BUITENLAND. Edele Zelfopoffering. NIEUWSBERICHTEN. duitschland: Uit onze Kolonie. Samson Kina geeftm^eadcht c" gevaarlijke gedaante vertoond, en dan be stond er groot gevaar. Doch do nacht was kalm en bracht de mogelijkheid van een spoe dig herstel mede. Do geneesheeren zijn zooveel te geruster, daar het hart en do longen onzer Vorstin in uilstekenden toestand zijn en de Koningin blijken geeft een krachtig gestel te hebben. Zulks moet ten andere niemand verwon deren. De familieleden van hertog Karl-Theo- dor gaven dikwijls bewijzen van buitenge wone levenskracht. Zoo weerstond de zuster van onzen Koning xes maanden lang aan de baarkoortsen. liet bulletijn van Maandag morgend mag als geruststellend aanzien worden, daar in deze gevallen, iederen dag dat de ziekte kan tegengehouden worden, de kansen der gene zing vergroot. In korte woorden, de toestand is wel erg, doch niet onrustwekkend. Er is thans geene verwikkeling De gravin van Vlaanderen bij hare schoondochter Maandag namiddag is de gravin van Vlaan deren naar den toestand der Koningin komen vernemen. Het laatste bulletijn. Maandag namiddag om 4 ure had eene nieuwe beraadslaging plaats. De ziekte was nog altijd goed en om 6 ure werd het volgend bulletin uitgegeven Normaio gang der ziek te. Doktor Ilommelaere is rond half zeven naar huis teruggekeerd. Er had geene beraad slaging moer plaats. Akelige geruchten. Maandag namiddag werd te Brussel, Ant werpen en een weinig heel Belgiö door, liet gerucht verspreid dat de Koningin overleden was. Te Antwerpen, in dn Lange Koepoort- straat hing een handelaar het akelig nieuws your zijne vitrien uit. Wiodeze dwaze.klucht in de wereld gezonden heeft, zou voorzeker veel heler zwijgen. FRANKRIJK Pataud krijgt een vrijgeleide. Men weel dal Pataud, de secretaris der Parijsohe eleclriciens. tegen wicn een aan houdingsmandaat was afgeleverd, naar Ber gen (Belgiê)w;;s komen wonen. Zijn vierjarig dochtertje daar overleden Zijnde, vroeg hij een vrijgeleide, om het lijkje naar Parijs te mogen overbrengen. Dat Vrijgeleide is hem thans toegestaan. Favier to Rijsel terug. Antoon Fa vier, die op 12 November door liet Assisenhof au Douai Ier dood veroordeeld v erd, voor modhl op den iokasseel'dor Tlmin, is naar liet gevang van Rijmel tortijgjgebracht en in do cidLdor Ut dood veroordeelden opge sloten. De vervolgingen tegen de Redemptoristen. Do rechtbank heeft de besluitsèlen der RcdernplorlMén verworpen. Deze zullen dus vervolgd worden. De zaak zal toekomende week opgeroepon worden. Dramalische brand Een geweldige brand was lo Soligney uit gebroken in een molen. Tijdens do blusch- werken werd degroole schouw door een ruk wind omvergeslingenl. De pompiers welke oi* rond stonden, werden getio?le:i. Drie hun ner werdon op den slag gedood en vijf ande ren erg gekwetst. Tweegevechten Maandag morgend hadden te Parijs in hel Groote Wiel tweo tweegevechten plaats. Het eerste stelde graaf Ruimond do Castel- lane legonnvcr graaf de Leslang-Parade. Deze laatste w eid aan don arm gekwetst. In het tw eede kwamen dc dagbladkritie ken Cassclla en Marnohl uit. Hier was hot Marnold die een degenstoot opliep. Do oere was gewroken... 7* Vervolg. Zoo die welke ik vandaag tevergeefs ge zocht heb, zich weer in den omtrek durven vertnonou, verzeker ik u, dat zo mij niet zul len ontkomen. Drink nog eens, F renvoisgo hebt de flesch uog half vol. Door liet praten vergeet ik in te schen ken, mejuffrouw Houd ik u ook op Volstrekt niet, beste vriend Integendeel met het grootste genoegen luister ik naar u. Gezijt goed en inschikkelijk. Zie, mejuf frouw, in mijn hajt hebt go een plaatsje naast uw vader. er volgde hij met vuur,als iemand ep de wereld gelukkig verdient te zijn, dan zyt gij het. Jeannette slaakte eon diepe zucht. Verduiveld, wat heb ik gedronken, ging dc wolvendooder nu eon poosje voort, 'k heb de flesch geheel geledigd, on nu ben ik w eer zoo friseh als een boontje. IRj stond op. Gaat go reeds heen vroog Jeannette. Ja, mejuffrouw, ik kan mo niot langer Ophouden. Wacht nog even ik zal liet pakje halen waarover ik gesproken hel', dan k j._ bol medenenieu. 'k Zou het liever morgen of overmorgen komen halen. Gaat ge dan niet rechtstreeks naar huis Neen, 'k moet nog ceno boodschap doen dien men mij hooft opgedragen. Ge kunt het inedeueineii als ge op den terugweg langs liier weer k<mit. Dan zullen allen op de hoeve reeds larg naar Erg ongeluk te Marseille. Zondag avond wilde Mev. Izardon op hare kamer licht maken. Nauw elijks had zij een stekje ontstoken, of eene geweldige gasont- ploliing had plaats. Mev. Izardon werd erg ge kwetst en moest naar het gasthuis overge bracht worden. Toen men de oorzaak der ont- plofling opzocht, vond men in eene naburige kamer, een handelaar, Louis Barret, verstikt Ie bed liggen. Men denkt dat deze zich gezelfmoord had. Vreeselijke ontploffing. Te Livet, nabij Grenoble, is een hak car- hure, door den sneeuw bevochtigd, ontploft. Drie werklieden werden vreeselijk gekwetst en verbrand. Hun toestand is hopeloos. Drama in een gerechtshof. In het gerechtshof van Berlijn, had een bloedig drama plaats. Het echtscheidingspro ces, ingespannen door zekere mevrouw Bor- mann tegen haren man, den griffier Bormann, was ten gunste van de vrouw afgeloopen. Bormann wachtte zijne vrouw op de trap af, en school haar langs achter twee kogelsin den rug. De vrouw was dadelijk een lijk. Bormann werd in hechtenis genomen. ENGELAND Crippen zal gehangen worden De minister van juslicté heeft geweigerd het smeekschrift ten voordeelo van Crippen Ie teekenen. Deze zal dus morgen, Woens dag. gehangen worden. Door tusschenkomst van Miss Le Ncve, heeft hij aan een dagblad een brief bezorgd, waarin hij nogmaals zijne onschuld staande houdt. Zijn schrijven eindigt mot de woorden Ik verlang dat do wereld mij niet onmeedoo- gend beoordeele en geloof hechte aan de laatste woorden van een ter dood veroor- deeldo. ITALIË Hulde van een vlieger De vlieger Eros vloog gisteren hoven hel 'kasteel van Moncalieri. Op het oogenblik dat prins en prinses Victor Napoleon op het tor ras van het paleis verschenen, wierp dc vlie ger hen een ruiker orchideëu voor de voeten. De cholera. To Parlemo waren er gisteren nog twee nieuwe choleragevallen on een overlijden. In do omstreken van Rome waren er vier nieuw e gevallen. RUSLAND De dood van Tolstoï. Hot lijk van Tolstoï word gisteren gekist en door zijne zonen naar do statie gedragen, om naar ïsnaya Poliana gevoerd le worden. I)e gelaatstrekken van Tolstoï zijn zeer wei bow aard gebleven. OOSTENRIJK- HONGARIË In een weezengestlcht liet gemeentebestuur van Fiume heeft een strejng onderzoek bevolen togen de beambten van hot w e/.engesliclil. Zij w orden verdacht van laaghartige aanslagen op knapen. AMERIKA Een nieuwe vleeschtrust. Uit Washington wordt gemeld dat de Amerikannfcche trusters onderhandelingen aangeknoopt hebben mot do belangrijkste veekweekers van Argentina en Nieuw Zee land, voor het aangaan van een nieuwe vleeschtrust, veel machtiger, dan deze tot hiertoe beslaande. Twee honderd miljoen valsche titels. Het parket heeft eene huiszoeking gedaan in de bureelen van verscheidene groote geld mannen. Deze worden belicht voor meer dan 200 miljoen valsche titels uitgegeven te heb ben. bed zijn, antwoordde Francois Troebels, want als die boodschap gedaan is, moet ik nog aan den molen van Frémicourt wezen, 'k Heb er reeds zes on geleden een zak rogge go- bracht, e.i 1 a onze voorraad gering is, ga ik hooren of ik mijn meel kan medenemen. Doe zooals ge wilt, Trochets Ik zal mijn geweer maar hier lateu van avond zal ik het toch niet meer noodig hebben, want ik »k niet, dat 'k nog een wolf zal te genkomen 'tzou nic dus maar hinderen, als 'k den zak meel op mijnen rug heb. - Dat is een zware vracht. Francois Kom, kom, 'tiszoo zwaar niet, mejuf frouw Op den duur wordt een lichte vracht zwaar. Ja, maar 'k heb sterke schouders. Hierop hing hij zijn geweer aan den schoor steenmantel en groette Jeannette bolcefd, ter- W:j hij zeidc Tot wederziens, mejuffrouw Ik dank u, 'k Zal aan Leonora vertellen, hoe ge weder aan haar gedacht hebt. Haastig verliet hij de hoeve. De zon begon reeds onder te gaan. Kon weinig later kwamen do knechts en mei den an do hoeve en de dnglooners van hot land terug. Het eten stond gereed zij gingen aan tafel. a* het do tijd voor Jeannette dio meen de, dat allen binnen waren. Zij bedroog zich, twee lunuucn w aakten en wachtten evenals zijhaar vader en Pandolle. Zij sloeg haar doek om het hojjfd en ging de kamer uit. Met ouho't! .ui1 si lm (ixa zij de trap af. liep snel do groote huiskamer door, die zij in dc haast vergat to sluiten, en kwam in eenen nauw en gang, aan welks einde hot deurtje- was, dat haar vader haar in het begin van ons Terugkeer van den Kongoboot De Kongoboot Madfligo, welke tijdelijk de Albertvillc vervangt, heeft Donderdag, om 4 ure namiddag. Térféritfo verlaten en mag dus Donderdag na oitWag te Antwerpen verwacht worden. Aan Imojd bevinden zich Voor rekening van liqt ministerie van ko loniën MM. TolliHerLoge,Galli, Bavicchi, Westering,Massart, Budde, Hendrickx,West- berg, Magnette, II liberty, Schmidt, Kervyn de Meereildree, Buellens,Wikstrom, Tjaden, Bonnard, Laperre, Marit en Stolberg. Voor den Kasaï MM. Wolier, Hennc- veldt, San, Denher ton en Buvsse. Voor de S. A. B. M. Balthazar. Voor de Lomami M: Vandereyssen. Der Eerw. Paters Jezuielen: Eerw. Paters Coimans en Vermeulen. Der Zusters van O. L. Vrouw de Eerw. Zuster Marie. Der Kongo-Spoorwegm^atschappij MM. Schneider, Pierlot, Haidon en Vigna. Voor de N. A. H. V}MM. Vanderkory en Bankes. Voor het Speciaal Komiteit van Katanga M. Boterdaele. Vertrek naar Kongo. De volgende personen zullen den 3 Decem- herimet de AU/ertcillc, Jiit Antwerpen naar Kongo vertrekken. Voor het Minislerio van Koloniën: Do hee- ren Pauwels, kapitein den. open hare macht, 3® vertrek Jledo en Qo^pcsse, luitenanten der.openbare machtB.oyban, idem, 2° verlr.; Blomme en Denie, ondon-iuitenant, idem 2e verlr. Van Hollegem, Collinet, Van der Meylen, Henry en Le Doctè, onder-luitenan ten der openbare macht ;'roglietta, militaire agent, 4" vertr. Hougardy, onder-officier, 2e vertr. Van den Bossche. Pouplicr, Van R"V, Greek en Springaelj onder-officieren Giormuzzi. geneesheer. 2® vertr. Janssens. seklor- overste Duviviei'j hestuuragent, 4® vertr. Conod, idem, 3° vertr. Dejardin en Pierret, hoofdklerken, 2® vertr. Beernaerls, timmerman, 2® vertr. Janssens, idem de Sou/a. ketelslager-monteorder, 4e verlr. De Herdt. metser Van Graen, timmerman Gagnebin, hestuursagent, 3e verlr. Brussel. Voor een kusje Zondag avond kwam vrouw S.., in eene herberg dei St. Annaslraat, en zag er Laren man juist de bazin een kusje geven Zich benadeeligd den kende, greep vrouw S.,, flesschen, drink glazen, stekjespotten enz. en sloeg ze in de richting der bazin en den ontrouwen man. Deze nam.de vlucht. Zijne vrouw achtervolg de heip, gewapend inef. een pintglas en bracht cr liem aan den Zavel, zullen hevigen slag op lieL hoofd mede toe, dat*S.., met gekloven (schedel als een lood klenip Van gronde slortto. De gekwetste moést hij hoogdringendheid naar het gasthuis over^ébacht worden. Laffe aanval. Zondag avond bevond Leon m évcz, bediende van den reinigheids- dienst, zich in eene herberg der Barthèlémy- laan, toen zeven dronken kerels binnentra den en met Fiévcz twist zochten. Plotselings grepen zij hem vast en mishandelden hem wreedaardig. Zij wierpen vervolgens hun slachtoffer op straat en liéten hem daar voor dood liggen. De ongelukkige werd eenige minuten later gevonden en naar het gasthuis overgebracht. Zijn toestand is bedenkelijk. De aanranders zijn gekend. Op straat gestorvegNa den dag rnet familieleden lustig doorgebracht te hebben, kwain weduwe C..., 4bjaar oud, wonende Sleenkaai, Zondag nacht je huis. Aan hire woning gekomen, zonk zij schielijk ineen en was een lijk. De vrouw was aan eene hartaandocning be zweken. verhaal had zien binnengaan. Éven na haar had haar vader de deur zijner kamer geopend en was insgelijks stil de trap afgegaan. Indien hij op dat oogenblik zijn gelaat in den spiegel had gezien, zou hij zichzelven niet her kend hebben, zoo verwrongen was zijn gelaat, hij was zoo bleek als eèn abode. In de eetzaal gekomen, ham hij in den don kern een van rïo aan den schoorsteenmantel hangende gew eren en onder het slaken van een doffen kreet liep by den gang in. Pandolle versperde hem den weg. Louis Dupont, waar gaat ge lieen vroeg ile-oude dienaar. Laat me met rust, antwoordde zijn mees ter met heesche stem. Neen ik laatje niét gaan. Laat me met rust, zeg,ik je Ga uit den weg, laat me voorbij Neen Op zijbrulde Dupont razende van woede En zich op den trouwen dienaar en boezem vriend werpende, greep hij hem bij de keel en wierp hem legen den muur. Pandolle ver! ;i oveuwi.-ht, en viel met het hoofd op den steenen vloer en bleef bewus teloos liggen. Zonder te weten wat hij gedaan had, ijlde Dupont, als een razende, in verwilderde haren knarsetandende al* een helsche bewoner en van toorn sidderend liet huis uit en den tuin door. IV Den tuin verlaten hebbende, sloeg Jeannette den weg naar de SeMo i. Opkorten af stand van het bruggetje stond haar echtgenoot aan deoverzijdo te wachten. Ik wil liet voor u niethergen, zeidc Jean- De bestolen Engelschrnan. Maandag avond w erd de chauffeur die den Engelschrnan Zondag nacht gevoerd, en, naar het zeggen van den Engelschrnan, bestolen had, terugge vonden. De chauffeur, zekero D..., van Mo lenheek, beweert dat hij slechts ontvangen hoeft,wat men hem verschuldigd was. De Engelschrnan houdt zijn verhaal van Zondag nacht staan. Eene huiszoeking hij D... gedaan, liet niets ontdekken. De jonge vrouw werd nog niet teruggevonden. Dief te met bezwarende omstandighe den. Eenige dagen geleden had eene dienstmeid uit den omtrek der Hallepoort, haren minnaar afgezegd, omdat zij vernomen had, dat hij gehuwd was. Maandag avond kwam de man, zekere B.., wonende Viadukt- slraat, te Elsene, het meisje ten harent op zoeken en eischte, onder bedreigingen, liet spaarboekje van het meisje. Verschrikt gaf de meid liet hoekje, doch ging daarna onmiddelijk eene klacht neerleg gen. B... is aangehouden. Dc gauwaieven. Zondag avond nam M. Michel, wonende te Curegem, aan de Noordstatie den tramom naar huis terug te keeren. Op den tram wierd hij door twee ke rels die wilden afstappen tegen het lijf ge- loopen. Eenige oogenhlikken later stelde M. Michel vast dat zijn gouden uurwerk met ke ten verdwenen was. De dieven waren reeds lang verdwenen. Bestolen. Een Parijzcnaar, Jozef B.., werd gisteren door twee kerels, wier kennis hij gemaakt had in een koffiehuis van het Center, op behendige wijze van zijnen geldbeugel, 115 fr. inhoudende, ontlast. Eene klacht ie neergelegd. In de vaart. Vrouw Vercammen, van Vilvoorden, gleed Zondag namiddag uit, op den Vaarldijk, Steenweg ven Vilvoorden, en viel in liet water. De autovoerder, Ilenri Somers, van Meclielen, redde de drenkelinge en vervoerde haar naar hare woning, nadat zij in een naburig huis verzorgd was. Rijtuigongeval. Zondag avond, is in de Marktstraat, een rijtuig omgekanteld. Een wiel was losgeraakt. De koetsier, P. D..., Telefoonstraat, werd op den grond ge worpen. Hij werd met gebroken rechterbeen en erge kneuzingen opgenomen. Erge val. Een verhuizersgast, Pie- ter Jacovilz, wonende St. Franciscusstraat, is Maandag namiddag in een huis der Pliilo- nienastraat van de trappen gevallen. De on gelukkige werd liet voorhoofdbtsen gebroken en den reclilerelleboog ontwricht. Zijn toestand is bedenkelijk. Het schijnt dat alle huishoudsters, welke geerne eene goede tas drinken, nu de Bitter- peeën der Trappisten Vincart gebruiken. Ze weten wat lekker is 1500 Laeken. Overreden. Het 8 jarig zoontje der echt genopt en Pieters wonende Antwerpschen steenweg, werd Maandag, mor gend, nabij do ouderlijke woning door een niotocyclist omgeworpen en overreden. Hef slachtoffer werd de ribbekas ingedrukt en erg aari het hoofd gekwetst. Schaarbeek. De Groenen Dohtoor. r -r- Ten gevolge eéner aanklacht, bij het par ket gedaan, heeft de policie eene huiszoeking gedaan hij een inwoner der Metsysslraat, té Schaarbeek en omstreken algemeen gekend onder den naam van den Groenen Dokloor.» Dezo had eene talrijke kliënteel, alhoe wel hij geene oflicieële bewijsschriften zijner kennis bezat. In zijr.e woonst werden talrijke geneeskun dige boeken, geneesmiddelen enz. aangesla- gen. Ontrouwe knechten. Maandag mor gend.gelastte M. Huybrechts. brouwer, Res- selsslraat, zijne knechten, vijf honderd fles schen gueuzen-lamhick naar een klient te Sint Lambreclits-Woluwe, te voeren. De ouderlijke knechten gaven er slechts drie honderd flesschen en gingen de overigen verkoopen. De knechten zijn aangehouden. Zij weige ren den verheler kenbaar te maken. netto, sinds eenige dagen ben ik ongerust. Mijn vader spreekt niet tot mijhij is onrus tig en nadenkend ik geloof bijna dat hij iets vermoedt. Ach, dat moest het geval worden, ik heb cr voor gevreesd. En ik kan mij nog niet aan hem vertóonen. Voor alles moet ik het onge luk overwinnen, dat my vervolgt. Philippe onze toestand is ernstig, de oogenhlikken zijn kostbaargo moet dadelijk handelen, met kracht handelen. Mijn ziel zal zal bij u zijn, en wat ge voor uzelven wellicht niet zoudt gedaan hebben, zult ge voor mij doen. Ja, ik heb reeds te lang geaarzeld. Ge hebt moeten veinzen, en uw karakter is daar te edel toe van u te verlangen, dat ge zoudt huichelen, is een miskenning van uw openhar tig karakter; uw reine blik logenstraft de leugen. Doe u geen verwijten PhilippeIndien ik mij een masker voor het gelaat heb gedaan, heb ik het zelve gewildik heb geleerd te veinzen, omdat het, helaasmoest. Maar het berouwt mij nietgij zijt nu vast besloten, is 't niet Gij vertrekt morgen Ja morgen. Philippe, ge moet niet alleen het geheim van uw geboorte ontsluieren, ge moet ons geluk gaan veroveren. Schrik voor niets te rug. Mijn geest zal bij u zijn, om te onder steunen. Overmorgen zal ik reeds te Parijs zijn. —Te Parijs riep het meisje verrast. Waar om te Parijs Omdat ik te Parijs het geheim hoop te ontdekken. Hoe heeft de oude vrouw, die u heeft opgevoed, het dorp verlaten Neen, zij is dood anlwoorddo hij droevig. Sint-Jans-Molenbeek. Een schijndoode. Zondag namiddag, ging de TOjarige Albert Dedeken, wonende Ransforlstraat. zich laten scheren, in de Onafhanhelijkheidstraat. Ter wijl hij zijne beurt afwachtte, viel hij in slaap. Ondanks al de pogingen kon de man nog niot gewekt worden. Roerende redding. Maandag avond viel Victor Deraedt, wonende Verbiststraat te St-Joost-ten-Noodè, aan de 54® sluis der vaart van Charleroi in het water. De man ging onvermijdelijk verdrinken, toen de schip per Edward Snyckens, in de nabijheid ge meerd, hem gansch gekleed ter hulp sprong en hem op het droge kon brengen. Deraedt had reeds het bewustzijn verloren, doch, dank aan de zorgen van den schipper en zijne vrouw, kon hij tot het leven teruggeroepen worden. Vorst. Diefstal. Maandag morgend stelde M. Smits, oud burgemeester, wonende Statiestraat, vast, dat ongekende dieven 's nachts in zijnen hof gedrongen waren en een grooten voorraad ondernemersmate riaal en een schoon rijtuig gestolen hadden. De politie deed onmiddelijk een onderzoek en is thans reeds op het spoor der dieven. St Gillis. Geknipt. Maandag avond werd Mev. H..., wonende Koninglei, nabij hare woning aangerand dooreen jonge kerel, die haar een handteschje, eene belangrijke geldsom inhoudende, ontrukte eii er méde op de vlucht ging. Op het hulpgeroep vaü het slachtoffer werd do kerol achtervolgd en wel dra aangehouden, liet %vas zekere Eügeen S:., 21 jaar oud, van Franschen oorsprong. Anderlecht. Erg ongeluk. De voer man Louis Monteyne, van Lennick, reed Maandag morgend met zijn gespan langs den Bergschcn steenweg, toen hij door een schok van den bok geslingerd werd. Do ongeluk kige werd den schedel gekloven. Zijn toestand is zeer onrustwekkend. Assche-ter-Hcyden. Solo-slim. Bij de kinderen Van den Branden heeft Jan De Nil een solo slim gespeeld. De medespelers wa ren Joanna Van Overdyn, Benoit Vermeiren, Petten Van Zwagers. De kaartdeeler was Joannes Verhertbrugghen. Er is een goed glas op gedronken. Sempt. Vreeselijke botsing. Zondag avond reed een inwoner dezer gemeente, ze kere Dutré, in gezelschap zijner vrouw, met zijne kar huiswaarts. Tusschen Sempst en Mechelcn kwam er een automobiel in dolle vaart aangestormd Dutré stak uit, docli de auto zwenkte ook van dien kant en botsLe met geweld op de kar, die verbrijzeld werd. Dutré en zijne vrouw werden erg gekwetst onder.de stukken van de kar uitgehaald de eerste had eene zware kneuzing aan het ge laat. De vrouw heeft eene erge wonde aan het li9pfd en inwendige kwetsuren de toe stand van de ongelukkige is hopeloos. De auto is in volle vaart weggereden, doch men denkt het spoor terug te vinden, door de stukken van den sleenweerder, welke op de ba«tn gevonden werden. Antwerpen. Diefstal. Zondag avond zijn dieven in de woning gedrongen van den E. H. onderpastoor Jan Raeyinackers,.More- luslei. De dieven stolen ten nadeele van den priester en van de meid talrijke obligatiën en nijverheidsaandeelen, alsook eene som van 700 fr. De nummers der gestolen aandeelen zijn gekend. Brand. Gisteren is brand ontstaan in de kelders der handschoenmagazijnen Samdam, Schoenmarkt. De pompiers waren spoedig ter plaats en konden het vuur na eenige minnten uildooven. Aanhoudingen. Zekere Frans V...., wonende Gasstraat, bediende in De Werker, werd gisteren op heeterdaad van diefte eener som van 140 fr. betrapt. In zijne zakken vond men een geldbeugel met 120 fr. Hij beweert dezen op de Leopoldlaan, gevonden te heb ben. Dood herhaalde het meisje ontsteld. Ja en ik weet zelfs niet of ik het jaar geld, dat ik tot heden ontving, voortaan nog zal ontvangen. Och welke zware beproevingen moeten wij nog ondervinden zuchtte Jeannette. Maar stel u gerustOfschoon het onver wacht overlijden van de goede vrouw, die altijd zoo liefderijk zorg voor my heeft gedra gen my smartelijk treft, meen ik die gebeur tenis te moeten beschouwen als een stap na der tot het doel dat ik vervolg. Helaas, zij kan niet meer spreken Wy hadden al onze hoop op haar gebouwd, en zij heeft in 't graf alles medegenomen wat voor ons van zoo groot belang was. Dat is zoo, maar voordat zij stierf, heeft zij van God eene ingeving gekregen zij heeft haar geheim niet geheel mede in 't graf geno men. Wat wilt gij zeggen,Philippe? vroeg Jean nette gejaagd. Veertien dagen geleden, toen zij reeds ziek was, en ongetwijfeld een voorgevoel heb bende van haar naderend einde, heeft zij een brief geschreven, dien zij aan eene buurvrouw t-ir hand stelde, met verzoek hem na haar dood te doen toekomen. Dien brief, Jeannette heb ik gisteren ontvangen, tegelijk met een anderen, door een lid van 't gemeentebestuur geschreven, die mij de ziekte en tevens den dood van mijn arme voedster meldde. In dien brief geeft zy den naam en het adres op van den notaris te Parys, die haar alle drie maanden het geld zond voor ons bei der onderhoud. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2