BUITENLAND. THERESA Nog een vlieger gedood NIEUWSBERICHTEN. het Staatsblad FRANKRIJK DU ITSCH LAN D ENGELAND SPANJE OOSTENRIJK. RUSLAND. AMERIKA Burgerlijk eereteeken. liet kruis van |ls,e klas is toegekend wegens ruim 35 jaren nienst aan M.M. C. Lootens. schepone te iLophem en ridder F. Soenens, burgemeester van Sint-Denijs-Weslrem. liet kruis van 2* klas is toegekend aan 'M. Desmet, te Brussel. De medalie van 1* klas is toegekend aan 'MM. De Bill©, te BrusselLuyckx, te Leer- ibeek A. Gilta, gewezen gemeentesekretaris Wan Appels F. Boone, gemeenteontvanger 'van Eecke J. De la Groix, schepen van |Sint-Komelis-Hoorebeke E. Van der Lin- 'dcn. idem, idem; T. Roolandts, burgemeester van Uriel. De medalie van 2* klas aan MM. Opden- .bosch, van St-Jans-Molenbeek Ooms, van 'Gent. Middelbaar Onderwijs. Het ontslag van ■M. Do Grauwe, bestuurder van de Staats middelbare school van Vilvoorde, wordt aan vaard. Pensioenen. De volgende pensioenen worden verleend aan de leden van het on derwijzend personeel Mev. weduwe De Vreeze-Van Daele, te Calloo 1148 fr. Lomaire-Bouchcz, te Brus sel, 1816 fr. M. Licvons, te Elsene, 1497 jfr. Mev. Hertz-Masaien, te Elsene, 3002 (fr. DTIooge-Van Micgam, te Melsele, 80 drank. Notariaat. M. Eris, kandidaat-notaris, te Mechclen, i9 Notaris benoemd in de plaats van zijnen vader, ontslaggever. Terechtstelling Do vadermoorder Piorrel is Zaterdag te Sint Dié ter dood gebracht. Om 1 ure van den morgend ontwaakte hij door het gerucht van het oprichten der guil- loticn. Ho, riep hij, het is voor mij dat men bet uurwerk opwindt. Om 4 ure kwamen de prokureur des konings, de onderzoeksrech ter, de geneesheer van het gevang, de aarts priester van de kathedraal on zijn advokaai in zijne cel; en men verwittigde hem dat zijn laatste uur gekomen was. Hij gaf eenen schreeuw en viel op zijn bed. Van dit oogon- hlik was hij als in eenen staat van waanzin en bewusteloosheid. De priester, dio poogde aijno biecht te hooren, bekwam geen ander autwoord dan Ik ben onschu.ld.iy. Men droeg hem in het celrijtuig en voerd' "hem ter strafplaats. Hij daalde zelf do trap pen van het rijtuig'af en do guillotien ziende, verd hij wederom als gevoelloos. Men duwde hem op den blok. Hot mes viel en do raeu- tchelijke rechtvaardigheid was voldaan. Twee meisjes levend verbrand Een 7 jarig meisje, de kleine Paulin? Koch, van Quelen, verwarmde melk'op ee petroolvuur. Door eene vorkeerde beweging deed zij het petroolvuur omkantelen en stal. liet vuur aan hare.kleederen. Op haro hulp kreten 3neldcn geburen ter plaats en doofden de vlammen uit, docfc do arme kleine was reeds zoo erg verbrand, dat zij kort nadiet bezweek. Nabij Sierck hadden kinderen een vuurtje aangestoken om aardappelen te braden. Een 5jarig meisje, de kleine Jeanne Pel ten, naderde te dicht bij het vuur on hare kleeren ontvlamden. De arme kleine werd levond verbrand. Schrikkelijk drama. De slotmaker Ferdinand Fayard, Tan Chaleauneuf, dronken te huis komende, zoch Wist met zijnen vader. De dronkaard grerj «en geweer en schoot zijn vader omver. D. vadermoorder joeg zich daarna een kogel door de hersenen. Geburen,die op het geruchi 6* VERVOLG. Tn plaats van in het wit gokleod, verscheen pa:-'.- Oyrillo, met een zwarten kasuifei om- tangen. De Eerwaarde pator wilde zijn roet zorg be studeerde aanspraak beginnen, maar zag da' Cud hem ter hulp kwam want, op hetzelfde •ogenblik lieten cr zich voetstappen in het mid den der k«rk hooren Ziedaar on*e getuigen, zeide don Alonao •pstaande om aan Theresa de hand t© geven, en gereed om haar voor het altaar te leiden. Naaweljjks had hij dit gezegd of er ver schenen aan den ingang der kerk verscheidene men ach en, en eene gebiedende stem riep Ja don Alonzo do Gusman, hier ben ik. O Heinelriep lijj achteruitspringende, tlsof een spook voor hem verschenen was mijn vader De hertog van Medina Sidonia trad binnen, gevolgd door eenige edellieden* van zyn huis. Don Alozodeed eene schrede achterwaarts, en Hoof sidderend en verpletterd door den rreeso- •ïkon toorn zijns vaders, staan. Theresa bleef geknield, men zou ge cgd hebben, dat zij aan ©rn marmeren standbeeld geleek, zoo onbewe- fc-lijk en bleek was zij. Er was een oogenblik stilte vervolgens «cide do oude hertog, naar zijn zoon gaande Don Alonzo ik gebied u mij te volgen Mijnheer riep hg uit, tjjne knieën bui gende. verwaardig my u to aanhooren Ik vraag a vergiffenis. der losbrandingen ter plaats snelden, vonden nog slechts twee lijken. Een gevecht in een gevang Toen do soldaten, opgesloten in het ge vang van Albertvillo, naar de eetzaal gingen om het avondmaal te nemen, vielen eenige gevangenen hunne gezellen aan met messen, dolken en beitels. Een der gevangenen, Cyriel Lebeuf, werd door verscheidene steken in de borst getrof fen en bleef dood ter plaats. Kind gemarteld Het negenjarig zoontje der ochtgenooten Caillard van Reims, is door zijne moeder zoo wreedaardig gemarteld geworden, dat het aan de gevolgen bezweken is. De elleveegis aangehouden. Schrikkelijke zelfmoord. Nabij Alais is eene 40 jarige vrouw, ae echtgenoote Brujas, onder een sneltrein ge sprongen. De vrouw werd vreeselijk vermor zeld en op den slag gedood. De ongelukkige was moedor van drie kin doren en leed aan eene ongeneesbare ziekte. Zilverwerk gestolen. M. Fuchs, consul van Oostenrijk-Hongarië te Berlijn, werd onlangs algemeen consul te Neuremberg benoemd. Hij gelastto een on dernemer met zijnen verhuis, zonder hem echter to zeggen, dat er in eene kist voor 32,000 fr. zilverwerk was. Toen hetmobilier ter plaats kwam, stelde de consul vast dat de kist was opengebroken en de inhoud gestolen. De gestolen voorwerpen bohooren tot de Franscho, Engelsche en oud- Japansche school. Er was onder andere een tafelservies, dat M. Fuchs van den koizer van Japan bad gekregen. De policie van Parijs, Londen, Berlijn en Weenen is verwittigd. De stakingen. De conferentie van ketelraakers en scheeps bouwers kwam nogmaals te Edinburg bijeen. Aan het einde der vergadering is medegedeeld dat de conferentie verdaagd is, opdat beide partijen de ingediende voorstellen kunnen overwegen. Men zal nogmaals bijeenkomen, maar wanneer is nog niet bekend. Valschmunters Ü8 policie van Ferrol heeft verscheidene valschmunters aangehouden, die reeds voel valsche stukken van 2 fr. en Spaansche bankbriefjes hebben in omloop gebracht. De nolicie hooft in hunne woning briefjes van 1000, 100 en 25 peseta's aangeslagen. De cholera te Weenen Twee stoomers, uit Hongarië komende zijn in karautijn gesteld, daar op beiden cho leragevallen aangetroffen werden. Té Brunn is een daglooner aan de vreese- lijke ziekte bezweken. Miljoenenbezitter Aangehouden Een gekend miljoenenbezitter, M. Koro- wine, wonende te St Petersburg, is aange houden wegens schriftvervalsching. Ook do. advokaat van Korowine is aangehouden. Zij hadden het handteeken nagemaakt van eenen rijken handelaar, M. Kolow, die thans in een zinneloozengesticht opgesloten is. Schrikkelijk tweegevecht. Twee familiën van Pelham, Vereonigde Staten, leefden sinds lang in twist. Zich ontmoetende tijdens eene wandeling per rijtuig, begonnen de vrouwen, zich we- lerzijds te beleedigen. Beider echtgenooten trokken hnnne revol vers en gingen in tweegevecht, midden de >»traat. Toen men ter plaats snelde, lagen heidan met doorschoten hoofd ten gronde. Ik zal u aanhooren, wanneer wij van hier jn. Vertrek, zeg ik u Mijnheer! zeide don Alonzo met eene rakke stem,kan ik dit jonge meisjo verlaten? k heb haar aan hare bloedverwanten, aan aren bruidegom ontroofd. Bij St. Jago mompelde de hertog met misnoegen, het hoofd heeft haar moeten duize len bij de gedachte aan zulk eone verhefling. Sn gij hebt haar de mogolijkheid van zulk eene verbintenis laten gelooven 1 Zyt gij dan ver beten, dat er wetten bestaan, die voor de eer der aanzienlijke familiën waken, en dat het van u niet vrijstaat om haar aan u te verbin den Wij zijn van een geslacht., dat met ko ninklijk bloed vermengd is on gij, mijn zoon mijn eenigsto zoon, gij zot;dt doze eer, deze groote rechten, die uwe moeder bezeten heeft, aan een meisje zonder naam schenken Dona Theresa stond bevende, doch met een van gramschap en fierheidgloeieEd gezicht op. Mijnheer zeide zij, mijn vader is dood, ik heb geen broeder, niemand, die myne verde diging op zich kan nomen om u to zeggen, uit welk geslacht ik gesproten ben. Ik ben de dochter van een man zoo edel als gij, mijnheer Je hertog, en gij hebt mij beleedigd Ik kan helaas, dezen hoon noch openbaar maken,noch wreken ik ben zwak zonder bescherming, en op de knieën moet ik u meer dan het leven vragen... de eer Zij had zich voor de voeten van den hertog nodorgeworpen hij deinsde terug, gaf haar een toeken, dat zy weder opstaan zou, enzeide met oen hoogmoedig medelijden Mejuffrouw, ik zal uwe bruidschat beta len in het klooster, waar h#t u believen zal in ft» gaan dorh laten vr ij deze twis en eindigen don Alonzo, gij hebt mijne bevelen gehoord volg my Zondag morgend is de vlieger Poillot, ge wezen opsteller van L'Auto, van Parijs, op hot vliegplein van Chartres gevallen. De on gelukkige bezweek eenige oogenblikken later. Hij was Zondag morgend naar het vlieg plein van Chartres gegaan, om er eenige vluchten te doen met zijne leerlingen. Hij had reeds vier vluchten goed afgelegd en deed eene vijfde vlucht met zijnon leer ling, M. Partiot. Toen hij voor de tweede maal rond het pleia vloog, werd zijn tweevlakker door een rukwind langs achter opgelicht en omgewor pen. Het toestel deed twee toeren en stortte dan ton gronde. Ooggetuigen snelden ter plaats en vonden de twee slachtoffers onder eene opeenhoo- pingvan lijnwaad, staven enz., liggen. Partiot was slechts licht aan het hoofd en den schouder gewond. De vlieger Poillot lag bewusteloos onder den motor. Hij werd uit zijn benarden toestand verlost en naar het gasthuis gebracht, doch hij be zweek er na eenige minuten, zonder tot het bewustzijn teruggekeerd te zijn. De ongelukkige was de ruggraat gebroken. Hij was slechts 24 jaar oud. Brussel. Overjassen gestolen. Zon dag avond drongen twee kerels in den gang van een hotel der Boulevards van hot Center. Terwijl de eene do wacht hield, 6tool de an dere twee overjassen,welke aan den kapstok hingen. Toen de diefte ontdekt werd, waren de dieven reeds verre weg. Een der jassen hoordeToe aan den taalman van het hotel de andere aan eon klient. In de zakken van dezen laatste staken belang rijke waarden. Overreden. Zoiidag avond reed M. Piet er Hammecour, wonende Pleinstraat te Anderlecht, per rijwiel langs de Fonslylei, toen hij door een auto-taxi omvergeworpen werd. De ongelukkige wielrijder werd vreeselijk over heel het lijf gekwetst en zijn rijwiel geheel verbrijzeld. Na in eene naburige apotheek verzorgd te zijn geweest, is het slachtoffer naar zijne woning overgebracht. Bloedig gevecht. Zondag nacht, is op den Leuvenschen Steenweg een bloedig ge vecht ontstaan, tusschen ©enige dronken werklieden en een groep Italianen, De Ita lianen, zionde dat zij het onderspit gingen delven, trokken hunne messen en kerfden in den hoop. Een der werklieden kreeg een gevaarlijken steek in het hoofd. De policie kwam dan ter plaats en bracht al de vechters naar bet po- liciebureel. De gekwetste werd naar 't gasthuis over gebracht. Dievegge geknipt. -Eene handelaar ster der Oudkleerkoopersstraat, mev. R..., had ooriige weken geleden eene dienstmeid, Louiza Th29 jaar ond, in dienst geno men. Het meisje had de best mogelijke ge tuigschriften voorgelegd. Kort na hare in dienstneming werden ech ter verscheidene diefstallen vastgesteld. De vermoedens vielen op de meid en giste ren werd zij op hceterdaad betrapt en aange houden. De dievegge heeft bekentenissen afgelegd. Erg automobielongelukZondag morgend reed Willem D...., in gezelschap ▼an verscheidene andere wielrijders, naar Ter Kameren Bosch, toon hij opdeLouiza- iei, door oen aatomiel omvergeworpen werd. D..., werd ten gronde geslingerd en erg aan het hoofd gewond. Nachtelijke aanrandingZaterdag nacht werd een handelsreiziger, M. Norbert B..., Troonstraat, in de Dublinstraat aange- Dit zeggende, naderde hy zijn zoon donna Theresa was woder opgestaan, en ging tus schen beiden staan. Don Alonzo, zeide zy trotsch, zooeren zeidet gij, een edelo Spanjaard vorbreckt zijn woord nooit. Hij wendde het gezicht af en bleef somber zwijgen. Don Alonzo had hevige driften, on stuimige begeerten, en in den grond van zijn hart was hij baatzuchtig en lafhartig. Hy wei felde nog een oogenblik, bedekte toen zyn ge zicht met beide handen en zeide met eene ge smoorde 8tem Vaarwel Theresa Deze lafaard schroomde niet om het meisje, dat hij voor de wereld ongelukkig had ge maakt slechts een koelbloedig vaarwel te zeggen. Bij deze woorden nam de hertog zijn zoon bij den arm en voerde hem met zich. Het jonge meisje knielde opnieuw voor het altaar, en do oogen op het kruisbeeld vestigendo, riep zy Mijn God, rechtwraak, mijn God Zij hoorde nog voetstappen, die zich aan het eindo der kerk verloren nu was het gedaan. Zy bleef daar, alleenvoor altijd verlaten ▼an hem, die haar zoo schandelijk bedrogen had. Toen zij niets meer hoorde, toen zij gewaar werd, dat er Diemand meer bij haar was dan alleen de oudo monnik, die de lijdelijke aan schouwer van dit schouwspel geweest was, toen geroeide zy haar hart verstijven, het scheen haar toe dat het licht der waskaarsen verbleekte en dat de banieren, die aan de ge- welreu der kapel hingen, zich bewogen zij wilde vluchten, doch hare knieën bogen en zij ▼iel onbewegelijk als een doode op de steenen in het midden der kerk. Toen zij weder tot zich aelven kwam, waren de monnik en de beide bedelnars by haar zij rand door drie kerels. Terwijl twee hunner hem vasthielden, ledigde de dorde zijne zak ken. Na hun slachtoffer uitgeplunderd te heb ben, brachten de drie kerels hem verschei dene hevige vuistslagen in het gelaat toe. Eene klacht is neergelegd. Diefstal. Zondag namiddag waren de echtgenooten K..., wonende Pierenstraat naar eene spaarmaatschappij gegaan in de Hoogstraat. Toen zij terugkeerden,stelden zij vast dat dieven in hunne waning gedrongen waren en er al hunne spaarpenningoneene som van 200 fr. en hunne juweolen ge stolen hadden. Men heeft geen spoor der dieven. Zelfmoord. Een Bruggeling, Paul H... genaamd, heeft zich in een gemak op de Bolwerklei eenen kogel door het hoofd gejaagd. De wanhopige werd in wanhopigen toestand naar hot gasthuis gebracht. De drijf veer der zelfmoord is onbekend. Onrusticekkende verdwijning. Zater dag avond kwam de '16-jarige winkeldochter Suzanna D... wonende Vesaliusstraat laat te huis. Hare ouders maakten haar opmerkin gen, waarop het meisje terug vertrok. Zij keerde tot hiertoe nog niet weder. Men vreest dat het meisje zich verdronken heeft. Schielijk overlijden. In eene kamer van cone herberg der Kanonslraat is een ho telbediende, Frans Delmer, 42 jaar oud, van St Jans-MoloDbeek, die er eenige uren was komen rusten, door de meid die bem wilde wekken, doodgevonden. Automobielongeluk. Zaterdag na middag, rond 2 ure, reed een automobiel in snelle vaart langs de Groendreef, toen door eene verkeerde richting aan 't stuur gegeven, het voertuig met geweld op een boom botste. Heel het voorste van den auto werd plat ge drukt. De stoker, Amand Ingelaere, wonende in dc Masuistraat, werd op do straatsteenen geslingerd en den rechterarm gebroken. De man bloedde ook uit eene diepe hoofdwonde. Bitterpeeën Trappisten Vincart geeft extra lijnen koffie. 1500 Inbraak. Toen M. Saen, die een gegarnierde kamer bewoont, Augustijnen straat, alhier, Zaterdag avond, t' huis kwam, stelde hij vast, dat tijdens zijn afwezigheid inbrekers eene som geld, kleodingslukken en andere voorwerpen gestolen hadden. Erg ongeluk. De landbouwer Le- cluyse, van Lennick, reed met zijn gespan door de Van Artoveldestraat, toen het paard opeens verschrikte door een elektrieken tram en op bol ging. Een honderdtal meiers verder botste de kar tegen den kantsteen van 't gaan pad. Het peerd stortte ten gronde en door den schok werd LecJuyse op de straatsteenen geslingerd. De ongelukkige werd deu rech terarm op twee plaatsen gebroken en zeer erg aan *t voorhoofd gewond. Botsing. Zaterdag namiddag had een botsing plaats aan de Zuidlaan, tusschen eon trein, komendo van de Kleine Hut en don wagen eener bleokerij uit Anderghem. De koetsier van dit voertuig. Jan Vanden Broeck, werd tegen de straatsteenen geslin gerd en ernstig gewond. De wagen is zwaar beschadigd. Oplichter aangehouden. Op aanwij zing van M. S.., rentenier te Elsene, is Za terdag morgend in de wachtzaal der Noord- statie Pieter D., 26 jaar, afkomstig uit Lu xemburg, aangehouden. Genoemde D. had den heer S.. geld willen afpersen, door hem te dreigen met de onthul ling eener misdaad, waaraan de rentenier nochtans volkomen onschuldig was. St-Gillis. Schrikkelijk ongeluk. Zondag avond verliet mad. Merry, wonende Morodeslraat hare woning, toen zij door een clektriek tramrijtuig omvergeworpen werd. De ongelukkige werd bewusteloos opgeno men. Zij was erg gekwetst aan het hoofd en de beenen. Het slachtoffer werd in hare woning verzorgd. hadden haar tegen een dor pilaron aangezet en alle drie schenen zeer verlegen, wat met haar aan to vangen. Mijne dochter, zeide de monnik, gij moet u aan Gods wil onderwerpen, en hoe eerder hoe beter tot uwe familie terugkeeren. Nooitviel zij hem met nadruk in de rode ik heb goone bloedverwanten meer, ik ben alleen op de wereld Waar wilt gij dan heengaan Ik weet hot nietgeef my huisvesting voor dezen nacht, mijn vader, gedoog dat ik in gebeden hier blij ve. Zy stond waggelend op en ging in de kapel bij het lijk nedernielon. Met strakke blikken en zonder tranen te laten, staarde zij het lood kleurig gelaat van den doode aan, en het scheen dat zij, in dit beeld der eeuwige rust, sterkte zocht om de smarten van het leven te kunnen virdragon. De monnik had zyne gebeden hervatde beide bedelaars hadden zich verwijderd. Zoo ik uw voornemen had geweten, zeide Paco Rozalez met een gesmoorden wrevel, dan zoudt gij het niot volbracht hebben, en dit hu welijk was nu volbracht geweest. Bij den hemelviel Tovalito in, terwijl ik mij wreekte, heb ik dit jonge meisje gered. Don Alonzo had later wel een of ander middel gevonden om zijn huwelijk te verbreken de ellendige lafaard Wat was er noodig om hen te scheiden een hevel, een bedreiging. Ik zie slechts een middel om dit ongeluk een weinig te herstellen,zeide Paco Rozalez,wij moeten aan donna Beatrix de Ferensato gaan zeggen, dat hare dochter wederge vonden is. Vooreerst zal ons dit eene ruime belooning op leveren vervolgens kunnen de zaken zich waarschijnlijk daarna nog regelen. Ik geloof niet dat dit alles een goed eind© Elsene. -• Echtelijk drama. Zaterdag avond kwam een gcuaamde V..., vorkover- sle in eene fabriek to Kuregom, dronken te huis. Hij trok zijne vrouw uit het bed en mishandelde haar. Da ongelukkigo greep een mes en plofte het haren beul in de hand. Deze werd geiieel doorboord. De gestrafte man moest door eenen geneesheer verzorgd worden. Auder^om. Goede vangst. Zaterdag morgend vónden de gendarmen in eene hooi mijt, nabij de Barreellci, vier kerels liggen slapen. Men vond in hun bezit een volledig inbrekersmateriaal. liet viertal weigerde beslist, op de vragen der gendarmen te antwoorden. Zij zijn opge sloten. Assche. Brand. Op den grooten steenweg is brand ontstaan in een achterge bouw van den beenhouwer Victor Mons. Dank aan de spoedige hulp der geburen, kon het vuur spoedig uitgedoofd worden. St-Kathelijne-Waver. Doodelijkeval. Aan de herstellingswerken van de kerk is een vreeselijk ongeluk gebeurd. Een met- sersgast, Goulemans genaamd, wonende te Potte, is van eene stelling aan het hoogste van het gebouw gevallen. Do ongelukkigo werkman werd den schedel gebroken en ge kwetst over gansch het lichaam. Hij bezweek eenige uren later. Antwerpen. De diefstallen.Ongeken de schurken hobben de kabien opengebroken van een schip, liggende op den linkeroever. De dieven stolen eone partij koperen buizen, kranen,alsook eene belangrijke geldsom. Aan boord van den stoomer Olifant is een gouden uurwerk met koten gestolon. Sinds lang wogen zware vermoedens op een bediende van een groot magazijn der Meir. Zaterdag werd in dezes woning, Cuy- litsstraat, eene huiszoeking gedaan, die aller lei voorwerpen deed ontdekken,welke in het magazijn gestolen waren. L.., werd aange houden en ter beschikking van den procureur des konings opgesloten. Eene winkolierster uit de Oranjestraat bemerkte Zaterdag dat een knaap, na de tooglado te hebben geledigd, hot bedrag aan andere kinderen gaf. De knapen werden naar het bureel gebracht, waar men vernam dat zij gingen stelen voor twee gevaarlijke oud- veroordeelden. Onderzoek. Het parket is in do 7* wijk een onderzoek komen instellen no pens de geheimzinnige dood eener jonge vrouw. Daar men vermoedt, dat hier misda dige behandelingen gepleegd werden, is be vel gegeven het lijk naar het doodenhuis over te brengen. Oostmalie.Kind verdronken. - Het 2jarig kind van de echtgenooten Versmissen, is al spelend in de gracht nabij de oude gen darmerie gevallen. Toen men de verdwijning van het kind bestatigdc, ging men op zoek en weldra haalde men het uit het water. Een bijgeroepen geneesheer poogde vruchteloos hel slachtoffer terug tot het leven te brengen. Oud-Turnhout. Erge zaak. Het par ket van Turnhout is te Oud-Turnhout een onderzoek gaan doen nopens zeer erge feiten waarvan zekere V. G... beticht wordt. De slachtoffers zouden kinderen zijn van 14 en 12 jaar oud. MoordpogingEen genaamde Jozef Moonen, 47 jaar eud, die onlangs het gevang verlaten had, waar hij wegens eene zeden zaak was opgesloten geweest, heeft na een korten twist een geweerschot gelost op zijne dochter. Deze werd erg gekwetst. Hot parket van -Turnhout is ter plaats ge weest en heeft de aanhouding van Moonen bevolen. Herenthals. Vreeselijk ongeluk. In ©ene diamantslijperij van de Hikxstraat, is een erg ongeluk gebeurd. Een 15jarige leer jongen, Frans Hermans, wilde een gebroken riem over de'poelie werpen, doch werd door de as gevat en den linkerarm uitgerukt, den rechterarm gebroken en gekwetst over ge heel het lichaam. De arme jongen is in hope- loozen toestand naar het gasthuis gebracht zal opleveren al ware het zelf dat donna Theresa haren schaker aanklaagde, zou zij geen recht verkrijgen. Boven een grande van Spanje is niemand dan de koning, en de mis daad van gekwetste majesteit. Maar den dag, waaropde Medina-Sidonia's daarvan overtuigd zullen zijn, zullen zy hunne goederen en hun ne hoofden verliezen. Bah! viel Paco hem op eene half ernstige half schertsende wyze in de rede, thans, nu gij er niet meer zy t, om hen in hunne zamen- zweringen te helpen en brieven naar het hof van Portugal te brengen, kan de koning, onze heer gerust slapen. De dageraad begon aan te breken, dit was het uur der vroegmis de monikken begaven zich naar het koor. Vader Cyrillo beval There sa op te staan. Het ongelukkige meisje scheen het bewustzijn van haren toestand verloren te hebbenhare kracht, haar wil, haar verstand, waren vernietigd; zy gevoelde haar aanwezen alleen door eene onbepaalde droefdheid, die hare stille tranen uitdrukten. Tovalito keerde in (3e kerk terug, om te zien wat er van haar geworden was en hij zocht haar een oogenblik voor dat hy haar ontdekte, geknield in een soort van nis op den achter grond eener donkere kapel. Op dit gezicht werd hy door medelijden bewogen van af dat oogenblik verhief er zich eene aandoening in hem, die de verborgen haat, welken hy in zyn hart droeg, aanvuurde. Hy overwoog zyne zwakheid en zijne ellende niet, maar alleen zijne behoefte naar wraak. Paco Rozalez begaf zich op weg om naar donna Beatrix de Forensato te gaan zij was naar'hare woning in de stad teruggekeerd. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2