BUITENLAND. THERESA De slachtoffers der luchtvaart NIEUWSBERICHTEN. Het Staatsblad FRANKRIJK DU ITSCH LAN D ENGELAND RUSLAND ITALIË OOSTENRIJK. PORTUGAAL. Policiekommissaris. Hot ontslag van M. Van Neste, policiekommissaris te Ingel- mnnster, wordt aanvaard. De cholera te Napels. Een koninklijk besluit meldt dat de maatregelen genomen tegen de besmettelijke ziekten, ook voor alle voorwerpen van Napels afkomstig toepasse lijk zijn. Alle voortbrengselen langs do zee aan komende, zullen in opmerking gesteld worden in de gezondheidsstatie der Schelde, alsook in de havens van Oostende, Nieuwpoort, Zee- ©rugge en Zelzate. De begraving van Chavez Donderdag namiddag hadden te Domodos- sola de lijkplechtigheden van Chavez plaats. Heel de bevolking nam er aan deel. Do lijk stoet trok langzaam in diepe stilte naar de statie. Al de burgerlijke en krijgsoverheden waren in den stoet. De lijkkist verdween let terlijk onder een aantal prachtige kronen. Meisjes strooiden bloemen op den weg langswaar de lijkstoet voorbij moest. De zelfde klokken, welke eenige dagen ge leden de overwinning van Chavez vermeld den, begroeten thans zijn stoffelijk overschot. De rouw werd geleid door de broeders en de moei van Chavez. Aan alle huizen hing de vlag halftop. Alle werkhuizen bleven gesloten. Na den lijkstoet in de kerk, werd liet lijk naar de statie gevoerd. Daar werden ver scheidene redevoeringen' uitgesproken, waar na de vlaggen voorbij het lijk defileerden. De lijkkist is in een bijzondere fourgon geplaatst om naar Parijs gebracht te worden. Duitsche vlieger bezweken De Duitsche ingenieur Plochrnann, wiens val wij gisteren vermeldden op liet vliegplein van Hahsheim, is in het gasthuis van Mul house bezweken, zonder tot liet bewustzijn teruggekeerd te zijn. Met Poiilot, te Parijs, en Chavez, to Do- modossola, zijn deze week dus drie vliegers bezweken. Ziehier ten andere de droeve martelaars- reeks, der vliegkunst 11 September 1908, luitenant Selfridge, to Fort-M ver, (Amerika) opgestegen met Orville Wright, valt en wordt op den slag gedood 7 September 1909, Lcfebure valt te Juvisy on wordt dood opgenomen-; 7 September 1909, te Romo wordt Enea Rossi gedood 22 September, kapitein Ferber doet een doodelijk"ii val to Roulogno- aan zee; 6 December 1909, Fernandez valt te Nizza cn blijft op'den slag dcrod 4 Januari 1910, Loon Delagrango wordt doodgeplctterd te Nizza 2 April 1910, T.e Won wordt gedood Ie San Sebastian; >13 Mei 1910, Hauvbtte Michelin vair te Ig on en blijft op den-^la'g dood ,'2 Juni 1910, Zosely wordt'te Ruda Pest'h gedood 17 Juni 1910. Eugeen Spy er valt te San Francisko en wordt dood opgenomen 8 Juni 1910, Thaddeus Robl, wordt dood- gopletterd te Stettin 3 Juli 1910, Wachter wordt gedood te Reims 10 Juli 1910, Daniel Kinet valt te Gent en bezwijkt op 15 Juli 12 Juli 1910, Rolls wordt gedood te Bour nemouth 3 Oogst 1910. Nlkolaas Kinet valt te Brus sel en blijft op den slag dood 3 Oogst 1910, Dr Charlie Walton valt te Mineola (Now-York) en wordt dood opge nomen. 10* VERVOLG, Er brandde eene lamp voor het altaar en en haar schijnsel verlichtte rondom het hoog waardige, de bleeke standbeelden der heiligen en de sclülderijen onder welke de ernstige af beeldingen der apostelen en martelaren bevon den. Theresa wierp eenen blik rondom zich eenc geheime vrees vermeerderde het kloppen van haar hart en deed haar de haren te berge rijzen doch een gevoel, nog krachtiger dan de vroes, ondersteunde haar voornomen. Het was een nacht als deze, mompelde zij, toen don Alonzo mij in do Dominicaner kerk geleidde. Ik bob daarin, bij het licht eener lamp, doorgewaakt tot aan den dageraad,voor de kist van een pas gestorvene. Verschrikke lijke nacht, veel langer dan al de nachten te zamen. Zij trad in de sacristij en doorzocht met schrik do heilige versierselon. Zij vond, on danks de duisternis, de kleedingstukken, die nooit meer gebezigd hadden mogen wordon. Nadat zij eene volkomene kleeding had uitge kozen, legde zij ieder stuk weder op hare plaats, opdat men deze soort van dieverij niet zou ontdekken, en kwam weder iu hare ka mer, zonder dat iemand haar had ontdekt. Een oogeublik daarna klonk het eerste gelui der vroegmis. Theresa verborg alles wat zij medegebracht had, In haar bed, dat zg nu twee jaren lang alle Dachten beslapen, on met eenigo tranen van berouw doorweekt had. Toen de zuster 20 Oogst 1910, de Itafiaansche luitenant Vivaldi Pasqua valt lusschen Magliand en Ponte Cabera en wordt doodgeplctterd terug gevonden 27 Oogst 1910, de Hollandsche vlieger Clement Van Maasdyck, valt van eene hoogte van 100 meiers en blijft op den slag dood 25 September 1910, Poiilot valt te Char- tres van eeno hoogte van 20 meters en wordt dood opgenomen 25 September 1910, Chavez valt te Domo- dossola van eene hoogte van 15 meters, na zegevierd te Alpen te zijn overgevlogen en bezwijkt op 27 September. 29 September 1910. Plochman bezwijkt te Mulhouse aan de wonden, daags to voren bij eenen val te Hahsheim bekomen. De treurige reeks bevat dus reeds een en twintig namen, 't Is reeds veel te veel ge offerd,aan de wetenschap en den vooruitgang. Een sater onthoofd. Jean Théry do ellendeling, die te Rodez, de kleine Adrienne Pons zoo laft'elijk mishan deld en vermoord had, werd Donderdag mor- gend terechtgesteld. Eene overgroote menigte jouwde den moor denaar uit, toen hij naar de strafplaats ge voerd werd. Hij riep tot de menigte salut vooraleer door de beulsknechten op de plank gelegd te worden. Eenige seconden later was aan de gerech tigheid voldaan. Door een varken verslonden. In het dorp Issingaux rustte in een wieg een kind van drij maanden oud. Een varken was in de plaats gedrongen, waar de wieg stond en heeft letterlijk het hoofd van het arm wichljo verslonden. Erge onlusten te Berlijn. Woensdag had te Dusseldorf eene bloedige botsing plaats tusschen Duitsche werkstakers en twee honderd Italiaansche werklieden, die aan den arbeid gebleven waren. Drie werk lieden werden doodelijk gekwetst. De policie 1 ceft de aanra ders met sabelslagen uiteen gedreven. De typhus. Te Malschou in Pruisen, woedt de typhus verschrikkelijk, 90 gevallen zijn er officieel bestatigd, waarvan 11 met doodelijken afloop. De overheden hebben al de openbare verma kelijkheden verboden. De wijnoogst. Uit de Rhijnstreek komen slechte berichten toe over den wijnoogst. In Rüdesheim schat men de opbrengst op een derde van het ge middelde, In de hoste wijngaarden is zelfs het geheel© gewas door ziekte in den wijnstok verloren gegaan. Een Rubens verkocht. Do prachtige schilderij van Rubens liet had van Diana voorstellende, en welke te Munich verbleef, doch voor het oogenblik in de tentoonstelling van Brussel prijkt, is aan eenen Amerikaan verkocht voor de som van een millioen frank. De Duitsche spioen Het «agistraatshof te Famham heeft gis teren den Duitschen luitenant Helm naar den strafrechter verwezen. Hij zal op vrije voeten w orden gesteld, zoodra hij zelf een borgtocht slort van 1000 p. st. en twee Engelsche onderdanen ieder 500 p. st. In afwachting blijft hij te Winchelsen in de gevangenis. Lock-out In de katoennijverheid. Het om dringende redenen bijeengeroepen bestuur van den bond van katoenfabrikanten heeft in eene vergadering to Manchester be sloten geon verdere tegemoetkoming ie toonen en de lock-out voort te zeilen. opzienster binnen kwam, vond dezo haar op met hare lamp in de hand. Het was voor The resa niet moeilijk een middel to vinden, om langs de muren van het klooster af te klim men. Na drie dagen was alles gereed, om haar vermetel ontwerp ten uitvoer te brengen, dat door geen vertrouweling verraden kon wor den doch van welks uitslag de vrijheid, maar tevens haar ongelukkig en zondig leven af hing. Den volgenden nacht, toen alle lampen in liet klooster uitgedoofd waren,, opende The resa haar venstertje, de bijna ondergaande maan verlichtte de kamer met h; r3 laatste stralenalles was kalm aan den hemel en in de velden. Theresa ontdeed zich van haar kleed zij ontbloote hare lange haarlokken. Vervolgens trok zij de gestolene kleedereu aan en bewaarde niets van hare boctelingsklee- ding, zelfs niet het scapelier, dat zij om den hals had. Toen zjj dit alles verricht had, plaatsto zij zich voor het venster, bond vervolgens een touw aan het kruisraam vast, op die wijze dat het dubbel nederhiDg en men het van buiten woder kon ophalen. In dit hachelijk oogenblik begaven haar noch haar moed noch hare te genwoordigheid van geest. Zij zag naar bene den het was duister eu het water rolde onder de muren, evenals op den bodem van eenen afgrond. Daarop vatte zij de touw lad der aan en begon af te klimmen. Maar hare krachten waren weldra uitgeput, de kramp verlamde hare zwakke armen zoo boven den afgrond tus schen hemel en aarde hangende, hoorde zij een dof gedruisch, een koud zweet bedekte haar aangezicht en het scheen haar toe, dat booze geesten haar omzweefden. Zij beproefde nog een oogcDblik, om deze vreeselijke afmat- Staking of niet. De stemming onder de mijnwerkers van Zuid-Wales over de kwestie of zij geldelijk de mijnwerkers van Cambrian zullen bijstaan, of ook het werk staken, heeft eene meerder heid gegeven van 25,999 stemmen ten voor- deele der geldelijke hulp. Bijgevolg zal er geen algemeene staking plaats hebben. Men meent te weten,dat het geschil van Cambrian spoedig zal bijgelegd worden. Mijnongeluk In de Alexandermijn te Jekaterinoslaw zijn door eene ontploffing1 van grauwvuur zes mijnwerkers gedood en vier gekwetst. Gelukzakken Andorhalf jaar geleden overleed te New- York in het Waldorf-Astoria hotel aan een beroerte zekere Lonsdale, de Amerikaan- sche bierkoning eeneiortuin van omtrent 180.000.000 fr. nalatende. Er ware geene erfgenamen bekehd. ïiiaar nasporingen heb ben aan het licht gebracht, dat Lonsdale eigenlijk Glotzenstein hefctte en uil Russisch- Polen afkomstig was. Het gelukte toen ook eenige behoeftige verwanten van wijlen den - bierkoning te vinden. En dezen hebben nu een syndikaat gevormd, dat zal trachten de erfenis geheel of gedeeltelijk binnen te krijgen. Een policie kommissaris ter dood veroordeeld. Te Ekaterinada is de policiekommissaris met twee agenten aangehouden onder be schuldiging van drij personen, welke zij om eene of andere reden hadden aangehouden en laffelijk vermoord te hebben. De rechtbank heeft de kommissaris tot de doodstraf veroordeeld. De twee agenten die onder zijn bevel stonden, werden vrijgespro ken. Stoutmoedige bandieten. Nabij Catania zijn vijf roovers in 't kasteel van de baronnes Grazia Gianno gedrongen Zij hebben de bedienden gebonden en de ba ronnes met de .dood bedreigd, zoo zij haar geld niet gaf. De baronnes gaf de sleutels van hare brandkast. De roovers namen ongeveer 10,000 fr. meè Te Sassari, Sardinië, is ook een stoutmoe dige rooversaanval gepleegd. Vijf kerels heb ben zich meester gemaaktVan drie broeders, welstellende eigenaars daarna hebben zij er twee losgelaten, zeggende dat zoo zij geen 11.000 fr. brachten hun gevangen broeder, zoo opgehangen worden. Cholera In de afgeloopen 24 uren zijn in de stad Napels 15 nieuwo en 9 doodelijke gevallen van cholera voorgekomen. In do provincie Napels 4 nieuwojen .1 doodelijlg. geval en in de provincie Bari 3 nieuwe en 1 doodelijk geval. Eene familie van eeuwelingen. Te Weeneri kómt te overlijden zekere Ca- tharina Lusliq, welke den öildërdom van 113 jaren bereikt heeft. 'Ilüar grootvader langs de moederlijke zijde werd 110 jaren. Haar echtgenoot overleed op den ouderdom van 105 jaren. Onrustwekkende toestand De toestand to Lissabon zou onrustwek kend zijn. De revolutionairen winnen er go durig veld en, in dc laatste dagen, heeft men talrijke wapens on bommen in beslag geno men. Men verwacht rich den eenen of ande ren dag aan eene revolutie. Er wordt ook gezegd dat een der knapste officieren der Spaanscfie politie door de Por- tugeesche regeering in dienst genomen is, 01.1 de leiders van tie revolutionnaire bewe ging in 't oog te houden. ting te wederstaan, dóch hare bewustheid be gaf haar, zij sloot hare oogen, zij was op het punt van te vallen, toe» zjj onder liare voeten een steun voelde, eri zich voor de getraliede vensters der kleedkamer bevond. Zij hield zich, zonder te weton wat1 zij deed, vast aan dit steunpunt en bleef zoo eenige minuten over eind staan, hijgende elf meer moed scheppen de. Deze rust gaf haar Jiet leven weder, en na zich eenigszins liersteJd te hebben, begon zij op nieuw deze gevaarlijke nederdaling, en bereikte eindelijk afgemat en Jialf dood den grond. - Ozeide zij, de armen uitstrekkende,als of zij al liet geschapene liad willen omarmen, ik ben vrij.» Een uur later met het laatste morgengelui openden zich al do deuren van de slaapvertrek ken, behalve die van Theresa. De zuster op zienster klopte aan de^deur, en daar men niet opende, kwam de kloostervoogdesse, opende haar mot den sleutel. De kamer was ledig. Al de zusters kwamen toegeloopen do priores ging er binnen. Men vond de schoenen voor het open venster en bij de morgenschemering, welke begon door te breken, ontdekte men omlaag een kleed aan eene doorneheg hangen, wier takken op liet water dreven. De kloo stervoogdes trad met oen gebaar van afschrik terug. Mijne zusterszeide zij, zich op de i knieën werpende. Theresa, die reeds eene be tere levenswijze liet zien. en voor wiens be keering wij zoo veel hebben gebeden, heeft zich verdronkcu. Laat ons voor hare arme ziel bidden. •—0— Brussel. Defstullen. Woensdag na middag, is een onbekende kerel in de kamer gedrongen van Mev. G...., Lebeaustraat en heeft er alles doorzocht. De dief heeft niets ontvreemd. Woensdag nacht drongen dieven bij mid del van valsclie sleutels in liet magazijn der echtgenooten Delange, Jourdanstraat, en stolen er voor meer dan 400 fr. koopwaren. Ten nadeele van M. Goldsabol. van Wer- schow, werd in den trein uit Keulen, een gouden ring met briljant gestolen. Een koppel, wonende St-Rochusstraat, in dienst in een hotel der Rogierplaats, heeft aldaar verscheidene zilveren kouverten ge stolen. Het gestolene is aangeslagen. Twee inwoners van Schaarbeek werden in een magazijn der Nieuwstraat op liceterdaad van diefstal betrapt. Men vond in hun bezit talrijke gestolen voorwerpen. Donderdag morgend zijn dieven in de woning gedrongen van M. Kenden, kunst schilder, steenweg van Elsene, en hebben er talrijke voorwerpen van waarde gestolen. Een koffiehuisbediende Jan B..., heeft in eene herberg der Vorkstraat, verscheidene spaarkassen opengebroken cn den inhoud ge roofd. De kerel werd smoordronken in eene herberg der Groote Markt teruggevonden en aangehouden. Hij is ter beschikking van het gerecht opgesloten. Automobielongeluk. Een 15 jarig meisje stapte Donderdag avond, rond 5 ure, aan de Fontainasplaats van een tramrijtuig. Op het zelfde oogenblik werd zij door een auto-taxi omgeworpen en overreden. Het meisje werd zwaar gekwetst en in liopeloozen toestand naar liet St-Pietersgast- huis gebracht. Onvoorzichtige ouderling. Een 77 jarige ouderling Jan G..., wonende Kerk- veldstraat. te Laken, sprong Woensdagavond in de Maria Christinastraat, van een tramrij tuig, terwijl het nog volop reed. De onvoor zichtige werd ten gronde geslingerd en vree- selijk aan het hoofd gekwetst. Na verzorging werd hij naar zijne woning teruggevoerd. Botsing. Donderdag morgend is een tramrijtuig op den hoek der Maria-Christina en Vauthierstraten op eene brouwerskar ge botst. De schok was zeer geweldig. De voer man werd ten gronde geslingerd, doch geluk- kiglijk niet gekwetst. Een der paarden werd vreeselijk gewond. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. Trap pisten peeën Vincart.Depothouders te Aalst O. TacymansGroote Markt Ge broeders Delhaize en C"'e, MolenstraatAd. Delhaize en Cnie, Groote Marlet. Overreden. Donderdag namiddag is de 7 jarige Germaine Aerts, toen zij van de school kwam op den hoek der Rogiersslfaat door een brouwerskar overreden geworden. Het kind werd erg ^gekwetst en moest in lio- pèloozen toestand naar het gasthuis gebracht worden. Vreeselijke val. De metserdiender Jules Schoonjans, wonende Sakrislij'straat, wilde Donderdag namiddag in eenen' böuw der Lakenstraat eene ladder afdalen. Hij mistrapte en viel van eeno hoogte |van zeven nieters op een hoop steenen. De jongen werd het linkerbeen op twee plaatsen gebroken en verloor overvloedig bloed uit eene gapende wonde. Rigolo is de beste der oude genevers. St-Gillis. Altijd de petrooi. De 13 jarige Amandine, Hostard, wonende op den Waterlooschen steenweg, wilde Donderdag morgend liet vuur bij middel van petrool aanwakkeren. Eene groote vlam sloeg op en stak de kleederen van het meisje in brand. Op het geroep der onvoorzichtige snelden eenige medehuurders toe, die de vlammen uitdoofden. Het meisje is zoo ijselijk ver brand, dat men voor haar leven vreest. V. De bedorvene Theresa in le wereld. Theresa iiep op goed geluk voortzoovele moeilijkheden en gevaren omringden haar,dat zjj dezelve niet durfde overwegen, en zij werd alleen ondersteund door een instinkt, dat haar voorwaarts dreef. Het overige van den nacht liep zij dwars over de velden en toen de mor genstond aanbrak bevond zij zich aan den oever der Taag, op eene plaats met eenige groote boomen bezat en met kreupelbosch omringd. Theresa was door haren snellen loop uitgeput; eene vreeselijke vermoeidheid belemmerde hare bewegingen beproefde te vergeefs om verder te gaan, hare krachten begaven haar en zij ging in het kreupelhout zitten, gedwon gen door eene zoo sterke behoefte aan rust,dat zij, in weerwil van haren angst, weldra in een diepen slaap viel. De zon kwam op en hare stralen droogden den dauw een frisschewind schudde het geboomte en wiegde Theresa in haren slaap. Dat bosch was vol wild, vlugge hinden sprongen door het kreupelhout,de her ten graasden langs het water en zagen van verre met een zeker wantrouwen naar de gedaante, die onbewegelijk op den grond lag. Theresa had verscheidene uren geslapen, toen een geweldig geblaf haar op eens wakker maakte. Een hoop jachthonden kwamen In het dal en naderden het kreupelhout, waarin zij hare toevlucht genomen had. Zij sprong op met een gil van schrik. Op hetzelfde oogenblik verschenen eenige ruiters, gevolgd door eene ontelbare menigte jagers te paard. Op het gezicht dezer jonge bleeke vrouw, met loshangende haren en die als eene schim het bosch uitkwam, bleven allen stilstaan. Vorst. Brand. Woensdag naclit is brand ontstaan in de slaapkamers van M. D... herbergier, Serviestraat. Ondanks het spoedig optreden der pompiers, zijn twee kamers geheel vernield. Anderlecht. Lijk opgehaald. Uit de vaart van Charleroi is het lijk opgehaald van Willem L..., 43 jaar oud, wonende Bóeren- straat te Etterbeek, die sinds eenige dagen verdwenen was. Wol uwe. Schrikkelijk ongeluk. Woensdag avond kwam een landbouwer van St-Stefaans-Woluwe dronken van de stad te rug. Hij ging op de riggels van den buurttram naar Vossein liggen en werd door den tram om vergeworpen en verpletterd. De machinist had een schok gevoeld en toen men op zoek ging, vond men het lijk onder een der rijtui gen liggen. Het parket van Brussel is verwittigd. Ukkel. Hevige brand. Donderdag avond rond 8 ure is brand ontstaan in de stal len en voorraadmagazijnen van M. Mottard, Waterlooschen steenweg, te Ukkel. Het vuur nam spoedig eeno groote uit breiding en de pompiers konden enkel de omliggende gebouwen vrijwaren. Stallen cn magazijnen werden ten gronde vernield. De schade is zeer groot. Elsene. Brand. Donderdag mor gend, is brand ontstaan in het cigarenmaga- zijn der echtgenoten F.. Waverschen steen weg. De pompiers snelden spoedig ter plaats, doch het was slechts na een uur werkens, dat zij de vlammen konden overmeesteren. Het magazijn en eene nevcnplaats waren geheel uitgebrand. De schade is zeer aanzien lijk. Laken. Erg icerkongeluk. Donder dag werd David Schumans, 47 jaar, Masui- straat, 61, in een houtmagazijn der zelfde straat door eenige balken getrollen, welke van eenen hoop vielen. De arbeider werd zwaar gewond aan het hoofd en het gelaat en moest naar het gasthuis gebracht worden. Banque Centi*a?e Gantcise, Naaml. Maat. Huring Brandkollërs 10 i'rs. 's jaars. Zie annonce. Antwerpen. Erge val. Het meisje Eliza De Vos, 2 jaar oud, wonende Jeamv - sleeg, viel Donderdag zoo ongelukkig in de Veldstraat, dat zij met het hoofd op een pun- ligen steen terecht kwam. Het arme kind werd vreeselijk gekwetst opgenomen en naar het Stuyvenberggasthuis gevoerd. Verdioenen. De 17 jarige Martha Fastrée, wonende Miroeusstraat, is sinds Dinsdag uit de ouderlijke woning verdwenen. Men vreest een ongeluk. Jonge dieven. Twee jonge gasten, 14 en 11 jaar oud. die in de St-Lambrecht- straat, bij M. De Winter de tooglade roofden, werden op heeterdaad betrapt en aangehou den. Aangeslagen. In een huis der St- Jansplaats, werden door de policie eene naaimacbieif, een nieuw rijwiel en verschei dene andere voorwerpen van verdachte af-, komst aangeslagen. Men denkt dat al deze voorwerpen in een huis der Kunstlei gestolen werden. De diefstallen. Ten nadeele van M. Bonheur, Offrandestraat, werd eene partij juweelen en kleederen gestolen. Van een wagen der Katoennatie, werd tij dens een rit, van de Oude Leeuwenrui naar do Koopwarenstatie, eene baal wol gestolen. Bij middel van valsche sleutels, zijn onge kende dieven in het magazijn gedrongen der echtgenooten Bern, Oudemansstraat en heb ben er sigaren, pijpen en eene som gelds ge stolen. Erg tcerkongelnh. De dokwerker Leopold Haemers, 32 jaar oud, wonende Dylestraat, werd gisteren op de Statiekaai tusschen twee kassen koopwaren verpletterd. De man werd erg gewond naar het verband- huis der Kipdorpvest gebracht. Bij Santiago riep een van de jagers, wie is deze schoone verdwaalde en sedert wan neer heeft zjj het dal van Aranjuez uitgekozen om daar haar verblijf te houden Senor riep Theresa terwyl zij den rid der naderde, die haar de voornaamste van den troep toescheen, senor, ik smeek u mij te be schermen Vrees niets, mijn kind, antwoordde hg met een glimlach, gij zjjt niet onder eene ben de dieven gevallen wg zgn allen zulke eer lijke lieden als er op de v ereld kunnen zijn. Hij dié zoo sprak, was een jong mensch met een zeer zachtaardig uitzicht. Zijn licht blond haar hing in dichte lokken van onder den met eene zwarte pluim versierden hoed. Hij had eene bijzonder blanke gelaatskleur en zijne koraalroode lippen glimlachten met eene goed hartige uitdrukkiüg. Hij was vrij somber ge kleed, meteen zwart wambuis, onder welks kraag een breed rood lint zichtbaar was. The resa naderde hem meer gerust en wierp een blik op den kring, die haar omringde. Aller blikken waren op haar gevestigd met eene zonderlinge uitdrukking van verwondering en nieuwsgierigheid. Een hevige blos bedekte eensklaps haar bleek gelaat, met een vrees achtig en smeekend gebaar wendde zij zich af. Er lag in deze bewegiDg zulk eene onge veinsdheid dat de ruiter uitriep Heeren, verwijdert u een weinig, gij jaagt dit jonge meisje vrees aan. De jagers gingen terug tot op den zoom van het water. Bij mijn eereteeken van Calatrava, zeide een van hen, deze vrouw komt uit de andere wereld terug. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2