zijne lezersBelgium for ever Leve België I door de Statiestraat gereden, toen al met eens de fourche brak van een der rijwielen, en de geleider op de harde kasseisteenen terecht kwam alhoewel erg bezeerd aan hoofd en schouder, kon de jongeling zich ter statie be geven. IVnamA Da alleenlevende wagen- JÉ.CUcIUlG. makeFj Fmns BouJaudy> vaQ Eename, was sedert verscheidene dagen niet meer gezien geweest. Dezen morgend heeft de veldwachter de deur zijner woning opengebroken.Men vond den man dood te bed liggen met een dik gezwollen hoofd. De heer dokter De Grave van Oudenaarde, heeft het lijk onderzocht. Kampstrijd te Schaarbeek op Zondag 11 Oogst tus schen Schaarbeek en Etterbeek. Uitslag der prijskampen op Zondag *IH Juli. Te Jemappe8. 1 Lutte. Quaregnon 3 spelen 23 vijftie nen Jemappes7 spelen 32 vijftienen- 2 Lutte. Cambron 5 spelen 29 vijftienen Quaregnon 7 spelen 35 vijftienen. Beslissing. Quaregnon overwint met 8 spelon 37 vijf tienen Jemappes 2 speLen 21 vijftienen. Te Braine. 1 Lutte. Tubize 3 spelon 24 vijftienen Braine 8 spelen 37 vijftienen. 2 Lutte. Soignies 2 spe len 18 vijftienen Geeraardsbergen 8 spelen 36 vijftie nen. Beslissing. Geeraardsbergen overwint met 10 spe len 48 vijftienen Braine 6 spelen 43 vijftienen. "Maandag 29 Juli, Te Bergen. 1 Latte. Hornu 6 spelen 8ü vijftienen Soignies 8 spelen 41 vijftienen. 2 Lutte. Hornu 2 spe len 21 vyftienen Ceusmes 7 spelen 31 vijftienen. Beslis sing. Ceusmes overwint mot 7 spelen 46 vijftienen Soig nies 6 spelen 39 vijftienen. Te Brussel zuid. 1 Lutte. Rebaix 2 spelen 22 vijftie nen Etterbeek 7 spelen 33 vijftienen. 2 Lutte. Nijvel 5 spelen 32 vijftienen ltebaix 7 spelen 38 vijftienen. Beslissing. Etterbeek overwint met 8 spelen 38 vijftie nen Rebaix 2 spelen 14 vijftienen. Te Jemappe3. 1 Lutte. Quaregnon 3 spelen 25 vijftie nen Frameries 7 spelen 34 vijftienen. 2 Lutte. Quareg non 4 spelen 26 vijftieuon en Jemappes 7 spelen 37 vijf- 35 vijttienen tegen 4 spelen 33 vijftienen aan Jemappes. Te Lenze. 1 Lutte. Schaarbeek 5 spelen 28 vijftienen Braine 7 spelen 35 vijftienen. 2 Lutte. Schaarbeek 2 spelen 20 vijftienen Cambron 7 spelon 32 vijftienen. Beslissing. Braine overwint met 8 spelen 43 vijftienen tegen 6 spelen 37 vijftienen aan Cambron. Donderdag 1 Vagal. Te Etterbeek. Beroepen partij. Hylebos Karei, Geeraardsbergen, Dubois, Etterbeek, Moens, Herder- sem, De Beer Albert, Hofstade, Ducarme, Braine, vor men da partij der Nationalen. Milfort, Fervail, Brnyero. De Meuider, Gilbert vormden de partij der Borinage! Schitterende overwinning voor de Nationalen met 13 speien 6L vijftienen tegen 6 spelen 38 vijftienen. Het spel beeft 11 aan de nationalen tegen 1 gestaan. Zondag 4 Oogat. Te Aalst. Schoon weder, redelijk volk. Etterbeek bekomt den hoed. Aalst tegen Schaarbeek. Schoone kamp waarin Aalst de overwinning behaalt met 7 spe len 41 vijftienen tegen 6 spelen 37 vijftienen. Eene mel ding voor A. Spaens en Deialieux van Schaarbeek. 2 Lutte. Etterbeek verliest met 6 spelen 35 vijftienen tegen Schaarbeek 7 spelen 33 vijftienen, zeer schoone kamp waarin wij do slag moeten bewonderen van Dn- bois, die een geheel spel overleverde en aan Delalieui voor het keeren, Dubois van Etterbeek en Pntmans ea Delannoit van Schaarbeek. Beslissing. Men verwacht een hardnekkige kamp, men is aan de verwachting niet bedrogen, 't is oprecht spijtig dat Spaens het spel heeft moeten verlatc-n en zich moest doen vervangen anders hadde Aalst de overwinning behaalt, in zijn geheel speelde Aalst goed, bijzonder Jef De Moor. Aalst 7 spe len 37 vijftienen Schaarbeek 8 spelen 43 vijftienen Melding aan Delalieux, Putmaos en Deiaunoit. Er zijn 321 ballen geievert waarvan Schaarbeek er 15 kwaad sleegen 23 kwaad keerde, Aalst 11 kwaad sleeg 10 kwaad keerde,Etterbeek 2 kwaad sleeg 9 kwaad keerde. To Hamme. De kleine partij van Aalst overwint Zele met 10 spelen 49 vijftienen tegen 5 spelen 35 vijftienen Naar wij vernomen hebben zal op 7 Oktober, zijnde verloren Maandag, eene latte plaats hebben tusschen de Nationalen en de Borinage op het Esplanadeplein te Aakt- Junior. stijgende verwondering, haar in het aangezicht, Maxima, zyt gy het zegde hy ten laatste. Op het hooren der bekende stem, liet deze laatste zich haastig op de knieën vallen, on greep de hand des ouden mans, die zij met tranen en kussen overdekte, terwijl zy snikte Mijn hee mijn meester, zijt gy het Moet ik zoo u wedervinden Ja Maxima, ik ben het, zoo ziet gij mij weder Deze voerman, in eenen armzaligen slaven- kiel gehuld, tot ossendryver afgedaald, deze man met de onedele ossenzweep, was niemand anders dan de voormalige senator Iseiis. Eene korte poos bleef Iseiis bij Maxima staan. Zoo bondig mogelyk verteltfen zij elkan der hunne lotgevallen. Maxima berichtte Rosa's vader wat van deze geworden was. Dan ging zij voort Ik kan onmogelyk lijden, dat gy langer in dezen staat moet blyven. Hier mc»et hulp ge schaft worden. Ik weet niet, boe het met Rosa staat, of zy wellicht zich naar Eus ebius' ver langen he*ft gevoegd, en meestere® in dezes woning is geworden. Doch het zij zoo 't wil, ik ga naar Karthago om haar uwen toestand be kend te maken. Zy zal helpen... Dat mooet gij Diet, Maxima, weder- sprak Iseüs. Men kon u herkennen. Het is te gevaarlek. De plechtige inhuldiging van den heer Jean Meuleman als burgemeester der gemeente zal plaats hebben op Zondag 18 Augusti 1907. De prachtige stoet, zal gevormd worden om 1 1/2 ure namiddag aan de Vijf huizen, alwaar de heer Burgemeester komende van Aalst, denzei ven zal vervoegen, om zich vervolgens in beweging te zetten om 2 1/2 ure stipt namiddag, langs de Gentschensteenweg, Nerenbroeck, Sevecoot, Dorp en Dorpstraat. Orde van den stoet: 1. Vaandrig te paard, 2. Wielryders, 3. Ruiters, 4. Praalwagens, 5. Rijtuigen, G Afdeeling der scholen, 7. Mu ziek maatschappy S°-Cecilia, 8. De heeren bur gerlijke overheden, 9. De heer burgemeester met lijfwacht. De deelnemers van den stoet worden verzocht zich stipt aan de schikkingen der bevelhebbers te gedragen. den. Zij strooien nu uit dat het de katholieken zijn die den nacht voor de laatste gemeentekie- zing briefjes aan de kiezers zonden waarop ge schreven stond Stemt voor de echte liberalen, voor de echte liberalen alleen 't Zal nog al beteren. Dees jaar zullen zeker de liberalen den laatsten nacht voor de gemeentekiezing briefjes zenden om de kiezers voor echte katholieken en voor de echte katholieken alleen te doen stemmen. Toe, jongens, liegen dat ge berst of uw kot valt in duigen, maar 't zal toch wel val len De demokraten zullen hen geenen tweeden keer laten vangen. Demokraten, opgepast, want de liberalen zyn van de eerste niet ge borsten. 11 ure, is er ten na- deele van Edmond Van dt r Brugge, landbouwer, te Borsbeke, eene vlasmijt, van 600 frank waarde, die te velde stond, ten gronde afge brand. Oorzaak onbekend er is verzekering. A Qnpl rp Auguste Cobbaut,die Zon- 1 dag avond van zyn paard viel te St-Lievens-Houtem, is aan de gevolgen overleden Hij was 18 jaar oud. NillAVP Op Zondag4 Oogst vergaderde te Li IIIU t L/. Njnove de Bond der gemeenteontvan gers van het arrondissement Aalst. Al de gemeenteontvangers van ons arrondissemt ma ken deel van dien bond op twee of drij uitzonderingen na, en dit waarschijnlijk wel opdat het immer waarheid blijven zou dat er geene algemeens regels bestaan zon der uitzonderingen. Om 3 1/4 werd de vergadering geopend door M. J.B. De Beer den onvormoeibaren en ievervollen voorzitter die op gezellige on klare wijze de leden op de hoogte bracht van de werkzaamheden van den Algemeenen Vaderlandschen Bond der gemeente-ontvangers van België sedert de laatste vergadering te Aalst. Daar de heer Van Laethem zijn ontslag als sekretaris van den bond ingediend had om reden van ziekten in zijne famillic,die hem beletten zich ernstig met de belan gen van den bond bezig te houden, werd er dan ook een nieuwe sekretaris benoemd. Verder werd er vastgesteld 16 Eenen oproep te doen tot al de bestaande bonden onzer provincie om ze aan te zetten hunne werkzaam heden meer kracht bij te zetten nieuwe cantonale en arrondissemenlsboncien in 't leve n te roepen, en ein- io een Algemeenen provincialen Bond Eendracht immers maakt macht I 2. Een smeekschrift te zenden aan de bestendige de putatie onzer provincie, vragende de gemeentebesturen aan te zetten de belachelijke jaarwedde der gemeente ontvangers op billijke wijze te varhoogen en ook hunne rechtveerdige eischen bij de wetgevende Kamers te steunen. 3. Voetstappon aan te wenden bij de katholieke Volks vertegenwoordigers van on3 arrondissement, ten einde een wetsontwerp dat in den toekomenden kamerzittijd neergelegd zal worden, te verdedigen en te stemmen. 4. Dees jaar nog zal iedere gemeente-ontvanger aan zijn gemeentebestuureenen rechtmatigen opslag vra gen. Na het bespreken van eenige punten van bestuurlijk belang, werd om 5 ure de vergadering met geestdrift gesloten, in de zoete hoop welhaast hunne rechtveerdi ge wenschen voldoening te zien bekomen en tot hertelijk wederziens in onze toekomende verga- d0rin«- Vjllhe. J\ederbrakel. rDf w°nine:van Jan Baptist Gyselinck, aan den Hetrweg, is saterdag uaclit door brand iu asch gelegd. De pompiers konden zich slechts bepalen tot het vrijmaken van de naburige ee bouwen. Dendermoude. r<ilstf:rmor8en,2ijn de marktdag, was de neer Leon D Hooge, van Grembergen, eeu glas bier gaan drinken in het Visschershuis, op de Groote Markt en had zynen velo laten staan aan de deur, toen hij buitenkwam, was zijnen velo verdwenen de policie, van den dielstal verwittigd, zoekt den dief op, die in de richting van de Appelschepoort afgereden is. De herbergier en voeger. Louis Van der Veken.was Zaterdagnamiddag bezig zynen oogst af te pikken, toen bij door eene verkeerde be weging met zyno pik in zyn onderbeen kapte en hem eene groote wonde toebracht. De genees heer heeft het been vermaakt. Wees niet bekommerd. Ik moet er heen. Gij kunt in dezen staat niet blyven. «Ik moet voort 1 De lieve God zegene u en uwe onderuemingen. Met deze woorden liep hy zynen wagen na. Gelukkig bevonden de begeleidende soldaten zich juist aan het hoofd des stoets en hadden Iseüs' achterblijven niet bemerkt. Dit was dus het lot, door den woesten Gense- rik den ongelukkigen Iseüs toegedacht: met een aantal lotgenooten van de voornaamste huizen vaD Karthago, was hy gedwongen, ior- ksDboomen te vellen in het woud van Vizzinova om die vervolgens naar de haven van Urchi- nium te voeren. Den dag na hare ontmoeting met Iseüs, ylde Maxima naar den priester Mansuetus toe, en berichtte item haar wedervaren. Ook de prinster was van vaste meening, dat er voor Iseüs moest hnlp geschaft worden en hem docht, evenals aan Maxima, dat Eusebius, Eosa's meester, hiertoe de meest geschikte man was, indien het gelukte hem voor het plan te winnen. Hij i racht evenwel zijne bedenkingen in tegen Maxima's ontwerp van zelve terug te keeren naar Karthago. Hy dacht, men kon iemand anders zenden om de noodige inlichtin gen in te winnen en Rosa te verwittigen. Maxima liet zich intusschen niet van haar opzet ai brengen zy moest zelve gaan, meende ure, is er bi and uitgeborsten ia bet huis vau Kamiel Van der Poorten, Edingschestraat. Het huis is ten gronde afgebrand, al de meubelen zijn inden brand gebleven de pompiers, die spoedig ter plaats waren, hebben enkel de nevenstaande huizen kunnen redden. Fran^eux, schaliedekker, die de laddor opgegaan was, is ten gronde gevalleD, bij heeft verscheidene wonden aan het hoofd men heeft hem in een naburig huis gedragen, waar hij van eenen dok ter de eerste zorgen ontvangen heeft. 117pfIpppn —Gisteren namiddag ging ww euei tiiAd NeelSj oud 35jaren baden in de wateren der Schelde, alhier aan de brug. Zijn 9 jarig zoontje moest by zijne klee deren blijven, doch toen het kind bemerkte dat zijn vader hem niet meer liet zien, begon het om hulp te roepen. Eenige personen ter plaats gekomen hebben het lyk van den drenkeling een weinig later opgevischt. Hij laat eene we duwe, met drie minderjarige kinderen achter, Nijsken Rasschaert liep deze week achter eenen persoon op de wyk Driesch, toen hy eensklaps ten gronde viel en met het hoofd tegen het spoor van den tram terecht kwam. Hij had eene gapende wonde, waaruit hij veel bloed verloor. In bezwijming zynde werd hy huiswaarts gedragen. l^GCphpnp Putteken, hoe is het met uwen vermaarden bond. Wan neer komen zij nog eens springen op de plaats 'tls waarlyk treffend zoo een ontzaglijke bier- kuip te zien als gij, in 't midden van de draaiende menigte. Mogen wy dan uw portrait eens trekken Putteken heeft zijne brieven ontvangen door dewelke de koning verschooning de Pijlschieter hem erkent als edelman. Putteken zal voortaan teekenen markies vau al de Putten. Gegroet o edele spruit van adellijken bloede 1 Onze markies krygt affront in zyn dolle slonsen Deze kregen verbod van mede naar Dement hem te vergezellen. Dat kon daar slecht eff«kt maken op sommige deftige menschen. Ondanks dat was er volk met hoopen. De libe rale soep was overal in 't omliggende aan het overkoken geweest Meldert, Hekelgem, Lom beek, Teralpbene hadden hunne schavuiten afgelost. Daar was zooveel volk dat de kredieten voor het afvoeren van den Exterenberg niet meer moeten gestemd worden Sinds dat al dat pAAt.vnlk.er nver ffestant heelt ligt de JEXtereu- berg heil en gansch plat. Weeral profijt voor de gemeente. Zeg nu nog dat onze Putgraaf geen groot man is Menschen van Esschene, doet uwe rouw kleeren aan de kerk kan niet spreken en kan niet zeggen wat dat zij verplicht is aan den Markies. Och Heere toch, en wij zullen het mis schien nooit weten I Hoort eens vrienden Gaat nu zien naar de Bellebeek, of liever naar den Bellestroom. De Putgraaf is daar aan 't varen. De wind blaast in zijn zeilen... nog een beetje, ziet hy roeit zegevierend de haven binnen. Dank aan onzen edelen telg van 't jonge frissche noorden gaat Esschene nu zeehaven worden. Gegroet, o edele spruit enz. AsSChe. ^üze blauwe kefferkens had- den gedacht de kiezers tegen onzen knappen gemeenteraad te kunnen op maken... met de opcentiemen... maar ze zijn met hue broekskeo 't water ingevallen... Iedereen zegt hier Onze gemeente is goed be stuurdAssche is niet meer kennelijkziet eens wat verschil tegen Esschene... en 't fameuze Selzacte. Nu hebben ze 'nen anderen truc uit gevonden... en moeten controleurs in den ge meenteraad zitten, zeggen ze... mannen die... mannen dat... mannen die... zeeveren... juist gelijk in de kamers... Daar zitten ook contro leurs ofte babbelaars... die veel te veel babbelen om niets te zeggen... die den tyd verspillen in gezeever... en beletten dat er vele en nuttige wetten zouden gestemd worden... Wij hebben geene zeeveraars noch babbelaars noch keffer van doen... maar werkers... en die hebben wij op 't gemeentenhuis... dat weet iedereenen dat ziet iedereen, daarom blyven wij getrouw. Lappa. zij, dewyl zij, beter dan wie ook, de zaak zou kunnen bevorderen. Mansuetus gaf dan eindelyk toe, en ook in haar geestelijk huis werd haar gereedelijk oorlof gegeven om haar godzalig voornemen, ten uitvoer te brengen. Zonder tijd te verliezen, reisde Maxima met eene gunstige gelegenheid, welke zich die zelfde week aanbood, naar Karthago. Rosa had al dien tusschentyd als slavin op Eusebius' villa van Grasse doorgebracht. De troost des Hemels ontbrak haar niet, in het leven vol ontberingen en ellenden, dat haar deel was, en verzoette den harden dienst, die haar de schouders drukte. De gedachte, dat zij thans eerst voorgoed eene volgelinge van Jezus was, terwijl zy met hem den doornenweg der kruis' bewandelde, en dat zij hier den armen God-mensch veel meer geleek dan in haar vroeger leven van zoetigheid en gemak verder het bewustzijn, dat zij uit liefde tot Jezirs en met een hem be- haagelrjk inzicht dit alles leed deze dubbele beschouwing was voor haar eene ryke bron van troost en bemoediging. Herhaalde malen was Eusebius reeds op de villa gekomen, doch sonder rich voor Rosa te durven vertoonen. 't Vtrmlgt. 1

De Volksstem | 1907 | | pagina 2