Do wraak esnsverraders NIEUWSBERICHTEN. DU ITSCH LAN D ENGELAND ITALIË. TURKYE. OOSTENRIJK RUSLAND. AMERIKA V AZIË De Provincieraden De geheimzinnige zaak van Parijs. moord op zijno vrouw te Londen, te Perpig- nan gezien zijn. Hot parket van Prades werd ©nraiddelijk verwittigd en gaf bevel eerst den handel en wandel van den verdachte na tc speuren. Daar zij geen aanhoudingsmandaat had den, lieten de gendarmen hom natuurlijk be gaan, en Crippen is over Villefransche naar Cerbèra (Frankrijk) vertrokken. Doodelijke automoblelongelukken M. Pradal, senator, die in geselschap van twee politieke vrienden, M M. Lognaud, provincieraadslid cn Artige, apotheker, por automobiel, ecno kiosornreis maakte in do omstreken van Auhonas, is in een ravijn ge reden. M. Pradal, werd op den slag gedood en zijno tweo vrienden erg gekwetst. Do chauffeur ontkwam hot heelhuids. Te Chateauneuf is een antomobiclop oenen departcmentalen tram gereden 4 personen werden levensgevaarlijk gewond. Nog een dynamietaanslag Verleden nacht is to [.a Mure eene dyna- mietkardoes ontploft voor hel huis van M. Thomas, ingeuieur in de mijnen van Pei- chagnard. Het huis werd erg beschadigd eu in den omtrek werden allo ruilen verbrijzeld. Niemand werd gekwetst. De lade dader is onbekend. Offirlerencri&is Hot get.-.l a*pimnten-officieren is thans slechts lorwijl !uen er 2010 zou moe ten hel.'r.Hn om rng.^lmatig de kaders van het leger t© kannen invullen. Er zijn er dus nog eeue S00 te-kort. Spoorwegongeluk. Nabij Aken is gisteren morgend, een reizi gerstrein, waarin ecne afdeeling soldaten, die van het schietplein van Elsenborn terug keerden, had plaats genomen, gedeeltelijk ontriggeld. De voorlaatste wagon word erg bescha digd, terwijl de laatste en deze welke don voorlaatste voorafging, in een ravijn rolden. Men weet nog niet hoeveel slachtoffers er zijn. Eene aerumkwestie. Doktor Ehrlich, die een serum togen de velziekten uilgevonden heeft, weigert het in Rusland ta verspreiden omdat naar zijn zog gen de fabrikatie nog zeer moeilijk is en Duitschland zelf groote hoeveelheden besteld heeft. De Russen hekelen erg dokter Ehrlich en beschuldigen hem Duitschland en Oostenrijk te bevoordeeligen, tegenover Italië, Frank rijk, Rusland en Engeland. De werkstaking te New-Castle. De werkstaking der spoorwegwerkliedon van New-Castlo, neemt eene onrustbarende uitbreiding. Al do klassen der verbonden ■werklieden hebben bevel ontvangen hol werk te staken. De reizigersdienst tusschen New- Castle en SoutksielJs is geheel ontreddord. Heiwerk ligt stil teTyne-Dock, oen dei- grootste kolentransporten. De werkstaking zou ontstaan zijn door de wegzending van eenen werkman. De werk lieden eischen afschaffing van do Scheidsra- don en de vernietiging der besluitsolen, welke steeds nadeelig waren voor de werklieden. De algemeene bond heeft de stakers uitgo- noodipd, het werk te hernemen, in afwach ting dat het bureel de zaak onderzocht. Landbou won lusten In een groot deel van Italië heerscht tnans >en hevige strijd onderdo landbouwworklie- len. Een groot deel der landbouwers worden door do werklieden geboycotteerd. Do socialistische syndikaten weigeren hulp to verlcenen aan do geboycot teerde landbou wers. Zij eischcirook dat de gesvndikeerden deze landbouwers aan hun lot overlaten. Te Villa-Filetto, Mezzano en Voltano bad- VRIJ NAAR HST FRANSCK UOOft Diomèdo Grooijana 49* vervolg. Odo beefde.... bij sidderde ondor het juk pfner onbekende macht die hem gekneld liieldenzyu hoofd deed duizelen De driften welke hy tot hiertoe slechts dui ster, onzeker had gewaar gowordeu. schilder den zich levendig en woelig in ziju hart af. De vreugde, de vrees, de smart, de hoop, de vurige begeerte volgden zich beurtelings met hunne versehillige indrukken in zijne ziel op. worstelden machteloos tegen een he viger, grooter onweerstaanbare gevool, dat dezelve allengs versmachtte. Welhaast kwam eene cindelooze, koortsige liefde, de geheimzinnige en brandende li*'Ie des voorgevooleu zijn hart kluis te; i en ei in haren bedwelmenden gloed onn Hij zuchte over dë ongelukkc van dien man. liet zich op de knieen val en, en be schouwde hem met de uitdrukking eeuer moe der, dio op het gelaat eens eenig kinds het leven ziet terugkomen dat het had verlaten. Odo was zinneloos van liefdo- Hij zal voor dien man zijnon laaf sten drup pel bloeds vergieten en hem met zijn lichaam tot schild dienen tegen dc gevaren die hein bedreigen. Maar op dien stond ging zijno gedachte, go- leid door ik weet niet welk helsch vermogen, waven boven de legerstede zijner vorloofde, den reeds opstootjes plaats, doch de kalmte kon spoedig hersteld worden. Do partijdrift heeft zelfs alle familiebanden verbroken, men ziet echtgenooten, die tot hiertoe zeer goed overeenkwamen, en nu in eens scheiden en naar de ouderlijke woning terugkeeren. Verloofden braken alle verbin tenissen af. Uit Asti is nog eene afdeeling ruiterij naar de provincie Ravenna gezonden. 45 jaar op de galeien. Hot Italiaanseh gouvernement heeft ge nade geschonken aan den bandiet Tavanlini, dio nu vijf en veertig jaar galeiboef geweest is. Tavantini werd in 1865 door generaal Pol- lovicius genomen. De jongeling had alsdan een guéiillakrijg gevoerd ton voordeele der Bourbons, en werd lot eeuwigdurenden dwangarbeid veroordeeld. Thans is Tavantini 65 jaar oud. Hij geniet eeno goede gezondheid en heeft io het ge vang, tijdens zijno lange opsluiting een klein fortuintje gespaard. De ontslagene heeft zich te Basilicate te ruggetrokken. Zijne verbazing kende geene palen, toen bij met een spoortrein naar huis reed. Hij bad nimmer eenen ij/.erenweg gezien. De samenzwering. De policie kent reeds al de namen der sa menzweerders. Talrijke aanhoudingen wer den reeds gedaan. Een der bijzonderste plichtigcn, Alice Khe- mal genaamd, vroeger spioen in dienst van den gewezen sultan, kon niet gevat worden. Hij is naar Alexandrië gevlucht. Een Duitscher vermoord. Uit Ilaïfa (Syrië) wordt gemeld, dat een Duitscher in deze stad gedood werd door de inboorlingen van den stam der Fellahs van Breh. Het gezantschap van Duitschland, te Con- staniinopel, heeft onmiddelijk de noodige be velen ontvangen. Keizerlijk bezoek Keizer Willem zal op 20®n September te Weenen aankomen om persoonlijk zijne ge luk wensehen aan Keizer Frans-Jozef aan te liieden ter gelegenheid van den 80n verjaar dag zijner geboorte. Keizer Willem zal 2 dagen te Weenen blijven. Schrikkelijk treurspel Te Maravosarhely,in het Zuiden van Hon- garië, was Alexander Pipas, 26 jaar oud, be zig zand uit de rivier te halen, toen hij het evenwicht verloor en in het water viel. Hij werd door den stroom medegesleept en ver dronk. Zijne verloofde, Rosa Makay, oogge tuige van liet ongeluk, doorboorde zich het hart met eene sikkel en bleef dood op den oever liggen. De ouders der slachtoffers kwamen de lij ken zoeken. Middelerwijl liep een driejarig broertje van het meisje in eenen waterput en ver dronk. Men vreest voor het verstand der beproefde ouders. De cholera Het sterftecijfer neemt op onrustwekkende wijze toe. Gisteren nog, werden te St-Petef8- burg 29 nieuwe gevallen vastgesteld. Eene menscheneetster Uit New-York wordt gemold, dat ïn de laatste dagen talrijke kinderen verdwenen op do grens dor ropublioken Haiti en San-Do- iningo. Te Puerto-Plato, is thans eene in boorling© van Haiti aangehouden, die be kende dat zij verscheidene knaapjes hoeft opgelicht en er vier heeft verslonden. De menscheneetster is in verzekerde bewa- ring gebracht. eeuwig voor hem verloren. En het scheen hem hare stem te hooren die hem toeriep haar te wreken. Alsdan greep er een volledige en rJoteeÜJi- ge ommekeer in hem plaats. Wreode en geweldige driften verdreven de eei'ste, en de onuitbluschbare haat, se vlam mende woede en de gloeiende begeerte naar wraak, vervingen in zijn hart de liefde dio hetzelve zoo evon deed kloppen. Beschaamd over zijne zwakheid, sprong hij van gramschap op. De ijlkoorts met hare uitzinnige vervoerin gen maakte zich van hem meester, en bracht zijne ziunen op hol. Even als hij daar straks zinne'.oos was geweest van liefde, word hij nu zinneloos van woede. Hij slaakte een schrikkelijken kreet, rukto ecne pistool uit zijnen gordelriem en gaf vuur Do man der duisternissen bonsde onthutst op, slaakte hij ook, een vreesolijken schreeuw gemengd door pijn, verrassing en toorn ver volgens zijnen moorder herkeunend, ontsnap te hom een snijdende gil Ongelukkige zpgde hij hom, wat hebt .«.laan ongelukkige ik ten uw broe der Groote Ged kreet Odo op de knieën val lend... grooto God, wat hoor ik Gij mijn broeder7... Oh neen, neen, ik ben zinneloos of gij bedriegt mij Zie, Odo, onderbrak de bandiet met bo vendo stem, terwijl hij liern eeue dolk toonde met diamanten emzet en voorzien van de wapenschilden derDuitsche vorsten... herkent gij dit wapen dat ik vóór Algiers droeg?... Ziet gij dit teeken van onderscheiding dat de Keizer mij als aan oenen dapperen schonk Myue wezenstrekken zijn veranderd, de hoog* De dood van generaal de Beylle Het lijk van generaal de Beylie is te Thad- na teruggevonden, nabij de plaats waar de ramp gebeurde. De patroon Mignucci en de mecanicien Leprado konden zich redden. BRABANT De algemeene bespreking over de begroo- tingwordt gesloten en men begint met de artikelen. De provinciale taks op de honden, wordt na eene lange bespreking aangenomen. Do provincie doet eene nieuwe leening van 15 millioen frank. M. Gheudo gaat in tegen de misbruiken van de nationale maatschappijen der buurt spoorwegen, in 1916 is het kontrakt uit en dan moet de provincieraad op post zijn. Met deze roode bedreiging, wordt de vergadering gesloten. OOST-VLAAN DEREN Zitting van 20 Juli Om 3 ure 10 geopend door M. De Rie- maecker, voorzitter. Do bespreking der begrooting in 2® lezing wordt voortgezet. Do - kweeksyndikaten krijgen 1500 fr. De zwijnenbonden van Oost-Vlaande ren ontvangen 1500 fr. De begrooting wordt gestemd met 55 stemmen tegen 7 en ééne onthouding. Nog eens op tafel. Het voorstel van M. Abel wordt heropge nomen om de nieuwe zetels toch toe te wer pen aan de liboralen. M. De Saegher zaagt op het voorstel. En voor de 51® maal zegt hij dat wij in minderheid 'zijn. (Zouden zij de liberalen misschien de meerderheid uitmaken, ze hebben ocharm al het derde der zetels De evenredige vertegenwoordiging zou volgens hem moeten ingevoerd worden om dat er dan in bijna alle gemeenten eenige liberale lawaaimakers in den gemeenteraad zouden kunnen komen. M. Verhaegen zegt dat de provincieraad zich niet heeft te moeien met die zaken dat is parlementswerk. M. Abel beproeft M. De Baets te weerleg gen, maar hij komt geheel verkleind uit de bespreking. Daar de dagorde uitgeput is, sluit M. Beco, de gouwheer, de zitting van 1910 en bedankt de leden voor hunne werkzaamheid. LUIK Een taks op de prijskampen van hanen- zangen vooral gehouden tusschen de wer- kershevoiking, wordt naar de 3U® commissie verzonden. Wordt gestemd Eene gewone toelage van 15,000 fr. aan de werkloozenkassen, eene buitengewone toelage van 10,000 fr. aan de zelfde kassen. Over de verbetering van het paardenras zal er in_de volgende ritting worden gespro ken. Te Deinze* Te Doinze en omstreken, waar M. Ver- meersch goed gekend was, heeft deze ge- hefcnzinnigo zaak, zooals men wel denken kan eene groote opschudding verwekt. Men is het er volkomen eëïïS, dat M. Ver meersch is vermoord geworden. Le Petit Journal, van Parijs meldt, dat M. Vermeersch, eenige jaren geleden, tot zes maanden gevang en vijf jaar ontzegging van verblijf, veroordeeld werd. Een weinig later had: hij te Oostende eene soortgelijke zaak, dóch ditmaal waren er geene rechterlijke gevolgen. De familieleden van M. Vermeersch, be weren dat deze in de laatste dagon van de moed mijns stams is.op mijn voorhoofd uit gedoofd maar herken mij dan toch, Odo ik ben uw broeder Mijn broeder... mijn broeder moet ik mijne ooren en oogen gelooven hernam Odo... Oh neen, niets Is in u veranderd... Uwe houding, «we fierheid duiden genoeg zaam den zoon der Sonnac's aan En Odo wierp zich aan zijns broeder hals an drukte hem hevig in rijne armen... Mijn broeder mijn Robrechtzeg de hij, gij dien ik dood gewaand hob, ik vind u eindelijk terug Gij, de eeuwige angst mijns harten, hot torment mijner ziel... gij zijt mij teruggegeven Neen, Robrecht, gij zijt hot verloren, verlaten kind niet meer... ik bezit u eindelijk en houd u in myae armen gesloten Doch Robrecht weerde zijnen breeder zach tjes van zich af... En de kleederen openrukkend welke zyne borst bedekten Kind, zegde hij met eenen bitteren lach en op den toon van teeder medelijdenkind uw slag is doodelijk Het bloed stroomde langs alle kantende kogel had rakelings het hart getroffen GrooteGod wat zegt gij Neen, mijn broeder, het zal niet gezegd worden dat ik u zoolang heb gezocht om u eindelijk door mijne handen te zien sterven.. Het leven was veor mij eeie marteling... ik vergeef... Neen, neen, gij zult niet sterven, Ro brecht... Ik wil niet dat gij stervethorhaal- de Odo in eeno soort van geestverwarring. De jonge zoon van Sonnac verbond zoo goed de wonde zijns broeders dat de bedrevenste dokter het niet beter zou gedaan hebben. De bandiet door deze zorgen geraakt, trok ma'and Maart, naar Parijs terugkeerde, ter wijl men ter zelfder tijd, den knecht naar België lokte. De Petit Parisien zegt dat M. Vermeersch, het land verliet, omdat het gerecht zich ge durig met hem bezig hield. Wie was M. Vermeersch M. Honoré Vermeersch, was de zoon van rijke landbouwers, die hem eene prachtige fortuin nalieten. Toen M. Vermeersch 30 jaar oud was, kon hij reeds heel gemakkelijk van zijne renten leven. Hij ging na eenigen tijd naar Parijs wonen doch kwam geregeld driemaal 'sjaars zijne familie bezoeken. Ook bleef hij steeds in briefwisseling met zijne familieleden. Het is goed mogelijk dat M. Vermeersch vijanden had, want in 1905 legde hij eens eene klacht neder tegen eenen persoon die hem had willen geld afpersen. Eenige dagen later werd hij verwittigd dat er iets aan de warmteleiding haperde en hij er moest gaan naar zien. M. Vermeersch ging niet en een tiental minuten later vloog de machien in de lucht. M. Vermeersch legde geene klacht neder, denkende dat er een ongeluk gebeurd was. Zulks was ook het oordeel van het parket. Later poogden nog verscheidene andere kerels, met welke hij zonderlinge betrek kingen had gehad, hem geld af te persen, Het schijnt alleszins eigenaardig, dat, in dien M. Vermeersch nog in leven is, en vrij willig zijno verblijfplaats verduikt, hij noch M. J...., noch een familielid, noch het ge recht verwittigd. Van diegenen weet hij toch op het strikste stilzwijgen to mogen rekenen. Kortom, het geheim blijft een geheim en het is nog niet te voorzien wanneer men er zal in gelukken de waarheid te doorgronden. Wat is er van waar Een koffiehuishouder van Cliatou, die dik wijls M. Vermeersch eene vcrfrissching mocht bestellen, beweert M. Vermeersch op 3® Juli gezien te hebben nabij zijn huis. M. Delescluzes, wisselagent, wonende te Koekelberg, heeft aan eenen dagbladschrij ver verklaard, dat hij verleden Vrijdag, dus op 15° dezer, M. Vermeersch, met wien hij vroeger zaken deed^ in do Noordsiatie te Brussel gezien heeft. Men zou waarlijk op den duur niet meer we- wat te^ denken in deze zaak. Wij zijn be nieuwd te weten wat er hot einde zal van zijn. Brussel. Aanhoudingen. Op de Ro- giersplaats werd Dinsdag avond een kerel aangehouden, van vreemden oorsprong en pas te Brussel aangekomen, toen hij poogde eenen geldbeugel te robberen. Eenige uren later word een andere vreemdeling gevat, toen hij ten nadcelo eener dame, welke op den tram stapte, eenen geldbeugel zocht te robberen. Erg ongeluk. Woensdag namiddag was de machinist Petrus Nimmegeers op zijne machien, gereed om met eenen koop waren trein de Turn en Taxisstalie te ver laten, toen eensklaps eenen zuiger aan stukken sprong. Nimmegeers kreeg den heeten stoom !n het aangericht en werd vreeselijk verbrand. Men denkt zelfs dat hij het gezicht zal ver liezen. Diefstal. Ten nadeole der echtgenooten De Wit, Abrikoosstraat, hebben dieven eene som van 500 fr., 4 obligatièn der stadBrussel juweelen en kleederen gestolen. Geen spoor der dieven werd ontdekt. - Luppe Casuul is niet dood. Sinds lang werd niets meer vernomen van Luppe Casuul, met zijnen waren naam Filip De Becker, die vroeger een veertigtal veroordeelingen onderging voor slagen, op stand, nachtrumoer, smaad aan de policie, enz... Men dacht dat hij overleden was, Odo tegen zijne borst en omhelsde hom vurig. Ik voel mij beter, zegde hij na een oogen- blik zvrijgens... Vervolgens voegde hij er by met eene van aandoening bevende stem bij Odo. mijn broeder, voor u wil ik leven. Odo slaakte een vreugdekreet... Hoe was hij gelukkigMet wat teerderheid omarm de hij zijnen broeder?... Hoe besproeide hy hem met zijne heete tranen! Maar toen de eerste uitstortingen van dit eindeloos, woelig, onzeggelijke, bedwelmend geluk een weinig gestild waren, drong een pijnlijk gedacht in Odo's geest. Maar waar zie ik a terug zegde hij... Wat hebt gij gedaan, Robrecht.... wat hebt gij gedaan met den roem onzer vaderen De bandiet wierp eenen schreeuw van wan hoop en smart uit, rukte zich uit de armen zijns broeders, en als verschrikt achteruit deinzend Vergeef mij, zoon van Sonnac,... vergeef riep hij uit, ik vergat dat ik schuldig was... Vergeef mij de misdadiger moest voor eeu wig de verafschuwde, de gevloekte blijven I... Onvoorzichtige Wat heb ik gezegd? kreet de jonge Odo op smartvollen toon en wierp zich aan zijns broeders bals... Ach! vergeef mij, indien deze verwijten mij onwil lens zijn ontsnapt. Robrecht stootte zijnen broeder van zich af Laat mij, sprak hij, edele jongeling, ik wil u niet bevlekken.... Ongelukkige, wat kwaarat gij hier doen Welke helsche geest dreef u tot in mijn verblijf Mijne liefde heeft mij verraden... Neen, de bandiet mocht nooit zijnen broeder herkennen... Vlucht, on gelukkige, vlucht deze oorden waar zich het kind der schande en vermaledijding verbergt. Laat mij alleen mijne misdaden en mijne wan- doch men was mis. De man had de laatste maal van Moeder Justicia, nog al goed zijn deel gekregen en zat in het droog. Eenige dagen geleden werd hij ontslagen en Dijncdag nacht besloot hij, dat het tijd werd om nieuwe lauweren te plukken. Hij trad in eene herberg der Steenkaai, zocht twist met M. De Meyer, en zond hem door eenen hoofdstoot onder de laf el. Daarna bracht Luppe hem nog verscheidene erge voetstampen toe, zoodat M. De Meyer, in eene naburige apotheek, moest verzorgd worden. De aanvaller had de vlucht genomen en wordt naarstig ojigezocht. Schaarbeek. Slachtoffer zijner onvoor zichtigheid. Een 20 jarige bediende Karei Bonduetle, wonende Dppontstraat, wilde in de Koningstraat op eenen voortrijdenden tram springen Hij berekende slecht zijnen sprong en word met geweld ten gronde ge slingerd. De onvoorzichtige werd erg aan het hoofd gekwetst en den rechterarm ge broken. Zijn toestand is zeer gevaarlijk. Anderlecht. Verklikt. Eenigen tijd geleden werd zekere Clement Lilens die met twee gezellen in eene fabriek dor Bistde- broeckstraat gedrongen was, door den nacht waker verrast. Deze loste een revolverschot en trof Lilens in den schouder. Deze werd aangehouden en heeft thans zijne medeplich tigen bekend gemaakt.Het waren de genaam- den Gustaaf DeVoghelaere en JanLerminiau. Beiden, alsook do minnares van dezen laatste zijn ook aangehouden. Al de gestolen koopwaren werden naar Gent gezonden en daar met veel winst aan den man gebracht. De verheler is ook gekend. Elsene. Looddieven. Woensdag morgend rond 2 ure bemerkten policieagen- ten eene steekkar, voortgeduwd door twee kerels en geladen met loöd. De agenten wil den de kerels ondervragen, doch zij namen de vlucht. Zij konden echter na eene lange jacht aangehouden en naar het policiebureel der St-Kruis plaats overgebracht worden. Het waren de genaamde» Louis P.., van Evere en Jan D.., uit de Graystraat. Zij wei gerden te zeggen waar zij het lood gestolen hadden. St Joost-ten-Noode. Van eene stelling gevallen. Woensdag namiddag, rond 4 ure, is een schildersgast, Eugeen Pasoel, wonende Josaphatstraat, aan een huis der Grensstraat van eene hooge stelling geval len. De man werd erg gekwetst en moest naar het gasthuis overgebracht worden. St-Gillis. Erg automobiel ongeluk. Een 17 jarige jongeling van Luttre, Frans Demarez genaamd, is op de Fonsnylaan door een automobiel omgeworpen. Het slacht offer werd de beide beenen vermorzeld en vreeselijk gekwetst aan bet hoofd. Hij is naar het gasthuis overgebracht. Leuven. Erge val. In de brouwerij Artois viel een werkman van eene machien. De ongelukkige werd vreeselijk gekwetst opgenomen en naar zijne woning gebracht.} Zijn toestand is wanhopig. Antwerpen. Diefstallen. Ten nadee- le van M. Bogaerts, Richardstraat, werden verleden nacht, eene gouden broche, drie stadsloten en eene som van 300 fr. gestolen. Ten nadeele van mijnheer Corn. Van Riet, PerenstraatMinder, Korte Nieuwstraat Sas, Pompstraat en Maldoy, Lange Btilde- kensstraat werden gisterenrijwielen gestolen. Bij mevr. X... Oude Baan, werd eenen gouden ring, met briljanten versierd, ont vreemd. Tijdens den doortocht van den stoet van den lord-mayor werd ten nadeelo van mev. Beulens, Haantjeslaan, een handteschje, in houdende 19 fr. gestolen. Erg ongeluk. Aan den hoek der Dambrug- en Carnotsraten werd de 87jarige ouderlinge Antonia Kennis, wonende Volk straat, door eenen tram omvergeworpen. hoop of liever... Ach waarom wacht do dood zoolang van mij aan te grijpen 0 broeder voegde bij erbij, het linnen verband afdrukkend dat op zijne borst was gelegd, in- dien gij my bemint, indien gij trotsch zyt op de eer van onzen stam, dan is uwe plicht mij af te maken... Het leven is voor mij eene tor tuur, eene helverlos mij Bedaar, Robrecht, gij zult leven om uwt fouten te herstellen gij zult leven om te za men gelukkig te zijn Laat af, Odo te vergeefs zoudt gij mi met eene uitzinnige hoop trachten te wiege len... Ik, in het opene daglicht verschijnen... onder den verplettende» afkeer gebukt gaan Wat wilt gij dat ik nog ga doen onder de ede len Ik heb het schild mijner voorvaderei verbrijzeld... ik heb mijne broederen verloo chend, ik heb tegen ben eerlooze wapeDS ge bruiktik heb in het duister gestreden gel ijl een lafaard... ik, de meineedige en geban vloekte, de bandiet en moordenaar, ik wi sterven En Robrecht's stem was krachtig, scherp snijdend. Ondankbare hervatte Odo, toen allen i vervloekten heb ik uwe zaak voorgestaan l heb u de hand gereikt toen allen u verstoo ten. Voor u heb ik nooit rust gehad lang he ik u gezocht.... Vooru heb ik gewaakt,heb i gezwoegd, heb ik gezucht... Robrecht, ik wis dat gij plichtig waart, een voorgevoel zegd mij zulks het scheen mij toe dat gij u aa mijn ongeluk wyddet, dat uw arm mijn veïi verderf najoeg ;en toch brandde ik van ver langen om a terug te zion, om uwe rampen tj lenigen, om u vergiffenis te schenken. Ik vin u eindelijk weêr en gij vlucht mij, ik reik a d armtn en gy stoot m\j van u af. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2