Laatste Berichten SUCREMA Priesterlijke benoeming. Gebloed. Lagrange, Antwerpen vSrtuÈfdÈr brandkasten SPORTNIEUWS Foottoall VERMAKELIJKHEDEN. Weerkundige waarnemingen beste melasse voeder Til. Stevens, Officieele kwotesring ANQUE CENTRALE GANTOISE Koffie slaat op REPARATIËN fling. Hij heeft een einde aan zijn leven ge steld door zich le verhangen. Men kent de oorzaak dezer wanhopige daad niet. In 't diep gevallen. De dokwerker D 'hoogho, 27 jaar oud, en te Sle Gatharina- Waver wonende, is in 't diep van den stoo- roer Eya gevallen. De man werd licht gekwetst en bekwam erge inwendige kneu zingen. Men heeft hem naar S' Elisabethshospitaal overgebracht. Gevallen. De leurder August Marly die in de Lepelstraat woont, viel gisteren in de Couventslraat zoo ongelukkig, dat hij eene gapende wonde aan het hoofd bekwam, en naar liet St-Elisabethshospitaal moest over gebracht worden. Jonge dieven. De politie van de 6e seklie heeft eene hende jonge dieven ontdekt welke zich de volgende namen als erkennings- teeken hadden gegeven .- Boer, Bakker.Been- houwcr, Dettegaard, Broer, Molle, enz.; deze gasten zijn slechts van 15 lot 17 jaar oud. Er liggen reeds een groot aantal diefstallen, gepleegd in de magazijnen van den omtrek der statie, ten hunnen laste. Dg adjuuct, M. De Wandeleer, is met het onderzoek der zaak gelast. Een genaamde Van D..., werkman in de koperdrijverij van M. Scheppers en Potle vyn, en te Diest wonende, w erd op heeter- daad van diefstal betrapt. Hij wilde zekere koperen voorwerpen ontvreemden. Namen. Vrouw verslikt. De genaam de Jnlie Monthuv, deed de kachel branden op bare slaapkamer en daar deze rookte zette zij deur en vensters- open om dc kamer te luchten, daarna ging zij met eenige gebuur- vrouwen wat staan kouten. Zij zegde hun dat zij des anderendaags maar laat zoude opstaan en ging slapen. Des anderendaags werden, do geburen ongerust daar zij rond 12 ure van den middag nog niet op was. Men verwittig de de politie en deze na herhaald geklopt kon slecht de deur openbreken. Men vond Julie Monthuv op haar bed uitgestrekt liggen, zij was dood. De kachel had gerookt en de rook bad haar verstikt. COCO LI NE Depot voor Aalst en omlig gende, J. Simoens- Van der Straeten, Nicuw- fitraat, 62, Aalst. Ru me lange. Een drama. Een bloe dig gevecht greep Dinsdag le Rumelange plaats. Eenige fabriekwerkers waren bedron ken, twee hunner zekere Michel Bacq en Adam Lardy waren aan 't vechten gegaan De eerste trok eensklaps een revolver te voorschijn en loste een schot op Lardy en trof hem aan liet hoofd. Dezo niettegenstaan de wonde welke hij aan het hoofd bekomen bad.greep een poignard en bracht zijn tegen strever verscheidene gevaarlijke steken toe. De twee dronltaars zijn in iiopeloozen toe stand. Couvin. Onder een rotsblok gepleit er d Camille Lenoir, van Petigny, die in de steengroeven van Gouviji werkzaam is, had eene mijn doen springen. Nadien wilde hij bij middel van een stalen hefboom, eenen blok doen lossen die door de oniplplliug .lp: geraakt was. Eensklaps viel den blok met geweld neer en deed Camille Lenoir van 12 meters hoogte vallen. De ongelukkige werd kuiten kennis opgenomen; hij was vreeselijh overgansch het lichaam gekwetst, namelijk aan het hoofd. Men wanhoopt hem te redden. Hij is ge huwd doch zonder kinderen. Soumagne. G rauwvuurontploffing De genaamden Michel Thomsin, 30 jaar oud, en Jan Gorman, 26 jaar oud, waren Jiezis mol in de mijnontgunning van den Mou reux ie arbeiden toen er eene grauwvuur ontploffing plaats greep, beiden werden erg verbrand en den laatste moest naar het hospitaal overgebracht worden. Bastenaken. Verwurgd. M. Ker- reyer, had eene kamer gehuurd te Bastena ken, in een huis uitgevende op de Naamsche baan. Gisteren morgend toen do dochter des hui zes de kamér binnentrad, vond zij Kerryer uitgestrekt liggen aan zijn bed. Hij had reeds opgehouden to loven;de ongelukkige had zich gewurgd, hij middel van een koordeken. Men riep aanstonds den doktoor hij, deze stelde den dood vast en zegde dat deze twee uren te voren moest plaats gegrepen hebben. Men weet niet aan welke oorzaak men deze misdadige zaak moet .toeschrijven. Boursoit. Levend verbpand. Gisteren morgend rond 6 ure, heeft men het verkoolde lijk ontdekt van een werkman der glasblaze rijen van Boursoit. De verongelukte is zekere Gabriël Remy, 40 jaar oud. Ilcmy was van den nachtdienst en was op een assche hoop in slaap gevallen. Deze hcele assche zullen waarschijnlijk het vuur aan zijne kleederen hebben medegedeeld. Banque Centrale Qantosse, Naaml. M;tal. Huring Brandkollërs 1U frs. 's jaars. Zie annonce. Petegem-bij-Deinze.Doode/ijk ongeluk. "Woensdagavond reed Guslaaf Do Smet, 51 jaar oud. landbouwer en koolhandelar, te Kruishoulem-Bunder, van Deinze-slatie naar huis, met oen voer kolen. Tusschen den Mo len en den Souvorein, is de ongelukkige on der de wielen geraakt on het hoofd verplet terd geworden. De dood moetoogenblikkelijk geweest zijn. Dc gendarmen van Dcinzo en Kruishoutem, waren spoedig op do plaats van het ongeluk met Dr Filliers, doch goeno hulp kon nog baten. TIeL lijk is door de zorgen van twee perso nen uit de huurt naar huis gebracht. Ninove. Die/stal. Gisteren nacht zijn dieven gedrongen in het huilengoed van on zen gewezen notaris, M. Coppens, die den Winter in een huis van do Bolanickenhoilaan verblijft. Dit buitengoed is gelegen op Ter Duyst en in gemeenschap met eene groole hoeve behoorende aan M. Van Molckebeeke. Men beoft de dieven niet geboord op de hoeve het is slechts des 's morgends dat men den diefstal bemerkte. De dieven moeten bedro gen geweest zijn in hunne verwachtingen daar den heer Coppens al de stukken van weerde naar Brussel overgebracht bad. Audenaaide. Boter gestolen. Don derdag met dc marktdag had zekeren Maes, voerman te Elsegem, die wekelijks alhier ter markt komt, met eene hoeveelheid boter en eieren, zijn gespan alleen gelaten om zijn paard in den Zalm op stal te plaatsen. Toen hij terugkwam, bestadigde hij dat eene mand boter, 48 kilo, wegende, en loohooren- de aan Victor Van Tieghem, landbouwer te Peteghem gestolen was. Eene klacht is neergelegd. Eine. Teruggekeerd. De vissclier Peereboom, die als verdwenen opgegeven was, en van wlen men dacht dat hij verdron ken was, is teruggekeerd. Ilij was hij vrienden blijven feesten. Petegem-Oudenaarde. Geheimzinnige diefstal. Donderdag morgend stelde de cchlgenoote van Frederik Carré, landbouwer en herbergier, in de herberg Den Bosch op de wijk Beuken, vast, dat ten hunnen na- deele eene som van 2000 fr. in bankbiljetten ontstolen was. Nerg-ens is een spoor van inbraak te vin den. Men denkt dal een der bezoekers barer herberg, de plaats van den spaarpot zal ont dekt en geroofd hebben. Het gerecht is ver wittigd. Dendermo'nde. Diefstal. Deze week werden ten nadeele van Jozef Baal, twee kostelijke halsdoeken gestolen. De policie opende een ernstig onderzoek en deed eene huiszoeking die niets opleverde. Nederhasselt. Erg mishandeld Drie jongelingen kregen twist met den herbegier Benjamin Jacobs. De drie verbruikers begon nen opeens den herbergier zoo geweldig met het stuofdeksel op liet hoofd te slaan, dat de schedel gekloven is. De zaak is in de hande.i van het gerecht. Lede. Diefstal. Woensdag namiddag- rond 5 ure, terwijl Jan Baptist Do Kerpel in de herberg Het Scheerken wijk Spee kaart op de kaartspelers stond te zien, is een dief in zijne woning gedrongen en heeft 50 kilogr. aardappelen en een paar nieuw schoenen gestolen. De dader is gekend. Gent. Aangehouden. Twee kerels zijn op den Denderinondschen steenweg be trapt geworden terwijl zij een diefstal pleeg den in eene herberg. Zij namen de vlucht, maar een hunner kon aangehouden worden. Hel is een kérel die nog eenige maanden ge vang uit te boeten heeft. Schellebelle. Lijk opgehaald. Gis teren morgend werd uit eene heek het lijk opgehaald van Frans De Glerck, die sinds oen paai'dagen verdwenen was. Men denkt dat de jongeling, door dc duisternis misleid in het water zal gesukkeld zijn. Nederboulare. Brand. Woensdag nacht, rond 12 ure, is brand uitgebroken in de woning.van Cyriel De CJercq, werkman. Ganseli het huis en al de meubelen werden de prooi der vlammen. Er bestaat verzekering. Bisdom Gent. De eerw. heer Van Nieuwenhuyze, leeraar der 3de Latijnsche klas in Sl Lievensgesticht, te Gent, is leeraar van poësis benoemd in het collegie van Geeraardsbergen. Bericht. provinciale taks op de automo bielen en de rijwielen. De Automobiel Club der beide Vlaande ren verzoekt ons aan do automobilisten en wielrijders te herinneren dat zij do provin ciale taks moeten betalen vóór 15 Januari, hij den ontvanger der rcchtslreeksche belas tingen hunner sectie. De personen, die de taks vóór 15 dezer niet zouden betaald hebben, kunnen vervol gingen en hoogo hoeten oploopen, indien zij langs don openharen weg in overtreding ge il omen worden. U. B. S. S. A. Matchen voor Zondag aanslaande In le afdeeling Excelsior S. C. C. S. Bruggo. U. S.£Ülloise Daring F. C. Leopold F. G. S. C. Korlrijk. •1. C. Brugge Beerschot A. C. R. C. Mecliclen Racing Brussel. Antwerp F. C. Slandarl Luik. In de promotie F. C. Mechclen A. S. Antwerpen. A. F. Alliance F. G. Luik. Ukkel Sport S. G. Theux. G. »S. Venders U. S. Doornijk. St. Louvanisle Tilleur F. C. Association la Gantoise Racing Club, van Gent. Deze laatste match zal ongetwijfeld dapper betwist worden. Men weet dat de eerste match gewonnen werd door de Racing met 2 goals 0111 0. Daar de match nu betwist wordt opliet plein van den Association, Musschenstraat, zal deze maatschappij er aan houden do re vanche te winnen. Ongetwijfeld, zullen alle sportliefhebbers er aan houden dien kamp hij to wonen. Per telefoon en telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» Nog eene treinbotsing in Frankrijk De expresstrein 501, Parijs-Brest, is te Morlaix, op eene versjiorende lokomotief ge- bolst. Beide lokomolieven werden geheel huiten gebruik gesteld. Er zijn geene gekwet sten, doch do trein kwam met meer dan twee uren vertraging te Brest aan. De Engelsche vrouwen en de Kronings feesten. Eene inschrijving is geopend onder alle vrouwen, den naam dragende van Mary, om aan koningin Mary, ter gèlegenheid van hare kroning, een geschenk aan te bieden. Eene belangrijke bestelling. Men meldt, dat do Compagnie van den Franschen Noorderspoorweg, aan Belgische werkhuizen 30 lokomolieven besteld heeft. Kind levend verbrand. De Gjarige Louiza Bóudoux, van Guise-bij Soissons, die door hare moedor alleen in huis gelaten was speelde niet stekskens en stak hare kleederen tn brand. Toen geburen op hare hulpkreten toesnel den en de vlammen konijen uitdooven, was het arme kind reeds zoo erg verbrand, dat het kort nadien bezweek. De slachtoffers der petrool. De 92jarige Lagardellé, van Pau, goot pe trool in de brandende lainp. Deze ontplofte en liet onvoorzichtige oudje werd zoo erg vprbrand, dat zij kort nadien bezweek. Beker der Volksstem Voorwaarts tegen Geeraard Alhletiek, te Aalst. boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. DE MOORD VAN BUGGENHOUT Cassiman in vrijheid gesteld Zooals het te voorzien was, is Cassiman Frans, die sedert 27 Oktober 1910, aange houden was beschuldigd, van moord op Jan- Baptist Jacobs van Buggenhout, Vrijdag voormiddag, om 11 ure, in vrijheid gesteld Het onderzoek over dezo zaak zal gansch hernomen worden, daar de bijzonderste ge tuige, die Cassiman als plichtige aanwees, nu zelf in beschuldiging wordt gesteld. Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaerde. E R Cr E AANRANDING. Den 31 October, om 7 ure 's avonds, ging Juffrouw Libert, wonende tc Audenaerde, naar Eenamc hij haren broeder. Tegen den molen werd zij aangevallen door een schurk, Victor De Smet, oud 29 jaar, van Eenaeme. De kerel smeet zijn slachtoffer in den grond en poogde haar een prop in den mond te du wen, om haar het schreeuwen te beletten. Juffer Libert verdedigde aich, heet den schurk in de hand en ^gelukte; or éindelijk iu een schreeuw uit te galmen. Twee geburei kwa men toegesneld, grepen den aanrander bij de kraag, dienden hem eeno welverdiende rammeling toe en hielden hem in bewaring totdat de gendarmen aankwamen, die den kerel medenamen naar 't gevang van Aude naerde. Deze zaak werd vandaag opgeroepen. De schurk werd veroordeeld tot vijf jaar gevang en tot tien jaar herooving zijner burgerlijke rechten. ZEDENSCHENNIS. Zekere Pieter Cobbaert, kolenhandelaar te Denderleeuw, voor zedenschennis en hedrei- gingenjegens Marie Herreman, wordt tot 3 maand gevang veroordeeld. ERGE SLAGEN. De genaamden Victor Fort, wonende te Vloersherge en Oscar Fort, van Segelsem, randden over eenige weken aan de werklieden Ruyskensvelde August van Ellezelles en Van den Daele, Gustaaf van Vloerberge. Van Ruyskensvelde wierd zoo erg geslagen dat hij lang onbekwaam was om to werken de tweede sprak ook nog ergo bedreigingen uil jegens Van Ruyskensvelde. Victor Fort krijgt daarvoor een jaar ge vang, 100 frank boet of 1 maand,met onmid dellijke aanhouding. Fort Oscar is er van af met 3 maand gevang, 50 frank of 15 dagen en nog 15 dagen gevang, 26 fr. boet of 8 dagen. Maes August van Segelsem, medever volgd voor medeplichtigheid, wordt vrijge sproken. BRUSSEL. Koninklijke Vlaamsche Schouwburg. Dinsdag 10 Januari, ten 7 1/2 ure, verloo- ning door de koninklijke maatschappij De Verbroedering van Brussel Nr 66 zangspol van Offenbach Achter 'tslot blijspel door Aug. Hendrickx Oom San- der blijspel door P. Van Gils, muziek van H. Wcyls. Hedendaagsch museum. Tentoonstel ling van waterverfschilderingen, open van 10 tot 4 ure. Cirk Schumann, Onderwijsstraat. Do cirk Schumann heeft plaats gemaakt voor eene Music-Hall, de ruimste van gansch Brussel. De opening van de Music-Hall zal plaats hebben morgen Zaterdag, ten 8 ure 's avonds liet programma der eerste ver tooning is zoo verscheiden als schitterend de 5 Alex, wonderbare gymnasten de 7 Ba- lageurs, buitengewone kunstenmakers Bar- be's Diabolo Co, dc doodenril per inotocyclet; de afgerichte dieren van M. en Mad. Sas- man dc zusters Bureau, befaamde rijderes sen eeno reeks jockeys talrijke clowns en Auguslen, enz. Cirk Sarassani, Jamarlaan. Vertooning ten 8 ure. Deze cirk wordt bijzonder door de De moordenaar Favier. De Fransche genadekommissie heeft de zaak Favier, ter dood veroordeeld door hel assisenhof van Fransch-Noorden, wegens moord op den inkasseei'der Thain, onder zocht, en aan president Fallières haar oor deel medegedeeld. President F'allières onderzoekt nu ook de zaak en heeft den advokaat van Favier, M, Dubron, verzocht Zaterdag namiddag naar het Elyzeum te komen. Men meent evenwel te mogen verzekeren dat de genade van Favier zal verworpen en dat de terechtstelling Maandag of Dinsdag zal plaats hebben. Koning Alfonso naar Marokko Koning Alfonso is gisteren morgend naar Malaga vertrokken, vergezeld van M. Gana- lejas, kabinelsoverste en van een talrijk ge volg. Te Malaga zal hij inschepen voor Me lilla,alwaar hij de bijzonderste versterkingen zal bezoeken. Bloedig smokkelaarsdrama Een voertuig met gesmokkelden alkooi geladen, werd door de douaniers in beslag genomen. Do smokkelaar-voerman liep ech ter hulp halen en een verwoed govecht ont stond tusschen de smokkelaars en de doua niers. Een honderdtal revolverschoten wer den gewisseld. De bevelhebber der douanen, M. Boye werd levensgevaarlijk gewond. Drie smokkelaars werden aangehouden. families gezocht ook stroomt er de menigte toe, zoowel voor de dag- als voor de avond vertooningen. MEBEDEELIHGEN. Brussel. Zondag S Januari, ten 10 1 ure 's morgends, zal liet Koninklijk Aard rijltskundig Genootschap zijne jaarlijksche algemeene vergadering houden in den Kruid tuin, Koningstraat, Woensdag, 11 Januari ten 8 1/2 ure s avonds, in de zaal der Groote Harmonie, Magdalenasteenweg, 81, voor dracht met lichtbeelden door M. PaulRe- naux «Van Slanleystad tot ten einde van 't spoor Bestuur der schatkist. Op Maandag 13 Februari aanstaande zal er een exaam plaats hebben voor tien bedieningen van tweeden klerk, bij het opperbestuur der schatkisten der openbare schuld. De kandidaten moeten ten minste 18 en ten hóógste 29 jaar oud zijp, De aanvragen, om aan liet exaam deel te npmen, moeten aan den minister van li'nan oiën gezonden worden meteen uittreksel van den gêboorteakt, een getuigschrift van goed gedrag, en. desgevallend, een getuigschrift van de milicie en de-burgermacht. I IERDER SEM. Zondag 15 Januari inhuldiging van do Villa-Korbombila of het Hutje van B. Moyersoen. Ter dier gelegenheid groole feestelijkhe den Kantate, Historisclien stoet, Vuurwerk. De stoet zal gevormd worden aan do kerk om 2 1/2 ure, verscheidene maatschappijen zullen eraan deelnemen. MARKTPRIJZEN Aalst. 6Jan.—Hop. Markt kalm; prijzen onveranderd, 70 fr. Geeraardsbergen G Jan. Tarwe de 100 kilos'ZO,50; Masteluin 14,50; haver 21,00; Rogge 15,00bonnen 22,00Aardappelen 11,00 lijnzaad 33,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 2,85 a 3,00 eieren per 25, fr. 3.25 ruw vlas 0.94. Audenaarde 5 jan. Aardappelen 10,50. boter 3,20. eieren 2,02. viggens 34. konijnen 2,87. Gent Veemarkt van 0 januarigetal te koop gestelde dieren: Vette koeien60 Melkkoeien IS Groote ossen 5 Jonge ossen 20; Vaarzen 23 Stieren 18. Varkens 385 Kalveren 163; Ma gere beesten 100; Schapen 45, Lammeren 0, Vig- genen 350. De goede stalbeesten golden van 1,50 tot 1,70. Wetfteren. 5 jan. Boter 2,80 a3 eieren 2,70 a 2,80 viggens 30 a 40 kiekens stuk 2,25 aard appelen roodo 12 a 14 id. witte 9 a 10 konijnen 1,00 jonge duiven 1,25. 15 ure: Barometer 702°5 Wind: zuid-west Thermometer 3°2 Vooruitz.: sneeuw. Lijnmeel Katoenmeel Voedei-koeken Leveranciers voor het Ministerie van Landbouw Algemeen Depothouder voor Aalst en omliggende Me Ed. Van den Steene, Damkaai, /VALST. WISSEL. AGENT", 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 0SA Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend, lvostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. A BEURS VAN BRUSSEL 5 JANUARI, BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1* r 3 2* r 3 3' r 3 2,5 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annutcitcn Gemeentekrediet 1868 Buurtspoorvv Jan.-Juli. Obl. Mei-Nov. (loten) 2, Anderlecht 1907 3, Aalst Antwerpen 1887 2, 1903 Brussel 1902 2, Brussel 1905 Zcehavon Charleroi 1905 Gent 1896 Elsene 1880 19083 Laken 1902 Luik 1860 1897 1905. Mechelen 1885 1897 Oostende 1852 1898 St.-Gillis 1904 St-Joos-ten-noode 1881 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Vervicrs 1873 3 18933 3 92 92.— 92.— 100.— 85.50 91.80 91.50 S8.75 88.75 103.50 99.50 99 92.50 02! 75.50 87.— 71.50 97.95 51.50 75.75 74.— NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ KAPITAAL 5 MILJOEN FR. KOUTER, 20, GENT, BEURSORDERS Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en munten, Kocpons Voorschotten op titels In bewaarneming van waarden. Afmetingen binnen 0 O ►0 '0 met. met. met. A 0,12 0,15 0,57 B 0,12 0,30 0,57 0,24 0,20 0,57 0,3 0,15 0,57 D 0.31 0,21 0,57 E 0,31 0,35 0,57 F 0,52 0,55 0,57 G 0,56 0,62 0,57 li 0,78 0,G2 0,57 HUURPRIJS De zaal der bra open van 9 tot ureden zater dags. 3 4 4 6 9 10 20 mdkasten 12 1/2 ure dag van S Fr. 10 14 17 23 30 45 50 80 is alle werkdagen en van 2 tot 31/2 1/2 ure tot 's mid- De Malt Kneipp met smaak van koffie ko#l 75 minder dan koffie, en is gezond, verteerbaar en voedzaam. Ziedaar uwe gezondheid. Verkoop in 't grootR. Kletst, BRUSSEL Men vraagt eene bekwame winkeldochter minstens 20 jaar oud. Zich te bevragen ten bureele van 't blad. Men vraagt eene goede dienstmeid voor alle werk. Zich te bevragen ten bureele van "t blad. Roteert Vandelanotte JS, rue dt iEsplanade Ordre de Bourse: Bruxelles, (Paris, Londres). Paietnenl gratuit des coupons. COMTAGE 1 FR. PAR MILLE can Naaimachienen ALI.ER STELSELS MERKEN worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werkhuizen der Maatschappij SIN OER AALST, 9, Albert Liénartstraat, SPOEDIGE BEDIENING GOEDKOOP

De Volksstem | 1911 | | pagina 3