BUITENLAND. Edele Zelfopoffering, De Engelsche Verkiezingen NIEUWSBERICHTEN. Oefeninyskleedij voor de maneuvers De Kempenaar d0 Eux?"tlste alleen, zullen nog gedragen worden, zonder aanduiding van praad. Geen kogeltesch meer. l)o graden zullen aangeduid worden op den kraag. Al de hoogere officieren zullen dezelfde epauletten dragen. De steek is afgeschaft voor de officie- renhetaalnieeslers en dezen van het hestuur bataljon. Deze laatsten zullen fouragerren krijgen. Vervanging van het vlammetje, door do pluim. "Nummers of kenteekens van het regiment op den kraag. De troepen zullen ook eene grijze kapot krijgen do soldaten en onderofficieren dei- artillerie eene vareus, in vervanging van het habiet. Voor de ruiterij-officieren en troepen, de broeken en de laarzen. Hot is hier dat groote veranderingen worden gedaan. Do kepi (Oostenrijksche of Hollandsche vorm), van de kleur der broek voor iedereen officieren, onderofficieren, troepen, zonder de minste aanduiding van graad. De rechtstaande kraag zal dezelfde zijn van den tuniek als van den dolman. Geel le derwerk en broeken en getleu voor al de rui ters officieren en troepen. Het maken van de vareuse lokt alge- mecne opmerkingen uit. ten gevolge van den kraag. Deze col zal grijs zijn. Men had hem beter afgeschaft. I)e kraag is overigens onge zond. Heeft men slechts een dokter onder vraagd Wij denken dut het" niet to laat is om den lieer minister van oorlog te doen besluiten, dat men de vareuse zal blijven dragen met omgeslagen kraag. FRANKRIJK De aanslagen. Op do nationale liaan, tusschen Lens en Donai, zijn wederom acht telegraafdraden afgesneden. Het tempeest Het onweder woedt voort. Eon groote Duitscbe sloomer, do «Swakopmund van Hamburg heeft nabij Ouessant zijn roer ver loren. Het schip deed noodsignalen en de sleep boot - Infaligablo is ter hulp uitgevaren. Eene waterhoos Geheel do streek, tusschen Marseille en Canneiadoor eeno waterhoos verwoost ge worden. Vele velden staan geheel onder wa ter en de lage wegen zijn in rivieren herscha pen. Tusschen Toulon" en Gogolin is de spoorbaan weggespoeld. Allo verkeer is on mogelijk. Echtelijk drama. Do aannemer Rousslet van Besaoon kroeg twist met zijne ci'htgenoole. Onderden aan drang der woede, snrong hij dra i>p haar tot en overlaadde ze met slagen. Do arme vrouw- stierf kort nadien. De moordenaar werd aangehouden. Eene ware ramp rond Nizza. Rond Ni/./u ziet liet er uit alsof het eene wildernis was. Overal zijn het ingestorte puiuen, ontwortelde hoornen enz. enz. Over- grootc rotsblokken zijn in de Paillon geval len, waardoor deze rivier dreigt heel de omliggende streek onder water te zotten. De bevolking der streek is zeer beangstigd. Drie jongelieden verdronken. Drie tw intigjarige jongelieden vaarden op een poel van Redon, waar ten gevolge van het thans hooge water, geweldige stroomin gen bestaan. Nabij eeno brug, onder de spoorbaan van Vannes, werden /ij verzwol gen. Do lijken w erden nog niet opgevischt. 27" Vervolg. Welnu, om u genoegen to doen, zal ik Inorgen hier nog den geheelen dag blijven. Pandolle stond op, omhelsde Jeannette met "bevende armen, drukte den kleinen Gerard aan zijn hart en verwijderde zich liaar toeroe pende Tot morgon Hot was reeds laat in den avond, toen Pan dolle op Espoir terugkwam. Zonder te letten op do dienstmeid, die hem vroeg of hij niet iets zou gebruiken, ging hij naar de kamer van zjjn meester. Waar ben jo vandaag geweest vroeg deze, gij zyt heengegaan, zonder er iemand iets van to zeggen. Ik ben naar Saint-Irun geweest. Voor zaken Om je dochter te spreken, antwoordde Pandolle zich zoo kalm houdende als het hem mogelijk was. Jeannette! stamelde Dupont lievig ont steld. Ja. Jeannette, die lijdt, die ongelukkig is, dio arm is en, om het stuk brood te verdienen, waarmede zij haar leven moet rekken, naai de bosschen moet om droog schors van do boe- men te halen. Het gelaat van Dupont bew olkte. Louis, vervolgde de oude dienaar, zoo gij self met haar ing'-preken, zou zij er mis schien in toestemmen, hier terug te komen. Zog, Louis, wilt gc «lat doen Noen 1 antwoordde hij op doffen toon. Treft haar ongeluk u dan niet Als ik u jog, dat zg diep te beklagen is dat zij koude ENGELAND Lock-out geëindigd. Heden morgend zijn de ketelslagerijen her opend. Al de werklieden zijn terug aan het werk gegaan, na eene laatste kiezing, in de welke zich 13,715 werklieden geneg'en ver klaarden. de voorwaarden der patroons te aanvaarden. Er waren nog 1290 onverzoenbaren. DU ITSCH LAN D. Engelsche officieren voor het Opperhof. De twee Engelsche officieren, die in de inaand September laatstleden op het eiland Rugen verrast werden,toon zij cenige zichten namen van de versterkingen, zullen op 21 December voor het opperhof van Leipzig verschijnen. ITALIË Spoorwegonge I u k. Uit Milaan wordt gemeld, dat tusschen Panna en Spezzia nabij de statie van Vinadi twee reizigerstreinen op een geloopen zijn. Een dertigtal reizigers werden gekwetst, waaronder senator Mariotte. De overstroomingen. Het slechte weder blijft voortduren. De aangerichte schade in Piemont, Lombardië en Venetië is overgroot en do toestand tehijnt niet te beteren. De Tiber slaat zes meters boven zijn gewoon peil. SPANJE. Het tempeest De Duifsche stoomer Palermovan Ham burg, is nabij de kust van Corribodogestrand. De bemanning kon gered w orden, doch het schip wordt als verloren aanzien. De stoomer Memorquin, dienst doende tusschen Barce lona en Malson, is in deze laa'ste haven toe gekomen met zware avarij cn zijne deklading was verdwenen. De stoomer Gravina w erd van zijn anker geslagen te La Corogne en tegen do golfbre kers geslingerd. Op het strand van Muro vond men vrak- ken, waarop de namen Margarita en 77m- mes Cardiff gevonden werden. De Noorsche stoomer Ti fis is te Orotava gestrand. Vier matrozen zijn verdronken. Hel schip is totaal verloren. RUSLAND H oogeschoolon lusten Tijdens eene sludentenvergadering te Sint Petersburg werd een policiekommissaris door een meisje geslagen. De lioogeschool werd onmiddelijk gesloten. De vrouwelijke studenten hebben eene be tooging gehouden, om verzet aan te teekenen tegen de dood van Serentin en de geeseling der bannelingen van Volegcda. De policie dreef de belooging uiteen. Ook eene meeting der studenten werd uiteenge dreven. De dagbladen mogen deze voorvallen niet vermelden. OOSTENRIJK- HONGARIË Familiedrama. Til een gesticht voor krankzinnigen hij Graz pleegde Dr Kuess zelfmoord do n- zich met een scheermes den hals over te snijden. Uit Spijt daarover verdronk zich zijne zus ter in eene rivier. Gedurende dev begrafenis van die zuster werd eene nicht krankzinnig en moest in een geslicht gebracht worden. TURKYE. De toestand De Turksche troepen zijn onmachtig den opstand te beteugelen. Langs alle kanten breken nu onlusten uit. Gansche volksstam men nemen de wapens op. Een aantal bur gerlijke en militaire ambtenaars werden ver moord. Chokir pacha is ook door de oproerlin gen gevangen genomen. De christenen van Madebaen de kloosterlingen van Maan zijn in veiligheid. Te Jeruzalem is alles kalm. AMERIKA Mijnranp In de Bona Coal Compagny, to Tacona (V. S.) werden zes en twintig mijnwerkers en honger moet verduren dat zij allo ontbe ringen lijdt, breekt dan uw hart niet En zoo dit nog alles ware Dupont schudde driftig het hoofd, een wilde gloed lag in zijn blik, zijn handen beefden ze nuwachtig op de armen van zijn leuningstoel. Ik begrijp het, vervolgde Pandolle be droefd, uw uur is nog niet gekomen. Maar denkt aan hetgeen ik u zeggen zal, Louis eenmaal liet zal niet lang meer duren zult je, in tranen badende on snikkend, voor je dochter op de knieën liggen en haar smee- ken, w eder de plaats in te nemen, die haar in dit huis toekomt. Dupont bewaarde een somber stilzwijgen. Wat, ging Pandolle driftig voort, Jean nette Dupont, de dochter van mijn meester, zou, als zij niet van honger wil sterven, ge doemd zijn om als de minste dagloonster te w erken terwijl hier overvloed heerscht, ter wijl haar vader rijk is, neen, dat mag, dat zal niet. Ik ben bereid haar den huwelijksuitzet barer moeder te geven, zei Dupont koel. Wat ge haar het eerste moet geven, is je vaderliefde. De uitzet harer moederGeld Maar zij zou het met verontwaardiging weige ren. Zij wil niets. Ha, zij gelijkt u sprekend... Zij bezit je fierheid, je onverzettelijken wil, je noodlottfgen trotschEvenale gij, is zij onver biddelijk. ook al zou liet haar ongeluk zijn. Laat haar dan doen wat zij wil. Die hardvochtige woorden werden door een i- ge oogenblikken stilte gevolgd. Louis, hernam Pandolle op bedrukten toon, reeds eenige jaren heb ik u gediend, zomlt go niet denken, dat ge mij iets van geld verschuldigd bent Ja, zeker, zonder nog te spreken van mijn ^erkentelijkheid voor de talrijke bewijzen Tan onder eene instorting, veroorzaakt door eene grauv/vnurontploffing, begraven. Slechts zes hunner zijn tot hiertoe teruggevonden. M. Carnegie en de vrede. De miljardair Carnegie heeft 10 miljoen dollars gegeven, aan eene bijzondere Commis sie, om de afschaffing van den oorlog te be spoedigen. M. Root is voorzitter van het uitvoerend Comiteit benoemd en M. Taft, eerevoorzitter. Drama Te Philadelphia heeft de vrouw van den iniljoenenbezLter, Mason Clapp een revol verschot op haren echgenoot gelost. Deze werd in liet hoofd getroffen en levensgevaar lijk gewond. e Tot hiertoe gekozen 219 unionisten, libe ralen 217, democraten 39, Redmondisten 60, O'Brienisten 8. Do regeering heeft 75 stem men meerderheid op 572 gekozenen. Tot nu toe hebben do ministerieëlen eèn zuivere winst van een zetel. En Lancashire. Hoewel do uilslag over het algemeen de zelfde blijft, is het verkeerd te denken dat er in sommige dislrikten geene geweldige ver anderingen zijn geweest. Zoo hebben do unionisten in Lancashire niet min dan zes zetels hijgewonnen. Het-is in deze streek dat Chamberlain steeds voor zijn protectionisme een geweldige tegenkan ting heeft gevonden men mag dus wel be sluiten dat zijne gedachten er thans voorzeker veld winnen. De lerlanders. Zooals blijkt uit de verkiezingen, is liet Iersche volk. langs den kant van Redmond. Zijne partij heeft in deze kiezingen twee ze tels bij gewonnen. Zij heeft zelfs een zetel veroverd op de unionisten. Men mag dan gerust zeggen, dat Ierland vurig verlangd naar eene zelfregeering, die het thans na honderd jaren strijden, ook op het punt is te veroveren. Verdraagzaamheid der Eeren. Als een bewijs van verdraagzaamheid mag wel worden aangehaald, dat de katholieke bevolking van Ierland niet teruggetrokken is of niet gew eigerd heeft twee protestanten tc verkiezen, die insgjijks tot deRedmondi- slischc partij béhooren. Nog 145 zetels. Nu er reeds 572 parlementsleden geko zen zijn blijven er nog 145 to verkiezen. Nog eenige dagen zijn er dus noodig om een einde to stellen aan de Engelsche kiezingen. Deze zijn nu bijna veertien dagen bezig en de bladen hebben niet opgehouden er zich mede bezig te houden. Het zal Engeland goed doen, dat alles weer rustig wórdt, want de zenuw achtige gejaagdheid in een land kan niet dan nadeelig werken op den handel en de nij- veheid van het land. Om te kunnen vooruit gaan heeft er overal rust en orde. Dal is een algemeene regel, dio eenieder goed doet vau te overwegen. Brussel. Behendige valschmunters. Sinds eenige dagen geven twee behendige schurken to Brussel valsclio tweefrank'stuk- ken uil, met do beeltenis van Leopold II en het jaartal 1909. Do stukken zijn goed go lijkend, hebben een goeden klank, docli zijn iels dikker dan de gew one tweefrankstukken. De schurken gaan zeer slim te werk en 't is bijzonderlijk in do sigarenwinkels dat zij hun winstgevend doch gevaarlijk stieltje uit oefenen. Terw ijl een hunner binnen gaat en voor eene sigaar een tweefrankstuk in betaling geeft, blijft de andere aan de deur de wacht houden. Dezo die binnen gaat heeft gewoonlijk slechts een tweefrankstuk op zak, om des noods zijne goede trouw te bewijzen. vriendschap en gehcclitheid, die je mij hebt gegeven. Maar boe zullen we berekenen wat ik je voor je diensten schuldig ben Laat ons te zamen de rekening opmaken. Wil je mij verlaten Je verlaten, Louis,Hoe komt je op die gedachte Als ge mij niet verjaagt, hoop ik op Espo/r te sterven. Ik dacht bet. Maar komaan, ge verlangt te weten wat ik je verschuldigd ben, daar hebt je reclit toe. Maak1 zelfde rekening. Als ik duizend frank per jaar stel maakt dat voor tien jaar tien duizend frank. Ge zoudt slecht rekenen, Pandolle, want er komen nog de renten bij van het kapitaal, dat telkens vermeerderd is. Welnu Je tien duizend frank zijn ten minste ver dubbeld. Pandolle stond verbaasd. Wil je liet geld ei gens anders plaatsen Vroeg Dupont. Neen antwoordde do oude dienaar in diepe verlegenheid. Maar, ziet ge, ik wilde een redelijke som in handen hebben ik wilde die voor iets gebruiken. Je weet, Louis, men kan nooit voorzien water gebeuren kan. Dupont begreep dadelijk wat zijn dienaar voor hern wilde verbergen en was innig bewo gen. Ziedaar den sleutel van de ijzeren geld kist, neem zooveel je wilt, zeide hij. Pandolle opende de kist, waarin papieren van waarde en hoopeu geld lagen opgestapeld, en nam twaalf rollen goud elk van duizend frank, die hij voor Dupont op tafel legde.. Vindt ge dat het te veel is, vroeg hy be schroomd. Neen, want ik ben je veel meer schuldig. Het gelaat van den ouden dienaar verhel- Do policie heeft het signalement der twee bedriegers in handen. Poging lot zelfmoordGisteren avond wandelde.een meisje langs do Willebroeek- sche vaart, toen zij plotselings in 't water sprong. Een soldaat van liet 9° linierögiment, zekere De Stroopcr, niet dan zijn moed raad plegende, sprong de wanhopige onmiddelijk achterna en kon ze met veel moeite op liet droge brengen. Het meisje weigerde de drijf veer barer hopelooze daad kenbaar te maken. Zelfmoord. Donderdag avond was Michel U..., 23 jaar oud, van Duitsche oor sprong, deelmakende van den troep Schu mann. niet naar de vertooning'gekomen. Woensdagnamiddag gingen zijne gezellen zien waar hij bleef. Zij vonden hem dood tc lied liggen. De ongelukkige had zich een kogel door bet hart gejaagd. Dubbele aanhoudingIn een maga zijn der Anspachlaan is eene vrouw, do echt- genoote Van G.., wonende Hollaudstraat, te St-Gillis, aangehouden, die in gezelschap harer 15 jarige dochter aldaar verscheidene dief ten gepleegd had. Dieven. Verleden nacht heeft een on bekende schurk op de Leopold II lei, do ko peren platen afgerukt van verscheidene hui zen. Geheimzinnige Jutoeelendiefle. De policie der 3" afdeeling onderzoekt thans eene belangrijke juweelendiefte, gepleegd ten nadeele van zekeren Jozef D..., dio al leen woonde in de slachthuisstraat en ver leden week gestorven is. De familie beeft eene klacht neergelegd. Een schipper in de vaart. De schip per Jan Hunaerls, Van Niel, met zijn schip gemeerd ter hoogte van den Van Praetlaan viel gisteren in do vaart. I)aar hij niet kon zwemmen.ging bij onvermijdelijk verdrinken; doch verscheidene personen snelden hem ter hulp met een bootje. Na eenige minuten, werd de drenkeling uit het water getrokken. Het was hoog tijd, want hij bezweek bijna aan verstikking. Het duurde lang vooraleer men den man terug tot het bewustzijn kon brengen. De diefte der 100,000 fr. M. Bilaut, onderzoeksrechter, ondervroeg gisteren op nieuw Van R... en M..., de twee hoofdbe- schuidigdon in den geheimzinnige» diefstal van 100.000 fr. ten nadeele der Nationale Bank, op de lijn Brussel-Boom. De ondervraging duurde lang en was nog al woelig, gezien de confrontatie. Beiden verklaren hardnekkig onschuldig te zijn. Men weot niet waar de verduisterde som zou verborgen zijn. Ontlast.Dinsdag avond weru M. La- gasse, Brugmannlaan, tusschen de Nationale Bank on de Naamsche Poort ontlast van tien kapitalen-aandeelen van den IJzeren Weg Warscliau-Weenen. Overleden.Den 23 November laatst, was de genaamde Hubert Jorëe, van Doische, bij Namen, hot slachtoffer geworden van een erg ongeluk in de-smeltovens van Andennes. De man werd. naar hot Sl-Jansgasthuis, te Brussel, overgebracht waar hij thans over leden is. Het schijnt dat thans eon lieve chromo de pakskens Bitterpee.cn der Trappisten van 1 kilo Vincarten Zonen, vergezelt. 1500 Elsene. Onder een automobiel. Een loodgietersgast, Alexander Van Prin- gen, wonende Bordeauxstaaat, is op den Waverschensteenweg door een automobiel omvergeworpen geworden. Do man werd ten gronde geslingerd en het zwaar machien liep hem over het lijf. Do ongelukkige werd zwaar gekwetst opgenomen eu moest in bedenkclijken toe stand naar 't gasthuis overgebracht worden. St-Gillis. Stoutmoedige bandiet. Woensdag avond werd mevr. Havermans, wanende Vorbindingstraat,nabij hare woning aangerand door een kerel, die haar haar handlesche ontrukte en er mede op den loop ging. derde. Hy sloot de kist weer en gaf den sleu tel aan zijn meester. Dezo deed hem geen enkele vraag en liet niet merken dat hij zijn plan had geraden. Eenige oogenblikken later verwijderde Pan dolle zich met zijn schat, dien hij onder zyn hoofdkussen verborg. Hy ging vroeg naar bed, maar kon den ge heelen nacht geen oog sluiten. Altyd zag hij Jeannette en haar kind voor zich, en gedurig meende hij den wanhopigen kreet van zyn on gelukkige meesteres te hooren Ik ben vervloekt Ik hen vervloekt Bij het aanbreken van den dag stond hij op, stopte do rollen goud in al zijn zakken en ging, evenals den vorigeu dag, zonder iets te zeggen, naar Saint-Irun op weg. Jeannette verwachtte hem. De kleine Phi lippe, die hem dadelijk herkende, strekte de armpjes naar hem uit. Lieve kleine, zei Pandolle, hem teeder aan zijn hart drukkende, 'k heb den geheelen nacht aan je gedachtevenmin als je moeder, zal ik je ooit vergeten. In afwachting dat ik je zal zien loopen en rollen in de velden van Espoir, heb ik iets voor je meegebracht. Hij ging zitten, zette het kind op zijn knieën en ledigde zijn zakken in den schoot der jonge moeder. Pandolle, ge hebt mij verraden riep zij. Neem dat geld terug, ik wil het niet. Ik heb je reeds gezegd dat ik mets vau mijn vader wil aannemen. Dat goud is het mijne, antwoordde Pan dolle fier ik heb het met werken verdiend, cn je zult mij, hoop ik, het recht toekennen, het aan uw kind te geven. Jeannette barstte in snikken uit. Het knaapje liet zich van Pandolle's knieën glijden, en zich aan zijn moeder vastklemmend, IIo' signalement van den schurk is in allo richtingen rondgestuurd geworden. Diefstal. Woensdag avond heeft een onbekende kerel in den gang van M. Hen- drickx, Verbindingstraat, een regenscherm staander in koper, vier regenschermen en drie wandelstokken, allen met zilveren krik ken, gcs'olen. St Jans-Mo!enbeek. Duffe aanranding. Woensdag avond werd M. Theodoor Mat- thys, w onende te Schaarbeek, in de Alfons Van den Peereboomstraat aangerand door tweo kerels. M. Matlliys werd erg mishan deld en bleef bewusteloos liggen. Hel slacht offer werd door voorbijgangers opgenomen en naar eene naburige woning overgebracht, waar men hem verzorgde. Eeno klacht is neergelegd. Werkongeval.Doorliet vallen van een balk. stortte Woensdag morgend de zol dering in van een huis op den Antwerpschen steenweg. De schrijnwerkers, Karei Plas, van Ganshoren, en Constant Vandiepenbeek, Molenstraat, werden door het puin getroffen. De eerste, werd zwaar gewond aan liet hoofd; do tweede werd opgenomen met eene dub bele breuk aan den rechter-arm en erge in wendige kneuzingen. Na verpleging werden heiden naar hunne woning overgebracht. Hun toestand is bedenkelijk. St Joost-ten-Noode. Erg-tramongcluk Woensdag morgend werd mad. Marie Boeffe, 58 jaar oud. wonende Wijnheuvel- straat, door een elektriëken tram verrast op den hoek der Zon- en Wijnheuvelstraten. De arme vrouw, die den tram niet had hooren komen, werd met geweld op de straatstee- nen geslingerd en zeer erg in de rechterzijde en aan 't hoofd gewond. Vrceselijke val. Do echtgenooté Vandenborren, wonende op eene kamer van liet tweede verdiep, Leuvenschen steenweg, hoog zich Dinsdag avond te ver uit het ven ster, verloor het evenwicht en stuikte op de straatsteenon. De vrouw werd den schedel gekloven, een heen en verscheidene ribben gebroken. Haar toestand is hopeloos. Schaarbeek. Door een hond gebeten. Het 14 jarig meisje, Marie- Gousse, wonende in de Josaphatstraat, werd op den Haacht- schen steenweg door een grooten hond gehe ten. Hare wonden zijn zoo erg, dat men liet meisje naar het gasthuis moest over brengen. De hond werd gevangen en zal onderzocht worden St. Quintens-Lennick.Revolverschoten. Het parket is alhier afgestapt om een onderzoek te doen, nopens eene erge vecht partij, tijdens dewelke de herbergier Dries- man, die met een geweer de vechters be dreigde, door G3ii dezer laatsten met een revolverschot erg gewond werd, De dader is aangehouden en te Brussel op gesloten. De revolver word in beslaggeno men. De toestand van Driesman in onrust- welieknd. Antwerpen. Doodelijhc tal. Een ge naamde Jozef Ilongenaers, 59 jaar oud, wonende Beenhouwerstraat, is gisteren' aan de Godfriedkaai zoo erg gevallen dat hij met gevaarlijke hoofdwonden naar het gasthuis moest overgebracht worden. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Dramatische dood van een kindje. Het kindje August Dagobert, 14 maanden oud, wonende Oude Beurs, viel gisteren, terwijl liet eenige oogenblikken alleen gela len was, uit zijn wiegje. Het kindje bleef met een lintje aan de wieg hangen en toen zijn lljarige zuster binnentrad had het arme wichtje reeds opgehouden te leven. Policieagcut onder den tram De policieagent-wielrijder, Meurens, is gisteren, in de Lange Nieuwstraat, door een tramrij tuig omvergeworpen geworden. Hij werd erg aan het hoofd gewond en kloeg over hevige inwendige pijnen. zeide hij met een aandoenlijke stem Mama, ge huilt weder zooals gisteren en den geheelen nacht. Wilt ge dan altijd hullen Jeannette nam het kind in haar armen en drukte het teeder aan haar hart. Zeer bewogen reikte zij Pandolle de hand, en sprak Pandolle, mijn eenige vriend, de arme kleine zal weten wat ge voor hem gedaan hebt en u nimmer vergeten. Welaan, ik neem uw gift voor hem aan. Ik dank u, ik dank u. Jeannette, gaat ge naar die bergachtige streek terug Ja, dat is mijn plan. 't Is te ver van hier. Ja, dat is zoo, maar ik heb er een weinig rust gevonden. Dierbare meesteres, ik wilde u verzoeken mij een belofte te doen. Welke, Pandolle Me nu en daü te schrijven. Ik beloof het u. En als ge iets noodig hebt, het mij te doen weten. Ook dat beloof ik u, Pandolle De oogen van den ouden dienaar schitter den van vreugde. 't Was bijna twee uur, toen hij er aan dacht om naar Espoir terug te keereri. Het afscheid van het verstoote meisje en de trouwe dienaar was te aandoenlijk om dit te kunnen beschrijven. Welk een braaf en edel man dacht Jean nette, nog in tranen badende, 'kzal hem waar schijnlijk nooit wederzien. (Wordt vervolgd).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2