BUITENLAND. De wraak eens verraders De halsrechting van Liabeuf. NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK. ENGELAND RUSLAND TURKYE. AFRIKA a Ilot bericht van den policieprcfekt, dat de terechtstelling van Liabeuf, nog niet zou plaats hebben, was slechts een middeltje om te trachten het talrijk publiek, dat zeer troe- lig scheen, van de omstroken van het getang to verwijderen. Het was dan ook met opzet, dat de be slissing van M. Falliêres, of het verloenen dor genade aan Liabeuf, geheim gehouden werd. Men weet niet hoe het kwam dat de zaak toch uitlekte, doch het revolutionnair blad La guerre socialehad Donderdag avond eene bijzondero uitgave gedrukt, in groote letter: het opschrift dragendo - Liaheuf gaat GE- HALSRECHT WORDEN. Zulks was voldoende,om Vrijdag morgend rond 112 ure, talrijke Parijzenaars naar het gevang te doen stroomen. Allerhande betoogingen haddon plaats toen men begon mot het opriahten der barrikaden en de troepen welke de orde moesten hand haven ter plaats kwamen. Daardoor wist het publiek waaraan sloh te houden en dat do tercohtstelling wel sou plaats hebben. Toen do beulsknoohten met do gulljotlen aankwamen, werd er goroepon moorde naars De guiljotien werd op het Aragoboulevard opgericht. Om 2 ure .'10 wns alles gereed en M. Deibier, do beul, beproefde do werking der valbijl. Eeno sterke policiemacht was ter plaats. Zij bestond uit 500 agenten, 200 republi- keinsche wachten to paard en 300 te voet. Rond 3 ure drongen de overheden, MM. Monnier, prokureur der Ropubliek, de substituut Warin, do onderzoeksrechter, M. Guichard, policiekommissaris en M. Lo- duc, verdediger van Liabeuf, in het gevang. Daar werden zij ontvangen door M. Payen, bestuurder, den K.H. Gespize, aalmoezenier en den hoofdgevnngenbewaarder. Deze begaven zich onmiddelijk naar de cel van Liabeuf, om hem te verwittigen dat he uur der uitboeting geslagen was. Do moordenaar protesteerde tegen do on rechtvaardige straf welke een policieagent hem eenige jaren geleden deed ondergaan. Buiten hadden inmiddels hevige incidenten plaats. De menigte was tot op 800 metors afstand van de plaats der strafuitvoering gedreven geworden. Zulks ging niet gemakkelijk. Plotselings weerklonken verscheidene re volverschoten en eenige agenten werden ge troffen. Een agent der opsporingsbrigade kreeg eenen kogel in den hals. Om 3 ure 20 kwam het celrijtuig met den moordenaar aan de guiljotien. Liabeuf was zeer bleek. In het gevang had hij cencn brief geschre ven aan zijne moedor. Hij ging inet vasten stap naar het schavot en riep uit De strafuitvoering is geen bewijs dat ik plicbtig ben. Ik zweer dat ik vroeger onplichtig veroordeeld werd. Op het zelfde oogenblik word hij vastge grepen en op de wipplank gelegd. Men hoort hen» nog slechts roepen «Ter hulp en daar valt liet vreeselijk wrekend mes... Het hoofd valt in do mand, terwijl het bloed ver wegspat. Do terechtstelling duurde nauwelijks 2 minuten. De ramp van Villepreux en het vergaan der Pluvióse In de Fransche Senaat heeft M. Gaudin de Vilaine den minister van spoorwegen onder vraagd over de ramp van Villepreux. Do minister antwoordde met de verbele- VRIJ NAAR HET FRANSgH DOOR Diomède Grootjans 35® vervolg. Ik ben tot alles bereid lk zal des noods de stern der eer versmachten die mij zal toe roepen Meineedigo Ik zal mijne fortuin opofferen. Het opi»erhoofd onderbrak hem De schatten zullen uwe oninneombare burchten opvullen, gij zult machtig wezen, gij zult naast de koningen schitteren, uw luister zal hunnen pracht verduisteren. Oh neen, neen, hernam de onbekende, gij zoudt mij niet kunnen misleiden gij weet dat het voor haat', is dat ik mijn leven met de slangen en den panter heb gewaagd ik wil haar uit al de krachteu mijner zielHaar alleen zie ik, haar alleen wil ik, Haar. zegde de hoofdman als besluiteloos. Voor haar, legde ik mijne hooge ge boorte, mijne rijkdommen en mijnen moed aan uwe voeten neêr ik geef mij geheel en gansch over aan uwen wil. voor haar zal ik de zeeou oversteken, zal ik slaan wanneer gij mij gebiedt te slaau. zal ik wakeu wanneer ik moet waken De onbokondo sprak met vuur zijn blik schoot bliksemstralen. Ik zal nog meer eischen, zegde de over ste, maar zij zal voor u *iju indien gij zweei t overdenk wol, wijl fiot nog tyd is, want eens dat gy in ouzo geheiuieu zult ingewijd zijn. ringen op te sommen, welke reeds gedaan werden aan de spoorwegen en somde ook dio op welke nu ter studie zijn. In de Kamer vroeg M. Millevoyo aan den minister van zeewezen te willen verklaren, dat de ramp der Pluvióse niet te wijten was aan eene fout der onderzeeërs of van den bevelhebber. De minister zegde dat bier slechts eene reeks noodlottigheden oorzaak waren van de ramp. Een magistraat op 't banksken De prokureur der republiek te Montargin, zekere Durand, is voor de rechtbank gedaagd wegens poging tot geldafpersing. De zaak dagteekent reeds van in 1902. Een bisschop vrijgesproken. De burgerlijke rechtbank van Laval heeft uitspraak gedaan in zake het proces inge spannen door de onderwijzersvereeniging tegen Mgr. Grellier, bisschop van Laval, Mgr. Grellier werd vrijgesproken en de onderwijzen tot de kosten veroordeeld. Drama In eene kazerne In de kantien van het 39® infanterie te Eu, mishandelde de kationhouder Morin zijne vrouw, Do helper Lange kwam tusschen, doch Morin, dio dronken was, trok een mes on plofte hot Lange in de horst. Op het hulpgeroep van vrouw Morin, kwamen soldaten toegeloopen, die den moor denaar ontwaponden en het slachtoffer ver zorgden. Lange bezweek kort nadien. Do gendar men en de soldaten moesten den moordenaar tegen de volkswoode beschermen. Schrikkelijk familiedrama Een bediende der Vaartmaalschappij van I'agny-aan-Maas, die door zijne jvrouw ver laten was, vermoordde verleden nacht zijne 5 kinderen en zelfinoordde zich dan. Een buskrultmagazijn in de lucht gevlogen. Het buskruitmagazijn van Sevrain-Livry, gelogen op 10 kilometers afstand van Parijs, is gisteren in de lucht gevlogen. Slechts oen werkman, zekero Place, werd licht gekwetst, daar de anderen allen gaan eten waren. De schade is groot. De policieagenten verdedigen zich Verleden nacht werden twee dieven betrapt toen zij in de meierij van het 15c arrondisse ment gedrongen waren. Een der dieven,Leon Hennerjuin, bedreigde den policieagent. Deze vuurde zijnen revolver af en Hcnnequin bleef op den slag dood. Do andero inbreker, zekere Hebei't, gaf zich over. Bankier gezelfmoord Een Parijzer bankier, Albert Porlitz, die aan eene ongeneesbare ziekte leed, heeft zich te Boulogne-aan-zee, in een hotel twee kogels door het hoofd gejaagd. Daar de dood nog niet kwam, opende hij een venster van het 3" verdiep en sprong op straat. Hij werd den schedel verpletterd on was op don slag dood. Vreeselijke dood. Kapitein Hugo Frank Henry, die zich in den oorlog tegen de Boeren onderscheidde, werd dezer dagen door eenen troep wespen overvallen en vreeselijk gestoken. De pijnen waren zoo hevig, dat de onge lukkige zinneloos werd, een revolver greep en zich zelfmoordde. Gevangen gegeven. M. Goutchkoff, voorzitter der Douma, heeft zich na de laatste zitting der Douma, gevangen gegeven. Hij moet eene straf uit doen wegens een tweegevecht dat hij aan ging met graaf Ouvarof. Baron Sternberg voor het gerecht. Baron Ungern Sternberg beschuldigd van hoogverraad in vredestijd, zal eerstdaags ge oordeeld worden. dat uwe plichten u zullen bekend wezen, eens dat gij den eersten stap zult gedaan hebben, zal het u niet meer vry staan terug te wijken. Den doof hinderpalen gestremde» weg volgen, of sterven, ziedaar den eenigen kous die u zal overblijven. Spreek, spreek, antwoordde de onbeken de, want mijn hart wacht en lydt. Alsdan drukte zich de hoofdman op statigen toon uit als volgt Mijne zending is groot, zegde hij de wereld herscheppen, de kluisters verbreken die do volkeren knellen, hen verdrukken, en hunne machtelooze woede versmachten do samenleving omver werpen met hare ver molmde grondvesten welke men het koning dom en 't priesterdom noemt,on op de ruiëron der vervallene oppermacht dien boom der vrijheid planten welke de aarde als eon net zal omhullen en haar met zijnen beschermden lommer bedekken. Wilt gij dit einde Ja, Ja Zweert gy het immer en onophoudelijk te willen Dit zweer ik. Zweer on verzoenbaren, onuitbluschba- ren haat tegen allen vriend tegen, al len verdediger des gezags. Dat deze haat in uw hart allen vreemden haat vermachte on uit hetzelve al ander gevoel verbannoDat uw hart wezo gelijk het goud en het zilver dat door de handen der vollers is gegaan, ge lijk een veld dat bereid is het zaad te ontvan gen om het te doen kiemen en groeien. Ik erken, zegde de onbekende, als onver zoenbare vijanden, alle yrienden, alle verde digers der maatschappij. Mijn haat tegen hen zal alleen myn hart beheerschen, ik zal den- zelven voeden zonder ophouden ik zal hem levendig, vurig, eeuwigdurend maken zulk - Do gewone straf voor deze misdaad is acht jaar dwangarbeid in Siberië. Zijne vraag om tegen eene groote borg stelling in vrijheid gelaten te worden, is ver worpen. De cholera. De gevreesde smetziekte maakt snelle vor deringen in de richting der Zuid-West grens en zal binnen kort de Oostenrijksche grens dorpen Volostchisk en Podvolosvytchka be reiken. Te S' Petersburg werden Donderdag twee nieuwe gevallen vastgesteld, Ook te Moskow zijn gevallen van cholera aangestipt. De groot-vizlr op reis. Uit Constantinopel wordt gemeld dat de groot-vizir het inzicht heeft eerstdaags eene reis to doen in Europa, om kennis te maken met de groote staatsmannen der verachillige natiën. Groote brandramp In Marokko. Een hevige brand heeft bijna geheel Ma- rakech vernield. Vijf wijken brandden ten grondde af. De stoffelijke schade ls zeer aanzienlijk. Er zijn talrijke slachtoffers. Brussel. Stoutmoedige diefstalGis teren avond ging Mev. Mario W... door de Bergstraat, toen een kerel haar plotselings een gouden keten, waaraan eene gouden beursen dito uurwerk hingen,ontruktteen er mede wegvluchtte. Op het hulpgeroop van het slachtoffer werd de gauwdief door verscheidene perso nen achterna gezet en aangehouden. Het is een Duitscher, Frans V..., 26 jaar oud. Hij is ter beschikking van het gerecht opge sloten. Stoutmoediae dieven. Donderdag middag was Mej. C.., winkeldochter in eenen kantenwinkel van de Grasmarkt, aan het eten in de keuken, toen zij de bel van de winkel hoorde rinkelen. Zij ging zien en bevond zich voor twee heeren die haar eene inlichting vroegen on vertrokken zonder iets te koopen. Na hun vertrek bevond Mej. C... dat een pak kanten ter waarde van 300 fr. ver dwenen was. Een onderzoek is geopend. Wanhopige daad. Een 56jarige herbergier der Kandelaberstraat, Jan L.., die sedert lang aan eene ongeneesbare ziekle leed, heeft zich verleden nacht bij middel van verlichtingsgas laten verstikken. De zonderlinge verklikking. De policie is er in gelukt den persoon te ontdek ken, die aan eenen koopman in oude metalen, de koperen kranen enz.verkocht had. Plet is de magazijnier van eenen handelaar der Boudewijnlaan, Jozef G..., genaamd. Zijn patroon had in hem liet grootsto vertrouwen G..., is opgesloten. Verlaten kind. Donderdag morgend vonden boeren die zich naar de markt bega ven, achter de Boudewijn kazerne, op eenen onbebouwden grond, een schreiend kindje, schijnende ongeveer een jaar oud, in het gras liggen. Het kindje, een knaapje, in goede gezondheid, had voor alle kleedij, slechts een hemdje, een rood kleedje, zwarto kousjes en een roode kapelien aan. Het is naar hel gasthuis der Oostenrijkstraat, overgebracht. Banque Centrale Gantoise, Naaml. Maat. Pluring Brandkoffers 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Elsene Ontrouwe bediende. De ont vanger der rechtstreeksche belastingen, M. Questienne, wiens bureelen in do Komedian tenstraat gevestigd zijn, zijn bediende Jules G..., niet ziende verschijnen, moest zelf zweer ik bij mijne voorvaderen.... bij mijne familie. Gy hebt geene familie meer, gy behoort u zelf niet meer toe, hernam het opperhoofd immers de eerste stap is gedaan, en gij moet vooruit. Gij haat, doöh uw haat moot vruch ten voortbrengen gij weet niet waar uwe slagen richten verwarring en dood doen zich vóór uwe oogen op maar ik zal uwe slagen geleiden. Zweer my eene blinde, plotselinge en onbeperkte gehoorzaamheid. Dit zweer ik Gansch uw leven moet gij opofferen voor het heilige doel dat ik najaag, iedere daad welko met hetzelve niet zou overeenstemmen, zou aanzien worden als eene overtreding, en diensvolgens zoudt gy als meineedige gestraft worden. Breek alle innige betrekking met de wereld af, verzaak aan uwe familie en uwe vrienden zweer mij van, indien ik het van u eisch, uwen vader, uwe moeder, uwen broo der, uwe zuster, uwen bloedverwant, uwen vriend zonder meédoogen te treffen. Ik zweer onbarmhartig hun bloed te ver gieten, indien hun bloed aan het gemeen be lang kan nuttig zijn Bij onze geheimen ingewijd, zult gij den sluier niet afrukken die dezelve bedekt. Dood aan den verrader antwoordde do onbekende. Recipiendaris, kniel neder In namo van den geest des kwaads die ons voorzit, verklaar ik u aangenomen bij de Zwarte Ben de. Ziehier uwo wapenen welke onder onze vijanden de verdelging en dood moeten ver spreiden. En hy bood ze hem aan. Druk ze tegen uw hart, bekleed u met wilskracht, moed en macht. Vervolgeus plaatste hy op zijn hoofd een eenige rekeningen in de boeken schrijven. Hij stelde daarbij vast, dat do boeken niet in regel waron en de kas naziende ontdekte hij een te kort van 15,050 frank. Men denkt dat de oneerlijke bediende naar het buitenland gevlucht is. Een onderzoek is geopend. In vrijheid. De Raadskamer der Rechtbank van Brussel heeft M..., die aan gehouden was, om in de Borrenstraat, tijdens eenen twist, aan zijnen tegenstrever zulken hevigen hoofdstoot gegeven te hebben dat de man kort nadien bezweek, in vrijheid doen stellen. Rlgolo is de beste der oude genevers. Ukkel Doodelijke val. De loodgieter Frans M..., wonende op de wijk Droogen- bosch, die aan het dak van een huis van den St-Pieterssteenweg werkte, deed zulken on- gelukkigen val dat hij in wanhopigen toe stand naar het gasthuis moest gebracht wor den. Schaarbeek. Diefstal. Een Duit- soher, Herman D..., 24 jaar oud, verbleef sinds eenige dagen in een kosthuis der Dupontstraat te Schaarbeek. Donderdag morgend was hij verdwenen, on met hem al de voorwerpen van waarde welke op zijne kamer stonden, alsook het lijnwaad en de schoenen van de andere kostgangers on eene som gelds welke hij in eenen lessenaar ge vonden had. Eene klacht is tegen den dief neergelegd. Koekei berg. Paard gestolen. Do policiekommissaris van Koekelbcrg werd Donderdag morgend door een groep foor kramers verwittigd, dat een onbekende hen een schoon hengsten veulen, dat minstens 1200 frank waard was, te koop had gebo den voor 100 fr. De policiekommissaris stelde zich op zoek en ontdekte weldra liet paard in do Paep- semstraat te Anderlecht. Hij kwam ook le weten dat het daar gebracht was door zeke ren Antoon D... dio liet uit eeno weide ge stolen had. Antoon D,.. wordt opgezocht. Gent. Botsing. Gisteren morgend, rond 111/2 ure had aan den hoek der Noord straat en Begijnhoflaan, eene botsing plaats, tusschen een tramrijtuig en eenen brouwers wagen van den lieer Saverys, Bestormstraat. Er is slechts stoffelijke schade. Hoorndol. Vrijdag morgend, rond 8 1/2 ure, is eone koe eensklaps hoorndol geworden, op do Beestenmarkt, men heeft het dier ter plaats moeten afmaken. Alhoe wel hot dier zeer wild was, werd niemand gekwetst. Nog eene ontploffing op den Brugsehcn Steemoeg. Zooals wij gisteren meldden, had eene geweldige ontploffing plaats, om 7 1/2 ure, hij den lieer Tytgadt. op den Brugschen Steenweg. Do lieer Tytgadt,heeft een verfwinkel, waar hij ook naphto en ter pentijn verkoopt. Hij had eon voorraad van dit gevaarlijk vocht in den keldergedurende den morgend was hij reeds verscheidene ma len in den kelder gedaald, doch zonder licht, toen hij mot de lamp in den kelder ging, had de ontploffing plaats. Buiten de kelderdeur die aan stukken werd geslagen, werd ook nog het dak van een nabij gelegen gebouwtje, weggerukt. Buiten de heer Tytgadt, welke erg ver brand werd, werd zijne knecht, zekere Meerschaert, ook door stukken plaaster ge wond. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. Ledeb9rg. Naklank van de Van Hout- te's feesten. Ziehier de uitslagen van den prijskamp voor versiering en verlichting der woningen, ingericht op de wijk Brusselsche steenweg tor gelegenheid der jubelfeesten Lodcwijk Van Houtte. Versiering 1" prijs. Café de l'Industrie (met toejuichingen van den jury) 2® August Van do Putte. 3°Mestdack. 4e Lackaert. 5® Muyttens. 6°Delvoye. 7° Van Reyselberghc. 8® Elie Heideryckx. doodshoofd,bekroond met eenen uil en eene in bloemen verborgene slang, afbeeldsel van den schrik; van de geheimzinnige afzondering en den arglistigen oorlog. Middelerwijl richtten de spookgedaanten hunne bange blikken naar de voorzegster. Deze, op den drijpikkel gezeten, aanstaarden koud en be weegloos het lam, en bleef in eene soort van krachteloosheid doch eensklaps stond zij recht, hare oogen schoten vuur, heure haren rezen op, al hare ontstelde lid maten krompen stuiptrekkend samen.... De sluier der toekomende eeuwen scheurt open vóór mijne oogen, riep zy met uiterst ntroerde stem, wat zie ik Waarom van alle kanten al die schimmen welke in de duisternis fladderen en krioelen Het zaad is gekiemd en groot geworden.... De draad is gesponnen en linnen geworden. De lang opgeslotene arend ontvouwt zijne vleugelen en zweeft in de wolken... Wat groote namen onder hen Verpletter den eerloozo Alle menschen zijn gelijk Wat strijd, Wat veldslagen Wat zegepralen Woedend barst de storm los Sterf, zoon van den Heiligen Lode- wyk(1) Wat roem voor u die hier het voorzitterschap bekleedttronen verbry- zeld, altaars omvergeworpen Maar wie is deze die het hoofd opsteekt te midden des storms, die de altaren weder oprecht en de tronen herstelt, voor wolken alles buigt, alles zwicht Het vernuft zegepraalt... het is er mede gedaan... hot kind van Corsica heeft overwonnen. Bij deze woorden en uitgeput door de bo vennatuurlijke macht die haar ontstelt, zakt Verlichting. 1® prijs (met toejuichin gen der jury) Jozef Verlinden. 2°August Van do Pulte. 3° Van Reysselberghe. 1° Driegho. 5® Elie Heyderyckx. 6® Muyttens 7C Verwée. S® Claus. St-Amandsberg. Eene brandstichting. Aanhouding van de verdachte. Over eenige dagen was brand ontstaan in do woning van een persoon wonende Prins Albrechtstraat. Men wist niet, hoe het vuur ontstaan was. Geburen welke de vlammen hadden gezien, bluschte het begin van brand. De schade scheen onbeduidend, doch toen de heer des huizes alle9 nazag, stelde hij vast dat verscheidene actiën iy den brand waren gebleven. Volgens blijkt uit het onderzoek, zou de brand zijn aangestoken geweest aan de kast waarin de waarden waren verborgen De besohadigde persoon legde eene klaoht neder bij de policie, welke een onderzoek instelde. Uit dit onderzoek bleek dat de brand uit wraak was aangestoken geweest door de meid. Deze werd aangehouden, Zij heeft bekend. Lede. Wijk Spekaert. Zekere August Van Hauwermeiren, van Smetlede, was bezig met fruit trekken bij Mev. Wed. Benoit Deprez, toen hij eensklaps het evon- wicht verloor en op den grond terecht kwam. Bewusteloos opgenomen, werd hij goed ver? zorgd en dan bestatigde men erge kneuzingen en inwendige letsels, welke het slachtoffer zeer doen lijden. Aalst. Werkongeluk Donderdag na middag, rond twee uren, had er een ongeval plaatst in het in opbouw zijnde magazijn - Klein Brussel, - Leopoldstraat, dat nood lottige gevolgen had kunnen hebben. Door eenen ergen rukwind is een zware balk van op het terras losgeraakt en tusschen een iroep werklieden nedergeploft, welke bezi^ waren beton te maken, gelukkig werd er niemand gekwelst. St-Nikolaas. Moedige daad. Een inwoner van Lok eren, M. Maurits De Vuyst, graanhandelaar, die zich reeds dikwijls onder scheidde door daden van moed en zelfopoffe ring, en laatst nog door de aanhouding der kleine Marie Simoeleyn, heeft zich Donder dag namiddag te St-Nikolaas andermaal onderscheiden. Een paard dat op den koer van Hei huis van Conunerce, aan eeno schraag gebonden was, ging eensklaps op hol. De schraag achter zich slepende, vluchtte het de markt op, alles verbrijzelend wat hom in den weg kwam. Reeds waron een rijwiel en eene mand flesschen vernield, toen M. De Vuyst naar den kop van het dier sprong en na 300 meters te zijn medegesleept, er in gelukte het dier tot staan te brengen. .De policie, getuige der moedige daad, wenschteM. De Vuyst hartelijk geluk. Wachtebeke. Het parket.Donderdag namiddag rond 1 1/2 uur is het parket hier afgestapt om een onderzoek te doen nopens ergo mishandelingen alhier op een meisje epleegd. Een persoon op wien zware ver moedens wegen, werd langdurig onderhoord. Wanhoop. De 60 jarige weduwe Dc Ridder-Van der Overslag, wanhopig over de dood barer dochter, hééft zich Donderdag namiddag op haren zolder verhangen. Beveren-Waas. Razende koe. Don derdag op den middag is onze gemeente opschudding gebracht, door het plotseling! dol worden ecner koe. Rond 12 ure kwamei twee landbouwers door het dorp met cen< vaars, gekomen aan de Zandstraat, werd he dier eensklaps razend. Na eerst hare gelei ders omver geworpen te hebben, liep de koe in dolle vaart de groote haan op, elkcei vluchtte. Men verwittigde onmiddelijk d< gendarmerie, die het dier achtervolgden het door geweerschoten afmaakten. Velo-ongeluk. Ter gelegenheid vai den derden kermisdag, had er alhier Woens dag namiddag eenen velokoers plaats, op dei wijk Halfdreef werd het kind van Fran Faubert, door eenon rijder, zokeren M. (1) Hier bedoelt de waarzegster de omwen teling van 1789, de onthoofding van Bodewijk XVI, de regeering van Napoleon I, enz. zij ineen en valt in eene volkomene beweeg loosheid. Na eenige stonden recht zij zich op opnieuw hevig geschokt. Met wat glans zyt gij omringd Ik zi spooken, vorsten en grooten der aarde neêi geknield maar.... hunne eerbewyzen zijn to iemand anders gericht dan tot u ik hoor alle talen eenen ontsterfelijken naam roemen eenen ganschen anderen naam dan de uwe, Wat zie ik Het verledene veropenbaart zie voor mijne oogen. liet land des profeei wordt door den christen met den voet getrapt Het bolwerk van het geschokte islamismi wordt door u ondersteund.... Wat vernedi ring wat schande Noodlottige wraak, g hebt alles verloren.... Wie is die stoutmoedig jongeling welke vermoteld genoeg is dez geheiligde plaats te schenden l Dat men hei verwijdere...'t is een vijand.... Hot bronze hart zou week worden... de sterkste zou zwa wezen... 't is.... Méér kon zij niet uitbrengen, het wool verstierf op hare lippen hare verwarde tre ken ontspanden zich, hare verwrongene li maten hernamen hunne gewonen staat, ha, vurig oog doofde uit iu eene ijskoude onve schilligheid, zij slaakte eenen zonderlinge gil en sprong de zaal uit de bezetene wi wederom de waanzinnige van het bosch worden. Bij die woorden vlogen al do lichten als o der eenen geheimzinnigen adem uit, en midden der duisternis heersehfe er ooge blikkelijk eene doffe beweging, waarna deze zaal die het tooneel van zoozele ijselijl tafereelen kwam te wezen, er eene eindeloc stilte volgde. Jandorie mompelde de burggraaf versta er mij niet meer uit... Wordt voortgezet). To wa ten Ge a v< Gu do( dei wa vai het ver pai «II I hui I ren har haa poo mei I woi lier; lijk Z noe 1 ond line Lok O coa< Rod

De Volksstem | 1910 | | pagina 2