Laatste Berichten IVIEDEDEELEfjGEN. Stadsmeuws. SPORTNIEUWS Footlaall Wielrij öLen. Vliegen. TIl. Stevens, Officieels kwoteering MARKTPRIJZEN waarnemingen Men vraagt Xe koop Xe Imren Mechelen. Bijna onthoofd. Zater- lag avond, rond 9 1/4 ure kwam d© snel - troin Koulen-Oostende de statie binnenge- itoojnd. Aan de Saxkykabien loste een der elektrieke draden en slingerde rond den lrnls fan den machinist, de genaamde Jozef Don- laert, van den depot van Brussel-Noord. De stoker hield aanstonds den trein stil do ma chinist va' reeds erg gewond aan den hals en moest naar het gasthuis overgebracht wor den. 't Mag een wonder heelen dat de man niet op den slag gedood werd. Men denkt dat de draad aan een der palen gelost is en door ten trein in twee geroden werd. De trein is net een uur vertraging vertrokken. Brugge. Aangevallen. Zondag avond is M. Em. Everaert, door een inwoner der Boomenvest. op de Groote Markt, in zijn huis aangevallen geweest. Everaert werd zeer erg aan het hoofd gekwetst. Veto-ongeluk. Zondag avond, zijn langs deSteenbrugschoWandeling.L.Clincke, wonende te St-Pieters, en Jules Lootens, wo nende te St. Andries, door een wielrijder omvergereden geworden. De onvoorzichtige fietser, die insgelijks tegen de steenen terecht kwam, had een gevaarlijke wonde aan het hoofd. Lootens is ook erg aan het hoofd gekwetst Dendermonde. Tooneel. De vertoo- ning van het beroemd drama, is Zondag ver leden wel afgeloopen. Kermisxlok Doodsklok werd mees terlijk opgevoerd en al de medespelende leden kweten zich opperbest van hunnen rol. De gestorte tranen, door aandoening ver wekt, door dit drama, werden weggenomen doorliet lustig.blijspel De trein te laat. De zaal van 't Stadhuis was proppensvol. Proficiat aan die beroemde Rederijkkamer. Nederbrakel. Doodelijke val. Zondag morgend, was de kleine Remi Vanderlinden, 12 jaar oud, van den lvleiberg, op eenen hoogen appelboom geklommen. De tak waarop bij zat, brak af en de knaap botste van den eenen lak op den anderen en stuikte ten slotte met het hoofd op een dikken wor tel. Het slachtoffer werd den schedel gebro ken en is eenige oogenblikken later gestor ven. Clemence Is de facteur al ge weest Neen, mijnheer Wel die wacht lang vandaag Waarom is u zoo ongeduldig,mijnheer? Waarom? wel ik verwacht met den post eene Hesch THEOBROMA, ge weet wel, lat kracht herstellend geneesmiddel dat mij ;ooveel goeds beeft gedaan. In alle apotheken. HoofddepotGent, DE MOOR, Burgstraat, 38. Te Aalst, in alle goede apotheken. Gent. Been gebroken. De 72 jarige D. Maes, Korte Krevelsteeg, was wezig met een ledigstaande huis te witten in de Kerk hofstraat, 10, toen hij van de ladder viel en bet rechterbeen gebroken werd. Hij werd, aa yervorging, naar zijno woning gebracht. Zelfmoord. Maandag morgend, rond 7 1/2 ure, heeft een schipper, JanMonteville, zich op den koer van eene herberg der Vis- echerij, een revolverschot in den mond ge lost. De man bleef op den slag dood. De oorzaak schijnt familieverdriet te wezen. Het lijk is naar het doodenhuis gebracht. - Gevaarlijke kerel. Gisteren mor gend, verwekte een dronken persoon, wan- orders, op dp Nijverheidsplaats. Hij wilde in ;cen huis dringen, doch de deur bieef geslo pen. Woedend sloeg hij eene ruit uit, waarbij hij zich erg kwetste aan den arm hij viel bewusteloos op den grond en verloor veel bloed. Een bijgeroepen geneesheer verzorgde hem. Zijn toestand is zeer erg. Indien hij 'necst. zal bij toch geen gebruik meer kunnen maken van zijnen arm. Wetièren. Geknipt. Zondag mor gend, terwijl de weduwe Lieven Sohepens. wonende ter wijk Jabeko, zich naar do 7 ure mis begeven had, vonden verscheidene jonge kerels niets beter, dan in den boomgaard te dringen en de fruitboomen te plundrren. Ongelukkiglijk voor hen, was de veld vschter Cosyns, daar juist op ronde, die ze dan ook op heelerdaad betrapte en proces verbaal ten henne laste opmankle. Die veelbelovende kerels zijn aan liun proefstuk niet en zullen dan ook naar belmo ren gestraft worden. Het doodclijk rijtuigongeluk. Maan dag namiddag is het parket hier opnieuw af gestapt, en heeft zich Ier plaats hegeven, waar hel doodelijk rijtuigongeval verledene week plaats greep. Verschillige getuigen werden onderhoord en de onvoorzichtige koetsier moest in hun bijzijn de zelfde vlueht-rit uitvoeren, welke hij deed loon het ongeluk gebeurde. Naar wij vernemen zal het spijtig ongeluk in der minne geregeld worden tusschen de belanghebbende familie en M. V. d. V..., eigenaar van het rijtuig. De koetsier zal on getwijfeld vervolgd worden voor het toe brengen van kwetsuren door onvoorzichtig heid de dood veroorzakende. Dit plaatselijk bezoek, dat veel volk uit- okle, heeft ruim 2 uren geduurd. Reckheim. Een broeder verdronken. Een leekebroeder van het klooster der Min derbroeders, die een emmer water wilde scheppen uit eenen vijver, verloor het even wicht en viel in den vijver. Men kon nog slechts een lijk ophalen. Do ongelukkige was 76 jaar oud. der nieuwe krijgswet, kende men op voor hand niet de mannen die door het lot zouden worden aangewezen om als soldaat op te trekken, het viel dus moeilijk iets degelijks te doen voor die jongelingen, om zo tot het kazerneleven te bereiden. Nu dat men van jaren te voren de oudste zoon der familie kent, die onder de wapens zal moeten gaan, is het mogelijk die jongens in bonden te vereenigen, hen te bereiden om gemakkelij ker den last van het kazerneleven te dragen. Scholen voor volwassenen zullen voor hen geopend worden om hen de kennissen in de lagere scholen opgedaan, te berinneren en uit te breiden theorieke militaire onderrichtin gen, gevolgd door praktijk-oefeningen zullen hen toelaten, toch voor velen, omniddeiijk het exaam af te leggen tot het' bekomen der strepen van kaporaal daardoor zullen zij, als men ten minste woord houdt in 't mini sterie van oorlog, terstond van een derde van hunnen diensttijd ontslagen worden, 't is te zeggen, dat van af 1912 de dienst, die wer kelijk 15 maanden zou moeten duren, op 10 maanden zal moeten gebracht worden. Wie van de ouders, wie van de toekomstige mili- cianon zal zich de moeite niet getroosten roe e'ma lig de voorbereid, n le lessen te vol gen om eenen afslag van 5 maanden dienst le bekomen. Daar ziet men de stoffelijke voordeelen die de honden voor de soldaten zullen daarstel- len maar dat is maar ééne zijde van het vraagstuk. Wij, als christenen, moeten meer bekommerd zijn met het zedelijk welzijn, en het. bewaren der zielen behertigen. Daarin moeten de loiders den spoorslag vinden om onverpoosd samen te werken voor het geluk onzer geliefde zonen, die in eens uit het een voudig familieleven, in de schrikkelijke ge varen van het kazerneleven geworpen wor den.Ja, het kazerneleven is gevaarvol, en zooals spreker zegde, men moet een engel zijn, om er uit te komen, gelijk men er is in getreden. Ja, in de kazernen vloekt men. Ja in de kazernen wordt zedeloos gezongen en gepraat, ja, in de kazernen wordt er met de jongens die hunne chrislene plichten be hoorlijk kwijlen, gespot en gelachen, ja, in en huiten de kazernen, lokt alles hen aan lot vergif Lig vermaak en tot afkeer hunner gods dienstige grondbeginsels. Daarom moeten wij reeds jaren van te vo ren, de jongelingen richten, vormen en leiden hen sterken tegen alle menschelijk opzicht, in een woord, wij moeten er mannen van ge loof en goede zeden van maken,die alle ware apostels door hun goed voorbeeld, het slech ter gedeelte der soldaten zullen stichten en hen tot de goede baan helpen terugkeeren, in plaats van er zich zeiven te laten door be smeuren. Edele taal. die eerbied afdwingt. Wenschen wij dat al de aanwezigen deze zoo sehoone voordracht in het geheugen hou den, en op den noodigen oogenblik hunne welwillende hulp verleenen aan dezen die zich met de taak zullen gelasten. Mochten wij in al de gemeenten en steden vgn ons Vlaanderen, de machtige taal van denTS. H. Schelstraete hooren weergalmen en mocht zijn heiligen kruistocht do overvloedigsle vruchten dragen. Lede. Kristen Vlaamseh Verbond. Zondag 2 October, vierde onze afdeeling ha ten St. Michielsdag. Het doel van liet ver- Bond, de strijd tegen zedeloosheid, godslaste ring en dronkenschap, heeft in den E, H. Schelstraete, onderpastoor te Geeraerdsber- gen, een verdediger gevonden op een bij zonder gebied, en dit wel op het gebied der solJaUnboodon. Vroeger, voor het toepassen GEMEENTERAADSZITTING van 3U October 1910. Deze wordt geopend ten 11 ure. De volgende Aalstenaars ontvangen een bijzonder eereteeken voor moed en zelfopoffering M. Hector Van Mieghem, medalie van 2<loklas. De Heeren Bicqué, Winnepenninckx, Van Geert, Jozof Buyl, Jozef Pelleman, Heun- ninck en de jonge heer Odilon Van Sinay, allen eene medalie van 3de klas. De heer sekretaris leest het verslag der voorgaande zitting, dat wordt goedgekeurd. Beurtelings worden de verschillende pun ten aan de dagorde besproken en zonder of met bespreking aangenomen. Heeren Van der Schueren en D. De Wolf vragen verbetering aan den steenweg van Brussel naar Gent. M. Van der Schueren wijst op de overbe volking der klassen in de middelbare scholen. M. schepen D'IIcrt doet terecht opmerken dat die toestand hier beter is dan in andere steden, en dat er nu 2 afdeelingen bijkomen voor het handelsonderricht. M. De Windt bedankt voor deze inlichting. M. D. De Wolf yraagt het plaatsen van een telefoon in de Hopwaag. Deze week nog zal hem worden voldoening geschonken. M. Dr De Naeyer wijst op den slechten ontsmettingsdienst in het Burgerlijk hospi taal. Hij doet de noodzakelijkheid en de hoog dringendheid dezer inrichting uitschijnen. Hij duidt de noodde middelen aan en meldt dat het staatsbestuur voor een degelijke inrich ting voor de helft tusschenkomt. De heer Burgemeester heeft den toestand ook vastgesteld en zegt dat er spoedig zal in voorzien worden. Eenige leden wijzen op den onregelmati gen dienst van de Reinigheid. Na een ongepasten uitval van M. De Windt, op den slechten toestand van vroe ger, waarvoor hij door vele heeren van den raad flink werd op de plaats gezet; kondigt de heer Burgemeester aan, dat liet Schepen college een voorstel heeft om eene sladsten toonstelling in te richten in't Oud Stadhuis te Aalst. Deze zou gehouden worden van 1 Juni tot 31 Juli 1911. De handel, de nijverheden, de stielen en de ambachten, zouden er allen aan deelnemen. Aalst zal alzoo eene uitmun tende gelegenheid hebben om nog heter te doen uitschijnen, dat het de late nijverheids stad is van het land. Met geestdrift en eenparigheid werd dit voorstel bijgetreden. Ten 12 u. en5m. werd de zitting geheven. Wanhopige daad. Dijnsdag morgend vond Raymond De Meyst, beenhouwer, onzer stad, aan do ijzerenwegbrug, tusschen Aalst Per iciefoon en tslegraaf. Bijzonderen divnst van «DE VOLKSSTEM» Een Consistorie Uit Rome wordt gemeld dat op 21 Novem ber aanstaande, aldaar een Cousislorie zal gehouden worden. Z. li. Paus Pius X, zou een dozijn kardinaals benoemen, tien Italianen en 2 Franschen. Onder deze laat sten zou ook do aartsbisschop van Parijs zijn. De katoenkrisis in Engeland. De voetstappen tot hiertoe gedaan, om te trachten het katoengeschil bij te leggen, heb ben seliipbreuk geleden, daar de patroons bepaald weigeren de klachten en eischen hun ner werklieden te onderzoeken. Een politiek tweegevecht Ten gevolge eener daghladpolemiek, tus schen de kamerleden Decker-David en Sama- lens, gingen zij te Auch in tweegevecht. Vier kogels werden gewisseld doch zonder uitslag. Het dure voedsel Uit Praag wordt gemeld, dat te Kladino (Hongarië) hevige onlusten ontslaan zijn ten gevolge der duurte der levensmiddelen. Er zouden reeds een vijftigtal gekwetsten zijn. De vliegproeven Parijs-Brussel-Parij3 De vliegers Parisot en Wegmalen maken zich te Issy-les-Moulineaux gereed om op te en Erembodegem, langs den trekweg. eene klak, een halsdoek en een brief, gericht aan het meisje Jozeflna R..., liggen. De Meyst droeg deze voorwerpen naar het policiebureel, alwaar men vastslelde dat alles toebehoorde aan Polydoor De Meyst, 21 jaar oud, laatst gewoond hebbende in de Naza- relhstraat, 79. Polydoor De Meyst was Dijnsdag mor gend nog gezien geweest aan deZeebergbrug. Hij ging dan langs den trekweg naar Erem bodegem toe. Daar hij in toe brief, aan zijne verloofde gericht, verklaarde zich te zullen verdrinken werden opzoekingen gedaan, en het lijk rond 2 ure 50 opgehaald. De Meyst moest heden binnengaan bij het leger. Het lijk is naarhet doodenhuis over gebracht. Verloren Maandag. Gisteren werd ver loren Maandig all.r>vege gevierd. In de volkrijke wijken ging het bijzonder geweldig toe. In de Düol'hofstraat was bet zelfs zoo hevig, dat Frans Gheyssens verscheidene kappen kreegTïiet eeriê ïmjnwerkersbijl. Zijn vader kreeg een messteek in den arm. De toestand van FranS Gheyssens schijnt zelfs bedenkelijk te zijn. stijgen ten eindo de vlucht Parijs-Brussel- Parijs te beproeven. Parisot zal vóór 5 ure 's morgends vertrekken, daar hij denzelfden dag zou willen terug zijn. Russische anarchist aangehouden To Leipzig werd door de Duitsche policie zekeren Osoledsky, Russische anarchist, aangehouden. Door vragen in 't nauw gebracht, bekende hij een polieieagent vermoord te hebben, als ook deelgenomen te hebben aan een kom- plot tegen groothertog Alexander Mikae- lovi<h. Hij beeft ook verscheidene dieflen op het geweten. Een stoomsioep vergaan op de Hudson- veel erger dan men eerst De match Steun geeft Moed-Sporting Club te Aalst Veel volk woonde den match tusschen Steun geeft Moed en Sporting Club op# hel plein van laatstgenoemde bij. Gedurende" het verledene voetbalseizoen bad Steun geeft Moed eene nederlaag oudergaan van 1 doel tegen 3 voor den Sporling Club. Om 2 1/2 ure geeft de scheidsrechter, M. H. GhjSf bet leeken om te beginnen aan de twee volgende ploegen Steun geeft Moed(G) De Coen. (B) Claus, Lombaerl Is. (II B) Van der Beeck, Boey- kens, Bourgeois. (F) Spiltore, Vandamme, Pape, Callebaut, Eeman. Sporling Club (G) Van Cauwenberg. (B) Boel, Lombaert E. (H B) Vanneck, Kegel De Beul. (F) Beeckman, Schollaert;, Aerls, Vanlanpenhoven. Dadelijk valt de Sporting aan en bekomt een hoekschip (corner-kick) echter zonder gevolg. Na eenige minuten spelens wordt Steun geeft Moed vuriger en van dan af brengt bet spel zich in het kamp van Sporting Club over en de doelwachter en do achter mannen van deze ploeg worden duchtig aan 't werk gezet. Het eerste doel is voor Steun geeft Moed het wordt gemaakt door Spil tore. Daar treft eon van do spelers van den Sporting den hal met de hand zoodat een ver goedingsschap (penalty-kick) noodig is. Pape kon gemakkelijk den hal in 't doelsclmppen doch hij vergenoegt zich den bal aan den doelwachter over le geven, die hem weder in 't spel werpt. Eenige minuten daarna vlucht Beeckman met den bal en op eene sehoone overgave laat hij aan Aorts toe ook een doel voor den Sporting te maken. Zoo blijft de uitslag tot aan den rusttijd. Omniddeiijk na de herneming maakt Pape een tweede doel voor Steun geeft Moed, op eene overgave van Éeman. Kort daarop Avordt er nog een doel gemaakt door Pape de uitslag wordt dus 3 tegen 1. Van nu af is de kamp beslist. Steun geeft Moed zal geen tweede maal verliezen en zijn zegepraal zal schitterend zijn. Vanlangenhoven maakt nog een doel van den Sporting maar eventjes daarna voegt Eeman er nog een voor Steun geeftMoed bij. Kort daarna wordt het einde gefloten. Van den kant van Steun geeft Moed heb ben al de mannen goed gespeeld, noemen wij Eeman E., Pape, Van der Beeck en Claus. De ramp is nog vermeldde. Er zullen minsten 30 dooden zijn... Tot hiertoe zijn reeds een vijftiental lijken opgehaald en 18 matrozen ontbreken nog. Roerende tooneel en van moed en zelfop offering hadden plaats. De cholera in Italië In de laatste 24 uren werden te Napels nog 8 nieuwe gevallen vastgesteld, waarvan er 5 een doodelijkeii alloop hadden. In de omstreken van Napels waren 17 ge vallen en Soveilijdens. Bij don Sporling Club waren Beeckman, Schollaert. Vanlangenhoven, de doelwachter Van Cauwenbergh de besten. Het is te hopen dat Steun geeft Moed even goed zijn kleuren zal verdedigen in de mat chen van het Denderverbond. Een ploegkoers te Antwerpen De ploegkoers Zondag te Antwerpen be twist, gaf den volgenden uitslag 1. De Zwarte Leeuw, Deurne; 2. De Jonge Leeuwen, Antwerpen 3. Elite Cycle, Mer- xem 4. De Zwaluw, Antwerpen. Eene kranige uitdaging Eenigen tijd geleden had Van Houwaert al de beroepsrijders uitgedaags tot eene koers van 1000 kilometers op de baan. Hij kreeg geen antwoord. Thans echter daagt oen soldaat van het 2° regiment gidsen, Leon Renard, Van Hou waert uit en biedt eenen inzet van 2000 fr. aan. Het woord is nu dus aan Van Hou waert. De viiegmeeting van Milaan Uitslagen van Zondag Grootste vlucht zonder oponthoud: 1. Bregi, 90 kilometer. Totale afstand 1. Bregi. Prijs van de gestrekte vlucht 1. Bielovuccie, 34 minuten 2. Bregi, 35 minuten. Snelheidsprijs (100 kil.) 1. Cattaneo, in 1 uur 8 minuten 2. Simon, in 1 uur 9 minuten 3. Winckziers, in 1 uur 12 minuten. Algemeen© afstandsprijs. 1. Fischer; 2. Ruggerone 3. Cattaneo 4. Thomas 5. Cagno 6. Kuiler. Algemeene hoogteprijs. 1. Logagneux, 2150 meters 2. Cattalf&o, 1750 meters 77.35 94.— 91.80 103.— WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 3 OCTOBER. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staaft, Provin., Steden. Belgische leeniug 1® r 3 2* r 3 3® r 3 2,5 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuteiten3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3' Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 1905 2 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 18962 Elsene 1880.3 1908 3,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelen 1885. 3 1897 3 Oostend® 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 18933 93.— 93.— 77.40 99.50 93.75 9-'.20 91.75 102.50 89! 55 88.75 100.75 102!ü0 91.— 77.— 76.50 76.— 72.50 87.— 87.— 106!— Aalst. 4 Or to her. Markt vastprijzen onveranderd, koepers en'verkoopers aan 72,73 fr Leuven, 3 Oct. Landbouwtarwe 18,00 a 19,Oü hamielstarwo 18,75 rogge 14,25; voe- derhaver 10,UO brouwlmver 16,75 koolzaadolip 62,00; lijnolie 97 strooi 4,50 hooi 6,50 bo ter 3,40 tarwebloem 27,00 gort Remy 31,00 tarwezemelen 12,00; lijnkoeken 2u,0C eieren 3,20. De mi er moeide, 3 Oct. Tarwe 20,00; rogge 14,00; hawr 17,75; lijnolie 96; koolzaadolie58;id. gezuiverd 62,50; lijnkoeken 21,50;koolzaadkocken meststof 10,50 boter 3,27 eieren 3,20 aardap pelen 8.50; graan van La Plata 45 1/2 id. Indië Camphore 26,25; 478 groote hoornbeesten. Assche, 4 Oct. Tarwe 19,00 a 20,00 rogge 14,00 a 00,00 haver 16,00 a 17.00 aardap pelen 7,00 a 8,00 boter 2,85 a 3,09 eieren 3.25 a 0,00 kiekens 2,50 a 4,00 konijnen 2,00 a 3,00; hesp 1,80; viggens35 a 40; hop 75 a 100. Ninove, 4 Oct. Tarwe 19 a 20; rogge 15 a 16; haver 17 a 18 gerst 00 a 00 koolzaad 00 a 00 boonen 00 a 00 aardappels Sa 9; boter 3,25 a 3,50 eieren 3,25 a 3,50 viggens 60 a 70. van M. Camiel Hraet, opticien-specialiste Lange Zoutstraat, o Aalst, 4 Oct., 15 ure: Barometer 775 Thermometer 15°8 WindNoord-West *^- Vooruitzichtgoed weer. OPENBARE VEItKOOPiNG van twee sehoone Woonhuizen met Hof te Aalst, Keizerlijke Plaats De Notaris DE GHEEST to Aalst, zal met. ge win van palmslagen en gelagen, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Eerste Koop. Een schoon en groot Rente niershuis, hebbende salons, verandah, keuken en grooten hof, uitkomende met groote koetspoort op de Keizerlijke Plaats, geteekend nummer 42, houdende vau de eene zijde aan een huis van den lieer Franjois Heyvaert, van de andere zijde aan liet huis onder koop twee en van achter aan den liof van voornoemden heer Heyvaert. Tweede Koop. Een schoon llenteniershuis met hof, gestaan en gelegen ten voorhoofde aan de Keizerlijke Plaats, geteekend nummer 40,hou dende van de eene zijde aan het huis onder den eersten koop, van de andore zijde aan Dame Cappuyns-Possemiers; en van achter aan den hof van dén heer Franis Heyvaert. Onmiddelijke ingebruiktreding. N. B. De huizen mogen bezichtigd worden all© Dijnsdagen en Donderdagen der week van 9 tot 11 uren voormiddag. ZITDAGEN Instel, Donderdag 6 October 1910 Verblijf, Donderdag 20 Uctober 1U1U ten 4 uren namiddag, ter herberg A la Place Impériale bij den lieer Frans Van Mossevelde, hij den heer Frans Van Mossevelde, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Landbouwers Koopt uwe plantaardappelen, zooals Krügers en Industriels bij de Gkuroeders PYCK, Dam- kaai, 30, Aalst. Deze aardappelen zijn afkomstig uit Friesland en hunne opbrengst is verzekerd. TE BEKOMEN ter stokerij St-Jozef, Aalst, (Schaapstal), goede 6terke vaten, dienstig voor aal- of beirstukken. Goedkoope prijs. 3-3-1 Juff. alleen vraagt eerlyk meisje of wees, kun nende rekenen voor huishouden en winkel te helpen, geen wasch, 29, Leopoldstraat, Aalst.3-2. ■en vraagt eene dienstmeid voor alle huis werk. Gesloten huis. Ouderdom van 20 tot 30 ja ren. Goed loon.Zich te bevragen ten bureele,Aalst. ■en vraagt eene bovenmeid, goede getuig schriften worden vereischt. Schrijven aan het blad te Aalst, onder de letters J. B. V. ■en vraagt eene kindermeid, kunn® vlaamseh en fransch. Adres schrijven M. D. Bureel van De Volksstem te Aalst. Te koop bij Paulinus Van Gysegem, hovenier, kasteel te Gysegem gerariums, solvias enz. aan 15 de honderd minste levering. Te koop eene groote hoeveelheid goed hooi zich te wenden tot den heer Max Moens, Molen dries te Aalst. Te huren. Schoon en gerieflijk Magazijn, 3 verdiepen, dienstig voor allen handel, gelegen Lange Ridderstraat, Aalst. Voor den sleutel zich te wenden bfi den heer Deurwaarder J. Dk Vos, Statiestraat. Voor de conditiën zich te bevragen bij Mejuffe* De Coninck, Boulevard Militaire, n. 221, Brussel. Te huren een gerieflijk huis dienstig voor her- berg, gelegen in de Langestraat, Mijlbeek. Voor de voorwaarden wende men zich tot den heer Max Moens, brouwer, Molendri®s, te Aalst. Landbouwer! I Indien gij u wilt voorzien van plantaard appelen echte Hollandsche (Friesche) genaamd (Krtigers) en (Industrie) afkomstig uit de zware kleigron den, wend u in volle vertrouwen tot het huis Placide DE WINTER-MEERT, Zaadhandelaar, GeKRARDSRERGSCHR StF.KNWEO, 184, AALST. Gewaarborgde kwaliteit getuige daarvan de uitslagen dit jaar do^r de landbouwers van Aalst eu omliggende bekoraeu. Levering van goede keuken-aardappels op staal.

De Volksstem | 1910 | | pagina 3