BUITENLAND. Edele Zelfopoffering, Moordpoging te Verviers. NIEUWSBERICHTEN. De werkstaking der mijnwerkers. 't Wit Stooiike van Jacques Meets het grazen van een schraal voeder onder-1 De kolonel heeft onmiddelijk eón onder- "wege, leggen zij er 30-10 kilometers mede af j zoek geopènd en bevonden dat er klachten per dag. De muilezels, welke men te Zambj kwee- ken zal, zullen hoofdzakelijk dienen voor de ruiters, evenals de paardop, hoewel zij ook als lastdieren zullen gebruikt worden. De landhouwslatie van Zambi is bestemd om de grootste van de kolonie te worden zij heeft reeds 800 stuks groot vee en binnen kort komt er eene groote kudde schapen loc. Uitgestrekte proefkullureu zullen ingericht worden, nabij die zelfde haven, waar de nootlige huisvestingen zullen gebouwd wor den voor een bestendig blank personeel, tij delijke landbouwkundigen en veeartsen en een laboratorium. Thans bestudeert men de gezondmakings- werken van de gronden voor de fokkerij be stemd, immers in de verschillige streken van Kongo is men verplicht wateralleidingswer- ken uit te voeren, alvorens de grond lot den kweek goschikt is. FRANKRIJK De zaak Durand M. Paul Meunier, afgevaardigde, heeft aan den zegelbewaarder geschreven, dat de ver oordeeling van Durand. oj» valsehe getuige nissen berust en hel proces moet herzien wor den. M. Meunier vraagt ook dat Durand voor- ïoopig in vrijheid gesteld worde. Een nieuwe bevelhebber De vice-admiraal Belluc, de nieuwe bevel hebber van het eerste eskader, is gisteren in dienst gelreden. Hij heeft hel panterschip Pa trie als vlagsclnp gekozen. De nieuwe kruiser Waldech-Rousseau Eerstdaags zullen de proefnemingen ge daan worden met den kruiser If aldeeh-Itous- seaii. Hel schip zal onmiddelijk haar Tonlon gezonden worden. Een Duitsche luchtbal De Duilsche luchlhal Pt 'in zessin - Victoria waarin drie leeraars der hoogeschool van Bonn hadden plaatsgenomen, is in do vallei der Maas neergedaald. Nadat de douaniers den luchtbal nagezien hadden, mochten de luchtreizigers naar Duik vertrekken. Zij wa ren te Keulen opgestegen. Onrustwekkend telegram Hen olfieier, wiens familie te Lorient woont, heeft uit Gouret (Tchad) het vol gende tel' rond waren. Toen hij verbetering beloof de hebben de stakers zich tevreden verklaard. DU ITSCH LAN D. Boycotte9ring van den alkool. Nadat de Duilsche. Reichstag nieuwe no il lastingen gelegd had op den alkool, hadden de socialisten eene hardnekkige beweging on touw gezet tegen bet alkoolverbruik. Ni ei. alleen socialisten, doch ook anders denkenden deden mede, en liet gevolg was, dat in 1910 ruim 80 miljoen liters schnaps min verbruikt werden dan in 1909. Dal kan nog al lellen Prinsen-vliegers Na prins Hendrik van Pruisen, wordt nog een andere prins genoemd, dio zich met luchtvaart bezig houdt. Het is prins Sigis- mond von Hohenzollern, die te Alt-Glienicke, nabij het vaderlijk kasteel, een werkhuis heeft laten bouwen, waar hij thans een nieuw vliegtoestel, geheel uil Duilsch mate riaal vervaardigd, opmaakt. De proefnemin gen zullen in de aanslaande Lente plaats hebben. ITALIË Spoorwegramp vermeden. Een baanwachter der Sl Gothardbaan, be merkte eenigo oogenblikken vóór het aanko men van den sneltrein, dat de riggels opge broken waren. Hij kon nog signalen geven, waardoor de trein nog tijdig'stopte. Anders ware de sneltrein ongetwijfeld in bet Luga- fvomeer gestort. Kardinaal overleden Uit Rome wordt gemeld dat Kardinaal Segna gisteren overleden is. OOSTENRIJK. De gezondheidstoestand van keizer Frans Jozef. Keizer Frans Jozef heeft rustige nachten doorgebracht. De hoest en de keelontstekin. verdwijnen langzamerhand RUSLAND De werkstaking der Finsche letterzetters De werkstaking der letterzetters in Fin land duurt voort. De papierfabrieken zullen nog enkel papier leveren aan de drukkers, waarmede zij jaarlijksche verbintenissen heb ben aangegaan. De aardbeving in Turkestan Volgens officiëele berichten, worden nog edurig aardschokken gevoeld. Te Taschkent is de schade overgToot, al- gram aan zijne familie gezonden lievig gevecht Ouadaï. Belangrijke verlie-1 hoewel de stad zco erg niet beproefd werd I als in 1887. zen. Ben ongedeerd Met telegram is gedagleekend op 20 De- cembèr. Men weet niet of er hier spraak is! van liet gevecht van 9 November. i Een trein in nood V Eerf expresslrein,-komende van Bordeaux, en dié-reedt "T* le L Dft «i» letterlijk opgepropt reigers t J T BTV,0 S° ïar"hC' Jie «eneplezierreis ondernamen. si'i eene» «toombuis der lokomotiel. 1 1 Volgens de laalsto lienchten zouden er .'15 e sneeuw 'dooden en een vijftigtal gekwetsten zijn 'in ganseh het arrondissement der Hooge Loirevalt overvloedig* veel sneeuw. De Twee groote dorpen zijn geheel vernield. Het getal slachtoffers is nog niet gekend. AFRIKA Eene spoorwegramp Woensdag avond is een reizigerstrein nabii V I,. V m vcrt,;a8'"S hfdv ,en JGaikuslqop (Natal) van eene Helling gerold i. lge van iiol sKcl.t weder, is te L'A) rw„in «m J Verleden nacht werd de 35jarige Anna Van Hoost, gescheiden echlgenoote van Mi chel F.., in do Hodimonlslraat, te Verviers, aangerand door twee kerels, Jan Fourdinen Henri Claes. Fourdin bracht de vrouw verscheidene slagen toe bij middel eener tlesch, terwijl Claes twee revolverschoten op haar loste. Op hot hulpgeroep dor vrouw en de los- brandingen, snelden twee policieagenten toe. Deze zagen de kerels de vlocht nemen. Een hunner achtervolgde ze, terwijl de andere de vrouw naar het gasthuis bracht. De twee aanranders konden aangehouden worden. Zij hekenden hunnen aanslag. Vrouw Van Hoost, ondervraagd, verklaar de, dat de twee mannén haar aangerand had den, omdat zij weigerde langer in hun on derhoud te voorzien. Uit het onderzoek is gebleken, dat de heide kerels do vrouw reeds vijf uren hadden slaan afwachten in de IIodimonlsU*aat. De gevaarlijke schurken zijn ter beschik king van het parket opgesloten De toestand der gekwetsten van Seraing- is 7,00 voldoende mogelijk.Alleen vrouw Gobain is nog niet buiten gevaar. De geneesheeren hopen evenwel haar te kunnen redden. De kogel welke haar in het hoofd gedron gen was, is uitgehaald. De werkstaking heeft zipli lichtjes uitge breid, alhoewel in de vergaderingen de alge- meene werkstaking afgekeurd werd. Nog eenige afzonderlijke aanslagen heli- ben plaats gehad, onder pjidere te Grace- Berleur, waarde ruilen uitgeworpen werden, bij verscheidene mijnwerkers die nog niet staakten. Ook te Monlegnge werden dezelfde laffe streken uitgericht. Te Seraing is een kerel aangehouden die geldinzamelingen deed, zeggende dat liet was ten voort e le der werkstakers. Daar de werk stakers echter besloten hebben dat. ergeene inzamelingen zouden gedaan wórden, denkt men hier met een bedriegef tcdoen le hebben. Alles is kalm in den omtrek van Luik. Gisteren had to Luik op de Groenplaats eene meeting plaats. Dé werkstakers waren in twee sloeteii eeno van Flémalle en eene van St-Gilles daarheen gekomen. De leiders der werkstaking voeren bet woord van op het balkon van het socialistisch lokaal. De leiders zetten de stakers aan lot kalmte en volharding. Talrijke gendarmen zijn uit Limburg aan gekomen 0111 do brigaden vah Luik te ver sterken. To Fleurus en te La Louvière heeft de staking zich ook nog uitgebreid spoorbanen en steenwegen zijn versperd. In I vele dorpen worden bij het vallen van den avond wolven gezien. Een officier gestraft Luitenant Miguen, van liet 10c regimen jagers te paard', in garnizoen te Moulins, i; tot vijftien dagen kamerarrest veroordeeld, 0111 een soldaat, die de beddingén bevuildt lichtjes met zijne rijzweep aangeraakt niét1 AZIË Onlusten te Moukden Uit Moukden, in het Verre-Oosten, wordt emeld, dat aldaar hevige onlusten hebben plaats gehad, ten gevolge eener lastenver- hooging. De Chineesche handelaars hielden eene betooging en bedreigden den omschrij- vingsoversle. Deze riep de troepen ter hulp en deze werden aangevallen. De troepen scholen toen op de bctoogers en I een tiental dezer werden gedood. Ei* zijn tul- 1 zou de soldaat een jaar ge r'jke gekwetsten geslagen l In Duitschl vang gekregen hebben Eene militaire werkstaking De sold i'.'n-wcrklieden. van liet 10e regi ment artillerie van li'ulon, hebben Donder dag namiddag geweigerd te werken omdat hol middageten slecht was. Zij wildens'avonds ook geen avondeten hebben. 40c Vervolg. Ja, mejuffrouw een paar uur geleden ben ik van Parijs hier aangekomen. Zeker om de kermis Och. lieve hemel, neen 'k wist niet eens dat het vandaag kermis was. Blanche had geen tijd om d en ouden man nog meer tc vragen, want de deur word ge opend, en een jongeling kwam do kamer in. Meteen oogopslag had Blanche bemerkt dat Lij jong. élégant gekleed was en een fraaie 8 es lal to had. Zij zag leve is dat hij zwart haar, een aankomenden knevel, een breed en hoog voorhoofd, groote, heldereoogen en een schoon hoewel buitengewoon bleek gelaat had, en dat oj» liet gelaat een uitdrukking lag van üe edelste gevoelons- Door haar gesprek met den ouden man reeds eenigszins ontroerd, bevond Blanche zich op dit oogenblik in een toestand, die door liet on derzoek, dat zij in haar onschuld deed, voor haar hart ecu ernstig gevaar kon doen geboren worden. Men had haar niet geleerd, altijd levendi ge gevoelens te w antrouwen /.ij was in volle Yryheidxoutjokcn vij had open oogen, 0111 het schoone le bewonderen, en oen even open hart. om genegenheid op tc vatten. Als een lijdelijk AMERIKA Senator Elkins overleden Uit New-York wordt gemeld, dat senator Elkins overleden is. Hij was de vader van Miss Elkins. wier huwelijk met den hertog der Abruzzen reeds zoo dikwijls ontworpen en uitgesteld werd. en zwijgend l< meisje met inn Altijd de ingt trachtte Blanch ven van de gov vond, maar gat geen kwaad kei van hoos opzet, had Pandolle liet irgenomen. hart volgend, nschap te ge- lio zij onder in over. Zelve egrip hebbend ak niet dat dit b(j anderen kon bestaan. Haar oogen konden evenmin liegen als haar lippen. Den schooneu jongeling beschouwend, had zij er niet het minste besef van, dat zij wel licht, een onvoorzichtigheid beging. Haar on ervaren hart kon haar niet waarschuwen, en toch klopte het sneller dan gewoonlijk, en ge voelde zij een aangename gewaarwording. Na de deur gesloten te hebben, ging de jon geling naar den ouden man, die hem met een aiigstigen blik onder vroeg. Niets, niets sprak hij op bedrukten toon. Ik ben bjj mijn onderzoek niet gelukki ger geweest dan gij. Ach, mijn arme moeder is zeker niet meer in 't leven Men heeft in lo oude registers van 't ziekenhuis niets ge- vonden dat op mijne moeder betrekking heeft waarschijnlijk is een beklagenswaardig en on verklaarbaar verzuim begaan. Ik heb alle be dienden ondervraagd, maar geen enkele uit dien tijd is er meer, en de tegenwoordige we len er niets van er zijn ook reeds zoovele ja ren verloopen. Ik ben nu geheel moedeloos, en ik vraag mij af of ik nog langer nasporin gen zal doen, die toch tot niets zullen leiden. Ik heb een hersenschim nagejaagd. Alles is te vergeefs. Hij legde het hoofd tegen den schou der van den grijsaard en weende. Blanche, die de klacht van den jongeling had gehoord, begreep er uit dathij zijn moeder lit. Teergevoelig van aard zijnde, nam zij dadelijk deel in zijn droefheid en kon nare tra nen niet bedwingen. Maar begrijpende dat zij onbescheiden zou zijn, indien zij do geheimen van onbekende personen alluisterde, 011 dat de welgevoége- ÜJkheid haar gebood, zich te verwijderen, ging /.ij naar de deur om <le kamer te verlaten. Richard hoorde hare schreden en richtte zich i haastignp. Bevend bleef zij staan. De jongeling I 3russel. Drama. Donderdag mor gend. rond 1 uur, is twist ontstaan in een koffiehuis der Anderlech tlaan, tusschen een zekeren M..., wonende Eklipsstraat, en een autogeleider, J... genaamd, wonende Frank rijkstraat. Deze laatste trok een revolver en loste een schot op zijnen tegenstrever. Deze werd iu de hand getroffen.. Verscheidene an dere verbruikers kwamen tusschen en kon den J... ontwapenen. Een onderzoek i; geopend. Paard verdronken. Donderdag na middag reed de voerman van M. Devel, han delaar, Werkhuiskaai, langs het verbindings kanaal, toen het dier weigerde vooruit te gaan. De voerman nam he( dier bij den brei del, doch nu begon liet te deizen en kwam in de vaart terecht. haar met toenemende bewondering en in verrukking aan toen bespeurde hij tranen in hare oogen. Weent ge, mejuffrouw vroeg hij. Ja, antwoordde zij mét bewogen stem, omdat ik uit uwe woorden heb opgemaakt, dat gij uwe moeder zoekt. Hoe, riep hij innig aangedaan, heb ik u tranen doen storten ?En hij zag haar met schit terende oogen aa i. Zij bloosde hevig en aioeg de oogen neder. O, hernam Richard in vervoering, gij be- greept dat ik verdriet heb, en gevoelt daarom medelijden voor mij. Zij sloeg de oogen nreföhcfliï op én zóide met hare vriendelijke stem Hoop en vertrouw God, die zoo goed is, zal u niet verlaten Op dit oogenblik werd de deur geopend, de kasteleinsdochter stond op den drempel en sprak Mejuffrouw Blanche, üwpeet is terug gekomen, hij wacht u. Blanche groette de twee reizigers door een lichte buiging met liet hoofd en verwijderde Toen men een uur later het paard kon op halen, had het opgehouden te leven. Ongelukkige cal. De 09 jarige Van Sleenkisle is Donderdag namiddag in zijne woning zoo ongelukkig van de trappen ge vallen, dat hij het heen gebroken werd en erge wonden aan liet hoofd bekwam, lie arme ouderling is naar bet gasthuis der Hoogstraat overgebracht. Werkongeval. Louis Slijfhals, lood gieter, Herrvstraat, viel Woensdag in de Front ispieestraat uit de dakgoot, waarin hij werkte. Hij werd zwaar gewend aan den rechterslaap. Zijn schouder on zijn rechter arm werden gebroken. Dief geknipt. Gisteren avond drong een dief in dohureelen van M. S..., en stool er verscheidene kleedingstukkon welke aan een kapstok hingen. Toen de dief met zijnen buit wilde vertrekken, werd hij verrast en aangehouden. Ondanks zijn hevigen tegen stand, kon hij naar het policiehnreel gesleept worden. ITet was een gevaarlijke oud ver oordeelde. Onrustwekkende verdicjningSedert verscheidene weken, was een genaamde Fer dinand Bosnians, fabriekwerker, wonende Papenvest, zonder werk, Maandag morgend verliet hij zijne woning, .eggenéü dat hij werk ging zoeken. Men vreest dat de ongelukkige zicli in eene vlaag van wanhoop zal gezelfnioord hebben. Overleden. Een drietal dagen gele den, viel de 12jarige Virginia Huvgens. met hare ouders in de Magazijnstraat wonende, in den kelder der ouderlijke woning, daar de roostering doorbrak. Het arme kind werd zoo erg gekwetst, dat zij gisteren aan do beko- meno verwondingen bezweken is. Gauwdief'. Ten nadeele van M. Weiier, Serbiestraat, heeft een onbekende gauwdief op den tram Beurs-St Gillis, een gouden uurwerk met kelen, ter waarde van 500 fr., gestolen. Arme vrouw. Eene lamme vrouw, de wed, D..., wonende Hoogstraat, viel op 23 November zoo ongelukkig uit haar bed, dat zij zich erg aan het hoofd kwetste en een been gebroken werd. De ongelukkige werd naar liet gasthuis gebracht en is er thans overleden. Voer luig on geluk. Het dochterken Eugenie Vercainer, 8 jaar, Kogelstraat, werd Donderdag in de Fabriekstraat door de kar van een moeshovenier omvergeworpen. Haar linkerarm werd gebroken, haar rech tervoet geplctterd en zij werd gekneusd op ganseli het lichaam. Zelfmoord. Gisteren morgend vond men in het Terkaraeren Bosch het lijk liggen van een onbekende, die zich bij middel van oen revolverkogel liet leven benomen had Men vond in zijne zakken alleen een koepon Brussel-Mechelcn terug. In zijn hoed stonden de naamletters H. D... Wat ge hoeft te weten De zciiuwachti; zwakke of iijn-gevoelige personen kunnen, dank het bijvoegen van de helft Bitlërpeeën der Trappisten Vinéart het gebruik van koffie verdragen. Deze die licni zuiver'ge bruiken, bevinden er zich nog- béter mede. 1500 St. J oost-ten-Noode. Diefstal. D011 derdag namiddag, drong een onbekende dief in de woning van August Walbeek, Planten- slraat, 63. De dief brak er alle meubelen open en stool er eene som van 225 fr. en voor 1400 fr. juweelen. Een onderzoek is geo pend. St Gillis. Erge gasontploffing. Don derdag morgend, rond 5 ure, stelde Mev. S..., wonende Zwedenslraat, vast dat een erge gasreuk uil een plaats naast hare slaap kamer kwam. Zij nam eene brandende kaars 011 ging zien. Nauwelijks had zij de deur geo pend, of eene vreeselijke ontploffing had plaats. Mev. S... werd erg over heel het lijf verbrand en moest onmiddelijk door een ge neesheer verzorgd worden. De leidbuis in caoutchouc was van het gasvuur losgegaan 11 aldus was degaz ontsnapt. Blanche', zij heet Blanche mompelde Ri chard. Toen met een verhelderd gelaat zich tot Pias wendende, zeidehij Ik heb weder moed gevat, wantik weet nu dat er nog Kiigelen op de wereld zijn. Toen Pandolle en Blanche een uur later de herberg verlieten, en in het rijtuig stapten, zagen zij Richard, die hen groette. Blanche beantwoordde zijn beweging met het hoofd. Blanche was eensklaps peinzend geworden. Een paar dagen later kwam Richard om streeks twee uur des namiddags te Saint-Irun. Pias was te Gray gebleven, 0111 een theater te laten maken, dat licht en gemakkelijk te vervoeren zou zijn. Op aanracle van den conducteur der diligen ce steeg hij af voor een herberg, op welken pas geschilderden voorgevel hij iu groote zwarte letters las Milet, herbergier. Logeert ruiters en voetgangers. Op de stoep van het huis stond een man, de muts in de hand, die hem het Wolkom scheen toe te roepen Eensklaps ontstelde Richard en bleef staan, de oogen strak gevestigd op de twee groote steenen honden, die aan weerszijde van de stoep lagen. Zijn gelaat drukte groote verrassing uit, en hij bracht de hand aan het voorhoofd, alsof een verwarde en onbestemde herinnering bij hem opkwam. Iloewel zijn geheugen hem niets nauwkeurigs te binnen bracht, kon hij er niet aan twijfelen, 't was niet de eerste maal dat hij die twee honden zag. Allerlei ge dachten doorkruisten zijn brein, en ten laatste werd het hem duidelijk, dat liij als een klein kind met zijn moeder hier was geweest. Een droevige glimlach speelde om zijn lip pen toen klom hij langzaam de stoep op en ging de herberg binnen. Wat zal mijnheer gebruiken vroeg hem roet door een j de kastelein. Strakjes, antwoordde hij. Zijt gij de eigenaar Elsene. Drama der ellende. Een genaamde Maurits Van H... kwam gisteren iu een hotel der Ilaliestraat en vroeg er eeno kamer, zeggende zeer vermoeid te zijn, daar hij van Parijs kwam. Toen hij 's avonds nog niet verschenen was, ging 111011 naar zijne ka mer zien. Hij antwoordde niet op het her- haajd kloppen en de policie werd verwittigd. Toen een slotmaker do deur had opengebro ken, vond men liet lijk van Van II... op het bed uitgestrekt. De man had zich hij middel van een houtskoolvuur laten verslikken. OverredenDonderdagavond, werd de werkman Jozef Van der Breemde, 36 jaar oud, op den hoek der Kroonplaats omgewor pen door eene taxi, die in volle van de Ivroon- lei kwam afgeredeu. De man werd erg ge kwetst aan den schedel en de bconcu. Na door een geneesheer verzorgd geweest te zijn, werd liet slachtoffer naar zijne woning, lo El terheeko vergel irach t Op de vlucht. Toen M. Salmon, wo nende Walibranslraat, gisteren morgend zijn huurder, den kóffiebédiendc Montebori'wilde wekken,was deze verdwenen.Met hem waren ook eeno prachtige schouwgarniluur en tal- rij ko andere voorwerpen van waarde, van do kamer weggebracht. Eeno klacht is neergelegd. Doodcljk ongeval. De poorlier der gemeenteschool der Wegnenslraat, J.-B. Lervillo, viel gisteren avond in den kelder der school, toen hij do werklieden bewaakte die steenkolen losten. Zijn schedel werd ge broken en do dood was oogenblikkelijk. is hel eenige echte Vieux Syslème. Vorst. Bijna een erg ongeluk. Don derdag avond begaf de 68 jarige ouderling Lambert Scheyens, wonende Fonteinlaan, zich bij een zijner kinderen, toen hij in den Bremptgraclit viel. De arme man zonk inliet slijk en kon zich niet verhelpen. Op zijn hulp geroep snelden twee geburen toe, die hem konden redden. Zijn toestand is nog beden kelijk. Anderlecht. Lijk opgchacdd. Don derdag avond is uit de vaart van Charleroi, achter de Bavaro Beige, liet lijk opgehaald van een onbekende, schijnende een zestigtal jaren oud en als werkman gekleed. Het lijk schijnt een achttal dagen in liet water gele gen le hebben. Op het lijk werden geene sporen van geweld gevonden. Ook had de drenkeling niets op zak, dat zou toelaten zijne persoonlijkheid vast te stellen. Ukkel. Doodelijk tramongeluk.Don derdag morgend, rond 10 ure, wilde een heer van rond de 30 jaar oud,aan de Brugmannlei, op een rijdende tram springen, Hij mistraplo echter, verloor liet evenwicht en viel tus schen de twee rijtuigen. De onvoorzichtige werd hel hoofd afgrijselijk vermorzeld. Het slachtoffer word in een naburig huis gedra gen, waar een geneesheer slechts de dood kon vaststellen. Het is een jonge advokaat, M. D... 31 jaar oud, van Sint-Gillis. Leuven. Doodelijhe val. Gisteren morgend viel vrouw V.wonende Sluisstraat in bare woning zoo ongelukkig van do trap pen dat zij den schedel gebroken weid. Ilaar toestand is hopeloos. Antwerpen. Dieflen. Een haal ka toen werd aan de Zuiderdokken gestolen ten nadeele der Katoennalie. Eene som van 980 fr. werd ten nadeele van M,uelfane, op de Sint Jacobsmarkl wo nende, gestolen. In 't water. De visscherin Vermei- ren, diezicli met lraar schip in de petroolin- richtingen bevond, verloor op een zeker oogenblik het even wicht en viel in de Schelde. Zij kon met vele moeite gered worden. Opschudding. Een agent die poogde een dokwerker die bedronken was lot do i'ede le brengen werd door gansch deze fami lie aangevallen, men ontnam hem zelfs zijn sabel. De agent loste een revolverschot om de aanvallers te verwijderen. Zelfmoord. Een inwoner der 8sl8 sectie, heeft zich gezelfnioord in zijno wo- Kent ge dien jongeling vroeg Pandolle. j van (lit logement f Neen. gaf Blanche ten antwoord een; Ja, mijnheer, en mijn naam is Milet, ousje geleden, heb ik hem in de herberg ont-evvenals mijn oom, een braaf man, wiens op- ■oet, en we hebben een paar voorden gewis- volger ik ben. Zeer wel, mijnheerals ge een oogenblik den tijd hebt, zou ik u gaarne een paar vragen seld. Pandolle wierp nog een blik op Richard. willen doen Ik ben tot uwe orders, antwoord de de gedienstige herbergier. Zij giugen eene kleine kamer binnen. Welnu, mijnheer, ik luister, sprak de herbergier, zijn gast een leuningstoel aanbie dend, 011 zeii' op een ecnvoudigen stoel plaats nemende. Go liebt mij zooeven gezegd dat ge uw 00111 hebt opgevolgd, is dat reeds lang geleden aldus begon Richard. Ongeveer vijftien jaar. Dan zult ge misschien kunnen antwoor den op mijn vragen, aangaande een gebeurte nis, waarin ik liet levendigste belang stel. Herinnert ge u, nu ruim dertien jaar geleden, in December, een vrouw en haar kind geher bergd te hebben - Hier komen zooveel reizigers, zei Milet glimlachend. Evenwel, wacht eens, ik meen me iets te herinneren, 't Was in December, zegt ge... Ja, 't is zoo... een jonge vrouw met een kind van vier of vijfjaar. Zij is des avonds laat vertrokken 't wa§ vreeselijk koud ik wilde liaar er van terughouden, maar er was niets aan te doen. Ja, nu herinner ik liet 111e heel goed haar kind was een wilde jongen, hij ging op de steenen honden paard rijden ik moest me boos voordoen, toen 'k hem er af tilde, want 'k was bang dat hij zou vallen, en een ongeluk krijgen. Richard luisterde in de grootste spanning. Zijn ze hier lang geweest voeg hij. Vier of vyf dagen, precies weet ik het niet. De juffrouw logeerde op de kamer der eers te verdieping, vlak boven dit vertrek. Js <iie kamer thans onbezet. Ja! wj'dt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2