Edele Zelfopoffering. Bs koloniale Raai NIEUWSBERICHTEN. RUSLAND AMERIKA ZWEDEN SPANJE ENGELAND JAPAN PERU PORTUGAL. Met Staatsblad ,/v* De Polsslag van de Belgische Bevolking Ecno code zaag. Uit Milaan wordt gemeld dat het huwelijk tan Mis? Eikons met dm hertog der Abruz- ten. nu toch zal doorgaan. De Seoolo meldt dat Miss Elkcria zioh tot hot katholiek geloof zal bekeeron. Zij zal den titel van hertogin da Tcramo ontvangen. De pest Verleden week waren er te Odessa nog 4 pcstgcvallen, waarvan een met doodelijkcn afloop. Het beeld van Kazan gestolen. Stoutmoedige bandieten zijn in de kerk van Kazan gedrongen te Irkutsk en hebben er het mirakuleuze beeld der Maagd van Kazan ge stolen. Het beeld met den mantel had eene waarde van drie tot vier miljoen. De mantel werd later teruggevonden, doch alle edelgesteenten en versierselen waren er afgerukt. Bloedige onlusten in Mexiko. Zaterdag hadden bloedige onlusten plaats te Puebla. Deze waren ontstaan, door het houden eener protestmeeting tegen de her kiezing van president Dias. De policie wilde do meeling doen opschorsen, toen eene vrouw den policioovorslo met con revolverschot doodde. Een vrceselijk gevecht ontstond. Uit een venster word ccno bom tusschen de vechters geworpen en talrijke politieagenten en be- loogers werden gedood. De oproerlingen verschansten zich in een huis, dat door de troepen ingenomen werd na eene vreesdijke worsteling. Er zijn langs beide kanten talrijke doodon. Nog een schandaal Do onderzoekskommissie, aangesteld om de omkooperijen der wetgevers na te sporen, heeft ontdekt, dat aan twee senators elk een half miljoen aangeboden werd, om tegen de afschaffing van het wedden op de paarden- koersen te stemmen. Belangrijke inkomrechten. Dij de aankomst van den paketboot Geor ges Washington, moest eene passagierstor, Mev, Huntington eene som van 40,000 dol lars, of 200,000 frs. betalen, als inkomrech ten op eene geheele massa juweelen, kleede- ren enz., welke zij uit Europa had medege bracht. Een onderzeesche tunnel Eerstdaags zal in liet Zweedsch Parlement het voorstel besproken worden, Zweden en ♦Denemarken bij middel van een tunnel te verbinden. Deze tunnel zou hoofdzakelijk voor doel "hebben, eeno samensmelting der Skandinaaf- sche legers mogelijk te maken. Het tempeost Het slecht v eder duurt voort op deSpaan- eche kusten. Van op het strand van Colas ziet men in de verte een grdoten stoomer, welke zijne lading overboord werpt en nood signalen vertoont. De toestand der zee laat niet toe hulp te verleenen of le zien welk schip het is ln de haven van Gadix is eene hark gezonken,-waarop het reisgoed van 180 landverhuizers geladen was. Dezen eischten do vergoeding, doch het boheer weigerde en de land verhuizers gingen aan het muiten. De Suffragetten De suffragetten welke Vrijdag aangehou den werden, zijn op bevel van M. Winston Churchill in vrijheid gesteld, daar hij het be neden zijne waardigheid achtte, zich met zulke beuzelarijen bezig te houden. Koning Manuël Koning Manuël brengt op het kasteel van Woodnorton vrij gemakkelijke uren door.Hij gaat w ielrijden, jagen of zit muziek to ma ken. Dikwijls ziet men hem in den omtrek van Woodnorton en Eversham geheel alleen ft® Vervolg. Waarlijk, mejuffrouw, men kan zeggen, dat de zon drie-vierden van het werk doet. klaar er is iets anders dat me kwelt. Kunt ge my niet zeggen wat het is vroeg ay op vleienden toon. De oude diouaar werd innig bewogen. Hij deed een paar stappen nader tot liaar en had reeds de woorden op de lippen. Indien ge voornemens zijt, heden een wandeling te doon, laat dan dat voornemen varen en blijf op uwe kamer, maar do plotselinge verschijning van »yn meester sloot hem den mond. Hy wierp op het meisje een smeekenden blik «lie een bede scheen te zijn, en verwijderde zich onder het slaken van een diepen zucht. Arme Pandolledacht Jeannette,hy heeft zeker veel verdriotmisschien heeft hij weer do kwade luim van mijn vader moeten verdra gen. Omstreeks half acht 's avonds kwam een man van hooge gestalte in een, blauw linnen kiel, met een vilten hoed op het hoofd, groote echoenen met zw are zolen aan de voeten, en een jachtgeweer aan den riem over zijn schou der dragend, aan de hoeve Espoir. Evenals van allo landlieden in dezen tijd van *4 jaar was zyn gelaat door de zon verbrand maar in weerwil van de ruwheid zijner trek ken en de eenigszins harde uitdrukking er van Wekte zyn voorkomen dadelijk belangstelling $p. Hy scheen ongeveer veertig jaar oud te ayn. Zyn breed voorhoofd, zijn dikke boven de neus inloopende wenkbrauw en en iels fiers en stoutmoedigs in zyn blik verrieden een bui tenge wone^eest kracht en een groote vastheid door de streek rijden. Zijn goed humor heeft niet veel geleden, onder ü<f gebeurtenissen der laatste tijden. Japan heeft in Engeland een pantserschip Dreadnoughtbesleld van 28.000 ton, wel ke 02.500.000 fr. zal kosten. Uit Lima wordt gemeld dat het leger van het gouvernement de opstandelingen op do vlucht gedreven hebben. De Portugeescho vrijmetselaars doen hun helsche werk voort, het katholiek college is afgeschaft en wordt verrangen door eene academie van schoone kunsten 1 WA- Zondagrust. De houders van magazijnen voor kleinhandel van Brugge, Kortrijk, Gent, Geeraardsbergcn, Meenen en St- Nikolaas, worden gemachtigd hun personeel voor den arbeid te gebruiken gedurende een groolor getal uren, op Zondag 27 November, 4 en 25 December 1910, ter gelegenheid der feesten van St-Nikolaas, Kerstmis en Nieuwjaar. Beroepsverenigingen. De volgende maatschappijen van onderlingen bijstand zijn wettig erkend Kweeksyndikaat van geiten en melkschapen Zomergem; - De Voorzie nigheid ff, vakvereeniging van geilonboeren, Klerken Do geitenboer St-Laureins De vereenigde kantwerksters Hekelgein De vereenigde kantwerksters Galmaarde; - De vooruitziende kleermakers Lebbeke. In den nood,in de ellende of in do ziekte leert men gewoonlijk zijne vrienden best kennen. Zooals onze lezers in ons nummer van van daag lezen kunnen, is onze Koningin bedle gerig. Het nieuws heeft zioh bliksemsnel ver spreid in geheel het land. Men moet nu hot gevoelen weten, dat de Belgen bezielt voor hunne vorstin. Inde treinen, in de winkels, in de fabrie ken, in de huisgezinnen bet gaat er overal Onze koningin is erg ziek als ze maar gauw mocht genezen zijn het is toch zoo'n braaf mensch zulke koningin bestaat er nergens geen enkel land heeft eene koningin zooals wij. En zoo wordt luidop het gevoelen ver tolkt, dat inderdaad opgesloten ligt in het hart van ieder waren Belg. Het is zoo schoon, zoo aandoenlijk, als men de geheele natie, als men een geheel volk ziet medevoo- len, voelt mede lijden,met het lijden van eene koningin. Het is vertroostend en hartopbeurend voor onzen beminden koning, die nu ook zoo zeor getroffen is, door do ziekte dor vorstin. Hoe dikwijls is hel al niet gebleken, dat ieder huis heeft zijn kruis en hoe dikwijls wordt het zelfs niet bewaarheid: hoegrooter of hoe rijker huis, boe grooterof hoe rijker kruis. Doch wanneer men waarlijk hart heeft voor den evenmcnsch wanneer men daadzakelijk heeft getoond dat men werkelijk den even- mensch bemint, dan mag men overtuigd zijn, wederliefde bij don evennaaste le zullon vinden. Koningin Elisabeth is de edelmoedigheid en de zachtmoedigheid in persoon, zij bemint zoo oprecht den lijdenden evenmensch zij heeft zoo 'n hoogen dunk van haar Belgische volk en zij heeft het toch al zoo dikw ijls be wezen; en nu dat zij zelve lijdend is gewor den en op haar ziekbed ligt noergekluisterd, nu gaat regelrecht de welgemeende deelne ming van alle Belgen tot haar, on allen ho pen dat zij spoedig moge herstellen en weer gave en gezond onder ons weerkeeren. De katholieken zullen haar voor hare spoedige genezing gedenken in hunne gebe den... Zoo baart liefde wederliefde... van karakter. Onder dit ruwe omkleedsel klopte eveuw ek een moedig hart, in staat tot een toewijding en, een opoffering, die aan het onbegrypelyke grensden. Die persoon heette Francois Trochetsin het kanton Saint-Irun was hij echter meer be kend onder den byuaam «Wolvendooder». Toen hy het huis linnen kwam, nam hy zijn hoed af en groette Jeannette eerbiedig.Zy dek te juist do lange eikenhouten tafel die in !t mid den van de eetkamer stond, daar de arbeiders spoedig van bef land zouden kome. Ha, zyt gij daar, Trochets riep zij. 't Verheugt me zeer, u te zien 't is ree'ds meer dan acht dagen geleden, dat ge op Espois zijt geweest, en 'k heb reeds lang een pakje klaar liggen met verschillende voorwerpen, die je vrouw nog wel zal kunnen gebruikeD. Ge zijt altyd zoo goed, mejuffrouw, 't Is waar, 'tis ongeveer veertien dagen geleden, dat ik u gezien heb. Ik heb mijn geweer aan den spijker moeten hangen en do zeis gegre pen als het gras ryp en het weder droog is, moet iedereen naar 't laud. Maar gisteren avond heef' men mij komen waarschuwen, dat eon kolossale wolvin met twee jongen in het boscli van Sueure zijn geziendaarom heb ik vandaag niet gewerkt, 'k Ben vroeg van huis gegaan doch heb te vergeefs den beelon dag do bosschen doorkruist. Waarschijnlijk heeft liet dier met haar jongen heden-nacht een goede schuilplaats gevonden. Go zult wel moede zijn, zei Jeannette. O, ik kan goed tegen bet loopeD, omdat ik er aan gewoon ben, antwoordde de wolvenja- g*: glimlachend. Maar ge zijt erg bezweet. Ik heb het warip gehad mejuffrouw. Neem een stoel en ga zitten 'k zal u een Zaterdag- namiddag vergaderde do kolo niale raad, te Brussel, onder het voorzitter schap van M. Renldn, minister van koloniën. Waren aanwezig de E. P. Dcclcrq, MM. Diderich, Dubois. Dubreucp, Duprez, Galo- pin, Morissaux, Rolin, Speyer, Toumay, en Van de Vin. De raad keurde met 11 stemmen tegen 2 (MM. Speyer en Tournay) de vijf verslagen goed over de besluiten, in de vorige zitting besproken, betreffende de gebeurlijke ver gunning van mijnontginningen in Congo, ten voordeele van MM. Greiner en consoorten, MM. Nagelmakers en zoon en M. Mahillon. Men weet dal de overeenkomsten dezer vergunningen in de vorige zitting slechts bij getreden waren onder voorbehoud van inlich tingen aan zekere vergunninghouders te vra gen. Daar deze inlichtingen verschaft zijn, legde M. de minister de overeenkomsten op nieuw ter stemming. De eerste word met algemeene stemmen bijgetreden de tweede werd goedgekeurd met ld stemmen tegen 2 (M.M. Speyer en Tournay), en de derde wend aangenomen met 12 stemmen en eene onthouding (M. Speyer.) Ten slotte keurde de raad de verslagen over de besluiten betreffende het contigent neger soldaten in 1911 aan te werven, en de ver plichting voor de schepen, die op den Congo- stroom varen, de Congoleesehe vlag aan de achtersteven te eischen, met algemeene stem men goed. Brussel. Stoutmoedige schurken. Een Engelschman maakte Zaterdag avond, op de Rogiersplaats,kennis met eenen nacht vlinder en ging met haar avondmalen. Na goed geëten en gedronken te hebben, verlangde de jonge vrouw een toertje per automobiel te doen. Een auto-taxi werd ge huurd en op weg. De Engelschman viel echter in slaap. Plots werd hij door den chauffeur wakker geschud. De taxi geleider eischte zijn loon, en toen de Engelschman weigerde, onder voorwendsel den weg niet te weten om naar Brussel terug te keeren, werd hij uit het rijtuig gerukt, erg afgeranseld en ten slotte zijne brieven- tesch, 650 fr. inhoudende ontroofd. De chauffeur klom dan terug op zijn rij tuig en verdween met den nachtvlinder. De Engelschman heeft eene klacht neerge- legd. Diefstal. Toen de heeldhouwersgast, Pieter G..., Zaterdag avond van zijn werk te huis kwam, stelde hij vast dat dieven in zijne woning gedrongen waren er. er al zijne meu bels hadden opengebroken. De dief legde de hand op eene som ran 130 fr. en het uurwerk met keten van zijn slachtoffer. Hij liet in de plaats een groot breekijzer achter. Bedrieger aangehouden. Zaterdag avond werd Jan Coussade, die te Toulouse eene som van 20,000 fr. had weten af te truggelen door de policie aangehouden. Hij zal uitgeleverd worden. Doodsbedreigingen. Zaterdagavond wachtte zekere V... brouwersgast, wonende Zonder Zorgenstraat, te Elsene, in de Bil liardstraat zijne vrouw af, van welke hij ge scheiden leefde. V... was met een revolver gewapend. De vrouw bemerkte hem geluk- kiglijk bijtijds en kon in een huis binnen vluchten. Een onderzoek is tegen V... geopend. Brutale kerel. Zaterdag morgend veroorzaakte Antoon J..., wonende Samari- tanenstraat, in de Hoogstraat hevige wanor ders. De dronkaard viel eene policieronde aan, doch hij had zich deerlijk mispakt en werd na eenige worsteling de handboeien aangedaan en naar den amigo gesleept. Een onderzoek is geopend. Brund. Zaterdag is brand ontstaan glas wyn geven. Nu, dat sla ik niet af. Hoe maakt het uw vrouw Trochets. O, zeer wel, ik dank u. De wolvendooder was gaan zitten, het ge weer tusschen de beenen. Jeannette zette een flesch wijn, een glas, brood en een stuk koud vleesch voor hem op de punt van de tafel. Op uwe gezondheid, mejuffrouw sprak hij, en ledigde liet glas in enkele teugen. Als ik kan, kom ik Zondag uwe vrouw eens bezoeken, hernam het jonge meisje. O, ge zult er baar groot plezier meedoen; zy beeft op de geheele wereld niemand zoo lief als u. Myn vrouw is evenals ik, weet ge zy is dankbaar en vergeet nimmer bewezen wel daden. Toen ik uitden diénst terugkwam, 'tis nu ongeveer vijf jaar geledeu, 'k had me weer verbonden, waarom weet ik zelf niet, vond ik Leonora nog vrij en reeds een oude vrijster we hadden elkaar reeds vroeger bemind, en oude liefde roest niet. Maar wo waren beiden even arm, en we konden niet huwen, omdat we geen geld hadden, om hot gerief voor een klein huishouden te koopeD. Ge weet hef waarschijnlijk niet, mejuffrouw. Uw vader hoorde van den stand van zaken, en eens, toen hij mij to Frémicourt ontmoette, nam hij my mede hiereen. Jo wilt met Leonora trouwen, sprak hij op barschen toon, zooals zijn gewoonte is, en ge kunt niet, omdat het u aan 't noodige geld ontbreekt. Zoo is het, mijnheer Dupontantwoord de ik. Leonora is een braaf en i-erlijk meisjo, hernam uw vader baar vader is een goed en getrouw knecht van my geweestik gevoel yoor u ook achting en vriendschap. Je zult de in de kolders van een huis dor Noordlaan. Een onbekende had een brandend sl-kjein den kelder geworpen. Spoedig stonden ee o groote hoeveelheid inpakwaren in brand. D. pompiers snelden ter plaats en konden hel vuur na een kwaart uurs uildooven. Een huis dreigt in te storten.Zater dagavond kwamen inwoners derRcuzenberg- 8traat in alle haast naar het policicbureel verklaren, dat het huis n'15 hi: nor straat dreigde in te storten. Dc policiekommissaris snelde ter plaats en stelde vast dal de buiten muur gescheurd was op eene lengte van verscheidene meters. Hij deed onmiddelijk het huis ontruimen en verwittigde het bureel der openbare wer ken om do noodige voorzorgen te nemen. Hevige brand. Door het ontploffen eener pelroollamp is brand ontstaan in eene kamer van een huis der Papenvest. Toen do pompiers ter plaats snelden, stond heel de kamer in laaie vlam. Ondanks de spoedige hulp werd bijna heel de kamer door hel vuur vernield. Valsch alarm. Zondag morgend ging de automalieko brandmelder der tentoon stelling plotselings aan 't werken. Onmidde lijk snelden de pompiers ter plaats, doch daar gekomen moesten zij onverrichter zake te- rugkeeren. De brandmelder was door eene fout be ginnen werken. Aangehouden. Zondag morgend is zekere Hendrik Hecb, geboren te Duisburg in 1884, wiens uitlevering door hot Duitsch gouvernement gevraagd werd,op eene kamer der Trapstraat aangehouden. Hij is opgeslo ten. Extra-fijne koffie is gemakkelijk om ma ken, Gebruikt de Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Overal te vinden J 1500 EUene. Zelfmoord. Eenige dagen geleden meldden wij de zelfmoord van een 21 jarig meisje, wonende Bouréstraat, In het zelfde huis heeft een koffiehuisbediende, Pie ter P.., 30 jaar oud, sinds eenigo dagen zon der werk zijnde, zich een revolverschot door het hart gelost. Hij bleef op den slag dood. Antwerpen. Erg toerkongeluk. Zon dag morgend, bij het laden van tonnen ci- ment, aan boord van den stoomer Lord Stanley, rolde een der tonnen, 180 kilogr. wegende, over het been van den dokwerker Glaus August, wonende Kloosterstraat. De ongelukkige werd het rechterbeen ge broken en moest naar het gasthuis der Kip- dorpvest, overgebracht worden. Kind gekwetst. De lOjarige Rosalia Gnypers, wonende Frans de Cortslraat, werd gisteren in de Lange Stuyvenbcrgstraat aan gerand, door een onbekende knaap, die haar bij middel van een kneuzend voorwerp, een ergen slag in het gelaat toebracht. Het meisje werd erg gekwetst en moest in het gasthuis verzorgd worden. Dure bokspartij. Zaterdag avond, had in een cirkus der Vaartstraat eene boks partij plaats. Een der boksers, de Brusselaar Jozefson had zijnen geldbeugel, T20'frailk inhoudende, drie uurwerken en een gouden ring aan een onbekende in bewaring gegeven. Toen de match gedaan was, was de kerel met geld, uurwerken en ring verdwenen. Diefstal. Van een statiewagen werd op het Statieplein een pak gestolen, eene pels, ter waarde van 1200 fr. inhoudende. De dieven zijn onbekend. Luik. Brand in een laboratorium. Zaterdag morgend is brand ontstaan in het laboratorium van M. L..., scheikundige, Hoofdkerkstraat, ten gevolge van het ont ploffen van een scheikundig vocht. Het vuur verspreidde zich zeer snel en het was slechts dank aan het krachtdadig optre den der pompiers dat het vuur kon uitgedoofd worden. Bloedige twist. Zaterdag avond ont stond twist in de Beierenstraat, tusscheji twee vrouwen, Jeanne Denoël en Elisa Le- man van Leonora zijn. f> Hij ging naar zijn kamer en kwam terug met een grooten geldzak. Er waren duizend frank in. Ziedaar, Trochets zeide hy, nu heb je wat je mankeerde. Ik kon myn oogen en ooren niet geloo- ven en keek hem aan alsof ik gek was. Ten laatste kon ik myn ontroering niet bedwingen en begon te weenen. Als ik het had durven doen,zou ik me aan zijn hals hebben geworpen; ik zou hem omhelsd en mijn vader genoemd hebben. Ik zeide, dat ik hem een schuldbekentenis wilde geven. - Goed, goed, sprak hij, terwijl hy mij naai de deur duwde, ik vertrouw u je zult het me later teruggeven, beetje voor beetje, zooveel en wanneer je kunt. Veertien dagen later was ik met Leonora getrouwd, en door dadelijk meer dan de helft van den prijs te betalen, had ik het huisje kunnen koopen, dat we thans bewonen. Nu is het geheel betaald en ons eigendom, maar nog altyd ben ik de duizend frank aan uw vader schuldig,die niet meer schijnt te weten djjt'hy ze niij geleend heeft. Maar dat is niet alles wat hij Toor mij heeft gedaan, mejuffrouw Eens, 'k was toen achttien jaar, wilde ik by den molen van Fré micourt over het ijs naar den anderen kant loopon. In 't midden der rivier zijnde, brak het ys onder mijn voeten weg, en ik zonk onder water. Een persoon uit den molen, die me had zien verdwijnen, riep om hulp. Uw vader was in de nabijheid en snelde toe. Het gat, dat ik gemaakt had, vu-breedend, sprong hij te w*. ter. Door de sluisdeur tegengehouden, had het water mij niet medegesleeptuw vader had het geluk mij te grijpen en de plaats terug te loup. De minnaar van Jeanne Denoël snelde ter plaats en een revolver to voorschijn ha lende, loste hij verscheidene schoten. De minnaar van Elisa Leloup, alsook een twin tigjarig meisje; dal juist voorbijging, werden door de kogels getroffen. Daar hef rciiter een oud wapen was. zijn de wonden onbeduidend. De revolverh ld is aangehouden en een on derzoek geopend. Harré-Ville. Onder een trein. Do 16 jarige mijnwerker Descamps Abel, die op een trein wilde springen, toen deze reeds aan 't rijden was, miste de voettrede en rolde on der de wielen. Hij werd den rechterarm afge sneden. Zijn toestand is hopeloos. Seralng. Onder eene instorting ber/ra ven. De mijnwerker Solheid, 24 jaar oud, werd in de mijnon der Zes Bonniers onder eene instorting begraven. Toen men den on gelukkige kon bevrijden had hij reeds opge houden leleven. Tilleur. Doodelijh mijnongeluk. In de mijnen van Horloz, zijn de werklieden Fouarges en Gools, onder eene massa kolen hegraven geworden. Spoedig zette inen zich aan 'twerlc om de ongelukkigen op te zoeken. Fouarge kon nog ongedeerd teruggevonden worden, doch Cools was reeds een lijk. Iïet slachtoffer woonde in do omstreken van Tongeren en was slechts 16 jaar oud. Bergen. Zelfmoord. Een spoorweg werkman, Pieter Van Camp genaamd, 50 jaar oud, wonende te Hyo», die sinds eenigen tijd aan zenuwzwakte leed, heeft zich Zater dag een revolverkogel in den mond gejaagd. De wanhopige bleef op den slag dood. Van Camp was gehuwd en vader van fa milie. Ongeluk in een eirkus. Tijdens eene vertooning in den cirkus Exoelsior is een der akrobaten van de - Drie Amatos -» die zeer gevaarlijke oefeningen deden aan de vliegende trapees, met het hoofd tegen eene bar gebotst. Do man bekwam eene gapende wonde aan het hoofd en moest door een geneesheer ver zorgd worden. Het nummer kon natuurlijk niet voortgezet worden. Charleroi. De sneeuw. Gisteren sneeuwde liet in de streek van Charleroi ge heel den dag door. Daar hot eenige dagen te voren zoo geweldig regende, denkt men, dat het water nu maar voor goed zal beginnen stijgen. De onrust is groot. Jemappes. Zelfmoord. Reizigers die Zondag morgend met den tram van Bergen naar Boussu reden, zagen onderweg een per soon aan een boom hangen. De tram stopte en de koord werd afgesneden. De wanhopige was reeds koud en de dood moest reeds ver scheidene uren ingetreden zijn. Het lijk was dat van Emiel Lamory, oud mijnwerker, 57 jaar oud. De man was sinds eenigen tijd ziekelijk en dacht dal hij zijne familie ten laste was. Hel lijk is naar zijne woning overgebracht. Marchienne-au-Pont. Vreeselijk onge luk. -i-Drie dooden en verscheidene gekwet sten. Zondagnamiddag rond 4 ure, heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad in de werkhuizen van La Providence, te Mar chienne-au-Pont. Er zijn drie dooden en tal rijke gekwetsten. Ziehier in welke omstandigheden die ramp plaats had Gebruik makende van den rustdag, had eene ploeg Italianen ondernomen de gaslei dingen der Hoogovens le kuischen. De aan voerder der Italianen was ook een Italiaan, M. Voyat. Een tiental werklieden bevonden zich in de gasbuizen, toen eene groote hoeveelheid koolzuur in de buizen drong. Onmiddelijk werd het alarm gegeven en de ingenieurs, ge holpen door eenige werklieden, richtten on middelijk den reddingsdienst in. Verscheidene werklieden werden spoedig verlost. Zij waren bewusteloos doch konden spoedig door doktor Tenret tot het leven te ruggeroepen worden. M. Voyat en twee vinden waar het ijs gebroken was. Maar 't was niet gemakkelijk op het ys te komen, en telkens als hij dit beproefde, brak het onder het zware gewicht. Drie maal lieten zijn vermoeide en door koude verstyfde armen mij los drie maal greep hij me weder. Ten laatste kwamen verscheidene lieden met een lang en sterk touw, aan welks oinde zij een strik hadden gemaakt. Zy wierpen het uw vader toe, die het om myn lijf sloeg de man nen trokken met veel moeite my op den wal. Na verloop van een uur kwam ik weder tot het bewustzijn en vernam wat met mij ge beurd was. Men achtte het een wonder en de bewerker van dat wonder was uw vader ik heb hem dus naast God, het behoud van mijn leven en ons gelukkig huwelijk te danken. T- Ik wist inderdaad niets van hetgeen ge mij nu verteld hebt, zeide Jeannette levendig bewogen. Nu weet ge, waarom ik zooveel van uw vader houd, mejuffrouw mijne dankbaarheid kent geen grenzen. Ik zou me voor hem laten dooden, indien dit noodig was. Hij kent u goed, Tochets hy weet, dat ge een edel hart hebt. Ook heb ik het aan hem te danken, dat ik het geheel jaar door een geweer mag dragen, waardoor ik Zomer en Winter op de wolven kan jagen, hernam de wolvendooder. En doodt ge veel van die leelijke dieren? vroeg Jeannette. Dit jaar heb ik er nog niaar twee gedood, mejuffrouw 't was de twintigste in drie jaap. In den Herfst,als het erg mist, en in December en Janeari, als het koud is, werden zy, door den b^ger gedreven, stontmoediger, en ver laten hun schuilhoeken van het dichte boscli. |Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2