liiËikl Laatst® Berichten PETIT-BEURRE Het Beiaardfeest Stadsnieuws. SPORTNIEUWS ScMeten Wielrij den Officiësis kwotesrln.Q WOONHUIZEN ZAAILANDEN KOOPHANDELSHUIS Wesrkundiga waarnemingen 0: Men vraagt Te Huren ot te Koop Erembodegem. Gepletterd. C. Van- derveken, manoeuver, 29 jaar oud, wonende te Erembodegem, werd Donderdag namiddag in de statie van St-Pioters-Jette drie vingers fijner linkerhand gepletterd tusschen een ten der en eene lokomotief. Meldert. Brand. Vrijdag namiddag was Egidius Do Glercq, voerman alhier, eenige rust gaan nemen bij zijne t' huiskomst van Brussel. Zekere L. Van den Broeck was in do nabijheid in een hopveld aan 't werk, toen hij een dikke rookwolk uit do kamers van De Clercq zag komen hij gaf het alarm en De Glercq, gelukte er nog in zonder lolsel nit het in brandslaande bed te springen. De brand was spoedig gebluscht. Er bestaat geen verzekering. Samenspraak gehoord in den Katholie ken Kring."Hoe oud zijt gij Ik ben nauwelijks 40 jaren. t Dan in den bloei des levens nog. En 't is alsof ik er zeventig ware. Hoe zoo Wel ja, ik heb geen krachten meer, ik ben seffcDS tendent adem, het minste werk dat ik doe begin ik te zweeten. ik word dom pig, 'k bon lichte moede, ik heb geen goes ting meer iets te hernemen ik gevoel wel dal ik een grooten krook in mijne gezond heid heb gekregen. Allons, allons, steek dat uit uw hoofd, beste vriend, verwerp al die zwarte gedach ten. Ik heb er alles voor gedaan en niets haat. De eenen zeggen het is de maag de anderen 't is llauwte, en al het voedsel dat ik neem, 'tis alsof het niet raakt. Ik heb gccnen moed meer vroeger, gij weet het was ik gelukkig van eens te mogen uitgaan en ik kon mij in trefielijkheid amuseeren. Ja, zeker, 'k herinner mij nog als wij tot laat in den avond zaten te teerlingen bij Lange Gust. En nu ge moet niet denken dat ik nog gedacht heb om uit te gaan, ik ben zwaar moedig en menschenschuw geworden. Ik geef geenen frank voor mijn leven Ehwel, Karei, geloof mij, er is nog be ternis voor u te hopen Zou 't waar zijn Zeker gij lijdt aan spieren- en geestes krachteloosheid. En zoo gij zijt, zijn er velen. En thans is er een wonderbaar middel uitge vonden dat u zeker zal Genezen. Dat middel heet THÈOBROMA. Het ge neest de flauwste menschen. Het zet de spie ren en den geest nieuwe krachten bij. Het zal u ongetwijfeld .de gezondheid terugschen ken. Ach Kon het waar zijn Beproef het, mijn vriend en binnen eene maand zijt gij een andere raensch ge worden Apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent. Te Aalst, bij alle goede apothekers. Opwijck. Arm en been gebroken. De 28 jarige Emiel De Plecker, wagenmaker van stiel en werkzaam in de Tentoonstelling te Brussel, was gisteren voormiddag in do Tentoonstelling bezig met eenen Wagen te maken. Drie zijner gezellen waren hem be hulpzaam. Zij tilden te zamen een zwaren wagen op. Doch daar de vracht te zwaar was lieten de drie gezellen los en stortte de wagen op De Plecker. Deze werd gansch den linker kant gepletterd, hij bekwam twoe erge hreuken eene aan den arm en eene andere aan het been. Men bracht de ongelukkige naar de woning van eenen doktoor die hem verzorgde en licm naar zijne woning deed vervoeren. Hier werd hij aan de geneeskun dige zorgen Dr. Jos. Wanens toevertrouwd. Zijn toestand is voldoende. Kriebelachtig. Het is nu drie weken gele den, Stien trok naar Leuven om de lessen der Sociale Week bij te wonen. Hij zat op den trein met nog eenige werkbroeders en eenen vreemden heer die geheel verslonden was in het lezen zijner gazellen. Wanneer nu de trein voor den eersten keer stil stond ('t Was te Schaarbeek, geloof Ik) scheen die vreemde heer zoodanig be kommerd, alsof hij afstappen moest en vrees de overgevoerd te worden hij stond recht, ging angstig wog en weer en keek langs heide kanten uit... en ging dan weer in den hoek neerzitten... doch weldra, nog twijfelend, keek rond en sprak een der reizigers aan, die rechtover hem gezeten was en vroeg beleefd «Waar zijn wij hier en Stien, ook beleefd, antw oordde In derde klas, Mijnheer Moorsel. Aardappeldieven. Verle den nacht werden ten nadeele van de wedu we Van den Stoen 5 tot 600 kgr. aardappels gestolen. Do dieven moeten ongetwijfold met paard en kar afgekomen zijn om d en kuit te vervoeren. Reeds begint men overal rond de Groote Markt te tooien en voorbereidselen to maken voor de verlichting. Deze belooft prachtig to zijn, daar allen wedijveren om den voorgevel van hun huis aoo lief mogelijk te maken. Wat nu eigenlijk het Beiaardkoncert be treft het zal een waar kunstgenot zijn voor de kenners. Vrijdag avond werd eene herhaling ge houden van de Herinnering der Rubens- eantate voor muziekkorps, thebaansche trompetten en beiaard. Liet de eerste uitvoering, Vrijdag avond wat te wenschen, de tweede was reeds mer kelijk beter, on wij verhopen dat dezo Zon dag in de perfectie zal zijn. En nu dat het weder zich goed boude, en do neringdoenden van Aalst zullen eenen goeden dag hebben. Hef Album herinnering aan het Beiaardfeest, bevattende de portretten der 13 kommissieleden, het portrot van den voorzitter M. Gustaaf Pape, toondichter, de kceren Karei en Modeste De Metle en Alfons Schjnckcl, beiaardiers, het Belfort van Aalst, alsook do volledige programmas der verschillige konserlen welke bij het feest zullen gespeeld worden, is te verkrijgen ten bureele van het dagblad De Volksstem Kerkstraat, 9, Aalst, aan den prijs van 10 centiemen. 1"xyvwr- EINDE SEIZOEN. Programma van het Concert wel ke zal gegeven worden op het kiosk ter Groote Markt, op Donderdag 29 September 1910, om 20 1/2 ure, door de Koninklijke Harmonie, on der het bestuur van M. R. Lenssens. 1. Le Vengeur, marsch, Langlois. 2. Si j'étais Roi, openingstuk, Adam. 3. Rigoletto, fantasia, (hervraagd) Verdi. 4. Des amours d'un Rossignol, pour petite flute, Damaré. 5. La Veuve joyeuse, fantasia, F. Lehar 6. La Brabangonne, V. Cnmpenhopt. Solisten: M.M. D'hoir, D'hondt, Heiremans. De Clippel en Breynaert. De dactylographie te Aal9t. Mejuffers Magdalena Van Geem. uit Erem bodegem, Louisa Schelstraete en Anna Do Vos, uit Aalst, leerlingen van het gesticht der Damen van Maria, hebben gisteren, Vrij dag het examen van dactylographie (machien- schrift) afgelegd. Dit examen was voorgeze ten door den heer J. Meymans, bestuurder van het Nationaal Instituut der Stenographie te Brussel. Alle drij bekwamen het diploma met groo te onderschijding Wij vernemen dat nieuwe leergangen van dactylographie, alsook van stenographie (snelschrift), begin October, in het gesticht der Damen van Maria zullen geopend worden. ZONDAGRUST. Zondag 25 September, zal de dienstdoende apotheek van M. Mé- ganck, Leopoldstraat, alleen open blijven, te beginnen van 12 ure des middags. BURGERLIJKE STAND VAN AALST GFROfVRTFN- Mannelijk geslacht 7 „0 GLBOOK1BIN Vrouwelijk geslacht 13) HUWELIJKEN. H. Kettenmeyer, verific. der douanen, met L. Singelyn, zonderberoep. F. De Storcke, wever met C. Van der Haegen, twijnster. F. Van den Bergli, gladslijper, met M. Buyl, twijnster, J. Keymeulen, kleermaker, met M. D'Hondt. kleermaakster. OVERLIJDENS. C. Herckenrath, weduwenaar Salomon, zonder beroep. 65 j. Ouden Dendermondsche steenweg, M. Haeleydt, fabriekwerker, 25 jaar. Bosch- veld. J. Van Balen, huisschilder, 59 jaar. Windmolenstraat. V. Bauwen», scholier, 10 j Langeridder straat. P. Waeytens, weduwe naar Vinck, kuiper, 50 jaar. Grooten Bolleweg. 3 kinderen ondor de 7 jaar. Gemeente Gysegem. Handboogmaatschappij. Inhaling eener nieuwe Wip. Schieling op Zondag 2den Octo ber 1910. Vooruit 100 fr. Begm om 2 ure. Op Maandag 3deB October. Vooruit 30 fr. Begin om 3 ure. Velodroom van Karreveld. Ter gelegenheid der aankomst van den koers Sedan-Brussel, voor liefhebbers, wordt op de velodroom van Karreveld een drie urenkoers gegeven voor beroepsrijders. Zijn reeds ingeschreven Doerflinger. Defraeve, Sales, Dewaido, Buyl, Wilmots, Everaerts, Gassiers, de Hollander, Duquenne, Catullo, Sauvelon enz. Men verwacht nog de inschrijving van verscheidene beroemde rijders. HOPMARKT, AALST. De toestaud der markt is zeer vast met prijzen gedurig in opslag. Er zijn be langrijke zaken in den handel afgesloten ge weest, aan Frs. 65-67,50 per 50 kgr. Vele koopers bieden zich heden aan genoemde prij zen aan. Bij de landbouwers heeft men tot Frs. 70 per 50 kgr. voor de goede kwaliteiten betaald, terwijl men voor de waar van slechte hoeda nigheid, weinig of geen koopers aantreft. De pluk zal toekomende week afgeloopen zjjn. De 71 balen lieden ter markt te koop ge steld, zijn zeer snel verkocht gowocst aan Fr. 65 tot Frs. 95 per 50 kgr., volgens kwaliteit en verdienste der waar. POPERINGIIE. Sinds eenige dagen is or eene vermeerdering van Frs. 5 per 50 kgr. Bij de landbouwers is er reeds vele hop verkocht; do planters staan moeilijk hunne waar afde prijzen deze laatste dagen betaald, zijn van Frs. 57,1/2 tot 65 por 50 kgr. De pluk mag als geëindigd aanzien worden. De beste kwaliteiten worden naar Engeland verzonden. ALSACE (Haguenau). De markt is zeer vast met prijzen in opslag. Bij de landbouwors is er reeds een groot deel der hop verkocht. De waar schenkt gansche voldoening de pluk is bijna afgeloopen. De prijzen aan do planters betaald, verschillen van Frs. 75 tot Frs. 125 per 50 kgr. BEY'ERN (Nuremberg). De prijzen zijn sinds eenige dagen niet meer gedaald, de toe stand is^echter kalm, en de verhandelingen ter markt verminderen de slechte kwaliteiten vinden geone koopers. De planters staan ge makkelijk hunne waar af,ook is er reeds vele hop verkocht. BOIIÉME (Auscha). De pluk is geheel en al gedaan de opbrengst is goed. Vele vraag is er voor de goede kwaliteiten deze behou- hunnen prijs, terwijl de prijzen voor de waarvan slechte kwaliteit cénigzins dalen. Ongeveer de helft der hop is reeds in de handen der handelaars. ENGELAND (Londen) De markt houdt stand, zonder verandering der prijzen. De pluk is gedaan, en de opbrengst minder dan voorzien. De landbouwers verlangen niet hunne waar aan de huidige prijzen af te geven 't zij frs. 100 tot frs. 150 per 50 kgr. volgons verdienste. AMERIKA. Geene verandering is er in den toestand der markt, aan te stippen. De prijzen houden stand. Men gaat voort met be langrijke aankoopeu by de planters te doou. Pen telefoon en telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM Eene halsrechting in Frankrijk. De metsersgast Vaucon, die op 69 Juni laatsleden te Remencourt den veekoopman Gavoille vermoordde, en eene som van 4000 fr. ontroofde, was door bet Assisenhof ter dood veroordeeld. Vrijdag werd de moordenaar, wiens ge- nadevraag verworden was, te Rcmirecourt terechtgesteld. De twee broeders van liet slachtoffer, woonden do onthoofding bij. Een 15 Jarige moordenaar. Een 15 jarige fabriekwerker heeft in het bosch van Bosmont.een zijner werkgezellen vermoord en zijn half maandelijkscb loon, 25 fr. ontstolen. De jonge moordenaar is door de gendar men aangehouden. Echtelijk drama. Een dagloon er Jules Foucart, 27 jaar oud, wonende te Cantóleu-Lambersart, Frankrijk, heeft zijne echtgenoote, Bertha Prouvost, 21 jaar oud, doodgeslagen met eenen hamer en zich daarna verhangen. De twee lijken werden gevonden toen het drama reeds verscheidene uren gebeurd was. Gevangen ontsnapt en terug gevat TeFigueras, Spanje, zijn 21 gevangenen, allen ter dood veroordeelden, of dwangar beiders, er in gelukt te ontsnappen. Zij konden terug gevat worden te Porlhus, op het oogenblik dat zij do Fransche grens zouden overtrekken. MARKTPRIJZEN Aalst> 24 Sept. Aardappelen de 100 kilogr. fr. 8,50 Boter de 3 kilos fr. 9,00 a 9,SI Room boter de kilo fr. 3,20 Eiers de 25 fr. 2,75 a 3,00; Ajuin de 100 kilos ir. 7.50 a; Viggens 't koppel fr. 70 a 80. BEURS VAN BRUSSEL 23 SEPTEMBER. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1* r 2* r 3» r Kongo uitkeerba&r4 Kongo (Loten) fl Annuteiten3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan.iJuli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 1905...2 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 18%2 Elsene 18803 1908 3,5 Laken 1902.3 Luik 18603 1897 2 Mochelen 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Oillis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)8 Verviers 1873 3 1893 3 93^40 93.50 93^50 93/75 102^75 102!50 90.— 90.— 104.75 105.— 97.75 10L— 101.25 93.75 94.— 104.— 91.75 92^— 78.— 77.75 76.75 76^75 89.— 99.— 99i05 129Ï50 77.5») f7.75 88.50 89.— 8S.45 90^50 52^0 52i75 105.50 OPENBARE VERKOOPING van een ïDeljLixiscle Hofstede te BAARDEGEM, Hoogstraat De Notaris DE GHEEST, te Aalst, z:il met gewin van palmslag en gelagen, in het optubaar verkoopen Gemeente Baardegem. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen aan de Hoogstraat, groot volgens titel 10 aren 40 centiaren, en gekadastreerd wijk A, nummers 291 f en 293B, met eene grootte van 10 aren 20 centiaren, palende ten Oosten aan «le Straat, ten Zuiden aan den heer Adolphus Van llimbeeck, ten Westen aan de Kinderen Dc Clercq en ten Noor den aan den heer Adolphus September. Bewoond en gebruikt door den heer Jan-Bap- tiste De Ridder. ZITDAGEN Instel, Vriidag 14 ,mA Verblijf, Vrijdag 28 j 0ctol>er 1910. om 2 ure namiddag, ter herberg De Steenweg-, bij den heer Gustaaf Timmermans-De Clorck, te Baardegem, Hoogstraat. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Aalst-Mijlbeek, Erembodegem en Kerkxken. De Notarissen BRECKPOT en DE GEEST beiden te Aalst, zullen met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Stad Aalst. Eerzte koop Een huis met fijne erve, gestaan en gelegen te Aalst, aan de Houtmarkt, geteekend nummer 15, gekend bij kadaster sectie B nummer 421x met eene grootte van 70 centiaren, houden de van d'eone zijde aan een huis van d'erven van madame Van Vaerenberg-Coppens, van d'andere zijde en van achter aan den heer Jaak Coppens. Bewoond door Frans Van der Eist aan 3,80 fr. per week. Aalst-Mijlbebe. Tweede koopEen huis met zijne erve, groote poort, magazijn en verdere afhankelijk heden gestaan en gelegen Aalst.-Mijlbcke aan do Brusselschen steenweg, geteekend nummer 11, g'-kend bij kadaster sectie G nummer lr, met eene grootte van 3 aren 60 centiaren houdende v ii d'eene zijde aan den volgenden koop en aan «l'lioer Charles Do Ndeyer, van de andere zijde de weduwe Jan-Baptiste Van der Steen en van achter aan den trekweg van den Dender. Bo- WMond door den medeverkooper d'heer Tlieopkile Van Vaercnbergh. Twee officieren verdwenen. De luitenanten do Colores en Moubrj, van het 4e regiment koloniale infanterie, te Tou lon, wareu Woensdag met een schuitje in zee gestoken. Zij moesten Vrijdag morgend terug in do kazerno zijn. Men heeft Z8 tot hiertoe nog niet terugge zien. Twee torpedos zijn uitgevaren om hom te zoeken, doch do booten kernfen onver- richterzake terug. Fo i Spaanscho yacht hoeft in zee dc schuit, waarin de oflicieren waren uitgevaren^ ver laten teruggevonden. Een trein in den stroom gevallen TJit Goodwin (Kansas) meldt dat een reizi gerstrein nabij Clayton in den stroom geval len is. De brug was ten gevolge der stortregens weggespoeld geworden. De lokomotief ligt minstens 7 meters onder water. 20 lijken werden tot biertoe reeds opgehaald. Talrijke reizigers werden erg gekwetst. Gevechten op de Turksche grens' Nabij Kassabla 13 een verwoed gevecht ont slaan tusschen eene afdeeling Turksche troe pen en oene bende van onbekende national!; teit. Hot gevecht duurde drie volle uren. Drie komitadjes werden gedood. Nabij Prevesa poogde eene Grieksche bende over de Turksche grens te komen. Eene bot sing bad plaats met de grenswachters. Na twee wachters gekwetst te hebben, moesten do Grieken evenwel het veld ruimen. Derde koop Een huis met zijne afhankelijk heden, gestaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke, aan den Brusselschen steenweg nevenst voorgaande, geteekend nummer 13, gekend bij kadaster sectio G nummer 1 u, met eene grootte van 70 cen tiaren, houdende van d'eene zijde aan d'heer Charle* De Maeyer «a vu» d'andere zijde aan den tweedon koop. Bewoond door den lieer Joseph Van de Weghe aan 18,00 per maand. Viende koop Een huis met zijne afhankelijk heden, gestaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke op den Bergenkouter, gekend bij kadaster sectie F nummer 688 R en deel van de nummers G88h en 68Sl, groot bij meting 2 aren 81 centiaren, palen de Oost Philemon Coppens, Zuid mot de helft aan de Bergenkouterbaan den zesden koop, West den vijfden koop en Noord René De Smet. Bewoond en gebruikt door Petrus Verhulst aan 3 fr. per week met de helft van koop zes. Vijfde koop Een huis met zijne afhankelijk heden gestaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke, op den Bergenkouter, nevenst voorgaande, gekend bij kadaster sectie F nummer 6S8i en deel van de nummers 688a en 688l, groot bij meting 4 aren 14 centiaren, palende Oost koop 4, Zuid met de helft van den Bergenkouterbaan koop'6 en|Noord René De Smet. Bewoond en gebruikt door Joseph Van den Bossche aan fr. 3,00 per weck met de helft van koop 6. Zesde koop: Een perceel land, gelegen te Aalst- Mijlbeke, »p den Bergenkouter, groot bij meting II aren 22 centiaren, gekend bij kadaster sectie F deel van nummer 688c, palende Oost Philemon Coppeus, Zuid met het baantje mijnheer Felix De Hert, West mijnheer Burny en Noord met de helft van de Bergenkouterbaan aan de koopen 4 en 5. Gebruikt door Petrus Verhulst en Joseph Van den Bossche. Gemeente Erembodegem. Zevende koop Een perceel land, gelegen te Erembodegem, aan de Galgenstraat, gekend bij kadaster sectie A, nummer 1996c, groot 9 aren 86 centiaren, palende Oost den weg, Zuid mijn- lieer André Dirickx, West mijnheer Ililono De Cock-Langclet en de weduwe Petrus Boterbergh, Noord d'heer Francois Van Vaerenbergh-Roso- let. Gebruikt door sieur Meert, te llekelgem aan fr. 15,00 's jaars. Gemeente Kerkxken. Achtsteen laatste koop Een perceel land ge legen te Kerkxken, gekend bij kadaster sectie B nummer 772n, met eene grootte van 10 aren 90 centiaren, palende Oost Philemon Van de Bcrghc te Haeltert. de kinderen Callebaut en Alfons Schollaert, Zuid de weduwe Baeyens-Van den Bruele en d'heer Petrus Coppens te Wieze, West Philemon en Emerence Van den Berghe en Noord Jan-Baptiste Goossens.Gebruikt door sieur Van Oudenhove, te Kerkxken aan 10,42 fr. 's jaarö. Op te leggen boomprjjs fr. 550. ZITDAGEN.' .Instel, Dijnsdagll) ïmn Verblijf Dijnsdag 18 Octolier I910 telkensom 2 ur<m namiddag, te Aalst., Geeraards- bergschestraat, ter estaminet De Groenpoort bij de weduwe van d'heer Jean Wellckcns. Om uit onverdeeldheid te scheiden. VENDITIE VAN JVt El TT 33 33 31_i St Mobilaire voorwerpen, Landbouwersalem Ponney - paard, Hennen, Duiven, Hooi Strooi en Gerij te Aalst-Mijlbeke, aan den Brusselschen Steenweg! De Notarissen BRECKPOT en DE GHEEST, beiden te Aalst, zullen ten huizo en woonst van den heer Th. Van Vakrknbergh - Coppens, te Aalst-Mijlbi-ke, aan den Brusselschen Steenweg, op Donderdag 27 October 1910, om 9 uren voormiddag,openbaarlijk verkoopen,al de aldaar te bevinden meubels en mobilaire voorwerpen, als Keukenjacht met toebehoorten, kommodekas, regulateur,tafels,stoelen,coulissetafel in accajou, tapijten, linoleum, 2 zetels èn 12 gecanueleerdc stoelen, petrollustcr, quinquets, pendule, kande labers, eene hoeveelheid postuurkens, buffet in accajou, tafel- en dessertservies, koffleservies, champagne- en wijnroomers, karaffen, bloem vazen, heiligen beelden, Lieve Vrouwbeeld onder bokaal, Christusbeeld in massief koper, 2 lede kanten in wit hout, ledekant in olmen hout, ledckant in accajou met ressort, wollen matras sen, huppelingcn en kussen, pluimen matras, huppoling en kussens, ronde tafel, groote kleer- kas, lijuwaadkas en andc-re kaskens, bedhemel, zetel, Ijzeren kasken, kommode, lavabos, nacht tafels, droogstok,lavabogarnituur, toiletspiegel, 2 oude kandelaars in wit metaal, wekker, stoof met toebehoorten, pupiter, manden, koffers, lan- taarnen, vogelmuit, eene hoeveelheid boeken, koekpan, wafelijzer, naaimaehien, wasehmachien, stors en gordijnen en al het ijzeren-, gleizen- cn aarden k< ukengerief, kortewagen, rolblok. lad ders, kuipen, emmers, eene hoeveelheid hooien strooi, slijpsteen en meerandere voorwerpen. 12 hennen en baan, 8 duiven, schoon en goed PONNEY-PAARD, voituur op vier wielen, dog- kar en camion. De venditie zal geschieden op gewone voor waarden en tijd van betaling voor de koopen boven de 10 fr., mits borgstelling en betalende comptant hot ongeld. De koopen tot en met 10 fr. zullen komptant moeten betaald worden. Oud uit «verdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van een schoon alsmede van andere ■W O O TV H XJ I Z E IV TE AALST. De Notarissen De Ghsest en Breckpot te Aalst, zullen mei gewin van palmslagen cn gelagen, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Fersto koop Een schoon cn welgelegen koop- handelshuis, hebbende groot magazijn met be- zoadore ingangspoort, gestaan ten voorhoofde in de Zon nes tra at, geteekend nummer 11 en geka dastreerd wijk A, nummers 1876c cn 1S76d, met •ene grootte van 3 aren 50 centiaren. Bewoond door den lieer Arthur Thybaert. Tweede koop Een huis en grond gestaan en gelegen aan de Houtmarkt, geteekend nummer 14, en gekudastreerd wijk B, nummer 421 w, met ne grootte van 60 centiaren. Bewoond door Thoophiie en de weduwe Van den Bergh. Derde koop Een huis en grond gestaan en ge legen aan do Houtmarkt, geteekend nummer 20, on gekadastreerd wijk B, nummer 421 k, met eene grootte van 60 centiaren. Bewoond door den beer Amand Schelfhout. Vierde koop Een winkelhuis, gestaan en ge legen op den hoek der St-Jansstraat en der Hout markt, geteekend nummer 2, en gekadastreerd ijk B, nummer 421 q, met eene grootte van 50 centiaren. Bewoond door jufvrouw Euphrasie Van Baelen. Vijfde koop Een huis en grond gestaan en gc- legeu in de St-Janstrant, geteekend nummer 4, en gekadastreerd wijk B, nummer 421 r, met eene grootte van 50 centiaren. Bewoond door Frederic Ernest en weduwe Vau den Abeele, Zesde koop Een huis cn grond gestaan en ge logen in de St-Jansstraat, geteekend nummer 6, en gekadastreerd wijk B, nummer 421 r, met grootte van 40 centiaren. Bewoond door Frans Van der Paelt. Zevende koop Een huis en grond, gestaan en gelegen in de St Jansstraat, geteekend nummer 8, en gekadastreerd wijk B, nummer 421 d2, met eene grootte van 50 centiaren. Bewoond door juffr. Angelic Van den Broeck. Achtste koop Een huis en grond gestaan en gelegen in de St-Jansstraat, geteekend nummer 10, en gekadastreerd w ijk B, nummer 421 c3met eene grootte van 40 centiaren. Bewoond door Frans De Schrijver. Negende koop Een huis en grond, gestaan cn gelegen in de Windmolenstraatgeteekend num mer 11, en gekadastreerd wijlt A, uummer 18U9 z3, met. eene grootte van 30 centiaren. Bewoond door de weduwe Jan-Baptist De Goet. Tiende koop Een huis en grond, gestaan en gelegen in de Windmolenstraat, geteekend num mer 13, en gekadastreerd wjjk A, nummer 18UG a4, met eene grootte van 30 centiaren. Bewoond door Charles De Schrijver. ZITDAGEN. vXI: "4 19 October 1910 Ten 3 uren namiddag ter herberg - Do Boyzo Van Amsterdam - bij den heer Charles Van deu Bossche- De Wilde, te Aalst, Groote Markt. A- Belangrijk bericht. Ten einde voldoe ning te schenken aan de vraag mij door tal rijke personen gedaan, die door het slecht weder verplicht waren t'huis te blijven, laat ik u weten dat M. R. Blondiau, fotograaf, in de Lango Zoutstraat, Aalst, zich Zondag, gedurende den heelen dag ter beschikking houdt van het geacht publiek. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Lange Zoutstraat, 6 Aalst, 24 Sept., 15 ure Barometer 769°2 Thermometer 13°6 Wind Noord-Oost Vooruitzichtregenachtig. Men vraagt goede kleermakersgast, 3 fr. per dag of volgens bekwaamheid, bij Francois De Rybel-Sermens, Nieuwe Laan, 133,Vilvoorde. 6-5 Men vraagt goede kantwerkster, alsook per sonen om bet werk uit te geven. Zich te wenden bij V. Van Rossen-Ghysels, Deudcrhautem. 6-6 1501 Qrondkrediet van België Naamlooze maatschappij gesticht in 1835 1* Gcldlecningen mits hypotheek to bekomen voor het bouwen van huizen, aankoop van gebouwen en landen, aan kleinen intrest, aflosbaar in eens of met kortingen. 2* Uitgaven van obltgatiën, intrestende aan 3,50 fr. 's jaars zijnde eene verzekerde gcld- uitzetting van eersten rang. Inlichtingen te bekomen bij M. PAUL EEMAM Leopoldstraat, 9, Aalst, alwaar te bekomen zijn alle inlichtingen over verzekeringen tegen brand, ongevallen op 't leven enz. To Huron of to Koop eene fabriek ge legen te Ninove, met een stoommachien Nolet van 40 paarden kracht, en eenen ketel Bailly-Malhot, van 60 paarden en 12 atmophóres. Alles gemaakt in 1907. Verders, eene lintzaag van Panhard on Lovassor te Parijs. Poulies, 1,50 m. diameter. Wagen 12 m. lang. Zich te bevragen ten bureele van 'tülad.

De Volksstem | 1910 | | pagina 3