VISIETKAARTEN erloretii Laatste Berichten Oflicieele kwoteering Kerkelijk nieuws Rechterlijke Kronijk SPORTNIEUWS Football VERMAKELIJKHEDEN. Tli. Stevens, Weerkundige waarnemingen uyraife waalite hem. Het Meek weldra dat hij val echo sleutels maakte en met dezelve in de gangen der woningen drong. Het parket deed JKjDinsdag morgend aanhouden. Vele kleedingslukken en andere voorwer pen werden in beslag genomen. X... werd opgesloten. Erg ongeluk. De voerman Achiel Go'^sens, wonende Iloegaerdestraat, droe; Dinsdag een baal van 130 kilos naar bov. n in een huis der Zennelaan. Opeens verloor de man het evenwicht en viel ach terover van de trappen. Hij had het rechter been op tweo plaatsen gebroken, verschei ilene ribben ingedrukt en bloedde overvloedig nil eeno diepe wonde aan het hoofd. Het slachtoffer wordt in 't gasthuis ver Eorgd. Zijn toestand is bedenkelijk. Men spreekt veel op dezen oogenblili van de Bit terpeeën der «Trappisten» Vincart. die volgens 't schijnt ei tra-fijnen kollie geeft. 1500 Anderlecht. Brand. Dinsdag namid dag is brand ontstaan in de kelders van M Davelois, handelaar in caoutchouc artikelen Duilscblandstraat, te Anderlecht. Hot vuur verspreidde zicli zeer suel en toen de pom piers ter plaats kwamen, stonden al de benedenplaatsen in laaie vlam. Na eene halve uur werkens waren de pompiers het vuur meester. De scliado is teer aanzienlijk. St Gillis Stoutmoedige diefstal. Een onbekende schurk is tijdens de afwezigheid der echlgenooten Iligaux, bij middel van valsche sleutels in hunne woning gedrongen en hoeft er in den gang drie overjassen en verscheideno andere voorwerpen gestolen. Curegem. Neerhof geplunderd. Dinsdag nacht zijn ongekende dieven in den eigendom gedrongen van M. Roodhooft, rinkstraat, en hebben er heel het neerhof geplunderd. Al de diertjes werden ter plaats geslacht. Waf is Catz 't beste maagbitter. Elsene. Beloonde eerlijkheid.Een politieagent van Elsene vond cenigo dagen geleden op den Elsenesteenweg een hand- teschje, ter waardo van 120 Ir. en cene be langrijke som gelds en andere voorwerpen inhoudende. Hij droeg zijne vondst naar het polilieburecl,waar de verliezer ze kort nadien kwam opeisehon. De eerlijke vinder ontving eeno milde be looning. Behendige dievegge. In een familie hotel der Keyenveldstraat, waar verscheidene studenten in den kost zijn, werden twee ka mei's opengebroken en 'tgeld en de juweelen der kostgangers gestolen. Men heeft vermoe dens op een 18-jarig meisje, dat denzelfden dag in liet huis was aangekomen, doch plot seling verdwenen is. Ukkel. Diefstal. Maandag napht pijn dieven in do.fabi'iqk van M.Garbonn,Mee ge drongen. De schelmen stolen er vier koperen cylinders wegende samen 225 kilos. Zjj heb ben dc cylinders op een wagentje geladen en zijn er méé in do lichting van Ruysbrpcck gereden. Vorst. Wraakneming- Twee oud-ver oordeelden, I).., van Anderlecht en L.., van Vorst, beweerden dat inwoners van den Carré Jacqmain, te Vorst, hen vroeger hadden aan geklaagd wegens eenen diefstal gepleegd in eene fabriek, te Anderlecht. Zij trokken Maandag namiddag met eenige kerels heen om zich te wreken. In de huizen werd alles vernield. Do policie van Vorst, per telefoon verwittigd, snelde toe. Nu ving een hevig gevecht aan lusschen de agenten en de kwaad doeners. Om dezelaatslen op afstand le hou den, losten de agenten revolverschoten. Bij do verschijning van de gendarmerie, nam gansch de bende de vlucht. Verscheidene kwaaddoeners waren gewapend met een pon jaard. De agent Desmet werd in het gevecht gekwetst. Daar de vluchtelingen riepen dat zij zouden weerkeeren, oefenden de agenten ter plaats eeno strenge waakzaamheid uit doch de kerels lieten zich niet meer zien. Antwerpen. Moedige vrouw. Maan dag avond kwam een persoon die zicli voor een llollandschen policieagent wilde doen doorgaan, in de woning van den policiead- junkt Lanooto, Verlatstraat, en wilde er de vrouw,die alleen te huis was, wijs maken dat hare woonst door dieven zou geplunderd wor- don. De vrouw scheen toe te geven en liet den man binnen, doch nauwelijks was de deur gesloten of de kerel wierp zich op haar en bedreigde haar met den dood, indien zij dierf roepen. De vrouw gaf er niet veel om en riep luid keels om hulp, waarop de kerel de vlucht nam. Vrouw Damoote achtervolgde hem, voortdurend om hulp roepend en do kerel kon weldra geval en aangehouden worden. Diefstallen. In den nacht van Maan dag tot Dinsdag hebben ongekende schurken aan hangaar n. 50, eene kas scheermessen, Ier waarde van 1000 fr., gestolen, ten na- dcele der firma Wardoff en Cv". Ten nadeele van M. Joseph Fonteyns, Terlinckstraat, werd een zilveren uurwerk met keten gestolen. In de school der Louizaslraat, werd ten nadeele van M. J. Van Beeck, Van Schorn- bekeslraat, een rijwiel gestolen. 'Iussehen soldaten. Dinsdag avond is in de Seheldeslraat. een verwoed gevecht ontstaan lusschen soldaten van een linieregi ment en kanonniers. Een piket van het 5° linieregimoni' moest lusschenkomen om do vechters uiteen te drijven. Een kanonnier die zich niet ras genoeg uit de voelen maakte werd aangehouden. In de kazerne word vast gesteld dat hij erg aan den 1 nik gekwetst was. Voerman verpletterd. Dc voerman Louis Van Dingerie, ."8 jaar oud. wonende Dahliastraat, reed gisteren namiddag, mot een zwaar geladen wagen langs do Rijn- kaai, toen hij eensklaps van den bok .gleed en onder de wielen viel. Do ongelukkige voerman werd vrccselijk verpletterd en bleef op den slag dood. Hel lijk werd naar het doodenhuis overge bracht. Overredenliet 7-jarig meisje Maria Buelcns, wonende Lange Scholiersstraat, is aan deu hoek der Handels- en Stuyvcnberg- straten, door een rijtuig omvergeworpen en overreden. Het arme kind werd erg over heel het lichaam gekwetst en in bedenkelijk en toestand naar het Stuyvenberggasthuis ge bracht. Erg werhongeluk. Een dokwerker, Louis Dictus, 21 jaar oud, wonende Fal- conrui, werd gisteren, op den stoomer Tour/el, waar hij aan het werk was,do linker hand verpletterd. Hij moest naar het ver- bandhuis der Kipdorpvest overgebracht worden, Merxem. Verdwenen. Do 14 jarige Maria Van Kerckhove, wonende Handels straat, te Merxem, is sinds eenige dagen uit haro woning verdwenen. Gilly. Ontvreemdingen in cene socia listische samenwerkende maatschappij. In de boeken van de socialistische samenwer kende maatschappij La Renovation zijn belangrijke vervalschingen vastgesteld ge worden. Op bevel van het parket is het Dag boek, het boek der aandeelhouders, enz., aan geslagen geworden. Hel hoek der proces-ver balen moest ook aangeslagen worden, doch evenals nog andere belangrijke boeken, is het verdwenen. Het onderzoek wordt voort ezet. Fleurus. Kerkdief geknipt. In de kerk is een kerel op heeterdaad van diefte betrapt. Hij had juist een offerblok openge broken. Bij nader onderzoek bevond men dat er reeds een offerblok geopend was. Men vond in het bezit van den kerel een dolkmes en eene som van 30 fr. Do booswicht weigerde zijne identiteit op te geven. Houdeng Goegnies. De Lange Pennen. Verleden nacht werd do zoon Viskens, toen hij naar huis terugkeerde, in do Scail- montstraat aangerand door eene bende Lange Pennen. De jongeling werd vreeselijk ge kwetst bij middel van kneukelijzers. Bij liet naderen van eenige personen namen do aan randers de vlucht. Waufercée-Baulet. Gevaarlijk speel goed. Een 12 jarig knaapje, Albert Char- lier, speelde met een slaghoedje, toen dit eensklaps ontplofte. Het knaapje werd de hand gedeeltelijk vermorzeld. Hyon-Ciply. Doodelijk ongeluk. Gisteren morgend is een ouije werkman, Maxi miliaan Brenol, wonende te Asquilles, in de werkhuizen Bernard, te Hyon-Ciply, door een wagon omvergeworpen en in twee ge sneden geworden. De dood was oogenblik- kelijk. Laudelles. Zeifinóord. Eeno vrouw, schijnende 20 tot 25 jAaroud, is in de Samber esprongen, nabij de Sluis. Ondanks alle pö gingeïi kon men de ongelukkige niet meer redden en zij zonk weldra in de diepte. Haar lijk kon nog niet opgehaald 'worden. Dinant. Ontploffing. M. Emiel Pon- celet, brievendrager, bracht Dijnsdag een bezoek aan M. Pieter Chenu. Beiden stonden dicht bij eene kachel toen plotseling eene ontploffing plaats had en de kachel aan stuk ken vloog. Beide personen werden erg aan het aangezicht gekwetst. Men denkt dat eene dynamietkardoes in de kolen was gemengeld. Fleron. TreinbotsingDinsdag mor gend rond 7 1/2 ure, was eene lokomotief io de statie aan het manoeuvreeren toen een koopwarentrein van Verviers kwam aange beden. Doorliet verkeerd werken der wissel naald kwamen de twee lokomotieven in hot sing. Door den geweldigen schok sprong d. machien uit de riggels evenals verscheidene wagons. Do twee machinisten en de stokers werden licht gekwetst. De stoffelijke schade is aan zienlijk. Boncelles. In kokend water gevallen. De kleine Bertha Malaise, die Zondag in een ketel met kokend water gevallen was en vreeselijke brandwonden hekomen had, is gisteren aan de gevolgen gestorven, na de hevigste pijnen geleden te hebben. Chatelineau.MoordpogingIn de her berg van Jozef Dubois, steenweg van Gilly, ontstond voor eene nietigheid twist onder de verbruikers. Dubois nam eenen revolver en schoot verscheidene malen op zijne klienfrm. Twee jongelingen van 17 jaar, Desidecr Goffin en Viktoor Daiieu, werden erg ge kwetst. De kogels zijn tot hiertoe r.og niet uitgehaald. Dubois aangehouden beweerde dat de jon gelingen andere personen gekwetst hadden. De plichtige werd in het gevang opgesloten. Grace-Berteur. Doodelijk ongeluk. Jan Deville, 34 jaar, mijnwerker, werkzaam in eene gaanderij der koolmijn van Bonnier, deed Dinsdag morgend een misstap en vV in eenen put van meer dan honderd meters diep. Toen men den ongelukkigen ter hulp kwam had hij opgehouden te leven. Het slachtoffer was den schedel gekloven. Mariakerke. Nog de vergiftiging. Ziehier wat de overledene gezegd had den Zaterdag wanneer hij dacht het urgeermid- del in le nemen. Hij was bij zijne nicht ge gaan en in een der lokalen, welke zij over genomen had, was er een wit porder, dat de nicht in een zak had gedaan. Telkenmale er iemand Engelsch zout vroeg, bestelde zij uit het papier. Oscar Dobbelaero had ook van dit poeder gevraagd. Nu Zaterdag morgend, om 6 ure 30, dronk hij do purgafm uit. Bijna oogenblikkelijk werd hij onwel. Hg liep naar het gemak, tot zijne vrouw roepend 'k Geloof dat ik ver giftigd ben En een tijdje later was hij een lijk Per telefoon en telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» De kiesomkooperij in Amerika. Acht en zestig kiezers van liet graafschap Ordams, in Ohir, worden thans voor de rechtbank gedaagd, om zich le hebben laten orakoopen tijdens de laatste kiezingen. Tweo duizend anderen zullen wegens dezelfde fei len terecht staan. Eene barreelwachtster aangehouden Ten gevolge van hel onderzoek, door den rechter van Ghateaudun, nopens de vreese lijke ramp gedaan, is de barreelwachtster van Beauvois aangehouden. Deze, M. Barbot, is eene weduwe met vijf kinderen, waarvan liet jotigste pas drie we ken oud is. Haar man is een viertal maanden geleden bij een spoorwegongeluk omgeko men. M. Barbot is met haar jongste kind opgesloten. Een tweegevecht met de bajonnet Te Toulon zijn twee soldaten der koloniale infanterie met de bajonnet in tweegevecht gegaan. Een der soldaten werd door een ergen hajonnetsteek getroffen. Voorbijgangers namen.liet slachtoffer op. terwijl do andere de vlucht nam. De gekwet ste weigerde de naam van zijnen tegenstrever te noemen. Schip In nood De stoomer Saint Andrèvan Le Havre, zich op twee mijlen afstand van eiland Betz bevindende, heeft noodsignalen opgestoken, daar hij zich onmogelijk vooruit kan bewe gen. Drie reddingssloepen en twee visschers- booten zijn den stoomer ter hulp gevaren. Bij de Amerikaansche douanen. Bij eene huiszoeking gedaan bij de weduwe van den suikerkoning Havemeyer, hebben de douaniers een stradivarius aangeslagen ter waarde van 200,000 frank. Zij beweren dat deze kostbare viool, in Amerika gesmokkeld werd, zonder de rech ten te betalen. De onlusten in Marokko De onlusten in de streek der Doukhala du ren voort. Do kaïd Ben Chaffat van den stam der Aounat, is drie dagen door de oproerlin gen in zijne woonplaats belegerd geworden. Uit Casa Blanca wordt geseind, dat hij er in gelukte to vluchten, na een verwoede strijd met de muiters Zes mannen van don stam der Aounat werden gedood. Een volksvertegenwoordiger veroordeeld M. Legitimus, een neger, volksvertegen woordiger voor het eiland Guadeloupe, is tot twee jaar gevang veroordeeld, wegens kies bedrog. De staf werd bij verstek uilgespro ken. De prokureur-generaal was van oordeel dat er verjaring bestond, doch de rechtbank weigerde zulks te aanvaarden. Uit het ingesteld onderzoek bleek, dat liet papiertje, waaruit de man zicli 's morgends het purgeermiddel had klaar gemaakt, chlo- ruur van barium bevatte, een hevig en zeer snelwerkend vergift. De lijkschouwing werd bevolen en een on derzoek werd ingesteld, om de herkomst le weten van de chloruur de barium. Het parket van Gent slapte gisteren na middag te Mariakcrko af.. Ten huize van den zoo jammerlijk gestorvenen Dobbelaero werd de lijkschouwing gedaan, en de ingewanden voor verder onderzoek naar Gent niedegenc men. Er werd na nazicht inderdaad vergifti gingdoor chloruur van barium vastgesteld. De lijkplechtigheden van het slachtoffer hadden Dinsdag.morgend, onder een grootn toeloop van volk plaats. Het parket heeft de vaste overtuiging dat hier alle gedacht aan kwaadwilligheid dient uitgesloten te worden. Men slaat hier voor een jammerlijke misgüeej) én een ongeluk. Audenaarde. Erge zaak.Eene vrouw is mei haar lljarur dpchtc^hp in het polilie- bureel komen klagen, dat zij door haar echt genoot, die dronken was. mishandeld werd on dat hij zijn jongste dochterken erg zou mishandeld hébben. Do kerel werd aangehouden en door M. Poll., onderzoeksrechter ondervraagd waarna hij in de gevangenis opgesloten werd. De betichte is 54 jaar oud, daglooner. en heeft reeds twee veroordeelingen onder gaan voor erge feiten. Gent. Werhongeluk. Do genaamde Hubert Schauvlieghe, wonende Kaarderij- straat, was Maandag avond in een werkhuis der Coupure, werkzaam aan het lossen van ijzeren ramen. Zijn voet werd lusschen tweo stukken ijzer gevat en vermorzeld. Hij ont ving ter plaats de noodige zorgen. In de Gentsche haven. Sedert eenige dagen komen er te Gent, zooveel stoornboo ten met vlas aan, dat de loodsen reeds vol liggen en sommige booten moeten soms wach ten om hare lading te kunnen lossen de stad deed nochtans reeds een soort plankenvloer aanleggen tusschen de liangaars, waar de koopwaar dan met zeilen gedekt wordt, zoo als te Antwerpen en in andere havens gedaan wordt, maar de bestemmelingen der lading willen er geen gebruik van maken. Hamme. Nieuwe diefstal. De knecht der heeren Bogaert, kwam gisteren avond met zijnen wagen van St-Nikolaas huis waarts. Op den wagen stond een koffertje met geld dat hij op de baan ontvangen had. On derweg werd het koffertje gestolen. W* St.lVlartinusKerli Aalst. Zondag indell urenmis, Fransch'sermoen. Maandag aanstaande, 2 Januari, maan- delijksche Vergadering voor de Christene Huismoeders der Heilige Familie. Vriendelijk verzoek de lidkaart mede te brengen. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. I.RGE ZAAK V. S. van Belcele, krijgt 3 maand gevang voor zedenfeiten. DIEFTE Jules Docquez, dienstknecht, van Bléant, wordt verdacht, tea nad.?elo van graaf de Bergheyck, hij wien hij inwoonde, verschil- lige voorwerpen gestolen te hebben.Hij krijgt 1 maand gevang. De rechtbank beveelt de teruggave der ge stolen goederen. BRANDSTICHTING Op 12 Juli laatstleden, ontstond er brand hij Julien Thienpont, hakker, te Zele-Velde- ken. Dank aan de spoedige hulp der geburen kon men het vuur beperken. Het parket bevool een onderzoek en de gendarmen van Zele stelden vast, dat er op den zolder bakken en andere voorwerpen met petrool begoten waren. Thienpont en zijne vrouw versohenen lieden voor de rechtbank. Do man krijgt 1 jaar ge vang. Zijne vrouw komt vrij. AANHOUDINGSMANDAAT BEKRACH TIGD. De Kamer van inbeschuldigingslelling van Dendermonde heeft het aanhoudingsmandaat bekrachtigd, togen Van de Maele Lodewijk, van Aalst, beticht van moordpoging op zijne vrouw le Hofstade tegen De Bleeser Be- noit, beticht van moordpoging op den jacht wachter Wauters te Buggenhout tegen Spanhove Kamiel, wonende, le Aalst belicht van zeer erge feiten. Gent. Zondag aanstaande heeft op het pïéin der A. A. G. een belangrijke match plaats lus schen de eerste ploegen van de A. A. G. en de C. S. van Kortrijk. Dit belooft iets puiks. BRUSSEL. Hedendaagsch museum. Tentoonstel ling van waterverfschilderingen, open van 10 tot 4 ure. Cirk Schumann, Onderwijsstraat. Ver toon 8 ure, Zondag en Donderdag ook ten 3 ure. Cirk Sarassani, Jamarlaan. Vertooning ten 8 ure. Dagvertooning ten 3 ure, 's Zon dags en Donderdags. MEDEDEELINGEN. Brussel. Do Vlamingen die inlichtin gen wenschen te hekomen aangaande liet in vullen van hunne gezinkaart voor de volks optelling, kunnen zich wenden tot het Vlaamsch Huis, Groote Markt, 10. te Brus sel; waar van heden af tot 5 Januari, alle dagen, van 4 lot 10 ure 's avonds, bevoegde taalbroeders hen met raad en daad zullen bijslaan. Etterbeek. Donderdag 20 dezer, ten 8 ure 's avonds, groote openbare tegenspre- kelijko meeting, inhet lokaal De Valk Tervuerensche steenweg, 3 (dicht bij de Jourdaanplaats). De Volksoptelling wordt er besproken. Aalst. Bij de Van Nuffelszoncn. Maandag avond, rond 7 12 ure, vergader den de Van Nuffelszonen in hun gewoon lo kaal, bij M. Camiel Van Nuffel, Statieplein, aan een lekker avondmaal, aangeboden door een der eereleden. Dc lekkere spijzen lieten zich goed sma ken. Bij het nagerecht sleldo de voorzitter, M. Edmond Bulte, een heildronk in aan Ko ning Albert en onze welbeminde Koningin. Daarna nam de sekre'aris, M. Jan De Smet, hel woord on deed in een& welgepaste rede voering den toestand, don groei en den bloei der maatschappij kennen. Menig liedje werd nog gezongen en het feest liep in de beste vreugde af. Van een zoon. MARKTPRIJZEN Aalst DecHop. Markt vast; prijzen onveranderd, "?0 fr. Brussel, .'7 dec.Varken.-markt te koop 315, prijs de kilo op voet 1,05 a 1,20. Anderlecht, 27 der. Verken, markt, te koop 3094, prijs per lulo op voet 0,98 a 1,14. Sotfegem 27 «lc<\Tarwe20,00. inasteluin 17,00. rogge 14,50. haver 18,50. boonen 21. aardappcldn 9,50, konijnen 3 a 5 00 kiekens 3 a 6; boter 3,10, eieren 4,25. viggens 20 a 50. Asache, '21 dcc. Tarwe 18,50 a 19,00 rogge 14,00 a 1-I.50-; haver 10,00 a 17.00aardap pelen 9.a 10,— boter 3.a 3,20; eieren 3 0a 3,25 kiekens 3,00 a 4,00 konijnen 2,00 a 3,00; hesp 1,80; viggens30 a 40; hop 60 a 65. Nincuc, 27 dcc. Tarwe 19 a 20; rogge 15 a 16; haver 17 a IS gerst 00 a 00; koolzaad OÜ a 00 hnonen 00; aardappels 9,50 a 10,50 boter 3,10 a 3,25 eieren 4,23 a 4 R0 viggens 55 a65. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon GSA Aankoop cn verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kosteloozo uitbetaling van coupons on nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 27 DECEMBER. BEURS VAN BRUSSEL. Leen wan Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1* r 3 2® r 3 3* r 3 Kongo uitkeerbaar. Kongo (Loten) Annuteitcn Gemeentekrediet. 3 3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1S962 Elsene 18803 1908 3,5 Laken 19023 Luik I8603 1897 2 1905 2 Mechelen 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (10.0 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 92.— 92.— 70.*50 98.75 86 28 91.25 91.75 163.50 SO! 2 5 104.50 101.50 91.50 103.— 91.50 77.— 77. 8S.— 98.05 130!— 76.75 85.— 86.50 71.50 102.50 91.75 77.75 130.2b 86.50 28 December, 15 ure Baronieter 769 Wind: noord. Thermometer 6°8 Vooruitz.schoon weer. f. st* hUt »!r. 4. Zooals ieder jaar, biedt de drukkerij van De Volksstem, aan zijne Lezerster gelegenheid van Nieuwjaar, zijne nette VISIETKAARTEN aanwelke als PREMIE, te beginnen van 1 December aan de volgende uitzonderlijke prijzen te bekomen zijn. Bij alle onze kaarten Is er gratis eene doos bij. 100 kaarten Ivoir en 100 enveloppen Boekdruk 1,50 Geschrev. letter 2,00 Gravuur 3,25 100 Rouwkaarten Ivoir met 100 rouwenveloppen: Boekdruk 2,75 Geschrev. letter 3,25 Gravuur 4,00 Voor de bestellingen per post gelief er 0,20 centiemen bij te voegen. De bestellingen in de Stad worden kos teloos ten huizo besteld. 'i- Vjy - het Ware geluk zonder de gezondheid Let op uw voedsel en bijzondcrop uwen drank. De MALT KNEIPP, niet smaak Van koffie, is de gezondheidsdrank bij uitmuntendheid. Zio daar v we pexondhatd g.Virkaop in I mil: B. HEIST, Srmiil I

De Volksstem | 1910 | | pagina 3