BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK ITALIË VRAAGT Gij zult verkrijger» DU ITSCH LAN D. ENGELAND AMERIKA AFRIKA Nieuwe Reglementen Samson Kina fieeftmk3rcacht en De machinist die oj» dze laatste van dienst ■was, beweert dat hij do signalen der neven- Üggando baan voor de zijne genomen heeft es daardoor voortreed... Het dient ten andere gezegd te worden, dat de ramp voorviel juist in hel begin van cenen sterken draai en dat het Dinsdag morgend volstrekt geen klaar weder was. Het parket ter plaat9. Dinsdag namiddag is het parket op de plaats der ramp afgestapt om een onderzoek te doen. De magistraten hebben zich ter plaats doen uitleggen hoe do ramp voorviel. Zij onder koorden ook den wisselwachter en zagen de signalen na. Het was Dinsdag avond laat vooraleer alles opgeruimd en het verkeer geheel her steld was. Door zijns vrouw gedood. De echtgenooten Tramaguo, van Nizza, leefden sinds lang gescheiden. De man drong Maandag avond, dronken zijnde, in de wo ning zijner vrouw, en loste tweo revolver schoten op haar. Do vrouw werd niet getrof fen, greep ecne fleseh en sloeg haren man het hoofd in. Hij bezweek kort nadien. Geheimzinnige aanslag. De gemeenteontvanger van Mevssac keer de rond 7 ure 's avonds van zijn bureel terug, toen hij door iemand op de schouder getikt werd. Hij keerde zich om en kreeg op het zelfde oogenblik eene groote hoeveelheid vitriool in liet gelaat. De aanrander verdween in een naburig hosch. I)o ontvanger zal het gezicht verlie pen. Een spioen in priester verkleed. enige dagen geleden hield een prachtige automobiel nabij het fort van Dombasle stil. Een persoon in priesterkloedij stapte uit en Boodigde de soldaten uit met hem in eene aabunge herberg te gaan drinken. Daar maakte hij do soldaten dronken en toen hij vertrok, nam hij een geweer mede. Alle opzoekingen gedaan om hem terug te' vinden, bleven vruchteloos. Valschmunters geknipt. To Rouhaix zijn twee mannen en twee vrouwen aangehouden, die sinds eenigen tijd to Rouhaix, Rij sol, Toerkonje, Wattrclos en •ok in België valaehe tweofrankstukken uit gaven. Eon der aangehoudene is een gewezen policieagent. Echtelijk drama. Een schaliedekkersgast, Felix Schiltz ge naamd, heeft te Parijs vorst heidorm revolver schoten gelöst op zijne vrouw wdiro hij van •ntrouw verdacht cu in gezelschap van een •ijner vrienden ontmoette. De vrouw werd doedel ijk get rotten. Slimme bedrieger. Do douaniers in dienst te Belleg^rdo, von den endw bet reisgoed, komende uit Zwit serland, een groot brandkotfer wolko aan een handelaar van Lyon gezonden was. Wantrouwend doorboorden do douaniers do deur en wil poeder ontsnapte uit 't gaatje, liet was sacharine. Nu w erd geheel de brandkotfer doorzocht en men vond 000 kilos sacharine. Do smokkelaars konden niet ontdekt wor den, daar de handelaar verklaarde, geen brandkofler gekocht te hebben of te verwach ten was. Door wolven verraden Nabij Alvignano zag een herder eene bende wolven zich eene prooi betwisten. De herder liep om hulp en de wolven werden verdroven. Toon vond men do lijken van vrouw Auziano en baar zoontje. Men zag duidelijk dat beiden EN 10* VERVOLG Vreeselük waren dc verwoestingen, welke hy had aangericht, en van het groen en de bloemen, die straks nog den wandelaar in dui zend vormen on kleuren tegenlachten, was niets meer overgebleven. Het was do eorste maand van liet jaar 1879. Wij verplaatsen on ze lezers naar l (recht, waar do Alma Mater een aanzienlijk doel der Nederlandsche jonge lingschap rondom hare verschillende leerstoe len vereenigd ziet, om daar aan de bronnen der wetenschap den dorst, uaarkundigheden te laven. Niet dat allo studenten der Utrechtsche Hoogescbool met gretige opren do schatten van wijsheid opvangen, die daar zoo kwistig worden uitgestort, verre van mij die bewe ringhet is toch eene zekere waarheid, al is ■o ook nog zoo treurig, dat er jongelieden ge vonden worden, die in stede van zich to dren ken aan do bronnen der wetenschap; liever andere bronnen opzoeken eu boter don weg kennen die ter sociëteit voert dan dien, welke ■aar do colleges leidt. Doch liet is van don anderen kant ook een troostvol verschijnsel •r jongelingen tc mogen ontmoeten, die met ket volste recht op den naam - student aan spraak kunnen maken, die trouw do colleges kazoeken en slechts van de socioteit gebruik maken, om zich na volbrachten arbeid ecnige •ogenblikken te ontspannen. Onder deze laat ste categorie van Utrechtsche studenten, be hoorde ongetwijfeld ook Eugène, dc zoon van den notaris. Eugène studeerde in de rechten vennoord waren en Auziano en lijne minna res werden aangehouden. De ellendelingen deden bekentenissen. Mad. wed. Wagner Do weduwe van den gekenden komponist Richard Wagner, is ter gelegenheid van lia- ten hondordsten verjaardag, door de Hooge scbool van Berlijn Doktoros in honoris cau sa benoemd. De mijnwerkers in staking 4500 mijnwerkers van Mactrog hebben hel werk gestaakt. Lr zijn nu in gel,eel liet land van Wallis 27,000 mijnwerkers in staking. De cholera Do stoomer Eraqttya uit Madera teBuenn*- Ayres aangekomen, mocht de haven niel binnen, daar onderweg acht matrozen aan cholera bezweken. Het schip is in karantijn gesteld en zal ge heel ontsmet worden vooraleer het lossen. Een terechtstelling B"n Abdo Zarag Ghabane, in Oogst laatst leden ter dood veroordeeld wegens moord en moordpoging, is te Philippeville (Algiers) terechtgesteld geworden. Er hadden geone incidenten plaats. Toen men den moordenaar ging wekken, zegde hij enkel liet stond geschreven. aangaande de toelating der Landverhuizers in Canada. Een mannelijke of vrouwelijke landver huizer, in Canada aankomende, tusschen 1 Maart en 30 Oktober, moet in bezit zijn van s'minstens 25 dollars (130 frs) boven den prijs van den IJzeren weg tot zijne bestem ming. Het hoofd des huisgezins uioet voormelde som van 25 dollars (130 frs) bezitten voor ieder lid boven do 18 jaar en 42.50 dollars (05 frs) voor deze van 5 lot 18 jaar, en dit altijd boven den prijs van den IJzeren weg tot aan de bestemmingplaats. Van af 1 November tot einde Februari, wordt het dubbel geëischl, 't is te zeggen 50: dollars (200 frs) in plaats van 25 dollars (130 frs.) en 25 dollars (130 frs) in plaats van 12.50 dollars (05 frs). De Landverhuizers die bovengemelde som men niet bezitten, zullen bij hunne aankomst geweigerd worden, uitgenomen degene die zal kunnen bewijzen van ecne plaats verze kerd te zijn bij een landbouwer of die zich bij familieleden begeeft, zooals hierna is aange duid, wel te verstaan zoo deze in staat is en toestemd den Landverhuizer of het lid zijner familie voort to holpen, die bij hem komt. 1. Vrouw die haarman gaat vervoegen. 2. Kind dat hij aj|ft ouders gaat. 3. Broeder of zuster die een broeder gaat vinden. 4. Minderjarig kind dat bij eene getrouw de of vrij/6 moeder gaat inwonen. 5. Oudoj-s die bij hun zoon of dochter Ïïitrekken. Te meer, geen landverhuizer zal in Ga- nade mogen ontschepen om zijne ziekte te doen vorzorgen, indien zij walgelijk, be smettelijk of schandelijk is. ten ware de geneeskundige beambte van liet Cauadeescli Bestuur der Aanlaudings,lauls, de overtui ging uitdrukte, dat de landverhuizer, van de ziekte niet was aaogetast bij zijn ver trek en dat de volkomene en bestendige genezing zou kunnen verwezentlijkt wor den in korten tijd en zonder onkosten voor het Departement. Do landverhuizers die in hot gedacht verkeeren recht le hebben op de hierbo ven gemelde uitzonderingen, zullen er de bewijzen van moeten leveren aan den Agent van Canada te Antwerpen, die hun een getuigschrift zal verschaffen en hun de som aanduiden die zij noodzakelijk moeten be zitten. en had op dat tijdstip zijn candidaats-examen reeds achter den rug voor het begin van de zomervacantie hoopte hij zijn doktoraat te doen, om spoedig daarna te promoveeren. Thans was hy juist van huis, waar hy de kerstdagen had doorgebracht, teruggekeerd, en wij ontmoeten hem op zyne kamer, die ge rust een heiligdom dor wetenschap heeten mag. Dat er nu juist de orde haar zetel had opgeslagen, durf ik niet zeggen de boeken toch, die ordeloos op stoelen en tafels lagen uitgespreid, zouden de bewering logenstraffen of mij althans van don kant der lezers het verwijt op den hals halen, dat ik wel een vreemd begrip van orde hebben moet. De we tenschap werd echter op die kamer in boogc eer gehouden en er werd hard geblokt. De vele boeken toch, waarop het veelvuldig gebruik zijn eigenaardigen stempel gedrukt had. leg den daarvoor de welsprekendste getuigenis af. Op het oogenblik dat wy deze kamer bin nentreden, is Eugéne niet in de -studie ver diept en hetgeen zijn geest bezighoudt, behoort volstrekt niet tot het uitgestrekte gebied der wetensohap. Wetenswaardig is het echter wel vooral met het oog op de ontknooping vau dit verhaal. Voor hem op tafel, zien wij eenen brief liggen en de vreugde, welke ons uit Eu gène's oogen tegenstraalt, «egt duidelijk ge noeg. dat die brief heugelijk nieuws moet bevatten. Oin echter den inhoud van den brief goed te begrijpen, moeten wij een wei nig in hot verleden terugkeeren. Ge zult u, dc ontmoeting nog wel herinneren, wel ke Eugène zoo gelukkig had gemaakt, dat hy ze niet licht zou vergelen, llij had de speclgcnoote zijner kinderjaren terugreien, hij had haar een kruis van de sein -rs mogen nemen, dat haar jaren laag zoo <jse- lijk had gefolterd, doch dat ze mot Gods Brussel.Stoutmoedige schurk. M. en Mad. Otelet reden per rijtuig langs de Naamsche Poort, toen een onbekende schurk Mad. Otelet een geweldigen vuistslag in het gelaat toebracht en haar een gouden beursje, eene waarde hebbende van 1800 fr. ontrokte. De schurk ging er mede op de vlucht en kon niet achterhaald worden. Belangrijke ontvreemdingenZekere G..., rekenplichtigo bij een groot handelaar der Zuidlaan, is aangehouden onder betich ting ten nadeele van zijn patroon belangrijke geldsommen ontvreemd te hebben. G... heeft bekentenissen gedaan. Het bQdrag der ontvreemde sommen is nog niet gekend, doch men spreekt van rond de 300,000 fr. De oneerlijke boekhouder is opgesloten. Sluice dieven. Eenige schavuiten waren in de Hoogstraat aan het vechten. Een aantal personen stonden naar het ge vocht te zien. Toen de policie opdaagde, na men de vechters do vlucht. Eenige toeschou wers werden daarbij gestampt en M. E..., rentenier, Van Volxemlei, wordt zijn gouden uurwerk met keten ontfutseld. Slachtoffer zijner onvoorzichtigheid. Maandag avond sprong M. Georges Jon- chens, wonende Koolstraat, in de Louizalei van een rijdenden tram. De onvoorzichtige rolde onder het tweede rijtuig en word het linkerbeen verpletterd. Na in eene naburige woning verzorgd te zijn geweest, werd het slachtoffer naar het gasthuis overgebracht, waar het verpletterd lichaamsdeel afgezet werd. Ouderling verpletterd. Een SOjarige ouderling, Pieter Van Wassenhove, wonen de Van der Elstraat, is op de Zuidlaan door een auto-taxi omgeworpen geworpen. De arme ouderling word vreeselijk gekwetst en moest in hopeloozen toestand naar bet gast huis gebracht worden. De drank. Een genaamde N.wo nende Vlaanderenstraat, dronken thuis ko mende. kocht twist met zijne vrouw. Deze nam de vlucht. De dronkaard ging nog wat drinken en keerde dan naar zijne kamer terug, zeggende dat hij zich ging zelfmoor den. Toen men eenigen tijd later ging zien, vond men hem half verstikt ten gronde lig gen. Hij ha<l den gasbek geopend, na deuren en vensters gesloten to hebben. Een genees heer kon den dronkaard lot hot leven terug roepen. Elsene. Stoutmoedige inbraak. M. I!..., handelsreiziger, wonende August Delport«straat, te Elsene, stelde bij zijnen terugkeer van eene reis vast, dat dieven bij hem binnengebroken waren. Al de meubelen waren opengebroken en eene belangrijke geldsom, een pak obligation eii vele juw ce len van waarde verdwenen. De dieven waren langs den koer in de woning godrongen. Een onderzoek is geopend. Laken. Erg ongeluk. De metsers- baas Emiel Timmerman stond op eene kooge ladder voor een in opbouwzijnde huis der Drootbeckstraat, toen de ladder door eene brouwerskar omgeworpen werd. Timmer man viel ap een der paarden en botste dan op de straatsteenen. Hij werd erg aan het hoofd gewond en klaagt over inwendige pijnen. Lijk opgehaald. Dinsdag namiddag werd uit de Wülebroeksche vaart het lijk opgehaald van een onbekend manspersoon, schijnende rond de 40 jaar oud. Het lijk schijnt een achttal dagen in het water gele gen te hebben. Men vond niets in zijn bezit, dat de identiteit kon aanduiden. Antwerpen. Speelhuizen gesloten. Twee speelhuizen die hierin het Center der stad volop uitgebaat werden, zijn door de policie gesloten. De inzetten werden aange slagen. genade in stille gelatenheid gedragen had. En teen, o Eugène, hij wist het, bleef haar nog een wensch over, de vurigste wensch haars harten, om welks vervulling, reeds gedurende bijna negen jaren, hare beden dagelijks ten Hemel stegen. En die wensch was het wederzien, het terugvinden van haar papa. Eugene voelde zich geroepen om Marie gelukkig te mak on hy meende, dat zy de uitverkorone was, die de Hemel voor hem bestemd h^d. Van daar, dat hij in zijn geest een plan koesterde, waarvan do uit voering zonder twijfel met vele, ja talloo- ze mooielijkheden zou gepaard gaan, maar eenmaal ten uitvoer gebracht, zou het hem ook zonder kyf Marie's genegenheid voor immer en altijd verzekeren. Nauwelijks van zijne plezierreis in de omstreken van Virton teruggekeerd, had hy moedig de handen aan het groote werk geslagen en sinds dien tyd voerde hij eene drukke correspondentie met personen in het buitenland, vooral in Amerika, om zoodoen de tot de ontdekkiDg te komen van het oord, waar de ontvanger zich ophield. Dat zijne pogingen in don beginne telkens op teleurstellingen uitdraaien, zal niojnand ver wonderen, als men slechts in aanmerking neemt, dat siuds het verdwijnen van den ont vanger reeds negen jaren verloopen waren. Doch in stede van Eugène's moed te ver flauwen, waren die teleurstellingen hem een prikkel te meer om het eenmaal aangevangen werk met kracht door te zetten, terwijl hij er dagelijks onder het H. Misoffer Gods milden zogen over afsmeekte. Zoo verliepen er tweo jaren, zonder dat Eugène iets te hooren kwam wateenig licht overdo aak kon verspreiden doch telkens keerde hij, met nieuwen moed bezield,terug,als hij In de zomervacantie een Schrikkelijke val. De 25 jarige! schilde»«gast Jo/of Confront, die in de stads- gebouwen der Albei i Grisarstraat aan bet werk was, viel er van eene hoog© stelling, pe ongelukkige weid den schedel gebroken Tn in hopeloozen toesland naar hot gasthuis gebracht. Erg teer kon gel uk. Do dokwerker Jaoobs, 33 jaar oud, wonende Riematraat, kreeg aan boord van den stoomer Augsburg een ijzererts op het lijf. De man werd erg ge kwetst en moest naar het verbandhuis over gebracht worden. Morteel. Kind lettend verbrand. Een 4 jarig knaapje, dat bij zijne tante opgevoed werd, naderde le dicht bij de stoof en stak het vuur aan zijne kleertjes. Hot arme wicht je werd zoo erg verbrand dat het kort nadien besweek. Deurne. Erge zaak. Eene jonge meid van het Ruggeveld is door de policie aange houden wegens zeer erge feiten. Zij is opge sloten. Fexhe. In stukken gereden. Een werkman van het arsenaal van Renory, Jo zef Demaret, 25 jaar oud, gehuwd en vader van familie, die langs de spoorbaan naar Mo- malle ging, werd door een trein verrast en in stukken gereden. De dood was ©ogenblikke lijk. Herstel. Notaris aangehouden. Op hevel van het parket, is M. Jules C..., nota ris te Herstal, aangehouden. Naar het schijnt zou G..., belangrijke sommen gelds ont vreemd en andere achter gehouden hebben. C.... is in het gevang van Luik opgesloten. Huishoudsters, de oogen open Indien gij lokkeren koffie wilt opschenken, eischt dan de ware Bitterpeeën der - Trappisten Vin- cart en Zonen. Weigert alle namaaksels. 1500 St. Nikolaas.Aanranding. Do ge naamde Petrus Wilsons, is in de herberg van De Pelsoraaecker aangevallen, door Alfons Brokken en een gezel. Dezelaatstcn kwamen uit het Walenland en waren dronken. Wilsena werd erg gewond aan het aangezicht. De ban dieten stolen zijne vest en zijn geldbeugel, veertien frank inhoudende. Vervolgens keerden de schurken hunne woede op de herberg, verbrijzelden het hek ken en doorstaken de voordeur met hunne messen. Een onderzoek is geopend. h'emelveerdegem. Erge zaak. Het onderzoek, geleid door den heer onderzoeks rechter Verhulst, aangaande de wraakroe pende feiten van zeer ergen aard, ten laste van een openbaar ambtenaar, is om zoo te zeggen, geëindigd. Na verscheidene personen en kinderen onderhoord te hebben, is men tot het vaststellen van zeven erge feiten ge komen. De ellendeling zal voor de boetstraf felijke rechtbank van Audenaarde verschij nen. Hij blijft opgesloten. Sottegem. Het familiedrama. Het parket van Audenaarde is nogmaals alhier afgestapt, om de laatste bijzonderheden in te winnen nopens don aanslag van Ritsman,, die zijne schoonmoeder een kegel in de borst schoot. Verscheidene personen werden on derhoord. Men denkt dat de dader nog met den eersten zitdag voor het assisenhof zal verzonden worden. Do heer opderzoeksrech- ter Verhuist heeft het onderzoek dezer erge zaak ras doen vooruitgaan. Bevers bij Audenaarde. Ongeluk. Maandag, om 11 ure, was do de cammion- neur, Omcr Van Melckeboke, met paard en kamion op gang. Aan de fabriek van M. Ge- vaert gekomen, begon het paard te steigeren. De voerman, ten gevolge der schokken, stuikte van het gerij en rolde er onder. Een wiel vermorzelde hem het been. De onge lukkige werd in bedonkelijken toestand naar huis gedragen, waar dokter Durio hom de eerste zorgen toediende. Brand. Terwijl de huisgenooten P. Den Haerinck op het veld arbeidden, is brand uitgeborsten in hunne woning, zijnde de gekende herberg Het oud Voske en staande langs den weg van Wortegem, niet verre van den Molen. Het huis en de afhan- uitstapje naar Virton gedaan had. Zoo kon het wel niet anders of eenmaal moest hij zyne (jverige pogingen met een gewenschten uit slag bekroond zien Eugène's plan was thans zyne verwezenlijking nabij. Debrief toch,wel ke voor hem lag, .en uit Amerika afkomstig was, behelsde het heugelijke nieuws, dat de persooD, waaromtrent Eugène inlichtingen verzocht had, zich werkelijk aldaar ophield, op het kantoor eener voorname finna was, en zelfs, naar men zeide, aanzienlijke aandeelen in de zaak had. Wel droeg bedoelde persoon een anderen naam, doch do bijzonderheden, in den brief vermeld, lieten niet den minsten twijfel meer over ja uit dat alles bleek zon neklaar,dat de bewuste persoon, Marie's papa was. De vreugde vau Eugène was dan ook on beschrijfelijk en in de overmaat zijner vreugde zou hy die heugelijke tjjdiDg schriftelijk aan Marie hebben willen mededeelen, doch zjjn gezond verstand zeide hem, dat het tijdstip daartoe nog niet gekomen was. Wat bleef Eugène thans nog te doen Ongetwijfeld nog veel. Hy moest den ontvanger, die ondereen vreemden naam ln de Zuid-Amerikaansche stad U... vertoefde, trachten te bewegen om naar Europa, naar zijn Vaderland terug te keereB, door de snaren van ayn vaderlijk ge voel in trilling te breDgen en hem het vurig verlangen zijner dochter om haar papa weder te zieD, in levendige kleuren af te malen. Bo vendien moest hij zorg dragen, dat de heer G... zonder gevaar van met de politie kennis te maken, in Europa, ja zelfs in Nederland zon kunnen terugkeeren, iets wat met het oog op de ontdekking, waartoo de dood van den hout hakker aanleiding gegeven had, geenszins tot het ryk der onmogelijkheden ^«hoorde. Ja Eugène hoopte zelfs, dat alles tegen dePaasch- vacantie in orde zou wezen, want, zoo dacht kelijkhéden stonden op weinige eegenblik- ken in vuur en vlam, zoodat er aan geen Muss-1 en le denken viel. De geburen. die den h-raml ontwarden, beukten de deur in en kordon nog, op gevaar van hun leven, eaaig* meubelen redden. Het herberggorief, •deoogei, hout, hooi, strooi, aardappelen, geiten, konijnen en enne som geld zijn in den vuurpoel gebleven. Alles is tot op den grond toe verwoest. Do schado, gedeeltelijk door verzekering gedekt, is aanzienlijk. Men denkt dat hot vuur ontslaan is door den slech ten toestand der schouw. Teralphene. Sehrikketjk ongeluk. De ploegbaas der spoor wegwerken Brussel- Oostende, zekere Jan De Vos, van Holland- schon oorsprong, kwam meteen aardel rein van Welle terug. Hij sprong te Teralphene op een hoop zavel, doch viel terug op do haan en werd vreeselijk verminktde linker hand word vermorzeld, het rechterbeen op twee plaatsen afgereden, liet hoofd zwaar gekwetst. De man werd ook 5 ribben gebro ken. Men bracht den ongelukkige in het huis van den veldwachter Van Vaerenborg, waar de geneesheeren De Clippel, van Dender leeuw, en Schelfout, van Liedekerke. hem donoodige zorgen toedienden. Do E. H. pas toor bracht het slachtoffer de Laatste Hei lige Rechten. Daarna werd De Vos per auto mobiel naar een Brusselseh gasthuis overge bracht. De ongelukkige is er 's nachts over leden. Dc Vos was gehuwd en vader van zes kleine kinderen. Dendermonde. Vechters. Maandag nacht, rond 41 1/2 uren hebben de genaamde K... en Em. Verh.... een duchtig pak slagen toegediend aan twee brave telefoonwerkers van St-Pieters-Jette. De twee geslagenen moesten door geneesheer De Somer verzorgd worden. Proces-verhaal is opgemaakt ten laste der gebroeders Verh Prachtige voordracht. Verleden Zondag om 3 1/2 ure, na do prijsuitdeeling der Zondagscholen, heeft de E. P. Van der Vekens eene belangrijke voordracht gehou den in hot lokaal St Rochusstraat. Hij han delde over - Do aansluiting der kinderen bij de Lijfrentkas en het nut der instellingen van Vooruitzicht. Talrijke vrouwen en da- men woonden deze sehoone voordracht bij. Paarden op hol. Verleden Maandag gingen twee paarden op liol. Veel volk was er in de straat. Gelukkiglijk kon de policie- toeziener Buys de opholzijnde dieren be dwingen on stil heuden op de Denderbrug. De paarden behooren aan een kramer van Ninove. Ellezelles. Diefstal. Gedurende den nacht zijn dieven gedrongen in de goederen magazijnen der statie van Ellezelles. De schalmen deden een slot springen en konden zoo binnen. Zij hebben verscheidene stukken kleerstof gestolen. Uit eene menigte koffers en pakken, die zij open deden, «amen zij ins gelijks eene groote hoeveelheid koopwaren mede. Het gestolen© heeft eene aanzienlijke waarde. Van de dieven is geen spoor te vin den. Het is de dorde maal op korten tijd, dat dc statie van Ellezelles bestolen wordt. Er is een streng onderzoek geopend. Saint-Sauveur. DiefstalOngekende dieven zijn insgelijks 's nachts in eenen stal gedrongen van Emm. Vallez, wijk Etangue, en hebben er eene groote hoeveelheid tabak [gestolen. De policie heeft vermoedens. Paricke. Een honderdjarige. De weduwe van Jan De Geeter, wonende langs den steenweg van Geeraardsbergen, zal kor telings haar honderste jaar bereiken. De goede vrouw, die nog altijd eene boerderij bestuurt, is nog altijd kloek en gezond en wel te been. Zij heeft immer goeden eetlust ;en bezit nog al hare verstandsvermogens, bijzonderlijk het geheugen. Vrouw^De Geeter woont met haren zoon Frans, die nog maar 75 jaar oud is. De inwoners van Paricke, zullen als 't God belieft, den heugelrjken ver jaardag op plechtige wijze vieren. Vurste. Ondersoek. De gendarmerie van Gavere heeft een onderzoek begonnen nopens oen stouten diefstal, des nachts te hy, met Gods hulp is alles mogelijk, en hoe zou die machtige hulp kunnen uitblijven als dagelyks uit drie harten de vurigste beden ten hemel stijgen. Het was omstreeks 10 uur in den morgen, en voor Eugène derhalve tijd, om zich op weg te begoven naar het college, waar Themis, met de schaal in de handen over recht en onrecht het laatste woord spreekt. Wij zullen den student maar niet derwaarts volgen, want ongetwijfeld zouden wij ons er geren aan de slechte opkomst zijner medebur gers, gedurende de dagen dat de Wintervorst zijn scepter zwaait. Wy zouden er wellicht eenige ware élèves der Alma Mater aantreffen, doch het grootste gedeelte zou ongetwijfeld door zijne afwezig heid sphittereD. XD. Het wederzien. Het was een lieve Lentedag. De natuur had zich weer in bruidstooi uitgedost en haar frisch groen gewaad was met duizeDden bloesems en bloempjes van allerlei kleuren begaafd. Weer hoorde men nu en dan uit het dichte hout de welluidende tonen van een gevleugel- den zanger in dartele lucht fladderen. Maar niet alleen in het rijk dor natuur beerschte eene feestelijke stemming, o neen Het blijde alleluia toch daverde weer in jubelende ak koorden langs de gewijde tempelbogen. Zoo was dan voor Eugène de Paaschvacantie ge- genaderd en de dag, zoolang door hem ver beid, ja zoo vurig van den hemel afgesmeekt, zou weldra niet langer meer tot het rijk der idealen behooreo. (Wordt voortgezet)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2