BUITENLAND. EEN RECHTSPLEGING NIEUWSBERICHTEN. HOLLAND. FRANKRIJK DU ITS'CH LAN D. ENGELAND OOSTENRIJK. RUSLAND SERVIË AMERIKA n. Dc cholera Aan boord van den stommer Tuchclünc till Riga to Hoilovoetsluis aangekomen, is «en verdacht ziektegeval vastgesteld gewor den. De lijder is in eeno afgezonderde plaats gebracht. Het schip is in kurantijn gesteld. Heelkundige bewerking. Dc heer Bertaux, ondervoorzitter der Franscho Kamer, heeft cene heelkundige be werking ondergaan. Zijn toestand schijnt nog 4l onrustwekkend. De magazijnen van de spinnerij La Linière te La Madeleine, bij Rijsel, werden Maandag morgend door brand vernield. De werkhui zen zelf zijn ongedeerd gebleven. Meu schat de schade op 250,000 frank. Ontaarde moeder In het boseh van Meuibrout, nabij Louzes, leeft men het lijkje gevonden van een drieja rig knaapje dat verwurgd was. Vermoedens vielen op do 2o jarige moeder van bet knaap je, wier zonderling gedrag zeer opgemerkt was. Zij werd aangehouden en deed bekente nissen. Tegen de dure voedingsmiddelen Te Hazenbrook en te Bergues hadden Maandag morgend betoogingen plaats tegen de duurte der voedingsmiddelen. Verschei dene manden boter en eieren werden omge worpen. De gAnd?nii*n moesten de koopvrouwen beschermen. D© koornooget in Algiers Do koomoogst in Algiers wordt op 10 mil- lioen 716,030 kwijutalen gerekend, tegen {^461,944 in 1909 cn 8,113,540 in 1908. Spoorwegbedienden in staking Het nationaal svndikaat der spoorweg- kerklieden heeft besloten het werk te sta ken. Meer dan 3000 spoorwegwerklieden heb ben reeds den arbeid laten staan. Zij hebben zich in groepen verdeeld en be geven zich raar do versciiilüge steden, om to trachten overal de werklieden tot do -ta king te overhalen. Tot hiertoe bleef alles rustig. Brand Volgens Lohal Anzeigcr is een arlillerië- depot van Mulheim. groothertogdom Baden, door brand vernield. Lr zijn tien kanonnen builen dienst gestekt door do vlammen. I Vrceseiijk drama der zinneloosheid To Frankfnrt-aan-Mein werd een hande laar, M. Foulheim, met een revolverschot in zijne woning gedood door zijtje dienstmeid Marie Busch. Deze telefoneerde dan naar dp politie. Toen do agenten zich aanboden, lair Mario Busch dood nabij het lijk van haren meester. Marie Busch was twee jaar geleden opge nomen geworden door do echtgenooten Fout- beün, dio tegelijkertijd haar natuurlijk kind Aannamen. Verleden jaar, in een aanval van zinne loosheid, had do ongelukkige haar kind ver wurgd. Zij werd opgesloten in een gesticht en verliet dit eenigo maanden geleden, ah zijn de genezen, zoodat hare vorige meesters zo terug aanvaardden. Een monster gehalsrecht Valentin Kosziol, oen vreeselqk monster, die viermaal ter dood veroordeeld werd we gens moord, gepleegd op vier vrouwen, •n nog talrijke andere misdrijven op zijn go- weten luid, is gisteren door den scherprechter van Breslau onthoofd geworden. 1* VERVOLG Wreed zijn uwo woorden, hernam Johan na koelzy zijn uwer waardig. Zout It gij mijnen echtgenoot dooden, uit erkentelijkheid, d it ik u uit ccr.en, in uiiju oog govaarlyke» toestand wekte. Hebt gij hot dan vöor mij gedaan, Johan na riep Kasper uit, nadertredeude, bebt gij bet ten mijne bohoeve gedaan Voor ons beideu was het noodzakelyk, hernam do jonge vrouw met ongeveinsde op rechtheid. Ik oOcht een nieuw ongeluk te ver in ydcu. Is u een ongeluk overkomen zijn uwe kinderen ziok Ilobt gij iets verloren maar ■een, ik wreet, dat zij gezond zijn, ik weet. dat gij gelukkig zyt, ik weet, dat elke dag voor u eer.o nieuwe bron vau genoegen en te vredenheid is. U kan geen ongeluk getroffen hebben Johanna is vrouw het is haar duidelijk, dat deze man, die zoo goed bekend is met den schyn: aren toestand haarsbc 11 ns, door een levendig vooroordeel moet bezield zyn, maar hij heeft haar niet begrepen, toon zij zeido «ene nieuwe ramp te vreezen hij vermoeddo niet. dat dit eerste ongeluk in do keus van haren eersten echtgenoot bestond. Kasper is slechts een man, die het leven en het hart niet meer uan oppervlakkig kent, en wien do on voorzichtige woorden van Johanna noch hoop Hoch troost schenken teu einde het eerste te vermijden, antwoordt Johanna bedaard Gij liebt goLijk, maar ik weet hoezeer gij elkander haat. Zelfmoord door den honger Do boer Wiedemann liet zich zich letter lijk omkomen van honger, uit verdriet on. den ongelukkigeu aankoop van een stukje grond. Tijdens 12 dagen weigerdo hij alle voedsel. De bekeaiingen tot den katholieken godsdienst Verleden weck meldden de Engelscho bla den de bekeering tot den katholieken gods dienst van vier Engelscho gcloofleeraars (protestantsch domiués) welke aan hunne broodwinning vaarwel zegden cm liever broo deloos gesteld werden dan langer eeno lee ring te verspreiden welke met hunne over tuiging niet overeenkwam. Een dezer pro- testanlsche geloofleeraars schreef aan zijne oversten, dat zijne bckeering tot den katho liekengodsdienst het gevolg was van de die pe overtuiging welkehij bezat. datdeRoomseh katholieke godsdienst de eem'ge is, door Je zus Christus ingesteld en dat deze alleen de ware godsdienst is. Troostend is liet, wanneer men de rassclie vorderingen van 't katbolicismus in Engeland nagaat. Er bestaat geen twijfel meer, Engeland wordt slillekens aan een katholiek land en het ontrukt zich meer en meer aan de protestantische dwaalleer. Het getal be- keeringen tot het katholiek geloof overtreft elk jaar het cijfer van zes duizend. Mochten zij welhaast allen teruggebracht zijn lot de echte leering van Christus, dio de weg, de waarheid en het leven is. Aardbeving. Maandag morgend hadden verscheidene aardbevingen plaats in Noord-Oost Bohemen, alsook op de Saksische grens. Er werd nergens groote schade aangericht. Ook zijn er geene slachtoffers. Geruchtmakende aanhouding;. De keizerlijke schildknaap Wonljarljarski, bloedverwant van Gzaar Nikolaas, is aange houden onder betichting valsche testamenten gemaakt te hebben. Zijne invrijheidstelling, legen borgtocht van 200,900 frank, werd geweigerd. Vrijdenkers aan 't werk Zondag werd te St. Paul en Joris een II. Sacrarnentskongres gehouden. De vrijden kers hadden eene tegenbetooging ingericht on vielen den stoet aan. De godsdienstige zinnebeelden in den stoet gedragen, werden vernield en vertrappeld. De policie heeft eindelijk toch de orde kunnen herstellen. Mijnwerkers levend begraven. Men meldt uit Colorado, dat honderd mijn- werk,crs in eene kolenmijn bedolven zijn, ter oorzake van eene instorting. Tot hiertoe heeft men nog geene tijdingen, doch men hoopt dat zij lungs eeno naburige mijn zullen kun nen ontsnappen. Boschbranden Uit Winnepeg wordt gemeld, dat er bosch branden zijn uitgebroken langsheen de grens cn do steden Beaudette en Spooner, Mine- sota, vernield zijn. Er zijn meer dan 200 doo den. De schade aan de eigendommen bedraagt meer dan 5 millioen fr. Brussel. Gestolen schilder jen terugge vonden. Al de schilderijen welke ten na deelevan den kunstschilder Kenden, Elsene steenweg, gestolen werden, en welke eene waarde hadden van 230,000 fr. zijn thans teruggevonden bij een oudheidskooper der Zuidstraat. Alles is aangeslagen. Erg gebeten. Maandag namiddag, kwam 't dochtertje der echtgenooten Verliae- gen, wonende Pierenstraat, door de Blaes- Waarom? vraagt Kasper bitter. Nogmaals steeg het bloed Johanna naar dc wangen haar hoofd is zoo vervuld met ver warde gedachten, die haar bezielen, dat zjj in weerwil van zich zelve, baro gevoelens bijna uitspreekt, en het antwoord haar op de lippen zweeftHij haat u. omdat gij mij bemint, gij baat hem, omdat ik zijne vrouw ben. Maar zy wederhield zich en hernam Zijt gfj geen sluikhandelaar, en hij grens wachter Hoe gemakkelijk kan er tusschen u beiden twist ontstaan Gij zijt moedig en ge vreesd KasperJan is niet minder dapper, maar ook oploopend Ik ben niet onrechtvaardig genoeg hem te miskennen toen hy evenals wij, een zoo manmoedig beroep uitoefende, was hij voor zeker de behendigste en ondornemendste v an allen, en ik zou de eerste zijn, om hem als ons opperhoofd in te huldigen. Ik weet het. zeide Johanna, en hij heeft voor u die betrekking opengelaten, niet waar Ja, mejuffrouw, hernam Kasper glim lachende, maar hij heeft mij iets dierbaarder ontroofd. Gij hebt immers geweigerd uwen boozen weg te verlaten en do zijde der grenswachters te kiezen. Dat is waar, zeide Kasper toornig en verachtelijk, het is waar, hoewel ik mij voor stelde daardoor den weg tot uw hart te banen. O, spaar mij Kasper smeekte Johanna, door deze woorden gegriefd*"wordende. Zoo mijne woorden valsch zyn, zeg het mij, riep de jonge man uit. Zeidet gij my niet, in weerwil der liefde, welke u door Jan werd toegedragen Kasperverlaat uw be roep, keer in do maatschappij terug en ik ben de uweEn dewijl ik dit weigerde en Jan straat, toen een groolo hond op het kind sprong en het vrecselijk beet. Hel is slechts dunk aan de tusschenko-nst van een voorbijganger, dat men het dier kou verjagen. Proces-verbaal is tegen den eigenaar op gemaakt. De diefstallen. Maandag kwam de eclitgenoote Sterckendries, van eene bood schap terug en stelde vast,dat een ongekende dief in haro woning gedrongen was. Al hare meubelen w aren opengebroken en de schurk had dc hand gelegd op twee obligation dei- stad Brussel, drie gouden ringen, eeno gou den borstspeld en oen geldbeugel, 00 fr. in houdende. Op dc Kolenmarkt drongen dieven in de kamer van Christian Hocht, roslaurantbe- diende, en stolen er al zijne beste kleederen, alsook het gouden uurwerk met kelen, dut in een dor zakken stak. In zijne haast verloor de dief zijn zak doek, gemarkt F. W.... Men denkt op het spoor van den dader te zijn. Erg ongeluh. Maandag reed Frans Gornaert, van Elsene, per rijwiel, langs den steenweg van Vleurgat, toen hij, om eene botsing met een automobiel te vermijden, onder een taxi ging rollen. E«n tiental per sonen w aren noodigorn den taxi op te holten en het slachtoffer lu verlossen. Do ongeluk kige was vreeselijk gekwetst en moest in hopeloozen toestand naar het gasthuis ge bracht worden. Oorlogzuchtige soldaten. Zondag nacht is in eene dauszaal der Pachecostraat een gevecht ontstaan tusschen verscheidene soldaten. Een kanonnier werd nog al erg door de gidsen mishandeld en moest in een naburig drankhuis vlochten. De gidsen wil den hein achterna, doch een veertigtal per sonen vielen hen aan en do rood- broeken moesten op de vlucht. Twee der ergst# vechters werden aangehouden. Arme ouderling. Een kostganger van het geslicht der Vaartstraat, Eugeen V... genaamd, is in de Magdalenastraat door eeu huurrijtuig omvergeworpen en overreden. De arme ouderling moest erg gekwetst naar het gasthuis der Hoogstraat overgebracht wordon. Automobielongeluk. Een automobiel reed Zondag op den "YVaterlooschen steenweg tegen eene kar, welke erg werd beschadigd. Het voorste deel van den auto werd inge- stooten en de chauffeur, K. V..., St-Bernar- dusstraat, en de voerman der kar, L. V..., Waterlooschen steenweg, werden op de straatsteenen geslingerd. De eerste werd zwaar gewond aan het hoofd en den linker arm, gebroken do tweede werd opgenomen met eene dubbele breuk aan het rechterbeen. Wielrijder getoond. Een wielrijder Edgard Wellens, Lange Haagstraat, te Else ne, werd gisteren op de Regentlaan met ge weld ten gronde geworpen, daar de pneu van het vóórw-iel plotseling berstte. Hij werd vreeselijk gewond aan den schedel. Twee vrienden, die hem vergezelden, namen hem gansch bebloed op en brachten hem met een rijtuig naar een dokter in de Leopoldswijk. Na verpleging werd het slachtoffer naar zij ne woning vervoerd. Kind overreden. Het ldjarig meisje Eulolie Stroobant, Anderlechtstraat., werd Zondagavond op de Henegouwlaan door een heerenrijtuig omgeworpen. Het kind werd zwaar gewond aan liet hoofd en het linker been gebroken. Jeugdige brandstichters. Het onder zoek, door de policie ingesteld, nopens den brand der Werkhuisstraat, bracht aan het licht, dat twee kleine gasten, die met steks- kens gespeeld hadden, het vuur staken aan eenige strooipijltjens welke van onder de poort staken, en zóó den brand veroorzaakten. Blijde tehuiskomst. Toen do echtge nooten B.., wonende Volderstraat, op hunne kamer terugkeerden, na hunne dochter naar uwen voorslag aannam.omdat ik mijne kame raden getrouw bleef, en hy een verrader van hen werd, werdt gij daarom zijne vrouw ?r Mijnen plicht bracht ik dit offer, Kas er u aan het rooversleven te ontrukken, en ra- samenleving ccnen voor haar verlorene weder te geven, ziedaar mijn doel. Gij wildet niet. Ik heb het mijne gedaan. Op dit gezegde stond Kasper onbeweeglijk en vervolgde na e<x i oogenblik Noch uwe schuld,noch de mijne is het! het is die van den pastoor hij heeft u voorgehou den, dat hij het zich een duren plicht rekendo, een afgedwaald schaap weder bij de kudde te voegon, gij zijt het offer dier denkwijze gewor den. Beschuldig den eerweerden g ke nietriep Johanna uit, hij is mijn eenige vriend. Ily heeft u medegesleept, zeg ik. Hy is het ten minste, die mij troost, her nam zij. Even gelijk de donkero wolken aan het zwerk eensklaps door den wind voortgestuwd of van elkander gerukt, plaats maken voor het zonnelicht, evenzoo schoot er op dit enkel woord een lichtstraal door do ziel van Kasper. die hem den geheelen toestand van haar hart onthulde, en diep getroffen riep hij in vervoe ring uitJohanna! Johanna Maar op het oogenblik, dat hy hare hand greep, vernamen zij een geritsel in het kreu pelhout, een man van ongeveer vyftig jaren, m«t eeu verbrand gezicht, witte haren, ma ger, zwaar gebeend en met een wilden oogop slag, vloog tusschen hen en riep uitwat doet gij daar ellendige droomerhebt gy het ravengekras niet gehoord Ofschoon gij my gezegd hadt dezen nacht op den berg te moeten waken, omdat hy iets in de vallei te verrich- de statie geleid te hebben, stelden zij rast dat hunne kamer geheel geplunderd was. Alle voorwerpen van v aarde waren ver dwenen. Oneerljke koffteh uisbediende. De koffielmisbedieade Emiel V..., in dienstin een koffiehuis der Zuidlaan, is er gisteren met zijne ontvangst van den dag van doorge gaan. De kerel, die aan zijn proefstuk niet is, wordt opgezocht. Onvoorzichtige koetsier. Aan den hoek de-r Vischverkoopers- en Ghartreuzen- straten, werd een wielrijder, Antoon G..., door een huurrijtuig omvergeworpen en over reden. Terwijl de koetsier de zweep over de paarden legde en in volle vaart wegreed, werd het slachtoffer door ooggetuigen opgc- nomen cn in hopeloozen toestand naar een gasthuis overgebracht. Huishoudsters, de oogen open Indien gij lekkeren koffie wilt opschenken, eischt dan de ware Bitterpeëen der Trappisten Vincart en Zonen. Weigert alle namaaksels. 1500 Schaarbeek. Belangrjke dieften. Maandag avond, stelde M. S..., rentenier, Goosemansstraat, bij zijne tehuiskomst vast, dat ongekende dieven in zijne woonst gedron gen waren, en er alle voorwerpen van waarde gestolen hadden. In de Josse Impensstraat, werd ingebroken bij M. S..., schilder. Daar ook werden al de meubelen van het gelijkvloers opengebroken en talrijke voorwerpen van waarde gestolen. Toen M. S..., te huis kwam, gingen do dieven op de vlucht. Een onderzoek is geopend. Dood gevonden. Eene renteniers tor, mad. B..., 88 jaar oud, leefde sedert jaren afgetrokken in een huis der Vandemeersch- straat. Zij ontving in het geheel geene be zoeken, en ging zelfs bijna niet uit. Alleen een geneesheer mocht haar nu en dan komen bezoeken. Zondag belde de dokter te vergeefs aan. De policie werd verwittigd en deze deed de deur openbreken. Men vond de oude dame dood op den vloer der keuken. Elsene. Aangehouden. Maandag namiddag pleegde een dronken kerel balda digheden in de Italië straat. De kerel mis handelde een policieagent, doch kon ten slotte aangehouden worden. Op het poli- ciebureel werd vastgesteld, dat hij nog een rekening te vereffenen had met het gerecht. Brand. Zondag avond rond 10 ure, ontstond brand door eene kortsluiting in de kamer van mad. Serrier, rentenierster, Albert Leemansplaats. Op een. oogwenk stond heel de kamer in laaie vlam. De pom piers snelden bij 't eerste noodsein toe en wa ren het vuur nogal spoedig meester. Niette min is heel de kamer uitgebrand. Vilvoorde. Brand in de kerk. Zon dag nanoen, rond 4 ure, ontstond er brand in do kerk van het H. Hert, eene nieuwe paro chie, op den Grembergschen steenweg. Dadelijk snelden de inwoners toe om tot de reddingswerken over te gaan. Het vuur kon nog al spoedig gebluscht worden. Niettemin is de schade tamelijk groot. Het hoofdaltaar, tapijten, beelden en een gedeelte van het mo- bilier zijn vernield geworden. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal on bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo- t heek Gauthier, Mechelen. 1505 Hekelgem-Esschene. Goed werk. Sinds acht dagen hebben de werklieden van Hekelgem en Doment eenen vroegen tram bekomen naar Assche. 't Is waarlijk eene schoone zaak. Vroeger moesten zij drij kwart, zelfs eene uur ver gaan, om aan het spoor te geraken. Hulde en dank aan deheerenP. Wambacq. provinciaal raadslid en H. Roseleth, burge meester te Hekelgem, die zich noch moeite en had,meende ik wel, dat gij hier zoudt zijn. vlaar het beviel u zeker beter in de warme kamer van Esperon, dan op de kruin van den heuvel. Kuiper, zeide Kasper op eenen koelen toon, ik ben dezen nacht onder den blooten hemel, aan den voet van dit venster ingesla pen, en by het krieken van den dageraad door Johanna, die mij ontdekte,gewekt. Moge het zijn zooals gij zegt, hernam de oude sluikhandelaar, het is uwe zaak en niet de mijne. Het is echter meer dan hoog tijd u te verwijderen. Esperon heeft lont geroken, want den ganschen nacht heeft men den berg in alle ricbtiDgen doorkruistde grenswach ters doen niets dan heen en weer loopen. Zooveel te beter, zy zullen vermoeid zijn wanneer wij gerust hebben, en slapen als wij waken. Ho! ho! hernam Kuiper, weet gij wel, dat uwe voeten slechts van papier zijn, verge leken bij die van Esperon Zeventien uren achtereen heb ik hem zien loopen, zonder rust te nemen ik heb hem drie dagen zien werken, zonder te slapen ik heb hem rotsen zien beklimmen, op wier aanblik gij zoudt terugdeinzen. Zoo hij ons echter morgen durft volgen op het pad, dat ik dezen nacht ontdekt heb, en hij er zijne beenen niet laat, zoo hij er niet inslaapt, om nimmer weder te ontwaken, dan weet ik het niet. Spaar hem Kasper smeekte Johanna. Kom, kom geen praatjes meer, zeide Kuiper, daar is hy reeds. Vóór dat Kasper antwoorden kon, verdwe nen de beide sluikhandelaars achter het huis. Voor de deur harer woniDg bleef Johanna staan, ten gevolge van haar gesprek met Kaq-, noch tijd hebben gespaard om voor de werk lieden van Hekelgem on Esschene voldoe ning te bekomen. v Antwerpen. De kinderoplichting. Wij hebben reeds gemeld, dat het 3 jarig kindje der echtgenooten Schoor, wonende Bredaslraat, verleden week doop eene in 't zwart gekleede vrouw werd opgelicht. Zaterdag avond zag eene vrouw van West- malle, cene bedelares, vergezeld van eoi weenend kind aan hare deur slaan. De land bouwster ondervroeg het kindje en de kleine zegde van Antwerpen Dam te zijn en zich Schoor te noemen. De landbouwster vernam 's avonds de op lichting, en verwittigde onmiddelijk de policie. Spoedig trok eene groep wielrijders in de richting van St-Leonard-Brecht en vond cr de ▼rouw met het kind. De kleine werd in triomf naar de gelukkige 'ouders teruggevoerd. Overreden. De dokwerker Frans Feems, wonende Kuipersstraat, is op het Falconplein door eone melkkar verpletterd geworden. Do man werd erg gekwetst en in hopeloozen toestand naar het gasthuis ge bracht. Arme zinnelooze. Zondag avond werd vrouw F., wonende Stierstraat, uit het Sluvvenberggasthuis, waar zij wegens gees teskrankheid verzorgd was geweest, ont slagen.Maandag morgend kreeg zij wederom e?n aanval van zinneloosheid en sprong door een venster der eerste verdieping. De vrouw werd gelukkiglijk niet erg gekwetst. Zij is terug naai- het gasthuis overgebracht. Gekicetst. Een zeeman, FransS..., wonende Rijke Beukelaerslraat, werd Maan dag morgend rond 2 en half uur, door de po litie in het stadsgevang opgesloten, omdat hij dronken was. Later moest men S... met wonden aan het hoofd, naar het Elisabethgasthuis overbren gen. De politie verklaart, dat de zeeman tegenstand had geboden cn zich hierbij aan het hoofd kwetste Oelegem. Erg ongeluk. Aan de werken van het kasteel Vrieschhof, is eene stelling ingestort waarop verscheidene werk lieden stonden. Do genaamde J. Dillen, van Ranst, bekwam eene groote wonde aan het hoofd twee anderen Geuns en Mortelmans kloegen van inwendige pijnen. Vijf andere werklieden hebben min of meer erge wonden bekomen. Mechelen. Boomen gestolen. In do hovingen van het kasteel van M. Hoscliet, in Je Borchtstraat, op Neckerspoel, onteigend door den Slaat, hebben dieven drie uitge kapte boomen die gereed lagen om vervoerd te worden, weggehaald natuurlijk moesten zij voorzien zijn van peerd en kar. Naar bet schijnt zou de policie op een goed spoor zijn. Als op onze dagen, een mensch hon derd jaren oud wordt, aanzien allen het als eene wonderbare gebeurtenis. Nochtans vólgens de berekeningen der levensleer is ie dereen geschapen, om dien ouderdom t.e bereiken. Vijf en twjntig jaren groeien, vijf cn twintig jaren bloeien, vijf en twintig ja ren staan, vijf en jaren achteruit gaan, zior daar de eeuw van hot merischelijk leven. Maar vele lieden, verflauwd door ziekte, overarbeid, verdriet, laten het steken in den weg Ah! hadden allen het vooruitzicht optijds THEOBROMA te nemen Het bloed verrijkt, wordt rooder, do spieren verkloeken, de ze nuwen versterken, gelijk de planten in do Lente onder de zonnestralen verkwikken. Ja Dit is de werking van de THEOBRO MA, honderden getuigschriften bewijzen dit. 3 franken de flesch. Te Gent in de Apotheek DE MOOR, Burg straat, 38. Te Aalst bij al de heeren Apothe kers Wommelghem. Kind verdronken. Het 2jarig zoontje van de echtgenooten L..., is in eene kuip water gevallen en verdron ken. De droefheid der ouders is onbeschrijf lijk. per en bovenal door de bedreiging van den oude, gevoelde zij zich de borst als toegekne pen geheel in zichzelven verloren, stond zij daar nog, toen haar echtgenoot aan hare zijde trad. Hij was een man van omstreeks dertig jaren, wellicht schooner dan Kasper. wanneer de schoonheid namelijk gelegen is in de lichaamskracht en vastberadenheid van d< n meDSch. Groot, welgemaakt en streng van ge laat, maar door ontembare hartstochten en eer o onverzettelijke eigenzinnigheid beheerscht, had hy als zoodanig tot model kunnen ver strekken, aan onze hedendaagsche roman schrijvers. Maar hoe volmaakt hij ook voor een dichter ware, hem ontbrak veel voor eeno vrouw uit het Zuiden, wie de natuur reeds ia hare prille jeugd, met goedaardigheid cti vroolijkheid begiftigd had en bovenal voor zoodanig eene, in wier hart van kindsbe°n af, de zaden van godsdienst en deugd gestrooid waron. De strenge blik van Jan Esperon. liet zich zelfs geen glimlach afdwingen, hij was sterk in zijno kracht. Jan was een goed echt genoot, hoewel zijn ernstig gelaat en ruwe stem het niet zouden hebben doen vermoeden. Zijno vrouw en kinderen vreesden hem, en hij was misschien de eenige, die het geheim zijner tec- derheid voor hen, met zich droeg. Gij hoordet mij, Johanna vroeg hij, haar omhelzende. Ja, ik heb uw toeken herkend, on zou a reeds tegemoet zijn gekomen, in geval... En gij zoudt u aan zulk eene koude heb ben blootgesteld maar gij zijt doodsbleek en verkleumd. Treed binnen, het vuur brandt ze ker reeds Wij zullen liet ook wel noodig heb ben, want ik breng een tochtgenoot mede. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2