VIS1ETKAARTEN DE KAMER Laatste Berichten NIEUWJAARSBRIEVEN *5% Weerkundige waarnemingen VERMAKELIJKHEDEN. Groote occasie aan de prijs van factuur. Ofticieele kwoteering Men vraagt vw Koffie slaat op Mechelen. Belangrijke ontvreemdin gen. De bestuurder van een belangrijk nijverlieidsgesticht was sinds eenige dagen afwezig. Toen hij niet terugkeerde, werden zijne, boeken nagezien en men bevond alsdan, dat do bestuurder met eene belangrijke geld som gevlucht was. Het parket is verwittigd. Men; denkt reeds op het spoor te zijn van den ontrouwen bediende. Paricke. Moordpoging. Do ge naamde René De Cock, werkman, oud 24 jaar, woonachtig te Paricke, kwain gisteren avond niet verre van de kerk gegaan, toen hij al met eens aangevallen werd door vijf kerels, die tegenover hem doodsbedreigingen uitgalmden. Gewapend met messen en andere moordtuigen gingen zij den ongelukkigen jongen te lijve. Hij ontving gevaarlijke ste ken in het hoofd, de armen, de borst en in geheel het lichaam. Ifot slachtoffer zakte badend in zijn bloed ten gronde. De aanran ders, kervende als bezeten duivels, gingen hun slachtoffer afmaken, toen de zoon van den heer burgemeester tusschenkwam en er in gelukte eene schrikkelijke moord te belet ten. De daders namen de vlucht. Het zijn vijf kerels van Maria Lierde, die in de koolpul- ten gaan arbeiden. Zijn zijn goed gekend. Hunne aanhouding is nakend. De gendarmen van Nederbrakel hebben een naarstig onder zoek begonnen. Het parket van Audenaarde is verwittigd. Maeter. Ongeluk. De zoon van don handelaar Note, wonende aan de hooge Brug te Audenaarde, kwam gisteren per velo op den Dries 't Haewaert gereden, toen hij door eene verkeerde zwenking viel en zich erg aan de knie bezeerde. De jongeling kon nog met moeite naar huis rijden. Ilij moest on- middelijk door een geneesheer verzorgd worden. Audenaarde. Overreden. De twintig jarige dochter van Marcellin De Raeve, die dagelijks naar Brussel heen en weer reed, is onder een tramrijtuig geraakt en doodelijk gekwetst. Het slachtoffer, dat naar het hospi- -taal gedragen werd, is stervend. St-Nikolaas.Gevaarlijke slag.Dezen voormiddag ontmoetten de werklieden Oskar Dhont en Henri Passemier zicli in de Kokkel beekstraat. Eene woordenwisseling ontstond tusschen beiden, en op zeker oogenblik greep Dhondt Oskar zijnen kloef en gaf zijn tegen strever zulken geweldigen slag op het hoofd, dat deze bewusteloos ten gronde viel. Dr De Belie heeft een uur moeten werken om Pas semier terug lot hel bewustzijn le brengen. Men vreest dal de slag erge gevolgen zou kunnen hebben. Dhondt is door een policie- agenl naar het policiebureel overgebracht. Welke zijn de uitwerksels van THEO BROMA Van do eerslo dagen dat men het gebruikt, wordt de bloedsomloop gemak kelijker, do ademhaling dieper en sterker, hel gedacht helderder, het geheugen scherper en de /yintuigen Zijner. Het lichaam wordt krachtig, beter geschikt tol den arbeid, en zoo haastig niet vermoeid. TI1KOBROMA sterkt op de/elfde wijze als wijn en alcohol, maar zonder hoegenaamd dc slechte gevolgen van het drankmisbruik mede te slepen. Welke lieden moeten TIIEOBROMA ne men 1. Gezonde lieden die moeten over werken, lasligen arbeid verrichten of in on gezonde bedieningen bijzonder vatbaar zijn om besmettelijke ziekten te betrappen. 2. Al degenen die uit hoofde van overar beid, verdriet, hoofdbreking, in eenen staat van geesteSlraaghcid en algemecnO moede loosheid gekomen zijn, en do noodzakelijk heid van een sterkend geneesmiddel gevoe len. 3. Zieke lieden, zenuwlijders, vermagerde, uitgemergelde lieden, al degenen die krach teloos, afgemat, ten einde raad zijn. 4. Bleek© jonge dochters vrouwen in het koeren der jaren. 5. Gij allen die kloek moet slaan op de ruwe haan des levens. Waar kan men TIIEOBROMA bekomen In allo apotheken on in de Apotheek Dli MOOR, Burgstraat, 38, Gent, to Aalst bij al dc apothekers. Dendermonde. Wanhopige daad. Woensdag avond rond 5 12 uro, wandelde een jong meisje vóór liet krijgsgasthuis. Eensklaps haalde zij een revolver to voor schijn en joeg zich een kogel door do Dorst Dc wanhopige stortte neder en voorbijgan gers droegen haar onmiddelijk het gasthuis binnen. Het meisje is levensgevaarlijk gewond daar eene long doorboord werd. Het is cono genaamde M. R.., van eene begoedc Ooslendschc familie. Zij verwachtte iemand, die in het krijgs gasthuis was, en loon deze niet opdaagde ploegde zij hare wanhopige daad. Gent. English Club. Zondag, 25 De cember, om 10 ure 's morgends,, grijpt in do groolc zaal van den Casino dc plechtige prijs- uiireiking der diplomas en getuigschriften plaats, aan de bekroonde leerlingen van dit geslicht. Engelsche, Duitsche, Fransche, Spaansch, Italiaansche cn Nedcrlandsche volksliederen, word.^i met vol orkest door meer dan "00 uitvoerders ten gehoore gebracht. De feest rede loopt dit jaar over - Wat een goed burger weten en doen moet ten bate van zijn volk liet feesl zal vereerd worden met de tegen woordigheid van den heer Gouverneur der Provincie, de hoeren senators, volksvertegen woordigers. provincie- en gemeenteraadsle den der stad. Kosteloos zijn kaarten ten lokale, Savaan- Slraat, 20, verkrijgbaar. Onbekend lijk opgehaald. Gisteren namiddag heeft een hond uit het water van de Schelde tusschen Gent en Audenaarde liet lijk opgehaald cener onbekende vrouw schij nende vijftig jaar oud, in het zwart gekleed en schijnende uit de burgerswereld. In onderzoek. De Heer onderzoeks rechter De Rvck van Gent. doet thans een naarstig onderzoek in zake van een persoon, thans aangehouden, die valsch geld had uit gegeven. Naar het schijnt zou nog'.eene an dere diofte zijn le zijnen laste. Deze kerel is zeer gevreesd, overigens het is een reus. Zijn aanhoudingsmandaat werd bekrachtigd. Wetteren. Voordracht. Zondag aan slaande zal er in do ruime zaal van het Werk manshuis alhier eene belangrijke voordracht met lichtbeelden gegeven worden over Con go. Woordvoerder de heer Od. Hanssens, Professor te Eckloo. Begin om 1 ure namid dags. Eenieder wordl-uitgenoodigd. T'oore. Zondag aanslaande wordt de Winterfoor alhier geopend. Verschillige ha- rakken en tenten zijn op de dorpplaats alhier opgeslagen en het belooft eene aangename plezierige Foore te zijn. St. Amandsberg. Belangrijke dieftc. Gisteren avond was de meid van den heer Van den Haute wonende Prins Albertstraat, eene boodschap gaan doen, zij sloot de deur met den sleutel en overtuigde zicli vooraleer te vertrekken dat de deur goed vast was. Te rugkomende wilde zij openen maar kon niet, daar do grendel ingestoken was. Do meid iels verdachts vermoedende, keek door het sleutelgat en bemerkte dat er licht brandde in de woning, alhoewel zij er geen aangesto ken had. De meid verwittigde den heer De Keukelaere, adjunkt commissaris, die omnid delijk ter plaats kwam, de deur opende en naar den dief zocht. Deze was verdwenen. Er werd vastgesteld, dat twee damenpale- tots verdwenen waren, alsook eene groole hoeveelheid wijn Deze dieven moeten voor zeker een kistje niet bemerkt hebben, voor verscheidene duizenden franken geld en ju- weelen inhoudende. De politie ontdekte weldra liet spoor van den dief. Hij werd dan ook heden morgend aangehouden op zijn bed het is een kerel die niet werkt, oud 22 jaar. liet is zekere S. B.. bijgenaamd «Bakeland». Toen men hein naar het politiebureel wilde brengen, trachtte hij te ontvluchten, doch deze poging mislukte. De vermoedelijke dader loochent de feilen hem ten laste gelegd. 15 December De Zitting wordt om 1 ure 55 geopend onder voorzitterschap van M. Cooreman. Begrooting van 's lands middelen en wegen M. Meciielynck. Hel is altijd hetzelfde. Steeds moeten wij op dezelfde punten terug komen. Wij moeten goed werk leveren liier in de Kamer en altijd worden de begrootings- ontwerpen veel le laat neergelegd. Wij verliezen daardoor kostbaren tijd en de Kamer kan geen ernstig werk leveren. Wij kunnen niet aandachtig do ontwerpen welke ons aangeboden worden, nazien en Lesludeercn. Ilel is dringend noodig, dat Dier in België gedaan wordt, wat in velo landen reeds ge beurt het geldelijk jaar voor liet land laten beginnen op lslou April in plaats van op lhleu Januari. Zoodoende zal liet niet noodig zijn alle jaren bijgevoegde kredieten te moeten stem men. De linancieële handeling van het gouver nement laat veel te wenschen Hot is niet noodig elders de oorzaak te gaan zoeken van het voortdurend dalen der Belgische rente. Daar is do oorzaak te vinden en nergens elders. In het jaar 1003 werden nieuwe kadastra le beramingen opgemaakt. Men moet nu echter niet denken, dat men thans, in 1010 die. schattingen gebruikt. Neen, men rekent nog juist als voor het slemmem der cijfers van 1003. Zou het gouvernement daar geen verandering willen in brengen? M. Van Damme. De vaartrochten, op de Kanalen zouden moeten afgeschaft worden Dat zou geen nadeel zijn voor de schatkist want de scheepvaart zou zich veel uitbreiden cn de schatkist zou hel langs een anderen kant inwinnen. Spreker verdedigt de belangen der schip pers. die thans veel le lijden cn le verduren hebben. Ilij vraagt ook de voltrekking van de Kcinpische vaart, waar veel le lang getalmd en veel lijd verspild wordt. M. Leon Hit.eiit antwoordende aan de heeren Bertram! en C'"5 nopens de duurte van hel vleesch en andere eetwaren, zegt dat er geene vergelijking mogelijk is tusschen het vee dat onze hoeren thans fokken. Onder oo: punt van hoedanigheid, gewicht, enz... heli ben onze boeren veel gewonnen. Men beweert ten onrechte, dat de inkom rechten van hel vee door de beenhouwer betaald worden. Daar is niets van. Indien men alles uit Del oog verliest, al: gezondheid enz., dan niag men gerust alle hoornvee binnen laten. 't Zal ras gedaan zijn met onzen uitsteken den veestapel. De socialisten overdrijven ten an wanneer zij zoo maar gedurig komen bev c- ren, dat liet vleesch te duur is en dat do voe dingsmiddelen niet koopbaar zijn. Het leven is duur. dat is waar, maar in Frankrijk cn eldm-<- g, is hot nog veel duurder. Men heeft hel ton andere altijd kun nen waarnemen. Zoodra de werkman een he ter loon begint te verdienen, slaat alles re gelmatig op. Het water te Nantes. Uit Nantes wordt gemeld dat de Loire gisteren wederom 15 centimeters gestegen is. Verscheidene straten en kaaien zijn wederom onder water geloopen. Een onderzeeër vermist Gisteren was men te Toulon zeer ongerust over het lang uitblijven van den onderzeeër Ampère, die uitgevaren was om aan vloot- oefeningen deel te nemén. In het ministerie weigerde men alle inlich tingen. De onderzeeër is met twee dagen in ver traging binnengcloopeii. De aarde beeft. Dc merkweerdige hureelon van Marseille, Breslau, Turyn, Grensde en Porlosa, heb ben gisteren hevige aardschokken vastge steld. Mon denkt dat het center der aardbe- ïg in Alaska moest zijn. Hatelijk werk. De kerkvervolgingen zullen eerstdaags ook in voege gebracht worden, op de Antillen en op het eiland Reunion. De Fransche vrijmetselaars zeiten dus hun hatelijk werk voort. Belangrijke boete. Eene Amerikaansche miljoenenbezitsler, mevrouw Reynolds, die een paarlen hals snoer lor waarde van 37,500 fr. binnenge smokkeld had, is veroordeeld tot 25,000 fr. boet. Per telefoon en telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» Schrikkelijk werkongeluk te Roubaix In do verwerij Motlo en Deleseluse. Bel fortlaan, te Roubaix, is de werkman Karei Cremcrs, 25 jaar oud, met zijne kleederen door eene as gevat en vorsclieideno malen tegen den nn.ur geslingerd. Toen men do inachien kon stilleggen, was de ongelukkige werkman vreeselijk ge kwetst. Zijn toestand is hopeloos. Uit het krijgsgasthuis ontsnapt Een soldaat van het 6® regiment jagers te paard, in garnizoen to Rijsol, die zich vrij willig een geweerschot door de hand gelost had, om uit het leger ontslagen te worden, was in het gasthuis verzorgd. Nullij bijna genezen was, moest hij binnen eenige dagen voor den krijgsraad verschijnen. Gisteren is hij er echter in gelukt te ontsnappen on on danks alle opzoekingen werd hij nog niet teruggevonden. Versterkingen naar OuadaV 225 manschappen van de 3° brigade kolo niale infanterie, zijn uit Roehefort naar Toulon vertrokken om naar Ouadaï gezonden tö worden. Belangrijke aanhouding te Boulogne In gevolge eener naamlooze aanklacht werd een hotelhouder van Boulogne, M. Rivière aangehouden. Een huiszoeking te zijnent ge daan, deed eene groote hoeveelheid gestolen voorwerpen, zilverwerk, kunstvoorwerpen, enz. ontdekken. MARKTPRIJZEN Aalst. 15Pec. Hop. Markt kalm; prijzen onveranderd G-t, fr. Anderlccht. 1-1 «lec. Ossen, 712 prijs per kilo op voet 0,S6 a 1.04Stieren 244, prijs per kilo op voet 0,78 a0,98. Koeien 1112, prijs per kilo op voet 0,64 a 0,84. Lskeren 14 dcc. Boter 2,63 a 2,81, eieren 2,90 a 3..08 aardappelen 8.50 a 9,00, raapkoek li,00, lijnkoek 21,50, rogge Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gesteld beesten 637: Vette koeien S2; melkkoeien 00 roote ossen 4jonge ossen 199; vaarzen 203 ieren 204 varkens 826 kalveren magere beesten schapen 15December, 15 ure: Barometer 74G°6 Wind: zuid zuid-west. Thermometer 9"5 Vooruitzicht: regen «V 4* V» .-*!♦. M. Raemdonck. Waarom moet de kwestie van den invoer van vreemd vee hier nu weer ten berde komen Laat ons die kwestie behandelen bij de be spreking der begrooting van landbouw. Mij dunkt toch, dat het dan een meer ge schikt oogenblik zal zijn. M. Masson. Het gouvernement wil de basis zijner rechtslreeksche belastingen niet veranderen. Hel zoekt voortdurend nieuwe hulpbronnen. Steeds tracht het partij le trek ken uit de inkomsten der-voedingswaren. Er moet kost wat kost gezorgd worden, dat de mobilaire waarden welke gedurig zwaarder belast worden, eens wat verlicht worden. Deo iroerende waarden en de gronden blij ven zooals zij waren. Er moet eene radikale hervorming komen op fiskaal gebied. Spreker teekent verzet aan tegen het ont werp van nieuwe toltarief, dal door den heer mifc:ster van financiën neergelegd wordt. Het gouvernement zit in nesten, en zoekt maar steeds den noodlotligen dag achteruit te schuiven. Het zal echter niet lukken. Er is geen evenwicht.meer in de rekenin gen van liet gouvernement. M. Levie, ver slaggever heeft een nieuwe uitweg gevonden voor het gouvernement.. Onze financieel© toestand is zoo schitterend niet als men wil doen doorgaan. Het slechts dank aan kunstgrepen en goocheltoe ren dat men er in gelukt een overschot te vinden. Indien onze financieel© toestand nu toch zoo schitterend is, waarom wordt er dan door het gouvernement niets gedaan voor het open baar onderwijs Wij kunnen.het gouvernement geen geluk wenschen met onzen geldel ijken toestand. Niels is zeker omtrent onze iinancieele ver houding en het klaarste bewijs is, dat onze openbare schuld gedurig stijgt. M. Liebakkt, minister van financiën, tee kent verzet aan tegen do beweringen van M Masson. M.LefebvbB vraagt waarom liet nog noo dig is, dal de personen dio in do bijrivieren der Schelde willen gaan visschen, een ver lof koopen, daar al liet w ater er toch bedol ven en de visch gedood is, door do nijver heidsgestichten. Do zitting wordt om 5 ure geheven. Al wie zich abonneert op het dagblad DE VOLKSSTEM voor het jaar 1911, zal het blad van heden af tot Kieuwjaar gratis ontvangen. Boetstraffelijke Rechtbank van Oent GEHEIME STOKERIJ. Heden morgend verschce i voor dc reecht- bank Frans Capelier en Karei Cooman wo nende te Ledeberg, beticht van eene geheime stokerij aldaar te hebben ingericht. Op 23 November ging de heer inspecteur der belastingen naar de woning van Capelier en was genoodzaakt de deur in te stampen. Er werd alsdan een toestel gevonden voor het vervaardigen van genever. Dit toestel was verborgen hoven het bon- denkot. Een tweede persoon moes' dmi gene ver gestookt hebben want het toestel was nog warm. Beide belichten loochenden de hun ten laste gelegde feiten. Het toestel kon 70 tot 80 liters genever stoken. rechtbank veroordeeld Capelier tot 1 jaar gevangzitting en Cooman ook tot 1 jaar gevangzitting, betalen van lOCOfr. boete of 3 maand gevangenisstraf. BRUSSEL. Koninklijke Vlaamsche Schouwburg. Donderdag ten 8 ureEen paar Menschen u 30 Milliards. Hedendaagsch museum. Tentoonstel ling van waterverfschilderingen, open van 10 tot 4 ure. Cirk Schumann, Onderwijsstraat. Vert- tooning ten 8 ure. Zondag en Donderdag, ten 3 ure en ten 8 ure. De Durwalis, Wilford en Samson, Ar mando, de zeeleeuwen en al dc andere aan trekkelijkheden, alsmede do afgerichte peer- den van M. Schumann, vreezen geene mede dinging en bekomen een klimmendon bijval. Heden, ten 3 ure, vertooning met hetzelfde programma van 's avonds. Cirk Sarassani, Jamarlaan. Vertooning ten 8 ure. 's Zondags en Donderdags, ten 3 en ten 8 ure. De 21 leeuwen, do 16 olifanten en al de andere ophefmukendo nummers van 't pro gram, bekomen alle avonden overgrooten bijval. Cirk Plège, II. Kruisplaats. Elsene. Vertooning 8 ure, Zondags en Donderdags, vertooning ten 3 en ten 8 ure. MEDEQEEL9NGEN. Aalst. Katholieke Jonge Wacht. De Algemeen© Vergadering zal gehouden worden op Maandag 19 December 1910, om 8 1/2 ure 's avonds, ton lokaio Zwitsersch Bierhuis, bij M. Frans Bomon, Kerkstraat. Dagorde: Kiezing voor acht Bestuurleden. Katholieke Jonge Wachten, allen op post VAN TEN BUREELE DEZER BEURS VAN BRUSSEL 14 DECEMBER. BEURS VAN BRUSSEL. Leen wan Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1® r 2® r 3® r Kongo uitkeerbaar. Kongo (Loten) Annuteiten Gemeentekrediet. 3 3 3 2,5 4 3 3 18G8 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlccht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 1902 2,5 Brussel 19052 Zeehaven2 Charleroi 190* 3 Gent 1S962 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelen 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Vervier a 1873 3 1893 3 92.— 91.90 90.50 91.75 103.75 88.50 104.— 101.75 91.75 102.75 91.50 77.75 76.75 77.— 85.25 53.25 87A5 92.- 91.25 102.7! 92.2! 77.25 Zooals ieder jaar, biedt dc drukkerij van De Volksstem, aan zijne Lezerster gelegenheid van Nieuwjaar, zijne nette VISIETK AARTEN aan, welke als PREMIE, te beginnen van i December aan dc volgende uitzonderlijke prijzen te bekomen zijn. Bij alle onze kaarten is er gratis eene doos bij. 100 kaarten Ivoir en 100 enveloppen Boekdruk 1,50 Geschrev. letter 2,00 Gravuur 3,25 IOO Rouwkaarten Ivoir met IOO rouwenveloppen: Boekdruk 2,75 Geschrev. letter 3,25 Gravuur 4,00 Voor de hestellingen per post geliof er 0,20 centiemen bij te voegen. De bestellingen in de Stad worden kos- tqloos teil huize besteld. *1» *'iv" Plantaardappelen van echten oorsprong zijn van Heden af tc he komen bij J.-13WELLEKENS, Zoons. Burge- meesterplein, (nabij de Houtmarkt), Aalst. Twee schepen zijn reeds deze week aangekomen. Wlen vraagt eene dienstmeid voor alle huis- welk. Gesloten huis. Ouderdom van 20 tot 30 ja ren. Goed loon.Zich te bevragen ten bureele. Een huishouden zonder kinderen vraagt eene bekwame meid, goed kunnende koken. Tegen 25 fr. per maand. Zich wenden ten bureele De Volksstem. Men vraagt eene bovenmeid, goede getuig schriften worden vereischt. Schrijven aan het blad onder de letters J. B. V. Men vraagt goede lacetbewerkers bij Victor Van Rossen-Gliysels, dentelles, Denderhautem. 4 Landbouwers Indien gij u wilt voorzien van plantaardappelen echte llollandsche (Friesche) genaamd (Krugers) cn (Industrie) afkomstig uit de zware kleigron- d.n, wend u in volle vertrouwen tot het huis Placide DE WINTER-MEERT, Zaadhandelaur, Gberardsbergschk Steenweg, 184, Aalst. Gewaarborgde kwaliteit getuige daarvan do uitslagen dit jaar door de landbouwers van Aalst en omliggende bekomeu. Levering van goede keuken-aardappels op staal. ,/V Landbouwers Koopt uwe plantaardappelen, zooals Krijgers en Industriels bij de Geurokderb PYCK, Dam- kaai, 30, Aalst. Deze aardappelen zijn u.'komstig uit Friesland cn hunne opbrengst is verzekerd. De Malt Kneipp met smaak van koffie koet 75 °/0 minder dan koffie, en it gezond, verteerbaar an voedzaam. Ziedaar uwe gezondheid. Verkoop io 'I groo»R Klelet, BRUSSEL

De Volksstem | 1910 | | pagina 3