a Edele Zelfopoffering. NIEUWSBERICHTEN. N 13. frankrijk De Vermindering der Werkuren Met wordt tijd De Kempenaar de.|^™ds,° De misdaad van een zlnneloozo. M. Regnard, de loon eel speler die Maandag avond te Parijs, door eon revolverschot ge- troü'en werd. is gis leren avond Overleden. De moordenaar schijnt zinneloos te zijn. Bedriegerij Tegen den zoon van een overleden staats man is eenc klacht neergelegd wegens al- truggelarij. Ilij zou namelijk eenc halssnoer van 150.000 fr. gekocht hehhen en heloofd bet te betalen in drie wissels van 50.000 fi De juwelier zag den eersten wissel onhetaal terugkeeren en legde eene klacht neder. De kooper van hel halssnoer beweert ech ter dal hij slechts 00.000 fr. gevraagd had on dal men hem hot halssnoer van 150.000 fr heeft doen verpanden voor 00.000 fr. en men hem nu 150.000 fr. wil doen bétalen. Het gerecht zal onderzoeken wie in deze be driegerij hel slacht otter is. De vrouwen in het Instituut Gisteren zijn de 5 akademiën vergaderd om te beslissen óf de vrouwen in het Insti tuut mogen opgenomen worden ja of neen. Het voorstel werd verworpen met 88 stem men tegen 52. Daar deze 52..stemmen bijna allen van de leden der Akademie van Wetenschappen ko men, denkt men dat Mad. Curie, de uitvin- ster van hot radium, toch zal aanvaard wor den door de akademie van Wetenschappen. DU ITSCH LAN D. Majesteitschennis Tijdens een onderzoek in de kazerne van het 15' legerkorps te Strassburg werden tal rijke beleedigemle schriften tegen Keizer illem II aangeslagen. Do overlieden denken dat deze schriften dooi" socialisten aan de soldaten gegeven worden. De soldalen, die van de Kerstmisverloven terugkeeren, worden zorgvuldig bewaakt. Het proces van Moabit Het getuigenverhoor in de zaak der onlus ten van Moal.it is geëindigd. Het openbaar ministerie vraagt de veroordeeling van al de betichten tol straffen verschillende lusschen achttien maanden en zes maanden gevang. Men denkt dal de pleidooien reeds Donderda zullen beginnen. ENGELAND Een groot anarchistisch komplot Men verzekert dal de policie juiste inlich tingen bezit over hel. beslaan van een groot anarchistisch komplot. De polioieoverste en de minister van Bin- nenlaudsHic Z.ikeii hebben"verscheidene laii- ge bijeenkomsten gehad. RUSLAND Nog altijd nieuwe schandalen. Bijna Min da:j>;n' komen «iwuve schan dalen aan hel: licht. Thans, vopift ook n gemeld, dat elf bevelhebbers van kruisers, torpedos, 'pai«sc"ischépen oh/.; deze vToöl van den stillen Oceaan; gaan; vorYolgd wur, den. Bijna allen verkochten den voorraad suiker, welke voor lumne manschappen be stemd was. aan de Chi.-.pezen. Een andere bevelhebber wordt belicht eene som van 20;0()0 roebels welke voor de expeditie Riabrisehniski in Kamschatka be stemd was. achtergehouden te hebben. Deze scheepsofficier werd reeds verschei dene malen verzocht zijn ontslag te geven, doch hij weigerde telkens aan dal verzoek te voldoen. Spoorwegramp Uit Warschow wordt gemeldl, dat Dins dag nacht brand is ontstaan in een derde klas rijtuig van een trein, tusschen Goudun ei Souwaik. De wagon werd geheel vernield In de puinen vond men verscheidene verkool eis die uil hel rijtuig gekwetst. de lijken. Tien reizi: sprongen, werden er; Aardbeving Ken groot deel van Turkislan is door eene hevige aardbeving erg geschokt geworden. Te Viarnv werden talrijke gehouwen ver nield. De bevolking lijdt veel, daar zij nu zonder dak zijn en de koude op 10 graden onder nul gevallen is. Verscheidene stammen zijn in de steppen gevlucht. SPANJE. Geeno werkstaking Ondanks hunne bedreigingen, zijn de dok werkers en voerlieden van Barcelona niet in staking gegaan. Overal is'l werk normaal en geene incidenten hadden tot hiertoe plaats. AMERIKA Roosevelt verliest zijn proces. Het Hooger Hof van Washington heeft gisteren uitspraak gedaan in het proces, door den gewezen voorzitter ingespannen tegen den New-York World wegens een lasterlijk artikel over het kanaal van Panama. M. Roosevelt werd van zijnen eisch onthe ven en lot de kosten van het geding verwe- en. Een trein door bandieten tegengehouden. Een trein van den Southern-Pacific Rail way, is nabij Ogden (Utah) door twee ge maskerde bandieten stilgehouden geworden. De bandieten doodden twee bedienden en plunderden al de reizigers. De bereden politie achtervolgd de schur ken. Bij eene kaartlegster Eene kaartlegster van Brooklyn is de heldin geworden van een zonderling avont- tuur. Zij was bezig eene dame, welke haar was komen raadplegen, wijs te maken, dat de dame een lang en gelukkig leven zou hebben, rijk en gezond zou zijn, toen de dame plotse lings ineen zakte. De waarzegster, die dat niet voorzien had, deed onmiddelijk hare kliente naar bet gasthuis voeren. Na dat de dame er de voorspellingen verhaald had. welke haar gedaan waren, bezweek zij. Onnoodig te zeggen dat heel Brooklyn ferm den aap houdt met de kaartlegster. Wij lezen in het dagblad Het Volk van Woensdag 4 dezer, onder het opschrift Arbeidsnieuws bet volgende De vermindering van werkuren toegestaan in de fabriek Voortman Zooals men weet, heeft onze vakvereeni- ging het onderhouddat onze secretaris heeft gehad met M. D' De Naeger van Aalst, handelend over de verminder/nq van werk uren, op 11.000 c/rculairen aan al de Gent- sehe katoen fabrieken vei spreid. DU heeft zijn goed gevolg want de spin hers der fabriek Voortman (in deze fabriek werkte de Spinner j nog alt jd tot 7 112 ure s avonds) hebben aan Mijnheer gevraagd ook tot 7 are 's avonds te werken, dit heeft, hij toegestaanen 't is reeds in voege. Reeds hadden de spinners op garennum mers 28, 36, 40, 0,25 fr. opslag bchomenper 100 kilo. Voorde Vrije Katoenbewerkersbond Ad. V. V. 45® Vervolg. De toeschouwers gaven blijken van onrust en deelnoming. Pandolle, waarom ziet dio vrouw zoo li iereen \\-oog Blanche levendigaangedaan. Ik weet liet niet. Men zou zeggen dat zij naar u ziet. Hoe komt gij op dio gedachte Ik houd het er eerder voor dat zij doefjoos rondziet. De wilde vrouw wees nogmaals den schotel met walging en afschuw af. De directeur kon nu zijn drift niet meer betoómën' hij liét een dof gebrul hooren en hief de karwats op, die hij in de hand had. Een gemompel van verontwaardiging steeg uit de menigte op Pandolle sprong met blik semende oogen va de bank en strekte dreL t den arm uit. Maar do directeur werd in toom gehouden door den vreeselijk woestèn blik der wilde vrouw en deinsde achteruit. Toen slaakte de ongelukkige een doordringenden kreet, sprong tusschen de schermen en ver dween. Dat was voor den eigenaar van het theater een verpletterenden slag hij waggelde als een besehonkene, zijne oogen rolden akelig in hunne kassen, en hij liet den schotel uit do hand vallen. Een schaterend gelach deed do tent daveren*. Toen haastte men zich de gordijn ie la n va'- len, terwijl het pulilii-k. in ooa minggerankt, in de handen klapt-- m grond stampte, terwijl ervan Ule zijden oor- ▼erdoovemle kreten opgingen. Hoera vo -r de wilde vrouw was de algemeone uitroep, tor- wijl de menigte do tent uitstroomde. Wij houden er aan ter dezer gelegenheid herinneren, dat De Volksstem ook deze ak verdedigde in verschillige achtereen- dgende artikelen, die veel ophef hebben gemaakt en die aanleiding hebben gegeven het kloekmoedig optreden van onzen Gentschen konfrater Het Volk in de te genwoordige omstandigheden. Kim der-gekends te Vla a medics préuken is wel deze -.Men ziet de splinter in het oog van zijnen naaste, maar men vóelt den balk niet die in zijn eigen oogen steekt. Die spreuk mogen wij zeker toepasselijk maken op Waalsche liberalen. Wal .sommige man nen daar schrijven over de Vlamingen, dat :s waarlijk ongelooflijk. MeiiscLen die niet op hoogte van den toestand zijn, moeten op den duur gaan gelooven dat hel Vlaanische volk al niet veel beter is dan dé wilde, onbe schaafde volksstammen uit Goneo of uil Indié. Moesten de Vlamingen schrijven over de Walen, gelijk die Walen schrijven over d Vlamingen, heft duurde geen fiér en twintig uren of heel de wereld stond an vuur en vlam van de geweldige verontwaardiging. Wij hehhen verleden weekytlé ongehoorde taal hekend gemaakt van den Heer Maeter linck, Gentenaar van geboorte?'maar nu ver blijvende te Parijs, 't Is van daaruit, dat hij dien schandigen smaad heeft, geworpen op zijne eigene laalgenoolen. op,, onze Vlaatn- sche priesters, op onze VHpgmscbo kunste naars, op onze Vlaanische geleerden. De Antwerpse!ie berichtgever vah La Chronique de zelfde die over eenige weken, nog den spot dreef niet al w^t of al wie Vlaamscbgeziml was, komt nu,op zijne beurt op logen de taal van den fammi'/èn verloochc- naar van' zijn eigen oorsprong. Krihij plaatst zich dan nog op een 'uitsluit'énd liberaal» oogpunt. Als deze en zulke 1 licricliigëver hu al verontwaardigd is over zulke verfoeilijke zinspeling en heoordeeiing, wwat- moeten hel dan de Vlaamschgezindelibtjrplen niet zijn en vooral hoe groot is de smaad dan niet, ge worpen door dien potsierlijker), individu op onze katholieke Vlamingen Dezclf» o berichtgever meldt óók' dat'dêrliberale leider Franck rekening zal moeten-geven over zijne Vlaamschgezinde verklaringen,en over zijne samenspanning met de klërik^ie Vlamingen. De Vlaanische kwestiezoc» schrijft hij moet opgelost worden alleen en uilsluilclijk in den schoot en door de liberale partij. Allo zoo gaat liet goed,De hoogste, de heiligste belangen van ons Vïaamsche volk mogen alleen opgelost worden, in den geest en ten voordeelc van een eilepdigen politie- ken liberalen winkel. Dat du Antwerpsche berichtgever zich getrooste. De negen tienden der Vlamingen zijn katholieken, en deze zul len aan de plichten jegens hun Vlaamschen stam niet te kort komen. Met het meeste ge noegen kunnen wij mededeelen. dat het Fransche katholieke dagblad Le Journal de Bruxelles zelfs een artikel Jieeft afgekon digd, waardoor de trapsgewijze vervlaam- sching- van de Gentsche hoogeschool wordt voorgestaan en verdedigd. Wij zijn dubbel gelukkig zulks te mogen vaststellen. IJct doel des te klaarder bet V'éi-schil uitkomen lusschen de waarlijk hatelijke artikels van Vlaamschhatende Fransche liberale bladen, en hel meer en meer bewust worden van den onrechtvaardige:)'Toestand waarin 1 et Vlaani sche volk verkeert, door onze Fransche ka tholieke bladen. De werklieden konden niet werken en hebben eene klacht neergelegd. liedrirgcrv <iunge/.o"di i>Twee el lendolingen,de genaamde.i J/unbmi en Benu- jean, beiden van Lulk.haddu.i üe kwijt se li rif- ten welke dooi- de maalschanpij van ouder lingen bijstand -De Werkzame Blinden» rond gestuurd worden aan do liefdadige personen', nagemaakt en ze voor hunne rekening ver zonden, na zemel het valseh handleeken van den schatbewaarder bekleed le hebben. Dp post kroeg argwaan, doordien de naam van den schalbew aarder niet juist geschreven was, en verwittigde de politie.-Deze legde zich in hinderlaag, en de beide kerels werden Woensdag morgein! aangehouden. De schur ken, zijn opgesloten. Oneerlijke bediende. M. V.., wo nende Cypresstraal, gelastte Dinsdag een zijner bedienden P. K.genaamd, wonende Masuisslraat. le Laken, eem- smi van 500 fi le gaan ontvangen. Hij verzocht er ter zelf- dertijd een briefje van 1000 fr. te willen wis- stlw. P. R.., volbracht een deel dor 'boodschap pen. Hij ontving den 'wissel, doch 'rok er met; het geld van onder. Woensdag morgend ont ving de echtgeiiQote R... een schrijven van zijne medeplichtigen en bekende eene lange re As diefstallen. St Pietsrs-Jette. Verst,kt. Medard flobert, 31 jaar oud, wonende'Fransmans» straat, te I.a'-e:i. ajusleerder in de gasfabriek van St Pieicrs .Telle, werd Woensdag ver stikt door du gas, die ontsnapte uit de buis waaraan hij werkte. Na een half uur, kon men hem tol hel bewustzijn terugbrengen. Anderlecht.Lijk opgehaald. Woens dag morgend rond 11 ure, is uil de vaart van Charleroi, het lijk opgehaald van Jozef L..., hoeveknecht, 2«S jaar oud, wonende lo An derlecht. L... was ongehuwd en was eenigszins in het hoofd geraakt. Hij was sinds een veer tiental dagen verdwenen. Antwerpen. Verstikt. Maandag wa3 M. J. Golenburg de Broiila hij zijn schoon zoon M. Moed aangekomen om dos anderen daags deel te nemen aan de bruiloft van zijn kleinkind. Toen men M. G. GolenburgDijiïs- dag ging oproepen, vond men hein dood op zijn'bed liggen. Na alles goed te hebben nagezien, bevond men dal de ga/bek was blijven openstaan. M. •I. Golenburg was verslikt. Aanhoudingen. De agenten Ester- haren man, waarin deze haar liet welen dat jcam en W evIer hebben, in een der logemen- liij naar het Buitenland vertrok. Een onder- luu van de haven een zekeren Fischer aangc- zoek is geopend. Pandolle bracht de meisjes naar de herberg terug, en daar hij nog een paar personen moest bezoeken, ging hij alleen weder uit. Het too- neel met de wilde vrouw liad een levendigen indruk op hem gemaakthet was hem alsof hij den fonkelenden blik van het zonderlinge wezen nog op zich gev estigd zag. Evenwel kwam niet in het minst de gedach te bij hem op. dat dfe- ongelukkige Jeannetfe Dupont, het gevloekte meisje, kon zijn. Indien iemand liet hem had gezegd, zou hij het zeker niet geloofd hebben. Hoé zou hij ook hebben kunnen veronderstellen dat Jeannette in een zoo ellendigen, betreurenswaardigen toestand ii zijn geraakt Toen de directeur van den schrik bekomen naar de wilde koningin zocht, en zijn geheele troep in opschudding bracht, had zij reeds de stad verlaten. De herberg, waar Pandolle Blanche had ge lden, was van lieverlede stampvol geworden. In de groote, voor het pupliek bestemde ka mers zaten de kermisgasten half dronken te zingen,.te schreeuwen en te zwetsen. Het was een afschuwelijk rumoer. Ik moet u een oogenblik alleen laten, zei de kastelein tot Blanche.Moeder en de meiden kunnen het niet af, ik moet een handje helpen. Doch, daar gij onder dit volkje niet op uw ge mak zult gevoelen, zal ik u naar een andere kamer brengen. /.ij opende eene deur en liet Blanche een kleine kamer binnengaan, waarin slechts één persoon-was. Die man, met de ellebogen op 11tel liggend, en bet hoofd op de handen steu nend. s.-heen in diep gepeins verzonken. Op het geluid dat de deur maakte, hief hij even hei hoofd op en groette de twee meisjes, welke dien groet vriendelijk beantwoordde. Do kasteleinsdochter opende een kast en Brussel. Dief aangehouden.Woens dag avond kwam Mej. Saeys. van Oostende, die eenige dagen le Brusselc bij familieleden verblijft, van eene boodschap huiswaarts, toen een dief hare pels,hebbende eene waarde van 145 fr. afrukte en er mede de vlucht nam. Op liet hulpgeroep van liét meisje werd de kerel door verscheidene 'personen achter volgd en aangehouden. Het was zekere R.... metsersgast, thans zonder werk. Laffe diefstal. Woensdag morgend. toen de schrijnwerkers en- metsers, die in tu a a houw der Gachardslraat aan liet werk zijn, den arbeid wilden hernamen, stelden zij vast dat al hun gereedschap verdwenen was. Onderden tram.De 12 jarige L. Van der Porren., wonende Zes Penningen- straal, werd gisteren in de Van Arteyelde- straat door een tram-rij tuig omvergeworpen De arme kleino bleef onder den'steenweenier zitten en werd een tiental meters ver mede- sleept. Het. slachtoffer werd zeer erg gekwetst naar het gasthuis overgebracht. Erge val. M. Grickx, wonende Hoogstraat, werd ongesteld, toen hij te zij- hciit den trap afdaalde en viel op den vloer inden gang. Zijn schedel werd gebroken. Het slachtoffer werd ganscli bebloed naar 't St Pietersgasthuis overgebracht, 's Avonds was de ongelukkige nog niet tot hel bewust zijn teruggekomen. Zijn toestand is hopeloos. Wielrijder gewond. M. H... han delsbediende, 21 jaar, Bukeschieterslaan, werd Dinsdagnamiddag in de Paleizenslraat van zijn rijwiel geworpen, tengevolge van het springen eener vijs. Hij werd opgenomen met eene wonde aan het hoofd, gebroken pols en menigvuldige kneuzingen* aan du beenen. nam er een boek uit. Ziedaar, zeide zij, het aan Blanche gevende, nu kunt ge lezen, dan zal de tijd u minder lang vallen.. O, ik zal mij niet vervelen, want Pandol le zal spoedig terugkomen, antwoordde Blan che. De kasteleinsdochter verwijderde zich, Blan che ging aan 't venster zitten en sloeg het hoek open. De oude man, die met haar in de kamer was, was weer in gepeins verzonken. Eensklaps stond hij driftig op, haalde een sleutel uit zijn zak en opende een groote kisf. die naast 'twee kleinere kisten bij hem op d,6n grond stond. Hij nam er twee poppen uit;, die hij met de vreugde van een kind en fonkelende oogen be- schouwde.De handen onder dekleeren stekend liet hij de poppen elkander deftig groeten. Goeden morgen. Janklaassen Goeden morgen, Zevenzotsprak hij met teederheid. Komaan, moet jelui papa niet bedanken, dat hij u uit je donker verblijf heeft verlost De poppen maakten drie bevallige buigin gen. Zie zoo, nu moet jelui een praatjemaken, om papa Arlekin een beetje op te vroolijken. Janklaassen wierp het hoold achterover en ep op sissenden toon Piii, psiii, brrr, brrr, brrr Door dit wonderlijk geluid verrast, hief Blanche liet hoofd op en keek nieuwsgierig en aandachtig toe. Nu klonk de lieflijke en spottende stem van Zevenzot. Wel, vriend Janklaassen, zeide hij, gij schijnt van nacht koude hebben gevat, dat komt zeker van uw kapotte jas. En Zevenzot schaterde van 't lachen. Het hoofd schuddend, liet Janklaassen weer zijn gewoon brrr, brrr, brrr, brrr hooren. Erg ongeluk. Gisteren avond, kreeg de 74jarige Pie'er L..., wonende Van der Ke lenstraat, op de Waterloolaan eene draaiing. De ouderling viel zoo ongelukkig ten gronde, dat hij den bil en don schedel gebróken werd Zijn toestand is hopeloos. Het schijnt dat thans een lieve chromo de pakskens Billerpeeen der Trappisten» van 1 kilo Vincarl en Zonen vergezelt. St-Jans-Molenbeek. Vróuw erg ver brand. De eehlgénóólc Deconrteinonf, Pioardslraat. dééd - Dinsdagavond''' eé'iie pe- .t hooi lamp omvallen. 'Hare kleederen vatte vuur, ondanks -spoedige hulp, werd zij ci-é verbrand aan hot gelaat, de armen en de ban den. Het begin van brand werd spoedig ge bl use lit. Aangeslagen. Woensdag heeft de policie in de woning van een persoon te Sl- Jans-Molenbeek eene groote hoeveelheid werktuigen aangeslagen welke in een maga zijn gestolen waren. Nog verscheidene andere huiszoekingen werden gedaan. Elsene. Jonge dieven. Mevr. Nizol. handelaarster, Zonder Zorgslraat, betrapte Dinsdag avond een jongetje, dat in haren winkel de tooglade ledigde. Twee andere knaapjes, medeplichtigen, stonden aan de deur op wacht. De jonge dief werd opgesloten on aan de policie overge leverd. Hij is zekere X., oud 14 jaar, wonend in de Waaierstraat le Brussel. Deze noemde op Kunt je mij ook zeggen waar wij zijn? vroeg Zevenzot. Het baat mij niet of ik mijn oogen openspalk, ik zie niets dat op mijn ge liefde boomen van de Champs Elvsées gelijkt. Gij bent waar je wezen moet, antwoordde Janklaassen met een air van gewicht.' Wees niet nieuwsgierig en gedraag je zooals het past. Parbleu, gij hebt gemakkelijk-praten, voor jou. oude landlooper, is liet onverschil lig waar ge bent, je bent overal thuis met je •hel. Maar ik, ik ben een och to Parijssche straatjongen en nergens beter op mijn gemak dan in mijn mooi theater in Carré Marigny. Vrienrl Zevenzot, je bent een ezelskop. Ei, vindt je dat riep Zevenzot woedend. Pak aan, daar heb je wat, om je te leeren voortaan beter op uwe woorden te letten. En hij gaf Janklaassen een Hinken vuistslaj zijn bochel. Zoo zoo,zei deze, het schijnt dat gij niet veel ontzag voor mij hebtmen kan wel zien dat ik mijn rechter niet doe gelden. Maar wacht even, vriendje Ilij keek rond alsof hij iets zocht, viel toen Zevenzot to lijf, en gaf hem met beide armen een duchtig pak slagen. Nu kon Blanche zich niet langer bedwingen en schaterde het uit van 't lachen. Daardoor eensklaps tot de werkelijkheid te ruggeroepen, kreeg de man met de marionet- te:: een hevige kleur en sloeg de oogen neer als een kind, dat op iets verkeerds wordt be trapt. Och, neem mij niet kwalijk, mejuffrouw, sprak hij verlegen ik dacht er niet aan dat gij hier waart, en gaf mij aan mijne dwaasheid over. O, ik heb met. het grootste genoegen naar u geluisterd en uwe poppen zien werken, ant woordde Blanche. Ik moet u integendeel voor. ange- iiouden, iiij verbleef in België onder een vaisuhen naam en zijne uitlevering was van wege Duitsciiland gevraagd voor diefstal. 77. Een zekére R..., uit de Schippèrskapel- lóslrafit. wérd aangehouden óp hel oogen blik dat hij een zak rijst van oenen wagen nam.die langs de Oude Leeuwenvaart voorbij reed. Een medeplichtige Kon door de vlucht ontsuappon. Van eene stelling gevallen. Zekere Jules Goor, 18 jaar oud, was Woensdag na middag bezig niet eene stelling le plaatsen in de Ainstertlan'ischeslraat. te Borgerlmut. H'.j viel op een zeker oogenblik auhLerover en kwam van eene hoogte van 7 meters op de straalsteenen le recht. Hij kon naar het Sint Ernsines hospitaal overgebracht worden. Zijn toestand is onrustwekkend. Hij bekwam een voudige kneuzingen. Rijtuigongeval. Do genaamde Flo rentine De Wachter, 78 jaar oud en op St - •Vnna wonende, werd aan de Suikervaarl, loor eene kar omgeworpen. De vrouw klaagt over inwendige kneuzingen. Zij werd naar St. Elisabeth gasthuis overgebracht. Werkongevallen. De plafcmeerder II. Peeter, in de Borsbeekstraat wonende, is in de Beekstraat van eenc ladder gevallen. Ilij brak zich oen been en werd in verzorging naar het verband huis der Kipdorpvesl over- gelijïtcht. De dokwerker G. Van der Meulen, in de Beemdslraat wonende en aan nr 71 op de kaaien werkende werd aan dun rug erg ge wond door een stuk ijzer. Ilij is naar het verhandhuis overgebracht. TramojxgelakVerleden Woensdag wilde éënoMouw, zekere 85 jarige, Ma/ie Govaerls. die in de Saxisuhestraat woont, door ren tram gevat in de Benlerodestraat. Men heefthaar naar hare wooing overge bracht. Zij heeft ver? c beid ene wonden beko men. Mechelen. Oog gekicctst. De ajus leerder J. Melaerts, in 't arsenaal werkende, werd gisteren tijdens zijn werk door een ijzersplinter in het oog getroffen. Men vreest dat de ongelukkige liet oog zal verliezen. Eenige jaren geleden verloor hij ook het an dere oog. Boom. Hevige brand. Dijnsdag avond is de wagenmakerij, van M. Edmond Ouelmin, Wipplein, dooreen lievigen brand len gronde vernield geworden. Ofschoon de pompiers spoedig ter plaats waren, had de brand zulke spoedige uitbreiding genomen, dat men alleen de omliggende gebouwen kon vrijwaren. De schade, door verzekering ge dekt, is aanzienlijk. verschooning vragen, dat ik u gestoord heb. Maar ik kon mij waarlyk niet inhouden van 't lachen. liet, was zoo grappig -- Ik ben een oude dwaas, vindt ge niet? hernam Pias ik vermaak mij met mijn pop pen als een klein meisje. Maar wat zal ik u /eggen, als men oud wordt, wordt men weder kind, en dan, 'khoud veel van mijn poppen, ik kan er niet buiten, ik moet ze zien en ze la ten spreken. We zijn oude vrienden ik leef ook een beetje voor mijn poppen, en sinds ja ren hebben ze mij doen leven, en doen dit nog. Wanneer ik treurig ben, beschouw ik ze, en dat beurt me weer op. Er zijn menschen die dit niet begrijpen en mij belachelijk vinden, maar dat is me onverschillig, ik stoor me niet. aan hetgeen men zegt of denkt, en ik acht liet niet noodig, iedereen uit to leggen, waarom ik zooveel van niijn poppen houd men vertelt zijn geheimen zoo maar niet aan Jan en alleman. De zonderlinge taal maakte op Blanche een diepen indruk do oude man boezemde haar groote belangstelling in zij verwonderde zich over zijn ernst, nadat hij haar zooeven om zijn grappige vertooningen zoo hartelijk had doen lachen. Het spijt me dat ik u gestoord heb, sprak zij. Ik bid u, mijnheer, ga voort, en doe alsof ik hier niet tegenwoordig was. Neen, neen, zeide Pias, 't is voor vandaag genoeg Janklaassen moet. nu gaan slapen. Hij borg zijn gunstelingen in de kisten deed het deksel toe. Als ik goed begrepen heb, wat. Zevenzot zeide. dan zijt ge uit Parijs, hernam Blanche glimlachend. (Wordt vervolgd,)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2