B Bloedarmoede .aatste Berichten SUCREMA Gebroed. Lagrange, Antwerpen Sterfgeval. Provinciale keuring van dekhengsten. EGBTELIJK DRAMA TE H0FSTADE-BIJ-AAL8T SPORTNIEUWS li-ij den Football marktprijzen Vliegen. V oetloopen Tlx. Stevens, Officieele kwoteering Weerkundige waarnemingen Men vraagt REPARATI EN Maatschappij SIN OE R ANQUE CENTRALE GANTOISE 3 beste melasse voeder 20 DAGEN door den ELIXIRor CONFITUUR SVINCENTI US .PAOLO Vaste vooruitzichten voor de maand Octo ber. Onze huishoudsters zullen veel koffie drinken met Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Ze weten zij wel wat goed is Mechelen. Het gevaar der vuurwa pens. Een jongen van 15 jaar zat te huis in zijne studeerkamer, Dijlestraat, het meca nism van een revolver na te zien, doch het schot ging af en hij kreeg den kogel in den hals. De wonde is gelukkiglijk niet gevaar lijk. Rethy. Twee huizen a/gebrand. Op het gehucht Weibeeck zijn Woensdag twee aaneen palende huizen ten gronde afgebrand. De geburen hadden de grootste moeite om de naburige woningen te vrijwaren. De schade is groot doch door verzekering gedekt. Mortsel. Het verdwenen knaapje. Donderdag namiddag, rond 3 ure, werd het lijkje van denkleinen Marcel Vernimmen, uit de Vestinggracht opgevischt. Het is do vader van den knaap, die het lijkje met behulp van een soldaat heeft opge haald. Het gerecht werd dadelijk verwittigd en kwam ter plaatsom de lijkschouwing te doen. Er werden geene sporen van geweld vast gesteld. Kalken. ,Aardappel dieven. Onge kende schurken hebben Woensdag nacht ten nadeele van de landbouwster Dauwe 900 struiken aardappelen gestolen. Ook bij Lieven De Vos en Pieter De Rycko werden aardap pelen gestolen. Gent. Gasontploffing. Ten gevolge eener ontsnapping, is er Woensdag avond om 6 ure eene gasontploffing geweest bij M' Van Houlte, Belgradeslraal, 10, toen men in de keuken eene lamp wilde aansteken. Mad. Van Houtte is in het gelaat, en haar man, met haar te helpen, aan den linker wang- verbrand. Geburen hebben het begin van brand kunnen uitdooven voor de toegesnelde pompiers ter plaats waren. Brand. Gistermorgen, rond 7 1/2 ure is er brand uitgeborsten op het bovenver- diep der woning van M. Iielskens, Tor- rekenstraat, 3. De pompiers waren spoedig ter plaats, maar het vuur was bijna geheel bemeesterd door twee geburen die in de brandende kamer drongen en het vuur uitdoofden. De oorzaak is onbekend. De schade, door verzekering gedekt, wordt geschat op 350 a 400 frank. Een geldstuk ingeslikt. Gisteren avond rond 8 1]2 ure vermaakte de kleine Maria Dheckers 2 1/2 jaar oud,, zich met geldstukken in den mond te steken, toen zij een centstuk inslikte. Men roept een dockter bij die onmiddelijk de eerste zorgen toedien de aan bet onvoorzichtige kind.. Inbraak. Gisteren aVond, rond 9 1/2 ure, zijn dieven ingebroken iil een huis der Vikhöutsfraat'. Zij'braken de fleur open en drongen in bet huis én ontstolen eenige ju- weelen. ;2ij hadden voorzeker zich mééster gemaakt van eenen schoonen buit, indien do inwoners niet waren tehuis gekomen en daar door de dieven op de vlucht hadden gedreven. Somergem. Erge val. De kleine Re mi Glaeys, 10 jaar oud, reed mot eene kar om aardappelgroen.Do kar kantelde omen de knaap zat er onder en was de bil gebroken. Dr Wille heeft hem verzorgd. Rigolo is de beste der oude genevers Wetteren. De kindermoord. Naar wij uit goede bron vernemen zal bet proces ten laste van Amand Huylebroeck, verdacht alls dader der afschuwelijke kindermoord, over eenige maanden alhier gepleegd ter wijk Gransvelde, op 27 October aanstaande voor het bof van Assisen, te Gent, opgeroepen worden. Tot hiertoe heeft de plichtige nog geene bekentenissen gedaan. Opstootjes. Gisteren zijn een twin tigtal jonge gasten voor den Politiekommis- saris moeten verschijnen die des avonds door hunne opstootjes gansch de gemeente in rep en roer zetten. Die gasten vonden er hun vermaak in mes sengevechten te leveren, aan de huisbellen te trekken, de deuren open te werpen, enz. Tot slot van rekening hielden ze den aap met de politieagenten en kozen dan het hazen pad. Ongetwijfeld zullen eenige der bijzonderste deugnieten ditmaal -hunne bekomsie hebben. Quatrecht. Het autoniobielongeluk. De ouders van het kind 'Schcire. over eenige dagen bij het automobielongeluk tusschen Quatrecht en Melle gedord, hebben hunne rechten toevertrouwd in handen van den heer Advokaat FJorent Dauwe, van Wettcron. Naar liet schijnt, gezien de omstandigheden waarin het schrikkelijk ongeluk gebeurde, zal er weinig kans tot rechterlijk vervolg en schadeloosstolling voor handen zijn. COCO LI NE Depot voor Aalst en omlig gende, J. Simoens- Van der Stracten, Nieuw- straat, 62, Aalst. Lokeren. Moedige daad. Gisteren namildag, lom agent Rors oau op ronde was langs Boxlaer, moest bij voor de barreel Dendermonde-Lokeren blijven staan. Op eenige meters afstand van de barreel zag bij het 3 jarig knaapje der eebtgenooten Van Brussel, onderdo barreel kruipen. De ag* t snelde toe en kon nog bijtijds het knaapje bij den kraag vatten. Een oogenblik later snelde de trein voorbij... Stekene. Schrikkelijk ongeluk. Donderdag avond werd Frans Van Hooy van de wijk Bormte per telegram verwittigd, dat rijne twee zonen die to Houdeng in eeno ijzergieterij werken de slachtoffers zijn ge worden van een schrikkelijk werkongeval. De oudste, 19 jaar, bleef op de plaats dood zijn jongere broeder werd de twee beenen letterlijk afgesneden. Men vreest dat hij het niet zal overleven. Tot hiertoe weet men te Stekene nog niet, boe het ongeluk zou ge beurd zijn. De jongens waron Zondag nog te huis geweest. Zij kloegen toen over het ge vaarlijk werk dat zij te verrichten hadden. Per telefoon en telegraaf. Bijzondoren dienst van «DE VOLKSSTEM» Men meldt ons het overlijden van M. Fer- nand Notelleirs, vrederechter van het kantor Westerloo, aldaar overleden in den ouder dom van 33 jaar. Wij bieden aan de geachte familie onze welgemeende deelneming in het smartelijk verlies dat haar komt te treffen. De keuringen en wedstrijden voor dek hengsten van inlandsch ras, zullen in de pro vincie Oost-Vlaanderen als volgt gehouden worden le Te St-Nikolaas (stadhuis),den Zaterdag, 22 Oktober, om 9 ure. 2e Te Ninovo (Graanmarkt), den Maandag, 24 Oktober om 9 ure. 3e Te Geeraardsbergen (Groote Markt) den Woensdag 26 Oktober om 9 ure. 4e Te Oudenaarde (Stadhuis), den Zaterdag 29 Oktober, om 9 ure. De wedstrijden voor de provinciale premiën en, desnoods voor de bewarings-premiën van 6000 fr. zullen gehouden worden Ie Gent, Beestenmarkt, den Dinsdag 8 November, om 10 uren. De dag voor de gowono keuring te Gent, zal later vastgesteld worden. De plakbrieven zullen in den loop der aanstaande week ver schijnen. Donderdag avond bracht een echtelijk drama de gemeente Hofstade in opschudding. Zekere Karel-Lodewijk Van de Maole, van Aalst, loste er verscheidene revolverschoten op zijne vrouw, Maria Daelman. Deze viel erg getroffen ten gronde, waarop de moorde naar de vlucht nam. Nadere bijzonderheden De eebtgenooten Van de Maele hielden in de Borluulstraat, te Aalst, eeno herberg. Al hoewel zij nog maar zes maanden getrouwd waren, heerschle er geone goedo versland- houding tusschen de eebtgenooten en 'naar het sclujnt kreeg Vrouw Van de Maele nog al veel slagen. De gebroeders Camiel, Frans en Jozef Arys bevonden zich Maandag ïaatsle- don in do herberg der Van de Maèlè's en speelden er met de kaarten. Vrppw Van de Maele kloeg dat zij mishan deld werd, waarop Kamiel, die met eeno ziis- lerder vrouw gehuwd was, tot Van de Mao le zegde dat hij met zijne vrouw zóó niet moest handelen. Daarop begon Van de Maele to roepen en te tieren. Hij liep een revolver halen en begon te schieten. Allen vluchtten buiten en Frans werd door een kogel in den voet gotroffon. De gebroeders Arys gingen naar huis. terwijl Van de Maele, die de policie zag aan komen, zijn revolver ging verstoppen. Vrouw Van de Maele keerde nog naar huis terug, doch daar zij gedurig bedreigd werd, ging zij Dinsdag naar hare ouders, op de Blekte te Hofstade en bleef daar. Donderdag rond 6 ure ging Van de Maele haar daar opzoeken. Hij verzocht haar even buiten te komen, daar hij haar dringend moest spreken. Ondanks het aanraden barer zuster, ging vrouw Van de Maele toch buiten. Van do Maclo zou dan aan zijne vrouw gevraagd hebben, te verklaren dat de gebroe ders Arys geschoten hadden en zelf Frans getroffen haddon. De vrouw zou geweigerdhebben,en daarop trok Van de Maele den revolver en loste een schot. De vrouw vluchte weg, doch struikelde en dan schoot Van de Maele nog drie of vier maal terwijl zij ten gronde lag. Het slachtoffer werd slechts door een kogel getroffen, aan den rechterschouder. De kogel schampte óp bet schouderblad af, en drong zoo naar den hals, waar hij bleef steken. Demoordenaar nam de vlucht en werd niet meer teruggezien. Vr'. MUir niorgend kwam bij zich in de go.i'ia; merie gevangen geven. Spoedig werd het slachtoffer naar het gast huis gebracht. Dr Daelman verzorgde haar. Het mag een wonder lieeten, dat de vrouw niet op den slag gedood werd. Haar toestand is thans voldoende. Donderdag avond werd het drama to Hofstade en te Aalst druk be sproken. Het gerucht werd verspreid dat do vrouw gedood was. Gelukkiglijk is het zoo erg niet. Het parket van Dendcnnonde is verwittigd en wordt ter plaats verwacht. Van de Maele is 25 jaar oud zijn slacht offer slechts 22. Droef bestaan Latere berichten Vrijdag morgend is Doktoor Claus er in gelukt den kogel uit te halen. Er is geen gevaar, en verwikkelingen zijn niet to voorzien. Hot slachtoffer zal het met een drietal weken rust ontsnappen. De woelingen van Berlijn. Woensdag avond werden in het geheel 76 personen zoo erg gewond dat zij onmiddelijk moesten verzorgd worden. Vijf hunner wer den zelfs zoo erg gekwetst dat zij ter ver pleging in het gasthuis gehouden werden. Er bevinden zich daar thans 22 slachtoffers. Donderdag werden twee melkverkoopers aangerand, hunne voertuigen omgeworpen en een der koopmans vhü zijnen geldzak be roofd. In het geheel werdefi reeds 60 policieagen- ten en 4 officieren gelivvétst. Keizer Willem is zeer terneergeslagen over de woelingen, en he^ft verklaard, dat de troepen slechts in den uitersten nood mochten tusschenkomen. Een prachtige tocht De Fransche onderzeeër Archimède heeft in vijf dagen 2560 kim. afgelegd, van Cher bourg naar Bizerte en terug. Alles ging wel aan boord. Een incident tijdens de Zwitsersche krijgsoefeningen De Duitsche officieren, die de Zwitsersche legeroefeningen in liet Juragebergte hij woon den, hebben geweigerd deel te nemen aan een feestmaal, omdat eeno Fransche aan het ge meentehuis van Prunlzut wapperde. Arme verwaanden 1 Velodroom van Evergem Op Zondag 9e October zal de vierde groote koersmceting plaats hébben van den velo droom van Evergem. Verscheidene belang rijke koersen zullen ingericht worden. Op het programma kómen voor Als eerste nummer, eene koers voor begin nelingen van den omtrek Gont-Eecloo. Dan heeft men eene koers voor lichte mo toren tusschen verscheidene reeds ingeschre vene mededingers (drie reeksen). Het hoofd nummer is de koers voor stayers achter zware motoevclelten. Reeds 2 mededingers zonden hunne verbintenis; Velodroom van Luik Te beginnen van Zondag 2° October,zullen hier gedurende zes weken, telkens, den Zon- Maan- en DonÖércfög5n~sefeu2koers van 100 kilometers pipris bebbeii. Def eindklassering zal. hij .samenstelling van punten geffiffifi worden Lapize, Buysse, Van Houwaert, Masselis, De Fraeye, Verstraeten, Blaise, De Vroye, Hanlet, enz. zullen er aan deel nemen. De Ronde van Duitschland Te beginnen van 1911 zal ook Duitschland zijne ronden hebben. De ronde voor de liefhebbers zal vier da gen duren en 1100 kilometejs bedragen. Deze voor de heroepsrijders zeven dagen, met 2100 kim. De koers zal zonder tusschen- pozen gereden worden. De zes dagen koers te New-York. Reeds hebben talrijke rijders gevraagd om den Amerikaanschen zes dagen koers te mogen medeinaken. Er zullen echter slechts zes Europeanen mogen mededoen, daar men er hen te veel begint te vreezen. Er zal dus eene ziftuig gehouden worden, en daar de vertegenwoordiger van Amerika een Fransman is, zal Frankrijk natuurlijk een viertal deelnemers hebben. In vrijheid gesteld. De landwerkman Deduynslaeger, die te Bondues (Frankrijk), aangehouden was, we gens moord op een kleine koewachter, is na verscheidene weken opsluiting, in vrijheid gesteld, daar niets verdachts tegen hem go- vonden werd. Soldaat gezelfmoord. Een soldaat van 9e regiment dragonders, de 18 jarige Raymond Fisnoël, van Vitry, die eene verbintenis van 3 jaar geteekend had, is in de Marne gesprongen en verdron ken. Do jongeling was nauwelijks drie weken ingelijfd. De oorzaak is onbekend Echtelijk drama. Donderdag morgend kwam een Par ij ze naar, Emiel Allain, te Bagneux (Frankrijk) zijne vrouw opzoeken. Deze weigerde het gemeenzaam leven te hernemen, waarop de man drie revolverschoten op haar loste. De vrouw werd erg dooh niet hopeloos getroffen De moordenaar joeg zich daarna een kogel door het hoofd en bleef op den slag dood. Dramatisch roeitochtje. Vier personen van Epernay, Mev. Dubois. haarSjarig zoontje en twee geburen, waren oen roeitochtje gaan doen naar Magenta. Eensklaps zonk hel bootje. De geburen konden zich redden. Toen men mad. Dubois ter hulp snelde had zij haar zoontje moeten loslaten. Men vond het lijk nog niet terug. Zondag zullen verscheidene belangrijke matchen gespeeld worden. Onderandere heeft men in le afdeeling. Te Antwerpen Antwerp Football Club tegen Beerschot te Brugge, Footbal Club van Brugge tegen Union St. GiUoix te Brus sel Daring Club tegen Racing Club, Brussel en Excelsior tegen Leopold Club te Kort- rijk, de Sporting Club tegen Cercle Sportif, va>» Brugge te Mechelen, de Racing Club tegen Standard van Luik. In de voorbereidende afdeeling heeft men als bijzondere matchen te Leuven de Stade, tegen de Racing van Gent te Verviers de Club Sportif tegen Uccle Sportif te Antw er pen do Alliance tegen de Association to Mechelen, de Football Club, tegen Theux te Tilleur, de Football Club tegen Doornijk te Gent speelt de Association Athlétique la Gantoise, tegen den Football Club van Luik peze laatsie match belooft zèer betwist le worden. Begin om 2 ure 3/4. Aalst. 30 Sept. Hop4. Markt donder verandering koopérs en verkoopers aan 73 en 74 fr. Geeraardsbergen 30 Sept.. Tarwe de 100 kilos 20,25; Mastoluin 15,00; haver 21,25 Rogge 14,00 boonen 22,00Aardappelen 9,50 lijnzaad 33,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 2,90 a 3,OS eieren per 25, fr. 3.00 ruw vlas 0.93. Gent Veemarkt van 30 Septem getal te koop gesteld dierenVette koeien 40 Melkkoeien 14 Groote ossen 1 Jonge ossen 43 Vaarzen 48 Stieren 6. Varkens 231 Kalveren 230; Ma gere beesten 246; Schapen 13, Lammeren 0, Vig- genen 476. De goede stalbeesten golden van 1,50 tot 1,70, Jan Olieslagers-spioen. De Antwerpsche duivel is van hot vlieg- plein van Enschede opgèstegen, en is hoven de Duitsche grenzen gaan zweven, op eene hoogte van 150 meters. Na eene vlucht van 25 minuten keerde hij naar Enschede terug. Dal Jan maar oppasso, dat de Duilschers hem voor geen spioen aanzien en hem eenige kogels achterna zenden, Voor de koersen van.Maandag 3'"n October aanslaande, in 't Schaliënhuis, Burgemees tersplein, 1, Aalst, zijn reeds do volgende loopers ingeschrevers Beginnelingen, 40Q0 meters, vitesse. 1. De Smet Cam., Aalst 2. De Boeck. Martin, idem. h Liefhebbers, 8000 meters, fondkoers. 1. Van Langenhove Urb., Aalst; 2. Van den Brempt, Al ph., idem. 3. Bogaert Ri chard, idem. 4. Wellekens Edmond, idem. 5. Sterck Aelbrecht, 4<lem. 6. Van den Meirsche Frans, idem,. 7. Verhulst Jules, idem. GAAN, S000 meters. 1. Crabbé Gustaaf, Aalst; 2. Wellekens Edm. idem. 3. Levionnois Hector, idem. 4. Van den Borre Joseph, idem. Uit de provincie hebben er ook reeds ver scheidene geschreven, maar zijn nog niet in regel, andere zullen weldra volgen. WISSELAGENT 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BÊURS VAN BRUSSEL 29 SEPTEMBER. BEURS VAN BRUSSEL. Leen wan Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1* r 2* r 3® r Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuteiten3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 •••..2 Brussel 1902 2,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 1880.3 19083,5 Laken 19023 Luik I8603 1897 2 1905 2 Mechelen 188*5. 3 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)8 Verviers 1873 3 18933 104.— bM.L'r, sT.r.o 76.75 90.— 104.75 93.25 103.50 77.25 87.55 van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Lange Zoutstraat, 6 Aalst, 30 Sept., 15 ure Barometer 765 Thermometer 17°3 Wind: West Vooruitzichtgoed weder. Over ie nemen. Over te ncnien welgekalandeerde modewinkel gelegen in een der beste straten van Aalst. Voor inlichtingen zich te wenden ten bureele der Volksstem te Aalst. 6-6 Men vraagt kindermeid van 14 a 15 jaar. Te huis slapen. Schrijven bureel der Volksstem, Aalst. A. B. 134. Men vraagt een kleermakersgast, om te wer ken binnen huis. Zich te bevragen bij Frans De Neef, Molenstraat, 7, Aalst. 3-2 Men vraagt goede kleermakersgast, 3 fr. per dag or volgens bekwaamheid, bij Francois De Rybcl-Sermens, Nieuwe Laan, 133,Vilvoorde. 6-G ua.v Naaimachienen ALLER STELSELS MERKEN worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werkhuizen der AALST, 9, Albert Liénartstraat, SPOEDIGE BEDIENING GOEDKOOP Landbouwers Indien gij u wilt voorzien van plantairdappelen echte Hollandsclie (Friescbe) genaamd (Krugers) en (Industrie) afkomstig uit de zware kleigron den, wend u in volle vertrouwen tot het huis Placide DE WINTER-MEERT, Zaad handel aar, Gekrardsbkrgsche Steenweg, 184, Aalst. Gewaarborgdo kwaliteit getuige daan an de uitslagen dit jaar door de, landbouwers van Aalst en omliggende bekomeu. Levering van goede keuken-aardappels op staal. NAAMI.OOZH MAATSCHAPPIJ KAPITAAL e 5 MILJOEN FR. KOUTER, 20, GENT, BEURSORDERS Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en munten, Koepons Voorschotten op titel3 In bewaarneming van waareen. VERHURINGS- DD A WMT k CTDIJ TARIEFDER Dll.ArlUll.Ao 1 LW Afmetingen BINNEN HUURPRIJS 5 a c 0 maand s V. k s ,c hoog breed "O met. met. met. Fr. Fr. Fr. Fr. Fr. A 0,12 0,15 0,57 2 4 6 10 25 B 0,12 0,30 0,57 3 6 9 14 35 C 0,21 0,37 0,20 0,15 0,57 0,57 4 7 10 17 45 D 0,31 0,21 0,57 4 8 12 20 50 E 0,31 0,35 0,57 6 12 18 30 7f F 0,52 0,55 0,57 9 18 26 45 115 G 0,56 0,62 0,57 10 20 30 50 125 H 0,78 0,02 0,57 20 40 60 80 200 De zaal der brandkasten open van 9 tot 12 1/2 ure ure; den zaterdag van 8 dags. is alle werkdagen en van 2 tot 3 1/2 1/2 ure tot 's mid- 99.75 77.50 88.50 77.25 89.— 72.50 Li j n mee I K.toenmeel Voederkoeken LevkRANCIBRS VOOR HBT MlNISTKRIK VAN LANDBOUW Algemeen Depothouder voor Aalst en omliggende M. Ed. Van den Steene, Damkaai, AALST. Het beste adres Kaas-Koffie Rechtstreeksche aanvoer vette Goudsche kaas 1,75,1,70, l,65pr kil.Commissie (bollen) 1,60 en 1,30 per kil. franko met 10 k 15 kil. Besta Hol andiche Koffie 1,55,1,65, 1,75, 1,80 1,85 1,95 per Kil. baaltjes van 5 kil. franco. Eerste zending •emboursement. Adres HOOFDHUIS ROMANAI, Anlwwrpwn 6LEEKE KLEUREN WITfLOEê, nuiuimiic, thou IPMBftf «CJtfTfUMt. RADIKALK te ON FEILBARS «ENEZINQ I.

De Volksstem | 1910 | | pagina 3