BUITENLAND. DE BERGBEWONER Feesten te Averbode. NIEUWSBERICHTEN. Schrikkelijke moord te Soraernem. Eer» man wordt tijdens een twist doodde stoken. Somergem en Waarschoot werden Maan dag morgcnd in beroering gebracht, door het verspreiden dor tijding eeiior moord, in den afgeloopon nacht gepleegd. Do 3Tjarigo Alfons Pielers, fabriekwer ker, wonende Ic Somergem, vader van vier kinderen, werd lijdeus eene woordenwissc- ling meteenen groep jongelingen van Somer gem, doodgestoken. jOp Somergem, wijk Beke, wordt er eene danszaal gehouden door zekeren Pielers bij- tgenaamd Het Schipperken, de eenige van ihel dorp. Dc danslusligen van den omtrek, onder meer van Waarschoot-Bek, kómen zich daar vermaken. Rond 8 ure, onislond er daar gisteren avond Iwfst, hoe, weet men niet heel juist. De ruziemakers verlieten de danszaal, en in den loop van den nacht, vond men op de baan, het lijk van Alfons Pieters. Zij die het bebloede lichaam gevonden hadden, liepen, de eoncn aanstonds do policie van Waarschoot verwittigen, de andoren om een dokter. D' Van Ilockc, van Waarschoot, was snol ter plaats, doch kon nog enkel den dood vaststellen ten gevolge eener wonde, door •eenen messteek toegebracht. Ilct hart was doorboord geworden en de dood moest oogen- blikkelijk zijn geweest. Door de zorgen der policie werd hot lijk van Pieters, naai- zijne woning te Somergem overgebracht. Een ieverig onderzoek werd onmiddclijk •ingesteld, waaruit hel volgende blijkt Al- 'fons Pielers. is eon zeer kloeke vent en had reeds verleden week op vraag van den baas der danszaal, de ruziemakers buitengesloken, deze waren hierdoor verbitterd. Gisteren nu kwamen zij weder in de herberg van liet Schipperken. Do vechters werden buiten gestoken. Alfons Pieters achtervolgde de ruziemakers en sloeg er op met eenou stok, toen eensklaps eeno der kerels zich omkeerde en Alfons Piet«*rs eenéh steek toebracht in het hart. Men weet het overige. Het parket is verwittigd. Reeds zijn twee aanhoudingen gedaan, deze der gebroeders De Loos. DE VOLKSSTEM het best ingelichte volksdagblad, op poli- Heksociaal, rechterlijk en sportief' ge bied, verschijnt dagelijks rond 5 uren. Van nu af tot Nieuwjaar kost De Volksstem slechts 2,50 fr. Men schrijft in op alle poslbureelen van het land. FRANKRIJK Parijs overrompeld door knaagdieren Milliooneu ratten en vlooien zijn als een leger in zekére wijken van Parijs binnenge rukt. De oorzaken van dezen geesol zijn de over- «troomingen en do werken, die men in de onderaardscbo wegen uitvoert. 's Nachts ziet men ze in benden in de stra len wispelturige sproögen maken. Een brouwer van den Montparnasso heeft tnooten honden in zijno magazijnen plaatsen, liet zijn honden van een gekend ras die uit nemende goede rattenvangers zijn. Alle-mor- genden vindt men in do Moutzaal de lijken van ratten, die bijna zoo groot zijn als de bondjos zelf. Voor wat de vlooien betreft, het is bijzon- éérlijk langs don linker oever dor Seine, langs het 7* arrondissement dat een legioen vlooien is neergevallen. Do huizen zijn er van vergeven. Het is yaarlijk een Egyptische plaag. 3' VERVOLG. Deze geoachte deed de bergbewoners de komst hunner broeders inet ongeduld al wach ten. Hier zijn zü Hier riin zti zeido het kind, «lat eenige schreden vooruit gegaan was, in «lo hoop van zijn vader to zien. Men zag inderdaad, bij hot licht hunner half uitgedoofde toortsen, de drie bergbewoners naderen, dio den troep uitmaakten, welke (le tegenovergestelde richting had moeten nemen. Aan hun treurig voorkomen was het gemak kelijk te bomerken, dat bun onderzoek vruch teloos was geweest. De bleekheid'van hun go- laat duidde do vermoeienissen, welko zij door hun onderzoekstocht geleden hadden, zicht baar aan. Hebt gij mijn vader niet gezien» vroeg hun Karei, zich tusschen hen werpende. Is by niet by u Uw vader zeide °en van hen. die is zo- kor al t'huis. Wy hebben hem niet gezien maar wees gerust Zij hadden den angst van het kind begrepen en trachtten den jongen eeno hoop te geven, die>\j zelve niet bezaten. Zonder twijfel, zonder twijfel, voegde er de oude Peter bij, die zich bij den troep ge voegd had. Uw vader is sedert lang t'huis, CD uwe afwezigheid alleen ral 1-ern ongerust ma ken. Maar daar hfj toch weet dat wij aan bot zoeken zijD, zal hij geruster wezen Maar, zeide een der nieuw aangekomen, Indien ik mij niet bedrieg, is onze buurman Frans ook hier. Hoe komt dat l hy was met l.y ens, toon wij vertrokken. Kerk afgebrand Zondag avond tijdeus een onweder is do Llikseui gevallen op de kerk van Mékini. üansch de kerk is de prooi der vlammen ge worden. Honderd tegen een Te Clichy hebben 2UO stakende loodgieters twee loodgieters, die werkten aangevallen en geslagen. De mannen verdedigden zich echter zoo dapper, de eene met een revolver, dc andere met een hamer, dal zij de aanval lers op de vlucht dieven, met uilzondering van twee, die gekwetst waren. Deze werden naar het commissariaat van policie en later naar bet depot gezonden. Briand verloofd ln de Parijsche pers wordt verteld dat minister-voorzitter Briand zich eerlang zal verloven mei de 2-1 jarige dochter van een der rijkste Parijzer handelaars. Lijk gevonden Op den ijzerenweg dicht bij Lyon heeft men het schrikkelijk vermorzeld lijk gevon den van eenen onbekende. In zijne zakken vond men visietkaarten don naam dragende Kosakitz. De dure tijd Meer dan 2000 hotelhouders van Parijs hebben Zondag eene meeting gehouden en be sloten,ingezien dc duurte der levensmiddelen, de eetmalen op te slaan. Vermindering van posttarieven In Frankrijk is een verzoekschrift toege komen,geteekend door vele Engelsche Staats mannen, ten einde do posttarieven tusschen Frankrijk en Engeland to verminderen. SPANJE Tegen de cholera. In do Spaansche havens en op do grens- punten, worden strenge maatregelen geno men tegen het cholera gevaar. Al de schepen, van Italië of Rusland ko- monde, zullen te Barcelona moeten aanleg gen, om er ontsmet te worden. De transatlantiekers uit Zuid-Amorika zul len le Barcelona stoppen en niet meer naar Genua gaan. ITALIË De cholera. Hier en daar worden nog afzonderlijke gevallen van cholera waargenomen. Zoo heeft men in de laatste 24 uren nog de vol gende gevallen aangegeven Te Trani 9 nieuwe gevallen en 5 overlij- dens, te Andrea een geval en een overlijden te Barlctta. 3 gevallen en 2 overlijdens te Ruvo een eerste geval gevolgd door overlij den. In de andere plaatsen geen nieuwe ge vallen. In de andere provincies is de gezond heidstoestand voldoende. Een Italiaansche Dreadnought. Koningin Helena heeft aangenomen meter te zijn, van het eerste Italiaansche oorlog- schip .van hot slach der Dreadnoughts. Het schip zal Dante Alighieri genoemd worden. JAPAN Schipbreuk op de Japaansche kusten. Ten gevolge der schipbreuk van den Bed- port zijn achtien personen door de golven verzwolgen. Men heeft weinig hoop den Bedfort aan land te krijgen, Aardbeving Alle de observatoriums van Europa hebben eene aardbeving aangestipt, welke Maandag morgend om 8 u. 30 heeft plaats gehad in de richting van Japaji. Om 4 ure 's namiddags werd er nog een aardschok, doch veel min der dan den eerste, vastgesteld. AMERIKA Groote brand in Argentina. De groote magazijnen van nieuwigheden - I>e Stad Londen, - te Buenos-Ayres zijn door het vuur vernield geworden. Nadere inlichtingen ontbreken. Ja, ja, ik ben het, antwoordde Frans, wiens stem nog beefde bij do herinnering aan het gevaar waaruit hij daaroven ontsnapt was. Gave God,dat ik t'huis gebleven ware! Hetgeen gebeurd is, zoude niet gebeurd zijn. Wat is dat dan 1 vroegen allen te gelijk. Toen verhaalde Frans hen de ons bekende gebeurtenis met Seppy. Arme Soppy arme Seppy zeiden de goede lieden, en droogden mot de haud hunne vochtige oogen. Eenige stille oogcnblikken volgden op dit verhaal. Tcrwyl men eeiigen tyd over Seppy sprak had Karei, ongerust over zijn vader, tevens aangespoord door het verlangen on de hoop orn hem in deze woeste eenzaamheid te ont moeten. zich van don troep verwijderd en d--> hoogste der rotsen beklommen. Daar wierp hy zijne blikken naar alle zyden, hield zich doodstil, om het gedruisch op te vangon, dat hem do tegenwoordigheid van een bezield wezen zou aankondigen. Maar zijn gezicht vermoeide zich vruchteloos in de duistern;* Daar stond hij onbewegelijk cn oplettend, het hoofd voorover gebogen eensklaps houdt hij den adem in, hy meende iets te hooren. Hetzelfde gedruisch drong weldra sterker, maar nog onduidelijk en zoo dof tot hem door, dat bij niet weten kon, of het van eeno menscbelijke stem voortkwam, of dat het een vlaag vanden wind in de yskloven was. TRi luisterde nogmaals. Thans bleef bij hem geen 1 ü'mI over van waar het voortkwam aan vankelijk hoorde hij een dof gekerm, daarna duidelijker uitgedrukthet was eene klacht, do kreet, van smart, die van onder het ijs voortkwam. By deze ontdekking drong het naar zijn hoofd, zijn hart sloeg gewel dig. zijne beenen verzwakten bet kon AZIË Engelsche kruiser gestrand. De Engelsche kruiser Bred ford. welke met het Engelsch eskader van Wei-Hai-Wei naar Magasaki stoomde, is ten Zuid-Westen van het eiland Quelpart gestrand. Japansche oorlogschepen zijn ter hulp ge varen. AFRIKA Aardbeving in Algiers. Geweldige aardschokkon worden bijna dagelijks te Algiers waargenomen. Nu heeft men er nog eenen gevoeld, welke 14 seconden duurde. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. De verschrikte bevolking is uit hare hui zen gevlucht. Een Europeer vermoord in Marokko Öp den weg van Dl-Kazar naar Fez heeft men het lijk gevonden van eenen Europeer, welke door den konsul van Duitschland zou erkend zijn, voor dat van eenen Oostenrijker. De ongelukkige was verwurgd nadat men hem ten gronde had doen plotten bij middel van stokslagen. Men vreest dat zulke feiten zich nog zou den voordoen. Om zulks te voorkomen zijn maatregelen genomen. RUSLAND. De pest Uit Odessa wordt gemeld dat de pest aldaar een twintigtal slachtoffers heeft gemaakt. De stoet van Zondag Ten 3 ure begon de historische stóet. Het le deel verbeeldde de geschiedenis der aloude abdij en het 2e deel was eeno verheerlijking van Maria. Dit deel was gevormd door groe pen uit Roeselare, St Niklaas, Dendermon- de, Brussel, Thieneu, Averbode enz. fel op gemerkt o. a. de groep Règina Coeli van Dendermonde, kinderen met palmtakken en liederen zingende ter eere van Maria, alsook de groep - Koningin der Maagden uit Sint Niklaas. Na den stoet uitvoering van de kroningscantate, getoonzet door den jongen maar veel belovenden professor Arthur Mcu- lemans. Eene ovatie werd hem gebracht. Men sprak van 50,000 man, het getal bezoe kers vau Zondag te Averbode. De 2° dag. Dag der Studenten De schoone abdijkerk was proppensvol met studenten om 91/2 ure, toen Mgr Dom Laurent Janssens eene pontificale mis op droeg voor de studenten. Pater Schröder deed een flink sermoen over de karaktervor ming, welke de grondslag is van alle wer king. De algemeene studentenvergadering moest in de opene lucht gehouden worden, de zaal was veel te klein. E. H. Deckers, voorzitter der vergadering, verwelkomde de toehoorders. Godsdienst is de grondslag van alle beschaving. Het volk moet veel ver wachten van de hoogere standen en deze, om hunne werking vruchtbaar.44 maken, moeten mannen worden van karakter en overtuiging. Mgr Janssens, uit Rome, en Mgr Grets, abt van Averbode, nemen plaats aan 't bureel tnsschen de E. H. Kan. Knaapen, E. P. Glaes, E. P. Janssens en H. Ern. Glaes. E. P. Glaes spreekt over "de noodzakelijk heid der zedelijke werking tot oplossing van bet maatschappelijk vradgstuk. De maat schappij heeft eene zedenwet noodig, het is de kristelijke liefdewet. Groote zèdelijke ellende is er genotzucht, drankmisbruik, oppervlakkigheid, sportfur- rie. De godsdienst moet ons allen beter ma ken individueel katholiek leven, maar bij zonder katholiek leven in het openbaar. Men staat verbaasd dat we niet verder gevorderd zijn na 26 jaar katholiek bestuur, we moeten meer katholiek leven hebben in de pers, in de katholieke vereenigingen, in de patrona ten, hijzonder meer katholiek leven in 't on derwijs slechts zijn vader zijn zijn hart zeide het hem. De grootheid van het gevaar, de behoeften om hem ter hulp te snellen zijne ouderlijke liefde, legden den jongeling het zwijgen op, en vuurden zijn een weinig verflauwenden moed aan. Hoe zwak hij ook was, gevoelt hij kracht, om het gevaar alleen te trotseeren. Maar de voorzichtigheid zegt hem, om geene pogingen to doen, dio zonder bijstand vruch teloos kunnen zijn. Hy snelt op den rand der rots, het dichtst bij zijne gezellen, die op dit oogenbtik nog onder den Invloed van het treu rig verhaal zwijgend bij elkander staan. Help roept hy hén toe, er is hier ie mand spoedig spoedig 1 en zonder antwoord at te wachten, ijlt hy voort. Tn een oogen blik kwamen de bergbewoners op dc rots maar Karei was verdwenen. De eerste schemering van den dageraad be gon de toppeD der bergen te kleuren in kor ten tijd had hy plaats gemaakt voor den op komenden dag. Men erkende zich reeds en al de omringende voorwerpen werden duide lijker. Een scherpe wind geeselde het gelaat der bergbewoners en vermeerderde de ge voeligheid der koude, die op deze hoogten strenger gevoeld werd. KareiKareiwaar zijt gij 1 riepen allen. Men hoorde slechts een onvorstaanbaren klank die uit den bodem eeuer kloof scheen voort te komen. Door Peter voorafgegaan, snolden de berg bewoners naar de plaats, van waar het ge luid kwam. Toen zij op den rand der kloof stonden,zagen zij Karei meer dan 15 voeten on der hen,met het hoofd en de schouders in eene smalle opening, die den eenig bruikbaren weg scheen, om midden in de kloof te geraken. Om 2 ure nieuwe studentenvergadering. Mgr Dom Janssens, voorzitter, sprak over ons ideaal. Ons ideaal is degodsdienst, daarin ligt alle vooruitgang. Maar Vlaamsch v in harte en Vlaamsch van taal kunnen we uooit tol onze volle ontwikkeling komen, dan door eene Vlaamsche opvoeding van af de lagere school tot in de universiteit. (Langdurige toejuichingen). E. P. Janssens handelt over de bedendaag- sche apologetische werking. E. H. Kanunnik Knaapen zegt dat wij ens moeten opwerken tot eeno krachtige katho lieke persoonlijkheid. De Hoeren Ern. Glaes en professor Vlie- berg handelen over de plichten der studenten. Mgr Janssens, om le sluiten, drukte nog maals op de vcrvlaamsching der Leuvensclie Hoogeschool. Deze verklaring bracht de gansche zaal in ongelooflijke vervoering on zal ongetwijfeld zeer veel ophef maken. Het katholieke Vlaanderen zal gered wor den door zijne eigene Vlaamsche kuituur. Brussel. Zijdetnagaztjn geplunderd. Zondag nacht hebben dieven in het magazijn van M. Max Rohrbeck, zijdehandelaar, Nieuwbrugstraat, en hebben er voor eene waarde van 3.500 fr. zijdeartikelen gestolen. Het signalement der gestolen artiken is in alle richtingen rondgestuurd geworden. Men heeft niet het minste spoor der dieven. Nog eene diefte In de Loxumstr., zijn dieven gedurende denzelfden nacht in de woning gedrongen van mej. Delporte, mode werkster, Moxumstraat. Heel het huis was geplunderd. De policie onderzoekt. Woeste soldaten. Zondag nacht maakten twee kannoniers, een trompetteren een schutter, het in de Pachécostraat wat al te bont. Zij randden de voorbijgangers aan. De schutter werd aangehouden terwijl de trompetter de vlucht nam. Men vond hem 's anderendaags op de Bisschofsheinlaan liggen slapen'. Hij werd ook aangehouden. Bloedig gevecht. Maandag avond is in de Strooistraat een gevecht ontstaan tus schen verscheidene rondleurders. De messen werden getrokken en een hunner kreeg eenen vreeselijken steekin den buik. Het slachtof fer werd in wanhopigen toestand naar het gasthuis gebracht. Vier vechters zijn aange houden en na ondervraging opgesloten. Overreden. De echtgenooten Groo- taerts, Gentschen stoenweg, werden Maan dagmorgen in de Groote Godshuisstraat door een kamion omgeworpen. [De wielen rolden hen over het lijf. De man werd opgenomen met gebroken rechterbeen en kneuzingen de vrouw, met gebroken ribben en eene diepe wonde aan het hoofd. - Doodelijk tramongeluk. Een ge naamde Jan Kneckels, 65 jaar oud, wonende Boendaalschen steenweg, aan de Naamsche Poort door eenen tram omvergeworpen en overreden geworden. Do man werd vreese- lijk gekwetst en in hopeloozen toestand naar het gasthuis gebracht. Gautodieverij. Een handelaar van Halle, M. Jozef Derlevaux, werd Zondag op de Grondwetplaats, tc Brussel, ontlast van zijn gouden zakuurwerk ter waarde van 500 frank. Zondag namiddag heeft een pick-pocket op de Fonsnylaan den geldbeugel van Mev. Ba- rigneaux, wonende in de Brusselschestraat, en eene som van 192 fr. inhoudende gestolen. Vrouw levend verbrand. De echtge- noote Lefèvre, Archimedestraat, goot Maan dag namiddag petrool in de stoof. De kruik ontplofte. De kleederen der ongelukkige vatten vuur. Op haar noodgeroep snelden de medehuur ders toe, clie de vlammen uitdoofden. Het slachtoffer werd reeds vreeselijk ver brand op gansch het lichaam. Onvoorzichtige riep Peter, wat gaat gij beginnen, wacht op ons. Maar hij ontving geen antwoord. Karei in eens verdwenen. Hetzelfde gekerm, dat het oor van Karei getroffen had, kwam duide lijker en smartelijker tot hen men hoorde de stem van den jongeling, zonder iets te kunnen verstaan. In minder tijd dan wij noodig hebben, dit tooneel te beschrijven, waren drie der sterkste bergbewoners, met Peter aan 't hoofd, tot de kloof afgestegen. De anderen hadden .zich op ^eregelden afstand geplaatst, ten einde daar hulp aan to brengen, waar het noodig was, en elkander niet te hinderen. Maar voor de ope ning gekomen, waarin Karei zich begeven bad, bemerkten zy met leedwezen, dat zij hier geen van allen door konden. Een laatste hulpmiddel bleef hun over, namelijk om de opening te verwijden maar zou hun dit, van allo noodige werktuigen beroofd, geluk ken Peter stak zijn hoofd door de opening, riep Karei, om te weten of hem eenig letsel over komen was en of hij iets ontdekte. Het ant woord liet zich wachten. Eindelijk hoorde hij deze woorden «Ik word een man gewaar, die ik door de duisternis niet erkennen kan hij haalt nog adem. Spreek hem aan, vervolgde Peter, en vraag hem zijn naam. Dat heb ik reeds gedaan maar ik be kom geen antwoord. Zijn wij er ver van verwijderd Gij hebt slechts eenige schreden te doen. En zonder een oogenblik te verliezen be gonnen de brave bergbewoners, in de hoop van een ongelukkig mensch te redden, met behulp hunner stokken, die dikke ijswanden te breken. Na voorloopige verzorging door eenen dokter, werd de srme vrouw naar het Sint- Jansgaslhuis overgebracht. Haar toestand is zeer bedenkelijk. Slachtoffer zijner zelfopoffering Zondag nacht zag de werkman Leon Van de Casieelc, 30 jaar oud, wonende Haecht- schen Steenweg, te Schaarbeek, vlammen opstijgen uit het zoldervenster der woning van M. Van Acoleyn, Duquesnoystraat. Hij klom op eene ladder en zag in de kamer van Van Acoleyn, een petrolvuur in brand slaan. Hij greep het vast en wierp het door het vensier, waarna hij de vlammen uitdoofde. De moedige werkman kwetste zich hierbij zoo erg, «lat hij door eenen geneesheer moest verzorgd worden. Doodclijke val. Karei D..., nacht portier in een hotel op de Anspachlaan, oud 50 jaar, 'Viel gisteren aldaar in den kelder, waarvan de deur was opengebleven. Hij werd gevaarlijk gekwetst aan het hoofd en bloedde uit den mond, den neus en de ooren. Het slachtoffer werd naar het gasthuis overge bracht. Men bestatigde aldaar dat zijn sche del op verscheidene plaatsen werd gebroken. De toestand van het slachtoffer is hopeloos. Het schijnt dat thans een lieve chromo de pakskens Bitterpeeën der Trappisten van 1 kilo Vincart en Zonen vergezelt. 1 Schaarbeek. Droevig ongeluk. Het Parket, samengesteld uit de heeren Bilaut, onderzoeksrechter, Sartini, substituut en Vincent, griflier, fis Maandag namiddag in een in opbouwzijnde huis der Landbouwstraat een onderzoek komen doen nopens een zeer erg ongeluk dat aldaar was voorgevallen. Een 5jarig knaapje Constant T... was er in eenen hoop ongebluschten kalk gevallen en zoo erg verbrand dat men wanhoopt liem to redden. Het kind zal voorzeker het gezicht verliezen. St.-Jans-Molenbeek. Zelfmoord. Een schrijnwerker der Machinistenstraat, Frans E... genaamd, die sinds verscheidene weken werkeloos was en in de diepste ellende ver keerde, heeft zich in zijne kamer verhangen. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Smartelijk ongeluk. De 22 jarige J. Haentjens, wonende Molenlei, te Vorst, die op een plein voetbal speelde, viel zoo onge lukkig dat hij het rechterbeen gebroken werd. De ongelukkige is naar het gasthuis overgebracht. Laken. Twee kinderen door eenen auto taxi overreden.Op den Antwerpschen steenweg, nabij het St-Rochusvoorplein, zijn de kleinen Angèle Gaillard, 6 jaar oud, wo nende Telefoonstraat, 85, en Jeanne Lekens, 6 jaar en half en wonende Rozenstraat, 15, door een auto verrast en omgeworpen gewor den. De beide meisjes werden erg gekneusd op gansch het lichaam. Na in eene apotheek te zijn verpleegd ge worden, werden zij naar hunne woonst ge bracht, waar dokter Van de Meulebroeck ze kwam verzorgen. De politie heeft een onder zoek geopend om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Een nieuw revolverkanon kost 84.000 franken en het dient om menschen neer te schieten. Eene flesch THEOBROMA kost drij franken en het dient om zwakke, ontze nuwde lieden herop te beuren. Oordeelt, lezer, welke is het nuttigste voor het menschdom Apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent. Te Aalst bij al de H. H. Apothekers. Elsene. Hevige brand. Maandag morgend is de groote brouwerij-mouterij van M. De Corte, Godecharlestraat, 2, door brand vernield. Het vuur werd aan de Lu xemburgstalie bemerkt rond 2 1/4 uur. Dra sloegen de vlammen hoog op. De pompiers werden verwittigd en toen deze ter plaats waren met de stoompomp, vormde de brou werij nog enkel een vuuroven. Krachtdadig werd het vuur aangevallen langs do Gode- charle- en Trierstraten, maar de stroomen Eiken slag, met eene ervaren en krachtige hand toegebracht, deed er flinke stukken af vliegen. De vermoeiden werden door hunne kameraden afgelost, en het werk steeds door versclie of uitgeruste armen voortgezet. Ein delijk verbreedde zich de doorgang eensklaps en tien voeten onder hen, werden zij twee mannen gewaar, waarvan de een op zijn op zijn arm geleund smartelijk kermde; dit was de heer Klingtonde andere op den grond uitgestrekt, lag geheel onbewegelijk deze was de brave Walter, en naast hem zijn lag zijn zoon Karei, bleek en roerloos. Terstond met behulp van touwen en haken die men in het ys vestigde, liet zich Peter in de kloof zakken, waar zijne eerste zorg was, zich te verzekeren of Walter nog leefde. Helaas hy vond slechts een lyk. Sedert meer dan twee uren had het leven hem verlaten hy was reeds koud en styf. Nu moest men de drie personen, waarvan twee nog, uit den afgrond redden. Het wes hoogst noodig, om den Engelschman zoo spoodig mogelyk alle hulp toe te brengen, want lang toeven kon gevaarlijk voor hem zijn. Karei die slechts bezwijmd was, kon zonder gevaar in dien toestand gelaten worden. Be ter nog was voor hem die vreeselijke slaap,dan de wreedheid van het ontwaken. Peter lichtte den Engelschman op, die van smart tranen stortte, by de aanraking der stevige handen van den goeden bergbewoner. Niettegenstaan de alle voorzorgen van Peter, was het niet ge makkelijk den gevonden alle smarten te be sparen, omdat hy niet wist, welke deelen ge wond waren, (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2