DE BERGBEWONER NIEUWSBERICHTEN. Schrikkelijke brand Een opzienbare bekeering gepoogd, het lossen van eenon wagon materiaal, voor eenen hoogoven bestemd, to beletten. De policie kwam ter plaats, doch de hulp der troepen moest ingeroepen worden om do werkstakers te verdrijven. OOSTENRIJK. De cholera Men hoeft alle reden om te hopen dat do twee gevallen van cholera te "Weenen zich «iet zullen verspreiden. Niettemin zijn de Blrengste maatregelen genomen. Van den eenen kant hebben de overheden van Weencn medegedeeld aan do overheden van Pozsoni, dat drie personen van oen schip to Regensburg de cholera hebben gekregen. Bijgevolg is het schip, dat van Goenjoo naar "Weencn trok, hier in quarantaine gelegd en ontsmet. De meid, Madeleino Truka, die zich aan boord van een schip bevond cn die denkelijk aan cholera lijdt, is naar het lazaret ge bonden. Do overheden der stad hebben al de maat regelen genomen, om do ziek on af te zonderen. SERBIË Eene ministerieele krisi3. Sedert verscheidene dagen is hot gerucht in omloop, dal onafhankelijke radikalon met do oudo radikalen zouden afbreken. Daaruit zou onvermijdelijk eene nieuw'o ministerieele krisis voortspruiten. DENEMARKEN Het socialistisch congres, liet socialistisch congres is Zondag mor gend geopend. Do Deenscho socialist Slanning verwel komt de vreemde afgeveordigden. M. Vander- veldo, Belgischo volksvertegenwoordiger, antwoordde op dozen welkomgroct, in naam dor vreemde afgeveerdigden. Ilij herinnert dal Denemarken op dit oogon- Uilik 120,000 socialistische kiezers telt, allen •vercenigd en allen lezers van socialistische 'dagbladen. Daarna deed M. Vanderveldo, de openings redo. Ilij verdoolde het congres in 33 afdoe- Jingen hij verheugde zich verder over den vooruitgang der socialistische partij, gedu rende do laatslo 40 jaren in alle landen van Europa en zelfs in Amerika. AZIË Eene karavaan aangerand in Perzië. Men meldt dat do Afghanen, in do provin cie Selstan, eene karavaan uit Indië hebben. 6lebbon aangerand en vier geleiders, waaron* lor twee Perzische soldaten hebben gedood.4. Do bandieten hebben 25 kemels, metgoedererk geladen gestolen. AMERIKA Botsing tusschen stakers en policie Men meldt uit Serail ton (Pensvlvande) dal eene botsing heeft plaatsgehad tusschen po- licieagenten en do werkstakers der kool mijnen. Een der stakers is gedood cn verscheidene anderen zijn erg gekwetst. Er zijn 33 aan houdingen gedaan. Automobielongeluk Do Frankfort Zei tung verneemt uit New- York, dat Woensdag do automobiel van den| koopman iu leer, Adolf Ilirscb, op don Mer- vickstraatwcg door een Iroin der Long Island lijn aangereden is. Er zijn acht personen go- dood cn vijf gekwetst. - DE VOLKSSTEM liet best ingelichte volksdagblad op poli tieksociaal, rechterlijk en sportief' ge- iedverschijnt dagelijks rond 5 uren. Van nu af tot Nieuwjaar host De Volksstem slechts 2,50 fr. Men schrijft in op alle poslburcclcn van fitt land. 8' VERVOLG. Ik weet niet, maar ik geloof, dat het mij •jmakkelijk zal vallen er werk to vinden, da' »cer opbrengen zal. Ik voel mij in staat,allo te ondernomen. Ik vraag slechts om mijnen wil en mijne krachten te mogen gebruiken Én ik ben zeker, dat het my gelukken zal.Van lijd tot tijd 7cn ik u do trachten mijner bespa ringen, on ik lioop spoedig rijk gonoeg terug te komen, om onzo landerijen en kudden to kunnen terug koopen gij zult nog sehoone dagen brieven, moeder. Grettly snikte en antwoordde niet. Zij wa fto goed overtuigd, dat baar zoon gelijk had maar bovendo bij do gedachte dor scheiding, 'dio haar alleen moest laten,cn die voor eeuw;, 'kon zijn, durfde zij liet besluit van Karei niet .aanmoedigen. I Er verliep een geruime tijd van doodsche Istilte alleen door het snikken van Grettly af gebroken. Karei zeido zy eindelijk, gij moet in zul- |ko gewichtige zaak Petorom raad vragen. Hij :is altijd zeer goed voor ons geweest. Zijne Iraadgevingen zijn do voorzienighoid zelve. 'Welaan indien hij uw besluit goedkeurt, zal Ik mij aan zijne beslissing onderwerpen, hoe •wreed voor mij deze scheiding ook zij. Var. mijne zijde, zal ik, zooveel het in myn ver mogen is, gedurende uwe afwezigheid arbei den cn de hoop ran u spoedig terug te zien. zal mij in mijue eenzaamheid ondersteu nen. Dat was ook mijn plan, moedermorgen ;ral ik gaan. TE MERXEM. Zondag voormiddag ten 10 1/-1 ure stond het fabriek Huilleries Anversoises wel het grootste der 30 fabrieken van Moncem in vollo vuur. Boven aan l7ijfdo afdak, inde Heirmanstraat, werd de eerste rook bemerkt. Weldra klcrn er een zwarte rookwolk toren hoog in do lucht, liet fabriek gebruikt ter stond zijno spuiten, geholpen coor do pom piers van Merxem. Do heer G. De Roover geholpen door een der vrienden, haalde spoedig eenige zakken weg en maakten plaats om den lusschenmuur to bespuiten, 't gone langs eenen kant hel vuur fel belem merde. Ondertusschen stond ceno groole oppervlakte in volle vuur. Gelukkig dat er spoedig 4 stoomspuiten van Antwerpen ter plaats waren, dal de wind Zuid-Oost was en dat het toeval mcewilde,anders ware hel eene ware catastroof geworden. Ten 1 ure was men zeker dal de brand gestremd was. Gansche gebuurten hadden hunne meubelen weggedragon, 't was nooilig, want 't scbeen schier onvermijdelijk dat zij in brand zouden schieten. Een groot deel der magazijnen is vernield; zij bevatten meer dan 2000 ton olie achtige granen. De schade beloopt verschei dene honderd duizenden franks. Persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren, 't Parket, de plaatselijke overheden en de politie waren spoedig Ier plaats. Dit is op één jaar tijd dat er to Merxem 3 fabrieken in brand staan. Over 1 jaar is het verbrandde deel ook nog gedeeltelijk ingevallen. Duizenden personen zijn de brandramp komen bezichtigen. Het was alzoo toch een prachtig reklaam voor de gemeenlekermis, dio uiterst wel gelukt is. Een hocie afgebrand, een gekweiste. Den zelfden dag is de hoeve van M. Bos- mans afgebrand, in de Lccgcstraat. Een blusscher is van 'l dak gevallen en heeft zicli debeenen gebroken. Merxem is sedert ge- ruimen lijd het looneel van vclo droeve brandrampen. De Croix maakt melding van een 'bericht, dal zij uit Lissabon ontving, volgens hetwelk Gomes Leal, de groote dichter, zich tot het Katholicisme fcekeeren zal. Evenals Veuillot, Bourget, Huj'smans, Coppéo, Brunetière en anderen, zoo meldt het blad, komt Gomes Leal na zeer veel inwendige» strijd lot de eeuwige waarheid. Sedert den dood van zijne moeder, die, in ifcijn armen stervende, God do bekeering af smeekte van den zoon, dien zij zoozeer lief Jiad, bemerkte Gomes Leal een groote veran-| dering in zijn zielgesteltenis. De laatste schrede op den weg tot do be keering heeft de dichter reeds gedaan plech-. lig hoeft hij in een schrijven aan het dagblad, de Liberstad to Lissabon, de dwalingen» afgezworen, dio tal van jaren zijn helder verstand als benevelden. In dezen brief schrijft hij Ik heb hef rejmblikeinsch ideaal gediend; roaar in dit plechtige oogenblik van do ge schiedenis mijns vaderlands maak ik mij ge heel los van dc zoodani go politiek, waarvan do anticluistelijko en anti godsdienstige strekking, nog afgezien van haar tyranieken aard, volslagen in strijd is met mijne zicls- ovcrluiging. Mijn ideaal staat nu vast voortaan zal ik sin;den voorden Christus, dio zoo belee- dig l wordt, en voor zijne dienaren, die ge hoond en vervolgd worden. Ik zal strijden met een ijver dit hooge ideaal waardig cn als ik in don strijd mocht vallen, dan zal ik den roem hebben te sterven te midden der marte laren. Gomes Leal, die als lyricus in Portugal en daarbuiten zich grooten naam maakte, iso. a. do schrijver van Glans van het Zuiden en de - Geschiedenis van den Christus. Grettly had zich op dc knieën gestort, en haargevouwon handen cn betraande oogen ten hemel slaande, bad zij vurigzij vroeg God, om haren zoon in dit gewichtig oogenblik in Ie lichten en indien Hij de plannen van Karei goedkeurde, om hem dan in do beproevingen to ondersteunen, en voor zijn dierbaar leven te waken. Op ditoogenblik hoorde men een geweldigen slag op do deur, zij werd driftig geopend en eon man trad haastig binnen. Karei keerde het hoofd niet om. Alleen Grettly, verbaasd, en bijna bevreesd, de armen nog ten Hemel gestrekt, beschouwde den vreemdeling, die zij aanstonds voor den zoon van den eigenaar des huizes, welk mynlieerKlington bewoonde, herkende. Wat wilt g'u Jacob vroeg zij den jongen oer, dio door hot tooneol, dat bij voor oogon had, versuft scheen. Ik kom, zeido hij, van wego mijnheer Klington. Hij wil weten, hoe gij u beiden be vindt, en hij verlangt, dat Karei hem morgen vroeg komt bezoeken, 11a ontsnapte aan moedor en zoon. Gij zult hem zeggen dat ik ni kan ko men, antwoordde Karei, morgen zal ik ver trokken zyn... I'n is mijnheer Kington, zeide Grettly, haren zoon in do redo vallende, weer geheel van zyn val hersteld Ja, ja, dat begint goed to gaan, moeder Grettly ik dank u voor hem. Maar wat zegt Karei Niets, niets Jacob. Gij kunt mijnheer Klington verzekeren, dat Karei hem morgen in den voormiddag zal komen bezoeken. Karei stond op om te spreken. Zijno moeder wierp hem een smeekenden blik toe, waaraaD hy gehoorzaamdehij zette zich neder. Brussel.Arme vrome. Sinds onge veer 2 jaar was eene kuischvrouw, Louiza M... wonende Kandelaarstraal, in dienst bij eens juwelierster der Naamscho straat, al waar zij tweemaal in do week kwanvkui- schcn. i Achtmaanden geleden, werd vrouw M... door haren man verlaten. Do vrouw moest dus alleen voor hare twee kinderen zorgen. Zij kon hare kinderen niet opvoeden met het weinige dat zij won, en weerstond niet lang de bekoring te stelen. In den-winkel barer meesteres pleegde zij dus verscheidene dieften. Zaterdag avond werd zij betrapt en aangehouden. "Weenend bekende zij alles.. Zij duidde ook de juweliers aan, waar zij de gestolen jinvoelen verkocht bad. Vrouw M... is in vrijheid gelaten. Gevaarlijke messteek. In eene dans zaal der Hoogstraat, kreeg Jozef W... bijge naamd do Duivel der Mailen twist met eenen handelsreiziger Edward \V... Zij gin gen buiten om to vechten; Edward W.., ziende dat hij het te kwaad kreeg, bracht zijnen tegenstrever een ergen messteek in de horst toe. De duivel «moest naar het gasthuis over gebracht worden. De messentrekker is aan gehouden en opgesloten. Kind levend verbrand. Zaterdag avond, viel het Gjarig knaapje, André Le grand, wonendo in de Iluishoudenslraat, in een ketel kokend water, door eene onvoor zichtige huishoudster in den gang geplaatst. De arme kleine werd er onmiddelijk uitge trokken, doch het was reegis zoo org ver brand, dat het kort nadien bezweek. Stoutmoedige diefstal. Toen Mev. Dupont, van Sl Gillis, Zaterdag avond in de Zuidstatie van een trein stapto, stelde zij vast dat haar rciszakje, eene belangrijke partij obligatiên, jnweelen en eene groole som gelds bevattende, verdwenen was. Zij had het reiszak je naast zich op de bank geplaatst. Mev. Dupont denkt dat een persoon, die naast haar was gezeten en te Hal afstapte, de dief moet zijn. Overreden. Zondag namiddag, werd M. Hubert G..., van Namen, in do Natielli. door eenen auto-taxi, omvergeworpen en overreden. M. G..., werd erg over heel hel lichaam gewond. Eene uur later wilde M. C..., wenende* Regentschaplaan, aan de Louizaloi op eenen voortrijden den tram springen. Hij rolde on der do wielen en werd erg aan hoofd en bec- nen gekwetst. Een inwoner van Elsone, M. Cornelius B..., 50 jaar oud, wilde aan dc H. Kruis plaats op een tramrijtuig springen dat naar' «Boschvoordo reed. Hij misrekende zijnen sprongen viel onder de-Wielen. De onvoor zichtige werd den linkervoet afgesneden. Zekere Niegaerst, magazijnbediende, wor nende Dwarsstraat, te St Joost-ten-Noode,, word op do Paleizenplaals overreden door een brouwerswagen. De ongelukkige werd zwaar gekwetst aan het hoofd. Zondag namiddag werd de meubelmaker Lcfranck, wonende Fortslraat, op de Zenne-< lei door een huurrijtuig omvergeworpen en overreden. Het slachtoffer werd erg gekwetst en na verzorging naar zij'ne woning overge bracht. Een paswerker, Frans Deloy, wonende Hoogstraat, die per rijwiel langs de Zuid straat reed, werd door eenen auto-taxi om vergeworpen. De auto rolde Deloy over hel lijf. Deze werd erg gekwetst en moest naar het gasthuis overgebracht worden. Dieven aangehouden. Zaterdag avond betrapte een 70 jarige nachtwaker, aan het oud stapelhuis, twee kerels dio bezig waren de zinken platen af te rukken. Kom, zooveel te beterzeido de boer. Dus kan ik mijnheer Klington zeggen, dat Karei morgen bij hem komen zal. Goede nacht Grettly, tot woerzions, Karei En hij keerde terug. Na liet vertrek van den boer, vermaande Karei zyne moeder zachtjes,wijl zij hem in de noodzakelijkheid gebracht bad, een bezoekje doen, dat hem tegen do borst stiet en de uitvoering zijner ontworpen plannen ver traagde. Wat wil die man van mij voegde hij er bij, en wat zou ik bij hem gaan doen hij is de oorzaak van don dood mij us vaders. Indien hij gezond geworden is, heeft hy het aan mij te danken, cn hij heeft mij nooit laten blijken dat hij het zich, herinnerde. liet gezicht van dien man stoot mij tegen de horst. Ik ga niet. Maar, Karei, wat geeft gij om zijne erkentelijkheid Hebt gij er zelfs eenig recht op, wijl gij niet wist, wie gij in de kloof zoudt vinden, toen gij daarin afsteegt. Bestaat uwe belooning niet in de voldoeniug die gij gevoelt, van eene goede daad verricht te bobben Van God alleen moet gij de ware belooning ver wachten.Ik erkenu niet meer, mijn kind. Nooit heb ik u zoo treurig, zoo somber als dezen avond gezien. Zie dan,of ik mij onzen toestand zoo sterk aantrek als gij. Moed gevat Karei er zullen betere tijden voor ons komen men moet die kunnen afwachten. Ach moeder, gij hebt gelijk. Ik ben een zinncloozc ik weet niet, wat ik heden onder vind. Nooit heb ik mij, zooals op dit oogenblik, door het ongeluk ter neer gedrukt gevoeld nooit Beeft de wanhoop mijn versland zoo zeer verward. Bid God, mijn kind en in het gebed zult gy de vergetelheid uwer kwellingen vinden. De kerels zegden dat do havenkapitein hun zulks bevolen had, waarop de nachtwa ker gebaarde hen te gelooven en zijnen weg voortzette. Hij verwittigde echter de policie en korl nadien worden de twee dieven, do gebroe ders Van M..., oud-veroordeelden, aange houden. Aan de oude bassins. Ondanks de waakzaamheid der policie en de talrijke on gelukken, komen voortdurend kinderen op het zand spelen waarmede dc oude bassijns gevuld worden. Zaterdag avond is do 13 ja rige An dries Derom, wonende Ganshoren straat, ook in het zand gezakt. De knaap was reeds tot aan den buik in 't zand on slijk ver zonken, toen zijne hulpkreten gehoord wer den door Renaat Verschueren, wonendo Kay- sersleeg, die, op gevaar van zelf verzwolgen te worden, het kind ter hulp snelde en er in gelukte het te redden. Verdacht overlijden. Zondag namid dag is het parket een onderzoek komen doen in een huis der Kuipsteog, alwaar 's mor- gends eene vrouw dood gevonden werd. Daar de bijgeroepen geneesheer de oor zaak der dood niet kon vaststellen, verwit tigde hij de policie, die op hare beurt het parket verwittigde. llrt lijk is op bevel van het parket naar bc» St Pietersgasthuis gebracht om er ge schouwd te worden. Goedkoop noenmaal. Zondag na middag kwam een persoon, er als een auto mobilist uitziende, in een hotel der de Brou- ckèreplaats en deed zich een rijk noenmaal opdienen, dat hij mot twee ilesschen wijn naar binnen zond. Toen het echter op betalen op aankwam, verklaarde de kerel dat hij geen rooden duit bezat. Hij werd aangehouden en naar het policie- bureel gebracht, waar men vaststelde dat hij de waarheid gezegd had. De slimmerd is een franschman, Maurice Lesain genaamd, te Parijs wonende, Hij is opgesloten. Aanhoudingen. Zondag namiddag vond M. V..., wonende Godecharlestraat, bij zijne tehuiskomst eene vrouw op zijne ka mer. De vrouw verontschuldigde zich, zeg gende dat zij zich van kamer vergist had. M. V... liet haar vertrekken, doch stolde kort nadien vast, dat het eene dievegge go weest was, die hem drie bankbriefjes van 20 fr. ontstolen had. Hij ging de vrouw opzoeken en vond ze in oen koffiehuis terug.Zij werd aangehouden en ondanks haar loochenen werden de briefjes nn hare kous teruggevonden. In do Trapstraat werd zekere Richard D... geknipt, toen hij een persoon, dio naar eene voorbijtrekkende muziekmaatschappij stond te zien, van zijn gouden uurwerkmei kelen ontlastte. D..., die aan zijn proefstuk niet is, \£crd opgesloten. Anderlecht. Wdnhopige zieke. Toen Mad. G..., wonende Kleine Klaverstraat, Zondag morgend van eene boodschap terug keerde, vond zij haren man verhangen. De dood had reeds haar werk volbracht. C... was sinds lang ziek en zulks had hem wanhopig gemaakt. Elsene.Het gevaar der vuurwapens. Een schrijnwerkersgast R..., wonende Levenstraat, toonde aan zijne vrouw een re volver welke hij gekocht had. Een schot ging af en vrouw R,.. kreeg een kogel in de rech terzijde. Een geneesheer ter hulp geroepen, kon er niet in gelukken den kogel terug te vinden. St.-Joost-ten-Noode. Bandiet ontsnapt, Eonige dagen geleden meldden wij do aanhouding van eenen gevaarlijken kerel, Crcl, genaamd. Zondag morgend bevond Jean Carel, broe der van den aangehouden apache, zich in een herberg der Vooruitgangstraat. De policie herkende hem en wilde hem aanhouden,doch Ja, laat ons bidden. Maar, Karei, beloof mij vooraf, dat gij morgen naar dien man zult gaan. Het moet mijn kind. Moeder, ik beloof het u. Karei op de knieën naast zijne moeder, zond een vurig gebed ten hemel, God den noodigen moed verzoekende, om zijne harde beproe vingen te kunnen doorstaan Hem biddende in zijne nieuwe plannon to verlichten en de zegen over zijne moeder en hem uit te stor ten. Toen hij geëindigd had, was hij kalmer hij wcnschte Grettly eenen goeden nacht en ging zich op zijne legerstede ter ruste leggen, waar een zachte slaap, zooals men dio als jongeling- van achttien jaren geniet, zijno oogen sloot,en voor een oogenblik, in verwarde droomen, de treurige wezenlijkheid van zjjntegenwoordigen toestand vernietigde. Het was reeds lang licht, toen hij den vol' genden morgen ontwaakte. Hy was in dezelfde stemming niet meer van den vorigen avond men zou gezegd hebben, dat de slaap het verledeno uit zijn geheugen gewischt, of dat het ontwaken hem nieuwe besluiten ingoboe- zemd had. Hij wenschte zijne moeder, een goeden morgenvervolgens, na eenige voor werpen hier en daar gerangschikt, en eenige oplettendheid aan zjjn toilet geschonken te hebben, verliet hy zijn huis, en begaf zich op weg naar den heer Klington. Aan de deur gekomen, bleef hij, voor zich aan te molden, een oogenblik staan, door een soort van vrees aangegrepen, die hij .niet overwinnen noch zich verklaren kon. Eindelijk grijpt hij den klopper en laat met bevende hand twee zachte slagen hooren. De deur werd aanstonds geopend, en een kind, blozende bij het zicht eens jongeling©, verscheenhet was de kerel wierp zijn ovorjas op een der agen ten en gelukte er in te vluchten. Jean Carel werd vroeger reeds over de grenzen gezet. Haren. -— Brand. Door het omvallen eener petroollamp, is brand ontstaan in de meubelfabriek van M. P. Constenoble, al hier. Het vuur aangewakkerd door lichte brandbare sloffen, nam aanstonds eone groote uitbreiding, en weldra stond gansch het ge bouw in lichte laaie vlam. De pompiers moesten er zich toe bepalen de omliggende huizen te vrijwaren. Gansch het werkhuis met zijn inhoud is de prooi der vlammen geworden. Berlaar-bij-Lier. Doodelijke ongeluk ken. Twee kleine kinderen zijn hier door vrachtwagens overreden geworden. Een der kinderen, 18 maanden oud, werd op den slag gedood. De toestand van hot andere laat geene hoop op redding.. Het parket heeft een onderzoek gedaan. Broechem. Doodelijh ongeluk. De herbergier Hermans, die per rijwiel uit eeno zijstraat op do groote baan naar Massenho- ven kwam gereden, werd door eenen buurt- tram verrast en overreden. De ongelukkige werd zoo vreeselijk gekwetst dat hij kort na dien bezweek. Grimbergen. Erg ongeluk. Zaterdag morgend waren da gebroeders Jan, Arthur en Edmond Thys samen aan het werk in de schuur. Jan struikelde eensklaps en viel op den vloer, juist toen een zijner broeders den dorschvlegel liet neerkomen. Jan Thys werd den schedel gekloven. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Men spreekt veel op dezen oogenblik van de Bitterpeecn der Trappisten Vincart, die volgens 't schijnt extra-lijne koffie geeft. Antwerpen. De drank. - Twee per sonen kwamen verleden nacht in eene her berg der Sanderusstraat en dronken er ver scheidene glazen hier. Zij weigerden te betalen en sloegen alles, wat hen onder de handen kwam, aan .stukken. De herbergier greep een revolver en loste verscheidene schoten in do lacht, om de aandacht der policie te weidt en. Beide dronkaards konden aangehouden worden. Eon hunner, Florent Provost, van het Schelleken was erg gekwetst aan de handen en moest naar het gasthuis gebracht worden. Diefstallen. Ten nadeele dor firma Collignon en Gnla, werd aan het Kattondijk- dok, een kas stoffe, ter waarde van 52 fr. gestolen. Een rijwiel, toebehoorendo aan M. Van Hoofstadt, Doelstraat, verdween ook spoor loos. Eene vrouw van Wommelgem, do cchtge- noote Van Mechelen, word van haren geld beugel, 50 fr. inhoudende ontlast. Bij middel van valsche sleutels werd ten nadeelo van Moons, St-Michielskaai, eeno som gelds en eene partij juweolcn ontvreemd. In de bureelen der firma Goullon en Bar- tholomé; Verlalslraat, is eene som van 502 frank gestolon. Voor het huis van het Vleminckxvold, werd een rijwiel gestolen, toebehoorendo aan M. Lauwers, wonende Trapstraat. Dikwijls verbiedt de geneesheer het gebruik van koffie, nooit de Bitterpeeën Trappisten. Stabroeck. Be bliksem. Tijdens het laatste onweder viel de bliksem op het fort van Smoutakker (Hoogeind). Twee werklie den werden ten gronde geslingerd, doch kwa men er met den schrik van af. De stalen ka bels van eene kraan werden verbrijzeld om het was alsof het fort in laaie vlam stond eenige haverhoopen vallen vuur en werden vernield. Deurne. In botsing met den stoomtram Een bierwagen van de brouwerij De Bid der is op Ruggevèld in botsing gekome^ met den stoomtram. miss Clary.Karei, evenzeer beschroomd als zij, wist niet te zeggen wat hy verlangde. Het meisje, dat de bevelen, door haar vader dea vorigen dag ten opzichte van Karei gegeven, gehoord had, dacht dat hij hot zijn moest. Gyzijt zeker mijnheer Karei, die vader gisteren heeft laten ontbieden Dezelfde, mejufvrouw. Gelief mij te volgen, hij wacht u. Karei volgde bet meisje, dat vlug vooruit- snelde, eeno deur opende en Karei bij hare ouders aandiende. Den voet in de kamer zet tende, waarin eene in deze streken onbekend© pracht heerschte, was hy als verblind en bleef eenigen tijd aan den ingang, met de muts in de hand, staan hij durfde niet voortgaan, - evenmin de hem omringende kostbare Jvoor- werpen beschouwen. Kom binnen zeide de echtgenoote van den heer Klington met innemende stemKom mijn man wil u zien. Wij zijn het aan u ver schuldigd dat wy zulk een dierbaar leven heb ben mogen behouden gij hebt recht op onze dankbaarheid. Datwy u dezelve niet eerder •bewezen hebben, komt, omdat do bezorgdheid over zijne gezondheid ons goen rust liet, en de strengheid der koude ons belette uit te gaan, niettegenstaande wy zeer verlangden u te zien. Deze lieftallige woorden drongen tot in het hart van Karei door, zij gaven hem eene stout heid, die hij. bij eene onverschillige ontvangst niet gehad zou hebben. Hij boog zich zonder een woord te kuünen uiten.De tranen kwamen hem in de oogen. Eeno andere deur werd geopend en sir Klington verscheen. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2