DE BERGBEWONER NIEUWSBERICHTEN. oostenrijk: AZIË De overstroomingen in Japan Vojgens Japaan-eh blad, zouden de Orerttroomingen nog veel ergpr getr*as* lijn dan tot hiertoe gemeld werd. Heel de rijst oogst zal verloren zijn. Nieuwe overstroomingen in Japan. Erge overstroomingen bedreigen Osaka en Kobé. De oevers der stroomen breken op sommige plaatsen door. Ook in het Zuiden ge deelte van Japan is de toestand zeer gevaar lijk. AMERIKA De boschbranden. Men is er in gelukt de lijst op te maken der slachtoffers der boschbranden. Het getal doo-J den overtreft aller verwachting. Niet min dan 203 boschwachters welke lit vuur bevochten, zijn in de vlammen omgeka men, alsmede duizend andere personen, waar onder vele vrouwen en kinderen. De stotfo- lijkc schade kan niet berekend worden, daar gansche steden en dorpen door het vuur ver teerd zijn. Het H. Sacramentscongres te Montreal Kardinaal Vannutelli heeft aan Koning Jo ris V van Engeland een telegram gestuurd ©in hem te bedanken, namens het congres, voor de wijziging aan den koninklijken eed gebracht, waarop de koning met een tele gram van dank geantwoord heeft. De kardi naal beeft ook nog een telegram gestuurd aan Zijne Heiligheid, om den Paus de gene genheid en de verkleefdheid der congresle den uit te drukken. De Heilige Vader heeft zijnen aposloliekon zegen aan het congres geschonken. De openingsplechtigheid van het congres, Dinsdag in de St JScobuskathedraalwas waarlijk groot.sch. Nooit zug inen in Amerika zooveel katholieke prelaten samen. Kardi naal Vannutelli deelde inee, dat do aanstaan de congressen in Eu?opa zouden gehouden worden cn in andere landeif, hetgeen zou be duiden dat een volgend congres zal plaat! hebben in eene stad der Vereenigde Staten. Een genadeslag voor Dr Cook Dr Cook wordt nogmaals duchtig uitge kleed door eenen poolreiziger, M. Harry Whitney. Deze is onlangs uit de Poolstreken teruggekeerd. Hij beweer t de beruchte hul bezocht te hebben, waar naar het zeggen van Dr Cook, deze zijne onomstootbare bewijzen zijner ontdekking zou nagelaten hebben. Hij vond er noch papieren, noen eenig bewijs dat Cook ooit in de hut zou verbleven hebben. De verkiezingen in de Vereenigde Staten Volgens de voorloopige uitslaeen van liet distrikt Boston, zou de meerderheid der Re publikeinen dit jaar maar 17.000 stemmen bedragen, tegen 29.645 in 1908. Overstroomingen Ten govolgo der hevige stortregens zijn dn Uóstehjkn nijnvieron *a.» j« Meacii i.oticn hunne oevers getreden. TJngarisch Brod §taal geheel onder water. Talrijke huizen zijn in gestort en anderen dreigen ook in puin te vallen. Te Kunowitz, zijn ook een honderdtal hui zen ingestort. Talrijke inwoners zijn mede- gesleept en konden niet gered worden. De badstatie van Luhatochowitz is over stroomd. Al de villas staan onder water. In het distrikt Kremsir is er van banen of landerijen Biets meer te zien. - DE VOLKSSTEM het best ingelichte volksdagblad op poli tieksociaalrechterlijk en sportief ge bied, verschijnt dagelijks rond 5 uren. Van nu af tot Nieuwjaar kost De Volksstem slechts 2,50 fr. Men schrijft in op alle postbureelen van het land. 1G' VERVOLG. Gedurende acht achtereenvolgende dagen, had hij den moed en het geduld, om zyno po gingen dan op deze, dan weer op gene plaats to vernieuwen doch steeds ondervond bij de zelfde teleurstelling. Eiken avond keerde hy treuriger en meer ontmoedigd naar zyn verblijf terug. Misschien zou hij nog langer gezocht heb ben, in de hoop dat vroeg of laat zijne pogin gen met goed gevolg zouden worden bekroond, maar zijne beurs naziende, bemerkte hij, dat het tijd was, om door arbeid dc ruimte, die er gedurende acht werkelooze dagen in gemaakt was, aan te vullen. Maar tot wien zich om arbeid wonden Welk handwerk op te vatten Het was in «lezen on- zekeren. smartelykeu toestand, dat hij zich ter ruste begaf, tot den volgenden «lag uitstel lende, om een besluit te nemen wat te doen. Hij het aanbreken van den dageraad stond hij, met een nog smartelijker gevoel op, nogmaals doorliep hij do straat, maar even vruchte loos. Hij bedacht nu middelen, om zijn lot te ver betoren, in afwachting, dat hij zijn beschermer vinden zou. Hij was peinzende en besluiteloos blijven stilstaan, toen hij, zijne oogen naar alle zijden vestigende, een fraai geschi'derd uithangbord zag, met de woorden Magazijn t an meubelen Een einde aan zijne besluiteloosheid maken de, treedt hij onbeschroomd binnen en vraagt den moestor te spreken. Dc nationale schietwedstrijd te Brussel De overwinnaar M. Van Lint, van Leuven Eenige dagen geleden had in de Nationale schijfschieling, te Brussel, den wedstrijd plaats voor den Wimbledonbeker. Deze beker werd zoowat drie of vier en veertigjaar geleden door de Engelscbe natio nale schijfschutters aan de Belgische bur gerwachten aangeboden en wordt sinds dan jaarlijks onder do Belgische burgerwachten verkampt. Ecne groote menigte woonde den strijd bij. M. Van Lint der burgerwacht van Leu ven, was dit jaar overwinnaar met 59 punten rechtstaand, 60 geknield en 62 liggend, zij het dus een totaal van 1S1 punten. Een Brusselsch jager, M. Delbarre, kwam ook tot 181 punten, met 63 punten geknield, 60 rechtstaand en 58 liggend. Daar het verschil tusscben de punten klei ner is bij M. Van Lint dan hij M. Delbarre, werd de beker dus door Van Lint veroverd. Dan volgden, Englebert van Luik, met 180punten; Van Asbroeck, Brussel, 179- Burv, Luik, 178 Poty, S* Gillis, Ista, Luik; De Mulder, Gent, Rocher, Monceau-op-Sam, ber, met 177 punten. Verleden ]aar werd de beker gewonnen dcor Van Asbroeck, van Brussel, met 175 punten Van Molle, ook van Brussel, was tweede, mot 169 punten. Nu hebben do 30 eer3t geklasseerd en, min stens 170 punten behaald. De gelukkige overwinnaar is to Leuven waardig gefeest geworden. Brussel. Onrustigehkende verdwijn.;**#, lie poTIcié dep eerste wijk heeft Woensdag aan alle Lureelen der stad cn der voorge- borchlen, het signalement gestuurd der echt- genoote Van Steonkiste, dagbladverkoopster, -13 jaar oud, moeder van 2 kinderen. Dinsdag ging zij als naar gewoonte hare dagbladen uitdragen te Koekelherg, doch zij kwam niet weer terug en alle opzoekingen tot heden ge daan, zijn vruchteloos gebleven. Anne zinnclooze. Een daglooner Karei S..., 30 jaar oud, geboren te Rijsel, doorliep gisteren avond de Blaesstraat, hui lend en lierend en gedurig met hot hoofd te gen beukend. Een geneesheer, die toevallig voorbijging ziende dat de man zinneloos was, deed hem naar het policiebureel overbrengen. De ongelukkige zinneloozo stelde zich zoo woest aan, dat hem het dwangkleed moest aangetrokken worden. Hij is opgesloten. Ecne dief te van 35000 fr. Eenige dagen geledpu ging M. De K..., beheerder van verscheidene maatschappijen, op reis. Deze komt voor en Karei zegt hem, wat bij vorlaugt. Aanvankelijk was de meester geneigd, den jongeling voor een gelukzoeker te houden maar na het kort en oprecht verhaal van zijne levensgeschiedenis en de oorzaak, welke hem naar Parijs voerde, gehoord te hebben, dacht hij, dat alles wat Karei hem verhaalde, wel eens waar konde zijn. Dc jutgeling had zulk openhartig voor komen, sprak met zulk eene overtuigende taal, dat men hem niet gemakkelijk aan- hooren kon, zonder belang in hem te stellen. Wat kent gij, vroeg de heer Derbin, do meester des huizes. Deze vraag maakte Karei zeer yorlegen, die aarzelde te antwoorden. Ik kan wat van alles, zeide hij eindelijk, maar ik heb nooit een bijzonder handwerk uit geoefend. Stel mij, indien gij wilt, op proef, ik bezit een goeden Vil, en hoop, dat gij tevre den over mij zult zijn. Daar ik onderricht ge noten heb, kan ik uw schrijfwerk in orde houden, indien gij daar niemand voor hebt. Komaan, wij zullen zien, zeide de heer Der bin. Daar ik nog niet weet, wat gij kunt, kan ik ook geen loon bepalen doch ik zal u naar de bekwaamheid die gij bezit, betalen. Eene maand is mij voldoende om te oordeelen waar toe gy geschikt zijtvoorloopig hebt gij hier kost en huisvesting. Dit was meer dan Karei hoopte, daarom ook nam hy het aanbod dapkbaar aan. Gedurende do proofdagen,bevredigde hy ten volle de hoop van zijn meester. Workiaam zooals hij was, vond men Karei altijd do eerste aan den arbeid en verrichtte de taak, welke mon hem oplegde, vlij tig. Men zou aau zijne behendigheid gezegd hebben, dat de werkzaamheden hem geheel eigen waren. Hij liet de zorg zijner briefwisseling aan zijnen 19 jarigen bediende, Eraiel D... ge- horen te Parijs over. Toen M. De K.. te huis kwam, vond hij de briefwisseling sinds 2 dagen onaangeroerd. Ook was D... niet te vinden. Onder de brieven was er eene van eene Brusselschebank, welke M. DeK... berichtte dat een kredietbrief van 65,000 fr. niet in regel was. M. De K... verstond in eens de ak. Zijn bediende had zijn handteeken na gemaakt en geld pogen af te halen- M. De K.., deed een onderzoek en in een bankhuis had D eene som van 35,000 fr. ontvangen, waarna hij met zijne minnares vertrokken was. Eene klacht werd neergelegd. D... had zich te Parijs bij zijnen vader be geven en aan dezen 30,000 fr. ter hand gesteld, zeggende dat het geld van diefstal voortkwam. M. D... nam onmiddelijk een trein naar Brussel en bracht het geld aan M. De K... terug. Tot hiertoe heeft men nog geen spoor van de 2 vluchtelingen gevonden. Stoutmoedige diefstal. Woensdag avond drong een schurk in liet koffiehuis der echtgenooten Baert, Waterloolei en sloeg er het buliet aan stukken, terwijl de patroon in den kelder was. De dief stool eene som van 350 frank en nam er mede de vlucht, gevolgd door eenen medeplichtige die de wacht ge houden had. De herbergier die de twee kerels had zien w egvluchten, zette ze achterna doch kon ze niet inhalen. Zij zijn evenwel gekend. Een liefdedrama. Dinsdag avond heeft een meisjo in de Bisschopstraat haren gewezen verloofde aangevallen en hem met voetstampen, vuistslagen, enz. overladen, zoodat de jongeling weldra geheel bebloed was. Policieagenten hebben do kranige Evasdochter naar het policiebureel gebracht. Goede vangst. Op de Noordlaan zijn twee Duitschers Jozef Kaiser en Arthur Freiss aangehouden, die dagelijks in de Noordstalie trachtten de vreemdelingen te overhalen in verdachte huizen af te stappen, om hen daar te plunderen. Een der kerels had een knenkelijzer in zijn bezit, de andere had een revolver met zeven kogels geladen. Beiden verwisselden dagelijks van naam en kleedij; zij zijn opgesloten. Poging tot zelfmoord. Een Zwitser- sche elektricien, Otto W..., 27 jaar oud, wo nende in een familiepensioen der Trierstraat, poogde Woensdag morgend zich te zelfmoor den, door zich de polsen af te snijden bij mid del van een scheermes. Dank aan de spoe dige tusschenkomst der geneesheeren, kon het bloedverlies gestelpt worden. W.. is naar het gasthuis gevoerd. Hij weigerde de reden zijner wanhopige daad te doen kennen. Bedrieger. Eenige dagen geleden had M. D..., bakker, Zes Penningenstraat, een 19 jarige gast aanvaard, die uitmuntende jy-otuigfirLhriftfijj vertoond had. De gast ver dween Dinsdag, en toen M. D... de rekening onderzocht, bevond hij dat de kerel hem eene som van 220 fr. ontvreemd had. M. D... ging eene klacht neerleggen en vernam alsdan dal de schurk reeds een tien tal bakkers aldus beetgenomen had. Auto in brand. De auto van M. Bou vier, Boudewijnlaan, schoot g steren avond in brand op de Liedtsplaafs. De motor was ontploft. Het voertuig werd bijna totaal ver nield. Slachtoffer zijner onvoorzichtigheid. M. Emiel Combet, wilde Dinsdagnamid dag op den Waterlooschen steenweg, hoek der Dethvstraat, op een tram springen, ter wijl deze nog voortreed. Hij werd met ge wold ten gronde geworpen en opgenomen met eene diepo wonde aan het hoofd en talrij ke erge kneuzingen. Na voorloopige verzor ging in eene apotheek, werd de onvoorzich tige naar het gasthuis vervoerd. Bitterpeeën Trappisten Vincart geeft extra lijnen koffie. 1500 Hij liet zelfs geen unr van uitspanning ver loren gaan. De godsdienstige beginsels door zijne moeder en pastoor ingeprent, brachten overvloedige vruchten voort. Op Zon- en feestdagen, woonde hij getrouw de goddelijke diensten by, en vergat nooit de heraelsche zegeningen voor zijne moeder af te smecken. Altijd bedankte hy God voor de zichtbare bes' Wming, welke Hij hem verleend had, en keerde opgeruimd, met tevredon hart en vol moed, naar zijnen meester terug. In weerwil van zyn goedaardig karakter, gelukte het hem aanvankelijk niet, zich de vriendschap der jonge werkgasten, met wien bij leefde, te winnen. Zooals elke nieuweling, moest hij de veelsoortige plagerijen betalen, wolke de andere werklieden, trots op hunne kennis de onwetende leerlingen doen onder gaan. Meer dan een ander was hij aan hunne spot ternijen blootgesteld, door zijn boersch uiter lijk, dat hij niet had kunnen veranderen. Maar dit duurde niet lang hij wist hen door zijne zachtaardigheid, waarmede hij hunnen spot verdroeg, door do achting welke hij aan allen bewees, en vooral door de behendigheid die hij dagelijks toonde, geheel voor zich in te ne men. Deze zedelijke meerderheid,welke hy boven hen bezat, boezemde hen eindelijk ontzag in, en weldra behandelden zy hem als vriend. De meester des huizes, de heer Derbin, had spoedig ingezien, welk een kostelijk persoon hij voor zijn huis had gekregen. Hy behandelde hem spoedig als zoon en niet meer, als bezol digd werkman, hij weuschto liem lang te be houden. De heer Derbin was zelf ook een uitmuntend mensch en bij dien rechtschapen braven man Elsene. Erg ongeluk. De slachters- gast Frans Biskop, in dienst in eene beenhou werij der Schildknaapstraat, was bezig do vleeschhaken te kuischen, toen zijne ladder uitschoof. De jongeling greep een der haken vast, doch deze schoot hem door de hand en de ongelukkige bleef hangen. Op zijn hulpge roep snelde de patroon toe, doch toen men hem poogde te verlossen, scheurde de hand door en het slachtoffer viel bewusteloos ten gronde. Hij werd in bedenkelijken toestand naar het gasthuis gebracht. Aangehouden. Eene dienstmeid, LeonieD..., die nog achttien maanden ge vang te doen had, wegens dief ten, tennadeele harer meesters gepleegd, is door een policie- agent van Elsene aangehouden en in het gevang der Minimen opgesloten. Stoutmoedige inbraak. Dieven dron gen in de kamer vau M. Depret. handels reiziger, St-Bonifaciusstraat. Zij plunderden de kleerkas en legden de hand op een gouden aakuurwerk met dito ketting, ter waarde van 400 fr. en op vele andere voorwerpen. Eene klacht werd ingediend. St-GiIlis. Slecht beloonde liefdadigheid. De echtgenooten D... Schollandstraat, hadden uit medelijden den zoon eener be vriende familie opgenomen, tothij eene plaats aou gevonden hebben. De kerel was uit Merxplas ontsnapt, hetgeen de echtgenooten D... niet wisten. Dinsdag moesten de echtgenooten D... eene boodschap doen. De jongeling bleef dus alleen te huis. Hij nam de gelegenheid te baat om de kleederen, het zilverwerk en de juweolen der echtgenooten D... te stelen en er mede op de vlucht te gaan. Toen hij reeds verscheidene voorwerpen verkocht had, werd hij door eenen policieagent herkend en aan gehouden. De ondankbare schurk is opge sloten. 4 Zuivere koffie doet velen nadeel. De Bitter peeën Trappisten doet iedereen goed. 1500 Vorst. Gestolen goed ontdekt. Maan dag hadden dieven ten nadeele der echtge nooten Geerls, Wielemans Ceupensdreef, verscheidene voorwerpen waaronder een kinderrijtuig gestolen. Dinsdag zag Mad. Geerts het kindorrijtuig voor de vitrien van eenen oud-kleerkooper der Kaatsbalstraat staan. Zij verwittigde de policie, en een deel van het gestolen goed werd aangeslagen. De dieven zijn gekend. St-Jans-Molenbeek. Botsing. De kar van den moeshovenier Van Moer, van Dilbeek, kwam Woensdag morgen om 5 ure, op den Ninoofschen steenweg in botsing met den stoomtram. Van Moer werd ten gronde geslingerd en met eene dubbele breuk aan het rechterbeen en eene diepe wonde aan den rechterslaap opgenomen. Anderlecht. Brand. In de fabriek Bollinckx, fabrikant van bougiën, steenweg van Bergen, is, men weet niet hoe, brand ontstaan. Het vuur brak uit in de groote schouw der toestellen dienend tot de stoking. Geheel de fabriek werd bedreigd doch de poinpiors verschenen snel ter plaats en kon den op een half uur tijds alle gevaar af weren. De schade is nogal groot. Cureghem. Woedende os. De hoeve knecht B. Verstappen van Ulrich-Kapelle, leidde Woensdagmorgen een os naar het slachthuis van Cureghem. Het dier werd on derweg woedend en sleepte zijn geleider over de velden. Verstappen werd opgenomen met gebroken rechterarm en wonden in den rug. De os werd bemeesterd en vastgemaakt aan een hoom doch hij verbrak zijne banden en verdween in de richting van Assche. Hever. Bloedige vechtpartijMet de kermis waren de jongelingen van Boortmeer- beek en Rijmenam hier samengekomen. Twist ontstond en men begon te vechten de messen werden getrokken en een zestal jon gelingen gekwetst. De gendarmen stelden aan die vechtpartij een einde en proces-verbaal werd opgemaakt tegen vier der vechters. Daar de mannen van Rijmenam het onder- had Karei spoedig het volste vertrouwen ge wonnen. Hy verweet zich dikwijls, hem niet dadelijk met alle openhartigheid gesproken te hebben. Hij verhaalde hem eindelijk de ware beweegre denen, welke hem aangezet hadden, om by hem binnen te treden en werk te vragen. Alhoewel hij aan den heer Derbin reeds door erkentelykheid en genegenheid was gehecht, verlangde hij nochthans zijn eerste bescher mer terug te zien hij dacht dikwijls aan hem en telkens als hij uitging, beschouwde hij met oplettendheid de gelaatstrekken der personen die hij ontmoette. Niet heel spoedig had hij bij den heer Derbin naar dien vreemdeling durven vragen,vreezen- de hem smart te veroorzaken, door te laten blijken, dat hij hem verlaten kon maar daar nu een wederkeerig vertrouwen zich tusschen hen gevestigd had. dacht hij dat het goed kon /.ijn and zyq nn-ester alles te zeggen, daar die het opzoeken van den vreemdeling behulpzaam kon zijn. Op zekeren dag toen Karei zich alleen bij zijn meester bevond, verhaalde hij aan den heer Derbin het voor hem onbekende gedeelte zijner geschiedenis, en vroeg, of hij in de straat, welke hij bewoonde, geen persoon kende, die hij zoo goed mogelijk afschilderde. Maar ofschoon de heer Derbin de straat sedert eenige jaren bewoonde, wis - hy i arel vol strekt geene inlichtingen te geven. Menschen en zaken, zeide Derbin, gaan in groote steden spoedig voorbij het is een aanhoudende stroom, die nooit stil staat en alles in zij snellen loop medesleept. Menschen volgen elkander op, huizen en kasteelen ver heffen zich daar, waar zich vroeger pleinen uitstrekten, en dat alles gebeurt zoo spoedig dat men zeggen zou, dat het door eene toover- spit moesten delven, kwamen zij 's anderen daags terug om weerwraak te nemen. Het was in eene danszaal dat zij Boortmeerbeeke- naars vonden, zoodat nogmaals een gevecht ontstond. Heel de danszaal werd verwoest. De gendarmen moesten andermaal de vech ters scheiden. M echel en. Doodelijhe val. De 50 jarige metser Frans Geeraerts, van Leuven, dio voor eenen aannemer zijner stad, te Mechelen aan het stadhuis werkte, is van eene stelling gevallen. Do ongelukkige werd met gebroken linkerbil en zware verwon dingen opgenomen. Zijn toestand laat weinig hoop over. Erg ongeluk. In het Arsenaal is het deksel van den ketel eener lokomotief afge vlogen. Een rijtuigkuischor, Fr. Verschueren kreeg het deksel op het hoofd en werd den schedel verbrijzeld. Zijn toestand is hopeloos. Antwerpen. Dokwerker gekwetst. De dokwerker, Jan Beuckelaars, van Sanvliet, is aan boord van het binnenschip Alost, ge meerd aan hangaar nr 60, erg gekwetst ge worden. Hij is naar het Verpleeghuis der Kipdorpvest, overgebracht. Overreden. De voerman Jozef Gys- sels, van Zoersel, is aan de Sl Michielskaai, uitgegleden en onder zijnen wagen terecht gekomen. Een der wielen liep hem over het lijf en de man moest erg gekwetst naar het Sle Elisabethga'Sthuis overgebracht worden. Brand. Verleden nacht is er brand ontstaan bij eenen wijnhandelaar der Coquel- hatstraat. De pompiers snelden spoedig ter plaats en konden de vlammen uitdooven. De schade bedraagt 1000 frank. Dievenbenden ontdekt. Door de aan houding van een jeugdigen dief, die in eenen tabakwinkel der Leopold de Waolstraat, si garen wilde stelen, zijn twee dievenbenden bestaande uit gasten van 14 tot 20 jaar ont dekt geworden. Een groot deel der leden zit thans reeds achter de grendels. Boom. Dieven op de vlticht gejaagd. Verleden nacht werden de inwoners der Hospitaalstraat en omliggende uit hunnen slaap gewekt door hulpgeroep. Dieven waren bij M. Van de Moorter, bestuurder der kost school Mannekens, langs achter binnen ge drongen. Een onderzoek werd dadelijk ingesteld. Niets was gestolen, daar de dieven door het hulpgeroep op de vlucht waren ge dreven. Turnhout. TreinbotsingGisteren morgend, liep een koopwarentrein de statie binnen, toen hij in eene botsing kwam met eenen reizigerstrein, die op een verkeerd spoor geloopen was, en manoeuvreerde om weer op het rechte spoor te geraken. De machinisten bemerkten het gevaar en konden gelukkig gedeeltelijk stoppen. Verscheidene reizigers alsook treinbedien- den werden licht gekwetst. St Denijs-Westrem. De moord op den jachtwachter. De bebloede kleederen van den jachtwachter Van de Voorde, te St De nijs-Westrem, waren Zaterdag in het schuur tje gelegd, in afwachting der komst van het parket. Maandag morgend waren de kleede ren ontvreemd, terwijl men het lijk van den jachtwachter waakte. Men heeft geen spoor der dieven. Audenaarde. Zelfmoord Dijnsdag namiddag, sprong een dronkaard, tusschen de molens der gebroeders Boulz, in het water. Hij kon gered worden, doch zette hot op een loopje en is sedert in zijne woning, Brood- straat, niet meer teruggekeerd. Men vreest dat hij nadien opnieuw zal in het water gesprongen zijn. Brugge. Ongeluk en zelfmoord Dinsdagavond, rond 8 ure, heeft men, aan het Krakeeltjelangs den ijzerenweg naar Blankenberghe, het lijk gevonden van een persoon, schijnende ongeveer 40 jaar oud. De schedel was ingestuikt en de beenen, aan de hoogte van den romp afgereden. Aan roede wordt daargesteld. Nauwelijks bemerkt de buurman de verandering, welke rondom hem gemaakt wordt. Indien gij geen betere inlichtingen hebt, voegde de heer Derbin er bij, vrees ik, dat gij vandaag zoover als morgen zyn zult, en ik raad u zelfs aan om er van af te zien het is nutteloos u hierover te vermoeien. En dewijl die man voor u slechts een kennis van een dag is, die u misschien reeds vergeten heeft, be grijp ik niet,waarom gij hem zoo*gaarne terug vinden. Men leeft in de stad niet als in het dorp wie weet, of hij zich zelfs wel verwaar digen zou u aan te zien Karei bad den heer Derbin niet duidelijk gezegd,dat de vreemdeling door zijne tusschen komst eene schoone betrekking beloofd had, als hij te Parijs kwam. Hij wist dus niet niet wat op deze verstan dige aanmerkingen te antwoorden. Doch zijn gezond oordeel deed hem begrijpen, dat alles wat zijn meester zeide, wol waar kon zijn, en deze gedachte troostte hem door de veronder stelling, dat de vreemdeling met zijne vleiende woorden slechts had willen bedriegen. Gedurende verscheidene dagen hield hy er zich niet meer mede bezig, en langzamerhand inziende, dat de tijd hem evenmin als zijn zoe ken helpen kon, bracht hij het zoo ver, dat hij de straat onverschillig door kon gaan en den vreemdeling geheel vergat. Dit was wel het beste wat hij doen kon Bij den heer Derbin werd hij geacht en bemind door meester en werklieden hy verdiende veel, en had reeds eene aanzienlijke som aan zijne moeder kunnen zenden. In een woord,hij bezat alles, wat noodig was, om gelukkig zijn. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2