BUITENLAND. Edele Zelfopoffering. De diefte der 1QO.COO frank NIEUWSBERICHTEN. Een dappere 't Wit Stoopke van Jacques Neefs FRANKRIJK Erge botsing. Een reizigerstrein, komende uit Beauvais, is gisteren morgend in de Noordslatie te Pa rijs, met groot geweld op de buiMs geloo- pen. Vclo reizigers die reeds rechtgestaan waren, werden tegen de wanden of op do kaaien geslingerd en gekwetst. Voorziening verworpen De Kriminoelo Kamer van het Verbre kingshof heeft de voorziening in verbreking, Tan Favier verworpen. Het vliegen in de Koloniën t)e minister van Koloniën heeft een krediet Tan d00,000 fr. gevraagd, oin vliegposten in tc richten in de Koloniën. Dramatische zelfmoord Donderdag morgend, rond 0 ure, is een jonge soldaat der dragonders, to Parijs in de statie van l'Eioile onder een aanstoomenden trein gesprongen. De machinist kon onmoge lijk stoppen en de wanhopige soldaat werd Treesel ij k vermorzeld De spioenen Te Belfort werd gisteren een Duitscher, zekere Fischer-Marx, aangehouden, die er twee achtereenvolgende dagen in gelukt was. inde omstreken van Belfort in de forten le, dringen. Een tempeest te Bordeaux. Over Bordeaux en omstreken woedde gis tere d een hevig tempeest. Allo telegra fische en telefonische betrekkingen met Parijs zijn afgesneden. Op de baan van Poi tiers werden verscheidene telegraafpalen omvergeworpen. De overstroomingen. Ten gevolge der hevige stortregens welke over Chiilons en Epernay gevallen zijn, is de Marno weer gevoelig gestegen. De uitge strekte pleinen van Cumirres, Daraery en Port-a-Binson staan wederom onder vs'ater. Slachtoffers van den plicht. De policieopzichter Trojani, die te Belle- Ti 11e een kwaaddoener achtervolgde, kreeg een revolverkogel in de bórst. Hij moest in bedenkelijken toestand naar het gasthuis ge bracht worden. DU ITSCH LAN O. Botsing tusschen pantserschepen De pantserschepen Schica/en en Elsass zijn in do haai van Kiel ten gevolge van den dich ten mist op elkander gevaren. Beiden be kwamen zware avarij. Keizer Willem geeft ziin ontslag Willem 11 was vroeger ecrokolonel van het 1" regiment Portugeesche ruiterij. Deze titel was hem in 18.38 verleend, bij zijne troonsbestijging. Thans is een almanach van Golha verschenen, waarin deze titel niet meer slaat. Men denkt dus dut de keizer zijn ontslag gegeven hoeft HOLLAND. Een zinnclooze bij prins Hendrik Naeenejaclïl in .den omtrek vuntiot kas teel van Appeldoorn. vond prins Hendrik in zijne kamer een kerel, die kost wat kost hij Koningin Emma dildo zqn. De prinsgemaal bevond weldra.dat hij mot een zinnclooze te doen had. Een onderzoek is geopend. ENGELAND Oproer in een armenhuis. In het armenhuis van Sutton, weigerden do kostgangers hun avondeten. Zij vielen de bedienden met hunne messen aan. Veertig politieagenten, per telefoon ter plaats geroe pen, kregen de telloeren messen en vorken naar het hoofd. De agenten vielen hen dan met hunne stokken aan en konden 8<> muiters aanhouden. Werkstaking geëindigd. Tien duizend mijnwerkers van Aberpare, die in staking waren, hebben besloten het werk lo hernemen, op voorwaarde dat zoo- Teel mogelijk werklieden tc aanvaarden. 28® Vervolg. Des avonds betaalde zij haar logement, en te acht uur verliet zij de herberg, tot groote ver bazing van Milet, die maar niet kon begrijpen dat eon vrouw zoo dwaas kou zijn. om in een winternacht meteen klein kind op reis te gaan.' 't y>'&s zeker eer. groote onvoorzichtigheid, maar eenmaal zich iets voorgenomen hebben de, redeneerde Jeannetto evenmin als haar vi ider. De lucht was donker, dc koude scherp en doordringend. Toen zij te Frémicourt kwam, begon het fijn te sneeuwen. Zij ging op bet kerkhof. Moeder en kind knielden op een graf, daarna op een ander. Zij bleven er ongeveer iien minuten. De sneeuw begon dichter te vallen. liet kind beefde van de koude, zijn tanden klapperden op elkander, maar het hield zich goed. De moeder nam het in haar armen, wik kelde het zooveel mogelijk in de punt van haar wollen doek en ging den weg naar Terroise ©p. Toen zij het dorp doorging, kwam bij haar do gedachte op. er dien nacht te blijven, maar ▼reezende herkend te worden, zotte zij de rei-- Toort. Moede en naar adem hagend, wilde zij het kind laten loopen, maar zijn door de koude verstijfde voeten konden hem niet dragen. Zij nam hem weder in haar armen hij huilde in stilte. Nu begon zij ook te huilen zij zag in hoe onvoorzichtig zij gehandeld had. 't Sueeuwde voortdurend, en de Wee ter- wind, die was komen opzetten, joeg haar de Aardbeving te Glasgow. Woensdag avond, had te Glasgow eene hevige aardbeving plaats. Do huizen en open-' bare gebouwen werden erg geschud. Ei hecrsciilo eene lievige ontroering. SPANJE. Dieven geknipt Te Sallar (eiland Majorka), zijn twee Ke rels aangehouden, die medeplichtig waren aan do dictie, eenige maanden geleden ge pleegd aan boord van den Braziliaanschen Kruiser Benjamin Constant. Een andero me- deplichtigo w erd aangehouden tePalma. Overstrooming en tempeest Te Grenada werd de brug van Los Cam pa- nas door de strooming medcgesleept. Te Sar- ragossa staan al de boulevards onder water. Te Valladolid staat het water twee meters boven het gewoon peil. De stoomer Hussietvan Napels komende, moest te Cadix eene schuilplaats zoeken. Op hel strand van Couil werden verschei dene lijken gevonden. Te Catapona is de postkoets door het ver dwijnen eener brug in de rivier Padran ge stort. De reizigers en de koetsier konden gered worden. De stoomer Cuba Org eg al is vóór La Co- rogne gestrand. De opvarenden konden ge red worden. AFRIKA Oe cholera op Madeira De smetziekte schijnt beperkt te zijn. En kel Fruchal en de omstreken zijn besmet. Te Santa-bruz moest de policie op dé menigte schieten, daar zij de geneeskundige* posten w ilden overrompelen. Een twintigtal aanhou dingen werden gedaan. AMERIKA De mijnramp van Tacona Een telegram uit Uacona meldt dat in de mijnramp aldaar 25 mijnwerkers gedood werden. Bloedige werkstaking te Chicago Eene bloedige botsing heeft plaats gehad fe Chicago tusschen slakende kleermakers en de policie. Een werkstaker werd gedood t-n een andere doodelijk gekwetst. Verscheidene agenten en talrijke werkstakers werden ge wond. ten nadeele der Nationale Bank. Men zal zich herinneren dal tijdens het on derzoek van de diefte der 100.ÜOÜ fr. ten na deele der Nationale Bank, men ook opliet spoor kwam eener valschmuntersbende. Een automobielgeleider, zekere De Geyler, werd ook in de v alschmunterszaak betrok ken en aangehouden. Twee dagen geleden moest De Geyler voor dep onderzoeksrechter verschijnen. Terwijl hij in de wachtzaal met twee gen darmen zijne beurt afwachtte, zegdo 'hij aan do'gendarmen dat hij eene som van 00.000 frank verborgen wist en'dat hij hen er de helft zou van gegeven liehLi n ipdien zij hem wilden laten ontsnappen. De gendarmen maakten proces verhaal van «lie poging tot omkooperij en verwittigden den onderzoeksrechter. Deze ondervroeg gisteren De Geyter, en de man bekende dat de 90.000 fr. van do diefte ten nadeele der Nationale Bank voort kwamen: Hij voegde er bij, dat Van Riet, de aangehouden t removerste, bij hem gekomen was,toen hij de aanhouding van den juw elier vernam, en hem gevraagd had eene blikken doos to maken waarin de schat geborgen werd. Daarna werd hij in eenige zware bla den lood gewikkeld en s'avonds in de vaart geworpen. De Geyler zegde dat hij deze verklaringen deed, om zich te w reken op do personen dio hem zoo lafielijk verraden hebben wegens dc valschmunterij. Hij weigerde echter de plaats aan te dui den. waar het geld verborgen was. natte vlokken in 't gelaat. Elk oogonblik werd haar gezicht meer en meer beneveld, en de ho- vige windvlagen wierpen haar bijna omver. 'Zij kwam slechts weinig vooruiten putte haar laatste krachten uit in den strijd tegen de los gebroken elementen. Do ongelukkige voelde haar kind bibberen zij hoorde het zachte ge kerm van haar lieveling, en dat verscheurde haar hart. Zij staarde voor zich uit, maar be speurde niéts op den verlaten en glibberigen weggeen huis, geen menschelijk wezen, geen enkelo plek, waar zij kon schuilen. Een vreesebjke angst begon haar te folteren. Het kind slaakte een kreet, deze kreet drong als een scherp mes in het hart van de moeder. Zij legde het ijskoude gelaat van den armen kleine tegen liet hare en bedekte liet met hartstochtelijke kussen. Ik wil slapen, stamelde het kiud nauwe lijks hoorbaar. Jeannetto slaakte een akeligen. lang gerek- ten kreet en riep VervloektVervloekt Zij «leed baar omslagdoek af.alsook het zwar te wollen doekje van haar hals en sloeg liet om den hals van het kind daarna wikkelde zij het in haar manteltje, een kleine opening latende, opdat hij kon ademhalen. Maar nu had zy niets meer om, dat haar te gen «le felle koude kon beschermen de sneeuw vi iu haar hals en liep, langzaam smeltend, als ijs over haar rug en haar hijgende borst. De koude beving haar, zy voelde haar leden ver stijven. Een zonderling gegons klonk haar in de ooren, alsof zij in de verte de doodsklok hoorde luiden. Haar gezicht werd beneveld /ij meende grijnzeude spoken voor zich op den weg tc zien dansen. Toen werd zy bang. Ja, zy had vrees voor den dood. Is er iels schooner <l.*m een ouderling te aanschouwen die bij het rijzen der blaren, nog do volle kracht van do jeugd vertoont, door werkzaamheid en moed. Zulk een man is voorzeker lieer Woeste, voor wien dc legenstrevers zelve in stomme verwondering staan. I>e Gazette de Lig". - g'cft nage noeg al zoo deze werkdadig beid weer; wel niet letterlijk maar in gedachten Verleden week heeft M. Woeste gepaireerd met M. Hymans het was niet M. Woeste maar wel M. Hymana die het voorstelde want 'twas ul 9 ure var. den avond en zonder den min sten tw ijfel zou M. Woesle tot het einde toe gebleven zijn, had men hem niet uitdrukkelijk verzocht huiswaarts te gaan. Dien dag echter was hij heel den voormiddag in liet Paleis gew eest in de eerste kamer der burgerlijke rechtbank. Zondag, evenals we reeds schreven, was hij le Namen ten voordeele der scholen gaan spreken, zijn uitverkoren werkterrein. Maandag daarop, het was toen gecne Kamerzitting, heeft hij verscheidene uren gepleit voor eene groote erfeniszaak, 's Na middags was hij naar de vergadering ge weest, die ook uren duurde, naar de pen sioenkwestie der mijnwerkers gaan hooren dit had plaats in de Sociélé d'Economie So ciale, 's avonds heeft hij niets dan raadple gingen te houden en zonder medewerker of zonder stagiaire, doet hrj meer zaken van verbreking clan een zijner ambtsbroeders-van het Hoogerhof. en in de.andere rechtszaken verricht hij daarbij nog een verpletterenden arbeid. M. Woeste, om zijn karakter en zijne werkdadigheid, geniet do erkentelijke toege negenheid zijner vrienden en zijner partij,doch de vijanden zelf huigen met eerbied voor zulken tegenstrever. La Ghromque, liberaal dagblad van Brussel, zijne veelvuldige bezigheden op sommende, voegt er bij ziedaar ten minste eon tegenstrever die waard is van het libera lising, en die ons opdringtom hem te he- kampen eene hardnekkigheid le gebrui ken gelijk aan de zijne. M. Woeste doet niets om de tegenstrevers te vleien nooit kenden ze verwonder aan valler, en tocli dw ingt hij door zijne groot- sche persoonlijkheid hunnen eerbied af. Brussel. Laffe moordpoging. Eene kleermaakster, mej. Deeroupez, wonende Bcrgsclien steenweg, keerde Donderdag mor gend rond 1 1/2 ure vaa een haastig werk te huis. toen zij in do Zinnikslraat aangerand werd door een kerel, die haar wilde verplichten hem te volgen. Toen de kleer maakster tegenstand bond bracht de kerel haarccii geweldigen messteek inden hals toe. D<J laile Schurk nam daarna de vlucht. De Vrouw werd erg gekwetst pn moest oninuldelijk verzorgd 'worden! Diefstallen. Qpgeloonde schurken zijn in do woning gedrongen der eclitgenoo- ten 11... Wiert/straat en hebben er aide meu bels opengebroken. De schurken legden do hand op eene som van IpÖ fr. vijf obligation der stad Luik en talrijke juweelen. Ten naileele eener arme werkvrouw, Elza V.... wonende Pierenslraat, hebben onge kende dieven al de kleedoren en eene som van 40 fr. gestolen. Oneerhjhc bediende. Een genaamde H... be■'■"••■de van M. Gunlher, pianotabn- kant, is ci in n van 8000 fr. tocbe- hoorende aan i patroon, van door getrok ken. Men denkt dal de onheerlijke bediende over de grenzen gevluch^ is. Brand. Donderdag morgend rond 0 1 2 ure is brand ontstaan in een bazar der Vlaanderenstraat. De pompiers van den Vlaamschen Schouwburg konden spoedig het vuur uiidooven. Zij ademde de lucht met lange teugen in en riep toen in wanhoop, zoo hart zg kon - Help help liet duiten van den wind was het eenige antwoord op haar hulpgeschrei. Waggelend deed zij nog een paar schreden toen werd de wolk, die baar gezicht benevelde, dikker, en zij zag niets Wieer. Haar knieën knikten, en met reutelende stem riop zij we der Vervloekt, vervloekt Zg viel dwars over den weg, zonder haar kind los te lateh, dat zij in de verstijfde armen klemde. De schok was hevig, en de kleine werd ver schrikt wakker. Goed beschermd tegen den wind, den sneeuw en de koude, was hij een weinig warm geworden. De schommeling van het gaan niet meer voelewflé, deed hij den doek op zijde en keek rond hij zag zijn moeder be- wegcloos op den snee iw. liggen. Hij slaakte hartroerende kreten maar er was in dat verlaten oord niemand, die hem kon hooren. Doch alsof de elementen huqjvoede hadden gekoeld en thans bevredigd waren, hield het op met sneeuwen, een laatste windvlaag dwar rel do over moeder eu kind, en de storm gipg voorbij om op een andere plaats zijn kracht te doen gevoelen. Twee wagens, door vrdeselijk magere paar den getrokken, kwamen langzaam aansukke len. De slecht beslagen hoeven der paarden zon ken in den sneeuw of gleden uit op de plaatsen waar do wind den sneeuw had weggevaagd. Die twee rijtuigen behoorden aan kunstenma kers, die, van een kermis komende zich naar Gray begaven. In het eerste rijtuig lagen de kunstenmakers, gewikkeld in oude mantels, versleten wollen Hevige brand. Donderdag avond werden al dc pompiers opgeroepen om een hevige brand to bekampen, welke in dc St.- f.aurentslraat uitgeborsten was. 'Eene dame had daar eene pelroollamp omgeworpen en do lamp ontploffende luid heel do kamer in brand gezet. Do pompiers van dienst in de Nationale bank, konden de vlammen uiidoo ven. Do schade is nog al belangrijk. De nachtvlinders. Twee Antwerp- sche handelaars, hadden te Brussel, aan do Beurs, kennis gemaakt met twee nachtvlin ders en gingen met hen avondmalen, in oen hotel nabij-do Noordslalie. Toen zij 's ande rendaags moigends het hotel wilden verla ten, was de eene 500 de andere 1000 fr. ontstolen. Een handelsbediende, maakte gisteren na middag kennis met twee lichtekooien en liet hen eenige glaasjes drinken. Op zeker oogonblik viel hij in slaap en toen hij ontwaakte stelde hij vast. dat zijne brie ventesch, eene som van 800 fr. aan zijn pa troon behoorende, inhoudende, melde vrou wen verdwenen was. Deze dieveggen werden kort daarna aan gehouden, doch het geld was reeds in andere handen overgegeven. Werkongeval. De losser, II. Bcc- kaert, wonende Paleizenslraat, te Laken, werkte in een schip, gemeerd in hot Vergo- tedok, toen een houlenblok eensklaps van het dek op hem viel. De arbeider zakte ineen en verloor het bewustzijn. Men nam l pm op met gebroken voorhoofdsbeen en rechterarm, met erge kneuzingen op het lichaam. Dc on gelukkige werd naar het gasthuis overge bracht. Zijn toestand is bedenkelijk. Werklieden gewond. Ten gevolge van het breken van den kabel eener windas, viel een zware arduin, aan een bouw der Jelscho laan, tusschen werklieden. Constant Yankee, van Slrombeek, werd erg gekneusd on zijn rechterbeen gebroken. Theofiel Van der Straelen, Moranvillestraat, weid opge nomen met gebroken ribben, verpletterden rechtervoet en eene diepe wonde aan liet hoofd. De twee slachtoffers werden naar het gasthuis overgebracht. Wat ge hoeft te weten: De zenuwachtige, zwakke of fijn gevoelige personen kunnen, dank het bijvoegen van de helft Bilterpeeën der Trappisten Viucart, liet gebruik van koffie verdragen. Deze die hem zuiver gebrui ken bevinden er zich nog beter mede. 1500 Laeken. Vreeselijh ongeluk Don derdag avond op het oogenblik dat do brug van het Kanaal geopend werd, sloeg de brug eensklaps geheel open. Een werkman. Leon Lanser. wonende Van Dyekslraat, te Schaar beek, die aan de brug werkte, kon zich niet snel genoeg uit den weg maken eu werd tusschen den hoordstcen en den kant der brug verpletterd. De ongelukkige bleef op de.i slag dood. Elsene. Razernij. Een groote her dershond, geluKkiglijk gemuilband, doorliep Woensdag- namiddag mét liet'sclmlin ift dén muil, de wijk dei Ucideislraal. Het dier sprong op al de voorbijgangers, wierp de kin deren oin en poogde iedereen lo bijlen. Hel was eene algemeeno vluchl. Een agent, door verscheidene burgers vergezeld, achter volgde den hond, die gevangen en opgeslo ten werd om onderzocht lo worden. Erge val. De schildersgast Bernard Theralt, 23 jaar oud, wonende Vertrouwen- straat, te Etterbeek, stond Donderdag op liet venster van het tweede a ei diep van een huis der Golfartstraal, toen hij eensklaps liet even wicht verloor en op liel gaanpad stuikte. liet slachtoffer werd den schedel gekloven en erg inwendig gewond. Zijn toestand is hopeloos. Galmaarden. Familiedrama. Dc echtgonooten Van Mechelen-De Meulemee- s'er, slechts 1 jaar gehuwd, kwamen niet zeer goed overeen. Er hadden nogal dikwijls erge tooneeljes plaats. Eenige dagen geleden verliet de vrouw hare woningen ging haren intrek ne- dekens, stukken goed en lappen van allerlei kleuren, de een op een dunne matras, de ande re op stroo. 't Was een grillig mengsel van oude en jon ge gezichten, eer leelijk dan schoon, van som bere blikken, dooi het lijden of zorgen mis vormde trekken, en van z.orgelooze vroolijk- heid of onverschilligheid kortom, een bedroe vend beeld van kommer en ellende. Ja, waarlijk, armoede eh ellende hadden die als uit de maatschappij gestooten mannen en vrouwen bij elkander gebracht. De oudste van den troep, de pias, was de speelbal van allen die de schoppen van den eene. de scheldwoorden van den andere moest verdragen, en allerlei dwaasheden moest ver- toonen, om het publiek te vermaken. Een ander, een groote vent van ongeveer vijf-en-twintig jaar, was de voornaamste per soon van den troep. Zoo verwaand en fe •/roden met zicli zeiven de jongste er uitzag, zoo bescheiden, schroom vallig en troosteloos scheen de ander. Om zij ne lippen lag een trek van bitterheid, in zijn blik iets droevigs en gelatens. Hoe laag hij ook gezonken mocht zijn, had dc ongelukkige niet alle gevoel van eigenwaarde verloren; er was nog iets van den mensch in hein overge bleven. Je klaagt, pias, zei de jongste, het gesprek beginnende, en ovenwei heb j« bijna alle da gen te eten al. de «ni angst goed is geweest, krijg je even goed als ik je hall' pintje wijn en je kop koffie. Ja, maar ik klaag, omdat ik niet voor dit ellendige beroep ben in de wieg gelegd. Ei ei, vriendje, mevrouw, je moeder, was zeker prinses Neen, maar zg was een eerlijk, brave vrouw. r |i men bij hare ouders, die eveneens in de ge meente wonen. Van Mechelen, gewapend met eene seliup, ging zijne vrouw opzoeken en oischlo dat zij hem volgen zou. Daar zij weigerde, hipt' de boer zijne schuup in do hoogte, terwijl bij bedrijgingen tegen zijne vrouw en hare familie uitte Op dit oogenblik kwam juist zijn schoonbroeder, Paul Demeu- lemeesler, binnen. Deze greep zijn revolver en schoot op Van Mechelen, die in het heen getroffen werd. De wonde is niet erg. Hot parket van Brussel is ter plaats een onderzoek komen doen. COCO LI NE Depot voor Aalst en omlig gende, J. Siinoens-Van der StraetenNiéuw- si raat, 02, Aalst. Haren. Onderzoekliet parket on derzoekt hier eene dieverij, waarvan zicli t\v;ee werklieden der papierfabriek van Haren plichlig gemaakt hebben. Zij zouden eeno groote hoeveelheid behangpapier gestolen en hel aan inwoners van Boorlmeerbeek.Ha ren, Maldegem, enz. verkocht hebben. Do twee dieven hebben bekend. Er zullen minstens honderd vijftig verheid vervolgd worden. Antwerpen. Hevige brand. Donder dag morgend, rond 5 1/2 ure, is een hevig© brand ontstaan in hel magazijn van M. Alois Kerscbol, dag-bladverkooper. Ramstraat. M. Kcrscliol had rond 5 1/1 ure zijne -woonst verlaten, om aan de statie zijne dagbladen te gaan afhalen. Het vuur moet kort daarna uitgeborsten zijn en daar het goed voedsel vond in de dagbladen, boekwerken, postkaart n. enz,., nam liet spoedig eeno groote uitbreiding. Ook toen de pompiers ter plaats snelden, stond heel het gelijkvloers reeds in laaie vlam. De vier kinderen van M. Kerscho', die boven sliepen, moesten langs de vensters gerpd worden. De pompiers moesten een uur werken, om do vlammen uit le dooven. Heel het gelijk vloers is letterlijk uitgebrand. De schade is zeer groot, doch door verzekering gedekt. Zelfmoord. Een herbergier der Plantijnkaai is Donderdag morgend aan het Kiel in de wallen der vesting gesprongen. Ofschoon men spoedig Ier hulp sJnelde, kon men nog enkel zijn lijk ophalen. Het lijk is naar het gasthuis overgebracht. Aanhoudingen. Een rondleurder Jan S.... van Brussel, die met mede plichtigheid van twee andere kerels, ten na deele van een landbouwer van Dclegem eene som van 10 fr. had afgetroggeld, is door de policie aangehouden. In de St Andriesslraat heeft men zekere Karl J.., van Beuthen, aangehouden. Deze verbleef in de stad onder den valschen naam van Adriaan II., en was in bezit van dezes pa pieren. J... werd ter beschikking van den prokureur des konings opgesloten. is liet eenige eclile Vieux Système, Waarschoot.In het gevang ofbijjtct leger De oudste der broeders Dé Loof, verleden week veroordeeld voor den dood slag op Alfons Pieters en welke ingelijfd was bij hel 3e regiment lansiers to Brugge, heeft nu bevel gekregen oumiddelijk zijn re giment le vervoegen. Deinze. Lijk opgetrokken. De ge naamde Richard Goellials, handelsreiziger, die sinds eenige weken verdwenen was, is gisteren namiddag uit de Leie, aan liet sas te Vstene, opgetrokken. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Exaarde. Gevecht tusschen vrouwen. Vrouw L.. wonende op den Dam, was bezig met het voetpad voor hare woning af te vagen. De kinderen barergebuurvrouw, De V..., liepen hunne moeder verwittigen dat vrouw L... hun geslagen had. Hierop kwam vrouw De V... met een stok toegeloopen en bracht.vrouw L... zulken geweldigen slag op het hoofd toe, dat men in allerhaast den geneesheer moest ontbieden. Dr Scliuermans hoeft de wonde toegenaaid. De policie heeft de zaak in handen. Zoo zoo, kameraadGe acht er u dus door vernederd, dat je, als wij de tent ergens hebben opgeslagen, op 't theater uw grappen vertoont, om volk te lokken. Neen, maar het bevalt mij niet, ik zou liever iets anders doen. Ken je iets anders Helaas, neen. Maar ik heb schoolgegaan en kan lezen en schrijven. - Dat kan tegenwoordig iedereen, maar het is niet voldoende, men moet talent hebben. Denk je dat ik niet heb moeten werken,om het zoover te brengen, de eerste acteur te worden bij dezen troep. Talentdat heb ik misschien ook, zei de pias beschroomd. De andere haalde lachend de schouders op. Ja, gij hebt het op school ver gebracht, gaf hg spottend ten antwoord. Ben je soms dokter in de letteren Neen, maar ik kan Latijn lezen. Nu kon de pias op zijn beurt een glimlach niet bedwingen. Maai' laat eens hooren, wat zou je wel wen- schen, vroeg de eerste acteur. Ik wou dat ik op eigen rekening iets kon beginnen. Dan ging je zeker handelen Ik heb geen verstand van den handel. Ik zou een klein rijtuig willen hebben met een paard, een muilezel, of anders maar een ge wonen ezel. Je verlangt nog al niet weinig. En wat zou je daarmee beginnen Dan moet ik nog een dozijn gekleede inarinonetten hebben, die ik sprekend zou op voeren, om van dorp tot dorp te trekken en de kinderen te vermaken. (Wordt vervolgd).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2