De v/raak eens verraders BUITENLAND. Een zevenjarig meisje opgelicht te Lokeren Leerheke bij-Niuove. NIEUWSBERICHTEN. Wreede handieterij te Het vergaan van de Pluviöse HOLLAND. FRANKRIJK. SPANJE NOORWEGEN. De overstnoomingeu OOSTENRIJK AMERIKA PERZIË Het onderzoek. Zooals wij in ons nummer van gisteren ge meld bobben, bekende Petrus I>e Wilde, mandenmaker, wonende to Hamme, de feiten ten zijnen laste. De Wilde is 32 jaren oud. Ilij is soldaat geweest en deed bij hel leger goeden dienst. Tot voor een paar weken werkte hij in «le koolmijnen rond Charleroi, vanwaar hij is afgekomen met den trein tot in Hendermonde. Daar bail hij geen geld meer en trok voort. Sinds dien verbleef bij in do omstreken van Lokeren. Over een achttal dagen was hij op de hofstede van landbou wer Simolvn geweest en had er eene mande hersteld. Hij kende dus do kinderen van Si- molyn. Zondag voor zonopgang was bij ▼oorbij de hoeve van genoemden landbou- wer gegaan. Hij was dan naar het dorp afge zakt langs denzelfden wegel waar bij om 11 uro de kleine Maria aanrandde. Op den wijk - Hovende - was hij gezien goweest door talrijke personen. Vrouwen hadden reeds doen opmerken dat die kerel er zoo ver dacht uitzag er bijvoegende wie weet of het do moordenaar van Deerlijk nier is. De Wilde had een groot mes op zak. Men is algemeen van gevoelen dat hij het kind, ware Edgard Van Damme aldaar niet gekomen, zou ver moord hebben. Eere aan wie eere ioekomt. Aan agent Do Veirman van den wijk - Hevendo - aan Hendrik Van Kerckhove, kandidaat -gendarm en aan Maurice De Vuvst, vlaskoopman en graanhandelaar komt de eer too der spoedige aanhouding van den dader. Maurice Do Vuvst doel sinds jaren zaken le Hamme en kent do gemeente zeer goed. A Idas begreep hij omniddelijk dat de eerste uitlegging door De Wilde gedaan, valseh was en hij met een gevaarlijken kerel te doen had. Men mag hel ook danken aan De Vuvst dat dq dader levend tot aan het stadhuis is geraakt. 9n de Lindestraat. Wij hebben nooit een schouwspel bijge woond als Zondag namiddag, toen agent De Veirman, na de confrontatie met het arm kind huiswaarts ging. Eenieder wilde het slachtofferken zien. Moeders weenden van aandoening, terwijl vaders tegen den latten dader doodsbedreigingen uitten. Do kleine Maria Simolvn werd letterlijk overladen met allerhande lekkernijen. Naar Dcnüermondc. Maandag morgend is do dader naar Den- dernionde overgebracht. Gansch den nacht was liij bewaakt geweest, daar men voor zelfmoord vreesde. Aan de agenten drukte hij zijn spijt uit over do bedreven misdaad. Staatkundig Overzicht Oostenrijk Do grijze Koizi r.Frans Joseph van Oostenrijk, komt, niettegen staande zijne hooge jaren, zich op reis le begeven. Ton einde er zijn gezag te doen gelden, zal hij in de twee veroverde wingewesten llosnië en Hersego vine eenige dagen vertoe ven. Do omgeving van den Keizer, koester VRIJ NAAR HET FRANSgH DOOR Diomède Grootjans 10° vervolg. Zijn broeder, helaas door den hoogmoed verdwaald, had «lio grondbeginselen van eer verloochend, welke altijd in zijne familie ge heiligd w aren geweesthij had de gloriekroon bevlekt, welke het voorhoofd der Sonnm-'s omkransde Mn de woorden van Aglaé had den die wToede herinneringen terug vóór zijne oogon gebracht. Hij denkt aan dien noodlottigen dag waarop Robrecht, vernederd, onteerd, van God en zijnen vader vervloekt, met zyno schande, 'i jne wanhoop en zijnen baat ia i no teut was teruggetrokken.... Hij stelt hom zich voor zou als hij alsdan was. soullieren woest, eenen dolk in de vuist geklemd.... lïij hoort hem briesehen en wraak- en doodskreten uiten. Maar hij, Odo, had hem niet verlaten.... Toen alten hem met verachting overlaadden en hem me' afschuw verstootten, was hij hem oeno vriendenhand gaan reikenhem zeggeudat hu niet alleen wasdat hij op de wereld nog..en la ••■der had Door deze bewijzen van onwankelbare ver kleefdheid geraakthad Robrecht die noch tans verworpen.... Maar alvorens te vluchten, had li aan ndo. zünen broeder, gezworen dat hij hem nooit zoude vergeten odo had hem lang gezocht, had overal zijn spoor gevcd; d maar op zekereu dag, o droe fenis verneemt hy dat een riduer, dragende eenige onrust, over die reis. Zij oordeelt dat al de plichtplegingen der ontvangsten, bezoe ken en onthalen, eene al te groote vermoeie nis aan den Keizer zal veroorzaken, die op zijnen tachtigjarigen leeftijd zoude kunnen de ergste gevolgen na zich slepen. Turkye Wederom rijzen in dit land erge moeilijkheden op. De minister van Zee wezen, Ilelil-Pacha, komt zijn ontslag te ge ven. Men zegt dat het om gezondheidsreden is, doch deze bewering komt zeer verdacht voor. Ten andere do zaak van Cretos is ver van opgelost te zijn en alles doet voorzien dat dit zoude kunnen cone slechte w ending ne men. Verscheidene volksvertegenwoordigers hebben in de Kamer de Turksehe Regeering aangespoord om den oorlog aan Griekenland te verklaren. De Groot-Vizier heeft geant woord, dat hij voor oenen oorlog niet zoude terugdeinzen om de Turksehe rechten op Greta te doen gelden, doch dat hot voor liet oogenhlik eenigszins onmogelijk is, daar ze kere Europeesche mogendheden, die ingew ik- keldezaak op dat oogenhlik in handen hebben en men eerst hunne beslissing moot afwach ten. Rusland. Verscheidene leden der Douraa hebben gevraagd welke maatregelen er zullen genomen worden om den handel van het Noorden van Rusland, welke zeer be dreigd is door de politieke hervorming van Finland, te beschermen. Frankrijk. Maandag morgend hebben de ministers en de^nler-staatssekre- tarissen eenen kabinetsraad gehouden om hun nieuw programma samen te stellen. Verscheidene nieuwe wetsontwerpen wer den besproken en goedgekeurd, onder andere een ontwerp van hervorming der kieswet, de vermeerdering der vloot en de onderwijs kwestie. tPortugaal. Nauwelijks terug te Lissabon, heeft koning Manuël een lang onderhoud gehad met den voorzitter van den vooruitstrevenden ministerraad M. Veiga Beiras. Deze had dan eene bijeenkomst met de andere ministers. De Cortes welke reeds verscheidene weken gesloten is om hel onderzoek van het schan daal der suikerfabrieken van Madera toe te laten, moet heden Woensdag heropend worden. De ministerraad weetniet al to goed wat hem in deze kiessche kwestie te doen slaat. Zondag namiddag was de landbouwster Nechelput van Leerheke Plaats, met hare oudste dochter naar de kermis van Gastre ge gaan. De jongste dochter, de 21 jarige Mario Nechelput bleef alleen te huis. Toen demoeder 's avonds laai met hare dochter te huis kwam, vond zij de deuren openstaan. Zij riep op Marie doch kreeg geen antwoord. Toen zij in de kamer van het meisje traden vonden zij haar dood op haar bed liggen. Alles lag in huis overhoop. Op het hulpgeroep der twee vrouwen kwa men geburen ter plaats. Men stelde alsdan vast dat het meisje ver wurgd w as en dat in huis alles opengebroken en doorzocht was. den naam van Robrecht, door baanstroopers komt vermoord te worden. Hjj loopt om hem te wreken helaas hij heeft zelfs den treuri- gen troost niet het overschot zyns broeders te ontdekken om het met zijne tranen te be sproeien, en hetzelve onder de schaduwe van eenen treurwilg neder te leggen. Intussclicn werd de wandeling voortgezet door de omwegen van liet. bosch.... onze wan delaars zijn in de vallei der rots gekomen. De jonge Sonnac is spraakloos en heimvol Aglaé bemerkt dit en beschuldigt zich zelve de wonde des harten van haren verloofde heropend te hebben. Zij zendt hem een dier lieftallige lachjes welke de pijnlijkste indrukkingen uitwis se hen. stuurt hem zoete woorden toe, neemt deel in zijhe droefheid, tracht eindelijk den kommer te doen verdwijnen welke hem over laadt. Aglaé bemindt odo zooals een engel be mint. vl de zuivere opwellingen barer ziel zijn voor hem. Zij bemint door oeno dier onover winbare neigingen, welke men gevoelt, maar waarvan men zich geene rekenschap kan geven. Mn, als een nieuwe titel tot hare liefde, legt de dankbaarheid haar geheiligde verplich tingen op immers zij is hem het leven ver schuldigd. Mens, toen zy, nog zeer jong zijnde, in Spanje haren vader had willen volgen in eene gevaarvolle jacht, had zy zich onvoorzichtig verwijderd, toen een gekwetste tijger naar haar toeschoot om haar te verscheuren. Hot schroomachtige meisje, zich hulpeloos verloren ziende, begon noodkreten te slaken maar tKlo heeft haar gezien, en meet den af stand niet af welke hem van haar afscheidt, noch het gevaar dat hy gaat loopen hij vliegt en maakt voor Vglaé een bolwerk met zijn lichaam. Op vasten voet wacht hy het wo»~ Ecne som van 350 frank en eene belang rijke partij juweeïen wordt vermist. Niemand der geburen heeft iets verdachts .bemerkt. Het parket van Brussel is ter plaats ge weest om het onderzoek te doen. Qpbaalwerken gestaakt Ten gevolge van het slechte weder dal thans over het Nauw van Kales hecrscht, zijn de reddingswerken Maandag moeten gestaakt worden Admiraal Bellue heeft aan de dagbladen do volgende nota medegedeeld - Het slechte weder dat Zondag over de plaats der ramp heerschte, hield geheel den nacht aan. Maandag morgend was het niet verbe terd en geen nuttig werk kon aangevangen worden. De schepen die in de nabijheid van de Pluviöse het anker uitgeworpen hadden, moesten hunne ligging veranderen. - Een enkel duiker kon in zee gaan en nog een stalen kabel aan den onderzeeër vastma ken. - Daar bet on weder nog toeneemt, worden alle pogingen om do Pluviöse le bereiken gestaakt. - De Koninklijke familie ie Amsterdam Koningin Emma is Maandag morgend te Amsterdam aangekomen. Zij werd in de static afgewacht door de Koningin Wilhel- mina en de prins gemaal en geestdriftig toe gejuicht. 's Namiddags doortrok een geschiedkundige stoet, het Huis van Oranje door dc Eeuwen heen verbeeldende de stad. De stoet trok voorbij bet Palcis en do bij zonderste persoonaadjes uit den stoet kwa men met hun gevolg bloemen op den dorpel van het palcis neerleggen. Koningin Emma, Koningin Wilhelmina en prinses Juliana stonden op het balkon. Hot schouwspel was verrukkelijk, cn de bijval overgroot. Bij de spoorwegwerklieden Op heel het zuidernet ligt de spoorweg dienst zoo goed als stil. Slechts de internationale treinen rijden nog. Er hebben geene incidenten plaats. De werkstakers zijn kalm on bepalen zich bij het houden van eenige vergaderingen. De schilder Sala Men zal zich herinneren dat de Spaansche kunstschilder Sala in het salon van schoone kunsten te Parijs een zijner schilderijen met revolverschoten schond, omdat de schilderij verplaats was. Maandag namiddag werd hij door de rechtbank verwezen tot eene boete van 50 fr. en eene van 5 fr. voor het dragen van verboden wapens. Eene ramp Tijdens een onweder is de bliksem op de middenbeuk der hoofdkerk van Cordona ge vallen en heeft er liet vuur aan gestoken. Ondanks do pogingen der pompiers konden de vlammen niet beperkt worden. Heel de kerk dreigt af te branden. De bevolking is zeer ter neergeslagen. dend dier af dat zich brie-schend op hem werpt. Men schrikkelijke strijd vangt aan twintig maal bedreigt de dood den zoon van Sonnac. De tijger rolt eindelijk in den grond en gaat aan de voeten der bezwijmde Aglaé den laat- sten adem uitblazen. Van dien oogenblik uitten beider ouders, reeds oude vrienden, den wensch dat deze kinderen, welke de Voorzienigheid in 't ge vaar met elkander had in do toenadering ge bracht, eens door den band des huwelijks mochten vereonigd worden. Odo, gij vergeet., mij, zegde Aglaé tot haren verloofde met hare zoete stem. V vergeten Oh dit meent gij niet, Aglaé Ik dacht aan dien ongelukkigen broeder dien ik verloren heb, antwoordde Odo neerslachtig. Gevoelig aan zijne smart, wiide Aglaé hem ten allen prijze verstrooien Mn aan my dan, hernam zij op den vrien- delyksten toon van verwijting. Maar aan stonds schaamde zij zich zoover gegaan te zyn, het schuldeloos meisje, en verborg haar gekleurd aangezicht tegen dor. boezem barer moeder. Gy zyt de schutsengel mijns levens, Aglaé wees gezegend, hernam Odo opge ruimd. Ken vorschend oog liadde op dit oogenblik den burggraaf Beauvoir zien verbleeken, en een bliksemstraal in zijne oogen glinsteren. Echter werd zijn aangezicht aanstonds weder koud doch die schijnbare kalmte verborg het onweder dat in zyn binnenste woelde. Ilij be- miude Aglaé met hartstocht, met dollen drift, en Aglaé had zijne liefde ver ooten voor de liefde van Odo. Onder het masker dor vriend schap koesterde hii tegen den - clukkigen zoon van Sonnac eenen vuvigen, diepen, onuit- Anarchisi aangehouden In een logement tc Barcelona is een ge kende anarchist, José Jordan, genaamd, aan gehouden. In zijne kamer vond men 25 dyna- mietkardoezen. Een groot deel van Noorwegen staat thans onder water. GO leden van de Noorweegsche Kamer hebben de overstroomde deelen van het land bezocht. Te Lillestrocmmen, een sladjo van 5000 inwoners, gelegen op de boorden van een meer, op 21 kilometers van Christiania, zijn 2000 inwoners zonder dak. Heel het lager gedeelte van de stad is onder water gezet. Men ziet enkel de daken der huizen en dc kruinen der hoornen boven water uil steken. De straten zijn in kanalen herschapen en in bootjes vaart men langsheen do huizen. Te Febund liggen acht honderd duizend sparen welke, naar de werkhuizen moesten gezonden worden voor «le brug der Gliom- men. Men vreest dat deze brug, welko 500 meters lang is zal doorbreken. De vrouwen hebben de meerderheid De vrouwen zijn in Noorwegen de sterke secte geworden. Doordien het plaatselijke kiesrecht is toegekend aan alle meerderjarige vrouwen. Doze nieuwe maatregel vermeerdert het getal vrouwelijke stemsters met 25,000 waardoor de vrouwen 10,000 stemmen meer derheid hebben op de mannen De gezondheidstoestand van den Keizer. Een dagblad van W'eonen laakt in hevige bewoordingen de reis van keizer Frans-Jozef in Bosnia, omdat naar het blad beweert de keizer in de laatste dagen verscheidene flauwten gehad Jieeft en hij tegen do ver moeinissen der reis niet meer bestand is. Do keizer is niettemin vast besloten de reis toch to ondernemen. Brandrampen. In eene fabriek van landbouwmachienen is brand ontstaan. Do fabriek brandde ten gronde af evenals verscheidene omliggende gebouwen, waar onder een hotel. Een reiziger werd verkoold in dc puin en teruggevonden. De schade bedraagt vijf millioen frank. Aan boord van den stoomer Prins Friedricli Wilhelm, in de haven van Hoboken liggende, is de katoeulading in brand geraakt. Tijdens dc bluscliwerken vielen negentien pompiers bewusteloos neder en moesten naar het gasthuis overgebracht worden. Do brandende lading werd onder water gezet, waardoor het vuur uitgedoofd werd. Eene Beenêng De Medjliss heeft oen wetsontwerp aange nomen eene leening van vijf miljoen tomaus goedkeurende. De vreemdelingen kunnen ook aan de lee- ning deelnemen. wischbaren haat, en hy had gezworen zich eens te zullen wreken op deze welke gewei gerd had zich met hem te vereenigen. Hij was een van die mannen welke, brandend van be geerlijkheden. door niets tegen te houden zijn, door geene hinderpalen verschrikt worden, tot alles in staat om tot hun doelwit te gera ken eene van die sterke naturen welke, ge noeg over zich zelve meester 0111 de geweldig ste hartstochten te bedwingen, en onder een verleidend uiterlijke den gunstigen oogenblik af to wachten om die te doen losbarsten. Moedig gelijk odo, was hij bovendien arglis tig en doortrapt, en het was hem gemakkelijk den schuldeloozen en trouwhartigen verloofde van Aglaé «loor zijne verraderlijke vriend schapsbetuigingen te bedriegen. Onophoudelijk zat hy hem óp de hielen, gelijk eene slang altijd gereed om haar venijn uit te werpen, den haat en den nijd verber gende welke hem verteerden. Intussclicn waren de graaf en de gravin van Beaujeu, Odo, zij no verloofde en de burggraaf Beauvoir bijna zonder liet te kenmerken aan het uiteinde van liet woud gekomen. Met verschillende gedachten vervuld, stap ten zy stilzwygend voort, toen een ver verwij derd rumoer, dat van den tegenovorgestelden kant scheen te .komen, hunne ooren trof.... Zij bleven plotselings staan. Verbaasd luisterden zij Dit verward ge rucht reeop van stond tot stond, eu vermeer derde gelijk de golven welke door bet tem peest geslingerd worden. Wat is dat zegde eindelijk de jonge Odo. Dunkt liet u niet dat die geruchten hunne richting naar onze woning nemen l zegde Aglaé op hare beurt al bevende. Met dieu man der Spelonken moet men Brussel.De gauwdievenTen na- deele van M. D.... nijveraar te Luik. werd in de Tentoonstelling een gouden uurwerk met keten gestolen. Vorst. Drama.Maandag namiddag werden vier werklieden van den ondernemer M. Munster, door oen metsersgast in een in opbouw zijnde huis der de Mérodostraat opge sloten. Dc werklieden moesten do deur instampen om te kunnen vertrekken. Een weinig later kwam oen meestergast, M. Brisarl, den meostergast/ Louis Friack] van Bellingen, tegen. Hij maakte hem op merkingen doch Friack, nam zulks kwalijk en wilde Brisart mishandelen. Deze bracht hom met een houweel zulken vreeselijken slag op het hoofd toe, dat Friack met geklo ven schedel ten gronde stortte en weldra den geest gaf. Brisart is aangehouden. Dierentemster gekwetst. In het beestenspel van Bostock, in de tentoonstel ling staande, werd eene dierentemster, Med. Dorsy Dij liet eindigen eener vertooning door eene leeuwin aangevallen cr er<* aan den hals en aan de bil gekwetst. Mad. Dorsy loste vier revolverschoten in de muil van de leeuwin waardoor liet wilde dier achteruitweek. Omniddelijk snelde men Mad. Dorsy ter hulp. liet was tijd. De gekwetste viel w:eldra bewusteloos neder. Haar toestand is onrust wekkend. Geene woorden maar daadzaken. Een goed produkt heeft geene ophefma kende ruchtbaarheid noodig Het prijst zijn eigen aan of liever, zij die liet gebruikt hebben en ziel» er goed medé be vonden, bevelen hot hunne vrienden en ken nissen aan. Lezers, trekt uw voordeel uit de volgende getuigschriften Mijnheer, Daar mijne vrouw reeds veel verbeterd is sedert zij THEOBROMA neemt, verzoek ik u mij nog oeno flesch af te zenden. E. Düpondt, rue du Chateau, 162. La Madeleine-lez-Lille (Nord) France. Madame D. leed aan flauwte van hel bloed en algemeene verzwakking. Roubaix, 23 Juli 1007. Ik kom u bedanken uw THEOBROMA heeft mij volkomen genezen. Sedert 1 maan den kon ik niet meer werken en met 1 Oogst kan ik mijn werk hernemen op den tram. Ik heb een kilo gewonnen in 20 dagen. Pierre Maes, rue des Angcs, Cour Duhamel, 9, Roubaix, Roubaix, 11 Oogst 1907. Mijnheer, ik ben gelukkig u te mogen schrijven dat uw THEOBROMA mij gansch genezen hoeft ik was zonder hoop; geluk- kiglijk is alles gepasseerd, dank aan uwen THEOBROMA. M ,\r if ie;; Thienpont, rue Nabuchodonosor, 28, Rouliaix. Mijxhkeb, Gelief mij nog eeno flesch THEOBROMA te zenden, ik vind er mij goed mede, mijnen adem is veel verkloekt. P. Huyghe, Vlamingstraat, 72, Brugge. De hoofddepol van den THEOBROMA is apotheek DE MOOR, Burgstraat, 28, Gent. 3 frank de ilesch, Overal met den post op gestuurd tegen een postmandaat van fr. 8.13. Te Aalst, in alle goede apotheken. Sint Gillis-Waas. Gevecht. Zon dag avond ontstond er ruzie in eene herher'» tusschen A. V. H. en G. P. over een vroeger gevecht. A. V. II. gaf P. zulke geweldige slagen op hot hoofd dat hij erg gewond werd. Het slachtotror is moeten naar huis gedragen worden. or zich aan verwachten, antwoordde de graaf van Beaujeu. Laat ons gaan hernam met kracht de zoon van Sonnac, die steeds ontvlamde bii do nadering des gevaars; mot trillende hand ver zekerde hij zich van zijnen degen daarna hief liij het hoofd op, zijn oog schitterde van vuur en moed, en op zyn. voorhoofd glansde de mannelijke schoonheid, dc adel en Groot heid van zijn geslacht. Volgt mij, voegde hij erbij, op eenen toon van onwederstaanbaren geestdrift, en hij sloeg een pad in dat rechtstreeks naar zwar ten burcht leidde. De duizemlo stemmen eener razende me nigte werden langs om duidelijker.... Het geraas en getier verhief zich, verhief zieli gedurig gelijk de onstuimige baren. liet zijn doodskreten, zegde de graaf van Beaujeu met ontroering. Doodsbedreigingen, godslasteringen mijn God!.... riepen terzelfder tijd, vol schrik, de gravin en hare dochter. 't Zijn vriendenstommen, hernam met hevigheid en vuurde jonge Odo... Luistert luistert... En inderdaad, op denzelfden stond, weer galmden deze verscheidenmal herhaalde woor den -Leve de graat van Beaujeu; -- met kracht uit .le richting der torens van den Zwarten Burcht. - Wat wil ons al .lit volk vroeg de ver- baasde graaf. Haasten wij ons. Reeds van verre zag hij eene schroomlyko cn woelige menigte die binnen de koeren en de tuinen zyns kasteels drong. Leven de graaf en de gravin van Beaujeu' riep men nogmaals van zoohaast men Iron zagi Leven ook Odo van f onna- en zyne verl leofd»!.... (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2