3e wraak eens verraders BUITENLAND. Eucharistisch Kongres. NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK. ENGELAND OOSTENRIJK ITALIË PORTUGAAL. AMERIKA RUSLAND Esn inbreker geschoten te Lokeren ren ruim driehonderd uwer getrouwe kiezers, to Ninove vergaderd uwe afwezigheid zij nemen dool in uw lijden en maken de vurigste wenschen voor het spoedig herstel uwer zoo kostbare gezondheid Do spijzen, overvloedig opgediend, lieten zich goed smaken, terwijl do Harmonie De Eendracht een zestal muziekstukken uit voerde. Bij hel nagerecht nam senator Van Vreck- hem t woorden steldeoenon heildronk in op Z. II. den Paus en op Z. M. Koning Albert. Spreker bracht hulde aan M. Woeste en herinnerde de woorden door den achtbaren Staatsminister op het kongres van Lier uil gesproken. - Scharen wij ons rond don Paus van Rome, schenken wij Hem ons vetrouwen en bewijzen wij Hem onzo innige verkleefdheid. Strijden wij mot geestdrift onder hot Pause lijk vaandel. Aanhooren wij met eerbied de wijze raadgevingen welke hij ons doet. Paus Pius X zal onzo vader zijn, strijdon wij voor onzen godsdienst. (geroep Leve Woeste) M. Van Vreckhem brengt ook nog eene hulde aan de nagedachtenis van Koning Leopold II en zegt dat deze door al zijne grootscho werken eene grooto plaats heeft verworven in de geschiedenis van ons land. Een vreemd dagblad, zegt M. Van Vreck hem nog, schreef destijds Nooit werd prinsenpaar zoo warm, zoo hartelijk toege juicht als prins en prinses Albert van België, toen zij hunne blijde intrede deden. En die genegenheid, die liefde, is sinds dat oogen blik nog steeds aangegroeid. Onzo Koning bezit ons vuile vertrouwen. Do zes maanden dat hij ons regeert, heeft hij ons reeds be wezen dat hij ons vertrouwen waardig is. Wat de Koningin betreft, gaat spreker voort, hare nutuurlijko bevalligheid, hare goedheid, hare liefde lot hut Belgisch volk heeft haar in België aller harten doen winnen, Zoowel in hutten als in paleizen, bemint men Haar. M. Van Vreckhem drinkt ook nog op de gezondheid der jonge prinsen, do hoop der toekomst, op het spoedig herstel van M. Woeste. (Leve Woeste door heel de zaal). Na hem neemt M. De Cooman, vader, oud- burgomecstor van Ninovo het woord. Hij bedankt de aanwezigen om hunne talrijke opkomst en zegt dat het een bewijs is dat allen bereid zijn alle krachten in te spannen tot hot veroveren van don vierden zetel. De laatste Kiesstrijd, zegt hij, was voor zeker hevig en onzo tegenstrevers hebben niets verwaarloosd om den zegepraal tebeha- len. Alle middelen waren hen goed en wel kom. du laagste liefst. Doch 't bleef vruch teloos. Reeds 2d jaar zijn do katholieken aan het bestuur en dio 20 jaren zijn 20 jaren van vooruitgang geweest. België wordt aan alle landen tot voorbeeld gegeven. Spreker geeft een beknopt overzicht van den toestand in België. In 188-1 stond Belgie in verhouding met zijne uitgestrektheid, .slechts op den 5° rang voor de handelsbetrekkingen thans staat het op don 1'0 rang, het heeft nu ook ceno prach tige kolonie, welke slechts den Belgischen voorspoed kan vergrooton Antwerpen is nu ceno der grootste havons der wereld de Tentoonstelling van Brussel, waar allo lan den ons geluk om wenschen, dat alles is liet werk dtr katholieken. Als oud-strijder voor do katholieke zaak, druk ik den wensch uit, voegt hij erbij, dat de werkende klas, de landelijke bevolking zooveel mogelijk zouden bevoordeeligd wor den. Spreker drinkt ook nog op het katho liek ministerie, op do heeren senators en volksvertegen woordigers en andere overheids personen en ten slotte op het spoedig herstel van M. Woeste, don grooten kamper voor het katholiek onderwijs, M. Do Saodeleer. volksvertegenwoordiger, neemt dan het VRIJ NAAR HET FRANS^H DOOR Giornède Grootjans 32® vervolg. Alsdan zal het verdrukte menschdom vau zijne boeien ontslagen wezen.... Ga, mijn zoon ik heb u noodigvoor deze taak wolk ik inij heb opgelegd. Intusschen heersch ik over die afgodische volkeren welke Christus niet kan overhalen. Zij zijn ook mijne onderdanen, die dapperen welke den schok hebben onder staan van liet gansche tegon hen gewapende Westen, welko hetzelve hebben tcruggestoo- tcn en aangevallen, zijnen boezem hebben ver scheurd, zijne tempels vernield, zijne priesters omgebracht, en op eenen zijner oevers dit eeuwig gedenkteoken zijner schande en zijner neerlaag bobben opgerecht, dio prachtige mos koe in hot midden der stad van Konstantijn. Richt uwe blikken naai* het Westen gij ziet er twee mogendheden die tegen mij or slechts ééne uitmaken al dio tronen mot huidoen eerbied omringd, die altaren waarop do wie rook walmt en welko zijnen hoogmoed uit maken, lie wel een dag zal komen dat zy niet meer zullen zyn met ze to verbrijzelen zult gij uwe wraak verzadigen, wijl het ook door hen is dat gij zyt getroffen geweest. De gan sche samenleving rust op hen en ondersteunt te tenzoUde tyde. Tot het bereiken van ons doel is het noodig dat zij verdwijue met hare overjarige grondstellingen, en dat wij op der-, zeiver puinen eene nieuwe, hervormde en aan' woord, en dankt voor de hulde aan zijnen collega M. Woeste gebracht. (Onophoudend geroep Leve Woeste Hij zegt dat hij, meor dan iemand zijno afwezigheid betreurt. Wij bidden God, dat Hij hem spoedig late herstellen, opdat hij terug de eereplaats bekloedo. Geroep Leve Woeste Spreker zegt dat werklieden on landbou wers zich niet mogen laten vangen aan de valsche beloften der liberalen... Nog veel min mogen zij zich op de socialisten be trouwen. die voorstaanders van omwentelin gen, en tegenstanders zijn van alles wat ons katholieken duurbaar is. Zij hebben in de kiezing van 22 Mei reeds gevoeld hoeveel achting zij genieten; in plaats van 4 stemmen meerderheid hebben de godsdiensthaters nog 6 stemmen minder heid. De katholieken hebben hunne proeven ge daan. Het land blijft hen trouw. Spreker geeft ook een kort overzicht van don Belgischen voorspoed, en eindigt met eenen heildronk op alle aanwezige overheden en op de priesters, die zich nooit laten zoeken waar het geld de belangen van den werkman te beijveren. (Nogmaals Leve Woeste M. Van der Haegen,van Ninove drinkt op do drukpers, op de eendracht waarmede wij moeten strijden, en hoopt dat allen voort zullen ieveren voor de goede zaak. M. Anneessens. drukker te Ninove, ant woordt in naam der drukpers. Hij bedankt de overheden voor de blijken van waardee ring en den heer Van der Haegen voor zijne inoedigendc woorden. Spreker belooft ook dat alle katholieke bladen hunne beste pen zullen scherpen om den katholieken lijst van 1912 zegevierend uit de stembus to doen komen en daarom krachtda dig en eendrachtig zullen te werk gaan. Hier wordt de zaal zoo woelig, dat de stem van den heer Anneessens bijna niet ge hoord wordt. Hij verzaakt dan ook aan het woord en wordt hartelijk toegejuicht. Nogeenigen tijd werd er onder de disch- genootcn geredekaveld, waarna elkeen huis waarts keerde, zeer voldaan over dezen schoonen dag. WV Woelingen bij eene begrafenis. Zondag werd te Parijs een schrijnwerker begraven die bij eene botsing met de policie gedood was. Talrijke revolverschoten werden ter dier gelegenheid op de policieagenten gelost en do ruiten van een policieburcol uitgeworpen. Verscheidene aanhoudingen worden gedaan. De hertog van Alengon erg ziek De hertog van Alengon is thans erg ziek. Hij bevindt zich op zijn kasteel van Belmont, nabij Wunbledon, Engeland. Do beroemde Parijzer heelmeester Chauf- fard is hij hem geroepen, om hem samen met de Engolsche Dawson, Latham en Newton to verzorgen. De hertog van Alengon heeft de laatste II. Sakramenten ontvangen. Springbus ontploft Tijdens de feesten in het park van Round- hay te Leeds, is eene springbus ontploft. Twee toeschouwers werden gedood en voortien gekwetst. Een zonderlinge leerling Terwijl eene onderwijzeres, Mej. Mettcalf, in do lagere school te Holme Hille-bij-Grims- ley, hare les gaf, drong een woedende stier binnen. De onderwijzeres gelukte er in, het dier in mijne heerschappij onderworpene maatschap pij oprechten het is noodig dat een nieuw zaad nieuwe vruchten drage. - - Het is dus t«gen die afgeleefde samen leving dat wij al onze slagen moeten richten. Zio in dit duistere,die zonen van Manes welke derzelver grondvesten ondermijnen. Ga, myn zoon, ga vooral tot hen, immers zy zullen do kloekste stutsels zijn mijner macht werf aanhangers voor hunne secte,onderwijs dezen, ondersteun genen, geleid hen allen, beloof hun dat schitterende uitslagen hunne pogin gen zullen bekronen, zeg hun.... - - Maar wat glorie die u omringtMijn zoon. gij zijt mijns waardig, gij zyt waardig van de zending welke ik u zal toevertrouwen als mijn tijd zal gekomen zijn... Gy zult.... Maar dat de sibille het u in mijne plaats zeg ge.... Dat het slachtoffer, welk uwe slagen /.uilen getroffen hebben, uit den dood opsta en u de toekomst ontsluiere - Alsdan zweeg Satan en verdween voor mijne oogen. Ik hoordo de tonen der speel tuigen niet meer welko de lucht vervulden do wolken welke mij omringden gleden langs de zijden des bergs weg en verdwenen lang zamerhand. Ik bevond mij alleen.... Alwat ik kwam te hooren en te zien teekende zich dui delijk voor mijnen goest af en weerklonk nog in mijn hart, en do wraak verslond mij des te geweldiger. Door eenen ongekenden drift voortge jaagd en door eene bovennatuurlijke dryfveor geleid, kwam ik naar deze plaatsen gevlogen om u te verzamelen en u mijne macht en onze roem te doen kennen... Lyk, sta op De platte kalmte der zeeën volgde op deze woorden, vervolgens barst het on weder los in een woelig gemompel. Aller blikken, op den afgrond gericht, zagen het geslachtofferde' don hoek der zaal achter de banken te drij ven. terwijl dc leerlingen spoedig de klas verlieten. De stier kon gevat worden, doch hij had geheel de klas letterlijk vernield. Stoutmoedige diefstal. De kassier van eonen boekhandelaar van West-End. bij Londen, kwam van de bank terug, alwaar hij eene som van 4500 fr. had gehaald om 'twerkvolk der drukkerij to beta len. Op den trap ontmoette hij twee gasten die hem plotseling eenen doek met chloroform voor het gelaat sloegen. De kassier viel bedwelmd neder en de schurken vluchtten met do 1500 fr. weg. Een onderzoek is geopend. De degradatie van'luitenant Hofrlchter. De officier Gifmenger is in zijne cel de kenteekenen der officieren afgerukt gewor den. Daarna moest hij den kiel der gewone veroordeelden aantrekken. Mad. Hofrichter heeft de toelating bekomen haren echtgenoot in het gevang te gaan bezoeken. De Gifmenger"* zal naar de vesting van Moelserdorf overgebracht worden- Voor den vrede De Italiaansche Kamer heeft een krediet van 10 miljoen frank gestemd voor het maken en onderhouden van militaire be stuurbare luchtballonnen; vliegmachienen. Het ontwerp werd aangenomen met 223 stemmen tegen 24. Het nieuw kabinet. M. Teixeira Souza, do leider der liberalen, heeft toch een ministerie samengetrommeld. Het is alsvolgt gevormd Kabinetsoverste en binnenlandsclie zaken, M. Teixeira Souza justicie, M. Mernoco Souza geldwezen, M. Anselmo Andrade oorlog, M. Rapozo buitenlandscho zaken, M. José Acevedo vloot, M. Manuël Pratol openbare werken, M. Pereira Santo. Het is te vreezen dat dit ministerie nog veel rapper zal omverliggen dan zijne tegen strevers. De oorlogskontrabande. Do staatssekretaris der Vereenigde Staten heeft van generaal Estrada, bericht ontvan gen dat het schip Columbiauit New-Orleans naar Bluefields vertrokken is met oorlogs kontrabande voor generaal Madriz. Hij vraagt dat het schip zou aangeslagen worden. De handel in blanke slavinnen. De Senaat der Vereenigde Staten hoeft de wet gestemd, waarbij bijzondere maatregelen genomen worden, om den handel in blanke slavinnen te beletten. Stoomboot in brand. Uit Lacrosse wordt gemeld, dat een stoo- mer welke op de Mississipi dienst deed, en 1500 personen aan boord had, in brand ge raakt is. De kapitein gelukte er spoedig in, den stoomer te doen stranden. Een tiental vrouwen en kinderen sprongen in den stroom en verdronken. Al de andere reizigers zijn ongedeerd. De invoerrechten op den suiker. De minister van geldwezen heeft den in voer langs Odessa toegelaten van 500,000 pond suiker, tegen een recht van 1 roehei en 90 kopekes.in plaats van tegon den ouden tarief. Baron Sternberg aangehouden. Volgens do Gazet van St. Petersburg, is baron Sternberg aangehouden, om getracht te hebben, de geheimen van Rusland's ver sterking aan de mogendheden te verkoopen. De cholera. To St. Petersburg zijn gisteren twee ge vallen van cholera vastgesteld. moisje opstaan en uit de diepte komen. Het was dit tenger en bevend meisje van daar straks niet meer hare oogen schoten blik sems, heure haren stonden recht, haro opge- hevene armen verwrongen zich, al hare leden worden onder afgrijselijke stuipen geschokt. Ik heb gezien, ik heb gezien, zegde zij... Spreek Wat hebt gij gezien rie pen alle stemmen te gelijk. De afgelegcnste toekomst heeft zich voor mijne oogen ontsluierd... Ik zie u, riep zij, tot het opperhoofd wendend, ik zio u op de aarde gelijk aan den ceder IJban. Aan den leeuw der woestijn, of liever aan den trot- schon arend die in de wolken zweeft. Gij zijt gezeten op den troon des heelals het purper en scharlaken bekleeden u... Van waar komt u die koningskroon welke u op het hoofd drukt Welke is de macht die in uwe handen den scepter der natiën zwaait Gelukkigo. duizendmaal gelukkige de engel der aarde hoeft u uitverkoren... Wat ontelbare volke ren voor uwe voeton Wat ontelbare ge kroonde hoofden dio zich voor u nederbuigen! Het orkaan dat gij ontketend hebt rom melt en vorwoost don aardbodem.... En gij, gij blijft recht te midden der stormen Al leen uwe stem doet zich boven don donder hooren Gy spreekt en men aanhoort u.... Gij gebiedt en men gehoorzaamt u.,.. Wat glo rie Wat macht Bij deze woorden verstierf do stem op hare lippen en, zijpend van zweet,zeeg zy neder. Reeds al de genoten, in hunne zwarte lijk- doeken verborgen, lagen neergeworpen voor dit opperhoofd dat hun was gezonden geweest, om met hen de oude samenleving te verdelgen, dezelve in hare grondvesten te ondermijnen, en hen tot den weg des zegepraals te geleiden. ReedsMaar een scherpe kreet, een kreet Vrijdag nacht zijn de wijken - Bastelaere en - Nieupqprt gelegen op de grenslijn, tusschen de stad Lokeren en Soveneecken in opschudding gebracht door eene poging tot inbraak, dio bijna het leven kostte aan den dader. Sedert eenige weken had landbouwer Desiré Speibroeck, zijnen knecht Alfons De Wilde, afkomstig van Saffelaero, wegge zonden. Hij scheen hiertoe zeer ernstige redens te hebben. De Wilde was hierover zeer ver bitterd. Vooral op de huisvrouw van land bouwer Speibroeck zocht hij zich te wreken. Maandag verleden was hij bedronken op de hofstede gekomen. Hij had er allerhande wraakkreten geuit. Men had toen de hulp van de politie moeten inroepen om hem tot bedaren te brongen. Gansch de weok had hij nog rond hot hof geslenterd. Uit voorzichtigheid sloot vrouw Speibroeck zich op de bovenkamer, telkens haar man naar het land moest. Vrijdag nacht is De Wilde nogmaals terug gekeerd. Welk zijn inzicht was weet men niet. Zocht hij in te breken of wilde hij enkel schrik aan jagon Op zeker oogenblik hoorde landbouwer Speibroeck iemand die poogde het venster der voutkamer te openen. Hij herkende in de schemering zijnen oudknecht Alfons Do Wilde. Zich in staat van wettige verdediging bevindende, nam do landbouwer zijn geweer en loste een schot. De inbreker werd getroffen in den schou der. Geburen door het gerucht gewekt, kwa men toegeloopen. De politie werd onmiddo- lijn verwittigd. Veldwachter Verlée, spoedig ter plaats, deed een eerste onderzoek. De Wilde was slechts lichtelijk gekwetst. Zijne wonden leveren geen 't minste gevaar op. Hij is dan ook Zaterdag aangehouden en daar het hof van Speibroeck, op het grondge bied Seveneecken ligt, werd hij naar het ge vang van Gent overgebracht. Het feit wordt op de wijken Bastelaere en Nieupoort fel besproken en allerhande praatjes doen de ronde. vV Het bisdom Namen heeft een Eucharistisch Kongres ingericht, ter gelegenheid van den 25O011 verjaardag van het broederschap van het H. Sacrament, in de kerk van den H. Joannes-Baptista, te Namen. Gisteren heeft eenen grooten stoet de straten der stad door trokken. De Kardinaal Lueon, Aartsbis schop van Reims, heeft eene schoone aan spraak gedaan. In verhevene bewoordingen begroette hij het Katholieke België-, dat, zegde hij, tot voorbeeld moet gesteld worden aan allo de andere landen. Dit Kongres dat vier dagen geduurd heeft, was in het klein, hetgeen het Eucharistisch Kongres van 1902 geweest is. Brussel.Brand in de tentoonstelling Zondag avond rond 5 uro is brand ontstaan in het Hotel Metrópole in de tentoonstelling. Het vuur brak uit tengevolge eener kortslui ting on daar heel het gebouw in hout opge trokken was, nam het spoedig, ondanks de krachtdadige bestrijding eene groote uitbrei ding. De talrijke verbruikers namen in aller- haast de vlucht, terwijl de bedienden de ont- vangstkaston in veiligheid brachten. Men vreesde dat het vuur zich zou medo- deelen aan het paviljoen van Monaco, dat er juist nevens gebouwd is, doch dank aan het krachtdadig optreden der pompiers konden de vlammen beperkt worden. van verrassing en schrik weêrgalmden plot selings. Aanstonds doofden de lampen uit duisternissen en stilte vervulde de zaal. Het was do zinnelooze... In do frangen ge komen zijnde welke Odo, door zijnen geheim zin nigon beschermer geleid, had gevolgd, had zy den zoon Sonnac's bemerkt, steed onbe weeglijk op dezelve plaats, een oplettend oor leenend, de oogen onophoudelijk gericht op den buitengowonen man dien hij van zeer na bij had gezien, waarvan do gebiedende stem hem op dit oogenblik nogmaals eene onuit legbare ontroering kwam te veroorzaken verschrikt had zy dien kreet geslaakt. Odo zag ze en sloeg de armen vooruit om haar te vatten, maar vlug als eene hinde, gaf zij eenen sproDg en nam de vlucht. Aglaé, Aglaé murmelde hij, en hij ging haar aehternazetten, doch weérhield zich. Verwenscht noodlot dacht hy.... Altijd die waanzinnige en altijd die geliefde naam welko mij ontsnapt zonderlinge gelijkenis die in den eerste treft.... wreede zinsbegoocheling welke do duivel dezer plaatsen my overzendt om mij te folteren. Intusschen was het alarm gegeven hij moest spoedig vluchten gaan, wilde hy den dood ontgaan. Dion dood Odo vreesde hem niet maarzij hy had gezworen haar tc redden. Zijn lantaarn geleidde zijno stappen hy volg de eene gaanderij die zich voor zyne oogen opende, vervolgens doolde hy in eeuea ande ren en zoo voorts een uur lang, doch hij vor derde niet. De gangen kronkelden zich in- duizende omwegen, verwarlden zich de eene in de andere. Sonnac's zoon was in den dool hof verloren Maar eensklaps bleef hy staan, hy had hooren zuchten. Na eenige stonden welko hem als zoovele uren toeschenen, kwam een gekern tot hem door. Eene treurige en Van het Hotel Metrópole blijft nog enkel een puinhoop over. Do schade is aanzienlijk. De werken zullen spoedig aangevangen worden en men hoopt binnen veertien dagen reeds het Hotel herbouwd te hebben. Het Hotèl Metrópole hoorde toe aan do brouwerij Wielemans-Ceuppens. Dief geknipt. De bestuurder van een groot handelshuis der Niouwstraat kreeg per naamloozen brief bericht, dat een zijner magazijniers belangrijke diefstallen pleegde en in zijn huis con ware bazar had opgericht. Eene huiszoeking werd gedaan en men ontdekte eene groote hoeveelheid gestolen koopwaren. De magazijnier beweerde al deze koopwaren gevonden te hebben in de vuil bakken. Eene klacht is neergelegd. Diefttal. Ongekende dieven zijn langs den bijzonderen ingang naar de slaap kamer gegaan van den koffiehuishouder Van W..., Hoedenmakerstraat en hebben er alle meubelen opengebroken. Eene belangrijke partij juweelen en eene goede som geld zijn verdwenen. Tramongeluk. Een genaamde Char les Dupont die naar de Tentoonstelling was komen zien, had den tram genomen om naar de stad terug te keeren. Onderweg liet hij zijn briefje vallen, en door het to willen grij pen, viel hij van den tram. Dupont werd erg gekwetst aan het hoofd en klaagt over inwendige pijnen. Na ter plaats do noodige zorgen ontvangen te heb ben, werd hij naar het hospitaal gevoerd. Elsene Een goede imooner. Zaterdag morgend kwam zekero Frans Graff, schij nende ongeveer 25 jaar oud, in eon huis der Lang Levenstraat, eene kamer huren. Na er een half uur verbleven te hebben, vertrok hij, zeggende dat hij zijne reiszakken en kof fers ging halen. Hij kwam niet meer terug en toen de bij zonderste huurster naar hare kamer ging, bevond zij dat haar nieuw inwoner al do meubelen opengebroken en alles geroofd had wat maar eenige waarde had. Selcele. Knoesef gebroken. De vrouw van Alois De Belie, wonende in het dorp, was Zaterdag aan 't schuren. Met aan de pomp om water te gaan, gleed zij uit en brak zich den knoesel. Doktor De Maes- schalck heeft haar verzorgd. Overreden. Petrus De Clercq, land bouwer te Puy velde, reed Vrijdag met eene kar bespannen met twoo paarden naar liet veld. Aan het klooster gekomen, begon liet een paard te deinzen. De man die het wilde bedaren, werd omvergeworpen en de kar liep hem over het lijf. Men droeg hem in eene naburige woning binnen, waar hij de eerste zorgen ontving. De Clercq klaagt over inwendige pijnen. St-Niklaas. Gevechten. De kermis is Zondag morgend ingesteld met een paar ge vechten. Op den wijk - Tereecken gingen Joseph Du Coster en Petrus De Looze aan den slag. Al vechtende vielen zij een venster uit. Do Looz werd erg gekwetst in liet aangezicht. De gebroeders Van den Berghe uit de Blokmakersstraat waren bedronken. Zij werden ook handgemeen en sloegen elkaar zwart en blauw. Gentbrugge. De Van Houtte 's feesten. Gisteren met het ongunstig weder hadden de groote Van Houtte 's feesten plaats, 's mor gens had ten stadhuize te Gentbrugge de ontvangst plaats door de gemeenteoverheden waar de beer burgemeester Verdonck een rode hield en eene korte en welgepaste levensbeschrijving gaf van de grootte Van Houtte. Daarna begaven zich de verschillige maat schappijen naar het standbeeld Van Houtte, waar kronen neergelegd werden aan den voet van liet standbeeld. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de Tentoonstelling Van Houtte die zeer schoon gelukt is. kwijnende stem die uit den grond schoen op to rijzen, liet hem een gejammer hooren dat welhaast verstierf, zich vervolgens weêr ver hief,in een uitersten smartkreet uitbarst,lang zamerhand daalde, zich nogmaals verhief en alleens verzwakte om uit te sterven. Odo had ergens deze modulatiën gehoord, doch liet was dio scherpe stem der waanzin nige niet meer, liet was eene verteederende stem, zacht als die eons engels welke al de snaren zijns harten deed trillen het was eene hartverscheurende uitdrukking van hoop, van verwijt on eindeloozen angst, gelijk de laatste adem eener ziel die hare vlucht ging nemen, oens levens dat uitdoofde. De stem liet zich andermaal hooren zy moduleerde haar weo en haar vaarwelde morgendstond haars le vens was nauw begonnen en reeds kwam do nacht om hetzelve aan te grypen... Ter nau- wornood had zijde aangenaamheden der Lente gesmaakt, den zoeten geur der bloemen geno ten, en reeds omringde baar de ijskoude Win ter nog zeer jong ging zy sterven, sterven ver van hen welke beur hart nooit had verge ten maai' daarboven in het oord der verlos sing, zal zij hen verwachten, die welgeliefde wezens,welke haar het zonnelicht hadden ge schonken, zij zou hem ook wederzien, dezen die het geluk en den vrede zijns levens aan haar leven moest verbonden hebbenen aan hare lippen ontglipte de gezegende naam van Odo. By dien naam viel Sonnac's zoon op de knieën, en bleef staan langou tyd, het hart verbrijzeld door die veropenbaring geen twij fel meer, bet was Aglaé die hein nog 1 eminde, de stervende Aglaé, (Wor*«lfc voortge»eiN

De Volksstem | 1910 | | pagina 2