Laatst© Berichten SPORTJSMEUWS Si3-t£i,<ca_s:oJLesXT-w-s. Elöt; "^eest IN DEN K ATHOLIEKEN BURGERKRING Soldatenbond Sterfgeval. Os Federatie der Katholieke Vereenigingen Football MARKTPRIJZEN Weerkundige waarnemingen Men vraagt Te koop Te liuren Melden bij Audenaarde. De heer Er- nest Opsomers, oud van 30 tot 35 jaar, zoon van den geachten heer gemeente-ontvanger, Modest Opsomers, is sedert acht dagen ver dwenen. Over 8 dagen heeft men hem voor de laatste maal gezien in de herberg Den Vliender. Daar hij jager is, had hij een ge weer hij zich. Men denkt dat hij naar het "Veer vertrokken en bij ongeluk in de Schelde gesukkeld is. Zondag middag heeft men in den stroom opzoekingen gedaan, doch niets Ontdekt. Dezen Maandag worden do opzoekingen voortgezet. Do verdwijning van den heer Opsomers, algemeen in de gemeente geacht werd door het volk druk besproken. St-Nikolaas. Bloedig gevecht. Zater dag nacht is een hevig gevecht ontstaan aan den Drie Koningen Hoek, tusschen Herman Rooman en de gebroeders Change. Rooman sloeg met een stuk ijzer en kwetste zijne tegenstrevers zeer erg aan het hoofd. Daarna liep hij naar het huis der Ghangé's en sloeg er verscheidene ruiten stuk. Proces-verbaal is tegen den woesten kerel opgemaakt. Meldert. Vergeten. Te Meldert- Nievel, bij Prosper Baert, hebhou tweeper sonen hunne rijwielen vergeten. De eige naars worden vriendelijk verzocht ze daar te gaan terug halen. Oultre. M. Cobbaut, van Oultre, ver- ïoekt ons te meidon, dat hij in de hengsten- kcuring der omschrijving Ninove, den derden prijs behaalde met zijnen hengst Baron II (vos) in de kategorie der drie jaars. 't Is gaarne gedaan Zondag avond, om 7 1/2 ure had in het lokaal van den Katholieken Burgerkring van Aalst een lekker en gezellig avondmaal plaats. Er waren meer dan honderd bescherin-eere- cn werkende leden aanwezig. Aan de eeretafel namen plaats, de Z. E. H. Deken, lfeeron Glieeraedts. burgemeester, R. Moyersoen, volksvertegenwoordiger, ba- ion Louis de Bethune, plaatsvervangend volksvertegenwooodiger en voorzitter van en Kring, Folix De Hert, schepenen van onderwijs. Glenison, arrondissementskom- miss iris, Dêsiré De wolf. gemeenteraadslid, Lacompt, Do Clercp en Mertens, geneeshee- ren, de E. H. Noterman en verder nog de Bes! uurleden van den Kring enz. Na het eerste gerecht nam de heer baron Louis de Bethune liet woord en bracht beur telings hulde aan al de aanwezige overheden. Daarna sprak de Z. E. Deken, die lerloop? herinnerde, dat het dank aan den Burgers kring was, dat de katholieken in de jaren GO' bet stadhuis van Aalst veroverden. De acht bare spreker deed een warmen oproep, om Te bl; j ven zooals onze 'voorzaten waren. Hij bracht een roerende aandenken aan do heeren' baron Paul de Bethune. stichter, baron Leon de Bethune en drukte do hoop uit, d< t baron Louis de Bothune steeds de voetstappen van rijn vader on zijn broeder zou volgen. Do Z. E. H. Deken dronk ten slotte op de go -de verstandhouding welke steeds onder de ted- n van den kring heerscht. M. Gheeraordts beweerde dat de heer ba ron Louis de Bethune zijne verdiensten over dreven hoeft. Ik hob enkel mijne plicht ge- daai zegde hij. Konden wij niet meer doen, dan was het dat de geldmiddelen ontbraken. Spreker beloofde voortdurend zijn best to zullen doen om den voorspoed der Aalster- 8che burgerij te bewerken en zegde, dat er besloten was in Aalst een Park aan te leggen. M. Romaan Moyersoen bedankt fook den beer baron de Bethune voor do hartelijke woorden tot hem gericht en belooft in de kamers steeds al te doen wat in zijne machi is voor het welzijn der burgerij. Hij raadt de Burgers aan, zich steeds nauwer aaneen te sluiten en te vereenigen, omdat zij zich zoo doende sterk maken om aan de wetgeving te kunnen vragen wat er noodig is. Spreker verklaart verder, zich geheel ten dienste te stellen der leden van den Kring. De heeren baron Louis de Béthune. Felix De Hert en Glenison bedanken ook op hunne beurt. Voor het muzikaal gedeelte van het feest maal werd gezorg door de heeren Gustaaf Pape, Jozef Cammacrt, Franz De Vos en Mertens. Wat zij opvoerenden was altijd kunst- en vermaak en de welverdiende toe juichingen dor aanwezigen bewezen zulks. De heer voorzitter van den Kring bedankte ben om hunne belanglooze bereidwilligheid en bracht eene bijzondere hulde aan den mu- ziekkunstennar, meester Gustaaf Pape. Het was rond 10 ure dat het feest eindig de, in de gulste broederlijkheid. Elkaar was ten hoogste voldaan en uiterst to vredon, dit gezellig feest kijgowood te hebbenen men gaf zich rendez-vous voor toekomende jaar. Dit verslag kunnen wij onmogelijk sluiten, zo uier een w oordje van dank aan de be stuurleden van den Katholieken Burger- Kring, wegens hunne onvermoeibaren iever voor net welzijn der katholieke Partij e der Burgerij. Geruchtmakende aanhoudingen!?' Verscheidene bladen melden dat hot parket bier afgestapt is. een lijk deed ontgraven op het stadskerkhof en dat geruchtmakende aanhoudingen te verwachten zijn... Ziehier wat ervan do kwestie is. Het par ket had een naamloos schrijven ontvangen, betrekkelijk eene zeer kiessche za-k. Het deed het lijk van een kind ontgraven en na onderzoek werd liet bevel gegeven niemand te verontrusten en het onderzoek te staken... Van geruchtmakende 'au houdingen is er volstrekt gee spraak geweest. LiMlL' 1-^L" I Gisteren werd in het lokaal der St-Joris- school eene belangrijke vergadering gebou-" den tot het stichten eoüor Soldatcnbond voor het kanton Aalst. De vergadering werd voorgezeten door den Zeer Ecrw. Heer Deken Roelandts, omringd door de leden van het Bestuur, namelijk M* Desiré Do Wolf. voorzitterMr Roraain Moyersoen en Mr Baron Louis de Bethune, eerevoorzitters; Eerw. Heer 6teyaort,proost; Mr Fclix De Hert, Mr L. Leirens, MrDe Meeter, Mr A. Leleu, leden van het comiteil. Na een belangrijke openingsrede van den Zeer Eerw. Heer Deken over het doel van den Bond, werd een prachtige voordracht gegeven door den E. H. Stoyaert, aalmoe zenier van 't leger in Aalst. Zijne gemoede lijke aanspraak deed zulk een diepen indruk dat onmiddelijk meer dan 150 milicianen zich aanboden als lid van den Bond. 't Is een prachtige uitslag waarover wij de stichters van 't nieuw werk hertelijk geluk wensclien, Loockxavond. Op Zondag 6 November toekomende wijdt de Rederijkkamer De Catharinisten een kunstavond aan de werken van toondichter Loockx. Als koorbestuurder der voormelde maat schappij, als leeraar aan de stedelijke muziek school, als knap pianist is de heer Loockx alhier genoeg gekend als componist echter veel minder, al heeft hij een heel pak eigen werk op zijn compositietafel liggen. Tal van omstandigheden laten soms een toondichter niet toe, zijne werken ten gehoor te brengen en als deze dan ook behoort tot die stillen uit den lande, welke niet houden van lawaaiërig marktgeschrei..Jadan spreekt het van zelf dat men hem in hoedanigheid van componist niet kent 't Is daarom juist, dat de Catharinisten willon geven aan den keizer wat den keizer toekomt en Loockx den eerelitel van ver dienstelijk toondichter toekennen, waarop hij recht heeft. Het gansche programma mededeelen ware onmogelijk. Wo zeggen alleen dit en is voor veel afwisseling gezorgd; liederen, tweezan gen, koren, pianostukken, vioolstukken enz. volgen elkander op. Wio brcedvoerigen uitleg verlangt wende zich tot den heer De Loose stadswaag. We zien belangstellend den Loockxavond te gemoet. Catharinisten we houden het oog op u. Tot Zondag. Zondag is te Erpe overleden den heer Notaris Edouard Napoleon Eeman, geboren te Aalst den 21 September 1848, notaris be noemd te Erpe in 1878, benoemd tot Aalst in December 1909. De Lijkdienst zal plaats hebben .to Erpe op 3 November 1910, om 10 1/2 uren. Daarna Begraving in den familiekelder op het Kerkhof te Aalst. De .Volksstem noemt deel in den rouw welke de achtbare familie komt te treffen De jaarlijkscho vergadering der afgevaar digden der Katholieke Vereenigingen had Zondag te Brussel plaats. De morgendzitting werd om 10 ure geo pend, onder voorzitterschap van M. Woeste. Het bureel bestond verder nog uit de heeren Léger, senatorNerincx en Dallemagne, volksvertegenwoordigers Ryckmans, voor zitter der Katholieke Associatie van Antwer pen en Van Gauwenberghe, advokaat, te Lier. Onder de aanwezigen bemerkte men de heeren Raepsaet, della Faille, Biart, Le Clef, senators Wauwermans, Segers, Raemdonck, Van Merris, De Bue, Hoyois, Van Rcoth, Moyersoen, volksvertegenwoor digers, en talrijke andore gekende politieke kampers der Rechterzijde. M. Woeste las talrijke brieven van katho lieke senators en volksvertegenwoordigers, die zich verontschuldigden, de vergadering niet te kunnen bijwonen. Nadat de vergadering zijne afgevaar digden benoemd had in de Middenkommissie, ▼raagt M. II. De Winde dat do standregelen der Federatie aan alle afgeva. gden ge zonden worden. M. Van Cauwenberghe, zoon, leest een verslag over de uitbreiding der Vereenigin gen. M. Woeste zegt, dat het noodig is in alle kan.tons comiteiten te stichten, wier werking dagelijks tastbaar zou zijn, bijzonderlijk voor wat betreft de herziening der kiezerslijsten. De anti-klerikalen hebben dat werk kracht dadig aangevat en zulks geeft ons stof tot nadenken. Het is een punt van het grootste belang De heeren Leger en H. De Winde spreken in den zelfden zin. De Eenmaking dep Kieswetten. De vergadering begint daarna de bespre king over do eenmaking der kieswetten. M. Woeste nam de eerste het woord. De kwestie der eenmaking der kieswetten is door onze tegenstrevers gesteld zegde hij. De katholieken zijn er over verdeeld. Het is juist omdat zij de katholieken verdeeld, dat ik vraag, dat de vergadering zich eerst uit- drukke nopens het punt: Moet do bespreking niet uitgesteld worden, tot onze vrienden 't akkoord zijn. M. E. De Winde verdedigt de eenmaking en zegt dat zij in verscheidene provinciën meer katholieke raadsleden zou geven. Sommige leden doen opmerken dat, indien zulks het geval is voor eenigo provinciën, liet tegendeel zou gebeuren in andere provinciën. M. Ryckmans verklaart, dat hij bereid is zijn mandaat van gemeenteraadslid van Ant werpen af te staan, indien zulks van nut kan zijn voor de partij. Wij moeten allen den zelfden opofferingsgeest hebben Katholiek voor alles telefoeia en Bijzondoren dienst van DE VOLKSSTEM» De cholera in Italië Zes nieuwe gevallen van cholera zijn in de omstreken van Napels vastgesteld gewor den. Een chol eralij der is overleden. In de Pouilles waren twee gevallen en een overlij den. Te Palermo een nieuwe zieke doch geen overlijden. Te Rome een geval zonder ovcr- lijdens. Spioen veroordeeld Een gewezen Oostenrijksch officier, Bart- mann genaamd, is na vijf dagen proces,voer spioeneering tol 54 maand dwangarbeid ver oordeeld. Hij had de mobilisatieplannen aan eene vreemde mogendiieid zoeken te verkoopen. Belangrijke diefstal. Ten nadeele eener bank van Cóme heeft de 22 jarige bediende Ernest Bernardi eene som van 535,000 fr. gestolen. De dief kon echter spoedig gevat worden. Twee personen van medeplichtigheid verdacht werden ook in hechtenis genomen. Schrikkelijk familiedrama Te St-Nicolas-du-Port, heeft de kleerma ker Mayon, zijne vrouw met messteken ge dood en zijne twee kinderen gewurgd Mayon is aangehouden. De oorzaak der misdaad is nog onbekend. Een generaal-moordenaar Te Griazowza (Rusland) had de divisiege nera al Levascheff eene hevige woordenwis seling met den Landsraad Schischpanoff. Deze sloeg den generaal in het aangezicht en beleedigde hem. De generaal trok alsdan zijn revolver en schoot zijn aanrander neer. Door hare moeder verstikt Nabij Moulins was de 26 jarige echtge noot© van den landbouwer Claire, met haar kindje, vier maanden oud, opwandel, toen zij een aanval van vallende ziekte kreeg. De arme vrouw viel voorover ten gronde en het arme kind werd onder haar verslikt. Toen men hen vond, had het kind reeds opgehouden lo leven. De gezondheidstoestand van den erfprins van Servië. De algemeene toestand is thans gerusl- wekkend. Alle gevaar is geweken on men hoopt dat zieke weldra op goeden voet van genezing zal zijn. De toestand in Portugaal Het voorloopig bewind heeft het dekreet goedgekeurd, waarbij het werkstakingsrecht herkend, en een scheidsraad tusschen pa troons en werklieden ingericht wordt. De kommissie, benoemd om de kleuren van het nationaal vaandel te kiezen, heeft zijne keus gevestigd op bleekgroon en vuur rood. ROEKEftiNIEUWS Is verschenen De Almanak van Afjligemt de sinds zoo lang gekende en gewaardeerde Almanak, uitgegeven door D. Urbanus, M. ,1. Hendrickx, der abdij AÜligem. Dat dezo Almanak evenals vorig© jaren uilersi verzorgd en keurig bewerkt is, hoeft nauwelijks ge zegd te worden. Prijs 30 centiemen. Het is volstrekt noodig dat vooraleer eene hervorming te bespreken, de katholieken t'ak koord zijn of die hervorming moet ingevoerd of verworpen worden. Spreker betreurt de scheuringen die zich in do rechterzijde voordeden en zegt dat zij de katholieken naar den afgrond leiden. Hij bezweert den aanwezigen, de lucht niet uit het oog te liezen. Do katholieke volksver tegenwoordigers. van Antwerpen stemmen de begrooting van oorlog juist uit opofferings geest voor de partij. Vooraleer de eenmakin, der kieswetten dus in do kamer ten berdo komt, moeten de katholieken 't akkoord zijn in blok vóór of tegen te stemmem. De min derheid moet zich huigen voor de meeerder heid en zich bij haar aansluiten. De zitting wordt om 12 ure gelieven en om 2 uren hernomen. Verscheidene afgevaardigden spreken nog vóór of tegen do eenmaking der kieswetten M. Woeste zegt dat wij eerst en vooral moeten zorgen onze zes provincieraden en onze zes bestendige deputation te behouden, 't Is beter een vögel in de hand, dan 10 in de lucht... Indion men ons eene aanneembaro oplossing aanbiedt, zullen wij ze onderzoe ken, doch het schijnt mij" zeer gewaagd een sprong in het onbekende te ïfragen. (Langdu rigo toejuichingen). M. Do Meester stelt eene dagorde, vra gende dat in het belang der katholieke partij beslist worde, dat de kwestie der kieswether vorming in eene algemeene vergadering be sproken worde, en dat de minderheid zich aan het oordeel der meerderheid zou onder werpen. Deze ordemotie wordt na eenige bespre king, waaraan de heeren H. De Winde, Sweenen, Rubosia, Bonnard, Wauwermans cn Woeste deelnemen, met algemeene stem men, min drie, aangenomen. In de bespreking over het al of niet weg laten van hel hoofdvakjo der kieslijsten, vraagt M. Woeste, dat deze kwestie ook zou beslist worden door de Rechterzijde en door het gouvernement en dat de wil der meer derheid zou doordragen. (Bijtreding) De Schoolkwestie M. Moreau vraagt de gelijkheid der toela gen voor officiëele en vrije scholen. Hij ver zet zich ten hevigste tegen het verplichtend onderwijs. M. H. Francotto. Wij hebben het recht grotere toelagen te vragen voor onze scholen omdat wij do proef tusschen officiëele en vrije onderwijsgestichten durven doorstaan. Er moet meer gedaan worden door het gou vernement voor onze scholen. De schooloorlog van 1884 is hernomen. Na dat de heeren Woeste, graaf de Grunn» en Do Meester het woord genomen hadden wordt do volgendo wensch gestemd - De Federatie drukte don wensch uit, dat de ver deling van het geld der belastingschuldigen, tusschen het vrij onderwijs en het officieel onderwijs in het belang der vrijheid der familievaders, derwijze gedaan worden dat de katholieken de voldoening hebben op de wel ke zij recht hebben Op aandringen der heeren de Grünne, Sweenen en Henry wordt er nog bijgovoegd, dat de Wetgevende Kamers het princiep van het Verplichtend Onderwijs niet zouden stem men. Vooraleer de zitting te heffen, doet M. Woosle een dringenden oproep tot-do katholieken, opdat zij hunne zaak zouden red den, door de strikste eendracht. (Langdurige toejuichingen. Geroep Leve Woeste De vergadering gaat ora 4 1/2 ure uiteen. Match Acren Sportif. Steun Geeft Moed. Uitslag S. G. M. 2 A. S. 0 Dezo match, begon om 2 1/2 ure op hot plein van Acren Sportif. De ploeg der bezochten is volledig, S. G. M. speelt mot twee vervangers en slechts met lien man (G) De Coen (B) Lombaert, Claus Aalst. —31 Oct.*- Hop. Markt teer kalm prijzen onveranderd 65,00, 60,00 fr. Geeraardsbergon -31 Oct. Tarwe do 100 kilos 20,00; Masteluin 14,50; haver 21,00; Rogge 13,50; boonen 22,00; Aardappelen 8,50; lijnzaad 34,00 koolzaad 00,00boter de kilo 3,40 0,00 eieren per 25, fr. 3.75 ruw vlas 0.94. Viggenen 207, Hoornbeesten 330. van M. Camicl Praet, opticien-specialiste I ango Zoutstraat, 6 Aalst, 31 Oct., 15 ure: (II. B.) Boeykens, V. d. Beken. V. d. Putte (E.) Bourgeois, Pape. Callehaut, Liebaut. Dadelijk is S. G. M. aan den aanval en bekomt den eersten corner-kick. Langzamer hand wordt A. S. toch vuriger en het kamp der Aalstenaars wordt ferm bestormd on goalkeeper en backes duchtig aan 't werk gezet. Twee corners worden gegeven zonder uit slag. Het spel blijft gedurende eenige minu ten onbepaald, maar daarna komt liet in hel kamp der bezochten over. De aanvallen van S. G. M. schijnen gevaarlijker lozijn en een goal wordt gemaakt op een schuinsche schop van Bourgeois. Men speelt reeds een half uur. A. S. herneemt hevig maar slaagt er toch niet in den uitslag gelijk to maken. De rust tijd wordt gefloten. De tweede half-time is schoon voethalspel. Aanval op aanval van weerskanten en in volle vlucht. Een speler van S. G. M. begaat een fout in de strafbaro streek zoodus bekomt A. S. een penalty. Hij wordt nevens den goal geschupt. Men speelt vurig voort en eindelijk na een lange worsteling vóór den goal voegt Pape er nog een goal bij. Dus 2 om 0 eu blijft z>ó. Van den kant der overwinnaars waren Van den Beken, Claus, Bourgeois on Pape de beste. Bij A. S. hebben do goalkeeper, de rechte back en de center forward zich bijzonder on derscheidon. Men speelde insgelijks te Geeraardsber- gen een match C. A. tegen Patri?, van Gent. Patria overwon met 1 om 0. Do match was zeer belangwekkend. Uitslag der matchen gisteren betwist. divisie U. S. Gilloise 2 Léopold C., 2 hebben het spel moeten staken, tengevolge der duisternis. Excelsior S, C. 6—F, C. Kortrijk 1. Antwerp F. G. 3R. C. Brussel 4. F. C. Brngge 1Daring, Bjussel O. Standard G, Luik 1C. S. Brugge, 5. R. C. Mechelen 0Beerschot, Antwer pen 2. Promotie Ukkel SportSatde, Leuvem (uitgeteld.)s A. S. Antveren, 10TilleurF. C. 1 R. C. Gent 2A. F. Alliance 2. F. C. Mechelen 2A. A. Gantoise 1. F. C. Luik GU. S. Doorn ijk 1. S. C. Theux 0C. S. Verviers 4. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. VERNIELING VAN EEN GEBOUW. Ryck Alfons, Blommaert Frans en Ver hulst Petrus, van Bazel, zijn beticht een on bewoond huis, toebehoorende aan het arm bestuur, gedeeltelijk verwoest te hebben. Zij krijgen elk 3 maand gevang, voorwaardelijk voor Blommaert. DIEFTE. Hector Vaerwyck, van St-Nikolaas, die in eene herberg van den Antwerpsche Steenweg kennis maakte met Leopold Vao Raemdonck, van Nieuwkcrke, werd door dezen van zijn rijwiel beroofd. Deze krijgt 2 maand gevang en 26 fr. boete voorwaardelijk. Hij moet het rijwiel teruggeven. Barometer 757 Thermometer 11*1 Wind: noord-oost Vooruitzichtregen. Alg Ned Verbond tak Aalst. Zondag was hel hier feestavend zeggen dat het Lambrecht-Lambrechts en diens vrouw waren die optraden zal wel genoeg w^zen om te doen blijken dat men er zich geen enkele stond verdroot. Wat do voordracht ons loerde is dat wij beter in den huiskring en iu het leven Vlaam- scho liedjes schoone, deftige, zedelijke Vlaamsche liedjes kunnen gebruiken dan die zotte ongekunstelde en onzedelijke Fransche •rullen hetgeen niet wil zeggen dat wij stelselmatig af wat fransch is moeten van kant schuiven. Kunstbrokken uit het Fran sche lied hoeven wij eok te kennen. Hij zegde ons nog dat wij het volkslied niet moeten beschouwen als schoonste en beste uitdrukking der kunst is slecht den dorpel langs waar wij ons hooger moeten verheffen tot het Kunstlied tot het Meester stuk en tot Beethoven en Bach. 1502 Jongens haast u! Vrijwilligers mf.t premie aan 1800 frank eu 10 frank per maand, alsook de solde. Wendt u bij Emiel Bottulgifr, gewezon gen darm, Zwarten lLoek, n. 2, Aalst. Spoedige gcroedmaking vdn alle noodzakelijkheden. d Landbouwers Iridien gij tl wilt voorzien van plantnardappelen echte Hollandscho (Friesche) genaamd (Krugers) en (Industrie) afkomstig uit de zware kleigron den, wend u in volle vertrouwen tot hot huis Placide DE WW4TER-MEERT, Zaadhandelaar, Geerardsdergschk Steenweg, 184, Aalst. Gewaarborgde kwaliteit getuige daarvan do uitslagen dit jaar door de landbouwers van Aalst cn omliggcndo bckomeu. Levering van goede keuken-aardappels op staal. Gevraagd bekwame chauffeur, om met automo biel te rijden zich te bevragen dagblad De Volks stem, Kerkstraat., 9, Aalst. 12 Men vraagt kindermeid van 14 a 15 jaar. Te huis slapen. Schrijven bureel der Volksstem, Aalst. A. B. 134. Gevraagd. Eene dienstmeid, eene goede bur- gersKeuken kennende. Zich aanbieden op het bureel De Volksstem, Aalst. Plantaardappelen van echten oorsprong zijn van lieden af te be komen bij J.-B. WELLEK ENS, Zoonb, Burge meesterplein, (nabij de Houtmarkt), Aalst. Tttte schepen zijn reeds deze week aangekomen. Te koop hg Paulinus Van Gysegem, hovenier, kasteel te Ogsegem gerariums, solvias enz. aan 15 de honderd minste levering. Te koop eene groote hoeveelheid goed hooi zich to wenden tot den heer Max Moons, Molen- dries te Aalst. Te koop een deel grond inhoudende 32 aren 50 centiaren, allerbest geschikt voor bouwgrond, gelegen in de nieuwe aangelegde straat, leidende van den Ledewcg naar de Pieter Couckestraat, (3 kanton bouwgrond). Zich te bevragen l>g den heer Bernard Goethals, bouwkundige, gezworen landmeter, Sluyerstraat, te Aalst. Landbouwers 1 Koopt uwe plant-aardappelcn, zooals Kriigers en lndustnels bij de Gebroeders PYCK, Dam- kaai, 30, Aalst. Deze aardappelen zijn afkomstig uit Friesland en hunne opbrengst is verzekerd. .Jen vraagt een gerieflijk werkhuis met veel water voor Wasscherij en Verwerij, in Aalst of op den buitenkant. Te schrijven Ant.. Verbist- Van Oudenbosch, Lange Zoutstraat, 53, Aalst.ö-2 Te huren 2 kamers, voor stille menschen. 10 fr. in de maand bijz. ingang. Goed water. To bevragen in 'töchalienhuis, Burgemeestorsplein, 1, Aalst. Te huren een gerieflijk huis dienstig voor her berg, gelegen in de Langestraat, Mijlbeek. Voor de voorwaarden wende men zich tot den heer Max Moens, brouwer, Molendries, te Aalst. Te huren. Schoon en gerieflijk Magazijn, 3 verdiepen, dienstig voor allen handel,"gelegen Lange Ridderstraat, Aalst. Voor den sleutel zich te wenden bij den heel Deurwaarder J. Dr Vos, Statiestraat. Voor de conditiën sicb te bevragen bij Mejuffer De Coninck, Boulevard Militaire, n. 221, Brussel.

De Volksstem | 1910 | | pagina 3