BUITENLAND. Edele Zelfopoffering. NIEUWSBERICHTEN. Een revolutlewind over Amerika. Landbouwbelangen. 't Wit Stoopke van Jacques Neefs De uitlegging der geneesheeren. Het droog pleuris, waaraan de Koningin leed, kon in enkele of dubbele longoniste king of wel in eene longvliesontsteking ont aarden. Er is daar nu echter niets van geko men dan eene geweldige slijmkoorts. Wel is waar kunnen de erge ziekten er nog van komen, doch voor het oogenblik is alle ge vaar verwijderd. Doktor Stiénon had onlangs in zijne klien- fecl eene dame, die zich juist in hetzelfde geval bevond als onze Koningin. De ziekte volgde ook den gewonen loop en do dame was spoedig genezen. Om 6 ure 's avonds werd eene nieuwe be raadslaging gehouden en na afloop derzelfde werd liet volgende bulletijn afgekondigd - Kalme dag. Matige koorts. De toestand blijft gunstig. (get.) Rommëlaere, Stiénon, Le B<euf. In den namiddag is Z. Exc. M. von Plo- tow, Duilsche gezant, te Brussel, naar het Paleis van Laken gegaan om er naar den toestand der Koningin te gaan vragen. Hij droeg aan de Doorluchtige lijdster, van wege den keizer en de keizerin, een prachtig korfje rozen. Do gravin van Vlaanderen ging gisteren avond ook naar den toestand der Koningin vernemen. FRANKRIJK Pataud te Pariis Do lijkplechtigheden van het dochtertje van M. Pataud, te Bergen overleden, hadden gisteren plaats. M. Pataud heeft verklaard geene politiek to zullen maken, tijdens zijn verblijf le Parijs. Een tweegevecht te Wattrelos. V nsnsdag morgend had in den velodroom van Wattrelos een tweegevecht plaats, tus- schon M. Victor Benard, voorzitter van de Nationale schijfseliietjng van Roubaix en M. Albert CoUnjuin, van Rijsel. Hel tweegevecht werd mot don degen ge streden en duurde 22 minuten. M. Courquin werd dan aan den rechter voorarm gekwetst, heigeen een einde aan 'I gevecht stelde. Dc helden hebben zich verzoend. 't Sneeuwt. I* ra rik rijk begint reeds stil aan zijn winler- kleed aan te trokken. Sinds twee «lagen is er to Parijs, Lyon, Bordeaux, Marseille, Nantes enz. voel sneeuw gevallen. To Lv<»n lag do sneeuw gisteren dertig centimeters hoog. ichip gestrand. Do stoomcr Arratiu, van Bilbao, is op de rotsen van Nenvaik gestrand. Do bemanning bevindt zich nog op bot schip, «lat groot gevaar loopt, togen de rot sen verbrijzeld to worden. Dramatisch tooneel Donderdag mmgoiul loste ccn koffiobuis- bcdiondo een revolverschot op zijne minnares. Hij nam daarna do vlucht, afcltlervólgd door policioagonlen en talrijke andere perso nen. Aan «Ion Boulevard Poissonniere bloof bij slaan on gaf vmir op dö agenten. Deze schoten terug en de Uotlieliuisbe.diendo kreeg con kogel ijlden bil.IIij kon dan aangehouden worden. Do policioagonlen moesten hem tegen do volkswoede beschermen. ENGELAN D Oneenigheid in het lersche kamp. Do kicssirijd is reeds goed aan gang in Ierland, le Cork zullen V Redmonden O'Brien, de eene nationalist en do andere afgescheideno nationalist, tegenover elkan der staan. Brien maakt zich sterk, ai de Redmon- dislcn uil Ierland te verdrijven. Incident aan bcord van een pantserschip. Te Portsmouth, is do bemanning van een Dreadnought aan 't muiten gegaan, omdat zij sinds meer dan eene maand niet meer aan land mochten. Eenige aanhoudingen werden gedaan. 10' Vervolg. Ach, doe het niot I Ik w il niet, dat men iemand beschuldigt.. Zeg me, hoe heet gij l Ik ben Francois Trochets de Wolven dooder. Het gelaat van den gewomle werd helderder Hit, ik weetal, ik weetal, zeide hij, een braaf man... Jeannetto heeft me meer dan eens over u gesproken. Jeannetto Kent ge mejuffrouw Dupont Ja Maar stil, spreek baar naam niet uit, men zou ons kunnen hoeren. Zij is goed, niet waar even goed als zij schoon is!... O, zij heeft vaak gesproken over u, over uw vrouw Leonora,en ook over een klein schepsel, aan hetwelk gij de teederste liefde bewijst. Evenveel aks aan mijne vrouw, antwoord de de Wolvendooder. Welnu, brave man, wilt ge mij ter wille van Jeannetto en uw vrouw een dienst be wijzen Een dienst 1 Ja, een zeer gowichtigen diens. Het is voldoende, «lat ge den naam van mejuffrouw Jeaunette noemt, om het mij on mogelijk temaken, u iets f<> weigeren, i Een straal van vreugde verhelderde het 'gelaat van den gewonde. Go stemt dus fc.e vroeg hij. Waf moet ik «1« en Zeg het mij slechts. Zijt'ge wel te Saint-Irun geweest Dikwijls. Dan weet ge kor de bert erg van Mi! O, heel goed /iy beet bet -Ilólel Belle- ,vue-.\'Oor de lioofdiii.-ur is een lireede steeueu stoep, en "aan weors 'ïjdelfv.m ?lië stoep liggen De suffragetten Die dolle Evasdocliters zetten hunne rui- tenhrekerijen voort. Donderdag avond wer den er nog zestien aangehouden, toen zij dc vensters van het ministerie van Binnenland- sche Zaken bombardeerden. Crippen wou zelfmoord plegen De Daily Express meent te mogen verze keren, dat D1' Crippen gepoogd had zich do polsen open te snijden, bij middel der glazen van zijn bril. De bewakers bemerkten echter spoedig dat Grippen's bril verdwenen was en vonden de gebroken glazen in zijne hemds mouwen terug. RUSLAND Tegen de doodstraf. Verscheidene duizende studenten bobben Donderdag op do Perspective Newsky, to St. Petersburg eene belooging gehouden, om de afschaffing der doodstraf to vragen en tc protesteeren tegen de houding van het gou vernement tegenover Tolstoï. De troepen wilden de beloogers uileen drij ven, doch dezen verzetten zich. Het Gen lei der stad wordt door de troepen bewaakt. Al de magazijnen zijn gesloten. De tramdiensl ligt stil. TURKYE De cholera. Ten gevolge der uitbreiding, door de cho lera genomen, is bevel gegeven al dc volks vermaken le sluiten. Indien zulks nog niet helpt, zullen ook al de koffiehuizen gesloten worden. Do scholen worden ook onbepaald geslo ten. Gevechten op de Perzische grens. In liet vilayet Van, hebben bloedige botsin gen plaats gehad tusschen Turksche troepen en Persische benden. Langs Turksche zijde bleven er 7 dooderi. AFRIKA In vliegmachien over de Saha-a. De Fransche begrootingskommissie beeft een krediet van 1.800,000 fr. gestemd, voor bet stichten van inspectieposten langs beide zijden der Sahara. Iedere post zou twee of drie vliegmachienen beschikbaar hebben. In geval bet krediet ontoereikend is, zal bet ver dubbeld worden. Een Engelsch gezant mishandeld in Abyssinië. TJit Londen wordt gemeld dat M. Thesiger, Engelsch gezant in Ethiopië, die zich naar Addis Abeba begaf, om een aldaar wonenden Engelschman te bezoeken, door inboorlingen is aangevallen geworden. De Minister werd niet gekwetst. Hij heeft van wego de overlieden alle voldoening ont vangen en de plichligen werden openbaar gestraft. Na Mexiko is nu ook in Brazilië eene om wenteling uitgeborsten. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld dat de bemanning van meest al do oorlogschepen, aldaar voor anker liggende, Dijnsdag avond aan ljet muiten gegaan is. Do regeering heeft al do verbindingen met het buitenland afgesneden, zoodat do tijding uit Rio do Janeiro over Buénos-Ayres moest gezonden worden. De scheepsofficieren zijn gedood geworden. Naar, hel schijnt zou de muiterij veroorzaakt zijn door dien de Mariniers aan strenge licha melijke straffen onderworpen waren. liet Braziliaansch gezantschap, te Londen, beeft van zijn geuvernement twee telegram men ontvangen, welke de feiten bevestigen, doch zeggen dat do muiterij niet tegen het gouvernement gericht is. De muiters zijn meester over drie oorlog schepen. Zij hebben eenige houwitsers op de stad gezonden. Het gouvernement tracht in onderhandeling te treden met de muiters, om hen niet le moeten aanvallen. Do muiters vreesden dat zij door de torpe- «los zouden omsingeld worden en hebben met hunne schepen de haven verlaten. Buiten de drie schepen, is bet leger en het overige der vloot getrouw gebleven. twee groote, insgelijks steen en honden. Juist, ge moet dadelijk daarheen gaan, voor dat men iets van mijn dood kan verno men hebben. Ik /.al gaan. Hoe laat is het nu 't Is elf uur geslagen. Dart kunt ge om één uur te Saint-Irun wezen in dé/herberg zullen allen nog slapen, pat komt goed:, want niemand mag u zien. Pë herberg heeft ter zijde een kleine deur, die men den geheeleu nacht opén laat staan. Ik weet h6t. Daar is een trap, die naar den gang van «Ie eerste venliopingvueft. Links zijn de graan zolders, rechts de logeerkamers. Ge begrijpt me zeker, is 't niet Ja, ja, ik vorsta u. Mijn kamer is de eerste. Dee«Tsto zeer goed. Maar ik heb die in lichtingen nir' Huidig. De herbergier zal me wel terecht helpen. --Ach, ge hebt me niet begrepen, ik wil niet dat men u ziet, verstaat ge? Dat zou de nieuwsgierigheid gaande maken, en morgen zoumen u ondervru m menzon u dwingen om te spreken ei» ge nioogt cr geen w. a d van zeggen, denk daar wel aan, mijn vriend, geen enkel woord. '3e- rondt anders doen een ontzettend ongeluk vei: >orzakcn,en mijn dood - Ik bemerk dat mijn stem zwakker wordt, ging-liij moeilijk voortmijn laatste krachten beginnen mij te begeven, en ik heb u nog niot •alles gezegd. Luister goed op de «leur mijner kamo Mat het rijfer j. Ga ner> !ni.en. In dezen zak zijn twee teutcis, nr- ze. De Wolvendooder gehoorzaamde werktui gelijk. De grootste is van de deur, vervolgde de De muiters hebben de forten van Rio de Janeiro aangevallen, doch van het fort werd niet geantwoord. M, Carvalho, atgevaardigde, oud-zeeoffi cier, werd door het gouvernement naar de muiters gezonden om mot ben te onderhan delen. De muiters antwoordden, dat zij zich enkel zouden overgeven, in geval van alge- heele kwijtschelding. Kamer en Senaat vergaderden kort daarna om den toestand te bespreken. De Senaat heeft de algeheels kwijtschel ding toegestaan, doch in de Kamer schijnt men eerder geneigd de kwijtschelding le weigeren. Het eskader scheen Woensdag avond ge neigd, wederom buiten de haven te gaan ankeren. In Mexiko is de revolutie in een burger oorlog ontaard. Gouvernefoénteelen en op roerlingen zijn er allerwege aan den slag- geraakt. Het getal dooden is zeer groot. De gezant van Mexiko, te Brussel, lieeft van zijn gou vernement een bericht ontvangen meldende dat de oproerige beweging zoo goed als ge ëindigd is. De Winterbemesting meer nog dan deze van bet najaar, laat veel; te wenschen, des to meer, daar de Winter het doode jaargetijde is, gedurende het welk bet plantenleven schijnt op le houden. Geopende dit jaarge tijde, worden de potasch- en fosfaatbemes tingen gewoonlijk verwaarloosd onder voor wendsel dat het niet mogelijk is de minerale zouten onder te werken en dat bijgevolg dc uitslagen die men er zóuue mogen van ver wachten, weinig tastbaar zullen zijn. De Winter leent zich evenwel aan de vruchtbaarmaking der velden de landbou wer beschikt over veel vrijen tijd alle gron den, zelf de natste, worden genaakbaar en een weinig oefening komt onze paarden goed ten stade, die te veel wild zouden worden, wanneer zij onder een versterkend voederre- giem, in een warmen stal te lang opgeslo ten waren. De aanwending der scheikundige meslstof- fen gedurende den Winter, die daarenboven aanbeveling verdient ten gevolge der uitmun tende uitslagen die zij opleveren kan de ammoniakalc zouten zullen door den regen en het sneeuwwater, zonder verlies, door gansch de bouwlaag verspreid worden. De verdichte potaschzouten worden bij voorkeur in de Lente en denZomer uitge strooid, daar zij oni zoo te zeggen rechtstreeks aan eigenbaar worden en zij geene schade lijke werking op de planten hébben, tenzij d<^ chloorpotascli, die op aardappelen en tabak, op voorhand dient aangewend to worden. Daar «le eenheid potasch duurder is in de verdichte dan in de ruwe zouten, leent dé Winter zich volkomen aan eene overvloedige aanwending dezer laafste. Wij" welen dat de kaïnict,en de karnalliet sommige bestanddee- leh bevatten die de planten schadelijk zijn. Daar zij oplosbaar zijn, Zullen zij door het draineerwater uitgeloogd wbrden, terwijl bet aaneigeningsvermogen der voedende stoffen die de ruwe stoffen bevatten, merkelijk zal begunstigd wezen, zonder aan verlies bloot te stellen. Evenzoo is liet met fosfoorzuur gelegen, dat boter door gansch de hpuwlaag zal ver spreid worden, ten gevolge der herhaalde regens en dooiïngen. Wij staan liet gebruik voor van het fosfaatmest Bernard, een fos- faatmest dat de planten zich evengoed als de staalslakkcn kunnen aaneigepen. Benevens de zelfde uitwerkselen die het kan opleveren, zooals blijkt.uit de uitslagen welke deze er mede bekwamen die het dit jaar gebruikten, heeft het 't voordeel minder le kosten. Wij zijn voorrièmens eerstdaags deze uitmuntende meststof nader te doen kennen. Jan. gewonde, wiens stem al zwakker werd de andere is van een klein bureau met twee laden In de lade aan uw rechterhand zult ge een breede envelop vinden. In die envelop zijn gewichtige papieren, die sleqhts door één per soon gelezen mogen worden, namelijk door mejuffrouw Jeannette. Zij behelzen een geheim dat niemand mag kennen en 'waarvan het open baar maken bij de justitie de ernstige gevol gen na zich zou sleepen. Troehets, ge zult die papieren nemen en ze aan mejuffrouw Jeaunette ter hand stellen, aan haar alleen, en wel zonder dat iemand er bg is. Ja, aan haar alleen. O, indien ge my de laatste vreugde wilt schenken, die ik in dit leren kan smaken zweer liet, en ik zal er u voor zegenen. Ik zweer het, zei Trqchels plechtig, Ik dank u, mijn vriend, ik dank u. Ge weet niet hoeveel troost? go mij daardoor schenkt. Belooft ge mij ook, zweert ge my dat «le zending waarmede ik u belast en alles wat ik u gezegd heb, een geheim zullen big ven, 't welk in uw hart begraven zal zijn. Ja Myn vriend, vergeet het De aandoening "belette hém voort te gaan zyn hoofd viel op den steen terug. De Wolvendooder wilde hem in zijn armen nemen. Neen, sprak hij, hem zacht afwerend, laat mij, het is goed zoo... Mijn ademhaling wordt zwakker... mijn oogen worden bene veld... de gedachten ontsnappen mij... de kou- «1 e s' ij;.: c.7.i j komt aan liet hartt Zijn ni ij n laatste oogenblikken. Zijn stem was bijna geheel onverstaanbaar. Maar een laatste krachtige poging doende, voegde hy er bij Brussel. Dieven ontdekt. De Brus- selsche politie is er thans in gelukt, de da ders te ontdekken van eene dief le, verschei dene maanden geleden gepleegd, ten nadeele van de echtgenooten Lambrechls, Schuitkaai. Twee der kerels zitten thans reeds in het droog. Het zijn de genaamden P... en M..,, twee gevaarlijke oud-veroordeelden. Een derde, Frans C.., zich verdacht voe lende, is naar Frankrijk gevlucht. Het drietal wordt nog van vele andere dieften verdacht. Botsing. In de Rijke Klarenslraal had eene botsing plaats tusschen een kamion gevoerd door zekeren Van Doren, Koninklij ke St. Mariaslraat, en eene kar van don Reinigheidsdienst. De tremiën van den ka mion werden gebroken en Van Doren ten gronde geslingerd. Hij werd zwaar aan het hoofd gekwetst. Gespan gestolen. Gisteren morgend liet vrouw D'H.., groentenkweekster. wo nende te Berehem-St.-Agatha, haar gespan eenige oogenblikken alleen voor een huis op den AnIwerpschen steenweg. Toen zij eenige oogenblikken later terugkwam, was haar ge span verdwenen Erge botsing. De lf> jarige Pieter Barrevoets, wonende Jollystraat te Schaar beek, reed gisteren avond mei eene steekkar door de fabriekenstraat, toen hij in botsing kwam met een Iramrijtuig. De jongeling werd met geweld ten gronde geslingerd en vreeselijk gekwetst opgenomen. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Een onderzoek is geopend om do verant woordelijk vast te stellen. Poging tot zelfmoord. Een vergul der der Kleine Been houwersstraat, M, V..., stelde sinds eenigen tijd vast, dat hij bestolen werd. Woensdag avond ontdekte hij dat de dader een zijner leerjongens was, Jozef G... genaamd en 18 jaar oud. M. V... bedreigde den «lief zijne ouders te zullen verwittigen. Jozef G... was daardoor zoo ontroerd, dat hij een ileschje zeer bijtend vocht uitdronk. De arme jongeling rolde wel dra stuiptrekkend ten gronde. Zijn toestand is hopeloos. De bestolen Engelschman. De aan houdingsmandaten, afgeleverd tegen Victo- rineW... en den chauffeur, beticht een En gelschman uitgeplunderd le hebben, zijn gis teren bekrachtigd geworden. Belangrijke diefstal. Ten nadeele van een wisselagent der Treurenbergstraat, is een koffertje gestolen, waarin 59 obliga- tiën geborgen waren. Een onderzoek werd onmiddelijk geopend, doch heeft tot hiertoe niet den minsten uitslag gegeven. Op de Vischmarkt bestolen. Mev. V..., wonende Schildknaapstraat, wilde gis teren op de Vischmarkt, haren visch betalen, toen zij vaststelde dat haar geldbeugel, eene som van ongeveer 65 fr. bevattende, ver dwenen was. Eene klacht is neergelegd. De zaak der 100.000 fi\ De broeder van een der treinoversten, aangehouden in de zaak is te Parijs ook aangehouden. Men denkt dat hij het is, die met een zak, het geld inhoudende, vertrokken is. Uit het onderzoek is ook gebleken, dat de aangehouden spoorwegbedienden sinds den dag der diefte dikwijls veel geld verteerden in de koffiehuizen uit den omtrek der Noord statie. De aangehouden valschmunters. Eene nieuwe aanhouding is gedaan. Al de aangegoudenen hebben bekenteüisssen afge legd, dsch zij verklaren dat er nog niet meer dan 30 valsche stukken werden gemaakt en uitgegeven. Gevaarlijke dronkaard. Een foto graaf uit de Ons-Heerstraat had zijn bediende afgedankt uit hoofde van dronkenschap. De kerel kwam Woensdag nacht smoordronken naar de woning van zijn meester, roepende Bedenk wel, dat het het geluk van Jeau nette geldt. En nu vertrek Maai* ik kan u zoo niet alleen laten riep de diep geroerde Troehets. Laat mij, laat mij... Ik... ik wil het. Hij sloot de oogen hevige rillingen deden zyn lichaam schudden toen, van pyn en angst een beweging makende, verloor hij zyn steun punt en viel op den grond. Hij slaakte een zucht, en de naam Jeannette kwam met een snik over zyne lippen dat was zijn laatste snik. Troehets boog zich over hem om hem op te nemen. De aanraking van het koude lichaam deed hem huiveren. Hij tilde een arm op, en de arm neder. Hij legde de hand op den mond des ge wonden en voelde geen adem meer. Hij leg de zyn oor op het harthet klopte niet meer Toen slaakte hij een rauwen kreet en sprong op. Hij was ontzettend bleek. Hij wierp een blik naar den kant van Civry, een tweeden naar de hoeve en spoedde zich toen voortin de richting van Saint-Irun. V Omstreeks twee uur in.den morgend zag een reizend koopman, die zich naar Frémicourt begaf, het lyk ter zyde van den weg liggen. Na zich overtuigd te hebben, dat het slechts een lyk was. volgde hij zijn weg. In het dorp gekomen, en noch hevig ontsteld door de ontzettende ontdekking, die hy had gedaan, vertelde hy dadelyk, dat een afschu welijke misdaad was gepleegd op een kwar tier afstand van Frémicourt, en dat hij aan den kant van den weg hot reeds verstijfde en bloedige lyk van een mensch had zien liggen. Men ging den burgemeester waarschuwen, die zich zoo spoedig mogelijk aankleedde. Toen en tierende dat hij zich zou wreken. Eene policicronde leidde den dronkaard naar het kommissariaat, waar men hem in 't bezit vond van twee revolvers, van eeu dolk en van een mes. Aan de maaglijders. De geneesheeren raden de BilLerpeeën der Trappisten Vincart aan zonder of met melk. Zijn regel matig gebruik is onovertrefbaar. 1500 Ukkel. AanhoudingEen genaamde V..., die sinds lang werd opgezocht, werd gisteren aangehouden en in 't bezit gevonden van talrijke voorwerpen, in eene villa der Floridalei gestolen. Men denkt dat de kerel nog vele andere misdrijven op het geweten heeft. St.-Gillis. Hevige brand. Donderdag morgend brak er brand uit bij den bankier M. Dansaert, Jan Stasstraat. Het vuur, dat reeds eenigerï tijd moest smeulen, was on der den plankenvloer van het salon begon nen. De vloer moest opengebroken worden, om den brand te kunnen uitdooven. De scha de is nog al groot. is bel eenige echte Vieux Syslème. Kuregem. Stoutmoedige diefstal. Donderdag namiddag drong een 17 jarige kerel in den winkel der echtgenooten Lan- driau,Ondei wijsstraat, en brak er de looglade open. De schurk maakte eene som van450fr. buit. Brand. Donderdag morgend rond 1 uur is brand ontstaan in een achtergebouw dienend tot depot van meubelen aan M. Van Nieuwenhoven, Schapenkopslraat, 22. Gebu- ren gaven het alarm. Na een Half uur wer- kens, waren de pompiers bet vuur meester. De schade is nogal groot en de oorzaak niet gekend. Banque Centrale Ganioise, Naaml. Maat. Huring Brandkoffers 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Elsene. Door eene kar omvergeworpen. De 15jarige Hwonende met hare ouders in de Gollegieslraat, were in de Gof- fartstraat, door bet gespan van een bierkoop man overreden. Het slachtoffer werd erg ge kwetst aan liet hoofd en de beenen en na verzorging naar hare woning overgebracht. Koekelberg. Rijtuigongeluk. De ge naamde Julien Vandenplas, wonende te Sint Pieters-Jelte, kwam Donderdag morgend, met zijn gespan langs de Jeltelei gereden, toen opeens het peerd verschrikte en op hol ging. De kar botste met zulk geweld tegen den kantsteen van het gaanpad, dat het dier viel en Vandenplas op do straatsteenen ge slingerd werd. De man werd het rechterbeen op twee plaatsen gebroken en bloedde over- vloédig uit eene gapende hoofdwonde. Op-Heylissen. Erg tramongeluk. De stoker van een buurt tram, de tramlijn versperd ziende, sprong van de lokomotief, om den hinderpaal weg te ruimen. Ongeluk kiglijk rijdt de tram op die plaats nevens de woning van Mme Bonjeau, dicht tegen een muur. De stoker werd verpletterd en had do schouders en de heupen ingedrukt. Hij klaagt ook over inwendige pijnen. Zijn toestand is hopeloos. Rigolo is de beste der oude genevers. Anderlecht. Erg sqoor weg ongeluk. Een spoorwegwerkman, Gregoor Latteur, wonende te Dendermonde, werd Donderdag morgend op de spoorbaan, tusschen de statie van Kuregem en de Weststatie, door een lokomotief verrast en zeer ver weggeslingerd. Het slachtoffer werd de ribbekas verbrijzeld, een arm gebroken en zeer gevaarlijk inwen dig, gekwetst. Zijn toestand is hopeloos. Schaarbeek. Smartelijk ongeluk. Donderdag had een paswerker, Oscar Plat ted, wonende Koninginnclei, een machien in gang gezetineene fabriek van den Haecht- schen steenweg. Het machien viel opeens stil. Plalteel onderzocht de machien, toen deze opnieuw in werking kwam. De onge lukkige werkman werd den linkerpols letter lijk afgesneden. Het slachtoffer wordt in het gasthuis verzorgd. hy uit zyn woning kwam, stonden reeds een dozijn mannen hem op straat te wachten on der hen bevonden zich de inspecteur en de veldwachter. Het bloed, waarmede de kleeren van den ongelukkigen jongeling waren bevlekt, liet geen twijfel over aangaande de oorzaak van zijn doodhij was vermoord gewordeD, en waarschynlyk een paar uur te voren. Een weinig verder ontdekte de veldwachter een plas bloed op die plek was dus het slacht offer getroffen. De dag begon aan te breken. Men kon in het stof de indrukken zien van de handen des gewonden, die pogingen had ge daan om zich op te richten. Dit bewees, dat de dood niet oogenblikkelyk was geweest, en was eene verklaring, hoe het kwam, dat het lyk op eenige schreden afstand van de bloed plas lag. Op het eersto gezicht zou men meenen, dat het slachtoffer er in geslaagd was zich op te richten, en bij den hoop steenen weer was neergevallen. Maar de grond van den bloed plas naar de steenen nauwkeuriger onderzoe kend, zag men de indrukken van breede schoenzolen met groote spijkerkoppen. Ook bespeurde men, dat de afstand tusschen de schreden zeer klein was en de hielen naar den hoop steenen gekeerd waren. Het was dus duidelijk, dat het slachtoffer door den moorde naar of een ander persoon, die achteruit liep, naar den steenhoop was gesleept. Toen men deze ontdekkingen had gedaan, onderzocht men het lijk nauwkeuriger, maar de burgemeester ondervroeg tevergeefs alle aanwezigen geen van allen kende het slacht offer. {Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2