THERESA Een inkasseerder vermoord Nog 68a vlieger gsdooci TflSWWQil Staatkundig Overzicht Bulgarië. Mat spreekt van een verbond welke zonde gesloten zijn tusschen Grieken land, Bulgaria, Serve- en Montenegro. Het is het krijgseer,irag van Turkge met Rumenie, xcclke aanleiding zoude gegeven hebben tot deze overeenkomst. Hongarië. Men tceet dat Frankrijk de gelden in leening aan Hongarië geweigerd heeft. Thans wordt gemeld dat de Hongaar- sche regeering de noodige toni zal ontvan gen door bemiddeling der bunk Rotchild itun Berlijn en IJ renen. Misschiem zal Frankrijk, die dit met leede oog en ziet. bemerkingen maken aan de Rotchildbank van Parijs, deelgenoot van deze van Berlijn en Wcenen. Turkye. Be oneenigheid tusschen Tur kge en frankrijkwordt nog groot er en g rooter. Volgens de Ik dam, hebben Toearegs, dit Van Franseh grondgebied kwamenmannen van der. Sjeik uit het Zuidelijk gedeelte vau Tibo-Besjade vermoord. Zij hebben het ge zin eau den sjeik gevangen genomen, het vee meegenomen en alle bezittingen geroofd. Be Porie heeft de vereischle stappen bij de Franse he regeering gedaan Montenegro. Gansche benden uitwijke lingen uit het Turksche distrikt Rerané, komen naar Montenegro gevluchtom te ontsnappen aan de schrikkelijke vervolgin gen d«nr'U- Turken op de bevolking dezer 9 reek gepleegd. Spanje. Zondag laatst heeft te Bilbao eene grootsche belooging plaats gehad, om j te protesteeren tegen de politieke handel wijze van den heer Canalejas. Van 's mor gens vroeg brachten de treinen uit alle richtingen van Spanje, duizenden en dui zenden manifestanten, die zich in den na middag in een machtigen stoet geschaard hebben. Het teas ,c aar Ijk grootschcn in drukwekkend, deze moedige katholiek Spanjaards in een leger vergaderd te zien,tot verdediging van de rechten van den gods dienst, dewelke in het katholieke Spanje den christen zoo nauw aan het hert ligt. te Pat'ijs. Vrijdagavond was dn inkasseerder .Tean Andró 52 jaar oud, in dienst der Société Générale, van zijne ronde niet terugge keerd. De polieie ging onmiddelijk cp zoek, doch al hare pogingen bleven vruchteloos. Zater dag morgend werd door do polieie bericht, dat een lijk gevonden was in eene kamer van den Boulevard do la Villette. Deze kaïner werd bewoond door Mad. Tis sier en haar 1<> jarige zoon. Toen de polieie ter plaats kwam bevond men, dut liet lijk dat was van den verdwenen geldomhaler. Do ongelukkige was vermoord geworden. Weldra vernam men dat de zoon Tissier mot eon vriend, zekere Dcsmarès, 17 jaar oud het huis verlaten had kort na de aankomst van André. Men zocht de heide kerels op en Zonda: morgend werden beiden in een hotel der ru Godet Demaurov aangohouden. De schurken bekenden weldra alles. Desmarés had op Tissier een wissel ge- trokkon en zóó don geldomhaler op zijne kaïner gelokt. Zij vermoordden liem samen en deelden do 4000 fr. welke zij in den zak van André vonden. Met het geld gingen zij op zwier. Zij maak ten kennis met twee vrouwen en deze ver zochten Desmarés het nieuws der misdaad in een dagblad te lezen. Desmarés weigerde, doch wierp een vluch tigen oogslag op het verhaal der misdaad en ziende dat men hen verdacht, werd hij bleek en zegde tot Tissier Wij zijn geknipt. I) vrouwen bemerkten zulks en toen de moor denaars slapen waren, verwittigden zij de polieie. IV VERVOEG. Het Jonge meisje, een oogenblik verbaasd over do verandering van baren toestand, werd weldra koelbloedigvr. Zij lag haar vermoeid Aoofd op do kua&ena «n sloot hare oogen ten "halve. Do koets rolde langzaam voort over den rechten eu zandachtige» weg', die van Aran- juez tot Madrid leidt. Van tijd tot tijd werd zy door oone menigte meoschen voorbijgereden, die deuzelfdcn w ég te paard aflegden. Eenigen droegen do koninklijke livrei,anderen bekoor den aan de ministers, de ambassadeurs er Varen ook groot© hoeren; prachtig .uitge doste ridders, met hun gevolg van pages en lakeien. Het is heden alsof er een optocht op den weg van Aranjue* Dlaats heeft, zeide dcr vrouwen, do gordyn van het portier ter iy sclmivonde. Al deze menschen komen terug van de audiëntie van den graaf-hertog, hernam de andereer is geen heer, boe groot ook, in Spanje, die niet Daar de eer haakt van hem zijn hof temaken hij is meer koning dan de koning zelf. Zie, daar gaat do hertog d'Arcos met zijn gevolg voorbij hij is niet by do jacht van den koning geveest, evenmin als de markgraaf van Penaflel Oi de graaf do Montel- lano, en zoo vele anderen, die men niet anders aiot dan in de appartementen van den graaf- hertog de Medina-^idonia's zijn ook zijne ijverigste pluimstrijkers. By dezen naam voelde Theresa, dat haar i |JTS j£il? iir FRANKRIJK Familiedrama. Zekere Boltreaud, 29 jaar oud, ex gar;b républicain die van zijne vrouw gescheidei leeft, kwam gisteren bij haar binnen te Bon neval en vroeg oiu het echtelijk leven te her nc-inen. Toen zij weigerde haalde hij een revolver te voorschijn, loste een schot op haar en trof haai* den bals toen loste hij een schot op zijn kindje van vier maanden en ten slotte hernam hij zich/elven het leven. De toesiand der vrouw is erg. Het kind is dood. Eigenaardig ongeiuk. Do pantserkruiser Jules Ferry verliet Toulon om te Salins d'Hyorek oefeningen te houden voor bet werpen van torpedo's. Bij een dier oefeningen is de torpedo, ge worpen van bakboord, totaal van zijnen v eg afgeweken en wel zoodanig, dat hij het schip trof aan stuurboord. I>e schok was r.iet hevig daar het toestel slechts eene proefnemings- Jating had. zoodat enkel de blindeering ge troffen werd. liet sciiip is to Toulon teruggekeerd. Vendetta. Eene misdaad is gepleegd te Scanafagbiac- cia, Corsiku, waarbij denkelijk wraak in het spel is. Terwijl de genaamde Antonietli, cigenaai naar huis ging, werd er vanachter het struik gewas een schot op hem gelost. De kogel vloog dwars door de borst, zoodat de man dood neerviel. De moordenaar, die de vlucht heeft geno men, is zekeren Marcangeli. landbouwer die onlangs door de correctioneel© rechtbank van Ajaccio werd veroordeeld tot 40 dagen gevangenis, op eene aanklacht van Antonietli, wegens gewelddaden en doodsbedreigingen. DU ITSCH LAN D De onlusten van Berlijn Do Gazette d'Allcmagne schrijft aan gaande do onlusten van den Moabit - Het is bewezen dat de onlusten van Ber lijn het gevolg zijn van zekere aanhitsingen der socialisten. Onder de veertien belhamels welke aange houden werden als aan het hoofd staande van de oproerige bende zijn er 9 welke van socialistische benden declmaken. De honderde gekwetsten, die men in deze onlusten gezien beeft, hebben dus hunne wonden te dankeu aan de oproerige rood partij. Geschil In het ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft do minister een lang gesprek gehad met baron Gevers, don gezant te Berlijn Daarbij werd beslist, dat Nederland absoluut onmogelijk kan toegeven in zake ucr Rijn vaart tollen, De minister, die mij onmiddellijk na afloop der conferentie ontving, verzekerde mij, da Nederland vast besloten is. de acte van de Rijnscheepvaart, waarmede een paragraaf van de tolwet in schreeuwende tegenspraak is, onder alle omstandigheden Ie handhaven. Een modus vivendi is uitgesloten. ITALIË De cholera. Volgens een bericht uit Rome van gisteren had zich daar geen nieuw geval vau cholera voorgedaan. Een nader onderzoek zou hebben aan 't licht gebracht dat verscheidene ver daclite gevallen welke waren aangegeven geen cholcra-gcvallon waren. ENGELAND Da lock-out Uitgeroepen. Men meldt ons uit Manchester dat sedert 1 Oktober do lock-out is uitgeroepen. De palroons sluiten hunne fabrieken, ten getalle van 700 en dit juist op liet oogenblik •lat er eene merkelijke verbetering in den handel kwam. hart ophield te kloppen en haar gezicht ver bleekte. Zij deed zich echter geweld aan en oide Is de hertog van Medina Sidonia dau an hot hof? men zeide, dat hij slechts twee- naai zijn stadhouderschap van Andaluziö ver laten had, de eerste maal om liet huwelijk van den koning, onzen heer, de tweedo maal, om eene reis aan de grenzen van K&Ltlonië tc jen. Het is waar, mevrouw, de oude hertog gaat ni/t gaarne uit de staten, waar hij als het ware onderkoning is, en waar hij een zoo onafhankelijk bevel voert als zijne majesteit maar zijn zoon, don Alonzo, heeft bij gelegen heid van zijn huwelijk, een uitstapje naar het )f gedaan. Hij is getrouwd, viol Theresa mot een soort vau glimlach in. Neen, mevrouw, maar binnen weinige lagen beginnen zijne huwelijksfeesten. God geve een lang leven aan het jonge paar. En wie is de edele juffer, die bestem'' is •fü €9>HB85l- dén uwii' van ildcogm Medina- sidonia te dragen Het is de rijkste erfgename van het ko ninkrijk, het is donna Maria de Giron, eenige dochter van don hertog van Ossuna. Men zegt, dat by gelegenheid van dit huwelijk een bal gegeven zal worden, op het welk het geheel© hof tegenwoordig zal zijn. Ik heb de prachtige toebereidselen gezien, zeide de andere dame, de boeken der ridder schap gewagen niet van zulko wonderen. Don Alonzo verzint dagelijks nieuwe beleefdheden voor zijn bruid. Ily Ts dus getrouwd i vroeg Theresa nog. Hij heeft dingen gedaaD, die zijne ge trouwheid voldoende bewijzen men verhaalt, Meer dan honderd duizend werklieden zijn zonder broodwinning. AMERIKA Een dagblad in de lucht gejaagd Uit Los-Angelos wordt gemeld dat eene ontploffing heeft plaats gehad in de gebou wen van het dagbTad The Times alhier. Twintig personen werden op den slag gedood on 20 gekwetst. liet gebouw werd geheel vernield. De schade bedraagt omstreeks 2 12 millioen frank. De hoofdopsteller schrijft deze ontploffing toe aan kwaadwilligheid. De ontploffing zou aangericht zijn door dynamiet. Moorddadige automobielkoersen Tijdens de koersen voor den Van dei' Biet- beker, nabij New-York, zijn vier personen edood en een veertigtal gekwetst. Men vreest dat nog verscheidene gekwet sten hunne wonden niet zullen overleven. To Springfield-Illinois, is M. Vredenhurge, in een automobielkoers ook gedood gewor den. Do ongelukkige werd letterlijk onthoofd AZIË Dreigende opstand in China Aan hft departement van binnelandscb' zaken te Washington is, volgens Reuter, be richt ontvangen, dat in China een opstand dreigt, die veel overeenkomst zal hebben met Jen bokseropstand. Do vlieger Haas was Zaterdag namiddag om *1 ure 59 te Trier, Duitschland, opgesto gen, om naar Metz te vliegen. Hij was reeds te Grevenmacker, nabij de grens van het Groot Hertogdom Luxemburg, op den rechteroever van den Moezel, toen de landbouwers, die zich op het veld bevonden, plotselings zijn toestel verscheidene duikelin gen zagen maken. Het toestel vloog dan nog 200 meters verder en viel dan van eer.e iioogte van 150 meters met schrikwekkende snelheid naar beneden. Onmiddelijk snelden personen ter plaats doch men vond nog slechts het vermorzeld lijk van Haas, tusschen hetgeen nog van het toestel overbleef. Het lijk werd najir .het gasthuis overge bracht. Voor zoover men kan zien, zou het onge luk te wijten zijn aan het breken der dradon welke den stuur vaslhfeld'en. De/.e draden sloegen rond do schroef én deden deze stil vallen. Daardoor werd de val onvermijdelijk gemaakt. Ilaas was slechts 23 jaar oud en ongehuwd. Verder weet men niets van hem of van zijne familie. De vliegmeeting is on middelijk geslaakt gpwyrd^n. Andere ongelukken Te Milaan zijn de yliegerg Dickson en Tho mas in botsing gekomen. .Hunne toestellen worden ten gronde geslingerd en verbrijzeld. Beide vliegers werdeh efg gekwetst. Brussel. Erg automobiel ongeluk. Za terdag morgend reed Leopold Natis,wonende ie Vossenstraat. mot eene steekkar langs de Waterloolaan, toen hij door een auto-taxi omgeworpen werd. Do man werd met vreese- Iijk geweld ten gronde geslingerd en hel schouderblad gebroken. Uit het onderzoek blijkt dat bet ongelijk alleen aan de onvoor zichtigheid van den chauffeur te wijten is. Be gauwdieven. Zaterdag namiddag werd M. Ernest Claes, wonende Steenweg van Boendael, op den tram tusschen deBeurs en de Zuidstatie van zijn gouden uurwerk met keten ontlast. Het gestolen© had eene waarde van 800 fr. Be diefstallen. Een handelaar der Raadslraat te Elsene, M. Van de Walle, had Zaterdag namiddag zijn overjas aan de kap stok gehangen in een koffiehuis der Vlaam- sche Poort. Toen hij een uur later den over- dat hij om donna Maria op haar balcon te zien, op den dag van het laatste auto, hy zonder ophouden te paard is gekomen van Sevillië naar Madrid, en nog deuzelfden avond is te ruggekeerd, want de oude hertog had zijne toestemming tot deze reis niet gegeven, daar het huwelijk nog niet vastgesteld was. O, hij bedriegt haar, zooals hij mij bedro gen heeft, zeide Theresa bij zichzelve in den jaloerschen haat van haar hartdoch hy zal mij vinden tusschen haar en hem. De koets hield stil te Madrid in eene der lanen van het Padro,voor een klein huisje van een aangenaam uitzicht. Theresa ontwaakte plotseling uit de mij meringen, waarin zij gevallen was, en volgde de vrouwen door een soort van gang, die aan eene plaats grensde, waarvan de deur dadelijk gesloten werd. - Bij wien brengt gy mij vroeg zij, een blik slaande op de rijke lambri^eArApg, en op de schilderyen in zware vergulde lysten. -r* Ten uwent, mevrouw, antwoordde de dame. Ten mijnent riep Theresa ten uiterste verrast uitdaarop streek zij met de handen over do oogenalsof zij zich verzekeren wilde, dat zij niet droomde en dat alles, wat haar omringde, waarheid was. Kom mevrouw, hernam de dame, gij zult nieuwe kleederen aantrekken, en wy zullen de eer hebben uw toilet in orde te breugen.Wij zijn hier om u te dienen. Theresa liet zich in eene grooto kamer bren gen, versierd met eene pracht, waarvan zij niet het minste besef had. Dc pracht van het huis der Forensato's kon niet in vergelijking komen met hetgeen men daar zag. Er was in alles, wat haar omringde, iets geheimzinnigs, iets bevalligs, hetwelk de zinnen streelde, en jas wilde terugnemen, was hij verdwenen. In den binnenzak staken twee briefjes van 100 fr. welke natuurlijk mede verdwenen zijn. Eene klacht is neergelegd. M. Decraene, handelaar,Elsenesteenweg, verdacht sinds lang zijn knecht hem te be stelen. Zaterdag achtervolgde hij den knecht toen deze met de bestellingen uitreed en zag hem eene mand koopwaren in een huis der Auderlechtstraat afgeven. Op heeterdaad be trapt, bekende de knecht eene lange reeks dieflen. Een onderzoek is tegen den oneerlijken bediende en tegen den verheler geopend. Bestolen. Een Duilscho koffiehuis- bediende, Hans Pilhofer, 20 jaar oud, van van Nuremberg, kwam Zaterdag avond van Oostende, waar hij gewerkt had. Op do Ro- gierplaats ontmoete hij een landgenoot, die hem de gastvrijheid aanbood en hem beloofde hém werk te verschaffen. Toen Pilhofer Zon dag morgend wakker werd, steldo hij vast dat zijn gezel verdwenen was. Hij had Pilho fer 's geldbeugel, alsook zijn reisgoed mede genomen: Eene klacht is tegen den oneerlij ken Duitscher neergeleg. Tramongelukken. Aan den hoek der Louizalei en Bellevue straten, is een tram rij - luig op het gespan van eenen melkverkooper gebotst. De schok was zeer geweldig. De melkverkooper werd ten gronde- geslingerd en erg aan het hoofd gekwetst. Een reiziger, die zich in het tramrijtuig bevond, werd door de glasscherven gekwetst. Een 4 jarig knaapje,de kleine Desiré E.., wonende Braemlstraat, werd aan de Willem- straat door een tramrijtuig overreden. De kleine werd den rechtervoet afgesneden en erg inwendig gekwetst. Zijn toestand is wan- liopig. Valsch alarm. Zondag morgend werd in de Tentoonstelling, plotselings het brandalarm gegeven. Onmiddelijk snelden het pompierskorps alsook de pompiers van Brussel enz. ter plaats. In de Tentoonstelling gekomen, bleek dat de overste van de brand weer, enkel eene proef had willen nemen. Kind verlaten. Zondag namiddag heeft de polieie der 4° afdeeling eene jonge Russische vrouw aangehouden, die op do Bischoffsheimlaan een 2 jarig kindje had achtergelaten. De vrouw beweerde dat het haar kind niet was. Zij is niettemin opge sloten en de arme kleine naar een gesticht voor verlatene kinderen gebracht. Be nachtvlinders. Een Duitsche handelaar, voor zaken te Brussel verblijven de, werd in een hotel, waar hij met eene nachtvlinder gaan vernachten was, door de vrouw verlaten. Zij nam echter uit zijne brieventesch eene som van 500 fr. mede. Tweegevecht. Een genaamdeV..., wonende Leerlooiersstraat, ging Zondag na middag met zijne minares in tweegevocht. Beiden waren met een mes gewapend. Reeds had Y... een steekin den arm bekomen, toen policieagenten in hunne kamer drongen en hen ontwapenden. Proces-verbaal is opge maakt. Belangrijke juweelendiefstal. Toen M. Danhouwer, een rijke nijveraar van Mos- kow, die met zijne vrouw sinds eenige dagen te Brussel verbleef, Zondag morgend een reiszak opende, stelde hij vast dat een kistje, voor 15,000 fr. juweelen inhoudende, ver dwenen was. Men denkt dat de diefte op den spoorweg moet gepleegd zijn. Een onderzoek is geopend. Het signalement der gestolen juweelen is in alle richtingen rondgestuurd geworden. Tramongeval. Zaterdag avond werd oen trambediende, op den hoek der Regen- cie- en der Bodenbroeckstraat, van het plat form van eenen tram geschokt. Men bracht hem bewusteloos over naar het politiebureel en van daar naar het Sint-Pietersgasthuis, waar de dokters bestatigden dat de ongeluk kige den schedel werd gebroken. Onrustwekkende verdwijning. - Zon- wat boven alles het zonderlingste was, het scheen alsof deze eenzaamheid bewoond was geweest door iemand, die haar pas had ver laten, om voor Theresa plaats te maken. Zij zette zich voor het toilet, overladen met doosjes en kostelijke flacons en voor het eerst sedert twee jaren, bevond zij zich tegenover een spiegel, die haar beeld terugkaatste dit gezicht deed het gevoel der vrouwelijke ydelheid ontwaken, en een zacht rozenrood op hare wangen rijzenzy vond dat zij veel schooner was dan zy ooit geweest was. De nacht was aangebroken. Eene van de dames stak de twintig candelabres aan, de an dere bracht een avondmaal op in het rijkste kristallen en zilveren vaatwerk. Maar dit alles, is niet voor mij gemaakt geworden, zeide Theresa eindelijk, iemand voor mij bewoonde dit huis Ja, mevrouw, antwoordde de deugna,het behoorde aan donna Clara. Wie is deze dame het is de eerste maal dat ik haren naam hoor noemenis zij van het hof 1 Neen, mevrouw, antwoordde de dame, zeer koelbloedighet is eene zeer bejaarde vrouw die den koning, onzen heer,hoogachtte. Hy gaf haar dit huis. Maar Clara was deze hoogo gunst niet waardig de koning bemerk te dat zij eene kwaadspreekster was en in zy- nen reehtmatigen toorn heeft hy bevolen, dat men haar in een verbeteringshuis zou opslui ten; eergisteren heeft zij dit huis verlaten, om er nooit meer terug te komen. Bij dit verhaal bleef Theresa in eene soort van govoelloosheid gedompeld. Duizend vree- zen, duizend verwarde begeerten verontrust- ton haar het scheen haar toe alsof zy onder den invloed van een vreemden droom was, en dag morgend, rond 7 ure, verliet vrouw Co lin, 47 jaar oud, handelaarster, Capucienen- straat, hare woning met eene som vau 700 fr. om verscheidene betalingen to gaan doen. In een huis der Alexianenstraat betaal de zij rond de 300 fr. en sedert heeft men de vrouw niet meer teruggezien. Hare familie vermoedt dat zij in eene hin derpaal gevallen is en vermoord werd. Een goed nieuws voor de menschen met slechte spijsvertering. Men zegt wonderen, van de Bilterpeeën der Trappisten Vin- cart, gebruikt met of zonder melk. Cureghem. Hevige brand Zondag morgend, om 2 1]2 uren stegen plotselings groote vlammen uit liet dak der wolfabriek van mev, wed. Renotte, Birminghamslraat, op. De pompiers snelden onmiddelijk ter hulp doch het vuur had reeds zulke groote uitbrei ding genomen, dat zij zich moesten bepalen bij het vrijwaren der omliggende gebouwen. De schade is zeer aanzienlijk en door verze kering gedekt. Schaerbeek. Jonge messentrekker Zoierdag avond kregen Camiel Viseur en E. Declerck, beiden dertien jaar oud, in de Du- pontstraat twist. Viseur trok eensklaps zijn mes en plofte het in den buik van zijn tegen strever. Deze viel erg gekwetst ten gronde on moest onmiddelijk door een geneesheer verzorgd worden. De jeugdige messentrekker werd naar het policiebureel gebracht, waar hij eene goede bolwassching kreeg. Vorst. Hevige brand. Zaterdag mor gend is een lievige brand ontstaan bij M. Thise, herbergier, Neerstallesteenweg, te Vorst. Toen de pompiers ter plaats kwamen, stonden het eerste en het tweede verdiep in laaie vlam. De pompiers vielen moedig het vuur aan, doch zij moesten er zich bijzonder lijk op toeleggen de omliggende gebouwen te vrijwaren. Enkel de herbergzaal kou be vrijd blijven. Van de nevenstaande huizen werden de zolders en de daken vernield. De schade i3 zeer aanzienlijk. De oorzaak van den brand is niet gekend. Laken. Bloedige broedertwist. Zon dag morgend, om 1 1/2 ure, kregen de ge broeders Karei en Sylvain B... twist wegens een meisje. Sylvain kreeg van zijn broeder eene oorveeg. Woedend liep hij naar huis, greep er een broodmes en achtervolgde zijn broeder. Hij ontmoette hem in de Rogier- straat en bracht hem een geweldigen steek in den schouder toe. Het slachtoffer verloor veel bloed en moest naar het gasthuis over gebracht worden. Verbrand. De lSjarige suilcerbak- kersgast, Parmentier, Wijngaardstraat, 25, te Laken, werd Zaterdag namiddag, in eene suikerbakkerij. Molenbeekstraat, 181, door kokend suiker zeer erg verbrand aan de han den. Eve re. Heilig schenden de diefstal. Zaterdagnacht zijn dieven in de kerk van Evere gedrongen en hebben er alles door zocht. De schurken hadden het bijzonderlijk op den brandkoffer gemunt, doch, deze weer stond aan hunne pogingen. De diefstal werd slechts Zondag morgend ontdekt. Neder-over-Heembeek. Lijk opgehaald. Zaterdag morgend werd hier uit de Wil- lebroeksche vaart het lijk opgehaald van eenen manspersoon, schijnende 60 tot 65 jaar oud. De drenkeling moet verscheidene dagen in het water gelegen hebben. Het lijk is naar het doodenhuis der ge meente overgebracht. Er werden geene spo ren van geweld op het lijk vastgesteld. Velthem-Beyssem. Schrikkelijk onge luk. De spoorwegwerkman Goossens was aan den arbeid op de lijn van Brussel. Hij ging uit den weg voor den sneltrein van 111/2 ure, doch had niet gezien dat er een trein van Luik naderde. De ongelukkige werkman werd verrast en op den slag gedood; het lijk was gansch verpletterd. Het slacht offer laat eene weduwe met vier kleine kin deren achter. dat zy op het stroobed in het klooster zou ontwaken. De vrouwen brachten haar te bed achter zyden gordijnen, en door vermoeienis overwonnen, duurde het niet lang of zy viel in eenen vasten slaap. Een weing voordat de dag aanbrak, op het uur van de vroegmetten, werd zij plotseling wakker en ging overeind in het bed zitten,het scheen haar duidelijk toe dat zij de klok hoorde, die haar naar het koor riep, en bij het schijnsel van de nachtlamp, die op eene tafel stond te branden, zag zy met een verbijsterd oog dit rijke vertrek, dat van spie gels en verguldsels glinsterde.De kamervrouw die aan den voet van het bed sliep, sproDg ver schrikt op. Wat is het, mevrouw 1 zeide zy tegen haar, hebt gy een onrustigen nacht gehad Ja,zeide Theresaop een gesmoorden toon, ik ben bevreesd geweest Stel u gerust, mevrouw, ga weder ter rust om morgen geheel uitgerust te zijn. Omstreeks veertien dagen later wandelden Paco Rozalez en zijnen medegezel Tovalito on der het lommer der boschjes van het Prado. Op het tijdstip van ons verhaal was dit niet zooals heden met wyde en regelmatige lanen bezethet was een park doorsneden met tal rijke toevallige hoogten. De beide bedelaars hadden zich op een afgelegen plekje neerge zet in het gezicht van een huis, welks dak verdween in het donkere gebladerte van wilde vygeboomenin deze omstreken heerschte zoo weinig bowegiDg en geraas, dat men zou hebben kunnen gelooven in een onbewoond oord te zijn. De stad Madrid bevalt mfl wel, zeide Paco Rosalez; het is een toevlucht voor rijke lieden, en zoo gij met mij instemt, vriend Tovalito, zullen wij er eenige jaren van ons leven in doorbrengen. (W ordt vervolgd).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2