BUITENLAND. De wraak eens verraders NIEUWSBERICHTEN. Komt voor de pinnen, afbrekers HOLLAND. FRANKRIJK. DU ITSCH LAN D ITALIË ZWITSERLAND. PORTUGAAL. RUSLAND AMERIKA STOUTMOEDIGE ZEELIEDEN. Onze Lezers weten genoeg op welke on barmhartige wijze de Engelsche dagbladen den Onafhankelijken Staat hebben beschul digd en voorzeker de misbruiken buitenge woon hebben overdreven. De misbruiken moeten voorzeker aangeklaagd, uitgeroeid en do schuldigen gestraft worden. Doch, als men als zedenprediker voor den dag komt, mo t men vooraf zorgen uw eigen boeltje in orde t«- hebben en het is juist dat wat de En- gelschen hebben vergeten te doen. Eene Lon- denscho gazet De Waarheid deed over 1 1 dagen van die verrassende openbaringen. Eene Engelsche maatschappij, dio handel drijft iu caoutchouc, begaat vele wreedhe den op de inboorlingen van Peru en Colom- bië. Agenten dezer maatschappij verplichten do inboorlingen mede te werken aan den oogst van den caoutchouc. Is de opbrengst nu niet overvloedig genoeg, dan krijgen do inboorlingen kastijdingen, ze worden gegee- seld en veeltijds verminkt en het een of het ander lidmaat afgesneden. Dikwijls ook mar telt men ze ter dood. Eene Engelsche bond tot afschaffing van den slavenhandel heeft die vreeselijko tijdin gen bekend doen maken. Er zal een onder zoek worden ingesteld. Is liet niet verschrikkelijk En zeggen, dat de Engelschen zich als de wraakroepende Engelen van onzen Congo willen aanstellen, en zeggen dat eigen Belgen, die te recht ook do misbruiken in onzen Congo aankloegen. zwijgen als een graf over de wreede folterin gen door Engelschen zelf gepleegd. Een lock-out Tengevolge eener gedeeltelijke werksta king in eene katoenspinnerij, te Enschade, ontstaan, hebben do patroons de lock-out uitgeroepen. 8000 werklieden vallen daardoor zonder werk. De begrooting. M. Cochery, verslaggever, heeft het bc- grootingsontwerp voor 1911 neergelegd. De totale cijfers zijn Ontvangsten 4 mil- jards 269,176,132 fr. Uitgaven -1 miljards 209,020,751 fr. Dus een overschot van 155,501 fr. in 't verschietof het overschot echter in de kas zal zijn is nog af te wachten. Koning Albert te Parijs. De Koning der Belgen zal op 14eu Juli, te Longchamps do Fransche troepen in oogen- schouw nemen. Dood van den hertog van Alengon. De hertog van Alenqon, Philippe d'Or- lëans. schoonvader van Prinses Hendrika van België, is in zijn kasteel van Belmont, overleden. De terechtstelling van Liabeuf, Verledon nacht liep het gerucht te Parijs dat Liabeuf zou terechtgesteld worden. Eene groote menigte verdrong zich dan ook voor het gevang dor Seine, doch om 2 ure s'mor- gonds liet de policieprcfekt officieel berichten dat er nog niets beslist was over het lot van Liabeuf. Hevige brand. Een der grootste hotels van Freiburg, ge heel in hout opgetrokken, is Woensdag morgend afgebrand. De schade is zeer aan zienlijk. Er zijn geene persoonsongelukken. Een drama. Heer Obrist, gewezen orkestmeester van don Koninklijken schouwburg van Berlijn, heeft in ecno vlaag van jaloerschheid, te Stuttgart, de gekende zangeres Anna Sutter vermoord en zich daarna gezelfmoord. VRIJ NAAR IIET FRANS^H DOOR Oiomède Grootjans 35° vervolg. Uitzinnigehernam hot opperhoofd..., gij hebt do groothoid onzer geheimenissen niet afgemeten.... (Tij weet niot welke plichten zij u opleggen... Hebt gij de gevaren door- peild die u zullen omringen den dood ovordacht dio u overal dreigond volgen zal Al dio vijanden, zoo talrijk als de sterren des uitspansels, welke zich bg dage en hg nachto ovoral zullou bevinden, u overal zullen tref fen l Ik geloof mij sterk, antwoordde de zwar te man. Do proeven, de prooven vraagden ne gentig stem uieu tegelijk. Maar het opperhoofd riep Noen neen '....hij hoeft gelasterd, dat hij stervo Kn terzelfdertgde werd de blinddoek aan do oogon des onbekende ontnomen, die niet hot minste gebaar dood van verbaasdheid of sehrik, als hadde hg van te voren al het ge vaar kunnen inzien welk hij ging loopen Hij weidde langs allo kanten een rustigen blik rond, dien hij eindelijk op den meester hield gevestigd maar de luchters doofden* on der eouen geheimzinnigen adem uit en dui sternissen vervulden de zaal. Do onbekende doet eenen stap voorwaarts... Sta, roept hem eene schorre stem toe, eene stem zooals de hel alleen er eene kan Hoogverraad. Donderdag begon voor het hoogerhof van Leipzig het proces van hoogverraad, waar voor de volgende personen terecht staan De handelsagenten Zarbaga en Weiss kopaf, de gebroeders Albert en Karei Luick en do Schenkster Mauck. Zij worden be ticht aan Frankrijk belangrijke dokumenten betrekkelijk de Duitsche oorlogsvloot ge leverd te hebben. Het proces dat met gesloten deuren ver handeld wordt, zal verscheidene dagen duren. In de Kamer gestorven. Tijdens do kamerzitting van Woensdag morgend verdedigde het republikeinsch ka merlid Mazza, van Rome, een wetsvoorstel, toen hij plotsolings door eene geraaktheid getroffen werd en neerzonk. Zijne gezellen- geneesheeren konden enkel de dood vaststel len. De zitting werd onmiddelijk in de groot ste ontroering geheven. Op het assisenhof Voor het assisenhof van Bari is de zaak der moord op graaf Vitti afgeloopon. Deze was de keel afgesneden en daarna ver brand geworden. Zoven personen stonden voor do misdaad terecht. Vijf hunner werden tot dertig jaar opsluiting veroordeold en de twee anderen vrijgesproken. Nauwelijks was het vonnis geveld of de vijf veroordeelden sprongen op en riepen dat enkel de twee vrij gesprokenen plichtig waren. Het publiek begon ook te protesteeren. De advokaten hebben de verklaringen der ver oordeelden doen opnemen in het proces-ver baal van de zaak. Men moest geweld gebruiken om do ver oordeelden in de celrijtuigen te krijgen. Eene boete van belang. M. Brandt, van Zurich, had in zijn testa ment vergeten 15 miljoen mobilaire waarden aan te geven. Zijno erfgenamen zullen uit dien hoofde 2,450,795 fr. boet moeten beta len. Bandieterlj Een rijke inwoner van Cola Baja, M. Zin- nonezhd, gaf in zijne salons een groot dans feest, waarop al de rijkste familiën uitgenoo- digd waren. Stoutmoedige bandieten drongen in de zaal en dwongen de genoodigden al hunne voor werpen van waarde af te geven. Dramatische ontsnapping Acht gevangenen die in het gevang van Chor8on opgesloten waren en tot dwangar beid veroordeeld waren, zijn er in gelukt uit het gevang te vluchten. Zij werden door de wachters achtervolgden allen neergeschoten. Ook een der wachters werd gedood. Anarchist veroordeeld. Do Russische anarchist Radowsky die den aanslag pleegde waarbij de politieoverste van Argentina en zijnen sekretaris gedood werden, is tot eeuwigdurendo opsluiting veroordeeld. Eene waterhoos Uit Saylersville, Vereenigde Staten N. A. wordt gemeld dat ton gevolge eener water hoos de Licking buiten hare oevers getreden is. Do familiën van verscheidene landbou wers werden door het water medogesleept. Zes lijken werden tot nu reeds opgehaald. uitbrengen een graf opent zich eensklaps voor zijne voeten, een afschuwelijk spook rijst eruit, plaats zich voor hem en bedreigt hem met een vlammend zwaard dat het in de hand houdt. Doch de aannemeling stoot den ontvleesch- den arm der schim terug en overschrijdt on danks haar do grafstede maar hij blijft staan. Naast hem heeft oen verwoede strgd plaats een afzichtelijk spook brengt meëdoogenloos een ongelukkig slachtoffer omhals, dat in de stuiptrekkingen des doods sparteltvervol gens ziet hg 't spook hetzelve onder de voe ten trappen en met bloed overdekt op hem toetreden. De onbekende laat eensklaps eonen dolk schitteren dien hij onder zijne kleederen had verborgen, zwaait denzei ven en stelt zich in eene verdedigende houding.... Nuttelooze po ging De dolk wordt hem uit de handen gerukten aanstonds worden twintig zwaar den te gelijk boven zijn hoofd opgeheven. Do lichten, welke aan het gewelf hingen, verspreiddou op dit oogenblik door de zaal eene weifelachtige klaarte, en de verschijning verdween Alles was nochtans niet gedaan. De onbe kende doet nog eenige stapj»en maar plotse lings weërgalint een scherp geschuifel en doet de spoken on het opperhoofd zelf eeno sidde ring van onwedorstaanbaren schrik gewaar worden. Op denzelfden stond verschuift zich een wand, en eene onzichtbare deur opent zich met groot gedruisch. Hij ziet, dicht -vóór hem, een vreeslijk kruipdier dat in een gloei- enden oven wordt gemarteldhet recht zich op, valt terug, wentelt zich, werpt zich tegen de ijzeren traliën welke het gevangen houden, en woelt en spartelt ouder het slaken van een ijselgkgeschuifel.... Daar vertoonen zith vóór In September 1907, gingen te Boulogne, de gebroeders Raymond en Henri Rallier du Baty scheep, op een schuitje van 17 meters lengte en slechts 10 ton waterverplaatsing hebbende, om naar het eilandje Kerguelen, liggende op gelijken afstand van Australië en do Kaap do Goede Hoop, in den Iudischen Oceaan, te zeilen. Vier matrozen vergezelden hen. Dat hunne reis vol gevaren was hoeft wol niet gezegd te worden. Dikwijls hadden zij den dood voor oogen. Van Boulogne naar Madera besteedden zij acht dagen en van Madera naar Rio eene maand. Tusschen Rio en het eiland Treston d'Acunha werden zij door een vreeselijk tempeest overvalllen, zoodat zij er slechts 158 dagen na hun vertrek uit Boulogne aan kwamen. Van het eiland Tristan d'Acunha naar het eiland Kerguelen vaarden zij nog omstreeks eene maand en kwamen op Maart 1908 te Kerguelen aan. Na er jacht gemaakt te hebben op wal- visschen en zeehonden en eenen goeden voor raad olie en vet opgedaan to hebben, zetten zij altijd met hun klein scheepje koers naar Melbourne, om or hunnen voorraad te ver- koopen. Do vier matrozen weigerden te Melbourne nog langer dienst op het schipjo, dat ten andere weldra ook door de gebroeders Ral lier du Baty moest verlaten worden. Zij lieten het kleine vaartuig, waarmede zij de ge waagde reis ondernomen hadden te Mel bourne aan boord van eenen transatlantie- ker, in bestemming voor Marseille brengen en verkochten het zes maanden lator te Mar seille tegen eenen hoogen prijs. Brussel. Zonderlinge verklikking. Woensdag morgend werd de policiekommis- saris der 3° afdeeling aan den telefoon geroe pen door eonen persoon, dio verklaarde dat hij onbekend wenschte te blijven en den po- liciekommissaris berichtte, dat er bij eonen koopman in oude metalen, welke hij aan duidde, eeno belangrijke partij gestolen ko peren kranen, enz. verkocht waren. De poli- ciekommissaris ging naar den koopman en sloeg er inderdaad eene groote hoeveelheid gestolen koper aan. De koopman verklaarde, dat de persoon die hem deze voorwerpen verkocht had, zekere Desmet was, wonende Mecanicienstraat. In deze straat was echter geenen Desmet to vinden. De verkoopcr wordt naarstig opgezocht. Overreden. Eeno keukenmeid, Alice II..., in dienst in een huis der Louizalei, wilde de straat overloopen vóór het huis barer meesters, toen zij stuikelde en viel. Juist kwam een automobiel afgereden en de meid werd erg aan de beenen gekwetst. Poging tot zelfmoord. Verleden nacht poogde con Duitscher, Jaak G..., 38 jaar oud. zich to zelfmoorden door achter het slachthuis in do vaart van Charleroi te springen. Do man was zeer tevreden door eenen schipper gered te worden. Hij had echter eeno groote hoeveelheid water binnen en moest naar hot gasthuis overgebracht worden. Rijtuig ongeval. Woensdag namid dag werd eeno steekkar, geladen met schoone serrevruchten op de Brouckèreplaats, door eenen automobiel omvergeworpen. Een der fruitkoopmans werd omvergewor pen en erg aan het been gekwetst. De kar en het fruit waren totaal onbruikbaar. Geheimzinnige dood. Een agent der 1° wijk vond Woensdag morgend op de Kapelleplaats het lijk eener vrouw in de straatgoot liggen. De agent herkende in haar weldra zekere Charlotte De B... 36 jaar oud zgn oog omgeworpene rotsblokken, boomen, moerassen.... Eensklaps rijzen uit het midden dier rotsen snijdende tonen op, en op denzelf den stond komen twee serpenten uit een struikgewas te voorschijn en richten zich naar hem toe. Eene rilling doorliep de zaal doch de onbe kende bleef onbeweeglijk. Het is eene dier naturen welke niots kan verschrikken, een vaste en onwrikbare wil welken niets kan verbrijzelen, die mot het geduld streeft naar een doel zonder ooit voor het dreigend gevaar noch voor de misdaad terug te wijken. Hij grijpt een tweeden dolk en wacht op vasten voet zijne gevaarlijke vijanden af.... Deze naderen in golvende kronkelingen.... zij gaan zich op hem neerwerpen. Vlugger dan de blik sem, grijpt hij er een vast, knelt het forsig den hals, en verbrijzelt zijno giftige tanden. Middelerwijl schuifelt het andere kruipdier boven zgn hoofd en tracht hem inzijneplooiën te strengelen, om hom te vermorzelen maar hij vat het op dezelfde wjjzo en stoot het zijn moordend staal in de gapenden muil. Alle spoken bleven stom van bewondering, terwijl hg op hen oen trotschen en verachten den blik wierp. De pistool, gebood de hoofdman. De pistool!.... de pistool herhaalden honderd stemmen te gelijk. De pistoolvroeg de onbekende met drift. Het geduchte waj)en werd aangebracht. Laad het, bevool het opperhoofd. Twee kogels rolden aanstonds in den loop, de laadstok stampte ze dicht. Goed zoo den haan over De onbekende gehoorzaamde. Den loop op uw voorhoofd. Hg gehoorzaamde nog, steeds onverschillig als kon de dood hem niet treffen in do buurt bijzonder gekend onder de naam van Zotte Lot. Het lijk werd naar het doo- denhuis overgebracht en zal geschouwd worden. Diefstal in eenen schouwburg Gisteren avond, na de vertooning in eenen schouwburg van het midden der stad, stelde men vast dat een persoon in de bureelen van den boekhouder gedrongen was en er eene som van 700 fr. gestolen had. Een onder zoek is geopend. Oneerlijke bediende. Woensdag morgend is een geldomhaler, in dienst van een handelshuis der Nieuwstraat,er met eene som van verscheidene honderden franks van door getrokken. Do policio heeft zijn signalement medege deeld. Botsing. Woensdag namiddag had eene botsing plaats tusschen eenen kamion en eonen bestelautomobiel. Door den schok werd de voerman ten gronde geslingerd en erg gekwetst. Wraakroepende die fit al. Zekere Jozef Leenen stool in een logementhuis der Kanonstraat ten nadeele van Pieter Van der Weghe, al zijne kleederen en zijne spaar penningen. De dief is Woensdag avond aan gehouden en opgesloten. Aanhoudingen. Twee jonge vrou wen. Laura Lacroix en Adêle Galle, wonen de Mosuistraat 26, te Laken, werden te Brussel in een magazijn der Nieuwstraat op keeterdaad van dief te betrapt en aangehou den. In hun bezit vond men eenen ganschen voorraad gestolen voorwerpen. Elsene. Erg ongeluk. Do 24 jarige Henri Servranckx, die aan de veranderings- werken van het gemeentehuis van Elsene hielp, viel toen hij eenen ketel kokende pek droeg. Hot kokend vocht liep hem over de boenen en Servranckx werd zoo erg gekwetst dat men voor zijn leven vreest. Brand. Bij eenen handelaar der Tulpstraat, te Elsene is brand ontstaan. Het vuur brak uit in den kelder en verspreidde zich spoedig dank aan hel strooi cn aan de talrijke inpakkisten. De pompiers konden na 3 uren werkons de vlammen uitdooven. Jonge nietdeugen. Woensdag namid dag drongen twee jonge kerels in het maga zijn van Mad. De Groef, steenweg van Bocndaal, terwijl Mev. De Groef in een naburig huis was. De dieven braken de toog- lado open en roofden den inhoud. De jongo schurken zijn onbekend. Ukkel Hevige brand. Woensdag namiddag is brand ontslaan bij M. L. Tyzot, Alsembergschen Steenweg, te Ukkel, terwijl de bewoners van het huis afwezig waren. In weinige minuten was geheel liet gelijk vloers in laaie vlammen. Daar viel dan ook niet meer te blusschen en de pogingen dor pompiers moesten er zich toe bepalen, de om liggende huizen te vrijwaren. De schade is zeer aanzienlijk. Schaarbeek. Diefstal. Woensdag morgend is een dief bij middel van valsche sleutels in do woning gedrongen van mev. wed. Sadin, Josaphatstraat 49, te Schaar beek. De dioven braken do meubelen open en stolen eene som van 800 fr. en verschei dene voorwerpen van waarde. Zware ver moedens wegen op eenen geitenden persoon, dien men hot huis heeft zien verlaten. Anderlecht Zelfmoord. Een kuipers- gast, Pieter Spithout, wonende Veeweide- straat, heeft zich Woensdag namiddag in de kelders van het socialistisch lokaal verhan gen. In zijne zakken vond men een briefje waarin hij verklaarde zich te zelfmoorden uit reden van familiovcrdriet. Etterbeek. Diefstal. Woensdag na middag zijn dieven in de woning gedrongen van M. E. Sneyders, wonende Ganthierstraat te Etterbeek, en hebben er eene som van 150fr. en eenen bundelobligatiën ontvreemd. Men heeft geen spoor der daders. De hoofdman sprak het beslissend woord Vuur De bliksem flikkerde, de knal ont plofte (le onbekende viel niet.... Hem bleef nog eene laatste, maar schroom- lijke proef te ondergaan. De panter riep de hoofdman op eenen toon van kwalijk verborgen spijt. De spoken bezagen zich op zonderlinge wijze. Maar 't is eerder de dood dien hij wil dan zijne aanneming bij de Zwarte Bende, mom pelde deze welke het dichtst bij Odo en den burggraaf stond. De panter en een dolk. vroeg de onbe kende koelweg. Gij ziet daar, hernam het opperhoofd, die massa opeengestapelde rotsen. Te midden derzelve bevindt zich eene grot, dienende tot schuilplaats aan het wild dier. Tien sombere gangen, aan den voet dier massa geband en met sterke gril jen gesloten, komen eindelijk maar op éénen meer uit, in de nabijheid der grot. Ga, zoek de panter op en bevecht ze. Doch indien gij bevreesd zgt, kunt gij voor deze gevaarvolle onderneming nog terugwij ken en deze oorden ontvluchten. Voor alle antwoord, verhief de onkende fier het hoofd Een dolk herhaalde lig op kalmen toon. Op den stond werd aan zgne vraag voldaan; vervolgens wendde hij zich met vasten sta]» naar de gapenden muil van eenen gang dien men hem had aangewezen. Do griljo schoof vóór hem open, en zonder aarzelen trok hij de vervaarlijke plaats binnen hij ging ofwel den dood zoeken, ofwel zijne aanneming bij het korps der spoken verdienen... Aller blikken waren op die zwijgende rotsen gevestigd, in welker midden een der ontzetteudste dramas ging plaats grijpen, welk slechts moest eintii- Moorsel. Onderscheidingen. Met veel voldoening hebben wij vernomen dat vier spelende leden onzer Koninklijke Har monie aan den prijskamp der stedelijke muziekschool van Aalst hebben deelgeno men. Ziehier den uitslag Clarinetten 1° prijs August Hendrikx 54 punten op 60 met onderscheiding le prijs Frans Vermoesen 50 punten met voldoening. Pistons 1® prijs Arthur Ghyssens 52 pun ten op 60 met voldoening 2° prijs Valeri Ghyssens -16 punten op 60. Hulde aan deze moedige jongelingen dio door hunne aanhoudende oefeningen zulke flinke uitslagen bekomen hebbeii. Proficiat. Haren. Belangrijke diefstal. Woens dag morgend stelden de echtgenooten Van Boneden, wonende Keulenstraat, toen zij beneden kwamen, vast dat dieven in hunne woning gedrongen waren en alle meubelen opengebroken hadden. Alle voorwerpen van waarde waren verdwenen, uit eene kas was eene som van 4740 fr. in geld, alsook ver scheidene obligatiën, juweelen enz. verdwe nen. Men heeft niet het minste spoor der daders. Gent. Lijk opgehaald. Uit het wa ter der Schelde is het lijk opgehaald van Jules Van Damme, welke de ouderlijke wo ning Zaterdag had verlaten. De jongen schijnt moeilijkheden te hebben gehad op het werk, waar hij Zaterdag avond een deel van zijn loon werd afgehouden. Ontploffing. Heden morgend, rond 7 1/2 ure, deed zich een naphteontploffing voor in een kolder van de verfwinkel van den heerTytgadt,wonende Brugschen steen weg. De kelderdeur werd aan splinters ge slagen. De heer Tytgadt bekwam erge brand wonden over het gansche lichaam. Een be gin van brand ontstond, maar werd aanstonds uitgedoofd door de toegesnelde pompiers. Antwerpen. Oneerlijke bediende. Woensdag morgend werd een jonge bureel- bediende door zijnen patroon gelast naar de bank De Kinder, eene som van 302 fr. to gaan ontvangen. De bediende kwam niet meer terug, en aan het adres dat hij opgege ven had, is hij totaal onbekend. Hij wordt opgezocht. Stoker aangehouden. Een Duitscher H. B..., die. aan boord van den stoomer Hcinrichwaarop hij dienst deed, verschei dene koperen voorwerpen ontvreemd had, is door de policie aangehouden. Emblehem. Doodelijke val. De land bouwer Cornelius Hellemans, viel op zijne hoeve van den zolder der schuur, op eenen mesthoop. De man was de ruggraat gebro ken en bezweek kort nadien. Parycke. Eene eeuwelinge. Men be reidt zich hier reeds om met veel luister den honderdsten verjaardag te vieren, eener nog kloeke landbouwster, de weduwe De Gee- ter. Het gelukkige oudje is nog zeer goed te pas en verzorgt met haren 76jarigen zoon hare lioeve en omliggende landerijen. Gavere. Een rekord. M. Haegens, een 91 jarige ouderling, is hier sinds 1857 burgemeester. De achtbare man vervult dus zijn ambt gedurende 53 jaar. In dat lang ter mijn heeft bij niet min dan 7700 openbare akten onderteekend. Echtscheidingen had hij nog niet uit te spreken. De inwoners van Gavere hopen in 1917 het diamanten jubel feest van hunnen burgemeester te kunnen vieren. Sinaai.Stoutmoedige diefstal. Tij dens eene korte afwezigheid der weezen Vlaeminck, zijn dieven in hun huis gebroken, door het slot der achterdeur af te wringen. De schelmen braken in huis alle kassen open en stolen eene som van 370 frank. Een onderzoek is geopend. Men denkt een spoor der daders te hebben. Bouffioulx. Overreden. Dinsdag rond 10 ure voormiddag zijn er vier paarden die eenen wagen .zand trokken, behoorende aan M. Octave Pierson, zavelputmeester, op gen met den dood van eenen der strijders. Ontroerd, stil en onbeweeglijk wachtten allen dat, eenig gerucht hun den aanvang des strijds kwame aankondigen. Welhaast deed zich on der de rotsen een gebrul hooren, dat aller harten met schrik beving; vervolgens, na- eenige oogenblikken,een tweede gebrul,verge zeld van eenen kreetdaarna een ver smacht gegrol en dof gekerm welke niets menschelgks haddenalsdan trad alles tot stilte terug alles was gedaan, Weldra verscheen de onbekende terug, ganscli met bloed overdekt, de kleederen in lompen verscheurd, doch kalm, en gevoelloos in 't bijzijn der algemecne bewondering. Als zegeteeken vertoonde hij den bloedenden kop des panters. Hij naderde tot vóór den troon, boog zich diep néér voor den hoofdman, en rechtte zich weder op met eene koude waar digheid. Ik wacht, zegde hij Gij hebt overwonnen! hernam de overste; door uwen moecl zgt gij waardig onder do on zen aangenomen te worden doch de standre- gels onzer vereeniging zijn groot. Uwe zen ding zal zwaar, moeilijk en gevaarvol wezen. Uwe trots zal gedempt, uwe geboorte mis kend worden. In plaats van te gebieden, zult gij gehoorzamen als een onderdanige slaaf wanneer de slaaprust u de oogen zal drukken, zult gij moeten waken wanneer de vermoei enissen uw lichaam zullon overladeD, uwe ver maken u iu eeno plaats zullen terughouden, zal de plicht er u aan ontrukken om u elders te brengen. De onbekende antwoordde ordt voortgezet^.

De Volksstem | 1910 | | pagina 2