BUITENLAND. MEXIKAANSCHE TIJDEN NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK DU ITSCH LAN D. TURKYE. SPANJE. OOSTENRIJK. ZWITSERLAND. Eene bende valschmunters te Brussel I eelv?rf k00/'™- z,j aten,cci10 AMERIKA AFRIKA EEN VERHAAL Nog de match Jolmn-Jelfriis Dg werkstakingen. T Na eene belangrijke vergadering, welke door meer dan 5000 loodgieters en zinkbe werkers van Parijs bijgewoond werd, hebben deze besloten in werkstaking te gaan, om verzet aan te teekenen tegen de weigering der patroons, hunne klachten te onderzoeken. i Vischslospen vergaan. Uit Brest wordt gemeld dat twee visch- 8loepen voor do haven vergaan zijn. Twee visschers, Olet Couillande en Galion dronken zijn. Een liefdedrama. Een 20jarige Belg, Henri Van Cauwen- bergh, achtervolgde sinds cenigen tijd eene dagloonster, Mej. Couron, met zijne liefde voorstellen. Daar het meisje naar hem niet luisterde, wachtte tij haar gisteren op de Voltairelaan af cn los to een revolverschot op haar. liet meisje werd aan do linkerwang ge troffen. Meenende haar gedood te hebben, plaatste Van Cauwcnbergh het wapen op de rechter slaap en joeg zich eenen kogel door het hoofd. Hij bleef op den slag dood. De toestand van het meisje is geruststel lend. Eene aardbeving. Te Rognes-hij-Marseille is eeno hevige aardbeving gevoeld geworden, De verschrik te bevolking is weggevlucht. Het dorp was reeds verleden jaar door eene aardbeving erg verwoest geworden. Diefstal en brandstichting In het huis van den machienbouwer Geor ges Hann, te Golmar, is brand ontstaan. Hann en zijne drie zonen wei den vreese- lijk verbrand. Deze laatsten zijn reeds over lieden, terwijl de toestand van Ilann hope loos is. Een der zonen heeft verklaard dat hij oenen vreemden man in do kamer heeft gezien. Ilann had in zijn bed eene belangrijke geldsom verborgen. Men heeft er niet het miDSte spoor van teruggevonden. Hst bankroet der Nederduitsche bank Het gerucht loopt te Berlijn dat M. Ohm, de aangehouden bestuurder der Nederduit- sclie bank, zich in het gevang zou verhangen hebben. f Dieflen op de keizerlijke scheepswerven Een magazijnier en een oudheidskooper zijn te Kiel aangehouden wegens dieflon op do keizerlijke scheepstimmerwerven ge pleegd. Een valsch alarm. Te Swinemonde gelukte een dronken han delaar, Hefnemann genaamd, er in op het Keizerlijk Yacht te geraken. Hij werd aan gehouden en verklaarde dat hij don keizer wilde spreken om hem onderstand te vragen. Ilernemann is terug in vrijheid gesteld. De herinrichting van het leger. De Sultan heeft het ontwerp der legei herinrichting goedgekeurd. Er zullen 15 loo-crkorpson en 5 ouafhankeiijke afdeelingen zijn. De Europeesche legerkorpsen zullen voor hoofdplaatsen hebben. Constantinopel, Kirk Kiline, Ilodosto, Monastir en Uskuk. De onafhankoüjke afdeelyigen zijn deze van Ketschana, Janina. Scutari, Tripoli en Mek ka. Gevecht ineens kerk In de Armeniaansche kerk van Smyrna «en gevecht ontstaan tusschen voorstaanders cn tegenstrevers van het plaatselijk komi- tpit. Twee personen werden gedood en drie gewond. De vorsten naar Parijs Terwijl het land in rep en roer staat we gens do afbraak der betrekkingen met den H. Stoel, zijn Koning Alfons en de KoniDgin naar Parijs getrokken. Zij zullen er door President Fallières ont vangen worden. Twee miljoen op straat In de straten van Pola is een rijtuig omge kanteld waarop eene kist, 2 miljoen inhou dende, vervoerd werd. Do kist viel ten gronde en brak, cn het geld werd over de straatstee- nen verspreid. Talrijke personen hielpen het geld oprapen, cn toen men het natelde was de som nog juist. De zwarte Hand. Te Moudon kreeg M. Déglon, bestuurder der kantonale bank eenen dreigbrief, getee- kend De zwarte Hand waarin liij met dynamiet bedreigd werd, indien hij geene som van 3000 fr. onder eene brug neer legde. Hij verwittigde de gendarmen en legdo een pak, een oud dagblad inhoudende, onder de brug. Eenige spelende knapen namen den omslag en vluchtten er mode weg. De knaap kon echter aangehouden wor den. Het onderzoek duurt voort. op, doch kort daarna werden zij beulen zoo De werkstaking in Canada Uit Toronto en Londen zijn troepen naar Oridgebourg gezonden om er de onlusten ie beteugelen welke door de werkstakers ver oorzaakt werden. Vreeselijke wraak van eenen pompier. Te San Diego (Kalifornië) gaf een pom pier, die weggezonden was wegens ongehoor zaamheid, een valsch brand alarm. Toen de pompiers ter plaats snelden loste hij op hen verscheidene revolverschoten. Een pompier erd gedood en twee anderen levensgevaar lijk gewond. De moordenaar liep naar huis, doodde er zijne vrouw met stokslagen en nam dan de vlucht. Van alle kanten omsingeld, joeg hij zich eenen kogel door het hoofd en bleef, op den slag dood. De treinbotsing In de spoorwegramp van Dolagh Algiers zijn 24 reizigers gedood en 53 zwaar ge kwetst. Bijna al de slachtoffers zijn landwer- kers, die den oogst gedaan hadden te Tlemeen of to Bel-Abbes. Een ooggetuige heeft verklaard, dat de schok zeer geweldig was en de achterste wagons van den reizigerstrein tegen elkan der verpletterd werden. De niet herkende lijken zijn te Dolagh begraven geworden. UIT DE BEROERDE 4* VERVOLG. f m Daar ginds dan is het land, waar zij zich ophoudtaan die kunst, welke ik steeds raoef ontvlieden, zwerft zg wellicht verlaten rond O, dierbaar meisje wellicht hebt gij nog eens aan den balling gedacht, aan den zw*m - ▼er, die u do rust ontnam wellicht hebt gij hem gevloekt, omdat hij uvsen vador van u verwij dorde, wellicht maar neen geen vloek kan uwen mond ontglippen wist gij wat ik gedaan heb, wist gij, dat ik mij niet verre van u bevond maar indion gij eens vreeselijke gedachte indien gij eens de bevrijding van uwen vader met gevangenis had moeten koopen, indien eens do vurige overstehelen duivel', ik moet naar haar toe, ik wil Kapitein riep op eens de oude matroos een zeil aan bakboord De jongman in zgne mijmering gestoord, vrenddo het oog derwaarts, bevond dat de bootsman zich geenszins bedrogen had. Zijne rustige houding bewarende, gaf hij terstond bevol, alle mausschappen bijeen te roepen. Allen verschenen terstond. Mannen dus ving hij aan met forsche ■tem, ginds ziet eij eeu zeil ons naderen, het kunnen vrienden, maer waarschijnlijker vij anden zijn g(j weet nw post en plicht Eene kleine boweging volgde op dezo korto aanspraak. Ieder begaf zich, met pistool en geweer gowapend, op »gncn post. Sinds eenigen tijd werden te Brussel, en misschien wel elders ook, valsche stukken uitgegeven. De nagemaakte stukken zijn meest Fran- sche en Belgische, alhoowel er ook reeds Italiaansche en Grieksche gevonden werden. De valschmunters die de vreemde geld stukken namaken, gaan ze bij de wisselagen ten uitwisselen. Deze zijn er ver af, te vermoeden, dat de vreemde geldstukken nagemaakt zijn en loo- pen doorgaans in de val. Anderen die bijzonderlijk Belgische en Fransche tweefrankslukken namaken, dra gen er zorg voor, wanneer zij eene betaling te doen hebben, altijd het valsche stuk in handen van de koopvrouw te geven. Gewicht, klank, tint, figuren, letters, alles is goed nagemaakt, doch wanneer het stuk wat geweldig geworpen wordt, breekj het in twee stukken als een stuk glas. De Brusselsche polieie is er in gelukt, op het spoor te komen van eene bende valsch munters en een der kerels zit thans reeds achter de grendels. Twee Russen en een Spanjaard hadden verscheidene herbergen, teElsene bezocht, en overal gaven zij een tweefrankstuk in betaling. Allen waren met do beeltenis van Leopold II en het jaartal 1909, met een Vlaamsch opschrift. Op den steenweg van Waver wilde een der kerels ook zulk'een tweefranksluli in betaling geven. Hij werd onmiddelijk aan gehouden en naar het pojiciebureel overge bracht. Hij verklaarde er zekere Vincent te zijn en te Vigo (Spanje) geboren te zijn. Hij zegde nauwelijks drie dagen te Brus sel te verblijven en zich den naam niet te herinneren der hotels, TVaar hij den nacht doorbracht. Men vond in zijn bezit nog andere valsche geldstukken. De Spanjaard is tefr beschikking van het gerecht opgesloten. Te Molenbeek werd ook een kerel aange houden, toen hij een valsch tweefrankstuk haU uitgegeven. Deze zegde baron de B... de V... te zijn, van Parijs. In zijn bezit werden geene val sche geldstukken gevonden, doch veel klein geld, waarschijnlijk van het uitwisselen voortkomende. Daar do baron geene midde len van beëUan kon opgeven, werd hij ook opgesloten. De berichten uit Amerika gezonden over den bokser Jellies, die zoo vreeselijk door zijnen tegenstrever Johnson afgebokst werd te Reno, Amerika, zijn zeer onrustwekkend. Naar het schijnt lijdt de gewezen kampioen aan genstesverstomping. Zijne vrienden ver klaren dat hij sedert den match wel tien jaar ouder schijnt geworden te zijn. Jeffries zit soms uren achtereen starlings voor zich uit te zien of ligt als een kranke ouderling in eenen zetel. Wanneer hij spreekt, zijn hot onsamenhangonde woorden welke hem uit den mond komen en onlangs nog herkende hij een zijner oudste vrienden niet. Hel schouwspel van den reus, die daar als een kind ligt, is pijnlijk en roerend. BrusstJ. - Gauxodief.Een handelaar der KadraöStraat, Leon K gerrimd, ging Maandag morgend naar de Bank, om eenen kredietbrief van 4000 fr. te gaan ontvangen. Hij stak do bankbriefjes in zijne brieven- teseh, doch't huls koniehde stolde hij vast, dat de brieventesch niet de bankbriefjes ver dwenen was. Alle gedane opzóekipgen hieven vruchte loos. K...., was door eerien behendigen dief beetgenomen gewordoh. Dieven. Ongekende kerels zijn in de bureelen gedrongen van eonen manchonfa brikant der Predikheereoatraat, en hebben er eenen lessenaar opengebroken, waaruit zij eene som van verscheidene honderden fran ken stolen. De meid van eene herberg uit de buurt heeft twee kerels zeer haastig het huis zien verlaten. De dieven worden naarstig opgezocht. Erge zaak, Op bondag 17 Juli, kwa men de leden eener muziekmaatschappij van Baisieux naar Brussel, om de tentoonstelling te bezoeken. Rond den middag,/gingen twee leden van het komiteit, bij èenen slachter eenige Alles was weder stil. De hopman had zich vooraan begeven, en zocht, met den bootsman, het naderend schip te ontloopen. Het is eon Air.erikaansehe brik De schelm zoekt, hij heeft ons in het oog laat alles bij zetten, wij hebben de loef De bootsman voldeed terstond aan het he- vel, en binnen weinige oogenblikken was men hot vijandelijke schip tot op een kanonschot genaderd. De enterhaken voor riep de stem des bevelhebbers, geen schot voor ik beveel Op dit oogenblik zag men een licht vlam otje op het Amorii-aansche schip, en het eerste schot klonk over het water. Hot schreeuwt al, eer hij geslagen wordt, merkte Marguez lachende aan. Een tweede kogel floot even vruchteloos het schip voorbjj. n Nu is hot onze beurt,»» sprak de bevel hebber bedaard, opgepast, maunen vuur Voor een oogenblik waren beiden schepen in dimp gehuld. Toen dezelve optrok, zag men de juiste tref van het schot. Een deel van het wand des vgands was verdwenen. <t Klamp aan klonk nogmaals het bevel en met een woest geschreeuw vielen de ma trozen met den sabel of enterbijl in de vuist uit de touwen op hot vijandelijke dek. De vijand echter, op zijne ho-de, ontving hen dapper. Weldra was het dek met bloed geverwd. Eindelijk ruktde Amerikaansche be velhebber metverscb volk aan voor zijnen de gen v*U at weerstand biedt: hi j dringt do aan vallers terug, en weldra is het dek schoon. Hoe nu, kerel donderde do stom des kapitein, «/.ijt gij vreesachtige wijze Valt aan Marguez gaat u voor ongesteld, dat zij met den eersten trein naar Baisieux moesten teruggebracht worden. Zij werden er door eenen geneesheer ver zorgd, doch een hunner, Edward Franq, land bouwer, is nu Maandag overleden. De andere Emiel Dujardin, verkeert in bcclenkelijken toestand. De geneeshecren hebben het parket ver wittigd, daar zij bevonden hébben dat de dood door vergiftiging veroorzaakt werd. Een onderzoek is geopend. Erg gekwetst. Maandag morgend kreeg Nikolaas V..., wonende Wapemna- kerstraat, twist met zijne vrouw. Razend van gramschap, sloeg V.... al de ruiten uit. Hij kwetste zich daarbij zoo erg, dat hij naar eenen apotheker wilde loopen om zich to laten verzorgen. Onderweg viel hij bewuste loos neder. Hij werd door twee policieagen- ten gevonden, die hem naar het gasthuis overbrachten. Verraden. Een policiewacht welke verleden nacht door do Onderstraat ging, ontmoette eenen kerel, die plolseliogs op de vlucht ging. Do man werd achtervolgd en aangehouden toen hij eenen geldbeugel wegwierp.Ondanks zijnen hevigen tegenstand werd hij naar hel policiebureel overgebracht. Hij weigerde eohter te zeggen waar hij den geldbeugel ge haald had. Deze bevatte ongeveer dertig fr. De kerel, zekere JanB., is ter beschikking van het gerecht opgesloten. Geheimzinnig vuurschot. De hout handelaar Victor O...., wonende Maria- Hendrikastraat, bevond zich in eene kamer van liet gelijkvloers zijner woning, toen hij èen vuurschot hoorde. Op hetzelfde oogen blik vloog een revolverkogel door de ven sterruit, bolste op den muur en rolde ten slotte in een bad. De kogel is van een revol ver van zwaar kaliber. Volgens de gedane vaststellingen moet het revolverschot zijn in een huis derKcrckx- straat, waarvan de huizen langs achter aan deze der Maria-Hendrikastraat palen. Slaat geen woord over. Leest en bedenkt dit alles. Maakt het ruchtbaar, a. u. b. Mannen Zijt gij krhchtoloos en zonder moed Zijt gij licht vermoeid als gij de trappen opklimt Zijt gij bevangen aan uwen adem Is uw geheugen verzwakt Vindt gij moeilijk de woorden als gij in esprek zijt Is allo arbeid u lastig geworden Hebt gij geene neiging meer om iets te ondernemen Zijt gij moedeloos en ter neer geslagen Is uw eetlust verminderd Zijn uwe nachten slapeloos ofwel is uw slaap met droomen en woelingen doorspekt Zijt gij 's morgens even moede als bij het slapen gaan Zoo ja Wel vrienden gij lijdt aan zenuw- en spierenkrachteloosheid, liet is hooge tijd daar middel in te schaffen. Hoevelen, die thans krachteloos achter de stoof of in een krankenhuis zitten te zuchten en die ook die ziekteverschijnselen gevoeld hebben,die ze verwaarloosd hebben en hoogst zeker waren genezen, hadden zij het middel gekend. Welk is het middel tegen, de krachteloos beid, geestestraagheid, algemeene verlam ming THEOBROMA THEOBROMA roepen u de honderden getuigschriften en brieven van dankbetuigingen, ontvangen in de apo theek DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent. 3 fr de flesch. Overal verzonden tegen postbon van fr. 3,15. Te Aalst, in alle goede apotheken. Hel automóbielongeluk. De persoon die op de Tervurenlaan door eenen automo biel omvergeworpen werd, is herkend als Dit zeggende sprong hf) op het vijandelijke dek. Met de woede van'eenen getergden leeuw valt hij op de vijanden in. Zijne forsche vuist zwaait eene glinsteronde bglmet kracht en behendigheid, niet ongetemde drift zwaait hij dezelve, en klieft den kop van ieder, die hem tegenstaat. De matrozen, aangevoerd door hunnen kapi tein volgen hem de Mexikanen zwichten de bevelhebber zoekt t? verge e/s om hen te herzamelen hg zelf valt door een doodelij- ken slag van Marguez bijl, en weldra is geen vijand meer te bestrijden. Het is van daag een heete,maar gelukkige dag, kapitein ving de stuurman aan, ter wijl hij, oven na het gevecht, met zijnen jon gen bevelhebber, het veroverde dek beschouw de, en het bloed van ajjn sabel afwisehtte, «die ellendeligen hebben toch vervloekt zwart bloed »De dag is gelukkig;* hervatt9 de andere, «maar wij moeten nu zorgen hier vandaag te komen. Ga gij aan boord, en zorg dat alles in •behoorlijke orde is, ik zal met een paar man den prijs eens op nenien en do rest laten drgven.» De stuurman vertrok. Terwijl twee matro zen de lading gingen opnemen, begaf Marguez zich naar de kajuit. Ilij opende dezelve doch een plotselinge gü deod hem eenige stap pen terugdeinsen. Oogonblikkohjk echter trad hij weder vooruit, en zag in het aonKere ge deelte des vertreks een meisje, aan eene bank gobonden. Naar hetzelve toe te snellen, en de banden te verbrekep, was het werk van een oogenblik. Wie zijt gij, ongelukkige vroeg hij het verbaasde meisjo, terwijl hij haar naar de deur der kajuit leidde* f> Ach mijnheer Hemelhoe, gij Elsje gü meer kon iij niet sprakeloos lag reeds de verraste maagd in zijne armen. De aandoeningen, die beider ziel bestorm den, te schetsen, is boven ons vermogen. Het kloppende hart alleen gaf te kennen, wat de lippen nog weigerden te uiten. Lang duurde die gelukkige stilte, zoo welsprekend voor het minnende hart. Nogmaals ontvloeide de heilige verklaring zijner liefde den mond des jongelings, en het zielverrukkend woord der wedermin vloot van de maagdelijke lippen. Weldra was de,niet zeer aanzienlijke lading overgescheept, het vijandelijke schip van tui- gaadjo en geschut ontbloot, en de bevelheb ber, vergezeld van de jonge schoone op zijnen eigen bodem teruggekeerd. De zon had midderwijl reeds een groot ge deelte van hare reis afgelegd, en begon reeds naar de westerkimmen te spoeden. Hare stra len verlichtten nog metflauwen glans de ba ren, toen de joDge bevelhebber aan de zijde van zijne schoone gezellin gezeten, eindelijk het waagde naar de reden van hare onver wachte ontmoeting te vragen. Nauwelijks had Elsje aan zijn verlangen voldaan, of de zeeman rees op«hoe,» sprak hij, en zijne stem beefde van toom, bij den hemeldat zal dien vervloekten Mexikaan duur te staan ko men u eene onschuldige maagd gevangen te nemen en eindelijk als eene gemakkelijke prooi medo te voeren. Ik heb menigmaal den storm verwenscht, omdat hij mij zoo vele da gen heeft opgehouden, maar nu zegen ik hem lia, indien eens zijn plan golukt ware maar nugeene macht dan die van God alleen kan u nu aan mij ontrukken Dit zeggende, sloot hij het verrukte Elsje in zijne armen,en beider harten smaakte op nieuw het zoet des wede- ijndc zekere Pieler Wcyns, 31 jaar oud, onende Bolerdaclstraat, te Ukkel. De man is in het Sint-Jansgasthuis over leden, zonder tot het bewustzijn terug te keeren. De drank. De voerman Jan O..., Luikerlandstraat, dronken zijnde, sprong in het Vergotedok. Ilij ging onvermijdelijk erdrinken, toen een policieagent en een schippers erin gelukten hem te redden. O... werd na verzorging naar hel policie bureel der 7® wijk overgebracht. Terwijl do policiekominissaiis hem ondervroeg, zakto hij schielijk in een. Men snelde hem ter hulp doch do "man had opgehouden te leven. Ilij as aan eenen bloedopdrang bezweken. Waasmunster. Overreden. Zondag avond kwamen de oud soldalen met eenen agen naar huis terug, toen op de wijk Hert, zekere Vernimmen van den wagen viel. De wielen liepen den ongelukkige over het lijf cn 5o man werd erg gekwetst. Zijno vrienden namen hem op cn droegen hern in eene naburige woning waar de geneesheer hem kwam verzorgen. Dendermonde. Onderscheiding- Wij vernemen rnet genoegen dut de heeren Van der Linden, voorzitter en Van der Hofsladt, ondervoorzitter der Rechtbank onzer stad vereerd zijn geworden met het kruis van Ridder der Leopoldsorde. Wij wenschen hun van liarto proficiat voor die onderschtjiding. Examen. De heer Jozef Heffinck, van Kruyshautem, oud-leerling van ons Bis schoppelijk Cullegie, heeft voor do Hooge- schuol van Leuven zijn laatste exaam van doktor in genees- heel- en vroedkunde met groote onderScheiding afgelegd. Aan onzen vriend, hartelijk proficiat Ongeval. De voerman Ringoot, van Lebboke. kwam met zijne kar in do Toren- Straat gereden, toen zijn paard slronkelde en ten gronde viel. Het dior werd bijna gewurgd, door dien de treime der zware kar op zijne keel rustte. Onze burgerwacht. Ons peloton der burgerwacht heeft eenen schitterende uitslag gehad in den schietprijskamp van Brussel. Niettegenstaande zij geene enkele oefening hebben gehad door gebrek van scluji'afmaken, zijn zij tot hiertoe tweede geklasseerd. Verscheidene pelotons hebben hunne proef reeds gaan doen en zullen het waarschijnlijk Llijven. Op voorhand proficiat voor hen en hnnnen onvermoeibaren kommandant K. De Leye. St-Gillis-bij-Dendermonde. Bijna een erg ongeluk. Gisteren namiddag is het dochtertje der eclUgcnooten Meerl-Dierickx, dat niettegenstaande het verbod der ouders aan de gemakken was gaan spelen, in den beirput gevallen. Het kindje kon zich nog vastklampen aan Jiet deksel en riep om hulp. Vader Meert kon zijn dochtertje redden. Vorst (Kempen). De ingestorte kerkto ren.M n was bezig den kerktoren af te breken, daar hij moest herbouwd worden. De werklieden met dat werk gelast, kap ten gaten in den toren en staken er stukken hout in, waarna zij het hout in brand staken. Nadat het hout verbrand was, stortte een deel van don toren in. Toon zij zulks voor de vierde of vijfde maal deden, stortte eensklaps heel den toren De vier werklieden werden onder de pui- uen begraven. De genaamden Thys, van Vorst, en Ver- heyen, van Tessenderloo, liaddgn opgehou den te leven, toen men hem vond. De twee anderen, Louis Schenck en Van den Broeck, werden erg gekwetst. Dezen zijn naar het gasthuis overgebracht. Het parket is ter plaats geweest. Na de noodige ondervragingen gedaan te hebben, gaf het parket aan den ingenieur Goorickx", van Turnhout, bevel een nauwkeurig onder zoek te doen, over de verantwoordelijklieid van hot ongeluk. ziens. Plotseling brak de wachthebbende ma troos de stilte af. Eene vloot aan stuurboord klonk het ontstelde meisje en don niet minder onthut sten bevelhebber in de ooren. Het scherpziende oog des laatsten ontdekte weldra in het verre Westen eenige schepen, de toenemende duisternis echter belette hem te onderscheiden, aan welke natie dezelven behoorden. Met een bleek gelaat en verwilderd oog keerde hij zich tot zijne vriendin Eene vloot van meer dan vijf schepen na dert ons God weet wie zij voeren wfj kun nen hem niet ontwijken, als de morgen aan breekt zijn wij reeds in hun midden een bang voorgevoel overmeestert mg, moest ik voor mij alleen strijden, ik sloeg mij er door, wat geef ik om mijn leven maar gij, mijn dierbare Hoe bekommert gij a over mij 1» sprak de moedige maagd neen, ik zal u toonen, wat de Oostenrgksche vrouw in gevaar is aan uwe zgdo wil ik mijn loven wagen ik wil a volgen, de dood slechts kan ons schei den 1 Dierbaar meisjenu ben ik onoverwinne lijk de arm, die u beschermt, zou die ver flauwen of bezwijken Ha, nu tart ik Mexico en heel de wereid De nacht spreidde langzamerhand haren valen sluier over de aarde, en het scheepsvolk vertrouwende op de zorg des bevelhebbers, legde zich gerust ter neder, met het vaste voornemen den volgenden dag aan Juarez volgelingen te toonen, hoe moeielijk hot is dappere mannen te doen wijken. Den volgenden morgend werden de golven door eenige, niet zeer zware schepen door- snedon. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2