Laatste Berichten Verband der pensioenkassen van Aalst en omliggende. Stadsnieuws. Kerkelijk nieuws Bisschoppelijke Middelbare School SPORTNIEUWS Kaatsspel. Weerkundige waarnemingen Tlx. Stevens, Officieele kwoteering Veertig f"nk' Men vraagt Te Koot Partij LAND BOUWGRONDEN Anderlecht. De slachtoffers derpetrool Donderdag avond, rond 9 ure daaldo Ldward Van Mindel, wonende in de Hey vaertslraat, mei eone brandende j4elrollainp in don kelder. De man struikelde f k vol van den trap de lamp ontplofte en de^lammeriu3 petrool stak de kleederen van Van Mindel in brand -Op z.ijn hulpgeroep snelden de geburen toe, di< le vlammen konden uitdooven. De toestar- van het slachtoffer is zeer bedenke- ïijk. Geen koffie zonder goede Bitterpeeën De liefhebbers van een goede tas zullen daar om de Bitterpeeën der Trappisten» Vincart gebruiken. Men vindt overal. St-Jans-Molenbeek. Doodelijh ongeluk. Vrijdag namiddag, rond 3 uren, werd do werkman André Vassaert, wonende in de Otle!straat, te Cureghem, in eene fabriek der Birminghamstraat, door het jachtwiel eener machicn gevat en ver weggeslingerd. Het slachtoffer bleef bewusteloos liggen, met broken rechterschouder, eene gapende wonde aan het hoofd en talrijke kneuzingen over het lichaam. Zijn toestand is hopeloos. In West Orégon is eene spelonk waarin eene wonderbare echo of weergalm bestaat De touristen verheugen zich met den echo als het ware vragen te stellen. Zoo bij voorbeeld roept men Kent gij de schoone Victoria de echo antwoordtJa. Wie maakt haar hartje kloppend en blij de echo antwoordt Hij. Wie aal Hij trouwen binnen het jaar 1 de echo antwoordt Haar. ÏÜOH reiziger, die zich goed had bevonden met THEOBROMA, krachtherstellend ge neesmiddel riep luid in de spelonk van West Orégon Wat wenscli ik dat alle flauwe lieden THEOBROMA namen De echo ant woordt Amen Jn alle apotheken. Hoofdapotheek: Gent DE MOOR, Burgstraat, 38. Prijs 3 fr. Te Aalst, in alle goede apotheken. Grimbergen. Jachtovgeluk. De koei- wachter Jan De Gacsstecker, 14 jaar oud, die eene koewachte, werd dooreenen jager van Merchtem, die naar een troep patrijzen schoot, in den rug geschoten. De knaap werd erg gekwetst. Leuven. Doodeljke cal. De 76 jarige Jan Grootaert is in ziji.e woning, Capucio- nen vloer van de trappen gevallen en op den slag dood gebleven. Antwerpen. Gevaarlijk spel. In de Schaliestraal. wierpen eenigc knapen met stokken naar elkander. De Gjarige De Smet, kreeg eenen stok in het oog, waardoor het zintuig verloren is. St-Antelinkx. Hevige brand. De pachthoeven van Frans De Neve en Pioter De Spiegeloer zijn mot heel den inboedel door brand in asch gelegd. Drie varkens en vijftig hennen zijn in de vlammen gebleven. De schade is aanzienlijk en slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Men deukt dat de brand te wijlen is aan kwaadwilligheid. Harelbeke.Kind verpletterd Don derdag namiddag zat do ech'gonoole Camiel Van Hoe, herbc gierslerin de Boterpotslract in huis met haar 2 jarig dochterken op den schoot. Het kind sprong op den grond en liep buiten, waar het verrast en overreden werd door eenon bierwagen die juist voorhij reed. Het ongelukkig wichtje werd de borst verpletterd en was op den slag dood. De droefheid der ouders is onbeschrijflijk. Wetteren. Eercteckcn, Bij Konink lijk besluit van 8 September 1910, is het bur gerlijk cereteeken van 1" klas verleend aan don heer Gustaaf De Winter, griffier van het Vredegerecht des kantons Wetteren, tot be looning der diensten door hem bewezen ge- durendo eene loopbaan van ruim 25 jaar. Dendermonde. Brand. Vrijdag namiddag, rond 12 1/2 uur, is brand ontstaan in de woning van J. Bioseman, St-Jacob- straat. Het vuur had reeds eene groote uit breiding genomen, toon de bewoners het bemerkten. Met de hulp van dn geburen kon men den brand blussche» vooraleer de pom piers ter plaats waren. De oorzaak is onbekend en de schade die niet zeer aanzienlijk is, wordt door verzeke ring gedekt. Verdronken. Zaterdag morgend. viel do genaamde Derboven; wonende in de Veerstraat, in de schelde. Men kon den onge lukkige niet redden. Het slachlofler was slechts 17 jaar oud. Denderhautem. Oude muntstukken ge vonden. Jozef-Goubert De Saedclccr, van Denderhautem-Leebeke, heeft tijdens hel delven, in zijnen hof, eenen pot, gevuld met oude zilveren en gouden munten gevonden. Allen dagleekenen van do jaren 1600. Schielijke dood. Dezen morgend is M. Donalus Hautman, gewezen gemeente ontvanger, sohielijk overleden. Gent. Rijtuigongeluk. Hel paard van den heer H... eigenaar, wonende Volder straat, in een licht rijtuigje gespannen, glib berde in voormelde straat uit en plofte ton gronde. De koetsier werd door den schok van zijn bok geslingerd, en moest in bewuste- loozen toestand naar do woning zijner meesters gebracht worden. Het paard werd in zijn val ernstig aan den hals gewond. Knokke-aan-zee. Schrikkelijk ongeluk. Vrijdag namiddag rond 4 1/2 ure reed een automobiel, geleid door den graaf de Burlet. in volle vaart tusschen Zoute en Knokke. Aan een draai der baan, botste de automo biel op Mev. De Windt, van Aalst, die daar met haar vierjarig kind wandelde. De arme kleine werd op den slag gedood en de moeder gekwetst. Het kleine slachtoffer is het kind van den heer notaris Do Windt, liberaal gemeente raadslid, te Aalst. Te Sottegem heeft de algemeene vergade ring plaats gehad van het Verbond dei- pensioenkassen van Aalst en omliggende onder voorzitterschap van hoerR. Moyersoen, volksvertegenwoordiger. De leden waren talrijk opgekomen. De heer voorzitter opende de vergadering, met zijne voldoening over de goede opkomst der leden uit te drukken, en deze tc verwelkomen. Daarna richtte de heer Omer Van Lierde, ondervoorzitter van het verbond eenige woorden tot de maatschappijen van het kan ton Sottegem welke hij bijzonder aanzet om hel schoon werk der pensioenkassen meer en meer te verspreiden. De rekening gaf eenen bloeienden toestand te kennen, voor de kas van het verbond. De heer Schrijver, in de lezing van het verslag, begon met in naam der 12,269 aangeslotene leden hunne beste gelukwen- schen toe te sturen aan den heer voorzitter, welke nu als Volksvertegenwoordiger in de Kamer gaat optreden, hem eene lange en werkzame loopbaan wenschende (algem. toejuichingen.) Uit het verslag van den heer schrijver blijkt dat het verbönd op 31 December 1909, 98 aangeslotene maatschappijen telt met 12,269 leden, waaronder 1054 nieuwe leden in 1909 aangewonnen. De gestorto som be liep in dit jaar 72,762 fr. Sedert het bestaan van het verbond (1902) hebben de aangeslo tene maatschappijen reeds 374,668,50 fr. aanmoedigingspremiën en 122,987 fr. toela gen ontvangen, hetgeen te zamen bij het half miljoen uitmaakt. 't Is waarlijk met voldoening dat wij jaar lijks die cijfers opgeven. Ook meenen wij dat zij nog aan vele verblinden, in zake van pensioen, de oogen zullen openen, om zich zonder uitstel bij de pensioenkas aan te sluiten. Na lezing van het verslag dankte de heer voorzitter en beloofde nog altijd meer en meer de billijke eischen der voormannen van de pensioenkas te verdedigen. Hij wekte de aangeslotene maatschappijen op, om zooveel mogelijk den landdag van den natiorialen bond op 19 en 20 September te Brussel bij te wonen. Hij gaf ook eenigen uitleg over de tabel van ons verbond in de Tentoonstellen, te Brussel geplaatst. Hij deelde ons het goed nieuws mede dat men binnen kort de hand aan het werk zal slaan, tot bereiding van het congres der maatschappelijke werken te Aalst in 1911. Daarna deod do heer Peyns,toezichter, eenige praktische bemerkingen nopens hot opmaken dor jaarlijksche rekening en tabellen; daarop volgdon nog eenige nuttige besprekingen en de lieer voorzitter sloot de vergadering met nog eens al de aanwezigen te bedanken en hun tc verklaren dat hij altijd ter beschikking zuu zijn, van al deze die zijne diensten zouden verlangen, (algem. toej.) Na de sluiting der vergadering werd er overgaan tot de uitreiking der verbondspre- miën aan de maatschappijen. ZONDAGRUST. Zondag 11 September, zal de dienstdoende apothcekvanM.Meirsch- haut,KorleZoutstraat, alleen openblijven, te beginnen van 12 ure des middags. Programma wan het Concert dat zal gegeven worden op Donderdag 15 September 1910, om 20 1/2 ure, door de Koninklijke Har monie, onder het bestuur van M. R. Lenssens. 1. Marche, 2. Thalia, openingstuk, Bouwman. 3. Concerto voor klarinet, solist P. Bendeix Mr D'lloir. 4. Si j'ótais Roi, fantanzij, gearr. Adam. door Paune. 5. En Cologne, mazurka, Weslz. BURGERLIJKE STAND VAN AALST GFROORTFN MannelUk geslacht 5) lfi GLBUUKl EJN vrouwelijk geslacht 1116 HUWELIJKEN. H. Van de Maele, voerman, met M. Van der Poorten, twijnster. L. De Neve, hovenier, met V. Temmerman, twijnster. F. Van Soetendaeh bediende, met L. De Buck, winkeldochter. R. De Neef, wever, met A. Schutyser, twijnster. P. Sergeant, werkman aan spoorweg, met V. Van der Hulst, twijnster. F. De Neef, houtza ger, metL. De Craeue, dienstmeid. OVERLIJDENS. D. Van Campenhout, zonder beroep, 58 jaren, Windmolenstraat. J. Van de Steen, man de Munter, landbouwer, 73 jaren, Botermelkstraat. A. Moreels», man Pots, schoenmaker, 23 jaren, Gasthuisstraat. J. Podevyn, weduwenaar Van de Velde, z. b. 60 jaren, Fahrickplaats. K. De Schryver," weduwenaar De Rjysschcr, landbou wer, 80 jaren, Gasthuisst var. C. Luycx, we duwenaar De Man, 62 jaren, Ouden Dendermond- schcn Steenweg. 1 kind onder de 7 jaren. Zondag 11° wordt in de St. Marlinus Kerk, den feestdag van H. Kruisverheffing gevierd. Om 40 ure Plechtige Mis. Om 4 ure Lof waaronder Sermoen. Vollen aflaat voor allen die tegenwoordig zijn in de Hoogmis. Schoone uitslag. De volgende leerlin gen van den Leergang van Boomteelt, gege ven door den heer J. Dc Clercq, te Aalst, hebben deze week het Diploma van boom- leellkundige bekomen jn do Staatshofbouw- school te Vilvoorden Kamiel Buys, Hofslóde Louis DcNaeyer, Scl ellebelle Jozef Rijinenhaut, Pollaere P. De Winne, Erondegem Felix Le Juste, Gijsegem. Per telefoon en telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» Schrikkelijke branden in Fransch* Noorden Te Marby- bij Walencijn, is eene fabriek waar 500 werklieden arbeidden, ten gron de afgebrand. De schade wordt op meer dan een miljoen geraamd. De kerk van Houdegem-bij-Hazebroeck, dagteekenende van het jaar 1600, is ook ten gronde afgebrand De schade is zeer groot. De oorzaak is onbekend. Er is verzekering. Schrikkelijke schipbreuk Op het meer Michigan, Vereenigde Staten, is een stoomer gezonken. Er zijn 29 slachi- ofters. Burgeroorlog in Abyssinië. De legers van ras Migaël en ras Olië kam peeren thans rechtover elkander. De gouver- neinentslroepen, onder leiding van Migaël, zijn veruit de sterkste. Werkstaking geëindigd. De groote werkstaking der Amerikaansche mijnwerkers is geëindigd. De werklieden hebben loonsverhoogiug bekomen. 72.000 stakers hebben reeds den arbeid hervat. De Engelsche spioenen in Duitschland De Engolsche spioenen, onlangs te Borkum op heeterdaad aangehouden, zullen in do maand Oktober aanslaande te Leipzich voor het Staatsgerecht verschijnen. De toestand der Czarina Men meldt uit Friedberg dat de toestand der czarina veel verbeterd is. Erg verbrand. Door het springen eener buis, is de werkman Prosper Van Gansen. werkendeinde zijdefabriek "La Viscose» erg verbrand geworden. Zijn toestand is be denkelijk. St Martensgestictit, Esplanade, Aalst De leergangen zullen hernomen worden Vrijdag 23 September. Do plechtige Mis van den H. Geest zal denzelfden dag te 9 uren ge zongen worden in de Sint Jozefskerk. Belangrijk berichtEene nieuwe afdeeling van Handelswetenschappen is in onze bis schoppelijke middelbare school ingericht. De lessen ervan zijn toevertrouwd aan bijzondere en ervaren leeraren o. a. aan den beer Fern. Casters, Licentiaat in Gezant- en Handels wetenschappen. Hoogleeraar aan de bijzon dere Handelsschool der Universiteit van Gent leeraar aan do hoogere Handelsschool van Antwerpen Voor verdere inlichtingen zich te wenden tot den E. H. Bestuurder dor school. Zele. Zondag, 12 September worden de 275 fr. prijzen van den grooten kampstrijd afgespeelt tusschen de volgende partijen Aalst, A. De Gelder Wieze, De ridder Hamrae, De Clerck St-Gilles, Emiel Snep- pe en Hamme-Zogge, Emiel Bogaert. HOPMARKT. AELST. De toestand der markt is kalm, met prijzen gedurig in afslag. De hop van 1909 is heden gekwotteerd aan Frs. 80 per 50 kgr. en deze van den nieuwen oogst, leve ring October-November, aan Frs. 62 1/2 per 50 kgr. De pluk tal Maandag algemeen zijn, tot hiertoe schenkt do waar volstrekt geene vol doening. lieden ter markt zijn or 54 balen te koop gesteld geweest dce werden verkocht aan Frs. 65 tot Frs. 92 1/2 per 50 kgr. De kwaliteit liet echter veel te wenschen POPERINGHK. De toestand der markt is zeer kalm met prijzen in daling. De pluk gaat langzaam vooruit. Do op brengst is goed, eh do kwaliteit schenkt vol doening. Men koopt bij de landbouwers aan Frs. 55 per 50 kgr. Velo hop is reeds verkochten de planters verlangen aan genoemde prijs afstand van hunne waar te doen. ALSACE. Markt zeer kalm. De pluk is algemeen, en de liop geeft vol doening. Opbrengst goed. De prijzen verschillen van Frs. 75 tot Frs. 100 per 50 kgr., volgens verdienste der waar. BOHEMEN. Prijzen in afslag van fm tot 1per "0 kgr. De pluk is algemeen. J op brengst is minder dan voorzien, on de kwali teit wordt slechter. BEYERN. De prijzen verschillen van frs 100 tot 160 per 50 kgr. De toestand der markt is kalm, met prijzen in afslag. De kwaliteit schenkt voldoening.' Bij de landbouwers is er reeds veel hop ver kocht. ENGELAND. Do pluk zal Maandag toe komende algemeen zijn. po hop laat te wen schen. Geono verandering is er aan te stip pen betrekkelijk dc prijzen de markt blyJt kalm, ca de verhandelingen zijn nog klein. AMERIKA. Do laatste nieuwstijdingen berichten eone opbrengst van 10,000 balen minder dan voorzien. De markt is kalm, met eenige verhande lingen. HOPSEIZOEH 1910 Bericht aan de hopplantera en Coke ver bruikers. De Coke voor het droogen der hop en alle andere gebruiken is verkrijgbaar in de nieuwe gasfabriek van Aalst, Tragel, aan den prijs van 95 centiemen per hectoliter en aan 90 centiemen per hectoliter met 10 hectoliters genomen 2 Vreeselijke ontploffingen in Portugaal. Te Sao-Enteavo hebben Verschrikkelijke ontploffingen plaats gehad in de Staatspoe- dermagazijnen. Daar bevonden zich 20 ton poeder, 80,000 kardoezen en 2000 houwit sers. De bevolking nam verschrikt do vlucht. Er zijn geene dooden, maar 12 personen waaronder 8 soldaten, zijn gekwetst. Czaar en Keizer Czaar Nikolaas zal op 10eD Oktober aan staande eene samenkomst hebben met Keizer Willem. Do plaats der bijeenkomst wordt nog niet genoemd. De toestand In Spanje. De Spaansche Kamers worden op 3ü;:n Oc tober aanstaande, heropend. M. Canalejas zegt dat hij volle vertrouwen heeft. De minister van financiën wil eene omzet ting der Builcnlandscho Spaansche schuld. Het werk is hernomen te Bilbao, le Barce lona en overal waar de patroons cone ver mindering van een half uur daags toeston den. Het vliegen en de Fransche legeroefeningen Tijdens de legeroefeningen dor Loire, wel ke gisteren begonnen, zijn twee officieren vliegers met hunne toestellen gevallen. De toestellen werden beschadigd, doch de vlie gers zijn niet gekwetst. van M. Camiel Praetf opticien-specialiste Lange Zoutstraat, 6 Aalst, 10Sept., 15 ure: Barometer 766°8 Thermometer 18°1 WindNoord-Oost Vooruitzichtregenachtig WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Ivostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 9 BEURS VAN BRUSSEL. Leen wan Staat, Provin. Steden. Belgische leemug 1® r 3 -L 2® r 3 3® r 3 2,5 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuteiten3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Andcrlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1QAO O Brussel 1902 2,5 LlUN.se) 19032 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 1908 3,5 Laken 19023 tik 18603 18972 1905 2 Mechelen 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-OflHg 19043 Pt loos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 SEPTEMBER. 93.60 93.65 93.60 77 50 100.— 93.75 91/75 102.75 90.25 90.— 104.50 99.— ïoi 93.50 104.50 92.50 77.— 76^50 99Ï80 130!— 77.25 89.— 97.50 105^50 jg franks is de intrest van dui zend franks aan 4 °/0. yeertig franks is hot dagloon van twee weken voor velo werk lieden. betaalt men min voor goede Naai mac hien Phoenix of Original Victoria. ALFONS GHEYS MP.CAMCItN 77. LEOPOLDSTRAAT, 77 Belangrijk bericht. Ten einde voldoe ning te schenken aan de vraag mij door tal rijke personen gedaan, die door het slecht w*der verplicht waren t'liuia le blijven, laat rk u weten dat M. R. BlonJiau, fotograaf, in de Lange Zoutstraat, Aalst, zich Zondag, gedurende den heelen dag ter beschikking houdt van het geacht pulUtk. MARKTPRIJZEN Brussel. —Markt 9 Sept. Kalveren 245, prijs per kilo op voet fr. 1,00 a 1,25. Andcrlecht. Markt 8 Sept. Kalveron 1213, prijs per kilo op voet fr. 0,95 a 1,05, 11S, Leuven, 9 Sept. Landbouwtarwe 17,00 a 18,00; handelstarwe 17,50 rogge 13,75; voe- derhaver 16,00 hrouwhaver 16,25 koolzaadolie 60,00 lijnolie 95,00 strooi 4,20 hooi 6,50 bo ter 3,50; tarwebloem 27,75 gort Remy 31,75 tarwezemelen 11,75; lijnkoeken 21,50 eieren 2,80. Aalst, 10 Sept. Aardappelen de 100 kilogr. fr. 7,00 Boter de 3 kilos fr. 8,10 a 9,90 Room boter de kilo fr. 3,00 Eiers de 25 fr. 3,09 a 0,00; Ajuin de 100 kilos fr. 7 a 0; Viggens 't koppel fr. 70 a 80. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 168 klonten, wegende te zamen 1340 k. Compagnie Holla itdia, 15, Bergemeer- schestraat, 14, Aalst, Gréme Boter Extra 3,20 per kilo. Men vraagt kantwerkster in de omstreek van Wieze of Moorse!, goed het werk der echte bloemen voor strikwerk kennende en zich met het uitgeven van het werk kunnende gelasten. Jaarwedde en per honderd. Schrijven kantoor van het blad te Aalst, onder de letters M. L. B. 1875. Men vraagt eene dienstmeid voor alle huis werk. Gesloten huis. Ouderdom van 20 tot 30 ja ren. Goed loon.Zich tc bevragen ten bureele,Aalst. Eene kindermeid van deftige familie, 15 jaar, vraagt plaats. Schrijven bureele der Volksstem, te Aalst. C. D. W. 85. Te koop per occasie. Velo zoo goed als nieuw, weinig gediend, gekost 175 fr. voor 75 franken. 3 Nazaretstraat. Aalst. Te koop bij Paulinus Van Gysegem, hovenier, kasteel te Gijsegem gerariums, solvias enz. aan 15 de honderd minste levering. Qrondkrediet van België Naamlooze maatschappij gesticht in 1835 lc Geldleeningen mits hypotheek tc bekomen voor het bouwen van huizen, aankoop van gebouwen en landen, aan kleinen intrest, aflosbaar in eens of met kortingen. 2® Uitgaven van obligatiën, intrestende aan 3,50 fr. 's jaar6 zijnde eene verzekerde geld- uitzetting van eersten rang. Inlichtingen te bekomen bij M. PAUL EEMAN Leopoldstraat, 9, Aalst, alwaar te bekomen zijn alle inlichtingen over verzekeringen tegen brand, ongevallen op 't leven enz. AAA- OPENBARE VERKOOPING van EEN WOONHUIS, TE LEDE, aan het Kasteel. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Lede. Een welgelegen Woonhuis met Erve, gehucht Breemenhul, aan het Kasteel, groot volgens titel 2 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan den heer Bernard Vermeiren, ten zuido aan de Bree- menliulstraat, ten weste aan den heer Prosper Lanckman, en ten noorde aan den heer Constant De Kuiper. ZITDAGEN g September 1910 Ten 2 ure namiddag, tor herberg van den heer Jan Schelfhout, koopman in tabak en herbergier, te Lede, Kasteel. Er zal geen derden zitdag plaats hebben. OPENBARE VERKOOPING van eene goede binnen de Gemeente Vierzele De Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal ten verzoeke van wie het behoort op Donderdag 22 September 1910, om 3 uren namiddag, ter herberg van Gustaaf Becorms. te Zonuegem, open baarlijk verkoopen Een perceel Land, gelegen, te Vlierzele op het Katveld, gecadastreerd sectie E, nummer 273c, met eene grootte van 19 aren 80 cen tiaren, by titel en meting 22 aren 30 centiaren, palende Oost BogaertrVcrleyen, Zuid de Wed® Cosyns, West Bogaort-Verleyen, Noord den Heir weg. BESLISSENDE TOEWIJZING van Zaailanden, Hooilanden, Weiden, Wijmenier tc Burst, Letterhautem, Afeirel- behe, Maeter, Neder-Eename en Anseghem Op MAANDAG 19 SEPTEMBER 1910, om 1 ure namiddag, ter herberg van Camiel Van Melkebeke, tc Herzele aan do Statie, zal de Notaris DE VUYST te Borsbeke, openbaar verkoopen do navolgende goederen Gemeente Burst 1. Een Zaailand, op het Klein Baerdegem, sectie B, n. 98a, groot 37 aren 20 centiaren. Ingesteld Fr. 1,600 2. Een Zaailand, op het Klein Baerdegem. sectio B, n. 123, groot 16 aren 40 centiaren. Ingesteld Fr. 600 3. Een Zaailand, gelegen alsvoron, soctie B, n. 179,groot 37 aren 90 cent. Ingest. Fr. 1850 Gemeente Letterhautem 4. Eenen Wijmenier, op den Inlegkauter, sectie B, n. 339, groot 65 arou 60 centiaren. Boomprys Fr. 300. Ingesteld Fr. 1000 Gemeente Meirelbeke 5. Een Hooiland, sectio A, n. 38, groot 57 aren. Ingesteld Fr. 3300 6. Eon Hooiland, soctie A, n. 78, groot •25 aren 10 centiaren. Ingesteld Fr. 1000 7. Een Hooiland, sectio A, n. 19b, groot 9 aren 40 centiaren. Ingesteld Fr 500 8. Een Hooiland, soctie A, n. 23a, groot Hectare 35 aren 10 cent. Ingesteld Fr. 6000 9. Een Hooiland, sectie A, n. 29a, groot 37 areu 40 centiaren. Ingesteld Fr 2000 Gemeenten Maeter en Neder-Eename 10. Twaalf hectaren 8 aren 40 centiaren Bouwgronden, Landen en Weiden. Slechts gebracht op Fr, 50,000 Gemeente Anseghem 11Zeven hectaren 38 aren 90 cent. goede Zaailanden. Slechts gebracht op Fr 30,500 Voor alle inlichtingen zich te wenden ten kantcore van gcmeldco Notaris DE VUYST.

De Volksstem | 1910 | | pagina 3