BUITENLAND. Edele Zelfopoffering. NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK ENGELAND SPANJIE ITALIË PORTUGAL. RUSLAND AMERIKA 3Do Senaat. Hoe Broederlijk i ra. Wat is Cafcz 't beste maagbi'ter. Het monster stak dan het huis in brand en terbing zich. Men gelukte er evenwel in, Mann tot het leven terug te roepen. De moordenaar, 28 jaar oud, ia thans voor het assisenhof van Chemnitz verschenen, on der beschuldiging van vierdubbele moord en vrijwillige brandstichting. De betichte is de zoon van eenen dronkaard en was nooit zeer helder van geest. Hij be weert zich niets te herinneren van de vreese- lijke euveldaden. De weisdoktors verklaarden hem evenwel verantwoordelijk en het assisenhof veroor deelde hem vier maal tot de doodstraf voor de moorden en tot vijftien jaar dwangar beid voor de brandstichting. liet afschuwelijk monster scheen nog te glimlachen, toen hij het vreeselijk vonnis hoorde uitspreken. Ce vloot. De vloolkornruissio zette gisteren de be spreking der vloothervorming voort. Het algemeen ontwerp werd aangenomen. Van af 1900 moeten de pa niserschepen twintig jaar dienst tellen. De Seine. Aan dc Koninklijke brug te Parijs, stond hel water gisteren morgend 6 m. 12 boog. Men voorziet dat liet peil nog zal klimmen aan de Austerlitzbrug. Kruiser vernield. De ontwapende miser Infernel is door den storm op de zwarte rotsen geworpen en daar door golfslagen geheel verbrijzeld ge worden. Sneeuwstorm Woensdag nacht woedde een hevige sneeuw storm over Verlus en Fere-Champe-Qnoise. Dc sneeuw lag op verscheidene plaatsen vijf tig cculimcUrs dik. Werkstaking der dokwerkers van Le Havre Gisteren morgend hebben de dokwerkers van Le Havre liet werk gestaakt. De stakers eischen de terugaanvaarding der weggezon dene gezellen en de voluitbetaling van alle begonnen overuren. Ter dood veroordeeld Hel assisenhof \an het Noorden heeft de gGnaamde Edward Candcllier en Emicl Hoedt-, die te Broukerke een gendarm dood geschoten hadden, ter dood veroordeeld. Beiden waren als versteend van schrik toen zij hot doodvonnis hoorden uitspreken. Daar na barsten zij in tranen uit. De koning zou naar Indië gaan. Officieel wordt aangekondigd, dat koning Joris met de koningin naar Indië zal gaan, alwaar op 1° Januari 1912 eene kronings plechtigheid zal plaats hebben. Erg mijnongeluk. Door den val van een ophaalbak, in de mijnen van Deep Pit, nabij Bristol, zijn drie mijnwerkers gedood en 25 zwaai»gekwetst geworden De staking der mijnwerkers. De toestond in het Land van Wallis is nog verre van goed le zijn. De mijnwerkers heb ben de aangeboden voorwaarden geweigerd en trachten nu eene algemeene werkstaking uit te lokken. Menigvuldige aanslagen worden gepleegd, op de personen die aan het werk blijven. Woensdag avond werd do trein van Aber- dave op steenworpen onthaald. Verschei dene reizigers werden gekwetst. Staking der postbedienden Uit Madrid wordt gemold dat de postbe dienden zinnens zijn het werk te laten staan, indien hen niet omniddolijk voldoening ge schonken wordt. 4° Vervolg. Hy is gelogeerd by Polliner waai' liy voor een maand de kamer heeft gehuurd. Ik ken deB kastelein reeds luug, en terwijl ik ni^t hem een flesch wyn dronk, heb ik hem uitgehoord, 'k Heb echter zorg gedragen om geen nieuws gierigheid te laten blijken, hetgeen zijn wan trouwen kon trekken niettemin heeft hy me alles gezegd wathy weot. De jongman laat zich Philippe noemen hij hoeft zijn familienaam niet opgegeven, lly schynt menschenschuw to zijn, want hy spreekt mot niemand, en Polliner begrijpt niet wat hy in deze streek doet. Hij gaat zelden uit en sluit zich in zijne kamer op, waar hij zijn eten laat brengen en bijna altyd zit te schrij ven. Hij betaalt geregeld, zoodat bij niet on vermogend schyut te zyn. Pandolle bleef steken, alsof hy aarzelde voort te gaan. Is dat alles wat ge zijt te weten geko men vroeg Dupont. Die jongeling houdt zyn saam geheim dat is te begrijpen, bij heeft redenen om onbekend to willen blijven. Maar hij moet toch ergens geboren. Hoe lang is hij te Saint-Irun Ongeveer twee maafftlen. Uit welke plaats is hy gekomen Uit Reims, stotterde de dienaar. Uit Reims, zegt go, uit Reims! riep Du pont, de wenkbrauwen fronsende. Daar heb ben wy bet Vanm-'U) heeft vijT maanden in den omtrok van die stad, te Kirmany, bij iio ouders van een barer schoolvriendinnen door gebracht. Ik w ilde haar niet laten gaan 'k had een voorgevoel van 't geen gebeurd is. Er is De cholera. Gedurende de laatste 2-1 uren, waren er in Caserto acht nieuwe gevallen, te Pralto-Mag- giore, een geval en een overlijden te Pa lermo een geval en een overlijden, te Salerne een geval en een overlijden. Nieuwe werkstakingen De werklieden der bloempelderijen van Lissabon hebben nu ook het werk gestaakt. Het gouvernement heoft onmiddelijk de noo- dige voorzorgen genomen, om de bloem ver- endingen naar de Azoren, Madera en West- Afrika te verzekeren. Tolstoï zou niet dood zijn. De dood van Tolstoï wordt thans gelogen straft. De telegrammen vermelden echter dat de toestand uiterst bedenkelijk, alhoewel niet wanhopig is. Geheel de familie Tolstoï is te Aslapovo vereenigd. Een brandstichter Een Russisch ingenieur, Tartarinow, heeft na proefnemingen met een vliegtoestel zijner uitvinding, hel vuur aan zijn toestel gesto ken. De vlammen sloegen over op de aan palende hangaars en zóó op verscheidene huizen, aan het vliegterrein palende. Do schade is zeer aanzienlijk. Tartarinow is op gesloten. Paketbooten in botsing De transatlantieker Lorraine en Prins- Friedrich- Wilhelm zijn te New-York, toen zij naar Europa zouden vertrekken, op elkan der gevaren. De Lorraine bekwam een lek aan do wand. Beide paketbooten zijn naar de haven Ier i 'gekeerd om er onderzocht te worden. Nog een vlieger gedood De gekende vlieger Qalph Johnston, re kordman der hoogste vlucht, is Woensdag le Denver, (Colorado) van eene hoogie van 800 voet (2G7 meters) beneden geploft. De ongelukkige werd zwaar gekwetst en bezweek kort nadien aan de bekomene kneu zingen. kommerde zich niemand om de werkende klas. Wij moeten do christelijko leering vol gen en de werklieden hunne rechten toe kennen. M. Laiontalne.Gij verwijdert u van de dagorde. Het uur is niet ver meer af, dat alle onrechtvaardigheden der kapitalisten zul len tot het verleden behooron. Dan zal het volk nemen, wat men nu niet geven wil. M. Elbers legt een amendement neder vragende dat artikel 310 van het strafwet boek zou afgeschaft worden en de grenzen grenzend aan het vreemd vc-e. M. De Lanier vraagt dat do kwestie van de pensioenen der officieren zoo spoedig mo gelijk zou opgelost worden. M. Delannoy legt een amendement neder, om het konsulaire korps uit le breiden. De zitting wordt om 5 ure geheven. Zitting van 17den November. De sitting xoordt om 2 ure geopend onder voorzitterschap van M. Simonis- Het adres van antwoord aan de Troonrede. M. Dupont leest de amendementen, door de linkerzijde aan het adres van antwoord gevoegd. Deze amendementen loopen over het verplicht onderwijs en de evenredige vertegenwoordiging in de provinciale en ge meen tekiezingen. M. Van den Peereboom. Wij moeten aan het land toonen, dat wij voor den socia len vrede werken en het welzijn des lands in '4 oog houden. Wat minder spreken en meer werken zou welstaan. M. Wiener. Er is reeds veel gedaan doch er is noch veel te doen. De werkerswo ningen moeten nog meer bevoordeeligd wor den. Daarom rekenen wij op den steun van allen. M. Dupont. Natuurlijk. M. Van den Pef.reboom. Ik maak thans een wetsvoorstel op, dat binnen tien jaar de kwestie geheel zal opgelost hebben. Het gouvernement moet den alkooldrift beteugelen, onderbrekingen links). Do dienst der openbare liefdadigheid moet heringericht worden. Wat het verplicht onderwijs betreft, ik zal er mij bij aansluiten, indien gij mij de noodige waarborgen, be trekkelijk de vrijheid van den huisvader in de keus der school kunt geven. Mor. Keesen. Ik ben volkomen 't ak koord mei M. Van den Peereboom. Voor aleer Jesus Christus ter wereld kwam, be- geen twijfel aan, te Firmany of te Reims heb ben zij elkander ontmoet. Sedert twee maan den is Joannette bier terug en sedert twee maanden woont hy te Saint-Irun. Hy is haar gevolgd, dat'was tusschen hen afgesproken misschien is hij wel gelijk mot haar gekomen. Sedert twee maanden schrijven en spreken zy elkander, en ik heb niets vermoed, niets ge zien Maar was ik dan met blindheid gesla gen Waarvoor houden ze mij vervolgde hij op somberen toon. Voor een dier vaders zoo als men ze in de schouwburgen voorstelt, met wien men spot, die men belachelijk maakt, die men uitjouwt Ha ik zal hun bewijzen dat zij liet my niet kunnen doen»! Alzoo kennen zij elkander reeds verscheidene maanden, misscluen wel sedert een jaar. Waarom heb ik mij niet verzot tegen de noodlottige reis Ik was zwak en moet er thans vreeselijk voor boeten. Hij zweeg eenige oogenblikken, somber en met op elkaar gedrukte lippen staarde hij voor zich. Welnu, mijn trouwe dienaar, hernam hy geloof je nu aan mijn ONgrluk Pandolle antwoordde niet, maar tranen stonden in zijn oogen. Zijn jonge meesteres niet willende beschul digen,achtte hy liet beter te zwygen. Misschien Meende hy, dat zy ftle.hts eene kleine lichtzin nigheid liad begaan. Ge hebt de taak, die ik je heb opgedra- geiK goed vervuld, vervolgde Dupont, maar we weten nog niet wat ik met zekerheid moet er zal v eten. Kan ik op je rekenen Heb ik u hiervan nog geen bewijzen ge noeg gegeven, zeide Pandolle eenigszins ge stoord. Ja, waarde vriend, ja, en ik twyfel er Het geval van Heeren Vinek en Ilins, socia listen, eenerzijds en van Ileoren Cocq en Buy], liberalen, anderzijds allen leden van den gemeenteraad van Elsene, de Heeren Cocq en Buyl zijn zelfs schepenen, doet veel inkt vloeien in degoddelooze dagbladen. Hoe die zaak zal eindigen weten wij niet, maar 't zal een vies eft'okt maken als die lieve socialis tische en liberale broeders met de toekom stige gemeèntekiezingen op een en denzelf den lijst zullen verschijnen om die hatelijke klerikalen weg te donderen, door eensgezind en broederlijk streven.... Ondertusschen is de liberale linkerzijde van den gemeenteraad van Elsene bijeen ge weest op 14 November 1900, om hevig verzet aan te teekenen tegen de beleedigende en valsche aantijgingen tegen d© liberale partij en voornamelijk togen de heeren schepenen Cocq en Buyl, en dat van wege het socialis- chegemeenteraadslid van Elsene,M.Vinck, in liet nummer van 10 November in de Peuplk verschenen. De liberale partij verklaart, dat de 2 last hebbers, Heeren Cocq en Buyl, niemand aan gezet of verplicht hebben voor een aan ge- duiden kandidaat te stemmen, maar dat zij hebben gehandeld in volle onafhankelijkheid; de liberale linkerzijde eischt voor hare leden de solidaire verantwóórdelijkheid voor hunne stemmen, en herinnert aan de Heeren Cocq en Buyl de ui ld rukking van haar vertrouwen. Deze dagorde is onderteekend door zeslien liberale kopstukken van Elsene. Daarmede kan het liberale karreken voortrollen. We zijn benieuwd te weten wat de socialisten gaan doen of antwoorden Eene zaak is zeker ze zullen Vinck verdedigen en wij mogen ons voor de liberalen van Elsene aan eene m lading in regel verwachten. Wij hebben niet noodig noch voor de eenen noch voor de andoren partij te trekken we laten de ruzie tusschen kat en hond uit vechten als kat en .hond elkander goed hebben op het lijf gezeten, dan komen ze soms daarna aan dezelfde schotel eten. Dat zullen de liberalen en söcialisten op verschil lende plaatsen ook wel doen eerst elkander alles verwijten en afrossen en met de kiezin gen op eenen lijst komen om de schotel te mogen deelen. Het blijft te bezien of de kie zers de schotel zullen willen in het bereik stellen van zulke politiekers. Brussel. Een valseh alarm. De be stuurder van het St-Jansgasthuis had sinds een tweetal dagen bemerkt dat er rook uit het dak opsteeg. Na vruchteloos gezocht te hebben van waar de rook kwam, telefoneerde hij naar de pompierswafeht en vroeg om twee mannon, ten einde de oorzaak le zoeken. De vraag werd slecht verstaan e i al de pompiers snelden met hun materieel ter plaats. De rook was door eene kleine fout der schouw op den zolder gedrongen. Aanhoudingsmandaat bekrachtigd. Het aanhoudingsmandaat afgeleverd tegen den juwelier en de twee graveerders, wegens de diefto van 100,000 fr.te Brussel gepleegd, is bekrachtigd geworden. Men weet nog niet hoe en waar de diefte gepleegd werd. Een terughecrende.Woensdag avond bood een Franschman, Emiel Raingard, zich in den amigo aan, om er den nacht door to brengen. Daar de man reeds in 1907 uit het land gezet was, werd hij opgesloten. Arme kleine. Woensdag avond had M. II..., wonende Koolstraat, een ketel kokend water op den vloer der keuken gezet, terwijl zijn twee jarig dochtertje in do plaats speelde. Eensklaps viel het kind in den ketel. Ofschoon de vader spoedig het kind uit zijnen neleligen toestand redde, was de arme kleine reeds zoo erg verbrand dat zij kort nadien bezweek. De droefheid der ouders is hartver scheurend. Bestolen. Een Amerikaan werd gis teren in een hotel der Antoon Dansaertslraat, door eenen nachtvlinder eene som van 3900 frank in bankbriefjes, ontstolen. De dievegge was reeds vertrokken, toen de Amerikaan de diefto ontdekte. Nog eene diefte van 100,000 fr. De Internationale Bank van Brussel verzond eenige dagen geleden, verscheidene aange- teekende pakken waarden naar de Bank van Azolf-Don, le Ouspenck (Rusland). Toen de zending ter bestemming kwam werd vastgesteld, dat een pak Russische aan deden, ter waarde van 100,000 fr. verdwe nen was. Men weet nog niet waar de diefstal gepleegd werd. De nummers der gestolen waarden aan- deelen der Hoogovens en werkhuizen van Olkovaïa te Ouspensk, zijn aan alle Bel gische, Duitsche en Russische wisselagenten gezonden. Schildwachten aangerand. Twee soldaten der karabiniers, op wacht geplaatst aan do Tentoonstelling, verrasten Woensdag nacht eeno bende kerels, die poogden in de Tentoonstel)ng te dringen. De soldaten kon den de kerels op de vlucht drijven. Dezen, verwoed over de mislukking hunner inbraak, begonnen met steenen, enz. naar de schild wachten te werpen.Toen de policie Ier plaats kwam, waren de schurken verdwenen. AanhoudingDonderdag heeft de policie de hand gelegd op zekeren Van Rie, die onder den naam van Kerchovc de gesto len kerkvoorworpen bij de oud kleerlcoopers van Molenbeek verkocht had. De dief is op gesloten. Mislukte diefstal. Donderdag mor gend, rondS ure, werd M. R., Leuvensche straat, door een verdacht gerucht gewekt. Hij stond op, greep een revolver en gir^ beneden zien. Hij zag verscheidene kerels de vlucht nemen. In den gang vond hij verschei dene pakken zilverwerk enz... gereed liggen om mede genomen te worden. Een onderzoek is geopend. Overreden. Een loopjongen, Pieter Hautekiet, 17 jaar oud, wonende Parastraat, 160, te Guroghem, werd Woensdag avond, nabij de Beurs, door een auto-taxi, verrast en overreden. Het slachtoffer werd over heel het lichaam gekwetst. Gevaarlijke hoefslag. Donderdag kreeg der voerman Van Nuffel, wonende Querstraat, van zijn paard zulkon ergen hoef slag op den buik, dat hij bewusteloos ten gronde stortte. De ongelukkige verloor overvloedig veel bloed uit den mond. Zijn toestand is hope loos. Een goed nieuws voor de menschen mot slechte spijsvertering. Men zegt wonderen van de Bilterpceën der «Trappisten» Vincart, gebruikt met of zonder melk. 1500 St. Gillis. Stoutmoedige aanranding. Woensdag avond werd Mej. Louiza Ver- selle, wonende Verbindingstraat, nabij bare woning aangerand door een schurk, die niet aan. Ik weet welk een trouw hart in je bdezem klopt. Mijn leed bedroeft je evenzeer als my, en ik ben zeker dat je niet zult aarze len, als het er om te doen is, mijn eer te verdedigen of te wreken. Zeg my, Louis Dupont, wat ge van Pan dolle verlangt. LuisterTusscheu Jeannette en dien jongeling van Saint-Irun worden brieven ge wisseld. Ik moet een van hun brieven hebben. Dat zal moeftyk gaan. Ik wil niets hooren van moeilijkheden. Van nu af zullen wy beiden onafgebroken rondomen op de hoeve waken. Niemand, be halve de bewoners der hoeve,mag mijne doch ter naderen en haar spreken, of wy moeten het weten. Gy moet op alle wegen letten en overal rondzien mijn post is hier mij zal er hier Diets ontgaan. Heb je my begrepen 1 Ja Ha niets zal mijn geduld uitputten ik wil weten, ik zal weten. Welke listen zij ook bezigen,wij zullen ze ontdekken. Ze zullen mij niet bedriegen. Ik vrees dat ik eeno ontzetten de waarheid zal t« weteu komen, maar hoe ontzettend die ook zij, ik wil haar kennen. Terwyl hy sprak, fonkelden zijne oogen van woede. Indien mijne dochter niet meer eerbied heeft gehad voor de eer van haar vader dan to >v zichzelve, vervolgde hy op doffen toon, dau vrees ik het ergste. Myn waarde meester, oordeel zoo streng nog nietriep Pandolle troosteloos. Ha, wil je haar nog verdedigen Ja, want ik kan niet gelooven dat uw dochter ofschoon zy onvoorzichtig moge zyn geweest een groote fout zal hebben begaan. Je wilt zeggen eene misdaad. We zullen spoedig welen wie van ons beiden gelyk heeft gehad. Tot zoolang zal ik geen oogenblik rust hebben. Sinds twee dagen is het my alsof ik op vurige kolen loop reeds meer dan eens heb ik slechts met de grootste moeite mijn toorn kunnen bedwingen als ik haar zag 't is mij echter gelukt, ik heb er de kracht toe ge had. Ja ik zal geduld hebben om te w achten, Pandolle, God geve dat je gelijk hebt't is te wensclien voor haai', voor mij en voor hem O. hij... wij zullen zien Het samentrekken zyner lippen en een woeste blik drukten uit wat in zyue ziel om ging- 't Is twee uur in den namiddag. De zon schittert aan den onhewolkten hemel en ver spreidt licht en warmte in het dal. Het is de tijd van den hooibouw. Na een uur gerust te hebben, gaan de arbeiders weder aan het werk. Met op de borst gezonken hoofd loopt Louis Dupont in koortsachtige opgewondenheid zijn kamer op en neer. Uit zijn geopend venster kan hij de met ossen bespannen zwaar bela- don wagens zien, de zeisen schitterden in het zonnelicht, de hooisters, met lange vorken ge wapend, verzamelen het versch gemaaide gras op hoopen, en verderop, ter zijde van den heuvel, prijkten de reeds rijpende graanvel den. Maar wathein anders kon verheugen, schijnt hem thans onverschillig, 't Is in zijne ziel even duister als op zyn gelaat. In weerwil dat hij besloten heeft alles aan te wenden om kalm te blijven, foltert hem eene vreeseüjke onrust en hij begint het geduld te verliezen. Nu en dan schiet zijn oog vonken, en een zenuwach tige rilling, die de verschrikkelijke woede verraadt, welke hij poogt te bedwingen, over- haar een handteschje ontrukte waarin eene belangrijke geldsom stak. Vooraleer het meisje om hulp kon roepen, was de schurk reeds verdwenen. Een onderzoek is geopend. Etterbeek. Zonderlinge geschiedenis. Een 14 jarige loopjongen, Louis Strom- pers genaamd, was Woensdag morgend als naar gewoonte naar zijn werk gegaan. Hij werd er echter niet gezien en keerde 's namid dags niet naar huis terug. Hij was verdwe nen. Woensdag nacht kregen de ouders be richt, dat hun zoon -te Ter Hulpen terugge vonden was. De knaap vertelde, dat hij door een troep Zigeuners was opgelicht geworden en dat hij slechts in het Zoniënbosch kon ontsnappen. Daar de knaap zich verscheidene malen ver sprak, denkt men dat de knaap deze geschie denis heeft uitgevonden. Laken. Overleden. De leerjongen Jan Van do Putte, die Woensdag in eene ver- nisfabriek zoo erg verbrand werd, is gisteren morgend aan de gevolgen bezweken, na ijso- lijke pijnen doorstaan le hebben. Koekelberg. Erg wer kon geluk. De metsorsgasten Adriaan Valschaerts, van Sl- Pieters-Jette. en Joris Deelein, van Gans horen, waren Donderdag namiddag op eeno hooge stelling aan den arbeid op' de Jctieki. Eensklaps stortte de stelling in on de werk lieden werden tusschen een hoop materialen geslingerd. De eerste werd den linkerarm ge broken en zwaar aan het hoofd gekwetstdo tweede brak het linkerbeen. De toestand van Valschaerts is bedenkelijk. Rigolo is de beste der oude genevers. Stockel. Belangrijke diefte. Woens dag namiddag, is het parket van Brussel, lo Stockel afgestapt, om een onderzoek te doen, liopens eene belangrijke diefte, te Stockel, ten nadeele van den landbouwer Hendrik Bonnewyn, gepleegd. Dieven waren daar in de woning gedron gen en hadden er alle meubelen open gebro ken. Een pak obligation, hebbende eene bo- laugrijke waarde werd gestoleu. Ancierlecht. Stoutmoedige dief. Don derdag namiddag, bestelde een onbekende kerel, in de herberg van Mev. Wellemans, eene ilescli geuze-lambick. Terwijl de vrouw in den kelder hel ge vraagde was gaan halen, drong de verbrui ker achter de toonbank en plunderde de schuiflade. Toen de herbergierster terug- koerde, was de kerel reeds verdwenen. Schaarbeek. Vrouw verbrand. Door het ontploffen eener fiesch terpentijn, welk© achter de sloof stond, werd vrouw Bert rand, Poslslraat, gisteren namiddag op gansch hot lichaam zoo zeer verbrand dat men voor haar leven vreest. Banque Csnts^aSo GantaEse, Naaml. Maat. Huring Brandkoil'ers 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Vilvoorde. Ontploffing. Donderdag morgend, had in de fabriek van scheikundi ge vpoitbrengselen Duché eene ontploffing plaats. Do 14 jarige Vandeperre, wonende in de Kolvenierslraat, bekwam erge brand wonden aan liet hoofd en de armen, en de 23 jarige Van Calster, wonende in deSpeimolen- straat, werd erg aan het gelaat en den rug verbrand. Do twee slachtoffers worden in het gemeentegaslhuis verzorgd. De oorzaak der ontploffing is onbekend. Antwerpen. Drama. Gisteren avond kwam de^Bchtgenoote C.., die van haren man gescheiden leefde, aan dezes voning, Vijf Hoekenslraat,alwaar C.., met eene andere vrouw woonde.'t Was juist deze vrouw die opende. Onmiddelijk greep vrouw C.., haar vast en sloeg hare plaatsvervangster duchtig af. Toen G..y/elf kwam, loslo de vrouw vijf revolverseh/len. Vrouw C.., werd aangehou den en een/nderzoek is geopend. W'erkongeluk. Aan boord van den stoomer Ceresia gemeerd aan nr 57 de» dokken, werd de dokwerker Frans Tycte, valt hem zijne vuisten ballen zich. O, de ellendelingende ellendelingen mompelt hij tusschen de gesloten tanden. Het geluid van voetstappen doet hem ont stellen. Hy gaat naar de deur en opent die. Pandolle komt de kamer biaaeB, Dupont ondervraagt hem met koortsachtig© opgewondenheid. Op uw bevel heb ik den rol van spion ver vuld, zegt Pandolle in het kreupelhout ver scholen, heb ik den jongeling zien komen. Spreek zachter, mompelt Dupont op dof fen toon. Hy ging naar den tuinmuur, nam er een lossen steen uit, tastte in de holte en legde daarna den steen weer op zijn plaats. En toen Toen verwijderde hij zich, en ik bleef in het kreupelhout, totdat ik zeker was dat hy ver genoeg was. Daarna verliet ik mijn schuil plaats en ging op mijn© beiirt naar don muur. Ik vond den lossen steen, haalde hem uit den muur en in een kleine holte, tusschen twee andere steenen in het metselwerk vond ik een brief. Dat is een vernuftig middel om een mis dadige briefwisseling te voeren, buiten weten van een vader, riep Dupont met van woede be vende stem. Geef hier den brief riep hy, en gelijktydig sprong hij gelyk een tyger op zyn prooi, naar Pandolle, om hem het papier te kunnen ontrukken. Pandolle haalde hem langzaam uit zijn zak en reikte hem Dupont over. De brief was gesloten in een omslag zonder adres, (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2