De wraak eens verraders NIEUWSBERICHTEN. HOLLAND. DU ITSCH LAN D. ENGELAND OOSTENRIJK ITALIË SPANJE. GRIEKENLAND ZWEDEN RUSLAND. - AMERIKA AFRIKA De 3de Vlaamsche Sociale Week. Rechterlijke Kronijk Een geval van cholera. Een telegram uit Delfzijl meldt dat een lid èer bemanning van eenen Russischen stoomer Aan de cholera bezweken is. Opgepast I Uit Berlijn wordt gemeld, dat graaf Zep pelin met zijnen bestuurbaren ballon naar Ischl zal reizen en daar in tegenwoordigheid ran Keizer Frans Jozef eenige oefeningen zal doen. Nieuwe overstroomingen. De Roer en de Emscher zijn andermaal buiten hunne oevers getreden. De afdammin gen werden medegesleept. Heel de vallei van Grimberg werd in oen meer herschapen. Het kasteel van Grimberg wordt erg bedreigd. Dramatische brand. Het prachtig geschiedkundig kasteel van Menlough is door eenen hevigen brand ten grondo vernield geworden. De 21 jarige dochter van den eigenaar, Sir \V. Blake, is in de vlammen omgekomen. Twee bedienden die poogden zich te redden met door de ven «lei s te springen, werden den schedel verplet terd en bleven op den slag dood. Hotel afgebrand. Dijnsdag morgend is een groot hotel van Belfast door eenen hevigen brand vernield gewurden. Er zijn drie dooden en 5 ge kwetsten. Onweder. Over Also Kubin, Arva, enz. heeft een vreeselijk onweder gewoed. Verscheidene Yiuizen werden door eone ware wolkbreuk vernield. 30 personen zijn gedood. Al de velden werden vernield. De veld wegen zijn geheel verdwenen. De schade is overgroot. Slimme bedrieger. Een onbekende kerel is te Cat ana in de kazerne gedrongen en deed er zicli doorgaan voor ridder Consoli. Na eenigo straffen uitgedeeld te hebben deed hij zich door tw-;e karabiniers vorge zeilen, doortrok heel do streek en sloeg overal de boeren in do boet welke onmiddelijk moest betaald «orden. Hij dood dan de twee soldaten in eouc herberg op hem wachten en verdween De gewezen prinses van Saksen. De gewezen prinses Louiza van Saksen dio met haren nieuwen echtgenoot Toselli •ene villa bewoonde te Piésole, is van daa moeten vertrekken, daar do Duitsche fami lièn haar gedurig beleedigden. Het gezin Tusolli is naar Zwitserland ver trokken. Een oproer. Te Sari Pietro Vermotico hebben 600 inwo nrrs eene betooging gehouden tegen de be- •oeming van eenen stadsbediende. De hetoogors wierpo.n mut slcenen on losten revolverschoten op de troepen. Deze schoten tan slotto terug en twee hotoogers werdcr r<"t )od en vijf anderen gekwetst. Eon onder zoek is geopend De werkstakingen. Te Bilbao blijft alles kalm. Te Barcelona ts alles ook stil doch, men vreest erge onlu: ten, daar or slechts op enkoio plaatsen, bij «onderlijk aan de dokken geslaakt wordt. Te Barcelona hehbon de overheden de sol daten ontwapend, omdat do muilors zich geval van houing, van do geweren der sol daten niet zouden meester maken. In een tweegevecht gedood. Do Tuiterijkapitein Doxaras, in garnizoen Ie Larissn, is in oen tweogevncht met luite- lant Scandalis gedood geworden. Belangrijke ontvreemdingen. Een handelaar van Kristianstard, Axelin genaamd, is aangehouden wegens ontvreem ding van verscheidene honderden duizenden kronen, waarvan 1-10,000 ten nadeele der stad De Cholera De gevreesde ziekte tast ook de burgerij de lioogere standen aan... Gisteren wer den te Sl Petersburg 60 nieuwe gevallen vastgesteld. In het Zuiden van Rusland, weigeren de werklieden te gaan werken uit vrees voor de ziekte. De hitte. In de Vereenigde Staten heerscht nog altijd eene hevige hitte. Te New-York bezweken gisteren twaalf personen aan zonneslagen, te Pittsburg zes, te Philadelphia vier, te Boston en te Bal timore twee. Verkwisters. Te New- York-World, valt hevig de voor zitters Roosevelt en Taft aan, omdat rij voor het gebruik dwryachten Mayflower en Sylph meer dan 900,000 fr. onderhoudskosten in rekening brengen. President Roosevelt heeft in de Mayflower eene badzaal laten maken welke 50,000 fr. kostte. Eene ganschefamilie vergiftigd. Uit Belina (Egypte) wordt gemeld, dat al daar eene familie, bestaande uit veertien per sonen vergiftigd is. Allen bezweken na het gebruik van den nationalen - liasdisch Een onderzoek is geopend. De aarde beeft.... TeAumaleenin het destrikt Ain-B^s^r en Bir-Rabaloo (Algiers) werden nieuwe aardschokken waargenomen. De bevolking heeft deze streken verlaten. Alle huizen drei gen in puin te storten. TRTJ NAAR HET FRANSCH DOOH Diomérfe Grootjans 53* vervolg. De menscheRike gedaante, die reeds tw maal v^or de oogen v«n Odo was verschonen om do bevelen des opperhoofd» te ouivangei naderde tot hem en. hem lichtelijk aaurakcod trok hu hem eindelijk uit zijne diepe droei geestigheid Zoon van Soimac, sprak zij, ik wil he; geheim met doordringen dat uwe overmatig droefheid omhult... Ik ben de burggraaf Hey drickIk verlaat zonder sput hot schan delijk bandietenlevcn.... Indien ik u afkeer inboezem, Odo, weet dan toch dat ik u twee maal het leven gered heb.... dat ik het ben die uw geheimzinnige leidsman was en die goeden behouden temidden van al de ge ren leidde die u omringden, toen gu u voor eerste maal in deze akelige plaat-en Burggraaf, antwoordde tr» ii- ioon, in eene vaste gedachte v. is dood Vervolgens Da een oogenblik zwyj hij voort Hij is dood, maar 1 - c ÉrMn.... Bd door den ho"gi in 't ven f Eens op de hel ia.van he niet kunnen weérstian aan de verv waagdi onderricht hunnen moed aanvureu, hun voor lichten over de gepaste gelegenhoden, som ijlen zelfs niet vermoed, waar zij hunnen invloed zullen kunnen aanwenden, en hun de best geschikte middelen tot werken aanduiden. Bij de werklieden-toehoorders, zullen zij zich, door deze ondervinding der werklieden middens, op de hoogte kuunen brengen van de bijzonderste klippen die hun werk bedrei gen, evenals van de zwakheid van zekere methoden. Zij zullen aldus het soms zoo pijnlijk tasten i zelfs betreurenswaardige mislukkingen ermjjden. Wat meer is, het gedurig samen zijn binst deze dagen van werk, de gemeenschappelijk heid van ideaal en pogingen, verwekkon on der hen een geest van christen© broederlijk heid die do sociale macht, de bevredigende kracht doet uitkomen van het Geloof waar- van het voornaamste dool is al de menschen te vereenigen door banden van liefde, er eene enkele familie van te maken, een volk van broeders onder de oogen van denzelfden Vader, die God is. G. C. RiiTTEN. Predikheer. Nogmaals doen wij een warmen oproep tot onze vrienden en propagandisten om talrijk de sociale week (28 Oogst tot 1 Sept.) bij te wonen. In het laatste nummer van L'Action demo cratize doot de heer Maurits Mortens het nut der sociale weken op eene prachtige wij ;e uitkomen. Meer dan ooit moet de werking klaar bo- grepen zijn om vruchtbaar te wezen. De gewichtigheid van het op te lossen vraagstuk, de verscheidenheid der oplossin gen. de ongoschiktheid van zekere methoden, lo ingewikkelde omstandigheden waarvan de er toepassing afhangen dit alles vraagt eene 'rustige voorbereiding aan deze die zich met sociale werking willen bezig houden. De sociale weken zijn juist ingericht om bun de onmisbare vorming te schenken. Want bet ondórwy» beperkt zich niet tot de koud- tijvo gegevens der wetenschap het onder zoekt den leerling en gaat de werken na bij le studie dor begiuselen wordt de oneiDdige verscheidenheid hunuer toepassingen gevoegd In de sociale weken studeert men de stelsels en maakt men programma's op, maar men streeft er tevens heen, mannen te vormen, in staat om ze toe te passen en te verdedigen mannen die gewapend zijn om in daden om te ietten wat hun in forrauul is aangeboden. Onmogelykdus te beweren dat de sociale «eken zich bepalen tot eene proef van opvoe- ling voor de werklieden alléén, dat zij wel geschikt zijn om bekwame leiders te leveren ian de vakbeweging maar dat ontwikkelde personen, /.elve gewoon al deze vraagstukken to bespreken, er geen nut kunnen uit trek ken. De meer praktische dan theoretische draag- «•ydte der lessen, zullen hun integendeel een groot voordeel bybroflgen. Meer genogen om to denken dan om te han delen, gewoon in de sociale studiën slechts eeo verzet te tien voor den geest en niet eone nieuwe bron van werkkracht, zal zulkdauig .191- ontstuimige hartstochtenVereenigen wy ons, burggraaf, om de herinnering aan iijne fouten te doen verloren gaanVer spreiden wy overal het goede in *i;nen naam, opdat zijn aandenken niet verfoeid wezo. Daarna wierp Odo nog een laatsten oogslag >p zijnen broeder, en, door den burggraaf leyudrick meêgesleept, verliet hij deze plaat Alles is voorhij... Er blijft ons, te midden dezer puinen, nog slechts een houten kruis «\er, door eenen treurwilg overschaduwd, godvruchtige teedere g»' genheid, getuigenis van eeuwigen rouw. Aan den voet van dit kruis, in den lommer van dien wilg komt dikwijls de jonge zoon van Sonnac neerknielen en bidden op het over schot van dezen die eens zijn broederwas. Ook vglaé, de waarde gezellin tijns levens, komt net hem tranen storten over huune geledene rampen, en 's Heeren barmhartigheid afsmee ken voor dezen dien zij zelve vergiffenis heeft jeschouken Zy leven, verre van deze .daatsen. in ee* zoete en stille aizonaering... Naast die eerbiedwaardige ouderlingen die hunne geliefde ouders zijn, vragen zij aan het Suiselyk leven devergetiDg van hun lyden en liet geluk dat men vaak overal elders vruch teloos zoekt. Wat Vsanr" betreft, deze he°ft zich in een klooster van -> terugga- ken, v. aar zij .t n't eêrge- '.y too geweid a »ig was a, gescheiden g EIMÜ Brussel. Het lot van 25,000 fr. der Tentoonstelling van Brussel, is gewonnen door Mev, wed. Verhellen, herbergierster, IJskelderstraat, te S'-Gilles. Mev. Verhellen verloor tien maanden ge leden haren echtgenoot. Zes weken geleden, kocht zij het nummer 100,010-3. bij eenen voortverkooper in den omtrok der Zuidstatie. Onrustwekkende verdwijning. Een 83 jarige ouderling, Adolf Vermeer, wonende Huisgezinstraat, die sedert eenigen tijd niet al te wel in bet hoofd was, is sinds Zaterdag verdwenen. - Nachtelijke aanranding. Een spie- gelmaker, Theodoor Sclieys, wonende te St Joost-ten Noode, is verleden nacht in de Aarlenstraat aangerand geworden door twee kerels die hem ten gronde sloegen en zijn uurwerk met keten ontrukten. De schurken namen de vlucht, doch een hunner kon aan gehouden worden. Het, was een gevaarlijke oud-veroordeelde. Concurrentie...Dijnsdag namiddag is aan den hoek der Vredestraat en van den Waversclien steenweg, een autobus op een elektriektramrijtuig gebotst. Niemand werd gekwetst, doch de schade is aanzienlijk. Slimme bedrieger. Een juwelier van Hal, M. S..., kreeg Dinsdag het bezoek van eenen kerel, die hem voorstelde hem met eene verzameling kostbaro ringen naar Brus sel te vergezellen, waar eene dame voorze ker eenen goeden koop zou doen. De juwelier stemde toe en vertrok met den onbekende. Deze bracht hem in eene herberg der Hoogstraat, vroeg daar de juweelen om aan de dame te laten liezen en..., vertrok langs den bijzonderen uitgang. Eone klacht is tegen den bedrieger neergelegd. Oneerlijke werkman. M. Lippefels koffiehuishouder, Zennelaan, had aedert eeni gen tijd eenen werkman, Jules Carlier, in dienst. Dinsdag namiddag werd Carlier ge last orn 65 fr. koopwaren te gaan halen. De man verdween met het geld. Kindermoord. Sinds eenige dagen heer- schte een ondragelijke stank in een huis der de Merodestraat. De geur scheen te komen uit de kamer van een 19jarig meisje. De policie werd verwittigd en deed een onderzoek. Onder het bed van het meisje vond men in eenen emmer en bedekt met lompen, het lijkje van een kindje schijnende ongeveer 2 maanden oud. Het meisje is aan gehouden. Het parket is ter plaats een on derzoek gaan doen. Verdiende straf. Een onverbeter lijke dronkaard, D... genaamd, wonende Pierenstraat, dronken thuis komende, mis handelde zijne vrouw op onbarmhartige wijze, tot zij onkennelijk was. Daarna ging hij slapen. Eenige gebuurvrouwen vonden vrouw D, bewusteloos op den rloer liggen. Na haar verzorgd te hebben, sloegen zij met al wat zij vonden op D... en mishandelden hem zoo erg, dat hij in het policiebureel moest ver zorgd worden. Hij is daarna opgesloten. Koekei berg. Erg ongeluk. Dinsdag namiddag kwam M. De Becker, van Assche met eene steekkar langs de Leopold II laan geredentoen hij door «enen automobiel om vergeworpen werd. De Becker werd erg aan het hoofd en de beenen gekwetst. De drie personen die zich in den automobiel bevonden, werden ook ge kwetst. De steekkar werd verbrijzeld. Een onderzoek is geopend. St-Joost-ten-Noode. Doodelijke val. Dijnsdag namiddag is de werkman Raoul Lejuste, 22 jaar oud, in een handelshuis der Kolenbrandersstraat van de trappen gevallen De ongelukkige werd met gebroken schedel en verpletterden neus opgenomen en in hope- loozon toestand naar het gasthuis gebracht. Vorst. Arme zinnelooze. Een slot makersgast, Pieter Ghad Donderdag de nijverheidsdekoratie ontvangen. Hij was zoo te vreden over dat hij zinneloos werd Dijnsdag morgend ging hij zich op den zolder zijner woning verhangen. Zijne vrouw vond hem, doch dierf koord niet doorsnijden en toen een policie- agent op hare hulpkreten ter plaats snelde had de dood reeds haar werk volbracht. Vilvoorde.VerdronkenTwee kna pen die langs de vaart speelden zijn in het water ger*"'L "og al spoedig op het droge kruipen, doch de andere, de 13- jarige Ceuppens, werd door don stroom me degesleept en verdronk. Het lijk word nog niet teruggevonden. Dickelvenne.Sinte-Chr '-'nvt Omme gang. Zondag 3.' J - Om megang der H. Christiana uilgaan om 3 ure, Aan de kapel gebouwd ter harer eere nevens wonderbare fontein zal het sermoen gedaan door den E. H. Van Herrewcge pastoor der arochie. Daarna plechtig lof in de kerk door zangeressen der Congregatie van St-Baafs, Gent. Hasselt. Ontijdige dood. Een zes jarig knaapje, zoontje van eenen landbouwer uit Kievitstraat, werd schielijk ongesteld en moest zich te bed begeven. Zijn toestand erslechtte zoo zeer dat een geneesheer ont boden werd, geneeskundige hulp kon echter niet meer baten en de arme kleine stierf eenige uren later. Hij had eene groote hoe veelheid onrijp fruit geëten. Varssenaare. Erg ongeluk. De hoe veknecht Denvs, van Oudenburg, die met drie merriën van de markt terugkeerde, ont moette eenen automobiel. Door het gerucht verschrikten de dieren en begonnen te stei geren. Denys wilde de dieren bedwingen, doch hij viel ten gronde, werd door den automobiel overreden en erg gekwetst. Cuerne. Huis ingestort. Tijdens het vreeselijk onweder, dat over Cuerne en om streken gewoed heeft, is een inopbouwzijnde huis, toebehoorende aan M. Emiel Lecomte, vlashandelaar, ingestort. De werklieden wa ren ten gevolge van het slechte weder naar huis gegaan en daardoor hadden geene per soonsongelukken plaats. Brugge. Brand. Ten gevolge van eenen schouwbrand isDinsdag brand ontstaan bij den aannemer Kemel, Wol vengracht. Het vuur kon nogal spoedig uitgedoofd worden, doch heeft niettemin veel schade veroorzaakt. Kortrljk. Bijna verdronken. Dinsdag namiddag is de 12jarige Domien Defreyne, onende Velgenskoer, aan do Damstraat in het water gesprongen. De knaap kon slechts met de grootste moeite opgehaald worden. Een bijgeroepen geneesheer moest de kunst matige ademhaling toepassen om hem tot het leven terug te roepen. leper. De kindermoord. Eenige da gen geleden werd te leper een meisje, E. P aangehouden wegens kindermoord. De moei van het meisje, bij wien zijn inwoonde, werd ook aangehouden. Na eene konfrontatie met de moeder van het meisje, werd ook de moeder aangehou den. Men verwacht nog andere aanhou dingen. Doornijk. Erge vergissing. Twee inwoners van Doornijk gingen te Rongy in eene herberg en vroegen er een glas wijn. Een der verbruikers, M. Coppez dronk zijn glas in een teug ledig, doch rolde bijna on- middelijk ten gronde, ter prooi aan hevige inwendige pijnen. De herbergierster bemerk te alsdan dat zij bleekwater gegeven had. Dank aan de spoedige zorgen, hoopt men M. Coppez nog te kunnen genezen. Antwerpen. Zelfmoord. Een 18jarige jongeling, met zijne ouders in de 8* wijk wonende, heeft zich Dijnsdag op den zolder zijner woning verhangen. De oorzaak dezer wanhopige daad is onbekend. Geknipt. Een Duitsch rekenplichtlge is in een magazijn der Meir geknipt, toen hij vier geldbeugels trachtte te robberen. De dief weigerde zijne woonst aan to dui den. Hij is ter beschikking van den prokureur des Konings opgesloten. Geheimzinnige verdwijningEen 21 jarig meisje, Elisabeth Van R >oy, wonen de in de 10e wijk, is sinds een drietal dagen uit de ouderlijke woning verdwenen. Men vreest een ongeluk. Lokeren. Onze katholieke turners. Onze flinke turners van den Katholieken Strijdersbond, zijn verleden Zondag voor drij naar de tentoonstelling van Brussel getrokken om aldaar aan de uitgeschreven prijskampen deel te nemen. Zij hebben zich onderscheiden en hebben vier prijzen be haald Eenen eereprijs voor de toesteloefeningen eenen eersten prijs voor de gezamentlijke oefeningen eenen eersten prijs voor de boksoefeningen en eenen eersten prijs voor de pyramieden. Dijnsdag avond, had bij hunne terugkomst in onze stad, eene manifestatie plaats. Met het muziek aan 't hoofd, doortrokken onze katholieke turners de straten der stad, Onze beste gelukwenschen. Hamme. Bijna een erg ongeluk. Dinsdag namiddag stond de statieoverste van Hamme tegen een# lokomotief geleund, toen de machinist die, hem niet bemerkt had, de machien in beweging bracht. De statieoverste werd omvergeworpen Gelukkiglijk bleef hij tusschen de sporen lig gen en werd door de wielen niet geraakt. Hij kwam er met eenige lichte kneuzin gen, veroorzaakt door don val, van af. Strljpen. Velddieven. Ten nadeele van den landbouwer Van der Stock, wijk Besselhove, is eene groote partij klaver ge stolen. De gendarmen hebben een onderzoek geopend en zijn op het spoor der daders, 't Is te hopen dat de dieven eens goed zullen in de ooren genepen wordeD, want de veld- dieften zijn hier tegenwoordig aan de orde van den dag. Vaandel feest. Toekomende maand zullen hier groote feestelijkheden plaats heb ben ter gelegenheid van de inhuldiging van het vaandel der oud-wapenbroeders van Strijpen. Het vaandel wordt geschonken door Koning Albert en een komiteit is reeds gevormd om de feesten in te richten. Men verwacht veel volk. Erwetegem. Laffe daad. Bri M. Van der Vrekon, burgemeester, werden Maan 'ag nacht bijna al de jonge fruitboomen afgekapt of de schors afgedaan. De schade bedraagt meer dan 300 frank. Er is hier ongetwijfeld eene wraakneming in het spel, want het is reeds de tweede maal doven Zomer dat zulks geschiedt. De daders zij' onbekend. Een onderzoek is geopend. Beersse. Het gevaar der vuurwapens. De landbouwer Snoeckx, was gisteren bezig een oud geweer te kuischen. Niet we tende dat liet geladen was, trok hij den haan over. De onvoorzichtige kreeg de lading in de borst en werd doodelijk gewond. Zijn toe stand is hopeloos. Aiseau. BrandstichtingHet parket is te Aiseau afgestapt, om een onderzoek te doen nopens eenen brand, welke eenige da gen geleden uitbarstte, ten huize van Arthur Crépin, schoenmakeren verzekeringsagent. Uit het onderzoek bleek dat er kwaadwil ligheid in het spel was en Crépin is aange houden. Housse. Moordpoging. Eenige da gen geleden had zekere Pernay, 16 jaar oud, twist gehad met F. Boets, 73 jaar oud. Zich ontmoetende op de groote baan naar Sint Remy, ontstond opnieuw twist. Boets baalde een revolver te voorschijn en loste een schot op den jongeling. Deze kreeg den kogel in het hoofd en werd erg gekwetst. De plichtige is aangehouden. Vil Iers. Droevig wederzien. De land bouwer Matton kwam per rijtuig met zijne dochter van de kermis van Frévillers terug, toen zijn paard op de baan bleef staan.Matton ging zien wat er haperde en vond zijn 18-ja- rigen zoon badend in zijn bloed liggen. De ongelukkige, die per rijwiel naar huis reed, had eenen schrikkelijkcn val gedaan en was den schedel verbrijzeld. Het slachtoffer gaf weldra den geest. Jumet. Bloedig gevecht. Maandag nacht ontstond een hevig gevecht in de Basi- liestraat, tusschen verscheidene personen die aan eenen stoet deelgenomen hadden, in sol daten verkleed. De vechters trokken hunne sabels.... en kapten en kerfden, alsof zij in eenen veldslag waren. Jan Vaneck, August Duwez, Emiel Mi- chaux en De Brauwer Jan, kregen ver scheidene sabelhouwen en moesten in het gasthuis verzorgd worden. De gendarmen hadden veel moeite om de vechters te scheiden. Het parket van Char leroi wordt ter plaats verwacht. Vei Ier. Geheimzinnige zaak. Het parket van Aarlen onderzoekt thans eene ge heimzinnige zaak. Eenige dagen geleden werd een jongeling van Aarlen, ten huize zijner verloofde, te Veiler plotseling onge steld, na eene tas melk gedronken te hebben, welke zijne verloofde hem aanbood. De jongeling bezweek nog den zelfden avond, na verklaard te hebben dat hij zijne verloofde een wit poeder in do melk had zien doen. Het lijk was kort daarna geheel blauw uitgeslagen. De lijkschouwing zal gedaan wordon. Bols d'Haine. Zelfmoord. Een zie kelijke schildersgast, afkomstig van Nijvel, Jozef Helbeg genaamd, moest eerstdaags eene gevaarlijke heelkundige bewerking on dergaan. Zulks maakte hem zoo bevreesd, dat hij zich Dinsdag morgend eenen kogel door het hoofd joeg. De wanhopige is kort nadien overleden. Charleroi. Bloedig gevecht. In eene danszaal van de rue du Bois del Bol, is een gevecht ontstaan tusschen den genaamden Swaelens «n eene bende jongelingen, wegens eene vrouwenkwestie. Swaelens werd ge holpen door eenige logistgasten, en een der jongelingon, Frans Watelet, mijnwerker werd vreeselijk mishandeld. Zijn toestand is bedenkelijk. Men vreest dat het slachtoffer eene schedelbreuk bekomen heeft. Saint-Mard. Doodelijk ongeluk. Een steenkappersgast, Fernand Huguet, was met andere werklieden in de statie van Saint- Mard, groote steenblokken aan 't lossen. Hij leunde tegen de buffels van een wagon toen eene rij wagons kwam afgereden. Huguet zag ze niet komen, en werd de borst verpletterd tusschen de buffels. De dood was oogenblikkelijk. Assisenhof van Antwerpen LIEFDEDRAMA TE BERCHEM Gisteren verscheen voor het Assisenhof van Antwerpen de 19 jarige P. Verwimp, die in de maand Februari laatstleden, nabij de statie van Berchem zijne minnares, Jaenne Van de Velde met revolverschoten doodde en nog twee andere personen erg kwetste. De moordenaar bediende zich voor het uit voeren van zijn misdrijf, van den revolver van zijnen schoonbroeder, een policieagent. Hij had den revolver bij middel van valsche sleutels gestolen. De jury antwoordde bevestigend op de vragen betrekkelijk de beraamde moord en het hof, verzachtende omstandigheden in aanmerking nemende, verwijst Verwimp tot 15 jaar dwangarbei^ Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde VERZET.— Gustaaf Schollaert van Erpe, was op 11 Juli bij verstek veroordeeld tot 3 maand gevang, voor diefte jan 5 duiven, ten nadeele van zijnen broeder. Schollaert teekende verzet aan tegen het vonnis en wordt nu vrijgesproken. ERGE FEITEN. Twee personen van Aalst, A. L... en J. V...., beticht van erge feiten, gepleegd in tegenwoordigheid van kleine kinderen, krij gen elk 3 maand gevang en 50 fr. boet. DIEFSTAL IN DE STATIE TE AALST Zekere E. Dhondt, van Lede, heeft in de statie van Aalst, waar hij als lad«r werkte, twee stukken stoffe gestolen. Hij krijgt daar voor 3 maand gevang. ZWARE STRAF. Emma Van den Broeck, is te Opdorp, door de haag van Petrus Limpens gekropen en heeft er 2 roode kooien gestolep. Zij krijgt daarvo™ 4 maand gevang.

De Volksstem | 1910 | | pagina 2