BUITENLAND. DE BERGBEWONER NIEUWSBERICHTEN. HOLLAND. FRANKRIJK DU ITSCH LAN D. ITALIË PORTUGAAL3 TURKYE. AZIË AUSTRALIË AMERIKA Mededeling over Bloemkoolteelt. Moord te Rcnkum In het Keienbergscho bosch te Renkum is het 13-jarige meisje Pulle vermoord gevon den. Zij was hout gaan sprokkelen door haar lange wegblijven werden de ouders •ngerust, en na lange opzoeking vond men 4iaar gewurgd, nadat zij ergerlijk mishandeld iwas. j Eukele landloopers, die in den omtrok fTondzwerven, zijn aangehouden. Het parket uit Arnhem en de policie hebben een onder hoek ter plaatse, waar do misdaad is ge pleegd, ingesteld. Dokters uit Arnhem en 'Renkum hebben het lijk geschouwd. Vriendinnetjes van de vermoorde hebben verklaard, dat al eenige dagen in de buurt van het bosch een als heer gekleed man met stroohocd, zwart pak en lichte vest rondge- [loopon heeft, die do meisjes aansprak. Do aangehouden landloopers zijn weer op vrije voeten gesteld. Jan Olieslagers te Utrecht Jan Olieslagers doet prachtige vluchten op het vlicgplein van Utrecht. Hij wordt geest- drif lig toegejuicht door do menigte. Een klein ongevalletje deed zich Woensdag avond voor. Bij het neerkomen helde hot toe stel een weinig rechts, waardoor eene vork van de dwarsverbinding van het onderstel brak en er eene kleine beschadiging aan den rechtervleugel kwam. Dit zal de vluchten van de volgende dagen niet beletten. Onderzoek over eené zelfmoord Op klacht van den gezant van Rusland, heeft het parket van Parijs een onderzoek gedaan over de oorzaak van de dood van graaf Danilof, groot grondeigenaar in Sibe rië, dio le Parijs woonde mot zijne vrouw en zijne dochter, en die zich zou gezelfmoord hebben op 22 Mei laatst hij zekero Mej. D., ji onendc in de ruo Chambège. Do slachtoffers der overstrooming De millioencn frankon, verzameld om de slachtoffers der overstrooming van Februari laatst ter hulp te komen, zijn nog niet uitge deeld. Do verbitterde bevolking heeft een komiteit gesticht, gelast met de noodige stap pen te doen om dit geld uit do handen der heziIters le krijgen. Zelfs is M. Lepine, pre- lekt der policie van Parijs, met de zaak ge last. Do Fransche taal in Elzas-Lotharingen. Do gemeenteraad van Alkirch had eene be slissing genomen, waarbij het toegelaten ♦werd de Fransche taal aan to lccren in di lioogsto klas der lngore scholen. Dio maatre gel oordeelde mon noodzakelijk, gezien de betrekkingen met Frankrijk en het Fransche gcdeelto van Zwitserland. De minister van ■Strasburg komt deze beslissing te verbreken. Socialistische zegepraal. Eene bijgevoegdo wetgevende kiezing lomt plaats to hcLLen in Sakxen. Do libcralo kandidaat is overwonnen door den socialist Cochée. Duurte van het vleesch. Men klaagt over het stijgen vau den prijs van het vleesch; vergaderingen van slachters en verbruikers worden gehouden in dewelke mon do afschaffing vraagt der douancnrcch- ten op het vleesch en do voederingswaren der heesion. Do keizerlijke villa te Bonn. Onlangs is gemeld, dat do keizerlijke villa Ie Bonn, waar de Pruisischo prinsen in hun studententijd gewoond hebben, aan Koramer- aienrat Girardet, to Dusscldorf, van de hand was gedaan. Deze heeft, naar thans blijkt, er 350,000 mark als koopsom voor betaald. Dc kroon had er indertijd een half millioen 6e VERVOLG. Door do woorden harer luren gerust ge ateld, geloofdo zij hom onfter de lieden, die <het geleide van den beer Kington samenstel den, cu wachtte geduldiger zijno komst af. Door eeu der eerst aaugekomen gowaar- scltuwd, die na een oogenblik uitgerust te 'bobben, langs denzelfden weg terugkeerde, [vermeed het konvooi het huis van Walter on jnaakto oer. omweg, om in het dorp to komen. Do Engfelschman door al do kinderen en een gedeelde der dorpelingen, dio het verhaal van (zijn ongeluk vernomen hadden, gevolgd,werd naar zijn huis gebracht cn aan do zorgen van moeder ca dochter overgogoven, dio zijne -terugkomst in tranen en onbeschryfelyken angst afwachtten. Ofschoon nog aan de kneu zingen, die het schokken der draagbaar nog •smartelijker gemaakt hadden, lijdende, scheen het hom too geheel genezen to zyn, toon hij j zich in zyno kamer, door zijn huisgezin om- ringd en in zijnen brecdcn leuningstoel geze ten, voor elk gevaar beschut cn van de onge makken, die hij op do gedane reis geleden had bevrijd, terugzag. Grottly,van liaro eerste ontroering hersteld, onderhield zich kalm met Karei en smaakte het geluk van hem te ziou. Deze, ten einde de achterdocht zijner moeder niet op te wekken, ▼crheeldo zijne smart en trachtto zijn gelaat cc no kolmo uitdrukking to geven.Niet gewoon aan een vciuzoD, dat niet in zijn hart was,* pijnigde hem deze dwang, en het zou hem on mogelijk geworden zijn, indien dit langer had geduurd. Van tyd tot tijd sprak Grettly hem mark voor moeten geven, terwijl de inrich ting van do villa, voor den kroonprins, haar nog eens 100,000 mark gekost had. Eene stad verwoest Do kleine stad Conelli in Piemont, gekend voor zijnen schuimenden wijn,is bijna gansch door eenen wervelwind vernield. Er zijn ver scheidene dooden en gekwetsten en de schade beloopt meer dan twee millioen liras. Er is hulp toegekomen uit Turin en Alexandrië. Aardbeving Verscheidene aardschokken zijn govoeld te Reggio en Gallina. Evenwel is er gecne stof- folijke schade aangericht. Een komplot De strenge tuchtmaatregelen, onlangs in Portugeesche kazernen ingevoerd, hebben aanleiding gegeven tot een komplot dat komt ontdekt te worden. Terugkeer van vluchtelingen Do minister van Turkyë heeft eene afveer- diging ontvangen van Bulgaarsche en Griek- soho uitwijkelingen, welke uit Macedonië ge vlucht waren. Hij heeft hen do verzekering gegeven, dat zij zonder hinder gerust in Ma cedonië mogen terugkeeren. De ramp der Bedford. Uit Tokio wordt geseind, dat de talrijke Japansche oorlogschepen en lichters, die den Engelschen kruiser Bedford te hulp waren gekomen, niets kopden uitrichten, omdat een dikke mist over het eiland Quelpart hing en do zee zeer woest was. Het gestrande schip werd erg geschud op de klippen. DaBedford stoomde met eene snelheid van 19 knöopen toen zij op onderzeesche rotsen stootte. Do bodem werd opengescheurd, met het gevolg dat het stookruim vol water liep cn dat 18 stokers, die niet meer konden ont komen, verdronken. Men vreest dat de kruiser, die 22 1/2 mil lioen gekost heeft, verloren zal zijn. Al do opvarenden zijn van het schip afge haald door de Monmouth en de Minotaur. Gelukkige tap Een bericht uit Perth in West-Australië meldt dat een paarlvisscher aldaar een parel van het zuiverste waler gevonden heeft, we gende nagenoeg 90 grein (bijna 6 gram). Men schat de waarde op 145,000 fr. Erge spoorwegramp Op do lijn van den Groat-Frunck, in den Staat Michigau, heeft eene erge spoorweg ramp plaats gehad. Achttien reizigers wer den gedood en twintig erg gekwetst. Vreemd verhaal Do Parijscho New-Y or k Herald krijgt uit New-York een vreemd verhaal. Bij don ingang van het Centraal park aan de Sixth Avenue zijn in de laatste dagen een vrouw en vier mannen door kogels getroffen, gelukkig geen van allen doodelijk. En men weet niet vanwaar de schoten komen. Men hoort geen geluid. De boschbranden De boschbranden duren nog altijd voort in Amerika. Het is in de staten Montana, Isabo en Washington dat zij woeden. Iletgetal per sonen in den brand omgekomen wordt op 500 gicscbat. Huizen, dorpen, steden, brug gen, spoorwegrijtuigen en fabrieken, alles brandt. Een trein die do bevolking van Waloce trachtto to redden,is in den vuurgloed blijven steken. Er wordt hulp gezonden uit Chicago. De brand wordt aan kwaadwilligheid toege schreven. over Walter, en er was geen middel, om eeD •ntwijkend antwoord tc geven. En hoe moeie- 1 ijk was het voor hem te belelten.dat zijne tem beefde, dat zijne oogen toonloos bloven, vanneer men den naam uiter voor hem zulk ccn groot ougcluk te kennen gaf wan neer do droevige gedachte, dan bij hem op welde, do snikken hem uit het hart opstegen, cn hom bijna deden stikken Eenige tijd van smartelijk zwijgen verliep, toen Peter binnentrad. - En Walter vroeg Grettly. Komt hij niet met u Hij is mot ons gekomen, antwoordde Pe- 'or, aan zijne stem een toon gevende, die een gedeelte dor waarheid verried. Waar is hij Waar is hij Vrouw, hernam do achtingswaardige grijsaard, gij zult uw echtgenoot terugzien bereid u voor hem te ontvangen. Mijn God wat is er dan gebeurd, zeide de arme vrouw, verschrikt over den plechti- gen toon dezer woorden, ccno doodelijke bleekheid versprciddo zich over haar gelaat en ij wachtte, in pijnigenden angst, op hetgeen volgen ken. Karei, eveneens bleek als de dood, drukte do hand zijner moeder vaster in de zij nen cn gaf vrijen loop aan zijno to lang weer houden tranen. De reis is voor Walter gelukkig geweest, vcrvolgdo Peter hij heeft een schat gevon den, waarnaar wij allen haken, een schat "dio zijne deugden hem verschaft hebben do kroon der onsterfelijkheid. Bid God en laat uwe ziel voor vertroost ingen vatbaar zijn. Hart verscheur- 1 re'on waren het eenige antwoord. Zij had alle3 begrepen. —•Godhe ft het zoo gewild, voegde Peter er bij. Beoordeel zijne raadsbesluiten nietzy zijn rechtvaardig. Hem willen beschuldigen, De steeds toenemendo uitbreiding der bloeinkoolenteelt, inde Dabij Weid der groote steden, en do uitvoer naar Holland en Frank rijk, hebben ons doen 'uitzien naar middelen, om, op do voordeeligsfe wijze, do schoonste producten te winnen. Te dien einde heb ik, in de nabijheid der Stad Aalst, welke als een middenpunt der bloemkoolteelt mag beschouwd worden, proeven aangelegd om inlichtingen in te win nen, over de voordeeiigsto en doelmatigste wijze van bemesten. Ziehier de uitslagen mijner proeven, zij kunnen tevens dienen tot onderrichting voor do tuiniers en tot aanspring, opdat ook an dere soortgelijke proeven ondernemen. De proeven werden uitgevoerd op tamelijk vruchtbaren, middelmaligen leemgrond. Perceel A ontving per are Gkgr. super fosfaat en 3 kgr. chloorpotasch. De bladeren dezer kooien hebben het ge- heele jaar eene gedachtige kleur gohad tal rijke planten verkwijnden, 2oodat ik ver plicht ben geweest voortdurend nieuwe plan ten in de plaats te zetten. Zeer vroeg reeds kwamen do bloemen te voorschijn, doch daar de bladeren te weinig ontwikkeld waren, was ook de opbrengst bijna onbeduidend zij bedroeg slechts gemiddeld 50 kgr. per are. Perceel B. Dit werd, als naar gewoonte, met ongeveer 500 kgr. stalmest en 900 liters beir per are bemest.* Hier ontwikkelden de kooien zich weelde rig, weinige planten stierven weg en de op brengst was tamelijk goed. Deze zou echter nog grooter geweest zyn, waren niet talrijke bladeren gekwetst en beschadigd'geworden door het laattijdig toettenen van beir. De op brengst per are bedroeg gemiddeld 95 k; leverbare bloemen. s Perceel G. Volledige bemesting met kunstmest, bestaande uit .0 kgr. superfosfaat. 3 kgr. chloorpotasch en 0 kgr. sodanitraat per aro. De groei op dit porcoel was waarlijk prach tig, en van in den bëglnne reeds kon men. door de donkere tint der bladeren, de uitwer king van het nitraat duidelijk bemerken. De bloemen op dit perceel waren goed ontwik keld, vast gesloten, zuiver wit en gaven zeer weinig afval. De opbrengst, per are, bedroe; gemiddeld 110 kgr. Perceel D. Op dit perceel word te zelfder tijd natuurlijke mest en sodanitraat aange wend 350 kg. stalmest en 500 liters beir, per are, werd vóór de planting der kooien ondergeploegd. Wanneer men de kooien ging aanaarden, werden nog 6 kg. sodanitraat toegediend. Na de toepassing van hjet nitraat, slechts een paar weken nadien, kregen de bladeren de kenmerkende donkergroene kleur en be gonnen do planten zich buitengewoon weel derig te ontwikkelen. Do opbrengst van dit perccol overtrof zelfs nog verre die van het percoel G. De bloemen waren van eersto hoe danigheid en wogen, per are, gemiddeld 150 kilog. Pl. De Winter. Brussel. Aanhoudingen. Verleden nacht werd in de Beenhouwerstraat, zekere .Tules Dellion, geboren in het Zuiden van Frankrijk aangehouden, toen hij zijn loge ment wilde binnengaan.Het Fransch gouver nement had zijr.o uitlevering gevraagd we gens talrijke diefstallen, door Dellion ii? Frankrijk geploegd. In de Hoogstraat word een rondleurder Araaat P..., 25 jaar oud,- Donderdag mor gend, bij het krieken van den dag, van zijn bed gehaald. P... wordt beticht bij middel van braak en beklimming ten nadeele yan een zijner vrien den, kleederen, lijnwaad en eene som van 300 fr. gestolen tc hebben. Hij is opgesloten. zou eene godslastering zijn. Wat zijn hier beneden eenige dagen minder of meer, wan neer men vroeg of laat toch alles eindigen moet Weldra zal ik mij bij hem vervoegen vervolgens gij, misschien reeds voor mij, en wij zullen ons daar gelukkig vereenigd terug vinden. O jariep Grettly, er blijft mij niets dan iterven over Wat zegt gij? hernam de grijsaard. En uw zoon verblijdt deze u niet Moedersprak Karei, zyino armen om haar heenslaande en zijne tranen met de hare mengende Moeder en terzelfder tijd leunde hij met het hoofd tegen hare borst. Peter ging naar de deur en gaf een wenk. Het lichaam van Walter, dat onder dennen takken verborgen lag, bracht men in huis. Het werd op een rustbed neergelegd. Alle de lie den, die bet lijk vergezeld hadden, knielden en Laden, en na de laatste eer, welke men den doodo verschuldigd is, vervuld te hebbeD, vertrok de troep, uitgenomen Peter. Voor den grijsaard bleef een nog smartelijker plicht te vorvullen hij moest do rechtmatige smart der vrouw en van den zoon gaan verzachten. Hij begaf zich bij hen. Wij vinden het onmogelijk, den rouw en de droefheid der weduwe en wees te beschrijven. Het hart alleen kan bet gevoelen maar de mond kan zulks niet uitdrukken. Wij eerbie digen de woorden van den grijsaard, zonder die te vermelden zij waren de edelmoedigheid zijns karakters, do grootheid zijner zending waardig, zijn woord was treffend en overtui gend te gelijkertijd. Het gelukte hem, eonige ortroostingen in dio bedrukte zielen te stor ten. Des anderendaags zag men een doodkist,met een eenvoudig laken bedekt, uit do woniDg Donderdag morgend rond 3 1/2 ure ont stond een gevecht in eene herberg der Voor- uilgangslraat. Policieagonten snelden op het gerucht ter plaats en scheidden de vechters. Een dezer maakte opstand en werd aange houden. Op hot policiebureel vertoonde hij papieren op naam van Prosper Faiger, geboren te Bordeaux in 1880. Deze papieren droegen den stempel eener stad van Kanada. De policiekommissaris, bemerkende dal de papieren valsch waren, deed zulks aan den kerel opmerken, waarop deze plotselings de papieren uit do handen van den policieofficier rukte, aap stukken scheurde en trachtte te verslinden. Hij kon daarin verhinderd worden. Het onderzoek werd spoedig voortgezet en wel dra ontdekte men dat de vermeende Fanger, zekere Jozef Carel was, geboren te Parijs in 1874. Deze kerel werd in 1901 wegens verschei dene misdrijven door het Fransch gerecht naar Guyana gezonden. Hij ontsnapte in 1903 en kwam naar Brussel, doch werd aange houden en uitgeleverd. Hij werd terug naar de galeien gezonden •en ontsnapte andermaal. De twee policieagenten die hem in 1903 aangehouden hebben, zijn met Jozef Carl ge- konfrontecrd en herkenden hem ten volle, ondanks zijn loochenen. De liefhebbers van een fijne tas gebruiken de Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Gelukkig ontdekt. M. Lerminiau opzichter ter vischmarkt, heeft Donderdag morgend in de Verbindingsvaart, opeen schip van Holland komende, 800 kgr. bedorven mosselen aangeslagen. Zonderlinge ontsnappingDonder dag namiddag kwam do 18 jarige Jan Dhuyse, dio in de verböleringschool van Lummen opgesloten is, in gezelschap van eenen bewaker van het gesticht, zijnen zieken vader bezoeken. Op een gegeven oogenblik ging de jongeling naar den koer. Toen hij niet terugkeerde,ging men naar hem zien. Hij was echter verdwenen. Zijn signalement is in alle richtingen rond gestuurd. De drank. Donderdag namiddag it eene dronken vrouw in de oude bassijns ge sprongen. Zij zonk iu het slijk en was reeds half verstikt,toen men haar kon verlossen. De vrouw had het bewustzijn verloren en moest naar het St-Jansgastguis overgebracht worden. Erge val. De 70 jarige vrouw Sirickmans, wonende Kroonslraat, is Don derdag namiddag in hare woning van de trap pen gevallen. De vrouw werd gevaarlijk aan het hoofd en de zijde gekwetst. Haar toestand is hopeloos. Bassque Centrale Genfoêsc, Naaml. Maat. Huring Brandkoffcrs 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Policieagent gevallen. De policie- agent Dutoit, die Dinsdag avond in Lebeau- straat den Franschcn kwaaddoener aanhield is Donderdag in zijne woning1 van de trappen gevallen. De policieagent werd vreeselijk gewond. Hij moest naar het St-Jansgasthuis overge bracht worden. Donderdag was hij nog tot het bewustzijn niet teruggekeerd. Gevaarlijk speelgoed. Donderdag speelde het 8 jarig zoontje der echtgenoolen Moreels, wonende Blaesstraat, dat door zijne ouders alleen gelaten was, met stekjes. Ilij slak de meubelen in brand en geheel dc kamer stond reeds in laaie vlam, toen de pompiers ter plaats snelden. De schade is zeer aanzienlijk. Overreden. De Cl jarige Karei Menil, wonende Goffardstraat te Elsene, i: aan do Regentlaan door eenen automobiel omvergeworpen geworden. De ongelukkige werd erg gekwetst en moest naar het St- Pietersgasthuis overgebracht worden. Rigolo Is de beste der oude genevers, van Grettly dragen op weg naar de dorpskerk waarheen allo do bewoners dezelve volgden. Eene vrouw en een jongeling hieven gedu rende den lijkdfÊhst, hij de kist geknield, die •le helft van hun bestaan scheen te bevatteD. Beiden stortten overvloedige tranen en zonden menig gebed ten hemeldeze twee droevigen waren Karei on zyne moeder. OP hot oogen blik dat de kist in de kuil afdaalde, en dat de kille aarde, op de planken rolde, viel de we duwe bewusteloos in de armen van haren zoon. De ontroerde menigte ging zwijgend en treurig uiteen. Het dorp telde een inwoner minder en hot kerkhof een kruis meer. Nergens vertoont de rustplaats der dooden een treffender en godsdienstiger tooneol, dan in sommige kantons van Zwitserland. Bijna overal, vooral in dat van Soloturn, Lucern en Sowhijtz, welke wij bezocht hebben, ligt het kerkhof als een hoefijzer om de kerk...Een ge voelvol afbeeldsel van de liefde van den katho lieke Godsdienst, die gewild heeft, dat de be graafplaats harer kinderen dichtbij hare wieg is, om alzoo aan de menschen teleeren, dat eene mooder nimmer hare kinderen, zelfs als zij er niet meer zyn, vergeet. En nergens wordt deze goede wil zoo getrouw nagekomen als in Zwitserland. Na het ijzeren of dennehouten hekken, dat het kerkhof afsluit, geopend te hebben, gaat men twee of drie trappen op. Rechts en links zijn twee wy watervaten in beiden vindt men een kwast om, binnentredende, wijwater over de dooden te sprenkelen. Al de graven, met gras bedekt, vormen verschillende lynen, die volkomen regelmatig zijn, gescheiden door een klein met zand be strooid pad ten einde iedereen de nadering van het graf, dat het dierbaarste bezit wat hij heeft, te vergemakkelyken. Het cenvoudig- Onrustwekkende verdwijningDe schrijnwerker, Gerard Franssens, 28 jaar oud, wonende Vliersteeg, was reeds verschei dene weken zonder werk. Maandag had hij nog gansch den dag rond geloopen, om werk te zoeken, s Avonds kwam hij doodmoede en stervend van honger te huis. Na eenige oogenblikken in diepe gedach« ten verslonden geweest te zijn, zegde de man vaarwel aan zijne kuisgenooten en vertrok. Hij is tot hiertoe nog niet teruggekeerd. Men denkt dat de ongelukkige een einde aan zijn leven gesteld heeft. Vrouw overreden. Vrouw Degreef, IJzerenkruisstraat, is in de Koningsstraat, door een rijtuig omgeworpen. De wielen rolden haar over het lichaam. Men nam haar op met gebroken linkerbeen en eene erge wonde aan de rechterknie.Zij kloegbovendien van hevige inwendige pijnen. Maar zekér, gebuurvrouw, mijn koffie ia altijd goed, want ik gebruik de Bitterpeeën Trappisten. St-Jans-Molenbeek. Brand. Woens dag avond rond 91/2 ure is brand ontslaan in de woning van M. B... Perelstraat 23. Elkeen vluchtte, en niemand dacht er aan de pompiers te verwittigen. Toen deze ter plaats kwamen, had het vuur reeds groote uitbrei ding genomen. Na een half uur werkenskon het evenwel beraeesterd worden. De schade is zeer aanzienlijk. Gevaarlijke hoefslag. Donderdag ontzadelde een werkman van den reinig- heidsdionst, F. Nanaux, 30 jaar en wonend op den Ninoofschen steenweg, 282, zijn paard op den Gentschen steenweg, toen het dier aan Navaux eenen ergon hoefslag op den buik toebracht. Hij viel neer, geen teeken van leven meer gevend. Zijn toestand is erg; hij werd naar 't gasthuis van Molenbeek gebracht. St-Gillls.Bra?id. Donderdag mor gend rond 5 ure is brand ontstaan in de magazijnen van M. Deneffe, kaashandolaar, Frankrijkstraat. Toen de pompiers ter plaats kwamen, stond heel de kelder in laaie vlam. De pompiers moesten de kelders geheel onder water zetten om het vuur te kunnen uitdoo- ven. De schade, zoo door het vuur als door het water veroorzaakt, is zeer aanzienlijk. Elsene. Verbrand. De meid der echtgenooten Palast, Wayenbergstraat, goot Donderdag morgen petrool op het vuur. Eene groote vlam sloeg haar in het gelaat. Da onvoorzichtige werd erg verbrand en zal waarschijnlijk het gezicht verliezen. Etterbeek. Kind gewond. Het 10 jarig zoontje Luesemans, Kazernenlaan, liet zich in de ouderlijke woning van de trap leuning glijden en viel eensklaps op den vloer in den gang, Het arm kind werd den schedel gebroken en verkeert in doodsgevaar. Strombeek. Van een boom gevallen. De houthakker Dcsiré Debaeker, viel Don derdag morgen op don steenweg van ^Meyssa van eenen boom, ter hoogte van 7 meters. Zijn rechterbeen werd op twee plaatsen ge broken en zijn lichaam erg gekneusd. Zijn toestand is bedenkelijk. Antwerpen. Ontvangsten.Donderdag namiddag werden congresleden der Kunst iu de XVH° eeuw, te Antwerpen op het stad huis ontvangen. Na de voorstellingen werden redevoerin gen uitgesproken doorM. Desguin, d.d. bur gemeester, M. Lambotte, bestuurder bij het Ministerie van Schoone kunsten en M. Max Rooses. Daarna worden de Congresleden van do Familieopvocding ontvangen. Lamp ontploft. In een kraam, staan de op do foore der Zuidlaan, is eene petrool- lamp ontploft. Een genaamde Kamiel Tiesj sens werd erg verbrand en moest in het ver-* bandhuis van liet Zuid verzorgd worden. De diefstallenDo rijwieldieften worden voortgezet. •ste graf is nog verrijkt mot een klein ijzeren kruis, ongeveer twee voet hoog. In het mid den is eene plaat van hetzelfde metaal beves tigd, waarop de naam, de geboorte en den sterfdag van den overledene gegrift staan. In waarheid, haasten wy ons te zeggen, dat} men niet weet welke liefde ademende droef geestigheid het hart vervult bij dit gezicht dan wellen onwillekeurig tranen van ontroe ring in de oogen. Daar was het, dat Karei en zijne moeder alle avonden kwamen knielen, weenen en bidden. Hunne smart was na het gebed wel niet verdwenen, maar zij gevoelde zich kalmerwant alle smart, als de hoop die ondersteunt, wordt veel verlicht. En de hoop zetelde in het hart der arme weduwe en van haar kind. Zij openbaarde zich door de woor« den, welke zij, naar hunne hut terugkeerende.' stameldeTot wederziens Tot weder zien s Verscheideno maanden verliepen aldus in smart eu tranen voor de arme Grettly en haren zoon, en weldra voegde de rampspoed en angsten bij de droefheid. Walter bezat geen fortuinzijn dood liet zijne vrouw zondér middelen, en Karei was te joüg, om door ar beid in de behoeften zijner moeder en zyn eigen bestaan te voorzien. Langzaam vlogen de spaarpenningen, die men van de verdien sten van Walter weggelegd had, weg. Eenige morgen lands, die bij het huisje behoorden, werden verkocht. De koe en de kudde ver dwenen uit don stal, en in drie of vier maan den was de opbrengst van dezen verkoop ver teerd. Karei bereikte zy'Q zeventiende jaar. (Wordt voortgozet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2