Eene reeks branden rond Brussel, NIEUWSBERICHTEN. OOSTENRIJK. RUSLAND AZIË AMERIKA AFRIKA BEPROEVING Min dronkaards In 1009 werden in Londen 1G9.51S veroor delingen voor dronkenschap uitgesproken, tegen 187.803 in 1908, het zij dus eene ver mindering van 18.285 ver ordeelingen. Bloedige onlusten. Woensdag morgend had te Buda Peslh ecno groote hetooging plaats, tegen den op slag der huishuur. Do betoogers wierpen steencn en losten rovolverjchoten op de policie. Deze schoot ten slotte terug en twee be toogers worden gedood en verscheidene an deren gekwetst Vijftien policicbcdicnden werden ook gekwotst. De troepen kwamen tusschen en konden do orde herstellen. De boloogors randden con persoon aan die verhuisde, sloegen zijne meubelen stuk en doodden hem. De zaak Sternberg Hot onderzoek der zaak van baron Stern- p rg is geëindigd. Ilij zal in Oktober aan staan do voor den krijgsraad verschijnen. Uit het onderzoek is gebleken, dat baron Sternberg, aan eene vreemde mogendheid, geheime dokuinentcn verkocht heeft. Hot strafwetboek voorziet enkel de dood straf voor deze misdaad. De cholera Nabij Ekaterinoslaw keerden achttien mijnwerkers van eene begraving terug. Zij dronken, als behoedmiddel legen de cholera, een afkooksel van mest, en vijftien hunner bezweken kort nadien. De pest te Odessa. Zeven nieuwe gevallen van pest zijn te Odessa aangegeven geworden. Hel gemeentebestuur betaald eene premie van 35 centiemen per gedooda rat. De cholera in Ergelsch-lndië. De cholera breidt zich uit in Cachemire. 224 nieuwe gevallen, waarvan 147 met doodelijken afloop zijn op 7ftu Oogst vastge steld geworden.Op i>ra Oogst meldde men 139 gevallen on 145 overlijdcns. Een hertog aangevallen. De hertog de Montpensier, die in een ge meen kwartier van New-York ceno wande- li ug deed in gezelschap van twee geheime agenten, werd door eene bende apachen aan bevallen. Twintig 'revolverschoten werden gewisseld en een der aanranders gedood. De aanslag op dsn meier van New-York De toestand van M. Gaynor is geruststel lend. De genceshceron hopen den gekwetste te zullen kunnen redden. M. Gaynor wordt te New-York algemeen geacht en bemind. Hij is de zoon van eenen armen landbou- wor uit Oriskany en was kandidaat voor de aanstaande presidentsverkiezingen. De vliegers. Te Arbury Park, bij Now-York, is Walter Brookins met zijn toe6tel in de menigte ge vallen. Verscheidene personen werden erg gekwetst. Brookins werd huiten kennis en inhopcloo- *cn toestand naar het gasthuis gebracht. Een rekord. Uit Quebec wordt gemeld dat do -trans- allantieker Royal Edward aldaar is aange komen na don overtocht BristoDQuébec in twee dagen on 20 uren afgelegd te hebben. De slaapziekte. Do paketboot Afrigue., te Bordeaux aange komen, van do Westkust van Afrika, meldt dat de slaapziekte vreesdijko vorderingen maakt in 't zwarte land. Do sraetziekte dringt >ln streken door waar zij tot hiertoe onbekend »was en maakt vele slachtoffers. HET GELUK 3* VERVOLG. Neen, do duivel moet ze weggehaald heb ben want gisteren morgen waren zy nog op don zolder. Hier brak bet geratel van don molenaar hun gesprek af, en de opzionor ging hem ter stond te gemoet. Ik bomerk mijnen vader mot den rent meester, zeide Peggy tegen William, en thans zal ik de deur weder ontgrendelen. Vervolgens zette zy, even alsof zij juist buiten kwam, de muts op en deed voor haren vader de dour open. - Waarom houdt gij de deur op dit uur ge- eloten, kindlief vroeg do molenaar. Moeder heeft mij zulks belast, was haar antwoord want zij waarschuwdo mij, dat cr thans vele slechte lieden en lediggangors tijn, die van huis tot huis rondloopen. Bij deze woorden zag het meisje den opziener aan jnet oogen, die gansch niet dubbelzinnig waren. Ik dacht, zeide deze hierop tot haar, dat gij uitgegaan waartwant ik heb te vergeefs aan twee deuren geklopt. Peggy verwaar digde hem mot geen antwoord, maar begaf zich, na hare muts afgedaan te hebbeD, aan hef werk. Ga zitten, mijnheer Morton, zeide de mo lenaar tegen den rentmeester, «zoodra ik het paard uilsgepannen heb,zal ik weder bij u ko men. Nu ging Peggy, d o zich üield, alsof zij iets Een gevecht in Marokko. De stammen der Beni - Bumagoel der Bocoya en der Beni - Tal hebben 'den stam Beni - Ufrag aangevallen. Alle eigendommen werden verbrand. Hot gevecht duurde acht uren. Langs beide kanten werden twee go- vangenen gemaakt, doch zij werden verwis seld. Do aanvallers hadden verscheidene dooden. Dijnsdag nacht is brand ontstaan iu het koffiehuis van M. Geshot, Sl Pietersplaats, to Etterbeek. Het vuur ontstond op het eerste verdiep en verspreidde zich zeor snol, zoodat weldra ook de trappen in brand stonden. Vluchten was dus voor de bewoners der hoogcre verdiepen onmogelijk. Eene gemakkelijk te begrijpen paniek maakte zich van deze lieden meester. Van allo kanten werden ladders aange bracht en zoo kon men er toch in gelukken allen te redden. Do pompiers waren ook ter plaats gesneld en na drie kwaarluurs, kon het vuur bemees- lerd worden. Heel het eerste verdiep werd letterlijk vernield. De schado is zeer belangrijk. De oorzaak van den brand is onbekend. Een andere brand ontstond kort nadien in werkhuizen van eenen kopergieter te Ander- lecht. Iiior was het eene partij hout, liggende boven den oven, welko vuur gevat had. De vlammen hadden zich aan het dak me degedeeld en heel het dak stond in laaie vlam toen de pompiers ter plaats snelden. Na eene halve uur werkens was alle ge vaar geweken. Te Schaarbeek, moest M. Edmond S.... wonende Coosemansstraat, 's nachts opstaan daar hij zich onwel gevoelde. Hij ontstak de petroollamp, doch liet ze vallen. De lamp ontplof to en de vlammen deelden zich aan het bed mede. M. S...., wilde de vlammen- uitdooven, doch werd hierbij erg aan de handen en ar men verbrand. Op zijn hulpgeroep snelden geburen toe die er in gelukten, de vlammen uit te dooven. M. S...., was echter zoo erg verbrand, dat hij naar het gasthuis moest gebracht worden. De hoeve van M. Van der Straeten, Marius Jooststraat, te Vilvoorde, werd ook grooten- deels door eenen geweldigen brand vernield. De pompiers konden er slechts met de groot ste moeite in gelukken het woonhuis te be vrijden. Schuur en stallen zijn de prooi der vlammen geworden. Het vee kon gered wor den. De oorzaak van den brand is onbekend. Akelige ontdekking. Woensdag eigenaar, die zich op zijn buitenverblijf be- Brussel. Bedriegers. Een Duitscher. Niknlaas K..., pas to Brussel aangekomen, werd er aangesproken door eenen kerel die hem voorstelde hem het merkwaardige der stad to tooncn. K... aanvaardde. Nabij het Park kwam een tweede kerel die verlof vroeg hen te mogen vergezellen en hen eerst op een glas faro vergastte. Do kennis was rap gemaakt. De nieuwge- komen gaf aan den Duitscher een pak, dat naar hij zegde belangrijke waarden bevatte, on verzocht hem, het te willen bewaren tot hij van eeno boodschap in de buurt terug keerde. De Duitscher stemde toe cn gaf zelfs zijnen geldbeugel, 400 mark inhoudende in pand. Beide kcrols vertrokken daarop, de eeno om zijne boodschap te doen, do andere zoogezegd naar den koer. Onnoodig te zeggen, dat beiden spoorloos verdwenen. De Duitscher heeft eeno klacht neerge legd. werd uit de Zennè, nabij de brug dor Kooi- handelaarslraat, het lijk opgehaald van een pasgeboren kindje van het vrouwelijk ge slacht. liet lijkje is naar het dooöenhuis gebracht cn een onderzoek geopend. Doodelijke vak.*--Een schildersgast Jan Demon, 53 jaar oud, wonende tn een achter huis der Waaierstraat, had zijnen sleutel ver geten. Hij legde eene plank van het venster van het voorhuis naar zijn venster, en wilde zich langs die brug op zijne kamer begeven. Hij verloor echter hot evenwicht en plofte op do steenen van den koer. De man werd den schedel gebroken en erg gewond. Zijn toestand is wanhopend. -i— Gauwdief7 Woensdag namiddag wilde een Duitscher, Ferdinando Malfer, van Dresden, aan de Anspachlaan den tram ne men om naar do Tentoonstelling to rijden, toen een onbekende gauwdief hem van zijn ouden uurwerk met keten ontlastte. Vooraleer do Duitscher iets gewaar werd, was de dief reeds lang weg. Dief geknipt. Een lSjarige dief, Robert Hof genaamd, van Andorlecht, had Zaterdag ten nadeele van Mev. Peeters, Groote Eilandstraat, eene som van 250 fr. gestolen. De policie kon er niet in gelukken den dief te ontdekken. Woensdag stool hij op de Kruidmarkt, een prachtig rijwiel. Hij werd echter door voor bijgangers aangehouden cn in handen der policie overgeleverd Gevaarlijke hond. Het 10-jarig dochtertje der echtgenooten De Cock, wo nende Spaarstraat, ging op het voetpad der Lakenstraat, toen een groote hond plotse lings op het kind sprong en het vreeselijk beet. Op het hulpgeroep van het kleine slacht offer snelden verscheidene personen toe, die het meisje konden verlossen. Haar toestand is bedenkelijk. Elsene. Moordpoging. Namens het geheimzinnig vuurschot, dat cenige dagen geleden gelost werd, door het venster van M. T...., Maria Hendrikastraat, is door de poli cie ontdekt géworden, dat hier eene moord poging gepleegd werd. Het onderzoek wordt voortgezet. Laken. Het gevaar der vuurwapens. Dó gebroeders Jules en Julien Scheors, wo nende Sint - Ghislainstraat, bevonden zich Woensdag avond in een huis der Martha- straat. Op tafel lag een revolver on Julien gaf den revolver schertsend aan zijnen broeder, zeg gende dal hij hem mocht omver schieten. Jules Scheers mikte op zijnen broederen deed onwillens het schot afgaan.Julien kreeg de lading in het hoofd en moest in hopeloozen toestand naar hot gasthuis gebracht worden. De onvrijwillige dader is als zinneloos van droefheid. Boom. Kind verdronken. Een elfja rig knaapje viel v*n het scliip zijns vaders in den Rupel. Hot kind kon spoedig opgehaald worden, doch het had reeds opgehouden te leven. Eenige weken geleden is het ander zoontje van den schipper ook verdronken. Antwerpen. Aanhoudingen. Drie jonge gasten die in de dokken van Merxem ten nadeele van M. Van Uffclen kabels ge stolen hadden, zijn door de policie aangehou den. Een andere ka bel dief, Charles B..., werd ook aangehouden, toen hij eenen kabel van den stoomer Gulf of Omeud doorsneed. Doodelijke val. De 78 jarige Anna Bars, weduwo De Muynck, Erwtstraat, is in hare woning van de trappen gevallen. De vrouw werd erg aan het hoofd gekwetst. Haar toestand is hopeloos. Zij is naar het Stuyvenberggasthuis overgebracht. Huis geplunderd.Ongekende dieven zijn in de woning gedrongen van graaf Mo- retus, Montebelloairaat en hebben alles ge stolen wat maar eenige waarde had. De in den tuin te verrichten had, de kamer nit en liet hem alleeu zitten. Dit gedrag benam echter Morton geenszins den moed. Hij bouw de op zij no volharning, en ofschoon hij altijd stuurs door het meisje behandeld werd, schrikte hem zulks nochtans niet af, om zijn aanzoek te herhalen. Zij was beminnelijk en vroolijk,derhalve eene uitstekende huisvrouw en daarbij eene eenige dochter, die dus een Iraai huwelijksgoed zou aanbrengen. Men kan derhalve licht begrijpen, dat het Peggy, die met zoovele aanlokkelijkheden begaafd was, niet aan aanbidders ontbrak. Morton, door wien de voorkeur, welke zij aan William Stewart gaf, was opgemerkt gewor den, had alle pogingen in het werk gesteld, om tusschen hem en haren vader twist te sto- kon.en dit doel bereikt hebbende, had liy haar zijno liefde bekend en de molenaar om hare band verzocht, onder de belofte dat hij haar twee dienstmeiden zou geven, en eene groote dame van haar maken zou maar Peggy had zich omtrent zijne liefde en het schitterende verschiet dat hij haar zien liet, zoo onverschil lig getoond als iemand doen kan. Doordien echter de lord van Mead-Hall een twistzoeker was, en Morton een grooten invloed op hem had, zoo had de molenaar zijne dochter aanbevolen, dat zij dezen zooveel mogelijk moest trachten te ontzien. Kom aan, Peggy, zeide de molenaar,zoo dra hij binnen kwam, disch uwen ouden vader het middageten op.Nauwelijks was do tafol gereed, of mistress Daillie kwam te buis, en vroeg, zoodra zy don rentmeester zag: Hoe vaart gij, mijnheor Morton «Zeerwel. antwoordde deze, zeerwel, ipiin vrwird« Daillie. «Raad eens, mynheer Morton,* zeido de vindt, is per telegram verwittigd geworden Doodelijke gevolgen van een val. Maandag namiddag is de genaamde A. Nee- rinckx, 90 j. oud, wonende Boomkweekerij- straat, die aan de Marialei op eene stelling werkte, ten gronde gestort. De man had ernstige inwendige verwon dingen bekomen, en moest naar het gasthuis overgebracht worden. Hij is er gisteren overleden. Het parket hoeft eon onderzoek ingesteld. StNikolaas.Concurrentie... Dins dag avond kregen twee handelaars twist in eeno herberg der Ankerstraat. De twee per sonen werden weldra handgemeen en brach ten elkander bij middel van limonadelles- schen erge slagen toe. Zekere V... werd erg gewond en verloor veel bloed uit eene gapende wonde. Hij moest door eenen geneesheer verzorgd worden. St Gillis-Waas. Echtelijke twist. Gisteren was een vergrijsd echtpaar van Hulst (Holland) te St Gillis-Waas eenige be zoeken komen doen. In de herberg van Cesar Vael kregen zij om eene ongekende reden twist. Op straat gekomen, werd de man zoo woe dend, dat hij zijne vrouw erg mishandelde. De ongelukkige werd het rechteroor bijna geheel afgerukt. Het koppel kon slechts met moeite tot aan den trein geraken. Stekene. Bloedig gevecht. Dinsdag avond ontstond een hevig gevecht op de wijk Boschdorp. Een der vechters had zich ge wapend met eónen stok waardoor een groote nagel geslagen was. Met dit vreeselijk wapen bracht hij vrouw Vermcire zulken hevigen slag op het hoofd toe, dat de ongelukkige erg gekwetst ten gronde viel en weldra het bewustzijn verloor. Een geneesheer diende de vrouw de beste zorgen toe en kon haar tot hot leven terug roepen. De policie heeft een onderzoek geopend. Do drank is hier weeral do oorzaak van hot gevecht. Dendermonde. Maria'skring. Onze alomgekende tooneelkring zal kortelings het groot godsdienstig tooneeisluk opvoeren De Blindgeborene. Dit stuk waarvan het muziek is gemaakt van den kunstenaar Mau- ritz Hendrickx van Gent, belooft prachtig te zijn. Nieuwerkerken. In kokend water ge vallen. Het tweejarig kind van Frans Van Mulders, werkman, wonende in do Kwale straat, is "Woensdag avond in eenen ketel ko kend water gevallen en deerlijk verbrand. Dokter Jacobs, die het verzorgde, oordeelclo zijn toestand hopeloos. Naar we vernemen is het dezen nacht in do schrikkelijkste pijnen overleden. De droefheid der ouders is hartverscheu rend. Wanneer toch zullen de ouders besef fen, hoe onvoorzichtig het is, ketels met ko kend water ten gronde te zetten, waar kleine kinderen zijn. Wetteren. Brand. Woensdag na middag, rond 3 ure is er brand ontstaan ten huize van Antoon Van Imschoot, winkelier en kleine landbouwer aan de Hegkerstraat. Op een oogwenk stond de schuur,gemaakt in hout en gedekt met pannen iu laaie vlam en moesten de pompiers zich bepalen met de naburige gebouwen te beschermen. Deze is dan ook met den cr in geborgen oogst, do prooi der vlammen geworden. Gelukkig dat de wind in tegenovergestelde richting diende, of anders had de brand onge twijfeld eene groote uitbreiding genomen. De schade, rond de 209 fr, is door ge( verzekering gedekt, en Van Imschoot, een arme werkman zal door dezen brand pijnlijk getroffen zijn. Het huis is do eigendom van den heer Th. DeGock, schrijnwerker,alhier. De oorzaak van den brand is onbekend. molenaar wie ons dezen morgen een bezoek kwamen geven Dat zou mij moeilijk vallen. «Niemand anders dan twee handlangers van het gerecht, die door uwen fraaien meestor afgezonden waren, om zich te ver zekeren, of ik ook eenige vaatjes gosmok- keidon brandewijn in huis had. Maar zij heb ben niets gevonden doch ik heb heb, om hen voor hunne moeite te betalen, een koud bad laten nemen. En nu verhaalde hij lachende, welken trek hij hun gespeeld had. r Ei, wie heelt u toch bij mijnen meester verdenking kunnen breDgen,» vroeg de reutmeester. Dat woet ik niet, maar ik zal er wel spoe dig achter komen. Intusschen at Andries, die* bijna niet wist, hoe hij zijne verwarring zou verbergon, met den meest mogelijken spoed, en zeide alvorens hij van tafel opstond, tot Robin, dat hij dien avond naar het dorp moest, om eenen vriend to bezoeken. «Het is wel!» zeide deze, «maar vergeot niot terug te komen, voor dat wij naar bed gaan, anders kunt gij verzekerd zijn, dat gij den ganschen nacht onder den blooten hemel moet doorbrengen. Hierop ging Andries heen, en de molenaar zeide, terwijl hij ©en glas vol schonk, zich naar Morton keorde, tegen dezen men zal niet kunnen zeggen, dat ik met don rent meester van den edelen lord het middagmaal heb genoten, zonder op deszelfs gezondheid te drinken. Welaan dan, op do gbzouuncnJ van don heer van Mead-Hall Op de gezondheid van den heer van Maed- Hallherhaalde Morton. Hy is een braaf en goed beer Zoodra do rentmeester vertrokken was, Aaar tiegrcffie. Heden, zijn op bevel van het parket, de bewijsstukken der moord poging in den loop der verleden© week ge pleegd, door den heer Adjunct-Komrnissaris Clericq naar Dendermonde overgebracht ge worden. Deze bewijsstukken bestonden uit den volver, het schoenmakersmes en <le gevon den kogels. Daarmede zal deze droevige gebeurtenis haar eindslot hebben. Paard op hol. De genaamde Cyriel Verstraeten, handelaar in steenkolen,wonen de ter wijk Overbeko, bevond zich met paard en ressortkar ter wijk Statiekouter alhier, toen eensklaps zijn paard op hol ging cn dollen rit den steenweg opliep. Met levensgevaar werd liet door eenen al daar op het land werkenden werkman tegen gehouden en tot slaan gebracht. Deze, moedige daad dient beloond te worden. Misnoegdheid. Sedert eenige weken trachtte men in de fabriek Pipyn, ter Venne- mansdriesch, alhier, zekere werkvoorwaar- den in te voeren, welke niet alleenlijk zwaar deren last, maar tevens minder loonverdiens- ten voor de werklieden zouden teweeg bren gen. De wevers kwamen daar eenparig legen op en men dreigde zelfs van in werkstaking te zullen gaan, liever dan den loonaftrok to dulden. Gelukkiglijk kwam het zoo ver niet, en dank aan de verstandige en wijze tusschen- komst van den wever Camiel Claes, lid der katholieke Vrije Weversgilde, werd, na eene onderhandeling met Mad. Pipyn, alle werk- verandering ingetrokken en bleef de toe stand zooals voorheen. Die uitslag gekend zijnde, kwamen eenige socialisten van Gent, met Jan do vluchteling aan 't hoofd, naar deze gemeente, om aan de wevers wijs te maken dat zij, ja, zij alleen de overwinning bewerkt hadden. Ongelukkiglijk voor hen, waren z'hier van weinig aantrok De fabriekwerkers herin neren zich nog al te goed de roode handel wijze van vroeger die nog stoeds aan het werkvolk hunne ribben hangt en onzo roode gaaien mochten als afgedjakte honden de plaats poetsen. THEOBROMA, krachtherstellend, ver sterkend en lichaam vernieuwend, uiterst geprezen tegen 1. Flauwte van het bloed, krachteloos heid, bleeko kleuren, moeilijke maandston den. 2. Flerecijn, hoofdpijn, zenuwkoortséh. 3. Luchtpijpontstekingen, asthma, influen za, Aardziek ten. 4. Slechte spijsvertering, braken, gal hardkloppingen. 5. Verlamming, krachteloosheid, en be vangenheid bij oude lieden, alsook bij die genen die uit eene zware ziekte opstaan. 0. Neuroasthenie, namelijk de geestesver- lamming ontstaan ten gevolge van overarbeid met liet hoofd, verdriet, enz. 7. Al de gevolgen van misbruik van drank en overspel. Laat ons dat wel in acht nemen. Verheugen wij ons over die merkwaardige uitvinding der- hygiena en zoo wij iemand kennen die ziekelijk, afgemat, krachteloos, einde raad in droefheid ligt gedompeld, wijzen wij hem op het lichaamsvernieuwend geneesmiddel THEOBROMA. Hoofddepot DE MOOR. Gent, Burgstraat 38. Te Aalst bij alle goede apothekers. Gent. RevolverschotenAanhouding Gisteren avond, rond 7 3/4 ure, kwam rechtover de drukkerij van den heer Van Melle, een net gekleed jongeling aangestapt Wat juist gebeurde, weet niemand, maar plotseling zag men dat de persoon waarvan wij spraken zich omkeerde en twee revol verschoten loste naar vier kerels die hem to gemoet kwamen. zag de molenaar zijne dochter aan en zeide lachende tegen haarhoe zal het met den molen gaan, als mijne Peggy eeue groote dame wordt Och antwoordde deze, wat dat betreft, dan hebt gij waarlijk geene reden, om te vrcezen. Ik heb een grooten afkeer van myn heer Morton, en ik zou weigeren, te trou wen, indien hij de lord zelf was. Hy bemint u evenwel, Peggy, en beeft zich altijd zeer welwillend omtrent mij ge dragen. O ja, daarvan heeft hij u een genoegzaam overtuigend bewijs gegeven, door u bij zijnen meester te verklikken.» Dat kan ik niet gelooven, want het is nog geen uur geleden, dat hij ray beloofde, mijn buurkontract te vernieuwen. Dat moge zoo zijn, vader, eenmaal echter zult gij ontdekken, wie uwe vrienden en wie uwe vyanden zijn. Maar op wat wijze zullen wij William Stewart den dienst vergelden, die hij ons den vorigen nacht heeft-bewezen Zonder z'yne waarschuwing zouden wfl zoo gerust niet by onzen haard zitten, en nog meer te beklagen zijn, dan de arme mistress Stewart, aan wie ik niet kan deuken, zonder dat mijn hart bloedt. Wat is haar dan overkomen 1p vroeg de molenaar? «Weet gij dan nog niet, dat zij haar huis by het einde van bet huurjaar zal moeten veria ten Naar Williams zeggen, zal zij van ver- driet sterven, als zy gedwongen wordt uit onze nabuurschap te vertrekken Andries Thomson is op bet punt, om zijne pacht af te staan. Zoudon zij het met hem niot eeDS kunnen worden NeeD, die huur is hun te zwaar maar vervólgde zij, even alsof zij op dat oogenblik op een denkbeeld kwam, Onze kleine hut bij de molcnsluis zou hun juist voegen. Zy zouden stille buren en daarbij goed voor de huur zijn.Vermits zy nu bemerkte, dat haar vader ecnigzins aarzelde,voegde zij er nog bij de eeno dienst is de andere waard.» Dat is waar, en ik weet or niets tegen iii te brengen. Maar vergeet niet hen te waar schuwen, Peggy, dat zij geene hoenders of eenden moeten houden dat verwenschte ge broed doet my te,veel schade. Ook geloof ik dat gij zelve een te groot aantal van dat ge dierte hebt, weshalve gij wel zult moeten be sluiten, om eenige te verkoopen, of den bals af te snijden.» Ik wil alles doen, wat u believen zal, zeide het meisje, die verheugd was, datzy haren vurigsten wensch vervuld zag. Des avonds na bet eten, nam de molenaar een groot boek, behelzende de geschiedenis van Ierland en las daarin verscheidene hoofd stukken met eene luide stem; vervolgens zien de, dat de avond reeds ver govorderd was zonder dat Andries terugkwam, zeide hy Ik weet niet, hoe laat de knaap zal ge lieven terug te komen. Ik zal dus al de deuren gaan sluiten, en ik verbied u, op straf van mijn misnoegen, hem in te laten.» Tegen den morgen werd Peggy door An dries gewekt, die, bij het terugkeeren, uit zijne macht zong en voor de deur gekomen zoo hevig op dezelve klopte, dat het door het geheele huis klonk. Wie is daar?riep mistress Daillie. Ik ben hpt, en wil er in. Dat is onmogelijk, uw meester heeft ver boden, voor n open te doen. Waar zal ik dan slapen"; (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2