VISIET KAARTEN Laatste Berichten Samson Kina goe£tÜht en Rechterlijke Kronijk SPORTNIEUWS Vliegen. Aon de TooneslmaatschappfjeR VERMAKELIJKHEDEN. De Slaap Maandag morgend werd het 8 1/2 jarig meisje, Eugenie Deschadt, wonende Kolen- atraat, door een kamion in de Nieuwstraat ©mgeworpen. De zware wieion reden het kind over 't lichaam. Het slachtoffer werd verscheidene ribben ingedrukt en den rech terarm Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna-onmiddolijk. 6 Cachotten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo- theok Gauthier, Mechelen. 1505 Laken. Echtelijk clrama. De echtge- nooten M. en Mm® H... in de Clementine straat wonende, leefden in gedurigen twist met elkander. H... is van beroep stoelen- vlechter en zijne vrouw verkoopt.koopwaar op den openbaren weg. Gisteren was H... naar zijnen winkel ge- 0aan in de Kroonveldstraat en bevond zich in bedronken toestand. Hij deed door tusschen- komst van zijno makkers zijne vrouw ver wittigen en liet haar vragen om hem te kr °n halen. iwelijks was de vrouw daar of een hevige twist brak tusschen hen beiden los. De man werd woedend en trok eensklaps een mes uit den zak, hij plofte het' in de linker wang van vrouw H... en wildo nog voort slaan, doch hij gelukte er slechts nog in een der duimen zijner vrouw af te snijden. Hij vluchtte alsdan en ging zich gevangen geven. De vrouw was bewusteloos ten gronde gevallen. Eenige geburen die op haar hulp geroep waren toegesneld, verwittigden een dokter. Deze die den toestand van de vrouw voor zeer c:-g aanzag deed haar bij hoogdrin gendheid naar het gemeentegasthuis ver voeren, waar zij opgenomen werd ter ver- St-Joost-ten-Noode. Gevaarlijke sin- nelooze. Zondag nacht heeft dopolicie van St-Joost-ten-Noode in den omtrek der Noordslatie, zekeren G... aangehouden, die twee dagen te voren uit het zinneloozenge- sticht van Doornijk ontsnapt was. Vaste vooruitzichten voor do maand Ja nuari. Onze huishoudsters zullen veel koffie drinken met Bitterpeeën der Trap pisten Vincart. Ze weten zij wel wat goed is J... 1500 Elsene. Dief geknipt. Maandag morgend, rond 3 ure. zijn dieven bij middel van valsche sleutels in de woning gedrongen van M. K.., Mercelisstraat. De poortier, ge rucht hoorende, stond op en gaf het alarm. Een der dieven kon aangehouden worden. Het was zekere Jan \V.., van Anderlecht, een gevaarlijke oud-veroordeelde en dief van beroep. Ilij weigerde zijne medeplichtigen bekend te maken. Do inbreker is opgesloten. Groenendaal. Ongeluk in dc statie. Maandag avond rond 5 ure, zijn twee wa gons welke op een afwijkingsspoor gestooten werden, met geweld op do stootblokken ge botst. Deze werden omgeworpen en gemak ken ondergingen hetzelfde lot. Gelukkiglijk bevond zich niemand op de gemakken. Alles bepaalt zich bij aanzienlijke sloffe- lijkp schade. Antwerpen Overreden. M. Eugeen De Sm.yter, wonende Stuyvenbergplaats, is in do Van Ertbornstraat door een automo biel omvergeworpen. De man werd erg gekwetst. Kind levend verbrand. Het 3jarig zoontje der cchtgenooten De Weerdl, speelde Zondag in de ouderlijke woning, Geuzen- straat, toen eensklaps een pot kokend vet omkantelde en op hot knaapje terechtkwam. De armo kleine werd vreeselijk verbrand en in hopoloozen toestand naar liet gasthuis gebracht. Verpletterd. De voerman Emiel Ghyshrecht, 27jaar oud, van Hoevenen, reed gisteren met zijnen wagen door do Breda- aitraat, toen hij het evenwicht verloor en on der de wielen terecht kwam. Do ongelukkige werd met zware hoofd wonden en kneuzingen over heel het lijf op genomen en naar het gasthuis gebracht. Zelfmoord. Eene vrouw van 't Kiel heeft zich gisteren door verhanging gezelf- moord. Toen men de vrouw vond, had zij reeds opgehouden te leven. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Nog eeneverdioijningSchier da^e lijk wordt de verdwijning gemeld van jonge meisjes. Thans is het weer de 15jarigo Irena Schillemans, wonendo Schoytestraat, die spoorloos verdwenen is. Ongeval op een schip. Aan boord van don stoomboot «Anna.» is de timmerman \V. Rasmussen, op dok gevallen, met het onge lukkig gevolg dat hij zich het linkerbeen brak. De gekwetste is in het Sluyvenberg- gasthuis opgenomen. Ongelukken. Gis! eren namiddag is de genaamde Coleta Miciiielsen, 2D jaar oud, wonende Nerviërsslraat, zoo ongelukkig ge vallen, dat zij het linkerbeen gebroken werd. De vroüw moest naar het Stuyvenberggast- huis overgebracht worden. In de Handelsslraat is de genaamde Hen drik Verreydt, wonende Schollierstraat ge vallen en met de hand in eene vitrien terecht gekomen. Do man kwetste zich zeer erg en werd ter verpleging naar het Sluyvenberg- gasthuis overgebracht. Messteken. Een genaamde Jan Yer- rydt, soldaat bij hot 2J gidsen, wonende Predikantenstraat, en de dokwerker Piet er Osselinckx, wonende Van Aerdstraat, had den gisteren in do Schipperskupelleslraat een hevigen twist met zekeren X..., aldaar wonende. De minnares van dezen laatste kwam tus schen, gewapend met een mes en bracht er ie tegenstrevers van haren vriend verschei dene stekci mede toe.., Beiden moesten in het gasthuis verzorgd worden. De vrouw is aangehouden en opgesloten. Borgerbout Huiszoeking. De politie hoeft eeno huiszoeking gedaan hij zekeren X.., die verdacht is van diefstal in een huis der Lange Nieuwstraat. Bij de huiszoeking werd eene som geld, alsmede twee loten ecnermaatschappij in beslaggenomen. N..t is ter beschikking van den procureur des Ro llings opgesloten. Herenthals. Doodelijk tramongeluk. Een genaamde Frans Moens, 30 jaar oud, gehuwd en vader van vier kinderen, is door den stoomtram omvergeworpen en vreeselijk gekwetst geworden. De ongelukkige bezweek 's anderendaags. Eysden. Wildstroopersdrama. Ver leden nacht werden verscheidene wildstroo- pers, die in Lende op jacht waren, door den jachtwachter Jan Stalmans verrast. Een der stroopers vuurde zijn geweer op den jacht wachter af. Deze werd in den buik getroffen en erg gekwetst. De wildslroopcrs namen de vlucht en konden niet herkend worden. Lendelede. Een man verongelukt. Maandag morgend heeft men op de spoor baan, ongeveer 300 meters van do statie, bet lijk gevonden van Leo Decluse, 55 jaar, gehuwd en vader van verscheidene kinderen. Zondag avond, om 7 1/2 uur, had Lecluse zijne woning verlaten, ominetden trein van 8 ure naar Frankrijk te gaan werken. Daar de straat, waar hij door moest, heel vuil is, vermoedt men dat hij langs den ijzerenweg is gegaan en door eenen trein verrast is ge worden. Het lijk droeg eene wende aan het hoofd en aan den schouder, zoodat hij vermoedelijk eenen stomp van de machien zal gekregen hebben, welke de dood veroorzaakt heeft. Zijn lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Aalst.Vreeselijk ongeluk. Maandag avond keerde de koopman Ph. V.., van de Botermellcstraat, met eene zwaar geladen kar huiswaarts. Vrouw V.., had ook op de kar plaats genomen. Op zeker oogenblik viel de vrouw van den wagen. Zij hotste met het hoofd op de straalsteenen en bleef bewuste loos liggen. V... die niets bemerkt had reed voort. Een persoon, wonende inde nabijheid der plaats van het ongeluk, beeft devrouw_naar huis gebracht. Na er verzorgd te zijn geweest, is zij naar het gasthuis gebracht. Haar toestand is bedenkelijk. St-Nikolaas. Bloedig gevecht tusschen schoonbroeders. Gisteren namiddag is in do Smisstraat, op het hof van landbouwer Van der Vreken een hevig gevecht geleverd geworden door de twee schoonzoons van Van der Vreken, Jozef Govaert en Albert Rooms. Dezen lagen sinds eenigen tijd in twist. Beiden waren bedronken. Rooms greep eensklaps een riek en ging er Govaert mede te lijve. Deze werd den rechterarm geheel doorboord en - ook aan de zijde gekwetst. IIcl slachtoffer moest door dokter De Belie verzorgd worden.Zijn toestand is zeer onrust wekkend. Govaert en Rooms hadden eerst reeds al do ruiten bij Van der Vreken uitgeworpen. Hamme. Schielijke dood. Zondag voormiddag begaf zich Louis Bonnaerens, rentenier, wonende Meerstraat, naar de hoogmis. Nabij zijne woning gekomen, viel hij ten gronde en bezweek schielijk aan eene hartaderbreuk. Meld9rt. Diefstal. Maandag avond terwijl geheel het huisgezin Frans Pesse- miers, op de wijk Huizekens, rustig aan het klappen was en naar gewoonte hunne kloefen in den gang hadden laten slaan, is een onbe kende schurk gekomen en er mede weg ge lrokken. HercJersem. Droef ongeval. De ge naamde Moens, van Ilerdersem, Papen- straat, had eene vette koe gekocht. Het dier is kort nadien moeten afgemaakt worden, 'tls een groot verlies. Zijt gij krachteloos en zonder moed THEOBROMA zal u helpen. Lijdt gij aan groot verlies van bloed THEOBROMA zal het stelpen. Sloeg verdriet uw krachten neer Neem THEOBROMA zonder wachten. Hebt gij geen slaap of ruste meer THEOBROMA geeft goede nachten. Zijt gij mistroostig, flauw van hart THEOBROMA zal u verblijden. Hebt gij verborgene diepe smart THEOBROMA sterkt in lijden. Plaagt u de jicht of flerecijn THEOBROMA zal u bewaren. Kwelt u de maag of harlepijn THEOBROMA zal ze bedaren. Grijpt de redplank hij M. DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent. Te Aalst, in alle goede apotheken. Luik. Dc werkstakingMet nieuwjaar is de toestand onveranderd gébleven. Maan dag was er nagenoeg hetzelfde getal stakers als Zaterdag. Men voorziet dat er eerstdaags eeno gevoelige werkherneming zal plaats hebben. Vreeselijk ongeluk. Zondag avond, is een gevecht, ontstaan tusschen de genaam- den Nicolae Pougin en zijn neef Henri Pnu- gin, beiden deelmakende van eene groep rondreizende werklieden, liet gevecht werd weldra algemeen. Men gebruikte geweren, messen, revolvers, enz. Toen men er kon in gelukken de vechters te scheidon, waren vier der vechters erg ge kwetst. Henri Pougin bad in de linkerborst een erge messteek bekomen Louis Pougin had eene groote hoeveelheid loodkorrels in den rug, Domien Heette had loodkorrels in den hals en Jan Wertz kreeg een messteek in de hand. Een onderzoek is geopend. Slachtoffer van den jjlicht. Een be diende der ijsfabriek, der Froidmontslraal, heeft een bloedopdrang gekregen, toen hij in de fabriek aan liet werk was. Do man was kort nadien een lijk» feSsfoon ©sa Bijzonderen dienst van DE VOLKSSTEM»1 De Koningin van Italië gekwetst Koningin Helena is uitgegleden en ge vallen toen zij zich bij hare kinderen begaf. Zij werd aan de armón gekwetst. Toen de koning op het gerucht toesnelde en kwam zien wat er gebeurd was, stelde de koningin hem gerust, zeggende dat zij niets had, doch dat het jaar slecht begon. De koning antwoordde 'echter, dat het jaar goed begon, aangezien de koningin niet erg gekwetst werd 111 Rumoerige Nieuwjaarnacht t)e Roomsche bevolkiqg heeft op luidruch tige wijze Nieuwjaarnacht gevierd. Geheel den nacht door was het een onafgebroken schieten en ontploffen van springbornmen. Het was alsof Rome een verschrikkelijk bombardement doorstond. Niemand kon slapen. Talrijke personen werden gekwetst. De nieuwe woning van koning Manuel Koning Manuël zal toekomende week het kasteel van Woodnorton verlaten, om te Richmond te gaan wonen. De villa welke hij er huurde 'is een prach tig gebouw. Talrijke andere Portugeescbe edellieden zullen in de nabijheid zijnor wo ning wonen. Voor ée verdeeling. Te Castillo-Franco (Porlugaal), heeft bet gepeupel de eigendommen der bijzonderen De slachtoffers der petrool. Vrouw A..., goot gisteren avond petrool in de sloof, om het vuur aan te wakkeren. Eene groote vlam steeg op en weldra stonden de kleede ren der vrouw iü laaie vlam. De vrouw werd erg verbrand. Erquelinnes. Geheimzinnige zeifmoord Gisteren avond stapto alhier in een hotel een reiziger af, die zich inschreef onder den naam van Buisson, komende van Parijs.Toen men hem 's anderendaags niet zag beneden komen, deed de patroon do deur openen. Men vond het lijk van den reiziger midden de ka mer liggen. Hij bad zich een revolverschot door het hart gelost. Op het lijk werd geen enkel papier gevon den dat toeliet de identiteit vast te stellen. Trazegnies.Woestaards. Vijf Vla mingen die in eene herberg twist zochten met andere verbruikers', werden buiten gedreven. Zij keerden echtor terug en vernielden goheel de herberg tafels, stoelen, deuren,vensters, toog, buffet, enz. enz. Zij wilden daarna de puinen in brand ste ken, doch de politie kon hen zulks beletten. De vijf kerels zijn aangehouden. Chatelet. Bloedig gevecht in eene mijn. In de mijnen van Boubier, op het verdiep van SCO meters, ontstond twist tusschen twee werklieden, de genaamde Heelor Vigneron en Gustaaf Duquesne, een Fransclmian, Du- quesne wilde Vigneron met eeno piek te lijf, doch deze laatste ontweek den slag en bracht den aanvaller zelf een piekslag toe boven het rechteroog. Duquesne,die vreeselijk gekwetst was, werd naar zijne woning en van daar naar het gasthuis voeren, waar hij Maandag morgend gestorven is. Het parket van Char leroi is ter plaats geweest Vigneron werd aangehouden. Sclessin. Lijk opgehaald. Maandag morgend werd aan de VercourIkaai het lijk opgehaald van een onbekende, dat slechts I verscheidene uren in het water scheen gele gen te hebben. Men vond op liet lijk niets dat de identiteit van den drenkeling kon aan duiden. Neerpelt. Erge treinbotsingIn de statie van Neerpelt heeft eene erge botsing plaats gehad. Een trein reed in de richting van Hasselt on do andere was aan hel. manceuvreeron, toen de eene de andere zijlings aanbeukte. Het gekraak van hout en ijzer was oorver- doovend. Veertien wagons en een machien hoopten zich op elkaar, derwijze dat het ver keer volkomen belemmerd was. De eenejmachien werd van de baan gewor pen en drong tot aan den ketel in den grond. Hot tweede raakte van den koolwagen los, doch bleef op de riggels. Door den geweldigen schok zijn de stoker en de machinist ten gronde geslingerd. Het machien reed alleen voort, doch is te Lommel kunnen stilgehouden worden. Er zijn geenedooden, enkel 4 gekwetsten, maar niet levensgevaarlijk. Nu verzorging door D1' Guy pers, zijn zij huiswaarts gekeerd. Allen wonen in den omtrek van Mechelen- aan-Maas. De stoffelijke schade is zeer groot. De oorzaak der botsing is onbekend. aangevallen, onder voorwendsel, dat zij aan allen toebehoorden. De troepen moesten ius- schenkomon om de orde te herstellen. Het Spaansch-Marokkaansch Verbond. Het gouvernement heeft van den Spaan- schen minister te Tanger, bericht ontvangen, dat de sultan de overeenkomst tusschen Spanje en Marokko heeft goedgekeurd. El Molcri, heeft ook volmacht gekregen, om alle zaken die te Parijs beridderd werden af te handelen. De opstand De overste der gouvernementsfroepen heeft aan de Porie een bericht gezonden, meldende dat de oproerlingen 18 dooden gehad hebben in de laatste botsingen met de gouverne mentstroepen. Van den anderen kant wordt ook gemeld, dat bevelhebber Niazi, de held van den vrij- heidstrijd, zijn ontslag zal geveD, daar hij te hoogen ouderdom bereikt. De Engelsche kiezingen. Van de 670 nieuwgekozen Parlementsle den, zijn er slechts 7 wier kiezing betwist wordt. Dat wil daarvoor niet zeggen dat de kiezingen zullen afgekeurd worden. Onder deze 7 gekozenen zijn er 5 unionisten, een radikaal en een Iersche nationalist. -V\A" Boetstraffelijke rechtbank van Denderrhonde. ERGE ZAAK. Verlée Theofiol, van Nieu werk erken, voor ergo feiten, krijgt 1 jaar gevang, 10 jaar beroovin:; riner burgerrechten. Hij is en bh hm. INSTEKEN, i. rij Burny, Aalst, hebben lw Van Nuffel Hendrik en A.J;.,:, ruzie gekrogen. Van Nuffel bracht -Amant een steek toe met een pennc- mes. Hij bleef daardoor acht dagen onbe kwaam tot werken. Van Nuffel krijgt twee maand en 50 fr. boet voorwaardelijk. DIEFTE. Van Stappe Alfons, van St Nikolaas, thans aangehouden, heeft eene gansche reeks dief- ten op het geweten hij krijgt 24 maand en 8 dagen gevang. SLAGEN. Van Overloop Alois, van Se Nikolaas, zon der gekende verblijfplaats, sloeg in zijne woning alles aan stukken en mishandelde vrouw en kinderen. Hij krijgt 4 maand ge vang en 50 fr. boet. DIEFTF MET INBRAAK I)e Bel Frans, van Beveren, wist dat een gebuur zijn huis verlaten had. Hij drong er binnen en stool er 90 frank. Hij krijgt 1 jaar gevang met onmiddelijke aanhouding. SLAGEN. Stremers Cyriel, De Clereq Jozef en Stre- mers Edward, van Sinaai, kwamen op de kermis den jachtwachter Gonserrièré tegen. Zonder reden vielen zij hem aan en mishan delden hem. Stremers Edward bedreigde hem met de dood. De twoe eersten krijgen twee maand ge vang en 50 fr. boet, de derde 1 maand en 26 fr. boet. ERGE FEITEN. D'hondt Gustaaf, van Massemen, voor erge feiten, krijgt 3 maand gevang. De groote Prijzen van het jaar 1910 De records hebben grooten vooruitgang gemaaktdit van den duur steeg van 1 Ja nuari lot 31 December 1910 van 4 uur 47 m. tot 8 uur 1 minuut (Farman), dit der hoogte was 475 m. (Latham) en steeg lot 3474 kil. met Hoxsey, dit van den afstand ging van 232 kil. tot 585. Ziehier de groote prijzen welke dit jaar werden veroverd Groote prijs der automoliielclub van Frank rijk (100,000 frank) Parijs-Brussel en terug op 16 en 17 October in 27 uur 50 minuten door don Nederlander Wynmalen. Schaal Michelin en 20.000 frank, record van den afstand in eene vlucht M. Tabu- leau, 585 kilometers te Buc op 30 Dec. 1910. Schaal Deperdussin (5000 frank) Laurens 1 uur 12 min. te Buc op 12 Dec. 1910. Prijs Lazare Weyler, 25,000 frank voor langste vlucht gedaan door officier langs liet veld luitenant Cammerman. Schaal Femina (kunstvoorwerp). Langste vlucht voor vrouwen Mej. Dutrieu, 167 kil. in 2 uur 35 m. op 21 Dec. 1910. Prijs van baron de Forest, 100,000 frank, verste vlucht van Engeland naar Europa, Sopwith van Eastelwich naar Beaumont (België) 284 kil 800 m. op 18 Dec. 1910. NSEBEDEELBIdGiEN. Brussel. Groeningerwacht Woensdag 4 Januari, om 8 1/2 ure's avonds, in Het Vlaamsch Huis, Groote Markt, 16, tweede voordracht van M. Aug. Reynaers, onder wijzer Het onderwijs der tweede taal in de Brusselsche scholen. Toegang vrij voor ieder een. MELDERT. Zeldzaamheid bij Louis Van Mulders, tij dens eene partij bieden hadden de vier spelers, Frans Bruyninckx, Frans Buyl, Van Mulders en Frans Van NieuwenborgS in het zelfde spel elk een pardoer. MARKTPRIJZEN Aalet. 3 Jan.— Hop. Markt kalm; prijzen onveranderd, 70 71 fr. Leuven, 2 jan. Landbouwtarwe 17,a 18,—handelstarwe 17,50 rogge 14,00 voe- derliaver 16,50broüwhaver 17,— koolaaadolio 67,00; lijnolie 92,50 strooi 5,00 hooi 6,50 bo ter 3,00#; tarwebloem 25,75 gort Remy 29,75 tarwezemelen 15,25; lijnkoeken 21,eieren 3,50. aardappelen 10,00 a 11,00. Asssha, 3 jan. Tarwe 18,00 a 18,50; rogge 14,00 a 14,50 haver 16,00 a 00,00 aardap pelen 9.a 10,— boter 3S— a 3,IS eieren 3,00 a 3,50 kiekens 3,00 a 4,00 konijnen 2,00 a 3,00: liesp 1,85; viggens 30 a 36; hop 60 a -VVV IIU 3 Januari, 15 uro: Barometer 764 Wind: noord-aost Thermometer 2°2 Vooruitz.: sneeuw. Zooals ieder jaar, biedt de drukkerij van De Volksstem, aan zijne Lezerster gelegenheid van Nieuwjaar, zijne nette VISIETKAARTEN aanwelke als PREMIE, te beginnen van 1 December aan de volgende uitzonderlijke prijzen ie bekomen zijn. lij alle enzs kaarten is er gratis eene öoos bij, IGO kaarten Iwlr en 100 enveloppen Boekdruk 1,50 Geschrev. loüer 2,00 Gravuur 3,25 lüO Rouwkaarten Iscir mei I00 rouwenveloppen Boekdruk 2,75 Geschrev. letter 3,25 Gravuur 4,00 Voor de bestellingen per post geliof er 0,20 centiemen bij te voegen. De bestellingen in de Stad worden kos teloos ten huize besteld. SStiSkaSSS KEL&NftREJKE (BKKASSE Een Jas op Reis. In den tijd der Patriotten. Hoe Roosje aan een man geraakt In het misverstand. Politie in huis. Een geweten of geendoor den E. H. Ffceerackers. Deze blijspelen, afzonderlijk verkocht aan deh prijs van 1,00 fr. zijn gezamenlijk to verkrijgen aan 3,50 fr. ten bureele der Volksstem. BRUSSEL. Hedendaagsch museum. Tentoonstel ling van waterverfschilderingen, open van 10 tot 4 ure. Cirk Sarassani, Jamarlaan. Vertooning ten 8 ure. is onmisbaar. De Malt Kneipp met smaak van koffie, zelfs 's avonds genomen, belet den slaap niet. Het I geneest de slaaploosheid. Ziedaar uwe gezondheid. j Verkoop in 't grost R. KLEI&T, BRUSSEL Het beste adres Kaas-Koffie Rechtstreeksche aanvoer vette Goudsclie kaas, 1,75,1,70, ï,65pr kil.Commissie (bollen) 1,60 en 1,30 per kil. franko met 10 k 15 kil. Beete h'ol- landsche Koffie 1,55,1,65, 1,75,1,80 1,851,95 per kil. baaltjes van 5 kil. franco. Eerste zending remboursement. Adres HOOFDHUIS ROMANAI, Antwerpen

De Volksstem | 1911 | | pagina 3