i SPORT Laatste Berichten DADA ZEEP DE NIEUWE SCHRIKKELIJKE KINDERMOORD Dramatische brand te Deerlijk Electronomine Zwemmen. Wielrij den Vliegen. MARKTPRIJZEN Weerkundige waarnemingen Officieele kwoieering Alphonse Van Nuffel Waarom "°d?" Ankerhanden en Goionial Tuben Mekanieke Waseli- en Strijkerij Schoonlieid. O. Taeymans-Druck IHerxem. Donderdag laatst was 't hier c Merxem feest. Bij honderden werd hel Qedegevierd. De Burgemeester aan 't hoofd jet zijn gemeentebestuur, benevens wel- ngezetene burgers, to zamen met leden uit rije ambten, hadden er aan gehouden met lunne tegenwoordigheid de plechtigheid op e luisteren, 't Gold echter een jubel van een lorpskind. M. August Van Passen, thans •atcr capucien, van jongsaf gekend als ichoolknaap en makker, als misdiender alom reëerd om zijne godsdienstigheid als jon geman hooggeschat voor zijno wilskracht en oegevenden aard, deed zijne plechtige in- rede en droeg zijn eerste misoffer den leer op. Alles lachte en jubelde in dit feestgetij. De kleine parochiekerk prijkte in haar ker- nisgewaad met vaandels en draperijen langs- ïeen den middenbeuk opschriften verklaar- len het geheim en de beteekenis van het roorval feestgewaden omkleedden de alta- ren met het sierlijk opgesmukte beeld van Franciscus, geplaatst midden inde kerk Op aller aangezichten blonk een stille lach die bijbleef tot aan do intrede van den jongen leviet, en toen veranderde deze in godsvrucht en diepe ingetogenheid. Wat klonk het schoon, dien - Gloria Excelcis. Die stem, wat blijde herinneringen bracht zij terug in den geest lof aan God wat schetste hij goed den gemoedstoestand van den schoolmakker, die van kindsbeen zijnen godsdienst betrachtte en er zijne levensbronne van maakte. Ter goeder ure wist onze beminde herder, mot zijne gekende welsprekendheid in zijne rede den raad te geven om dergelijke feeste lijkheden herhaaldelijke!' malen te kunnen vieren Het is Oen prachtig broederlijk feest ge weest voor alle ware en oude Merxemenaren. Uitslag der kiezing gevierd. Do Merxemsche katholieken vieren Zaterdag toekomende den triomf der katholieke Partij. Ontvangst hij den Heer Burgemeester. Er zal geschonken worden. De Congo Tabaco gebreve- teerd is de fijnste rooktabak vraagt staal aan R. VAN BIESEN, AALST. Herzele. Werkongeluk. Jozef C werkman alhier, wonende Kerkstraat, die ter Noordstatie te Brussel, den nachtdienst deed van lossen en laden is, gisteren in den laten avond eenen bil afgereden men heeft hem seffens naar het hospitaal gedragen. De toestand is voldoende. Antwerpen Naar Congo. Do Albert- ville is Donderdag middag naar Kongo ver trokken. liet schip nam 149 passagiers mede, waarvan 78 in eerste klas. Onder deze laat- sten vinden wij de E.E. II.H. Alexander en Raymond do E. Z. Amelia van Alverne en E. M. Berthilde der Franciscanersen de E.E. Z.Z. M, JouletJ. Thomard der zusters Trappisten de E.E. P.P. De Vos, Lam- brette, Colligny, Coomans en Van Houtte, Jozuicten. Twee dezer paters hebben reeds 1G jaar in Kongo doorgebracht. Vertrokken noch de E. P. Renard, der Redemptoristen en de broeders Bavo, Ber- quip en Ancharius Barendse der Orde van den H. Geest. Deze broeders gaan naai* Kindu aan de Groote Meren om er de zending der zusters van hot Kruis, van Luik te gaan in richten. De Albertville heeft 4000 ton koopwaren mede. Het muziek van het 11® linie speelde het gebruikelijk afscheidskoncert. Kriebelachtig. Stien kwam thuis van de kiezing. Zijne vrouw die met den goeden uitslag zoer bekommerd was en over de stemming van haren man meer of min ongerust scheen, vroeg hem aanstonds als hij binnen kwam Sticn, gij hebt toch goed gekozen, lie jongen t 'k Geloof het wel, zei Stien. ik heb van geheel mijn leven nog maar eenen keer slecht gekozen, maar ik ben er naar gevaren ik zal het mijn leven lang be klagen... En de vrouw nieuwsgierig.Pin wanneer was het dal gij zoo slecht gekozen hebt'?... en Stien weerom: Als ik u ge kozen heb Lokeren. —ffeete koorts. In eene vlaag van heete koorts heeft vrouw D. W.., Ber- gendries, gepoogd zich do keel over te snij den. Zij bracht zich twee gevaarlijke wonden toe en moest naai* het gasthuis gebracht wor den. Kiekendieven. Bij den landbouwer Van de Velde, Naastveld, werden Donderdag nacht 19 kiekens gestolen. TE DEERLIJK Eene aanhouding Donderdag' namiddag is Achiel Van Ghc- luwe, de opgezochte hoomsnocier, te Moes- kroen aangehouden. Ziehier in welke omstandigheden deze aan houding plaats had. Achiel Van Gheluwe, die de kledderen niet droeg welke in het signalement opgegeven waren, was"* te Moeskroen op de steenbak kerij Wille-Samain gaan werk vragen. Hij bedacht zich echter en ging in Frankrijk. Daar bleef hij echter niet lang, doch keerde naar België terug en begaf zich rond 3 ure namiddag in de steenbakkerij Wille-Samain. De werklieden die op de hoogte waren van de zaak van Deerlijk, aanschouwden hem oplettend en terwijl allen rondom hem kwa men staan, begon men van de moord van Deerlijk te spreken. De nieuw-aangekomene zegde'dat men ze keren Van Gheluwe opzocht, Dan zegde een steenbakker - Maar gij zijt zelf Van Gheluwe Verrast, loochende de man, doch hij werd door een twintigtal mannen vastgegrepen en in bedwang gehouden tot de aankomst der gendarmen. Deze leidden hem onmiddelijk naar de endarmerio waar men zijne zakken onder zocht. Men vond in zijn bezit een klein per.- nemes, een stuk spiegel, een halsdoek, oen boekje, een stuk brood en blauwe slelscn. Plet was wel Achiel Van Gheluwe, die opgezocht werd wegens diefte met braak en verdacht werd van moord op de kleine Anna Van der Beken. Hij loochent evenwel voor iets in de moor den van Deerlijk betrokken te zijn, doch be kent op de plaats der misdaad geweest te zijn, Dijnsdag namiddag rond 2 uren. Naar Kortrijk Rond 5 1/4 ure v. erd de gevangene naar de statie van Moeskroen gevoerd, liet nieuws der aanhouding was reeds gekend en eene groote menigte stond aan de statie den aangehoudene af te wachten. Doodskreten werden geuit. Van Gheluwe was zeer bleek. Te Kortrijk Toen de vermoedelijke moordenaar met den trein van 5 uro 47 uit Moeskroen te Kor trijk aankwam verdrong zich eene overgroote menigte aan de statie van Kortrijk. Wanneer hij den trein uitstapto weerklonk oen over- doovond geroep Ter dood Ter dood Ondanks de sterke policiemacht werd Van Gheluwe mishandeld. Hij werd spoedig in een rijtuig gestopt en in volle vaart ging het naar do gevangenis, waar hij opgesloten werd Het tijdverbruik van de betichte Van Glnduwe heeft zijn tijdverbr»ik opge geven. Zulks kan liem.-echter van niet veel nut zijn, daar hij zelf hekend Dinsdag rond uro, uur der misdaad a* Deerlijk op de plaats der misdaad geweest te zijn. De HjkpJechtigheden van het tweede slachtoffer. Donderdag namiddag om 2 1 2 ure hadden de lijkplechligheden der kleine Anna Van der Beken plaats. De speelmakkertjes van hel arme slacht offer droegen hel lijkje. Eene talrijke menigte, waaronder M. Ernest Roynaert, Volksvertegenwoordiger, de Gemeenteraad, den Boerenbond, enz., volgden het lijkje. De olferande duurde bijna een uur. Het lijkje is naast de kleine De Gezelle ter aarde besteld geworden. Een derde aanslag te St-Louis Deerlijk, De gebroeders Polydoor en André Ver- scheure, 17 en 10 jaar oud, waren in do Oliebergstraat om hout gegaan. 's Middags keerde Polydoor alleen terug daar André ondor weg was blijven spelen. Vader Verschuere zond Polydoor terug om André naar huis te brefigen doch hij ont moette hem niet tot aan de plaats van St. Louis Deerlijk. Polydoor keerde dan op zijne stappen terug en ging langs de binnenwegen. In het veld Ongeveer halfweg zag hij in een koornveld eenen versch gemaakten gang. Hij drong langs de opening in liet veld en vond er zijn broertje bewusteloos ten grondo liggen. Zijne kleederen waren geschreurd, en in den mond was zijn eigen zakneusdoek als eene prop gestoken. Polydoor trok spoedig do prop uit den mond en André bekwam weldra. De man met de witte sletsen. De kleine kon alsdan vertellen xlat een persoon gekleed met bruine vloeren broek, zwarte vest en witte sletsen hen had aange rand, den neusdoek in den mond gestoken er toen weggevlucht was daar er volk afkwam Hel knaapje herinnerde zich verder niets meer. daarliet bewustzijn verloren had. Het alarm 'Onmiddelijk werd liet alarm gegeven en de omliggende streek afgezocht doch weeral vruchteloos. Er was geen spoor van den aanrander meer te vinden. Zonderling genoeg, het sij. nalemenl van don kerel is altijd hetzelfde dat van den aanrander van Anna Van der Behon en nu dal door de kleine Verscheure opgegeven Woensdag nacht is brand ontstaan in de woning van Lucas Van de Putte. Daar deze woning en het nevenstaande huis, van de Galuwe.beiden met strooi gedekt zijn. ver spreidde het vuur zich spoedig en toen do De Galuwe en het gezin Van de Putte gewekt werden, stonden beide huizen in laaie vlam. Van de Putte sprong met vrouw en kin deren buiten, juist toen het dak instorle. De Galuwe werd niet gezien, toen zij langs achter wilden in do woning dringen, vonden zij den man in den gracht achter het huis ver dronken liggen. Een geneesheer werd tor plaats geroepen, en deze stelde vast dat De Galuwe gruwelijk verbrand was. Men denkt dus dal De Galuwo langs achter is gevlucht, toen hij reeds door vlammen omringd was en in de gracht zal gesprongen zijn om do vlammen uit te doo- ven Hij zal dan do kracht niet meer gehad hebben uit den gracht te kruipen en verdron ken zijn. Onnoodig te zoggen dat ook dit dramatisch voorval druk besproken wordt. De doortocht van Parijs. Zondag 26 Juni, zal te Parijs aan de Nationale Brug, liet vertrek gegeven worden van den be langrijken zwemwedstrijd do doortocht van Parijs. Deze kampstrijd werd verleden jaar gewonnen door den Engclsclien wereldkampioen Billing- ton, vóór den Franschman Estrade. Koers !00 kilometers De jaarlijksche koers der W. V. O. Y., 100 kilom., op de baan Üudenaardc-Aalst-Zele-Over- meire-Gent (Destelbcrvcn), zal op Zondag, 20 Mei betwist worden. Vertrek om 9 ure a n de Ster Kortrijksclie- pnort. Aankomst tc De>i"l bergen. Zes prijzen en zes cereteekens zijn tc winnen Al de rijders die den koers in zes uren afleggen krijgen een diploma. Aan do club die zes rijders bi j de aankomenden telt zal een kunstvoorwerp geschonken worden. Lu~cmbi:rrt"L3ri«ssel liet is op Zondag 20 Juni dat voor do vierde maal deze koers zal gereden worden, 5000 fr. prijzen worden voor deze kers, ingericht door de Union Beige gewaarborgd. De ronde van Italië. De 5e rit werd Donderdag betwist. Het weder was nu uitmuntend, 't Was zóó bestook want ten gevolge van liet. slechte weder van Dinsdag wa ren er slechts 25 rijders te Napels aangekomen. Donderdag nmrgeud gaven de ploegen van Legnano en Atena het ook op, zoodat er nog slechts achttien rijders vertrokken naar Rome. De koers werd dapper betwist en de uitslag was als volgt: 1. Pavesi2. Gasma, op lengten 3. "ï-km I. Galetti5. Brusrhera 6. Danesi 7. Marchese; 8. Omaghl ;9. Ohironi 10. l'anepuri. Na de 5° rit is liet klassement alsvolgl 1. Galetti, 13 punten 2. Pavesi, 30p. 3. 0>r- laita, 30 p.4. Danesi, 47 p.5. Ghironi, 4S p. 0. Ganna, 49 p. De vliegweek te Rouaan. Het is van 19 tot 20 Juni dat de vliegweek van Rouaan (Frankrijk) zal gehouden worden. 20(1,000 fr. prijzen worden voor deze vliegweek uitgeloofd. De volgende vliegers lieten zich tot nu toe inschrijven Morane (Blériot) Cliristiaens (Farman) Mé- trot (Uoisin) Van den Born (Farman) Diclison (Farman)Gaudart (Voisin)Efflmofl' (Farman) Bruneau de Laborio (Farman) Bréguet (Bré- quet) Dubonnet (Tellier). Men verwacht nog de inschrijving van al de gekendste vliegkampioenen, Saulhan, Latham, anz. enz. MEDEDEEL!NOEN. Katholieke en Grondwettelijke Vereenig in g van het Arrondissement Aalst NINOVE. Wij herinneren aan onze achtbare lezers, dat de 5" Jaarlijksche Verga ring gevolgd van oen Feestmaal, de katho lieke strijders, van ons Arrondissement zal vereenigen op Zondag 26 Juni aanstaande. Onze kal ludieke Volksvertegenwoordigers en Senators, zullen er het woord voeren. Wij kunnen dus, onze achtbare lezers, niet genoeg aanwakkeren, aan dit Feest deel to nemen. HOFSTADE. De festival. Dc stoet zal gevormd worden op den Dendermond- scben Steenweg, te beginnen van aan de nieuwe brug en zich in beweging stellen stipt om 2 2 ure namiddag. Na den optocht begint de Festival. Iedere maatschappij, om deel te mogen nemen aan de trekking dor promién, is verplicht 2 mu ziekstukken uit te voeren naar keus. Om 0 1 '2 uren zullen do premiën gegeven len in de zaal der Patronage. Turnoefeninaen op do plaats om 5 uren doorden lurnclub. Knap en Jong, Audegem om 7 1 2, door den turnclub Deugd in Vreugd. Hofstade. Koncerten Kiosk I (Plaats) a) Muzieknf- deeling Willen is Kunnen, Aalst, b) Do Har monie-a ïstenAalst, c) Muziekmaatschappij van Gijscgem. Kiosk II (Hoogstraat) a) Muziekmaat schappij van Audegem. b) Muziekmaat schappij van Niouwerkerken. c) Do Lustige Hoveniers, Aalst. Kiosk III (Statie) a) Muziekmaatschappij van Schoonaarde. b) Muziekmaatschappij van Lede. c) Muziekmaatschappij van Herdorsem 's Avonds om 7 uren, uitvoering van hel Vlaggclied. Na de turnoefeningen fakkel tocht met do welwillende medewerking dei- plaatselijke muziokaf deelingen. Gevraagd Twee schildersgusten. Zich te wenden tot do werken van het Klooste St.-Job Aalst. Te bekomen 'dj Pau- linus Van Gijsegem, hovenier, kasteel te Gij segem gerariums, sol- vias enz. aan 15 de hon derd minste levering. JEAN DUBOIS HUURHOUDER Aalst, Binnenstraat. Handelaar in Hooi, Strooi, Haver, gesneden Lizern (franscho klaver) MEN VRAAGT te koop een schoon hand karreken, niet te zwaar. Adres ten bu- reele der Volksstem. Handelshuis te Brussel vraagt jon geling om handel te loeren, fransch en vlaamsch. Schrijven ten bureele dezer, onder de letters H. M. Oude gazetten aan 0,15 centiemen do kilo, te verkrijgen ten bureele der Volksstem, Kerkstraat, 9, Aalst. Huis met hof to huren, hebbende ver scheidene benetien- en bovenkamers, np do Keizerlijke Plaats, 40, Aalst. Gerieflijk huis dien stig voor herberg, te huren, gelegen in do Langestraat, Mijlbeck, voor de voorwaarden wende men zich tot. den heer Max Moens, brou wer, Molondries, T/S Men vraagtoon braaf meisje voor de kleerma kerij reeds op stiel ge- woest. Zich te bevragen Hovenierstraat, 30, T/S Dienstmeid van stil len aard wordt gevraag* zuiver in werk en be kwaam voor goede keu ken. Albrechtlaan, 1, Gent. Onnoodigzich aan te bieden zonder goede getuigschrif ten Bouwmaterialen tc koop, eiken ribben en kepers, deuren, ramen, vitrinen enz. bij C. Pen- ncman, Hovenierstraat, 41, T/S. Schoon huis met stallingen en 24 roeden land te huren in de Leuvenstraat to Erem- bodegcm aan 1,75 fr. per week. Zich te bevragen bij Frans Van Geit, Ercmbodogem, Hoek. Te koop eene groote hoeveelheid goed Ik zich te wenden tot den heer Max Moens, Mo londries T/S. Te huren terstond nieuw opgebouwd huis met hof, 50 meiers lang, gestaan Dcnder- mondsclie steenweg. 102 Zich te wonden Pirk- Martensstraat, 14, T/S TE KOOP 2 schoono glazen kassen om op oenen loog te zet ten, dienstig voor allo bedrijven, aan zeer voordecligo voorwaar den. Zich te bevragen ten bureele van 't blad. Aalst 27 Mei.Hop.Markt onveranderd. Beschikbaar 112 1/2 fr. Nieuw gewas75 fr. 77 1/2 Geeraardsbergen 27 Mei. Tarwe de 100 kilos 20,00 Mastcluin 10,00haver 20,50 Rogge 10,50; boonen 21,00 Aardappelen 0,00 lijnzaad 34,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 2,40 a 2,55 eieren per 25, fr. 2.10ruw vlas 0.93. Getal viggens 000getal hoornbeesten 000. Gent Veemarkt van 27 Meigetal te koop gesteld 360 Vette koeien 51 Melkkoeien 15 Groote ossen 11; Jonge ossen 18 Vaarzen 23. Stieren 40. Varkens 257 Kalveren 240Ma gere beesten 2Ö8 Schapen 2. Winkeliers Huisvrouwen Keukenmeiden produel om uwo sloof schoon glan zend to zwarten. Algemeene depot Edgard Schouppe-Nys, Veldstraat, AALST. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste I angc Zoutstraat, 6. Aalst, 27 Mei, 17 ure Per telefoon en telegraaf. Bij zonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» In de Fransche Akadcmic. Mgr. Duchêne is lid der Franscho Akade- mie gekozen in vervanging van wijlen Kar dinaal Mathieu met 17 stemmen, tegen 12 gegeven aan Mgr. Baudrillarl en 3 aan M. Stephen Liageard. Treinoniriggeling te Schaerbeek. Vrijdag namiddag is de oxpresstroin van Luik naar Brussel te Schaarbeek ontriggeld. Twee reizigers werden gekwetst-en moes ten geneeskundige hulp inroepen. De stoffelijke schade is aanzienlijk. Het verkeer was geruimen tijd onderbroken. Drama der zinneloosheid. Een gekend geneesheer van Sherwood-bij- Baltimore (Amerika), Dr Burton Stevenson, is in zijn werkkabinet door zijnen bn»odcr ge dood geworden. Do moordenaar, onlangs uit den zeedienst ontslagen, was door overtollig drankmis bruik in het hoofd geraakt. Zijn broeder had gepoogd hem le genezen, doch de zieke dronk maar immer voort en kon dus niet beteren. Toen hij opuieuw zijn broeder ging raad plegen, trok hij een revolver en joeg zijnen broeder drie kogels door het hoofd. Dc geneesheer bleef op den slag dood. Doodelijk ongeval te Niel. In het ciraentfabriek «Niel aan Ruppel», had oen schrikkelijk ongeval plaats. De genaamde J. Donerct, 25 jaar, smid. wonende te Niel, die in de macliienkamer werkte, werd door den riem gevat en mede gesleept. Den ongelukkige werd het hoofd verbrijzeld. Wanneer men het niachicn slil- legde was hij een lijk. Barometer 7G2°9 Thermometer 16 Wind Noord Vooruitzicht veranderlijk. BEURS VAN BRUSSEL 26 MEI Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1' r. 3 Z 3e 3 Werk. schuld2,5 Gemeentekrediet- - 3 1868 3 Jaard. (Annuit)3 Buurtspoorw. Lot2,5 Id. Obl. Jan.-Juli 3 ld. Obl. Mei-Nov. 3 Aalst Meclielen 1885 1891 1897 Spa 1909 Anderlecht. 19ti7 Charleroi 1905 St .-Gillis 1904 Blankenherge Elsene 1880 1908 St-Joos-ten-noodo 1881 Laken 1902 Brussel 1902 Brussel 1905 Brussel Zeehaven Kongo (Loten) Kongo uirkeerbaar. Gent, 1890 Luik 1860 1897 1905 .Verviers 1873 1893 Antwerpen 1887 Antwerpen 1903 Oostende 1858 1898 Schaarbeek (100 fr.) (500 Ir.) 3 3 3,5 3,5 3 3 3 3 3,5 3 3 3 3 2,5 2 Doornik (50 fr.)3 94.50 94.45 94.50 98.50 90.' 94.25 75.— 99.50 7'',. 132.50 99.75 97.50 52.— 73.— 103J 93.: 94.50 94. 99.70 76.50 99.50 97. Landmeter en Prijzer van het Enregistremcnt, gelast hem ook met het opmaken van nalaton- •happen, voorwaarden, enz. Bij hem zijn er >k, groote en kleine kapitalen te bekomen, mits goed bezit. ALPHONSE VAN NUFFEL Schoolstraat, AALST. tegenwoordig het meest gevraagd 7 OMDAT zij altijd de meeste voldoening gaven en no# geven aan de wielrijders die ze gebruiken. COLONIAL RUBBER SOCJÉTK ANONYMK 8, Stropkaai, 8, DEKT. IN T NIEUW Gesusters Blanckaert Maanstraat, 8, AALST hebben de eer aan het geëerd publiek kenbaar to maken dat zij van heden af alles uit do nieuwen wassöhen en strijken, zooals hemden, cols, man chetten, blouzen, en bezonder gordijnen, stoors, tafellakens, servietten, enz. zonder verhooging en aan zeer voordeelige prijzen, doof hun goed en wel verzorgd werk hopen zij do gunst van eenieder te verwerven. Eene nieuwe TRIOMF voor het ROT A TIE VH Nanimachien IPhcenlx. Na aangenomen te zijn in do Bcroepscholen van Brussel cn voorsteden, komt ons STAATS BESTUUR ze in te voeren in zyno gestichten. Dit zegt meer dan allo B.VRNIJM I'ECLA VM. waarmede men het publiek misleidt. Alleenlijk tc verkrijgen in liet buis ALFONS GHEYS MKCAMUKN - 77, LEOPOLDSTRAAT, 77 Ijet goed op het Nummer. Kenige vsrkooper der Naai ntacli i en «Original- Victoria, met GROOTE BOBYN CYLINDER en OSCIL LEERDE spoel. 20°[o beter koop dan andere huizen en oneindig beter. VIJFJAREN waarborg" op factuur. Naalden, spoolon en toebohoortert van ALLE stelsels, goedkoope en verzorgde#rj>aration. GEMAK VAN BETALING dio fortuin te boven gant bekomt men met bot gebruikt van de ALLEEN ECHTE van Bergmann van Radcbeul, verwijdert do zomersproeten TE BEKOMEN BIJ Groote Markt, 8. AALST.

De Volksstem | 1910 | | pagina 3