De wraak eens verraders Goede vangst te Brussel. NIEUWSBERICHTEN. NOORWEGEN. SPANJE OOSTENRIJK. rusland Dramatische schipbreuk in Afrika Naar den Pool Uit Christiania wordt gemeld.dat de ge kende ontdekkingsreiziger Amundsen in den loop dezer week op de Irani zal scheep gaan voor eene nieuwe Poolexpeditie. Het doel zijner reis is het bestuderen van do Poolbassijns. Eene school belegerd. De inwoners van hel dorpje Puebla Al- juicou hebben beproefd de school stormen derhand in te nemen, daar zij beweren,dat er anarchistisch onderwijs gegeven wordt. De leeraars verdedigden zich met hunne revol vers en konden do belegeraars het hoofd bie den tot bij do aankomst dor burgerwacht. Het parket hoeft een onderzoek gedaan in de school en vond er verscheidene formulen om bommen te vervaardigen, plannen der stad Barcelona en modellen van bommen. De wraak der stieren. Verscheidene beruchte stiercnbevechters ijn tijdens do laatste stierengevechten min of meer erg gekwetst geworden. Te Madrid was liet Antonio Pazes lo Saragosse, Corti- ano en Montès te La Corogna, Celita te Grenado, Pacomio te Sevilla, Zapaterin to Garthagèna, Gorchaita.. Andore min bekende toreadors werden ook gek wets t Bij keizer Frans Jozef Graaf Zeppelin, de luchtschipper, uitvinder van do bestuurbare luchtballons welke zijnen naam dragen, zal mot zijne twee zonen aan keizer Frans Jozef een bezoek brengen. Zeppelin zal in do Hofburg verblijven. De bandieterijen Uit Nignc-Tagbilsky wordt gemeld, dat er con trein,waarmede eene groote geldsom ver voerd werd, door bandieten aangevallen is geworden. De personen gelast met de bewa king van liet geld, alsook een reiziger werden ged<tod. De schurken roofden 180.000 roebels. De gifmengerszaak Do geneesheer Patchenko heeft bekente nissen gedaan. Hij verklaarde, dat hij den jongen Boutourline vermoordde en nu ook den generaal moest vermoorden. De laffe schurk spoot aan do slachtoffers do koléra in. De rechterlijke agent Louis Vincent, ach tervolgde sinds eenige dagen drie vreemde lingen, die hij verdacht van gauwdieverij. Hij had ze nog betrapt, toon zij aan de Zuid- laan liet gouden uurwerk van oenen eigenaar wilden stolen. Hij herkende de kerels in do Tentoonstel ling, en verwittigde zijne collegas Van der Auwera en Goossons, alsook verscheidene wachters der Tentoonstelling. Do drie vreemdelingen werden aangehou den, loon zij meenden do Tentoonstelling te verlaten. Zij worden naar het policiebureol gebracht en er afgetast. Men vond in hun bezit onge veer twee duizend frank in bankbriefjes, brieventosachen, zilveren beursjes, en tal rijke goed gevulde geldbeugels. Do kerels, van Amerikaanschen oorsprong, zijn ter beschikking van den prokureur des Konings gesteld. VRIJ NAAR HET FRANSgH DOOR Diomède Grootjans 16* vervolg. Aglaé zelve, wier angst onder den eed haars verloofden was geweken, stelde haren vader door zoete en overtuigende woorden gerust. Ook Beaujeu bedaarde en zijn schrik ver dween. Ik bedroog my, zegde hij, de man der Spe lonken is of kan de bandiet van Spanje niet zyn. Maar op dit oogenblik teekendo zich eene schaduwe afin de duisternis zelve, die den gang vervulde, en eon man verscheen. Ik hen liet, zegde hij niet. gesmoorde stem. Hij was gewikkeld In eene langen mantel met eene kap, die hem bijna heel en gansch verborg. Hij stond recht bij don ingang van den donkeren gangeen weifelend licht van een stuk harts, dat hem maar ten halve ver- lieh'te, gaf hem oen onheilspellend vorko men uit zijn blik straalde een somber vuur, en in zyne houding was het indruksel eener verbazende grootheid. Bij zijn-- verfidiiiniti'j-sbiaklen de gravin en* Aglaé eenen gil van verrassing en schrik de graaf van Beaujeu ziet met afschuw het spook zijns drooius voor hem opdagen, en zelf de moedige Odo voelt zich liet hart. door eene koude rilling bevangen. la, il ben het. graaf van Beaujeu. zegde Op don Zambezestroom is de stoomboot Duraogeladen met koopwaren, op een rif geloopen en gezonken. Onmiddelijk werden de reddingebooten te water gelaten, doch in de overhaasting deden de passagiers do booten omkantelen en al de reizigers, en do matrozen, samen 21 man, vielen in 't water. Zij trachtten zwemmend den oever te be reiken, doch meest allen werden door de haaien verslonden. Enkel de kapitein, twee matrozen en een reiziger konden door de Portugeesche kanon- neerbooten gered worden. Brussel Politieagent schielijk gestor ven. De rechterlijke agent Alfred Hanard, 43 jaar oud, leed sinds eenigen tijd aan eene borstziekte. Zondag nacht deed hij dienst en toen hij na 5 ure een uurtje rust wilde nemen in zijn bureel, kreeg hij eenon aanval en be zweek. Het lijk op eene draagbaar gelegd en vergezeld van eene eerewacht is naar de woning van Hanard gebracht. Ander vrienden Drie vrienden had don in een koffiehuis der Finisterestraat samen gespeeld. Toen een hunner, zekere Emiel Van A... huiswaarts ging, stelde hij vast, dat zijn geldbeugel 00 fr. inhoudende, verdwenen was. Van A.heeft eone klacht neergelegd tegen zijne vrienden, die den avond na de diefte veel geld verteerd heb ben. Dieven op 't dak. Een telefoonbe- diende, die op het dak van een buis der Zennolaan herstellingen moest doen, vond er twee werklieden. De eene was bezig de dak goot te herstellen, terwijl de andore al liet zink van do schouwen afrukte. Op het zien van den telefoonbediende, nam deze laatste de vlucht. De loodgieter trok er kort daarna ook vanonder. Een onderzoek is ingesteld. De liefde Maandag nacht kreeg de 21 jarige Leon De B..., wonende Trap straat aan de Barthelémylaan twist met zijne verloofde. Eensklaps sprong Do B... in het water. Hij werd spoedig opgehaald, doch ondanks do hulp van eenen geneesheer kon hij tot. het leven niet teruggeroepen worden. Etterbeek. Doodelijke val. De bezet- tersgast Frans Yan Oppem, wonende Gray- straat, die in de Van Schoöfstraat op eone stelling werkte, verloor het evenwicht en plofte ten gronde. De man werd gevaarlijk gewond en in wanhopigen toestand naar het gasthuis ge bracht. De Congo Tabaco gebreve- teerd is do fijnsto rooktabak vraagt staal aan R. VAN BIESEN, AALST. Anderlecht. Dief geschoten. Maan dag morgend rond 1 ure zag een nachtwaker in de Pist de Broeckstraat, to Audenaerde, twee kerels die poogden in een ledigstaande huis te dringen. Do waker ging er hoen doch een der die ven bedreigde hom met een mes. Do policie- man trok zijnen revolver en loste een schot dat den dief erg in den schouder trof. Het slachtoffer Ferdinand V..., moest naar liet gasthuis overgebracht worden. Groenendael. Geheimzinnige zaak. Een 32jarigekleermaakster, Marie C..., van S' Gillis, werd in het Zoningenbosch, badend in haar bloed en met verscheidene kogels in het hoofd gevonden. De vrouw werd naar het gasthuis overgebracht, waar haar toe stand zeer gevaarlijk geoordeeld werd. Het slachtoffer verklaarde dat zij in hot boscli door eenen kerel was aangerand, die op haar schoot, omdat zij om hulp riep. Linkebeek Nog hei dramaHet par ket heeft vrouw Swaelens en hare moeder nogmaals de onbekende. Ik ben do bandiet van dien nacht,waarvan gij al de bijzonderhe den komt te verhalen, de man met de brand stichtende toorts die het kasteel der Sonnac's in puin legde. Bij het uitspreken van dien naam, verzwakte en beefde de stem van dien man. Doch dezo indruk was slechts voorbij gaande. Hij hernam aanstonds met eene woeste en vreeswekkende geesteskracht Maar weet wel, Beaujeu, dat ik geen ge wone bandiet ben... Kr was een tijd dat ik neêrzat op de trappen der tronen, en men heeft mij eerbéwijzingen betuigd bijna even als aan do koningin tnaar sedert, beeft men mij van mijne glorie beroofd en mij met schan de bekleed. En ile man zweeg hij staroogde den graaf en liet zich een krampachtigen lacli ontglip pen, vol verachting en woede. Ronddwalend en vervloekt, hernam hij, heb ik gebuigd, heb ik gezucht, heb ik gele den al de krachten mijner ziel, al de ©ogen blikken mijns levens, al mijn zwoegen, al mijne onrust heb ik ten dienste van mijnen haat gesteld, en een dag zal komen dat ik zal opstaan, verschrikkelijk en dreigend; alsdan zullen de machtigen en grooten der aarde aan mijne voeten kruipen, en overal zullen dé scepters verbroken en Gods tempels vernield en omvergeworpen w ordenalles zal instorten, de machten des hemels zoowel als de machten der aarde, gelijk heden rond u instorten,al die burchten en kloosters.welke er slechts deblee- ke afbeeldsels van zijn en alsdan zal de gan- ache samenleving die my verstooten, my ver-' afschuwd heeft, in hare grondvesten worden nogmaals ondervraagd. Daaruit is gebleken, dat .Tean Bidet zijne zuster verscheidene erge stokslagen op het hoofd had toegebracht, vooraleer deze de sikkel greep en er haren broeder mede aanviel. Vrouw Swaelens is bedlegerig ten gevolge der slagen. Dendermonde. Nog een aanslag. Dinsdag morgend rond 10 ure. was Maria Van Weyenberghe, 21 jaar oud, in het veld aan het werk op de wijk Keur, toen zij aangerand werd door eenen onbekenden kerel schijnende 2(5 jaar oud. Op haar hulpgeroep nam de kerel de vlucht. De aanrander is een persoon van middel bare gestalte, gekleed met zwart kostuum en zwarte klak. Een onderzoek is geopend. Gent Kind verdronken Maandag namiddag is de 11 jarige Oskar Meuleman, wonende te Ledeberg, die zich langs den trekweg der Schelde naar zijn werk begaf, aan de St-Lie venspoort, in bet water geval len. De knaap werd spoedig door twee schip pers gered, doch had reeds liet bewustzijn verloren. Een spoedig bijgeroepen genees heer gelukte er in, dank aan de kunstmatige ademhaling, de kleine drenkeling tot liet leven terug te roepen. Hij bezweek echter, terwijl men hem naar het gasthuis bracht. In kokend water gevallen. Maan dag avond is de Ojarige Alina Lippens, wo nende Rooigemlaan, in de ouderlijke woning in eenen ketel kokend water gevallen. Het arme kind werd zoo erg verbrand, dat hot in kopeloozen toestand naar het gasthuis moest gebracht worden. Herzele. Droeve plechtigheid. Zon dag hadden alhier de lijkpleelitigheden plaats van den Herzelenaar, Jozef Gallebaut, zoo ongelukkig aan zijn einde gekomen in de statie van Turn-en-Taxis te Brussel. Beyevens talrijke parochianen, vrienden en kennissen, hadden een groot getal kolle ga's van Jozef er aan gehouden, hem oenen laatsten blijk van vriendschap en genegen heid te geven. Namens de werklieden der Turn en Taxisstatie, werd eene prachtige kroon op de lijkkist neergelegd. Aan het graf werden drie lijkreden uitge sproken. (Plaatsgebrek verhindert ons, jam mer genoeg, deze op te nemen.) Diep ont roerd verlieten de talrijke bijwoners het kerkhof. Au denaarde Luchtbal Maandag namiddag om 2 ure 15. is de luchtbal Vers l'Azur geloodsd door M. Teofiel Liefmans, te Audenaarde van den koer van het gazge- sticht vertrokken. In het schuitje hadden plaats genomen, Mev. Vierset en M. De Breyne, van Gent en kapitein De Maret, van het 4° regiment lansiers, te Audenaarde. De luchtreis liep in de beste voorwaarden af en rond 3 ure 15 daalde de luchtbal tusschen Wervik en Ga- pelle neder. Do luchtreizigers zijn 's avonds te Audenaarde teruggekeerd. Meenen. Aanranding Zondag nacht is Desire Garot te, 43 jaar oud, nabij zijne woning aangerand geworden. De man be kwam twee messteken in het lioofd, welke hemgelukklglijk slechts licht verwondden. Beveren-Waas Straatschenders. Zondag nacht hebben onbekende schurken een TOtal jonge kanadaboomen afgekapt en weggeworpen, ten nadeele der weduwe Vcr- schaffelt en van M. Alfons De Smedt. De aangerichte schade beloopt minstens 500 fr. Rijwiel gestolen. De geneesheer De Boe, op ronde zijnde langs de Lindekens, ging eenen zieke bezoeken en liet zijn rijwiel aan de deur staan. Toen hij eenige oogen- blikken later terugkwam, was zijn rijwiel verdwenen. Men heeft geen spoor van de dieven Turnhout. Zevende zoon. Het gezin Gornelis Glaeyssens, wonende op don Kaste- leyn, is met een zevenden zoon verrijkt. Bij vernield,en op derzelver puinhoopen zal ik de grondvesten eener nieuwesamenlevingleggen. Maar midderwijl, Beaujeu, ben ik de onmeê- doogende wraak die u vervolgt.... Gisteren, toen ik u eindelijk terugzag, voel de ik al mijne woede als een tempeest opbrui- sclien. Wat heb ik u dan misdaan ongeluk kige vroeg de graaf buiten zich zelve. Wat gij mij misdaan hebt, Beaujeu her nam de onbekende.... Luister.... Al de vuren der hel te zamen zouden nog den vuurgloed van mijnen haat niet evenaren. En de klank zyner stem was snijdend, scherp. Tusschen ons beiden kan noch vrede noch rust zijn.. Tusschen ons is 't eeuwigdu rende oorlog.... een oorlog tot het uiterste, tot de dood Altijd begint gij hem, Beaujeu, en ik, ik verloor hem.. Altijd drijft u het noodlot voort, Beaujeu... Gisteren nog, zaat gij do marteling voor van dit meisje, die mijn eigendom is en die u nooit had kwaad gedaan; maar zegde uw hart u dan niets, Beaujeu Mijne dochter zij zou mijne... Maar de onbekende onderbrak norsch de gravin welke dien kreet haars harten had ge slaakt. En indien zij het ware, mevrouw zegde hij trotsch. En vervolgens den graaf aanstarend Maar ik heb ze gered, ik, omdat myne liefde voor hnar den afkeer evenaart,welke ik haar toedraag. Oh indien gij wist, Beaujeu, hoeveel op offeringen, moeite en gewetenswroeg zij mij gekost heeft om aan mij te zijn Kind zynde had ik haar aan de vreugden en het geluk ontroofd het doopsel was M. Yictor Yan Hal. Burge meester. peter in vervanging van Koning Albert Geheel de Kastcleyn was ter dier gelegen heid versierd en bcvlagd. Antwerpen. Bloedige botsing. Maan dag morgend, rond 4 uren, vonden 4 matro zen van den Duitschen atoomer Peiropolis, gemeerd aan hangar nr 17, aan het Schel- leke, eenén persoon liggen slapen. De matrozen wekten den slaper, waarop eene vrouw een venster opende en lot de mannen riep, dat de slaper haar man was. dat hij in dronken toestand was en zij wel zouden doen, hem te laten liggen. De dronkaard ontwaakte en begon de zee lieden te beleedigen en te mishandelen. Op hetzelfde oogenblik kwamen verscheidene kerels toegeloopen, die de matrozen sloegen en stampten, bij zoo verre, dat deze in allerijl de vlucht namen. Aan de Plantijnkaai, werden zij ingehaald en de mishandelingen herbegonnen. Een der matrozen trok dan eensklaps zijnen revolver en loste een schot in den hoop. Een der aanranders, Karei Vlaminckx, 32 jaar oud, wonende Cockerillkaai, kreeg eenen kogel in do borst en stortte bewusteloos en badend in zijn bloed ten gronde. Zijne gezellen droegen hem in een nabu rig huis, waar de doktor Cosyn hem de noo- digo zorgen kwam toedienen. Do toestand van den gekwetste is zeer ge vaarlijk. De matroos die het vuurschot gelost heeft, zekere Schroder, is aangehouden en ter be schikking van het gerecht gesteld. De Petropolis is reeds Maandag morgend moeten vertrekken. Het parket is verwittigd. DiefstallenOngekende dieven zijn aan boord geklommen van liet Rijnschip Jonker en hebben er ten nadeele van den schipper Vroppelaars eene som van 400 mark gestolen. Inwoners der Jordacn en Mem- lingstraten hebben in den hof hunner woning zilverwerk, eene gouden keten en andere ju weel en gevonden, welke ongetwijfeld van diefstal voortkomen. - Onvoorzichtige knaap). De Ojarige Albert Van Riel, wonende Cockerillkaai, 7, was nabij zijne woning op eenen natie wagen geklommen. Toen hij er wilde afspringen, kwam hij onder liet achterwiel terecht en werd den schedel gebroken en erg inwendig gewond. Zijn toestand is wanhopig. Zonderling ongeluk. Maandag avond is de 48jarige Raphael Dolfyn,wonen de Schoolkaai, uit een venster der 2'10 ver dieping gevallen. Hij kwam op de echtge noot© Glaes terecht, die met haar kindje op het voetpad wandelde. Dolfyn werd levensgevaarlijk gewond en moest naar het Stuyvenberggasthuis over gebracht worden. De vrouw en haar kind bekwamen geen letsel. Moeskroen. Akelige ontdekking Maandag morgend werd in de Molenstraat het lijk gevonden yah zekeren Bruno Van Hamme, 42 jaar oud, van Dottenijs. De man was het hoofd verpletterd. Men vermoedt, dat hij op straat zal liggen slapen hebben en door eenen auto verpletterd werd. Eeckeren. Doodelijke val. Een va der van zeven kinderen, J. Laurent-Do Grom, was bezig met dak van M. Verscheuren, te herstellen. De ladder waarop hij stond schoof eensklaps uit en de ongelukkige man plofte ten gronde. De dood was oogenblikkelijk. ROOKT gebreveleerden tabak De Ster het 'is de beste. Vraagt staal aan R. Van Biesen, AALST. Auveiais. Pastoor doodgevallen. De pastoor van Floreffe, M. Romedonne, broe der van den dokter van Auveiais, was dezen laatste komen bezoeken. Toen hij in de sta tie stond te wachten naar den trein om we der naar zijn dorp te gaan, zakte hij eens klaps ineen. Men riep een doktor, doch deze kon slechts het overlijden vaststellen. Even als een dier onsterfelijke en onver zoenbare vijanden Gods, welke meèdoogenloos aan den Hemel eenen engel ontrukt en den- zelven met zich in den kolk der tormenten sleurt, zoo was ik alsdan.... Maar zij was mij ontsnapt, en in de wanhoop mijns haats had ik ze onverpoosd gezocht... Verdwaald en wees zijnde, hadden liefdezusters haar in hun midden opgenomenen, o afgrijzen zij was gelukkig zy bevat al de rijkdommen des geestes, al de schoonheden der ziel, al de bevalligheden des lichaams. Ten alle prijze wilde ik mijne prooi herove ren, en stak het klooster in brand schrikke lijke nacht,toen het scheen, dat een helsehe adem de bruischende vlammen aanvuurde.... toen alles met gedrüisch instortte.... toon <lo angstkreten zich vermengden met het zuch ten en kermen dor stervenden en alles eene afgrijselijke wanorde, eene schrikkelijke ver warring was Maar ik vond ze terug,' haar die ik verloren waande, en reeds was zij het aangename en geestrijke meisje niet meer hare verstandvermogens kwamen eenen dood- delijken slag te ontvangen. Zij was zinneloos van schrik, zinnéloos van die beweegbare krankzinnigheid welke de zoete ontroeringen en de tijd konden lenigen, veranderen, gene zen maarzij was in mijne macht, Beaujeu Ik verdorf die gevoelige en vruchtbare natuur door al de zuivere verzuchtingen barer ziel te versmachten, door haar te verwijderen van do zaken,welke op haar eenen gunstigen invloed konden uitoefenen, door gedurig voor hare oogen de vreeslykste, de treffendste taferee- len des levens te onderhouden. Langzamerhand bracht ik haar tot den geest; des kwaads, en eindelijk door my werd de Emptinne-Ciney. Kind levend verbrand Het 5jarig kindje van den pachter Wui- daert speelde alleen in eene schuur. Het stak een hoopje strooi in brand, dooli het vu ui verspreidde zich en weldra stond een gan- sche hoop in brand. De moeder van het kim door den rook verontrust, snelde naar dt schuur en het kind, dat zich in een hoekskei verscholen liield, liep zoodra liet zijn moe der. zag naar -haar toe, door de vlammen Doch het struikelde, viel en werd levenc verbrand onder de oogen der verbijsterd! moeder. Deze trachtte haar kind te redden, doch toen zij erin gelukte liet uit de vlam men te halen, hield zij nog slechts .een lijkje in cle erg verbrande handen. Charleroi Verdronken Mcj. Maltin had hare moeder verloren. Zij was hierovei ontroostbaar. Zaterdag rond half één, sprong zij in den Samber aan de Vlaanderenkaai, en verdronk. Haar lijk werd door de visschen opgehaald. Marcinelle. T Voelingen Verledei nacht zijn woelingen ontslaan in do Velo droomstraat. De genaamde Vanesle werd in een Café door vier kerels aangevallen ei met. stokslagen en schuppen overladen. Men moest de policie verwittigen. Vaneste is dooi een dokter verzorgd geworden. Tot de zwakke en zieke personen. Zij t gij sedert eenige maanden krachteloos ei tendent adem geworden Zijt g,ij bleek van kleuren Zijt gij bevangen als gij eenen trap op klimt Zijt gij rap moede als gij oenigon arbeic moet doen Hebt gij den harteklop Zweet gij licht als gij ©enig werk moe afleggen Zijt gij vermagerd Zijt gij droef van gemoed, mistroostig er hebt gij neiging om alles in de toekomst ir 't sombere voor te zien Is uw karakter veranderd Hebt gij geene goesting meer om uit l( gaan en zijt gij menschenschuw geworden Zoo ja, wel vriend, gij lijdt aan zenuw- er spierenkracliteloosheid, het is hoogen tijc daar naar om te zien. En is er een middel tegen krachteloosheid bleeke kleuren, bevangenheid, astluna Ja zeker, het is maar onlangs uitgevonden, met duizend© lijders hebben er beternis van gekregen. Dat middel heet THEOBROMA. Het geneest, verkwikt de zwakste men- scken en waarborgt eene bestendige gezond heid. Flauwte, van liet bloed, krachteloosheid, algemeene verzwakking, gebrek aan eetlust, slechte spijsvertering, luchtpijpontstekingen, dempigheid, moeilijke maandstonden,, verlie zen in 't wit. baarmoederkwalen, ilerocijn. hoofdpijn, zenuwkoortsen, influenza, alle kwalen medegesleept door misbruik van drank, ontstuimig leven, worden genezen door liet. gebruik van THEOBROMA. Krach therstellend, lichaamvernieuwend geneesmiddel. In allo apotheken cn in den hoofthlepot voor Gent Apotheek DE MOOR. Tc Aalst, in alle goede apotheken. Jamioulx. Verbrand Zondag mor gend verbrandde een schrijnwerker over schot van hout en scJiaffelingen op dorre gronden. Eenigen tijd daarna kwamen kin deren op die plaats spelen en de rokjes van liet (3 jarig meisje Marie Belle, vatten vuur. De geburen konden het vuur uitdooven. En na de eerste zorgen van een doktor ontvan gen te hebben, werd het kindje in deernis- wekkenden toestand naar huis gebracht. Aiseau. Verdronken. Do 22jarige Jules Baudy, mijnwerkef, was Zondag voor middag gaan zwemmen in den ouden Samber, toen hij eensklaps zonk. Men vischte hem op; doch hij was reeds bezweken. De man had een bloedopdrang gehad. engel een duivel Dit meisje heeft God gekend en aanbeden, Beaujeu, en ik heb in baren mond de godslas teringen gelegd. Zij heeft haren vader gekend en bemind, cn voor dezen heb ik haar don smaad en den haat ingeblazen .Ta, haar hart was rein en oprecht, cn in hetzelve heb ik de zwarte driften gelegd. Gij ziet het, Beaujeu, zij is het kind mijner wraak, en wee den roekeloozon waaghals, welke zich tusschen liaur en mij zou komen plaatsen Nu onder ons tweeën nog, altijd onder ons tweeën altijd 11c heb gesproken..,, dit weze u genoeg Ik zal niet trachten u de verstomdheid van Beaujeu, van de gravin, van Aglaé en Odo zeiven af te schilderen, noch de ontzetting, den schrik of de verschillige gemoedsaandoe ningen welke hen achtereenvolgens kwamen bestormen. Alleen de burggraaf vau Beau voir bleef söhijnbaar kalm hij vernieuwde zijne betui- genissen van verkleefdheid, en zwoer zijn leVen op te offeren, indien het noodig was, voor den graaf en zijn huisgezin doch de haat en de wrok van dezen huichelaar en schurk ontvlamden zich levendiger, vuriger dan ooit. Die man zal mij kunnen dienen, dacht hij. Een duivelachtige glimlach k\yam zijne lippen samentrekken, en inwendig werd hij dronken van wreedheid en blijdschap.. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2