BUITENLAND. Edele MpMif. NIEUWSBERICHTEN. Een veroordeelde door gendarmen gefleed VOOR DURAND Maandag morgcud werd Leuven dooreen freeselijk drama in opschudding gebracht. Een gevaarlijke kerel. Louis De Meyer, 42 jaai' oud, van Hambusch-Thildonck, dio reeds lot 13 jaar gevang veroordeeld was geweest voor allerhande misdaden, had een doodelijken haat gezworen aan de gendar men. Op de kermis van Werchter,had De Meyer den gendarm Lambrecht van Tremeloo, ge smaad, beleedigd en bedreigd en moest nu gisteren daarvoor tor rechtbank van Leaven verschijnen. Hij bezocht eerst eenigc herbergen en kocht een revolver en kardoezen en hij begaf zich vervolgens naar het gerechtshof. Daar zegde hij aan vefschcidene personen, dat indien gij meer dan zes maand kreeg, hij de rechters zou vermoorden. Toen hij vernam, dat zijne zaak reeds op- geroepon was en hij 8 maanden had gekre gen, ging hij zijn revolver laden. Hij had daarmede gedaan, toen de gendarm Lambrechls met het aanhoudingsmandaat uit de gehoorzaal trad. Onmiddelijk mikte hij op den gendarm, terwijl hij achteruit ging naar de poort van Let gerechtshof toe. Andere gendarmen voegden zich bij Lam prechts en op straal bevond Lambrechts ziel» tegenover een politieagent en vier gendar men, allen met den revolver in de vuist. De bevelhebber der gendarmen van Thie- ncn, Lepez, sprong dan eensklaps op De Meyer cn trachtte hem te ontwapenen, doch zulks ging niet. De Mover rukte zich los en liep de Leopold Van der Kelenstraat in. Daar loste hij een schot in de richting der gendar men. Bevelhebber Lepez sprong wederom naar De Mover en ziende dat deze andermaal ging vuren, schoot hij ook zijn revolver af. op hetzelfde oogcnblik schoot De Meyer. Een voorbijganger, M. Bervaes, wierp De Moycr omver, en alsdan konden de gen darmen hem ontwapenen. Toen zag men dat Do Meyer getroffen was en eenige ooggiblikken later gaf hij den geest. ILj was-in do linkerzijde, een weinig on der het hart get rollen geworden. Genees kundige en godsdienstig© hulp konden niet meer baten. Het lijk werd in een naburig huis gebracht, en na door het parket gezien lo zijn geweest naar liet doodenhuis overgebracht. De hccrcn Bervaes en Lepez werden om hun moedig gedrag warm geluk gewenscht door den prokumir des Konings. Toen bevelhebber Lepez zijne verklaring deed aan het parket, werd vastgesteld dat zijn mantel door een kogel doorboord was. Ook den luv k. papieren en sigarenkoker waren doorboord. Do kogel was blijven steken op de ceinturen. Hot vrceselijk drama werd gisteren te Leuven druk besproken. FRANKRIJK Spoorwegongeluk. In de statie van Lvon-Péroches, is eeno versparende lok'«motief op een koopwaren- trein gebotst. Verscheidene wagons werden omvergeworpen. Het spoorwegverkeer was langen tijd onderbroken. De stocmer - Norma. Tusschen Cherchell en Algiers heeft men oen wrak gevonden, dat schijnt voort te ko men van den stoonier Noiima. Men denkt dat deze stoomer met man en muis vergaan is. 43" Vervolg. Dio verandering had een gewichtige oorzaak. Richard had de herinnering uit zijn kinds heid geraadpleegd en zijn geheugen onder vraagd hij bad zijne moeder teruggezien in een stormachtigon, koudon nacht, als leven loos op den sneeuw uitgestrekt liggen. Dat sombere visioen vervolgde hem overal. Altijd schemerde dat tooneelliem voor den geesthij hoorde het huilen van den wind en voeldo de scherpe koude van dien verschrik te! ijken nacht op zijn gelaat. Dio vrouw, zijne moeder was waarschijnlijk dood. Maar zij had een naam, zij had bloedver wanten gehad. Voor dat hij er aan kon des- ken een beroep te kiezen, wilde hij dien naam, die bloedverwanten kennen. Op zekeren morgen, na een slapeloos door- gebrachten nacht, gedurende welke hij heete tranen had gestort, sprak hij tot Pias Een onweerstaanbaar verlangen om te reizen laat mij geen rustik wildo u verzoe ken, mij toe te staan op reis to gaan. Watriep do goede Pias, smartelijk ge troffen, wilt gij mij verlaten i Niet voor altijd maar ik kan het hier »iet uithouden ik moet van hier. Ik begrijp het, sprak hij bedroefd, gij verveelt u bij mij. Het is waar, ik ben thuis niet vroolijk, ik weetu niets te zeggen om u to vermaken, ik hiatal mijne opgeruimdheid cn geestigheid bij mijn ma donnetten, ''•raar het is myne schuld niet. dat ik alleen kinderen kan doen lachen... Iui dan, ik <V> ook 'n vreemd en armoedig leioop. ikdoe u misschien schande aau. Laffe aanslag. Een tooneelspeler, M. Itegnara, van den Rooden Molen te Parijs, kreeg gisteren avond in een restaurant twist met oen dron ken persoon. Deze trok een revolver en loste een schot op M. Rognard. Dn ongelukkige werd in den buik getroffen en in hopeloozen toestand naar zijne woning overgebracht. Eene bom ontploft Maandag morgend. rond 4 ure is eeno bom ontploft vóór een huis gelegen naast het poli- ciebureel van Arles. Niemand werd gekwetst doch de stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. Men denkt dat een aanslag gericht was tegen het policiebureel. Misdadiger gestraft Een slotmakersgast, Robert genaamd, was te Janze-nabij-Rennes, uit eene herberg ge zet geworden. Woedend liep hij naar huis. vervaardigde eene bom en ging er 's nachts mede op weg, om ze voor de duur der her berg te gaan neerleggen. Onderwege ontplofte de bom echter, en Robert werd zoo erg gekwetst dat hij dood ter plaats bleef. Een Russisch matroos door schildwachten gedood Een soldaat op wacht aan het kardoezen- magazijn van het arsenaal van Toulon, zag verleden nacht twee mannen in zijne richting naderen. Toen deze op de gebruikelijke ma- ningen niet antwoordden, schoot de schild wacht zijn geweer af. Een andere soldaat kwam ook toegeloopen en schoot ook naar de tweemannen. Het waren twee mariniers van den kruiser Slava Een hunner werd gedood en de andere gekwetst Durand en Dreyfus. Do goedemannenraad van Parijs neext aan president Fallières gevraagd, Durand te be handelen zooals het eenige jaren geleden met Dreyfus gebeurde en hem in vriiheid te stellen. Wanhopige moeder. Zonder middelen van bestaan zijnde, heett eene jonge moei'er. Maria Girard van Parijs zich met haar driejarig dochtertje willen laten verstikken. Toen men hen vond had de jonge vrouw opgehouden te leven. Het kindje leefde nog en is thans buiten gevaar. ENGELAND Misdaad Een Pransche jood, Leon Beron genaamd, 50 jaar oud, werd gisteren te Clapham-bij- Londen. doodgevonden. De ongelukkige was het hoofd met hamerslagen verbrijzeld ge worden. Diefstal is do drijfveer dor misdaad geweest. M. Chamberlain is ziek. Uit Londen wordt gemeld, dat M. Joe Chamberlain erg ziek is en zijne kamer niel meer mag verlaten. OOSTENRIJK. Beenhouwers in staking De Leenhouwers van Trieste hebben hun ne winkels gesloten, om ver/et aan to teeke nen tegen de schaarschle van het vleesch. RUSLAND Staking der letterzetters Al do letterzetters, in dienst bij de ver- ecnigde drukkersbazen, hebben gisteren het werk gestaakt. Alle groote dagbladen kon den nochtans verschijnen. SPANJE. Moorddadige ontploffing. Te Sl Sebastiaan heeft gisteren eene ont ploffing plaats gehad, in de werkhuizen der trams. Een werkman werd gedood en verschei dene andoren gekwetst. Valsche bankbriefjes De policio van Saragossa heeft den neef van een gewezen minister aangehouden, we gens liet uitgeven van valsche bankbriefjes van 50 pesetas. Men hecht groot belang aan deze zaak. O, denk dat nietriep de jongeling innig bewogen en zijue armen om den hals van den grijsaard slaande. Zou ik mij schamen voor u en uw beroep, dat u de middelen heeft ver schaft mij eene goede opvoeding te doen geven, en waaraan ik dus zooveel to danken heb Als dat waar was, zou ik niet alleen ondank baar, maar in mijn eigen oogen verachtelijk zijn. En toch wilt ge.op reis gaan Dat is zoo Waarom l Zeg mij dan ten minste waarom. Wilt gij ver gaan Ik weet het nietik hoop het van u te liooren. Noem my do plaats waar go mij ge vonden hebt Pias slaakte een kreet van verwondering en deinsde achteruit. Wie heeft u dat verteld vroeg hij. Niemand ik heb hot mij herinnerd, ant woordde Richard. De grijsaard was hevig ontsteld. En ik meen de nog al goed te doen, door u niets te zeggen, hernam hij. O, nu begrijp ik alles, dat is de oorzaak van uw verdriet. Mijn oude vriend, mijn vader, gij hebt mij ergens op den weg gevonden, is het zoo niot Ja! Ik was niet alleen. Eene vrouw lag bij mij in den sneeuw. Hoe, herinnert ge u dat nog Het was myne moeder. Te vergeefs tracht ik mij de gelaatstrekken te herinneren, maar ik zie liaar altijd bewusteloos en verstijfd voor mij. Zeg mij do waarheid, is zij dood Richard, ik zou het u iiiot met zekerheid kunnen zeggen. PORTUGAL.* Onlusten. Engcïsehen te Lissabon cn te Oporto wonende, hebben aan hunne* familie bericht gezonden J..t de toestand zeer hachelijk is. Al dc Engelsche onderdanen hebben de Engel- scho vlag geheschen. Koningin Maria-Pia j)o minister van iinanoióü zal aan ivonir.gin Maria Pia een maandgeld van iOUOOfr. toe kennen, in afwachting dal de Nationale Ver gadering harentwege eene beslissing geno men heeft. GRIEKENLAND Aardbevingen. In dc omstreken van Lcchena lieeu eene aardbeving groote schade aangericht. Bij na allo huizen zijn onbewoonbaar. De in woners van Lechena zijn naar Satrus en Pirgos gevlucht. Nu en dan voelt men nog lichte aardschokken. ITALIË Zinneloos geworden. Gravin Tarnowska, die eenige maanden geleden wegens moord veroordeeld werd tot verscheideno jaren opsluiting, is zinneloos geworden. Zij zal eerstdaags naar een zinneloozen ge slicht overgebracht worden. Hare vrienden hebben ook eene beweging op touw gezet om hare genade te verkrijgen. Geheimzinnige misdaad. De bestuurder der mijnen van Favara, M. Pasquale Vita, 46 jaar oud, is gisteren door gemaskerde kerels aangevallen en met ge weerschoten gedood geworden. Het slachtoffer, dal lot do Maffia behoorde, had verraad gepleegd en was uit dien hoofde ter dood veroordeeld. AZIË Aardbeving, In het Noorden van Afghanistan had giste ren eeno aardbeving plaats. Do schade is zeer aanzienlijk. Tot hiertoe werd van geen© slachtoffers gesproken. AMERIKA Nog een vlieger gedood. Git Los Angelos wordt gemeld dat de vlie ger Hoxsey, die hel record van 't hcog vlie gen behield, aldaar van verscheidene hon derden meters hoog gevallen, en op don slag- gedood werd. Iïoxsey, even als Moissant, poogde de Michelinschaal van den afstand vyor 1910 te verdienen. Moissant had tot dat einde een monoplan ontleend, terwijl het per Inplan is dat Hoxsey den palm poogde tc verwerven. Tweemaal kantelde liet tuig om, en de ongelukkige vlieger werd onder het gewicht van zijn motor begraven. Zooals wij vroeger al voorspeld hadden, beginnen do verontwaardigde gefabrikeerde kreten langs om meer op te gaan in de socia listische bladen. M. Fallières zou, naar hot schijnt, do terdoodveroordeeling veranderd hebben in zeven jaren opsluiting. Nu dat de opperste wereldsclie straf dus vernietigd is, zouden de verdedigers van Durand wal meer kalmte mogen bezitten. Juist het tegenover gestelde is waar. Fallières heeft ze een arm gegeven, nu willen ze kost wat kost, geheel het lichaam. Gc ziet van hier in welken toe stand de rechters van Rouaan zouden zijn, moesten zij Durand nu geheel straffeloos zien, zij dio hem Ier dood hadden veroor deeld. In ieder geval houden wij ons gezegde staan. Durand is de eerste en de hoofdschul dige van de marteldood van den armen Dongé zulke ongehoorde misdaad moet toch voorbeeldig gestraft worden. Zooniet, dan is de orde en do vrede volkomen onmogelijk. De socialisten zoeken ook alles uit, om hot vonnis door de openbare meening te doen veroordeelen. Zoo schrijft thans eeh hunner Hot gelaat van den jongeling verhelderde. Luister naar mij, alvorens u te verblijden, sprak Pias. Op dat punt zekerheid willende hebben, ben ik, toen drie jaar verloopen wa ren, naar Gray gegaan. Ik lieb u namelijk op don weg van Gray naar Vesoul gevonden, ter wijl gij wanhopige kreten slaaktet. Ik behoor de toen tot een troep kunstenmakers. Uwe moeder ademde nog, maar lag te zieltogen. Wij plaatsten haar in een der rijtuigen, waar de vrouwen haar de teederste zorg bewezen en aiies beproefden om haar in het leven terug te roepen. Toen wij te Gray waren aangekomen, werd zij naar het hospitaal gebracht. Na haar onder zocht te hebben, verklaarde de dokter, dat er geen hoop was haar te redden. Gij zoudt dus weldra wees zijn, en daar uwe moeder geen enkel papier bij zicli had,, en wy niet wisten van waar zij gekomen was, was er geen mo gelijkheid u aan uw bloedverwanten terug te zenden. Mijn patroon zou gaarne een kunsten maker van u gemaakt hebben, maar ik had reeds genegenheid voor u opgevat, en was doof aan dat oor. Ik zwoer bij my zei ven, dat ik u niet verlaten, en u mijn geheel leven toy- ten zou. Ik geloof, dien eed gehouden to heb ben. Om u aan het ongelukkig lot tc onttrek ken, datu te wachten stond, vertrok ik metu met stillen trom De taak, die ik daarbij op mÜ nam, was my echter zeer gemakkelijk gemaakt. In een loeren tasch, die uwe moeder aan den arm droeg, cn die ik haar heb afgenomen, zonder dat een mijner kameraden liet had bespeurd, had ik twaalf rollen goud gevonden, elke rol van duizend frank. Tienduizend frank plaatste ik bij een nota ris. Van de andere tweeduizend frank besteed de ik vierhonderd voor een kompleet uitzet, bladen dat Durand maar voroordeeld werd met 7 stemmen tegen 5 on de verzwarende omstandigheden aangenomen door 6 tegen 6. Van den anderen kant maakt men veel gewag van den brief van vivmto Dongó, die zolf proles! -orde tegen de veroordeeling van Durand. We vragen óns af, waar gaat eene eenvoudige arbeidersvrouw het zoeken brie ven naar de Fransche 1 daden te sturen. Is dat geen ellendig komediespel Heeft men die vrouw niet grof betaald heeft men zogeen gouden beloften gedaan, zoo ze zulks wilden doon 'l Heeft men haar niet gedwon gen op behendige en listige wijze, een brief door anderen geschreven te onderteekenen Daarbij, wat we niet weten, dat is. welke eene vrouw is vrouw Dongé? Want zoo verre van hier. kan men moeilijk de zaak van dichtbij beschouwen. Ware hot ons gegeven, wo zouden daarover wel eens persoonlijke inlichtingen willen nemen. Geheel waar schijnlijk kwamen er dan aardige dingen te voorschijn. Heel wonderlijk is hot dus wel Dongé omdat hij aan 't work bleef, werd door de socialisten ter dood veroordeeld, do vrouw van Dongé wordt thans in allo socialistische bladen tot in de wolken verheven zij is eene voorbeeldige vrouw, bewust van hare klasse: zij is eene groote heldin. Kunnen de socialis ten niet goed hunnen rol spelen Brussel. Paard op hol. Maandag namiddag ging een jong sterk paard, aan do Leuvenscho. plaats op hol. Het woestedier vloog in dolle vaart langs de Treurenbergslraat en erge ongelukken waren to vreezen, toen M. Emid Prévinaire moedig- het dier naar het hoofd sprong en er in ge lukte het te bedaren. Van den tram gevallen. Een han delsbediende M. Mertens wonende Middel lijnstraat, to St. Joost ten Noode, bevond zich gisteren avond op een tramrijluig dat langs do Kruidtuinstraat reed, toen hij eens klaps het evenwicht verloor en op de straat- steenen rolde. M. Mertens werd erg- ge kwetst en moest naar het gasthuis overge bracht worden. Vrouw levend verbrand. Maandag avond was Mev. Stadner, 48 jaar oud, wo nende to St-Jans-Molenbeek, bij vrienden, wonende Beursstraat 2, bezig een kindje's haar te kammen, toeneen geestlampje viel, waardoor de kleederen van Mev. Stadner in brand schoten. Weldra was zij doorvlammen omringd. Toen andere bewoners van het huis op hare hulpkreten toesnelden,, en er konden in gelukken de vlammen uit te doo- ven, was Mad. Stadner reeds zoo erg ver brand dat zij in hopeloozen toestand naar het gasthuis moest overgebracht worden. Twee andere personen die de vlammen hadden helpen uitdooven,werden ook erg ver brand. Aangeslagen. Een veertiental dagen geleden werd ten nadeel© van een Ant- werpschen rentenier,M. Samuel, een belang rijke dief te gepleegd. Uit het onderzoek bleek dat de dieven twee Russen waren, Calahrinski en Newiskigenaamd, en dat zij naar Brussel gekomen waren. Daar werd het onderzoek voortgezet en gisteren vond men bij den oudkleerkooper i v Kaatsbalplaats, voor 2500 fr. zilverwerk dat geheol onkenbaar gemaakt was. De dieven schijnen naar Frankrijk gevlucht te zijn. Gevaarlijke slaapplaats. Zekere Van H... was gisteren naar Brussel gekomen om er zijno familie te bezoeken. Daar hij den laalsten trein gemist had, zette hij zich in de wachtzaal te slapen. Toen hij heden morgend gewekt werd, stelde hij vast dat zijn gouden uurwerk met kelen en zijn geldbeugel gesto len was. Een Hollander geplunderd. Zondag nacht werd een Hollander in een koffiehuis waarmede gij naar het pensionaat vau Dijou vertrok voor de overige zestien honderd richt te ik mijn eerste popenkast in. Die kleine, houten, goedgekleede en beweegbare perso nages, te laten handelen en spreken, was al tijd mijn vurig verlangen geweest. Trouwens, ik moest werken om mijn dagelijkscli brood te verdienen, en in uwe behoeften te Voorzien op dat ik uw gering vermogen verder onaange- geroerd zou kunnen laten. Eenigen tijd vreesde ik genoodzaakt te worden alles te verkoopen en dat ik weer even arm als vroeger zou zijn, maar do goede God waakteovermij en het geluk begunstigde mij... Gij bracht my dat geluk aan, nu ging het mij beter dan ik ooit had durven verwachten, en weldra achtte ik mij rijk genoeg om mijn be staan voldoende verzekerd, om u naar Parijs te brengen en op liet College Sainte-Barbe te brengen. - Sedert tien jaar, heb ik de intresten van uw geld niet meer gebruiktgij bezit thans iets meer dan twintig-duizend frank, zonder te rekenen wat ik heb kunnen besparen en ook voorn is, ongeveer vijftien-duizend frank. Do jongeling wierp zich weeneiul in do ar men van den grijsaard. O, hoeveel heb ik u te danken riep hy hovig ontroerd. Ik bewonder u evenzeer als ik u bemin. Gy verdient wel den naam van vader, dien go mij hebt toege staan u te geven. De goede Pias voelde zijn hart van de rein ste vreugde kloppen. Gij maakt mij al te geluk kig mompelde -hy. Nimmer zal ik u naar waarde kunnen be tonnen voor hetgeen gij voor mij gedaan hebt, hernam de jongeling. Maar spreekt mij thans over mijne moeder. Willende weten of zij in het hospitaal gestorven was, zijtge naar Gray gegaan trmrantirtt.-r-a.^T»r' y.. der Anspachlaan, waar hij in dronken toe stand was aangeland, door eenige schurken van eene som van rond do duizend frank en oen gouden uurwerk mei keten beroofd. J)h■fstaiMaandag morgend rond 2 ure, zijn dieven ingebroken bij de echtge- nooten Brandt.Van Arleveidstraat. De schur ken stolen eeno som van 900 fr. welke in eene schuif der toonbank lag. Eon onder/ «ek is geopend. Ganodicf. Zondag avond had Mad. Ghrisfiua G.wonende Munchenstraat, te St. Gillis, in eene herberg der Bisschopströat haar tésche, eene som van 126 fr. en ver scheidene voorwerpen van waarde inhouden de naast zich gelegd. Toen zij eenige oogen- hlikken later wilde vertrekken,was het tesclije verdwenen. Eene klachl is neergelegd. Nieuwj'aarsgevechtenZondag nacht zijn verscheidene gevechten ontstaan tusschen personen die al te veelgenieuwjaard haddon. In een koffiehuis der Bisschopstraat, ont stond een gevecht tusschen de genaamden G.. wonende Bodeghemslraat en Georges V.wonende Papenvest. Deze laatste kreeg een messteek in de bil on werd erg gekwetst. Hij moest naar het gasthuis overgebracht worden. In de Hoogstraat kregen twee dronkaards ook twist. Weldra rolden zij ten gronde. Zekere V..., wonend te Anderleclit bracht zijnen tegenstrever, Viel gonaamd, vier mes steken toe. Een onderzoek is geopend. In de Pachécostraat werden twee soldalen handgemeen wegens eene liefdekwestie. De vechters takelden zich goed af en konden slechts met moeite gescheiden worden. De strijd bleef onbeslist. GauwdieverijOp de Wol vengracht liep gisteren een lieer tegen M. August Gar- pentier, koopman, Aqueducstraat, teElsene. Hij groette met zijnen hoed om zich te ver- schoonen on vluchtte in allerhaast. Eenige stonden later, besfadigde M. Carpentier de verdwijning van zijne portefeuille, welke bankbiljetten, loten der Tentoonstelling en handelspapieren inhield. Do politie werd ver wittigd. Erge botsing. In de Wilde-Woud straat, had eene geweldige hotsing plaats tusschen een auto en een rijtuig vau do Economische Tramwegen. Geen ongeval aan personen doch de stoffelijke schade is zeer belangrijk. Huis geplunderd. M. en Mad. D..., renteniers, wonende Paleizenstraat, waren op reis gegaan en hadden do meid alleen thuis gelaten. Toen deze Maandag morgend beneden kwam, vond zij het gelijkvloers en het eerste veruiep heelemaal geplunderd. De meubels waren opengebroken, en het zilver werk en de voorwerpen van weerde ver dwenen. Men zal do thuiskomst van M. D... moeten afwachten, om te kunnen vaststellen wat er gestolen is. Erg ongeluk. Het gespan van M. Ceuppens, paardenkoopman te Jette, stond gisteravond, rond 7 uur, op den Waverschen steenweg voor het huis n. 78, wanneer do auto van den wisselagent De Decker in volle vlucht op het gespan hotste. Het paard werd ten gronde geworpen en het gespan gedeeltelijk vernield. Rechtsprin gend, ging het dier op hol, de stukken van 't gespan en do tremies achter zich sleepend. Op den steenweg werd een postrij tuig aan gereden, doch het dier zette zijne woeste vaart voort naar de Naamsche poort. Op den doortocht ontstond hevige paniek, daar er op dit uur groote drukte heerschte.Aan de poort, kon het hollend dier tusschen twee tramrijtui gen doorglippen en zette zijne vaart langs de Naamsche straat voort. Daar werd ongeluk kiglijk een voorbijganger, M. Vos. wonende Notelaarstraat, door éen der tremies in volle gelaat getroffen en plofte als eene massa ten gronde. Het dier liep de Koninklijke plaats over en zou den Berg van 't Hof zijn afge daald in volle vlucht, wanneer het eindelijk met het hoofd tegen een lantaarn botste en ten gronde stuikte. De toestand van den heer Vos is zeer zorg wekkend. Ja, antwoordde Pias. Ik heb de lieden on dervraagd mon scheen mij niet te begrijpen men kon of wilde mij niets zeggen. De jongeling slaakte een zucht en liet het hoofd op de borst zinken. Helaas, sprak hij eeDige oogenblikken later, ik behoef my geene illusiën te maken, myne moeder leeft niet meer. Maar ik wil de plaatsen bezoeken, waar zy geleden heeft, waar zy gestorven is ik wil naar het depar tement der Haute-Saóne gaan, waar ik waar schijnlijk geboren ben waar ik misschien bloedverwanten heb ik wil den weg langs gaan, waar mijne ongelukkige moeder, my Id de armen geklemd houdende, is neergevallen. Morgen avond reeds zal ik te Gray zijn. Gaat ge met mij mede, vader Pias was opgetogen van vreugde. Hoe, riep hij, gij wilt mij medenemen Ik zou hetu niet hebben durven vragen. Welnu, het blijft bepaald, morgen ochtend gaan wy samen. Ik krijg daar een inval, zei Pias aarze lend, maar gij zult het misschien niet goedkeu ren. Laat slechts liooren Ik zou mijne marionetten willen meene men. Ik heb er niets tegen, als gij er genoegen in vindt. Maar waarom zoudt gij u dien last op den hals halen. Begrijpt gij dat niet Neen Ik zal hen laten werken. Wy zullen in kleine dagreizen,zonder een dorp, een gehucht over te slaan, de Haute-Saóne doorkruisen en, zuu ge wilt, geheel Frankrijk. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2