eens verraders De waterhoos in Duitschiand NIEUWSBERICHTEN. DU ITSCH LAN D ITALIË OOSTEN RIJ K amerIka AZIË o u ZEVENDE HOOFDSTUK. Voor den vrede Do Puit sela- ruiterij zal eerstdaags eene nieuwe lans krijgen, welke slechts eene punt heeft van 15 centimeters. Dan komt een bol, welke do lans zal belotten dieper in hot lijf van den tegen- trever te dringen. En «lat alles voor den vrede Een aanslag te Frankfort Eene bon» is voor do villa van den ban- ki.-r Alexander Mai- r neergelegd geworden. Do bom ontplofte en vernielde gedeeltelijk het huis. Niemand werd gekwetst. Een onderzoek is geopend. De overstrooming in Beieren I it verscheidene streken van Beieren wordt gemeld, dat do toestand ginds zeer hachelijk- is. ('■••ii--.de dorpon staan onder water en ten gevedge vau liet wegspoelen der bruggen kuanen «Ir» ongelukkig.-:» niet vluchten. Zij mo -n wachten tot het water wegtrekt. Allo verbinding met Garraiels is onder- broken. Aardbeving. I)e waarnemingsloostellen van Frankfort hebben Woensdag eene hevige aardbeving vastgesteld. Deze zou op eenen afstand van 5, (>00 kilometers plaatsgehad hebben. Men vermoedt dat do aardbeving in Indië plaats had. Het drama van Cöme Ispolatotl' blijft alle plichtigheid in de misdaad loochenen, opzoekingen worden gedaan 0111 Porter terug- te vindon. Men vreest dat deze ook vermoord werd. Een duiker heeft last gekregen het meer van Gó me zoover mogelijk te onderzoeken. In de omstreken van Moltrasio werd een kerel bespied onder verdenking van mede plichtigheid. Aanslag op den gouverneur van Bosma Op het oogenblik dat M. Varesanin de Konak verliet te Serajevo, heeft een Rus- siseho student, Bogdan Zedajie genaamd, vijf revolverschoten op hen» gelost. M. Varesanin werd niet gekwetst. Bogdan heeft ziel» nadien gezel/moord Do plichtige was 21 jaar oud. en was op 4 Juni van Most ar to Serajevo aangekomen. Hij had er eene toelage gehad van hot gouvernement om zijne examen af te leggen Nog eene brandramp in Kanada. l il Toronto wordt gemeld, dat do werk mansbuis»-.i der groote elektriciteitswerkhui- Zv'ii van Falls-River, Ontario, nabij de water vallen van Magara, ten gronde afgebrand zijn. Twaalf Oostnnrijksche werklieden Noor den levend verbrand: Drie anderen zullen hunne brandwonden niet overleven. AI de slachtolfers waren dronken ten gevolge van eene braspartij welke daags te voren plaats gehad had. 1 >5 werklieden, welke aan het feest geen deel genomen haddon,ontsnap ten aan d«- ramp. Groote brand te Jeruzalem Do Duitscho L h'; U Anzeigcr, meldt, dat bel Syriseh woezenhuis van Jeruzalem, door \ieii i '-usachtigon brand is vernield gewor den. Moer dan 1000 weeskinderen moesten sticht van den Olijfberg De berichten thans in Frankfurt ontvangen, zeggen dat de ramp nog veel uitgebreider is dan eerst gemeld werd. Twintig bruggen werden door de woedende golven medegesleept en daaronder zijn er bruggen welke eeuwen en eeuwen alle overstroomingen en onweders getrotseerd hadden'. Talrijke personen zijn gedood, waarondei velen door hunne cigeno schuld. Te Schud stonden geheel de brug vol per sonen,«lie bet klimmende water cn de woeste golven stonden na to zion. De burgemeester verwittigde hen dat zij gevaar liepen, doch, zij bleven staan. Het water klom nog meer, en eensklaps weer klonk oen ij sol ij k. gekraak de brug was door den woesten vloed medegesleept en met haar al «Ie personen dio er zich op bevonden. Verscheidene hunner verdronken. Nabij Lissendorf zijn vijf en'veertig Ila- liaansche werklieden, die onder hangaars liepen, door de wassende rivier verrast en omgekomen. Geheele dorpen werden ver woest. Te Waldporzheim, terwijl het water steeds hooger en hooger steeg, sloeg de bliksem in verscheidene huizen en stak ze in brand. De huizen stortten in en de bewoners wer den onder de puincmbegraven. Het is onmogelijk zo te bereiken. Op heden werden reeds vijf-en-tachtig lij ken uit de Ahr, opgehaald. In talrijke huizen zijn er verscheidene iooden. Te Innsbruck sloeg de bliksem in een huis waar tien peronen eene schuilplaats gezocht hadden. .VIle werden gedood. De regimenten «Ier genie, van Koblen tz en Keulen zijn ter plaats gezonden om de onge lukkige slachtoffers bij te staan. voorloopig in hot opgenomen worden VI:IJ NAAR HET FRANSgll DOOR Oio méde Gnootjans vervolg. Zij Hoorden niets meer dan do beweging huiuior afgobrokene ademhaling. Zou ik mij bedrogen hebben, sprak ein delek de burggraaf Hcyndrick, wiens angst door niets gerechtvaardigdscheen.Maar, voeg de hij erbij, onvoorzichtige Odo, waarom u in dit oord wagen alwaar, bij iederen stap, de dood u treffen kan Zij is dan wol verschrikkelijk, «lio Zwar- t Bende, daar burggraaf Heyndriok beeft en l-ang is antwoordde Odo half spotlachend. De Zwarte Bende Maar 't is de stellige i onverbiddelijke dood. 't. Is do dood bier, 't is de dood op duizend plaatsen 't is de dood die bij volle daglicht treft 't is «Ie doo«l die zich verbergt, die sluipt om in hot duister te tref fen. 't Is de doo«l «lie gesta«Iigliare slachtoffers vervolgt, in «lo paleizen geluk in «Ie hutten. Dc Zwarte Bende 't Is de «lood die blin deling*gehoorzaamt aandien buitengewonen mens'-h welken menden man der Spelonken noemt «»h .li.-n inan, onderbrak de jonge son- nat «ip eenen toon vol verachting, woede en i .-dreigingdieu man zal ik tarten Ilem tarten, Odo.... hem De burggraaf hield eensklaps stil.... Luister, fezelde hy zachtjes, na eenen oogenhlik zwygens.... Brussel Dievegge aangehouden Seder eenige maanden pleegde eene vrouw schijnende 40jaar oud, allerhande diefstallen en afturggelarijon. Een harer slachtoffers ontmoette haar gisteren avond in ke Bestorm- straat en deed haar aanhouden. De dievegge, zekere Clolildo V..., is opge sloten. Geene kans. Woensdag morgend rond 1 ure. reed een wielrijder zonder licht door de Ridderstraat. Eon policieagent deed hom zijnen lantaarn ontsteken en schreef zijnen naam op voor een proces-verbaal, toen tweepersonen kwamen afgeloopen die ver klaarden dat do kerel het rijwiel in eene herberg der Vorkstraat, gestolen had. Do dief, zekere Filiep Sis opgesloten. De doodrijdersEen oude vischkoop- nian, van Baesrode, Jan Franconelle, werd op de Kriridtuinlaan, door eenen automobiel welke achter hem kwam, omvergeworpen. Do ouderling werd zoo erg gekwetst dat hij in wanhopigen toestand naar liet gasthuis mooet gebracht worden. Schielijke dood De schrijnwerker Frans Do Smedt, wonende te Vorst, werken de in het ministerie van Spoorwegen, is oensdag namiddag plotselings ineenge zakt. Toen men hem opnam had hij opge houden te leven. De drank. Een inwoner der Valk straat. Jan V..., 54 jaar oud. dronken to huis komende, viel van de trappen en ver- Hij had een verward, bijna onmerkbaar ge ruclit, eene ritseling in liet kreupelhout mee- nen to hooren.... Rondom werden de struiken n gewassen bewogen. Menscheljjke gedaan- en, zoo talrijk als do stammen der boomen, kwamen te voorschijn en verdwenen even ras. Welhaast zagen of hoorden zij niets meer Wat is dat, vraagde >do verbaasd En gü wilt hem tarten, dien man ant- woorddo de burggraaf zoo stil dat dc woor- len ter nauwernood hem over de lippen kwa men. Gij hebt dien man in vollen dag zijne macht zien ten toon spreiden, de kasteelen on der zijne slagen zien vallen, «le moedigsten voor hem zien verbleeken en zooveel andere nog meer verbazende daden Maar die ver- holene macht welke het hoofd bukt, welke zich verbergt, die sluipende macht, is wel an ders verschrikkelijk Zie... één woord, één gebaar is hom genoeg geweest, opdat al die zwarte mannen daar wezen, rond ons. gedrongen tegen de boomen net dewelke zij schijnen vereenzelvigd te zijn, m de holten «Ier rotsen verscholen, hier recht staande, ginder neerliggend.... Allen gereed om te slaan.... Duizenden onzichtbare dolken zijn rond ons opgelicht.... Ik hob u geraden, Odo, voegde r «le burggraaf Hcyndrick mot ontroering Dy. maar ik smeek u, poog niet haar te redden Van wie spreekt gij groote God vroeg driftig de zoon van Sonnac, eensklaps ontroerd. -Hoe, gij weet dus niet!... hernam nog driftiger de burggraaf Heyndriok. Eeno gedaante schoof hen op dit oogonblik oorbg en een gesmoorde kreet, gelijk aan iet onheilspellend gekras van den uil, liet zich dry achtereenvolgende malen hooi en, in de diepe stilte des nachts. brijzelde zich den schedel op den keldervloer, i )ndanks «le spoedige hulp bezweek de man kort nadien. Gevaarlijke dronkaard. Woensdag namiddag was een genaamde Alfons Van den Eede, wonende St Ceciliasteeg, dronli en mishandelde de voorbijgangers op de Van Volxemlaan. Ee;i politieagent wilde den ke rel tot bedaren brengen, doch hij werd ten gronde geslagen en erg mishandeld. Een twi-i ile agent onderging hetzelfde lof, waar na Van den Eede «Ie vlucht nam. Hij kon noj niet aangehouden worden. Anderlecht. Overreden. De visch- 1.-ui-ster, Marie Wauwermans, wonende Op- hemstraat. is op den Bergsehensteenweg door eenen kamion omvergeworpen geworden. De vrouw werd den voet verpletterd en naar licl gasthuis overgebracht. Een weinig later werd een lOjarig knaapje Jan De Backer, wonende Putterijstraat, door •enen automobiel omvergeworpen. Het knaapje werd ton gronde geslingerd en erg aan het hoofd gekwetst. Hij is na verzorging naar zijne woning gebracht. Elsene - Jonge schelm. Een 12 jarig knaapje dat zegde Louis Ghys te heeten,was sinds eenigen tijd in dienst bij M. DeKiero,han delaar. Woensdag morgend moest hij 50 fr. postzegels gaan lialeu. De kleine kwam nog niet terug en in het opgegeven adres is hij totaal onbekend. Geheimzinnige zieke. Een policie agent vond Woensdag morgend, in de S'Bo- nifaeius'wijk, oenen persoon, zeer net gekleed, die niet d<- minste inlichting kon geven over zijne identiteit. De man had geene papieren op zakr doch men vond in zijn bezit eene som van 2000 fr. De onbekende die schijnt onnoozel te zijn, is naar het gasthuis overgebracht. De Congo Tabaca gebreve- teerd is de fijnste rooktabak vraagt staal aan R. VAN BIESEN, AALST. St.-Jans-Molenbeek Brand. Woens dag morgend is brand ontstaan in de bakkerij van M. D..., Van Meyelstraat. Het vuur was ontstaan in de kelders en dreigde geheel het huis tc vernielen, toen de pompiers ter plaats snelden, en door hun krachtdadig optreden het vuur konden omschrijven. Do schade door verzekering gedekt, is zeer aanzienlijk. Boschvoorde Door eenen taxi omge worpen. Een bediende van liet ministerie van oorlog, Jules Van den B.., is door eenen auto-taxi omgeworpen en zoo erg gekwetst dat hij in hopeloozen toestand naar het gast huis moest overgebracht worden. Leuven Oneerlijke briefdrager aange houden. Dinsdag namiddag werd te Leu ven een hulpbriefdrager aangehouden, die eenen brief ten bcloopen van 1419 frank achtergehouden had: Men heeft van de waarde geen spoor meer evonden. Bolcele-Waas. Knieschijf gebroken. Woensdag namiddag kwam de beenhouwer, Kamiel De Bruyne, van Puyvelde, per rij wiel langs den Ossenhoek gereden, toen hij met de knie op de pedaal viel cn de knie schijf gebroken werd. De geneesheeren Vcr- beke, van S' Pauwels en De Belie van S' Nikolaas, hebben het slachtoffer verzorgd. Mechelen Werkhuis afgebrand. Woensdag morgend is brand ontstaan in liet werkhuis van M. Seroen, Frans Halslaan, to Mechelen. Ondanks het spoedig optreden der pompiers, is geheel het werkhuis, met al wat het bevatte, de prooi der vlammen gewor den. Do schade is zeer belangrijk. Erembcdegem Lalfe daad. Een on bekende schurk, heeft op het land van Ad. Van Driessche, wonende Meerschdries, 25 roeden aardappelen uitgetrokken en op het land geworpen. Een naarstig onderzoek is geopend. De burggraaf sprong recht van onweder staan baren schrik Dit gekras, zegde hij, is mijn doodvon nis.... Vaarwel, Odo.... ik ga inyne zelfop offering voor u met liet leven boeten. En plotselings verliet hij den zoon van Sonnac. Odo, verbaasd, ontsteld, zijno oogen noch ooren kunnende gelöoven, zich den speelbal wanende van eenen droom, bleef nog lang te dier zelfde plaatse. Doch eindelijk trad bij uit liet struikgewas waarin de burggraaf hem had medegetrokken en volgde werktuigelijk, zonder hot te weten, een pad wolk naar de rots geleidde. Reeds was hjj op «lie plaats gekomen waar het pad zich in het dal verliest, waar de rot sen, welko die vormen, dezelvo met hunne s-haduwe omhullen, toen zwakke en klagen de zuchten tot hem doordrongen. Slechts dan bemerkte Odo, dat hij nabij do Keispelonken was. De ijzingwekkende eenzaamheid dezer plaats, de stilte die rondom hem heerschte, de maan welke langzaam haren loop door liet luchtruim vervorderde en wier bleeke stra len op het water nedergeschoten, het eento nig en eeuwig gedruisch der woedende golven die in de diepte des afgronds rollen, alles doet hom onwillekeurig sidderen. Vervolgens meent hij van alle kanten zwarte mannen te zien opdagen.... Hij gaat onder hunne sla gen vallen I t-nskbips schieten hem deze woorden zijns vrieiuls te binnen Poog niet haar te red den Deze woorden ontroeren ea ontstellen hou»on ook «lit vaarwel des burggraafs die voor hem gaat sterven En Sonnac's zoon is beklemd buiten zich zeiven. Audenaarde Eene ecuwclinge. Woens dag is Mev. Paul-Hendrik De Smet, geboren Sylvia-Clement ia Van Cauwenberge, haar i(>3e jaar ingetreden. Zij werd inderdaad te Audenaarde geboren op 15 Juni 1808. Mev. De Smet is nog steeds wel te pas en was nooit ziek. Dagelijks wandelt zij nog in do gangen van het klooster der Heilige Familie, waar zij sinds lang woont. Het kloeke ouilje wil maar niet van feesten hooren, daar zij vreest alsdan spoedig te zul len sterven. KalkenVrouw aangerand. Woens dag avond rond 7 ure. kwam dc vrouw LconieRoelandt, echtgenoote Minnebo, 59 jaar oud, van haar land huiswaarts. Op de wijk Heusdonveld, sprong plotseling eenen kerel uit den kant, viel haar aan en wilde haar mishandelen. Op liet hulpgeroep van het slachtoffer nam «le laffe aanrander de vlucht. Dc kerel schijnt omstreeks 10 jaar oud, en geheel in 't zwart gekleed. gendarmen gingen onmiddclijk op zoek, doch zij vonden niets moer. Borgerhout. Stoutmoedige bandicterij. Woensdag avond kwamen twee kerels in do herberg der echtgenooten Meinertger, waar do 19 jarige dochter alleen te huis was. De kerels vroegen er schrijfpapier. Toen het meisje zulks naar de keuken ging halen volg den zij haar op, steken haar eene prop in den mond en bonden haar aan do tafel vast. Daar na ontnamen zij haar haren geldbeugel, roofden de schuiflade en namen met den in houd de vlucht. Men heeft geen spoor der bandieten. Quaregnon. De Lange Pennen. De mijnwerker Jules Matton, 23 jaar oud, ging rond 1 ure 's morgends, over de Kerkplaats, toon hij door drie Lange Pennen, aangeval len werd... Matton kreeg drie dolksteken in d«m rug en werd erg gekwetst. Hij is naai zij ne woning moeten gedragen worden. De Lange Pennen zijn gekend. Spa. De misdaad van La Sauvenière. Op 27 December werd te La Sauvenière, bij Spa, eene vierdubbele moord gepleegd. Twee der vermoedelijke daders werden kort nadien aangehouden te Luik, terwijl een derde kerel, do fransehman Jullien Louis, in April laatstleden, te Amiens bij den kraag evat werd. De aangehoudenen duidden zekeren Alfred Jean, een gevaarlijken kerel,geboren ie Mar seille, als de vierde plichtige aan. Deze werd gisteren te Parijs door oenen policieopziener herkend en aangehouden. Iiij loochende eerst Alfred Jean te zijn, doch bekende ten slotte wel do opgezochte te zijn. Hij loochent evenwel ooit met do aangehou denen betrekkingen gehad te hekben. Eerstdaags zal op do Belgisch Fransche grens eene kor.frontatie plaats hebben. Wal court. Erge vuistslag. Vier in woners der gemeente zaten in eene herberg le twisten. Een hunner maakte zich zoo woe dend, dat hij cencp hevigen vuistslag op de tafel gaf. Hij brak daarbij een pintglas,waardoor hij zich erg aan den pols kwetste. De herbergier, niet wetende dat do man gekwetst was, zette den pintenbreker buiten. Deze moest zich doen verzorgen. Famillereux Erg ongeluk. De baan- w erker Constant Herman, gehuwden vader van vier kinderen, is door eene versporende lokomotief gevat en buiten de riggels geslin gerd. De man werd erg gekwetst naar het gasthuis overgebracht. Fleurus. Hoeve afgebrand De hoeve van den landbouwer J. Warnier werd ver leden nacht door brand geheel vernield. Al het vée, landalm enz., bleef in het vuur. De landbouwer had de grootste moeite zich met zijne familie te redden. Er is verzekering. De oorzaak der ramp is onbekend. En in dit oord, op dit oogenhlik beeft hij en is hij bevreesd Eene zwakkere, meer gesmachte stem, van onder de aarde opkomende, laat opnieuw een smartelijk gekera hooren. liet was eene vrouwenstem, gowis een slachtoffer der onverbiddelijkk verdrukking. Zou zij, Odo van Sonnac, om haar te ver lossen, neêrdalen in die onderaardsclic kui len waar hem eene al zoo onvermijdelijke als nuttelooze dood wacht, ofwel zal hij terugko men met eenigo vrienden, den bandiet in zijne schuilplaats aantasten cn .de kluisters «Ier ongelukkige verbrijzelen Odo, door duizend verschilligo aandoenin gen belegerd, stond radeloos, toen lig de oogen op don stroom des afgronds werpende, een voorwerp op zijne oppervlakte zag drij ven. Het was een stuk schors, den vorm heb bende van een schuitje. Hij nadert werktui gelijk, bukt zich en trekt het naar hem maar, o, verbazing op «len bodem van het schuitje lag eene rol papier Het dagboek wan Aglaé. Op het kasteel teruggekeerd, verhaalde Odo aan den graaf van Beaujeu en de ontroostbare moeder van Aglaé, wat hij gehoord, wat hij go/.ien had. Vervolgens, om aan het geduld te beantwoorden, haastte hij zich het geheim zinnige papier te ontrollen. Die klagende en stervende vrouwenstem bracht hun pynlijke heriuneringen te binnen. Dit geschrift behels de ongetwijfeld slechts de klachten en het Welkenraadt Vrouio levend verbrand. De vrouw van den machinist Pelzer, van elkonraadt-Laneaumont, moest een genees middel gereed maken om op haar ziek been te leggen, toen eene ilesch alkooi ontplofte. De vlammen deelden zich mede aan de klee deren der vrouwdie weldra eene levende toorts geleek. Op haar hulpgeroep snelde haar echtge noot ter plaats en doofde de vlammen uit. Dc arme vrouw was erg aan heel het li-., ehaam verbrand. Haar toestand is wanhopig. Pelzer zelf, werd erg verbrand aan de handen. Fo'urmiesDoodcljk spoorwegongeluk. Een werkman der glasblazerijen Mulat, Louis Lempereur, gehuwd en vader van ver scheidene kinderen, is Woensdag morgend door eene locomotief van don Noorderspoor- weg verrast en letterlijk in twee gesneden geworden De dood was «ogenblikkelijk. La Louvière Zelfmoord. Een werk man van Bergen, Jozef Delpire, dio hier voor rekening van eenen ondernemer in de werk huizen Boöl werkte, heeft zich Woensdag morgend in een stalleken verhangen. Delpire was 45 jaar oud en gehuwd, doch leefde van zijne vrouw gescheiden. Aan al wie door ziekte, vermoeienis, bloedverlies, langdurig verdriet, enz., ten einde krachten is gekomen, schenkt THEO- BRÖMA nieuwe krachten, nieuwen adem, nieuwe gezondheid, nieuw leven. Gebruiksaanwijzing Bij iedere ffesch is eene uitgebreide gebruikaanduiding met uit leg gesloten. Algemeen depot in Gent, Brugstraat, 38, in de apotheek DE MOOR, 3 fr. de Ilesch. Te Aalst in alle goede apotheken. Marcinelle Doodeljke val. Woens dag namiddag is het 3 jarig zoontje van een Franscl» huishouden der Bassonstraat, door een venster der 2" verdiep gevallen. Het Knaapje werd den schedel verpletterd en stervend naar het gasthuis gebracht. Hasselt Ileiligschendende diefstal. Onbekende dieven zijn in de oude kapel van don Paardsdèmer gedrongen en hebben er een prachtig gouden kruis en verscheidene zilveren harten gestolen. De heiligschendende dieven zijn onbekend. Péronnes. Bloedig gevecht. De echtge nooten Broussart, kregen dikwijls twist en l isteren ging de vrouw er van ouder. Brous sart bezocht verscheidene herbergen, keerde s'avonds naar huis terug, nam.' oenen hamer <-n sloeg de ruiten van zijnen gebuur Georges Gillis aan stukken. Daarna ging hij nog wat drinken. Toen hij eene halve uur later terug kwam, wachtte Gillis hem aan zijne woning en bracht hem met eenen hamer eenen vreese- 1 ij ken slag in het gelaat loe. Broussart werd het linkeroog uitgeslagen. Zijn toestand is zeer gevaarlijk. Gillis is in vrijheid gelaten. Wilsele. Doodelijk ongeluk. Het -jarig meisje, Jozefina De Meyer, was op eene kar aan het spelen, toen men plotse lings liet kind zag ten gronde zinken. De arme kleine was dood. Naar het schijnt had zij eenen slag van de tremie op het hoofd gekregen. Ham-aan-Samber. Huis afgebrand. Verleden nacht is het huis van den genaam- den Emiel Naniot, door brand geheel ver nield. Een gebuur Isidoor Denis, die een der eersten ter plaats was en de inwoners liielp redden, werd erg aan het aangezicht en de handen verbrand. Ciney.'Erg rijwielongeluk De 11 jarige Richelle, reed per rijwiel eene sterke helling af. IIij verloor do richting on hotste beneden de helling tegen het voetpad. De schok was zoo geweldig dat hij dwars door de vitrien vloog. De knaap werd vreoselijk gekwetst en moest door twee geneesheeren verzorgd worden laatste «lior ongelukkige, welker leven lang zaam uitdoofde zij namen deel in hare on gelukken en lieten zich met ganscher harte tot medelijdon bewegen. Dezo verteedering was des te levendiger laar hunne gedachten zich onwederstaanbaar naar Aglaé wendden, die ook onder de slagen Ier verdrukking gevallen was. Het papier was door liet water geel gewor den het geschrift, hoewel van eene zwakke hand, was nogth ins goed leesbaar. Odo begon aldus Vooraleer mgn lijden en mijne smarten too te vertrouwen aan de baren welke zoo ijselyk boven mijn hoofd bruischen, ga ik een laatste, een eeuwig vaarwel sturen aan dezen lie mij nog lief aan 't harte zijn en welke ik nog niet vergeten ben Uit het diepste mijns gevangs, te midden der grievendste folteringen, wenden mijne gedachten zich steeds naar hen van welke ik verlaten ben. Oh ja, in mijne laatste uur, in lien laatsten stond waarop mijne ziel tot de eeuwigheid zal overgaan, wil ik hun den laat- sieu adem toewijden van een leven dat uit looft want mijne krachten bezwijken.... ik voel dat ik sterf.... Sterven, helaas zonder mg no moeder weder te zien.... zonder door haar hcoto tra nen bevochtigd te worden, zonder dat mijn vader mijnen laatsten zucht opneemt verre van hem ilie mg ne liefde won en mij de zijno gaf, zonder hom te kunnen zeggen ohik be min u, vaarwel; maar ik zal u beminnen aan ene zyde dos grafs. Sede in Pi naar Doik het Na e lie iel orloo De lijk li Van vang Het lyonb vers de "in va ergeb. Minst li ook n weg statie an 1 jven zi Strénj, men v rmoed ig is zi (Wordt voortgezet). Men 1» (teren (er Pa len die Ook lie odheeli

De Volksstem | 1910 | | pagina 2