BUITENLAND. Edele Zelfopoffering. NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK DU ITSCH LAN D ITALIË SPANJE ZWITSERLAND. RUSLAND ENGELAND PORTUGAL. oostenrijk: TURKYE BCwarfe leeuwen l De Kempenaar de|£™dste Echtelijk drama. flonderdag morgend stegen luide hulp kreten op uit do woning der echtgenooten Castablette to Clichy. Kort daarna liep de man zich naar het politiebureel gevangen geven. Daar verklaarde hijdat hij zij no vrouw vermoord had, omdat zij hem wilde verlaten. Men vond inderdaad vrouw Castablette met afgesneden hals te bed liggen. De moordenaar is opgesloten. De overstroomingen. Te Parijs schijnt do toestand verbeterd. In den omtrek van Rennes is alle gemeenschap afgesneden. De bevoorradingen moeten met kootjes gedaan worden. In hel depaitement Indre-et-Loire, hebben cngekenden gepoogd, eene brug te doen springen, om het water een gemakkelijk ver loop to geven. Stoutmoedige poging tot diefstal. Twee inbrekers drongen verleden nacht in St. Peter en Pauluskerk te Rijsel. Zij hadden eerst al de gasbekken in den omtrek der kerk, uitgedraaid. Zulks verwekte arg waan cn eene politiewacht omsingelde de kerk, terwijl drie politiemannen binnen drongen. Ken der schurken gelukte er in te ontsnappen, terwijl do andere een der agen te^ bij middel van een breekijzer eenen vrecselijken slag op het liO'jfd toebracht. De inbreker kon ovenwei aangebonden worden. Schrikkelijk drama der zinneloosheid Een genaamde Charles Cordinand, 32 jaar oud, heeft in eene vlaag van zinneloosheid zijne 70 jarige moeder met een knippel dood geslagen. De moordenaar, dio door overtol lig drankmisbruik zinneloos geworden was, moest door degeburen gebonden worden. Ilij is onder verzekerde bewaring onge sloten Schrikkelijk ongeluk. Graaf Herman von Arnim, gezantschap- raadslid der Pruisische heerenkamer en ge wezen sekrelaris van prins von Bismarck, werd Donderdag to Berlijn door een tram- rijtuig omgeworpen cli dood olijk gekwetst. Bij de spoorwegwerklieden Do betwisting tusschen hel ministerie cn do spoorweg werk lieden duurt voort. Onder de spoorwegwerklieden der statie van Benevcntcis eene dievenbende ontdekt. Derlien leden zijn reeds aangehouden. Zij hebben 188 diefstallen gepleegd, welke samen reeds .70,000 fr. beliepen. Eene mijn ontploft. ItuliaanSchc soldatoh. waren nabij Iscllu, aan de yerslerkingswerkcn van »lo Simplon- Jijn bezig, loen eensklaps eene mijn ontplofte. Een onderofficier werd op don slag gedood en een luitenant levensgevaarlijk gekwetst. Het weder. Te Ravadeo-hij-T.uga is een trein fen go- volgo der overstrooming van eene helling ge rold en in bet water terecht gekomen. Drie reizigers werden gedood en talrijke anderen gekwetst. De spoorbaan is erg beschadigd. Bijna over boel het land blijven dio stort regens voortduren. Het zeilschip Gaday is op do rotsen geworpen, nabij La Gorogne. Het schip is geheel verbrijzeld. Een matroos kwam in de golven om. Ilel onderzoek over de onlriggeling van Villafranca bracht aan het licht, dat een mis dadige» aanslag gericht was, niet tegen den sneltrein maar wel tegen den koninklijken trein, die oen dag vroeger Koning Alfonso 17' Vervolg. Wij hebben daartoe hevel gekregen. In dien go nog iets wilt medonemen, doe liet dan dadelijk, want wy hebben baast. Leonora zat als verpletterend onbewegelijk op haar stoel. Maar iets vreeslijk scheeu baai- de keel toe te nijpen en als lood op haar borst to drukken baaroogen staarden meteen ake lige strakheid voor zich uit. j Maar ik ben onschuldigriep Troehets »iet kunnende begrijpen dat men, daar hij niet schuldig was, het recht had hem te arres- 'teeren. j' Des to beter voor u, Francois, antwoordde de brigadier, maar wij zijn niettemin verplicht u medo te nemen, en zelfs geweld te gebrui ken, indien gy weigert ons vrijwillig te volgen I I)o Wolvendooder sloeg een blik op zijn vrouw, tranen kwamen in zijne oogen. Do marechaussees liep de kanoer rond, alsof !liij het eenvoudige huisraad wilde in oogen- lehouw nemen. Ha, daar is het geweer zoide hij eens klaps, het wapen in den hoek ziende, waar Troehets het des morgens had neergezet. Hij greep en ondcivoriit hettoen zeido hij tot den brigadier De rechterloop is afgescho ten. Wat riep de Wolvendooder driftig naar Item toe gaande, zegt gc dat mijn weer is afge schoten. Parbleu, dat zult ge toch wel weten, ant woordde do mareelrttiissco op spottende» toon. Troehets zag, dat deze de waarheid had ge sproken. 'tWas voor hem een vreeselijkc ontdekking naar Madrid bracht. Door een gelukkig toe val is do aanslag een dag te laat gebeurd. De politie verdenkt eene groep anarchisten. Eene rechterlijke dwaling v Twee jaar geleden word een hoeveknecht van Hinwil (Luzen) op aanklacht van een 1*» jarig meisje, wegens erge feilen tot ver scheidene jaren dwangarbeid veroordeeld. Nu heeft het meisjo hckeniTdat do veroor deelde de ware plichtigo niet was, en haar vader do aanslag gepleegd had. Een nieuw onderzoek is gedaan en de hoe veknecht is in vrijheid gesteld. Vreeselijk drama in een gevang Uit Charkow wordt gemeld, dat drie dwangarbeiders twee hunner bewakers ge dood hebben en hunne revolvers cn sleutels stolen. Zij ontsnapten uil den eersten koer er. gaven dan vuur op vier andere bewakers. Een dezer werd gedood en do drie anderen doodelijk getroffen. Toen zij over den muur poogden le klimmen, werden zij zelf door de andere bewakers neergeschoten. Vreeselijk tempeest. Na een vreeselijk tempeest dat over Azof gewoed heeft, is de zee vijf kilometers van de kust weggetrokken. Talrijke schepen strandden en de bemanning bleef zonder voedsel, daar zij niet meer aan land konden geraken. Te Krasenijar werd door de liooge zee veel schade veroorzaakt. Talrijke visschers zijn verdwenen^ Berucht bokser Do oude wereldkampioen Jem Mace die in 1858 en volgende jaren de onloochenbare kampioen der boksers was,is thans te Jarrow overleden. Jem Mace was nu 70 jaar oud. Er wordt gezegd dat Jem Mace minstens 700 malen bokste en nooit overwonnen werd. Alhoewel hij veel geld verdiend had, leefde hij nu van een klein pensioen. Vaderlandsche betooging. Gisteren werd te Lissabon met veel luister den verjaardag gevierd der losscheuring van Spanjo. Het feest viel nu samen met dat van het nieuw vaandel. In de Liberladlei, werd hel nieuw vaandel op liet onaf ban kei ijksgedenk- tceken geplaatst, in tegenwoordigheid der ministers. 's Avonds had in het opera eono galaver- tooning plaats. Een schandaal. Vier en dertig familión, bestaande uit een honderdtal volwassen personen en twee hon derd kinderen, zijn le Budapestli, door de Spaarkas, in wier huizen zij woonden, op straal gezel geworden. I)e ongelukkigcn hebben nu hun leger op geslagen op de Grooto Markt. Bulgaren veroordeeld. Tien Bulgaren, leden van hot Bulgaarseh komiteil van Kruchevo, zijn lot eeuwigdu rende opsluiting veroordeeld geworden. Vijftien anderen kregen 14» jaar dwangar beid. Te Monastir werden Donderdag twee Buigaren en drie Albancezen onthoofd. Tegen de Drusen. Nabij Kerac heeft eene blojdige botsing plaats gehad tusschen de Turksche troepen en eene bendo Drusen. Deze laatsten werden achteruitgedreven. 1500 dooden en gekwet sten op hot slagveld achter; t nde De Turk s lie troepen hadden 70 dooden en gewon den. O o riep hij op een akeligen toon. Zijn gelaat was akelig verwrongen, een fol terende smart was er op te lezen, het bloed deed zijn slapen kloppen, zijn oogen werden beneveld, 't was hem alsof do grond onder zijn voeten wegzonk. Bleek als een doode, met wijt opengesperde o«»gen stond Leonora op on riep op somberen toon haar man toe Verdedig je dan toch, Francois Maar verdedig je dan toch, ongelukkige Waarom moet ik mo verdedigen Ik ben onschuldig antwoordde hij. I^eonora slaakte een kreet die op een dof ge reutel geleek. Ik ben onschuldig ik ben onschuldig herhaalde zij, do handefl wringend, dat is alles wat hij woot te zeggen. Verhaal je liever waar gij heden-nacht bent geweestWaarom je geweer is afgeschoten. Ik weet het niet, stotterde hij. Je weet het nietriep zij met hecsehe stem. O, mijn God, ik vrees, ik vree... Dio woorden deeden Troehets uit zijn ver- dooving ontwaken. Leonora, mijn vrouw, sprak hij op hart- roerenden toonzoudtge mü ook verdenken Ik weet niet wat ik denken moet, stamel de zij in verbijstering. O dierbare Leonora, hernam hij met sid derende stem. lieden dio mij niet kennen, kunnen mij verdenken, maar gy, gij!... Neen, dat is niet mogelijk, dat kan niet waar zijn.Wanneer duizend stommen zich tegen mij verhieven wanneer do geheele wereld kon gekloven, dat ik een moordenaar was, zou al thans een stem zich daartegen moeten verhef fen en allen toeroepen Het is niet waar, Fran cois Troehets is onschuldig Dio stem tfioest «1c uwe zijn, Leonora, dierbare vrouwG;: die Do Engelsclie kiesvrouwe» zijn erg gebo- tenop minister Winston Churchill. Hij heeft niet veel vooringenomeal^id voor het vrou wenstemrecht en dat willen de kieszuchtige vrouwen hem betaald zeilen. Het is nu zelfs ter oore gekomen van dó policie, dat men zinnens is het dochtertje van den minister, do kleine Diana, op te lichten en in pand te boude.}, tot zoolang Churchill voldoening wil geven aan de Engelsclie kies vrouwen. Nu wordt de kleine dochter nacht en dag bewaakt, 's Nachts staat er onder de venster waar de kleine slaapt, aanhoudend een wa ker, terwijl do gouvernante liet kind ook niet verlaat. In den dag, als de voedster met de kleine uitrijdt, staan er S bijzondere policie- mannen ter bewaking van de kleine Chur chill. De minister zelf is al niet veel beter. Hij kan niet gerust over straat gaan altijd is hij vergezeld door tweo mannen van de veiligheidswacht. De Engelsclie kiesvrouwen zullen hem toch zeker nog wel eenige toeren spelen zij denken en ver/innen op alles. De takliek der Engelsclie kiesvrouwen is oprecht eigenaardig. Veel wordt over gesproken de houding ervan wordt bijna altijd beknib beld. De Engelsclie suffragette» echter willen niet van takliek veranderen zij meenen den rechten weg gevonden te hebben. Tusschen de suffragetlen vindt men bene gansche reeks geletterde en geleerde vrouwen. Men treft er zoowel leden aan van den adelstand, van de hooge als van de lagere klasse. Minister zijn is altijd wel geen slechlbe- taaldo positie maar als gij af te rekenen hebt met zulke vrouwen, dan mag men inder daad een goed loon ontvangen. Brussel.Goede vangst. Donderdag avond werd in een logemenlliuis der Godfried van Bouillonstraat zekeren Philippe E... aan gehouden. Deze kerel werd sinds eenigen tijd opgezocht wegens sehriftvervalsehing en at'truggelarijen. T... is in het gevang van Sl Gillis opgesloten. Op zoek. De policio van Brussel heeft liet signalement ohtvangen van eene groote hoeveelheid gouden uurwerken, ju- weelen, enz. Alles ter waarde van 40.000 fr., welke Donderdag nacht in eenen juweelen- handel van Nuremberg gestolen werden. Men denkt dat de dieven naar Brussel ge vlucht zijn. Diefstal. Drie werklieden van M.L., fabrikant van opgelegde celwaren, werden sinds lang van diefstal verdacht. Gisteren werd eene huiszoeking ten hunnent gedaan en men vond er inderdaad eene groote hoe veelheid koopwaren, ten nadeele van hun patroon, gestolen. Doodehjke val. Vrijdag namiddag, was de 25jarige scliildersga?!, Jozef De Rol der, wonende te Elsene„ aan den voorgevel van den Cirk Sarasini aan 't werk, toen hij hot evenwicht verloor en van eene hoogte van 0 meters ten gronde plofte. De man werd erg gekwetst. Na in eene naburi'ge apothebk verzorgd te zijn geweest, moest hij naar hel gasthuis worden overgebracht. Dieven geknipt. Vrijdag nacht poog den drie kerels, de deur open te breken van M. Guillaume, geneesheer, Znidslraat. Zij werden door een policiewacht verrast en na men de vlucht. Twee hunner konden weldra aangehouden worden. Zij nóden hevigen te genstand, doch konden niettemin naar hel policiebureel overgebracht worden. Daar werden zij herkend als zijnde twee Fransclie kolfieliuisbedienden. In hun bezit vond men een volledig inbrekersgereëdschap. I)e kerels zijn opgesloten. Hun medeplichtige wordt opgezocht. Zonderlinge minnares.Do schilders- gast Pieter M.., wonende Chartreuzenstraat. had cenige «lagen geleden, kennis gemaakt mot een meisje, Catherina C... Donderdag me kent, gij weet, dat ik geen slecht mensch ben. Ach, 't is wel hard, onschuldig te zijn en als een lage misdadiger gevangen genomen te worden Ik kan niet meer geregeld denken. Mijn God wat zal er met mij gebeuren i 't Is ontzettend Komaan, ik moet moedig zijn, ik moet sterk wezen ik wil het. Maar twijfel niet aan mij. Leonora, o, twijfel niet aan mij, want, ziet ge, dat zou smartelijker dan alles voor mij wezen. Hij sloeg de handen voor het hoofd en zag de maréchaussees aan, die ongeduldig stonden te wachten, hoewel zij te ontroerd waren om het te doen blijken. Ik kan hen toch niet langer laten wach ten, vervolgde hij droevig. Leonora ze moeten mij wegvoeren, omhels my Zij verstond hem niet, de arme vrouw was op het punt waanzinnig te worden. Hij ging naar haar toe en opende zijn armen Eensklaps slaakte zij een doordringenden kreet, toen deinsde z'y met afschuw achteruit en riep met half verstikte stem Daar... op je hemdsmouwbloed Bewusteloos viel zij achterover. De maréchaussees voelden eene rilling door hun leden gaan. Troehets snelde naar zijne vrouw, tilde haar op en legdo haar op het bed. Toen omhelsde hij haar hartstochtelijk ter wijl doffe zuchten uit zijn zwoegende borst om hoog stegen. Na eenige oogenblikken herstelde hij zich, sloeg een rl walenden blik om zich heen, plaats- Ie sieh tossoiiou c!o tto*apomle toacj,, riop hun toe Breng my weg Breng mij weg Snikkend verliet hij zijn woning. avond kwam het meisje hem bezoeken. Daar hij eene boodschap in do huurt moest doen. liet hij liet meisje eenige oogenblikken alleen. Toen hij terugkeerde was het schoono kind verdwenen. Zij had als aandenken al de spaarpenningen en juweelen van M... medegenomen. De dievegge werd eenige uren later aangehouden. Erg automobielongeluk. Donderdag avond werd Mev. Tielcmans, 57 jaar oud. wonende Erfprinsstraat, te Elscne, op de Guldenvlieslei door een automobiel, komende van do Elsenesteenweg omvergeworpen en overreden. Het slachtoffer werd erg ge kwetst. Na in een naburig koffiehuis door een ge neesheer verzorgd to zijn geweest, werd zij naar liaro woning overgebracht. Drand. Donderdag nacht is brand ontstaan in do slaapkamer van M. Fievez, rentenier, Munthotelslraat. Toen de pompiers ter plaats snelden, stond heel do kamer in laaie vlam. Na een half uur werkens was alle gevaar geweken. De oorzaak is onbekend, doch de schade is zeer aanzienlijk. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAl TUIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn. Zenuwpijnen. IIunno uilwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. "6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier,. Mechelen. 1505 Curegem. Gasmeter ontsnapt. Vrij dag morgend ging M. V... herbergier, Bro- quiezstraat,in zijnen kelder met een brandend stekje. Eensklaps had eene geweldige ont ploffing plaats. M. V... werd omvergewor pen en erg verbrand. Een begin van brand ontstond, doch kon spoedig door de pompiers uitgedoofd worden. Uit het onderzoek bleek weldra, dat er eene fout in den gasmeter was en deze ontploft was. Bitterpeeën Trappisten Vincart, geeft extra lijnen koffie. 1500 Laken. Erg gekwetst. Donderdag avond viel de 18-jarige X., smidsgast.Masui- straat, in een herberg aldaar met het hoofd in eene glazen deur. Hij werd vreeselijk ge sneden in liet gelaat, aan het hoofd cn de handen en verloor veel bloed. Het slachtoffer is naar het gasthuis over gebracht. Erge val. De bezeltersgast René Therv, wonende Stephanieslraat, was Vrij dag namiddag op eene stelling aan 't werken in eenen bouw der Karei Bogaerlstraat, toen hij opeens liet evenwicht verloor en viel. De ongelukkige brak liet rechterbeen op twee plaatsen en had eene gapende wonde aan het lioofd. Zijn toestand is bedenkelijk. Rij tuig on geluk. Vrijdag morgend rond 8 ure, kwam de melkboerin Jeanne Lielart, van Koningsloo, met haar gespan lans do Kunstenaarsstraat gereden, toen zij door een schok onder de kas geslingerd i d. De wielen rolden haar over 't lichaam. Het slachtoffer, dat erg gekwetst was, ont ving de eerste zorgen in een naburig huis en werd dan naar hare woning gevoerd. Wol uwe. Lijk herkend. Het lijk dal Donderdag uit de vijvers van Woluwc opge haald weid. is thans herkend, als zijnde dat van Moj. Alice IT..., 22 jaar oud. Ilel meisje was sinds een drietal weken uil hare woning, Fiennesstraat, to Anderlecht, verdwenen. Men weet niet of hier een ongeluk of eene zelfmoord in liet spel is. Herent. Wilds trooper sdrama. De jachtwachter B. Van den Broeck verraste eergisler een 18-jarigen strooper Jules Cockx. van Thildonck, pas uit de verbeteringsschool gekomen, en die aan 't stroopen was op hel goed van den Leuvenschen brouwer Van der Haert. Van den Broeck werd door Coclx aangevallen en deze loste een revolverschot liet onderzoek in de kamer, die do jonge ling, by den herbergier Milet had bewoond,had niets opgeleverd, waaruit men kon opmaken, wie hij was. Te vergeefs waren de meubelen en de klee- dingstukken doorzocht, men had geen enkelen brief, geen letter schrift gevonden. In een houten kofiertje, dat op den schoor teenmantel stond, vond men drie bankbiljet ten. «Ik van honderd frank, zeven goudstuk ken, ecnig klein geld. Dio som was waarschijnlijk de geheele be zitting van den jongeling geweest. Men moet veronderstellen dat de dief in zijn verwarring het koffertje niet had opgemerkt, en dat hij, na in de meubelen gezocht te hebben, was heengegaan, zonder iets mede te nemen. Evonwel, merkte de procureur op, heeft het slachtoffer, volgens de aan 't postkantoor ingewonnen inlichtingen, eergisteren niet een brief ontvangen, zooals de herbergier meende, maar twee we moesten die dus hier vinden. Do herbergier beweert, dat zijn huurder veel schreef, en niet alleen brieven, maar zoo iets als een memorie, een verhaal. Hier is alleen onbeschreven papier, pennen, inkt, maar geen enkel geschrift. Komt u dat niet vreemd voor, hoeren Er is waarlijk iets onverklaarbaars in, ant woordde de rechter van instruktie. Op «lit oogenblik vestigde de rechter van in structie zijn aandacht op een groote hoeveel heid in den haard liggende aseh, die alleen van verbrand papier afkomstig kon zijn. Hieruit zou men opmaken, zeide hij, dat de jongeling hetgeen hij geschreven had aan de vlammen prijs gaf, evenals de brieven, die aan hem gericht werden. Bij gebreke van een andere verklaring, moeten we ons tevreden stollen met deze, ant- op hem. De kogel kneusde Van den Broeck even aan ?t hoofd. De kerel kon aangehouden worden en is nu te Leuven opgesloten ge worden. Antwerpen. Ilotelratlen. Donderdag nacht drongen dieven inliet Terminushotcl in eene kamer, betrokken door Victor Lorris en Willem Yorma. l it dezer kleederen werden geldsommen ten beloopo van ongeveer SOU fr. gestolen. Zonderlinge vondst. Een postbe diende vond gisteren in de brievenbus dei- Van Diepenbeeckslraat, een pak, inhoudende 21 obligation. Daar liet te vermoeden is dat deze aandee- len door een dief nagelalen werden, is de po licie verwittigd. Valschc bankbriefjes. Op aanduiding van een koetsier, werden gisteren in de Lange Doornijkstraat, twee Engelschcn aangebon den, verdacht de medeplichtigen te zijn van den Engelsclimau B..., die veertien dagen geleden aangehouden werd wegens liet uilge ven van valsche bankbriefjes. Beide aange houdenen zijn opgesloten. Zelfmoord. Een verzekeringsagent, die in het St Elisabethsgaslliüis wegens eene ongeneesbare ziekte verzorgd werd, heeft /.icli door verhanging gezclfinoord. Erge xoerkongelukkcn. De dokwer ker Florenl Vinck, 40 jaar oud, wonende aan lieL Ylaamscli Hoofd, werd gisteren tus schen twee kislen de boenen verpletterd. Hol slachtoffer werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis gebracht. De voerman Alfons Van de Weyer, wo nende Lambermonstraat, gleed zoo ongeluk kig uit, dat hij onder zijn wagen rolde. Do man werd de beide beenen vermorzeld. Zijn toestand is onrustwekkend. Diefstallen. Ten nadeele der Nieuwe Werknatie is eene staf tin, 50kgr. wegende, gestolen cn ten nadeele van M. Pauwels, van Turnhout, werd een rijwiel gerobberd. Geknipt. Een 27 jarige Duitscher, G. Mehls, die aan de haven rondzwierf, is door de policie aangehouden. Daar hij een valschen naam opgaf, is hij opgesloten. Een bureel jongen, die in een groot bureel der Van Ryswijckplaats, geregeld do zakken der bedienden plunderde, is op heeterdaad betrapt en aangehouden. VerdronkenGisteren avond is een nog onbekende werkman aan den Vaarlbas- sijn in het water gevallen en verdronken. Het. lijk werd nog niet teruggevonden. Teruggekeerd. De stoomer Van Dgck, van Antwerpen naar New-Castle va rende is uit de Noordzee naar Vlissingen teruggekeerd, om er een machinist aan wal le zetten, die onderweg zwaar verbrand was ge worden. Het slachtoffer is van Vlissingen naar Ant werpen gebracht. Mechelen. Ouderling overreden. Do 83jarige Petrus Bosnians, wonende Hovius- slraat is op de Groote Markt, door een statie wagen omvergeworpen geworden. Een der wielen liep den ouderling over den linker voet, waardoor hij erg gekwetst werd. Het slachtoffer moest in het gasthuis opgenomen worden. Hevige gasontploffing. Donderdag namiddag, terwijl de werklieden van den gasdienst in de Kroonstraat aan het werk waren, had eene geweldige gasontploffing plaats. Do straat werd op eene groote lengte opengerukt en groote steenbrokken in alle richtingen weggeslingerd. Gelukkiglijk werd niemand gekwetst. Sinte Maria-Audenhove. De 73jarige Augustinus Van Lierde, ging als naar ge woonte naar zijn werk, bij den landbouwer Crombé. Onder weg werd de ouderling aan gevallen door twee kerels die hem ten gronde sloegen en hem al zijn geld, eene som van 700 fr. ontnamen. De bandieten moeten ke rels zijn die Van Lierde goed kennen en wis- •n dat hij altijd zijn geld op zich droeg. Tot hiertoe zijn de schurken nog niet gekend. woordde de procureur. Maar het geheimzinni ge is nog geenszins opgehelderd. Nadat alles nogmaals met de meeste aan dacht, maar te vergeefs onderzocht was, be gaven zij zich naar het huis van den vrede rechter. Daar lieten zy de oude vrouw ontbieden, die de hei bergier hem had aangeduid onder den naam van Zwitsersche. - Hebt ge in den afgeloopcn nacht een per- soopuithet huis van den herbergier Millet zien komen vroeg haar de rechter van in struktie. Ja, mijnheer was het antwoord. Hoe laat was het 't Zal omstreeks een uur zijn geweest. Hebt ge den persoon herkend Ja. mijnheer O. 'k heb goed gezien, dat 't do lange Wolvendooder was. Weet ge zeker, dat ge u niet bedrogen hebt Als h$3»t niet geweest is, dan geleek de persoon sprekend op hem. 't Is goed, mejuffrouw we hebben u niets meer te vragen. Onder het maken van diepe buigingen ver wijderde de Zwitsersche zich. Een weinig later stegen de magistraten we der in een rijtuig en reden naar Frémicourt, waar zij te acht uur aankwamen. Verscheiden vensters van het gemeentehuis zijn verlicht. Een gendarm staat voor de deur op wacht. OP het plein zijn reeds een vijftigtal personen verzameld, die met hevige gebaren staan te praten. De rechtszitting wordt geopend. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2