De wraak eens verraders Dubbele verstikking te Brussel NIEUWSBERICHTEN. ROUMANIË CHINA AFRIKA MAROKKO Nog de aanslag van Madrid. Veroor dee ling Uit Bucharest word gemeld dat Jelea. di0 in Decern lier laatstleden ccnon aanslag ploeg, do op den kabinotsoversto M. Bratiano, tot 20 jaar dw angarbeid veroordeeld werd. De nieuwe munt. Een keizerlijk bevelschrift beeft de uit gave van eene reeks munten bevolen. De nieuwe munt zal op het tiendcelig stelsel ge steund worden. De staatsbank zal al do oude munten in trekken en ze door de nieuwe vervangen. De muiterijen. Een telegram uit V-Chang-Tcheou meldt dat aldaar een koerier uit Yi-Yang is aange komen en vermeld beeft dat de oproerlingen een honderdtal huizen dezer laatste stad ver brand hebben. De ambtenaars zijn gevlucht, de stad in handen der muiters latende. Deze trekken naar bet noorden, op hunnen w eg al de dorpen veraielendo. Een ontdekkingsreizige r vermoord. liet torcign Off cc van -Londen, meldt daj Engelsehe luitenant Alexander Boyd, de ge- kendo ontdekkingsreiziger door de inboor lingen in Franscli Kongo vermoord is ge worden. Dé ontdekkingsreiziger was 37 jaar oud en reisde sinds lang in Afrika. Toon hij 28 jaar oud was, trok bij door Zambezïe, en later nam hij deel aan do bc- ruchto veldslagen welke in 1900 do vrijma king van Kennali ten gevolge hadden. Vier jaar later stond hij aan het hoofd van de Gosting-expeditie, welke Afrika doortrok van aan den Niger tot aan den Xijl en welke zeer belangrijke aardrijkskundige notas me debracht. Het is dank aan deze expeditie dat men de juiste ligging van het Meer Tchad, op de grens van Kongo, te weet gekomen is. Het Fransch ministerie van koloniën be vestigt do moord. M. Boyd kwam van Dar- four en wilde naar Kameroun. Gekomen in do nabijheid van Eana, Oudaï, werd hij door eene bende inboorlingen aangevallen en ver inoord. Do fransche overheden hadden hem he^ gevaarlijke van zijnen tocht doen inzien doch M. Boyd zette niettemin zijne reis voort. De nieuwe sultan. Mauley-Hafid heeft dezer dagen wederom d e vrouwen van eenen zijner onderdanen, over wiens handelwijze hij mis tevreden was, doen in het gevang worpen en martelen. Hij wilde door deze barhaarsche middelen van do ongelukkige vrouwen te weet komen waar de schatten van hunnen meester ver borgen waren. Daar Mouley-Halid vreesde opmerkingen to zullen krijgen van do vreem de morgendheden. zond hij terzelfdertijd een bericht aan de gezanten, waarin hij verklaar de «lal hij bevel gegeven had allo martel tuigen in zijn rijk te vernielen.., Men ziet hoeveel betrouwen men in dezen bloed- en geldzucht ig«n sultan mag hebben. VRU NAAR HET FRANS£H DOOR Diomède Grootjans 4 fi" vervolg. Van beweegbaren en vreesachtigen aard, deed het vellen van een blad, de schreeuw van eenen vogel, het minste gerucht haar schrik ken, iederon oogenblik wierp zolder en daar èen onthutsten oogslag. Zij daalde vervolgens in het dal. plukte eenigo bloemen welke zij aandachtig be schouwde. en begon alsdan te weenen. Ik had medelijden met haar ongeluk, en een zucht ontglipte mg, IJlings wierp zij op mij center- schrikten blik en vluchtte weg gelijk eene ver wilderde hinde. Ik zag haar dikwijls weder. Mij no argelooze houding stelde haar langzamerhand gerust zg gewende zich aan mgnc tegenwoordigheid, en ik kon aldus naar lust dit zonderling schep sel naar belmoren schatten. Geheimzinnig en ongelukkig meisje gelgk eene lijdende ziel, voerde zij hare bittere smart in deze plaatsen met zich mede. Zg zocht de eenzame kanten op. waar eene diepe stilte hoerschtc, waar het somber uitzicht der na tuur zich zoo goed met het lijden vereenzel vigt. Nu stortte zij overvloedige tranen, dan liet z(j zich overmeesteren, door eenen aanval vun diepe ilroefgeestigheid, I)e arme verlatene zij dacht aan de zoete begoochelingen barer kindschheid, aan de ge- Woensdag morgeud vonden kleermakers gasten, wier werkhuizen in eene kamer van liet huis nr 89 der Noordlaan ingericht is. het huis nog gesloten.De poortierster.Movr. Gee- racrts, was niet te zien. Daar zij op hun ge- hel geen antwoord kregen, klommen zij langs het nevenstaande huis op den koer van hun werkhuis. Daar zagen zij dat het venster van de slaapkamer van Mev. Geeraerts nog geslo ten was, doch bevonden dat er vcrlichtings- gas langs het venster ontsnapte. Zij verbrijzelden do ruiten en klommen langs daar binnen. Mev. Geeraerts en haar zoontje lagen op liet bed uitgestrekt. Beiden gaven geen teeken van leven meer, terwijl eene sterke gasreuk de kamer vervulde. Onmiddelijk werden depolicie en geneesheer verwittigd. Deze laatste kwam spoedig ter plaats docli kon enkel de dood van het kind vaststellen.De moeder leefde nog, doch haar toestand is wanhopig. Uit het onderzoek bleek, dat de buis in caoutchoux van het gasvuurtje gesprongen was. en daar liet veiligheidskraantje niet gesloten was, was de gas in de kamer gedrongen en had zoo de verstikking veroorzaakt. M. Geeraerts die ziekendiener is in het krijgsgasthuis, werd met de noodigo voorzor gen op de hoogte gebracht van het vrceselijk voorval. 4 Eene huiszoeking Men is cr in gelukt de woning van den anarcliist te ontdekken. Deze, met zijne waren naam José Careggia Taborelli. gcheeten, was eenige dagen ge leden uit Buenos-Ayres te Barcelona aange komen. Op zijne kamer vond men eene groote hoeveelheid scheikundige produkten. Be nevens twee hommen zooals deze welke hij hij zich had. Zondag had Tasozelli aan de staticbedienden to Madrid de aunkomsturen van verscheidene treinen gevraagd. Aanhoudingen Een groot getal anarchisten zijn aangehou den, doch men heeft geen spoor van mede plichtigen. Do gekende anarchist Castellot een zijne Iwee zonen van Barcelona, zijn ook onder de aangehoudenen. De bladen van Madrid melden dat vrouw Castellote onlangs eene welgekleedc dame naar de statie van Barce lona vergezelde. Deze dame nam den snel trein voor Madrid, na een kolfer wegende ongeveer dertig kilos, to hebben laten in schrijven. Een der zonen laslelloto verzond denzelf den dag naar Sans ook een koffer. De plichtige Men is hot niet eens over de nationaliteit van den plichtige. De eenen beweren dat liet een Italiaan is, do anderen dal liet een Spanjaard is uit Galicie. De Hcraido meldt dat Tasozelli van Ita- liaansclien oorsprong is en in 1905, ccnige dagen vóór den Calle Mayor met Morral in liet park van Retiro gezien werd. De policio heeft ook liet onderzoek over Tasozelli voortgezet. In de hoekon van den burgerlijken slaat heeft men gevonden, dat Tasozelli in Italië geboren werd, doch genaturaliseerd Span- vleugeldedroomen. de vergulde denkbeelden welke haar eertijds gewiegd hadden en zich nu ver van haar hadden Verwijderd zij dacht aan die gelukkige kommerloosheid der jeugd, aan die zuivere vreugd en die onschuldige ver maken welke zg zoo vroeg had verloren!.... Door eene, ik weet niet welke onwederstaan- bnre aantrekkelijkheid, door welke onbe grijpelijke, onuitlegbare begeerte aangelokt, kwam zij zeer dikwijls naar deze rots en het light van dit dal maakte telken male op baar eenen zeer hevigen en zonderlingen indruk. Nog altgd zienlijk overmand door den schrik welken ik haar had aangejaagd, durfde zij er ileu voet niet meer zetten. Ik overraste er haar nochtans eens toen zij or was ingedaald. De hemel was blauw en de vogelen zongen hunne schoonste liederen. liet meisje liet mot welbehagen haren ver baasden blik ronddwalen op die geschakeerde graszode, op die beekjes welke cr zoo lieftallig kabbelden, op die schoone hoornen met hunne buigzame en kwgnendo takken, waarvan er oenige zachtjes lieure haren streelden, op die doorschijnende watervlakten. Zg leende ver volgens het oor aan het harmonievolle gezang der vogelen alsdan plukte zij hier en daar bloemen en maakte er tuiltjes van. Zij werd in verrukking gevoerd door dit prachtige tafereel der natuur en. zicli overge vende aan eene openhartige kinderlijke vreug de, sprong zij op van uitziunigo blijdschap, klapte met de handen en lachte de schoonhe den en bekoorlijkheden toe welke zich voor haar openspreiddeu en haar voorhoofd ver helderde, en in haar zachten oogslag las.men «Ie uitdrukking van een onzeggelgk geluk. Maar eensklaps bracht zg met eene driftige beweging de hand aan het voorhoofd, en sloeg jaard werd en naar Buenos Ayres ging wo nen. Daar werd hij in 1909 ten gevolge der onlusten welke aldaar heerschten uitgedre ven. Hij kwam naar Barcelona terug, verbleef er zes maanden on ging rond 14 Januari van dit jaar naar Madrid. Hij liet er zich in de bevolkingsregisters opschrijven. De policie wist dat Tasozelli een anarchist was en be waakte hem. Daar hij echter met geene anarchisten om ging werd het toezicht geheven. Tasozelli was dan nogmaals naar Barce lona getrokken en kwam nu onlangs te Madrid terug. Zondag en Maandag zag men hem mot eene valies zijne woning verlaten. De policie denkt dat Tasozelli een dweeper is en hij geene medeplichtigen heeft. Dc aangeslagen bommen De hommen welke in de kamer van den overleden anarchist aangeslagen werden, konden nog naar het laboratorium niet over gebracht worden, daar niemand ze durft dragen en men geen beschikt voertuig er voor kan vinden. Nog aanhoudingen Een gepensionneerde luitenant en de be stuurder der rcvolutionnaire groep la Idea- die op do straat den lof der anarchie maak ten, zijn aangehouden. Het krijgshof van Barcelona heeft ook een aanhoudingsmandaat afgeleverd tegen den socialistischen leider Pablo Iglesias, onlangs volksvertegenwoordiger* gekozen 4 Brussel.Bedrieger aangehouden. Eenige dagen geleden bood oen netgekleed heerschap in een koffiehuis dér Grondwet plaats eenen wissel aan van 150 fr. getrokken op eene bank van Brussel, in waarborg voor eene leening van 10 fr. Toen de kerel zijnen wissel niet kwam terughalen, liet men den wissel in de bank aanbieden. Daar verklaarde men dat hij valsch was. De bedrieger, zekere Leon Oestermans, 27 jaar oud, van den Haag, werd Woensdag op de Anspachlaan aangehouden en opgesloten. Hij verklaarde den wissel van zekeren Frans Dontvangen te hebben. Deze wordt opgezocht. Zes werklieden onder eene instorting hegraven. In het Kiralfy's Theater, Ja- marlaan, waren werklieden Woensdag namiddag bezig met een zwembassijn te gra ven. toen eensklaps eene instorting plaats had. Spoedig werden de reddingswerken inge richt en na cenigen tijd werden de werklie den gered. Vijf hunner Van den Bosch Karei, Van Goul Louis, Van Brussel Jules, Mertens Ghislain en Dubois Sebastien. moesten naar het St-Piotersgasthuis overgebracht worden. De zesde Henri Thas, van Kerkxken, kon na verzorging naar huis terugkeeren. Dc toestand van Van den Bosch is onrust wekkend, daar hij door eenen zwaren balk aan het hoofd getroffen werd. Schielijke dood. Eene onbekende vrouw schijnende 40 tot 15 jaar oud, is Dijnsdag nacht achter het jubelpark plotse lings doodgevallen. Het lijk werd naar het doodenhuis overgebracht. Tot hiertoe werd zij niet herkond. De diefstal der Xieuwstraat Woensdag namiddag zijn verscheidene perso nen die de zaak der diefte ten nadeele van den juwelier Rosseels gepleegd, moeten ge tuigen, naar Engeland vertrokken. hetzelve met eene koortsachtige krachtdadig heid. Ontsteld, buiten haar zelve, scheen zij verre verwarde, verstrooide herinneringen bijeen to rapen maar beur verstand, welk liet ongeluk of al te sterke indrukkingen hadden gedood, schetste haar dit verloren vcrledone niet af dit zonderling meisje liet het hoofd op de borst vallen, haar voorhoofd verdonkerde, haar blik werd mat, on zij verviel wederom in hare on beweeglijkheid en hare mijmeringen. Ik dorst niet naderen uit vrees van haar te verschrikken met eene teedore stem welke ik trachtte streelend tc maken riep ik haar toe - Mijn kind.... mijn kind Verbaasd, ontroerd, richtte zij het hoofd op, hare oogen glinsterden on eene plotselgke siddering door liep al hare leden maar toen zij mij herkend had, bedekte haar gelaat zicli eensklaps met nog eene donkerdere tint, en zij hernam eene nog droevigere, nog wanhopigere houding. Gg ook, verweet zg mij, gij ook verzwaart mgn lijden en mijuo droefheid Ik heb geen vader meer.... ik ben alleen.... alleen op de wereld Zij had zicli over mijn inzicht misgrepen onbegrijpelijk meisje, eensklaps had zij ge hoopt ids hadde zij hier baren vader kunnen weden inden Wie was uw vader, vroeg ik haar, en hoe hebt ge hem verloren Zij antwoordde mg niet. Ik wilde den loop barer pijnlijke gedachten veranderen. Hier. zegde ik langzaam, hier is het zacht eu schoon.... Zij bezag mij als hadde zij mij niet verstaan. Hoe verrukkend is dit oord hernam ik. Oh ja, zegde ,zg mg met eene trillende stem.... De lucht is hier frisch. de geuren 't Engelschgerecht schijnt inderdaad geneigd eene der aangehoudenen, vrouw Cohen, in vrijheid te laten, daar zij beweert dien dag te Londen verbleven te hebben. De personen «lie door het Belgisch gerecht naar Engeland gezonden werden, hebben die vrouw den dag van dc diefstal in do Nieuwstraat op wacht zien staan. Men denkt dat de vrouw Cohen nu aan het Belgisch gerecht zal overgeleverd worden. De hoteldieven. Dinsdag nacht drongen dieven in de kamer van M. Des- sauer, rentenier te Bamberg, Beieren, en stolen er G bankbriefjes van 100 frank, 4 bankbriefjes van 100 mark, 40 goudstuk ken van 10 frank en 29 goudstukken van 10 mark. Een onderzoek is geopend. Aftruggel aar geknipt. Een 21 jarige Duitscher. die ten nadeele van eenen liefda- digen rentenier der Kruidtuinlaan verschei dene aftruggelarijen gepleegd had. is op klacht van het slachtoffer aangehouden. Zelfmoord. Een inwoner der Note laarstraat, Pieter De P.. afkomstig van Ranskapelle, bood zich Dinsdag avond in hel gasthuis der PachecostraaL aan en zegde dat hij eene dosis arsenic ingenomen had. De man werd ter verpleging aangenomen en be zweek Woensdag morgend. De Cosigo Tabaco gebreve- leerd is de fijnste rooktabak vraagt staal aan R. VAN BIESEN, AALST. Internationale dief aangehouden. Woensdag morgend werd zekeren Alfred R.. een 29jarige rus,aangehouden toen hij in den trein voor Oostende de brievenlesch van een Brusselsch handelaar wilde stelen. De kerel werd ter beschikking van den procureur des konings opgesloten. Toen de andere reiziger, die zich in het komparliment van don Brussolschen hande laar bevonden hunne zakken onderzochten, bestatigde eene Amerikaanscho dame dat haar welvoorziene geldbeugel verdwenen was, terwijl een advokaat van Namen zijne bric- ventesch vermistte. Meisje levend verbrand. Een 14 jarige kindermeid,Marie Verhasselt.wonende de Ligneslraat, spoelde met liet kind barer meesters, toen zij eenen misstap deed en in eenen ketel kokend water terecht kwam. Het meisje werd vrceselijk verbrand en moest hij hoogdringendheid naar het gasthuis gebracht worden Jette.Wanhopige daad. Dc hande laar Willem L..., werd Dinsdag nacht in zijne kamer verhangen gevonden. Men weet niet waaraan de wanhopige daad toe te schrijven. Vorst. Geheimzinnige verdwijning. Maandag kreeg dc lSjarige Victoria T.... eene berisping van hare moeder. Kort daarop verliet het meisje dc ouderlijke woning en wcj-d sinds niet meer teruggezien. Dc familie verkeert in de grootste onrust. Hal. A teniaepolitiek. M. Philippe D... begaf zich na de kiezingen van Tour- neppe, toen hij door eenen politieleen tegen strever. S... genaamd, aangevallen werd. Deze bracht hem verscheidene messteken toe D.., verdedigde zich on sloeg zijnen tegen strever een oog uit. Een onderzoek is ge opend. Beveren-Waas. Slechte kerel. De politie zoekt sinds een drietal d igcn zekeren E. B. Vvan de wijk Zielebeke. die door verscheidene kinderen beticht wordt van schandelijke handelingen. Het is do eerste maal niet dal de kerel daarvan beticht wordt. Ziende dat men hem sinds eenige dagen in 't oog hield is de schurk verdwenen. Stekene Gouden bruiloft. Dinsdag vierden de echtgenooten Maren-Collasar hun gouden bruilofstfeesl. Ter dier gelegenheid was gansch dc Molenstraat versierd en be- vlajd. zijn aangenaam... de bloemen zijn ontloken... de beekjes murmelen.... de vogelen kwelen. Maar ik, ik heb al mijne bevalligheid verloren ik hen dc onterfde..!, dc gevloekte. Van waar komt gij f In welk land zijt gij geboren Waar ik geboren hen Maar weet ik hét wel Van waar ik kom Van waar ik kom hernam zij met eene zonderlinge gees teskracht.... maar weet ik liet nog!.... Ver warde herinneringen bestormen mijnen geest.. Ja, ja, zegde zij:,., 't was.... (zg scheen zich te bedenken.) Al het lawijt der hel.... Ik zie hem.,.. Ik hoor hem.... Hg slaat,... Bloed.... Arme meid.... Zij was mijne moeder \ls- dan, na een oogenblik zwijgens, vervolgde zij Maar neen.... ik bedrieg mij.... ik had zus ters, welbeminde zusters Eensklaps.... O mijn God 't Was nogmaals bij.... hij.... hij.... - schreeuwde zij met de leekens van den grootsten schrik. Een vreemd vuur schitterde in hare oogen, en zij begon te beven, ten prooi aan eene bui tengewone ontsteltenis.... Maar bare ontroc- ring'verdwcen langzamerhand en zij vervolgde met eene redelijk kalme stem Ten prooi aan wanhoop en druk zgn zij alienage vlucht.... ik heb ze allen verloren.... ik was alleen en ben gekomen.... altijd voort gekomen.... altijd, voegde zij er met zachte en tevens droevige stem bij. Het arme kind zweeg, en stortte eenen vloed van tranen Oh wat scheen zij mij op dit oogenblik me delijdenswaardig toe. dit geheimzinnig meisje Zij had allo bitterheid gesmaakt, alle smart onder gaan. Het ongeluk had haar in de lente haars levens getroffen in hare teederste gene genheden, in hare schoonheden, in hare beval ligheden, en hare rede was onder de herhaalde Na de mis. van dankzegging welke de jubi larissen met hunne 30 afstammelingen bij woonden, werden zij op het gemeentehuis gelukgewenscht. De oudjes kregen van het gemeentebestuur eene som gelds en van de geburen talrijke geschenken. Het feest duurde nog lang voort in de ge buurte. SKruis-Brugge. Door eenen ras en den hond gcbetcx. De koster van Sl' Kruis, M. Arthur Cafmeyer. zijn vierjarig dochtertje en verscheidene andere personen, zijn door eenen onbekenden hond gebeten. Het dier werd met geweerschoten afge maakt en een veearts stelde vast dal de hond door razernij aangetast was. De gebetenen zijn naar het geslicht Pasteur te Brussel vertrokken. GheeS. I'ei-dronken De 2ijarige Jan Mens. die in de Nethe, tusschen Moll en Gheel ging zwemmen, is verdronken. Turnhout. Verdronken. De werk man Frans Van den Broeck is in eenen groo- ten wal gevallen. Ofschoon er spoedig hulp was, had de man reeds opgehouden te leven. Een goed en gelukkig huwelijk kunnen de jonge meisjes Mij te gemoet zien als zij kloek en wel te pas zijn. blozen en een ge zond uitzicht toonen. Dit verschaft ons zeker hel gebruik van 2 of 3 llesschcn THEO- BRÜMA van 3 frank. Beproeft om overtuigd,te zijn. HoofddepotApotheek DE MOOR, Gent. Te Aalst. Dij alle goede Apothekers. Luik. Voerman verpletterd. De70ja- rige hoeveknecht Lhermits, werkzaam bij M. Roberti, kwam met eene kar van liet veld. Eensklaps kantelde. de kar om en viel op Lhermits. Deze werd de horst verpletterd en bezweek kort nadien. Engis. Zelfmoord. Een 21jarigo jon geling van Engis, Camiel Bielen genaamd, iieeft,zich in de Maas verdronken. Dc ouders van den jongeling verzeilen zicli tegen zijn ontworpen huwelijk, ten gevolge waarvan hij zich het loven benam. Ssumcn.Zonderlinge ontdekking. Bij eene huiszoeking in de woning van zeke ren Victor M..., vond men in hel bed, tus schen twee matrassen, acht slaghoedjes, vier dynamietkardoezen en zes kardoozen met s imengeperst po'der. Proces-verbaal werd tegen den eigenaar van het gevaarlijk magazijn opgemaakt. Sint Truiden. Dgnamietontploffmg. In de poederfabriek van Caulille heeft eene dynamic tont ploffing plaats gehad. Twee werklieden werden erg over heel liet lichaam gekwetst. De gcnocsheeren kunnen nog geene uitspraak doen over hunnen toestand. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. De oorzaak der ontploffing is onbekend. Chatelet. Brand. Een huis toebo- hoorende aan M. Emilc Sartcaux on gelegen tusschen Trou-Jeannette en Preslcr is door brand vernield. Eene koe. duiven en kiekens zijn in dc vlammen gebleven. Dc schade wordt op ver scheidene dulzende franken berekend. Ook do oogst werd vernield. Bergen Werkstaking der mijnwerkers. I)e bestuurders der koolmijn ontginningen ontvingen persoonlijk de afgevaardigden van elke ontginning. Het gerucht is in omloop dat geene enkele loonsverhooging zal gegeven worden. Er zijn slechts beloften, in geval de Koolmarkt verbeteren zou. Ondanks alles schijnt de werkstaking op haar einde tc loe pen. Charleroi Uit den zadel gcirorpen Woensdag morgend werd een gendarm in de Xieuwebrugstraat ontzadeld en erg aan hel hoofd gekwetst. ROOKT gebrevbteerden tabak ««De Ster het is de beste. Vraagt staal aan K. Van Bic sen, AALST. slagen des tegonspoeds bezweken!.... Noch tans maakten iederen «lag de bekoorlijkheid en de stilte dezer plaatsen op haar eenen licil- zamon indruk. Zij beminde die dikwijligc wandelingen in de vallei, waar alles haar de gelukkige dagen en vreugden van weleer scheen voor den geest te brengen, vermaken, wel is waar, verloren en beweend, maar waarvan het aandenken voor haar niet zonder zoetheid was. Zij sleet ergansche dagen, en één voor één volgde ik al de gewaarwordingen barer ziel. Ik kon ten overige hare verschillige aan doeningen niet uitsluitelgk aan hare verre herinneringen tocwijten. Ik leerde, haar ken nen hetgeen mij enkel toevallig had toege schenen, was in haar tot den .gewoonlijken staat overgegaan. Bij hare geboorte had zg al die zachte en minnelijke hoedanigheden mede gebracht welke van eene jonge dochter eenen engel op aarde maken maar die hoedanighe den waren overdreven, hervormd, verbleekt geworden door de noodlottige gebeurtenissen welke op haar leven gewogen hadden, en die zg in de verwarring van haar verstand nog niet kon ontwarren. Voor iemand dio haar niet had kunnen waardeeren, ware dit meisje eene arme waan zinnige geweest, op Gods genade de bosschen en bergen op- en afioopende, overal waar hare zinneloosheid haar hadde heengeleid. Van beweegbaren en te licht ontroerbaren aard, gaf zij in gansch haren persoon al de beelden weêr welke zij onder hot oog had, al de voorwerpen die hare zintuigen ontstelden. Het sombere voorkomen der plaatsen, de wolken welke den gezichteinder bedek ton, de opkomende nacht, de stilte op het gerucht vol gende. maakten haar treurig en zwaarmoedig. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2