B Laatste Berichten sportnJeuws SUCREMA Gebroed. Lagrange, Antwerpen Keuring voor Dekhengsten. Officieele kwoteering Weerkundige waarnemingen Uit Kongo terug. Rechterlijke Kroniik Wlelrij den Vliegen. Voetloopen otto all VERMAKELIJKHEDEN. Bericht aan de lekkerbekken. REPARATI EN beste melasse voeder Kleine aankondig. (1 tot 1 kleine regels) tr. 0,60. Men vraagt Xe Imren Te koop ANQUE CENTRALE GANTOISE Calonne. Doodelijk ongeluk. De sleenkapper Emiel Van Goppenole, 30 jaar oud, werd door hot omslaan van een va* .gontje'verpletterd. Toen men den man kon vrijmaken,had hij reeds opgehouden te leven. Rigolo Is de beste der oude genevere. Charleroi. Geheimzinnige zaak. Benige dagen geleden, was M. Leopold Le- «lercq, #51 jaar oud, boekhouder te Mar- •biennes, spoorloos verdwenen. Donderdag worgend werd zijn lijk uit den Samber, te Charleroi, opgehaald. Hij had eene prop in den mond en aan zijne samengebonden voe len, waren zware steenbrokken gehecht. Het parket van Charleroi is verwittigd. COCO LI NE Depot voor Aalst en omlig gende, J. Simoens- Van der StraetenNiéuw- straat, 62, Aalst. Gent. God en Vaderland. Kamp strijd voor hunstteekenaai's. Een kamp strijd is geopend tusschen onze kunstenaars voor het ontwerp van een nieuw vaandel der .Katholieke Jonge Wacht van den kring God en Vaderland Een prijs van 100 fr. aal toegekend worden aan den overwinnaar van den prijskamp. Wetteren. Onticikkelingsavonden voor 74 volk. Zondag, 30 October, om 5 ure 7s avonds, zal alhier ten lokale van T Werk mansbuis een eerste ontwikkelingsavond ge- iouden worden. Een ontwikkelingsavond is voor Wettoren BOg iets nieuws, hij zal dus ongetwijfeld den meesten bijval behalen te meer daar wij mo gen verzekeren dat het eene gansche reeks knappe en befaamde redenaars zullen zijn die de voordrachten en lessen zullen geven. P. Valerius Claes, doctor in Sociale Politieke Wetenschappen, zal de reeks voor drachten komen openen op Zondag 30 Octo ber, om 5 uren 's avonds, met te spreken over Volksontwikkeling Kiekendieven. Verleden nacht, rond 41 ure, hebben onbekende kerels, gepoogd de kiekens te stelen van den heer Pol D'hol- lander, Zandstraat alhior. De meid welke gansch alléén te huis was, is op het gerucht opgestaan en heeft de die ven op de vlucht gedreven. Het hoenderskot was reeds opengebroken, lie schelmen zullen ongetwijfeld geweten kebben dat de heer D'hollander afwezig was. Ze zijn over den hofmuur, palende aan het Bauwensdreefke geklommen en aldus in den eigendom geraakt. Lede. Prijskamp-Tentoonstelling van Tabak. Op Woensdag 2en November, Allerzielendag, zal to Lede, in de Bewaar school, een Prijskamp-Tentoonstelling voor Gelen- en Boerentabak plaats hebben. 300 fr. jrijzen en eeremetalen worden uitgeloofd. Voor de Tentoonstelling is er geen passe- avant van nooue. Trappistenpeeën Vincart.Dcpolho.ude.rs Ie AalstO. Taegmans, Groote, Markt Ge broeders Delhaisc en Caie, MolenstraatAd. Dclhaise en Cnier.Gropte Markt. Wieze. Rruisabeel-hennisZondag 80 en Maandag 31 Oktober, jaarliiksche Kruisabeel-kermis. Allerhande vermakelijk heden en feèsten zijn irigeriöht. De muziek maatschappijen van Moorsel en Wieze zullen kei feest opluisteren. Vracene. Erg ongeluk. De landbou wer Frans Van ïloylandt, wonende Kouter- straat, kwam met eene kar zand van Sint Gillis. Hij zat zijlings op zijne kar, met de twee beenen buiten den bak. Twee aaneen- gekoppelde karren ontmoet ten hern. De tweede kar bolste tegen die van Van Iloy- landl. die hierbij do twee beenen gèpleltord on gebroken werd. De Kongoboot Bruxellesville, op weg Baar Antwerpen, heeft Dinsdag Ténérifiè Verlaten, in bestemming van La PaJlice. De paketboot mag dus Dinsdag aanslaande te Antwerpen verwacht worden. Aan boord bevinden zich 27 ambtenaars van het ministerie van koloniën en 18 van verschilligo maatschappijen. De E. P. Rerni, van de Trappisten, van Westmalle. bevindt zich ook aan boord. Burgerlijke rechtbank van Brussel. Drukpersproces. Donderdag morgend werden de pleidooien hernomen in het proces wegens laster ingespannen door den heer minister Rekin tegen het liberaal blad Le P/ogrèsvan Elsene. Wij zullen hot vonnis mededeel en. Rechtbank van Audenaerde MESSTEKEN De genaamde Camiel Desmecht, van Gee- raerdsbergen,beticht Camiel Collyns mei een Bies gestoken te hebben, wordt veroordeeld tot 7 maanden gevang en 50 fr. boete, mei «nmiddelijke aanhouding. VValthour klopt het wereidrekord. De Amerikaan, Bobbie Walihour, die thans in uitstekenden vorm is, heeft op den velo droom van Chemnitz, het wereidrekord der 100 kilometers geklopt, (rol op 40 centime ters). Hij legde do li)0 kilometers af op 1 uur, 9 miiiu o i en 42 schonden. In het uur logde do Amerb aaii 86 kilom. 200 meters af. Velodroom van Keulen. Do Rportplatz van Keulen kondigt voor Zondag a laande zijne sluitkoersen aan. De snelrijders zullen hel karn in naai van I C 11 betwisten en de fondrijders den grooten siui- tingsprij3. Deze koers zal op 1 uur betwist worden en Salzmann, Dickeutmann, Muuss en Guntherzijn er voor aangeworven. De koers Parijs-Brussel. Deze baankoers ingericht voor de beroeps- rijders. door den kring Parijs-Brussel en het blad L"Aulo zal in 1911 op 4 Juui betwist worden. Alleen de rijders van de Union Cyclisle Internationale mogen er aan deelnomen. De vliegmeetingen TE LUIK. Pariot is hier de held van den dag, daar hij er gisteren in gelukte de ronde van de forten der Maas te doen. Hij werd overal geestdriftig toegejuicht, doch bij zijne landing wis de ovatie welke hem te beurt viel onvergetelijk. Hij legde de 48 kim. af in 59 minuten. TE ETTERBEEK. Gisteren kon er nog niet gevlogen worden. Tyck deed eene ronde doch hoewel hij niet vervaard is, keerde bij reeds na de eerste ronde naar zijn loods te rug. Hij vondt het te gevaarlijk. De Petrowshy, waagde het twee toeren te doen, doch daalde hij ook spoedig neder. Daar de wind eerder nog scheen toe te nemen, werd de zwarte vlag geheschen. TE MEENEN kon niet gevlogen worden ten gevolge van den hevigen wind. Nog Parijs-Brussel-Parijs. De vlieger Mahieu, legde gisteren den weg Etampes-Issy les Moulineaux af. Men meldt dat deze vlieger zinnens is eerst daags de vlucht Parijs-Brussel-Parijs te wa gen. Hij zou zich doen vergezellen door M. Pommier. In September laatstleden beproefde hij het ook, doeh hij viel met zijn toestel nabij Sint- Quentin en de machien werd geheel ver brijzeld. Mathieu ontkwam het ongedeerd. Zondag, 30 October, te 2 uren en half, groote loop- en gaanwedstrijden, ingericht door de loopersclub Vooruitgang 't Schaliënhuis. Burgemoesterplein 1. I. Beginnelingen onder de 15 jaar, 3000 meters H. Liefhebbers, 5000 meters handicap voor alle loopers. III. Beginnelingen, ga anders onder de 18 jaar, 3000 m. De looper der.2 eerste reeksen mag deel nemen aan den gaankoers, mits de noodige inleg te betalen. U. B. S. S. A. De matchen voor Zondag aanstaande. In le afdeoling* Excelsior Kort rijk. F. C. Brugge Daring. Standard Cercle Brugge. Racing MèclVelen Beerschot.' Union Leopold. Antwerp Racing Brussel. Dl de promotie. Racing Gent Alliance. F. C. Mechelon A. A. Gantoise.' Antwerpen Tilb-ur. Theux Verviers. Ukkel Leuven. Luik Doorn ijk. Omschrijving Geeraardsbergen Ingeschreven hengsten 45, waaronder 17 veulens, 25 hengsten werden goedgekeurd, 3 afgekeurd en 1 veulen niet aangeboden. De volgende premiën werden toegekend, voor dekhengsten van 3 jaar 1° premie :x400 fr. met zilveren medalie, aan M. Matthys R., te Nederboulaero, voor den hengst Carlos. 2e premie 300 fr. met zilveren medalie, aan M. Van Temsche J., te Velsicque-Rua- dershove, voor den hengst Gédéon. Voor dokhengsten van 4 jaar en meer lp promie 550 fr. met zilveren medalie. aan M. Vander Scheuren J., te Paricke, voor Deltor, 4 jaren. 2° premie 400 fr. met bronzen medalie, aan M. Van der Schueren Ed., te Onkerzele, voor Leon,5 jaren. Bijgevoegde prerniën van 200 fr. met bron zen medalie aan MM. Matthys R., Neder- boulare, aan Hallali du Fosteau (8 jaren), aan De Moor A., te Oombergen, voor Appo- lon,4 jaar. Bewaringspremie van 700 of 800 fr. a) Premie van 800 fr. aan M. Van Tem sche J., te Velsique Rudderhove, voor Car los II, 5 jaren. Bewaringspremic van 500 fr. a) Aan M. Van Temsche J., te Velsique- Ruddershove, voor Jubert, grijs, 10 jaren. Bewaringspremiën van 6000 fr. annuiteit 1200 frank. a) 1200 fr. aan M. De Brauwer J., te Hemelveerdegem, voor Jean d'Hemelveerde gem, 6 jaren. Bewaringspremiën van 600 tot 800 fr. 1») 700 fr. aan M. Van der Schueren J., te Paricke, voor Porthos II, 12 jaren. Voor hengslen-voulens van 2 jaren le premie 200 fr. met zilveren medalie, aan M. Van Temsche J., te Velsique-Rud- dershove, voor Brennus. 2® premie 150 fr. met bronzen medalie, aan M. De Brauwer J., to Hemelveerdegem, voor Polydoor. 3° premie 75 fr. met bronzen medalie, aan M. Do Biauwor J., to Hemelveerdegem, voor Etonnant. 4° premie75 fr. met bronzen medalie, aan M. De Brauwer J., to Hemelveerdegem, voor Rève II, de Perwin (bruin). 5® premie 75 fr. met bronzen medalie, aan M Van der Schueren Ed., te Onkerzele, voor Porton (bruin). Pep telefoon en telegraaf. Bijionderen dienst van «DE VOLKSSTEM» De cholera In de omstreken van-Napels zijn nog twee gevallen van cholera vastgesteld geworden. Vier oude choleralijders zijn overleden. Te Bagdad zijn vijftien personen aan de cholera bezweken. Een slechte ruiter Woensdag namiddag is Alphons XIII op het oefeniugsplein, nabi^j Carabaneel, bij Madrid, van zijn peerd gevallen. Hij heeft gelukkigUjk geen letèel bekomen en is te poerd terug naar het paleis gereden. De schrikkelijke ramp In Italië. De Koning van Italië en verscheideae ministers hebben de geteisterde streken be zocht. Er is ook eene inschrijving geopend, om de slachtoffers ter hulp te komen. Gansch Cetora i6 om zoo te zeggen verwoest. Na den stortvloed welke 15 uren duurde, rolden van vier kanten te gelijk van liet gebergte reus achtige rotsklompen, we)ke alles in hunnen val verbrijzelden. De regenvloed had aulk geweld dat hij sterke huizen van twee verdiepingen moe- voerde. v?o\ Japaansche officieren In Frankrijk. De Fransche minister yan Marine heeft aan een aantal Japaanschq officieren toelating gegeven, de militaire haven van Lorient, en de oorlogschepen te bezoeken. De onderzeeërs en de in opbouw zijnde schepen, zullen zij echter niet te zien krijgen. Een Ruesiech-ltaliaansch verdrag. Uit St. Petersburg wordt gemeld dat tus schen Rusland en Italië een scheidsrechterlijk verdrag gesloten is. Aardbevingen in Spanje Te La Gomera werden gisteren morgend verscheidene hevige aardschokken waarge nomen. Er werd geene schade aangericht doch onder het volk ontstond eene hevige paniek. De policieprefekt van Parijs klaagt. M. Lepine, policieprefekt van Parijs, is bij den kabinetsoverste M. Briand, zijn beklag gaan maken, omdat verscheidene Kamerleden hem uitscholden, toen hij Dijnsdag in de Ka mer verscheen. Vreeselijke zelfmoord te Kamerrijk Donderdag namiddag heeft een koetsier, die aan zenuwzwakte leed, zich in de statie van Kamerrijk onder eene lokomolief gewor pen. De man werd het hoofd verpletterd en verder geheel in stukken gereden. Hij laat eene weduwe en twee kinderen achter. Het gevaar der electrielteit Te Ponneneuve-bij-Montaubau, viel 's a- vonds een electrieke kabel over de baan naar Caussade. M. de Saint-Felix die naai' huis reed botste met zijn gespan op den kabel. M. Saint-Felix en het paard werden dood gebliksemd. BRUSSEL. Paleis van het Jubeljaarpark. Tentoon stelling van de Belgische kunst in de XVII® eeuw, en tentoonstelling van Schoone Kuns ten. 9 tot 5 ure. Koninklijke Cirk, Onderwijsstraat. Ver toon 8 ure Zondags en Donderdags dagver- tooning ten 3 ure. Kunstpaleis, Paleizenstraat, 22, Schaar beek. Tentoonstelling van oude schilde rijen, 10 tot 5 ure. Clrk Plege. H. Kruisplaats, Elsene. Vertoon 8 ure. BEURS VAN BRUSSEL 27 OCTOBER. fóEDEÖEELfNOEitf. Brussel. In de Lakenstraat, 74, is thans eene postagencie geopend. De internationale hofbouwtentoonstel ling, ingericht door de koninklijke Flora- en Linneusraa ut schappjjonzal op Zaterdag 29 dezer, ten 2 ure namiddag, in het paleis van liet Jubeljaar geopend, \yorden. Zij zal open blijven tot Woensdag 2 November. Den 29 en 30 dezer zal in het Zuiderpa leis, te .Brussel* de tentoonstelling plaats hebben van gevogelte van Belgisch ras, inge richt door den Brabangonno Club Er zul len 1250 specimens lep toongesteld worden. De inkom is 1 fr. Zaterdag, en 0,50 Zondag. Op Zondag 30 dezer, ten 6 ure 's avonds in 't Vlaamsch Huis, 16, Groote Markt, voor den Bond der West-Vlamingen, openbare voordracht door dokter Verriest, hoogleeraar te Leuven, over De gezonde mensch In gang volkomen vrij en kosteloos. Dendermonile. Op 13 en 20 November aanstaande, om lialf zes 's avonds, zal de «Maria' kring to Dendermonde, die zulke prachtige voorstellingen gaf van de Verschijning der Onbevlekte Ontvangenis ie Lourde:y<, in zijn feestlokaal ingang langs de Nachtegaalstraat ditmaal twee opvoeringen doen van het be roemd Evangeliespel in drij bedrijven DE BLINDGEBORENE, door E. H. Al. Walgrave. Dit stuk verhaalt de genezing van een blindge boreneMoor den goddelijken Zaligmaker tijdens liet Looverliuttenfeest en de zedelijke genezing van een jongen Griekschtn geleerde, die het licht vindt voor zijn hart en ziel, en de waarheid ont dekt, waarnaar hij reeds gansch zijn leven zocht. Dc Farizeërs en Schriftgeleerden echter sluiten moedwillig hunne oogen voor het licht dat op gaat uit Christus en blijven doof voor alle waar heidswoorden. Kaarten zijn te bekomen bij den E. H. De Poorter, Onderpastoor - Bestuurder, Dender monde. De voorstellingen zullen voor het ver trek der laatste treinen gedaan zijn. STAD AALST. Ist® verjaring der heropening der KOEI- BELLE, door Oscar Dogen-Goossens. Ter dier gelegenheid zal er Zater- Zon- en Maandag «anstaande, aan ieder verbruiker eene fijne beet gratis worden gegeven. Zondag grooten prijskamp op den Vogelpik. BOEKENNIEUWS Is verschenen De Almanak van Affligem, de sind3 zoo lang gekende en gewaardeerde Almanak, uitgegeven door D. Urbanus, M. J. Ilendrickx, der abdij Affligem. Dat deze Almanak evenals vorige jaren uiterst verzorgd en keurig bewerkt is, hooft nauwelijks ge zegd le worden. Prijs 30 cenliemen. MARKTPRIJZEN Aalst. -28 Oct. Hop. Markt zeer kalm: prijzen in afslag, verkoopers aan 07,50 fr. Audenaarde 27 oct. Aardappelen 8,—. boter 3,17 eieren 3,02. viggens 40. konijnen 2,62. Gent Veemarkt van 28 oct ber; getal te koop gostelde dieren: Vette koeien81 Melkkoeien 17 Groote ossen 0 Jonge ossen 44 Vaarzen 47 Stieren 14. Varkens 302 Kalveren 171; Ma gere beesten 231; Schapen 90, Lammeren 2, Vig- genen 6''7. De goede stalbeesten golden van 1,50 tot 1,70. BEURS VAN BRUSSEL. Leen wan Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1* r 2* r 3 3 93.25 93.40 93.50 93.60 3* r 3 2,5 Kongo uitkeerbaar 4 Kongo (Loten) 92.15 92.25 92.10 1861 3 103.50 103.75 Buurtspoorw Jan .-Juli. 3 89.50 Obl. Mei-Nov. 3 89.50 (loten) 2,5 104.50 Anderlecht 1907 8,5 98.— 98.05 2,5 101 101.25 93.— 8,5 Brussel 1905 2 9).— Zeehaven 2 76.75 76.— Charleroi 1905 3 87.— Gent 1896 2 76.25 Elsene 1880 3 1908 8,5 99.10 99.05 88.— Luik 1860 130.— 1897 2 75.— 75.25 1905 2 Mechelen 1885 3 87.30 71.— St-Joos-ten-noode 1881 3 Schaarbeek (100 fr.) 2 71.50 72.— (500 fr.) 3 87.— 3,5 93.— 97.95 Doornik (50 fr.) 3 105.25 105.50 1893 3 van M. Camiel Praetf oplicien-specialisto Lange Zoutstraat, 6 Aalst, 28 Oct., 15 ure Barometer 759'2 Thermometer 13°4 Windzuid-west Vooruitzichtregenachtig. van Naairrtachienen ALLER STELSELS MERKEN worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werkhuizen der Maatschappij SIN O E R AALST, 9, Albert Liénartstraat, SPOEDIGE BEDIENING GOEDKOOP Lijnmeel Katoenmeel Voedepkoeken Leveranciers voor het Ministerie van Landbouw Algemeen Depothouder voor Aalst en omliggende M. Ede Van den Stcene, Damkaai, AALST. Men vraagt aanstonds meisje voor alle work, deftig gesloten huis, 16, Gendebionstraat, Brus sel-Noord 500 Men vraagt bekwamen smidsgast van buiten, kost-inw., bij Fr. Pau wels, Bergensche steen weg, 1040, Anderlecht. 508 Men vraagt jongen van buiten om bakkerstiel te loeren, 525, steenweg van Waterloo, Ukkel. 509 Men vraagt eene werk vrouw, 9, rue des Mato- riaux, (bij de rue du Collecteur, Cureghem. 501 Men vraagt goeden smidsgast, v. a. werk. kost-inw., bij Edmond Hoeillaerts, 276, Hel- metschen stnw. Schaar beek. 502 Men vraagt hv. smids gast, liefst van buiten, kost-inw., bij V. Ver- gote, hoefsmid, Vuurto ren, Oostende. 510 Men vraagt goeden hal- ven smidsgast-, kostinw. b(j G. Antoons, 79, Iiaechtschen steenweg. Evero 503 Men vraagt buitenjon gen, 15 tot 16 jaar. voor likourhuis en handel te leeren, van goede fami lie, zich aanbieden met ouders, Hoogstraat, 58, Brussel. 511 Men vraagt meisje van 14 tot 15 jaar, om te leeren strijken, 286, Haechtechen steenweg, Evere. 504 Men vraagt twee kriste- lijke, werkzame meisjes vooralle werk, Boule- levard du Midi, 4, Brus sel. 505 Men vrgt kleermakers gast of g. halve gust. loon naar verdienste, bij Achiel Michiels, Idder- gem-Halt, Denderl. 512 Men vTaagt kloeke meid voor alle werk, fransch sprek. en burgorskeu- ken kennend, goede ge- tuigschr. loon 40 fr. 58, rue de Tabellion (Ma ■Cmpagne), Elsene. 513 Men vraagt eonen goe den melker, loon 30 fr. en volgens verdienste, en paardenknecht, lluy- breehts, Strombeek. 506 Men vraagt eene werk vrouw voor te wasschen Oude Graanmarkt, 51. Brussel. 507 Men vraagt eene mied voor alle werk, Paro- chianenstraat, 32, Brus sel. 514 Jongens Haast u! Vrijwilligers met tremib aan 1800 frank en 10 frank per inaand, alsook do solde. Wendt u bij Emiel Bottelgier, gewezen gen darm, Zwarten Hoek, n. 2, Aalst. Spoedig* gerecdmaking van alle noodzakelijkheden. 1 Plantaardappelen van echten oorsprong zijn van heden af te he komen bij J.-B. WELLEKENS, Zoons, Burge meesterplein, (nabij de Houtmarkt), Aalst. Twee schepen zijn reeds doze week aangekomen. Gevraagd bekwame chauffeur, om met automo biel te rijden zich to bevragen dagblad De Volks stem, Kerkstraat, 9, Aalst. 10 Een persoon van den buiten, van zeer deftige familie, door oen ongeval zijnen handel niet kunnende voortzetten, vraagt plaats als klerk of hulpklerk. Zich te bevragen ten bureele van De Volksstem, Aalst, onder de letters: A. V. O. 3-3 Tc huren 2 kamers, voor stille menschen. 10 fr. in de maand bijz. ingang. Goed water. Te bevragen in 't 6chaliënhufs, Burgemeestersplein, 1, Aalst. Te huren een gerieflijk huis dienstig voor her berg, gelegen in de Langestraat, Mijlueck. Veor de voorwaarden wende men zich tot den heer Max Moens, brouwer, Molendries, te Aalst. Landbouwers I Koopt uwe plantaardappelen, zooals Krtigers en Industriels bij de Gemiokdkhs PYCK, Dum- kaai, 30, Aalst. Deze aardappelen zijn afkomstig uit Friesland en hunne opbrengst is verzekerd. Te koop bij Paulinus Van Gysegem, hovenier, kasteel te Gijsegcm gcrariums, solvias enz. aan 15 de honderd minste levering. Te koop eene groote hoeveelheid goed hooi zich te wendon tot den heer Max Moens, Molen dries te Aalst. Het beste adres Kaas-Koffie Rechtstrceksche aanvoer votte Goudsche kaas, 1,75,1,70, l,63pr kil.Commissie (bollen) 1,60 en 1,30 per kil. franko met 10 15 kil. Beste Hol landsche Koffie 1,55,1,65, 1,75,1,80 1,85 1,95 per kil. baaltjes van 5 kil. franco. Eerste zending remboursement. Adres HOOFDHUIS ROMANAI, Antwerpen Landbouwers I Indien gij u wilt voorzien van plantaardappelen echte Hollandsche (Friesche) genaamd (Krugers) en (Industrie) afkomstig uit de zware kleigron den, wend u in volle vertrouwen tot het huis Placide DE WINTER-MEERT, Zaadhandelaar, Geerardsbergsche Steenweg, 184, Aalet. Gewaarborgde kwaliteit getuige daarvan de uitslagen dit jaar door dc landbouwers van Aalst en omliggende bekomeu. Levering van goede keuken-aardappelB op staal. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ KAPITAAL 5 MILJOEN FR. KOUTER, 20, GENT, BEURSORDERS Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en munten, Koepons Voorschotten op titel3 In bcwaarneming van waareen. VERHURINGS- DD A UïW CTUM TARIEFDER Dn AW Uil Au 1 Lil Afmetingen binnen met. 0,12 0,12 0,24 0,37 0,31 0,31 0,52 0,56 0,78 met. 0,}5 0,30 0,20 0,15 0,21 0,35 0,55 0,62 0,62 De ïaal der brandkasten open van 9 tot 12 1/2 ure ureden saterdag van 8 dag». met, 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 HUURPRIJS O <3 '6 5 S s C-5 Fn Fr. Fr. Fr. Fr. 2 4 6 10 25 3 6 9 14 35 4 7 10 17 45 4 8 12 20 50 6 12 18 30 75 9 18 26 45 115 10 20 30 50 128 20 40 60 80 200 is alle werkdagen cn van 2 tot 31/2 1/2 ure tot 's mid-

De Volksstem | 1910 | | pagina 3