Laatste Berichten TE CHARLEROI De Kempenaar deS"dste Sterfgeval. VERMAKELIJKHEDEN. DE NIEUWJAARSGIFTEN VOOR Z. H. DEN PAUS. ZAAILANDEN EN MEERSGHEN B O O M E N Voorde beste Zaden wv- leveren, daar er op gansch het lichaam van D... brandwonden bemerkt werden. Men weet niet aan welke oorzaak zijne dood toe te schrijven. Het parket is verwittigd, de lijkschouwing is bevolen. Wat geheim schuilt er achter dezen dood Laken. Brand. Brand is ontstaan in eene slaapkamer van een Huis der Kleine Groenstraat van Laken. De bewoner M. Jan Goir was afwezig, de geburen hebben het noodsein gegeven. De pompiers zijn lei- plaats geweest en hebben de vlammen uitge doofd. Al het beddegoed en een aantal meubels werden vernield. Men kent geene oorzaak. St.-Jans-Molenbeek. Erge botsing. Vrijdag morgend Had op den hoek der Hoelc- straat en der Baudewijnlaan eene botsing plaats tusschen eene kar en een ka- mion. De kar werd gansch beschadigd. De voerman, Philip Deposch, van Evere, en de kamionvoerder, Alfons Lava, wonende in de Ribeaucourtstraat, werden door den schok op de straatsteenen geslingerd. De eerste werd het rechterbeen gebroken de tweede bekwam eene gapende, wonde aan het hoofd en werd den linkerarm gebroken en den recht ervoet verstuikt. Aan de maaglijders. De geneesheeren ra don de bitterpeeën der Trappisten Vincart aan zonder of met melk. Zijn regelmatig ge bruik is onovertrefbaar. Antwerpen. MoordpogingEen ge naamde Jan R..., 28 jaar oud, had betrek kingen gehad met eene herbergmeid, Anna Willems. De betrekkingen waren echter af gebroken. Gisteren avond ging hij zijne ge wezen minnares opzoeken. Daar het meisje weigerde de oude betrekkingen te hernemen, loste hij vier revolverschoten op haar. Deze werd getrollen aan den schouder en den arm en stortte ten gronde. De moordenaar den kende haar gedood te hebben, vluchtte buiten en wilde zich een kogel door het hoofd jagen. Hij gelukte er echter niet in zich te kwetsen en werd aangehouden. Erge val. De -Hjarige Albert Borre- man. wonende Lonizastraal, werkende aan boord van den stoomer Betgravia, is in het ruim van hef schip gevallen. De ongelukkige werd de beide beenen verpletterd en in liope- loozen toestand naar liet gasthuis gebracht. Zelfmoord.Een inwoner der 8° wijk, heeft zicli gisteren op het Kielkerkhof een revolverkogel door liet hoofd gejaagd. De «lood was oógenblikkelijk. liet lijk is naar liet doodenhuis overgebracht. Een diamanthandelaar op de vlucht. Verscheidene diamanthandelaars, hadden aan «en Poolsch handelaar voor 80,000 fr. dia manlen toevertrouwd om ze te verkoopen. Toen men nu hoopte den Pool met hel geld te zien verschijnen, wacht te men vruch teloos de Pool was met den schat ver dwenen. Ontaarde moeder. Een Duifsche vrouw, die eenigen tijd op eene kamer ge woond had in de Vlaanderenstraat, is spoor loos verdwenen, haar 8 jarig zoontje alléén' achterlatende. De policie zoekt de ontaarde moeder op Erg ongeluk. Aan de veerbrug van de Suikerrui, is do veerman Jan Mertens, 18 jaar oud, is tusschen eene kar en de wanden van de veerbrug verpletterd geworden. Het slachtoffer klaagt over lievige inwendige pij nen. Van eene ladder gevallen. Een ge naamde Victor Meynhe, wonende Montens- straat, te Borgerhout. is in de Anneesenstraat, van eene ladder gevallen. De man werd erg aan het hoofd gekwetst en moest naar het gasthuis overgebracht worden. Diefstallen. Aan boord van den stoomer Samora in het Afrikadok gemeerd liggende, zijn 4 dekkleeden gestolen. Ten nadeele van Mej. Wilhelmina Kops, Plantijnkaai, is een gouden uurwerk met keten gestolen. Twee kajuitjongens van den stoomer Ne- gaila zijn er van doorgetrokken, na ten na deele der matrozen verscheidene uurwerken enkelingen gestolen te hebben. Berchem. Brand. Vrijdag morgend is brand ontstaan in de kazerne ter Borsbeeck poort. De pompiers van Berchem, geholpen door de soldaten, konden spoedig het vuur uitdooven. Borgerhout. Brand. Gisteren is brand ontstaan in dekruidenierderij Wehling, Rodenbaclislraat. Het vuur verspreidde zich zeer snel en toen de pompiers ter plaats kwamen stond Heel het gelijkvloers in laaie vlam. De pompiers konden spoedig de vlam men uitdooven. De schade is zeer belangrijk. In West Orégon is eene spelonk waarin eene wonderbare echo of weergalm bestaat. De toeristen verheugen zich met den echo als bet ware vragen te stellen. Zoo bij voorbeeld roept men Kent gij de schoone Victoria de echo antwoordt Ja. Wio maakt haar hartje kloppend en blij de echo antwoordt Hij Wie zal Hij trouwen binnen het jaar t De echo antwoordtHaar. Een reiziger, die zich goed bad bevonden met TIIEOBROMA, krachtherstellend ge neesmiddel,riep luid in de spelonk van West- Orégon Wat wensch ik dat alle flauwe lieden TIIEOBROMA namen De echo ant woordt Amen In alle apotheken. - Hoofdapolheek Gent DE MOOR, Burgstraat, 38. Prijs 3 fr. Te Aalst in alle goede apotheken. Aalst. Boter aangeslagen. Zaterda morgend, werd op de markt alhier, een klont boter aangeslagen welke met margarine ver werkt scheen. De oneerlijke koopman, zekere De Man, van Heusden, zal een goed proces-verba al hebben. Diefstal. Zaterdag morgend werden op de markt, ten nadeele van een marskra mer, twee pakken koopwaren, inhoudende hemden, flanel, enz., gestolen. Eene klacht is neergelegd. Stekene. Ongeval. Vrijdag avond is Louis Wuytack door de duisternis misleid in de diepe beekderBonnleslraatgevallen.De man had zich erg bezeerd en kost met moeite gered worden. Gent. Bekrachtigd. Heden morgend heeft het hof de inechlenisnemingbekrachligd van vijf personen, aangehouden wegens dief- ten, gepleegd aan de dokken. De verdachten waren in beroep legen dit bevel der raadska mer. Er gaat in verbreking voorzien worden. 'Lokeren. Feestavond.Vrijdag avond, om 5 ure, gaven de katholieke studenten onzer stad, in het gesticht der IJ. Engelen een en feestavond ten voordeel© der school- pensioenkassen. Tusschen blijspel, kluchtige alleenspraken en Liederen gaf de Heer Gustaaf Van Acker, onderwijzer, eene voordracht over het nut der pensioenkassen. Talrijke ouders met hunne kinderen, waren op het feest aan wezig. Lebbeke. Bevolking. Onze gemeen te lelde op 1 Januari, 9013 inwoners tegen 8859 het voorgaande jaar, zij eene aanwinst van 154 zielen. Gedurende 1910 hadden 289 geboorten plaats tegen 120 overlijdens 190 personen kwamenLebbeke bewonen, terwijl er 205 onze gemeente verlieten. Kriebelachtig. Weet ge, zei Stien aan Koben, wie dat er de patroon is van de zagers Wel ja zei Koben, dat is de H. Jozef, patroon der werklieden in 't algemeen en der timmerlieden in T bijzonder. Dat weet ik wel, zei Stien, maar de zagers hebben nog bijzondere patronen voor hen alleen.... - Wie mag dat zijn vroeg Koben. De Drijkoningen zei «Stien. Hoedat De Drijkoningen Ewel ja De Drijkoningen zagen eene ster in liet Oosten. Te Ham me is schielijk overleden, de eerw heer Van Dingenen, rustend pastoor van Buggenhoul. thans gehecht aan het gesticht van den M. Jozef, waar hij 's morgens nog mis Had gedaan. Geboren te Hamme, den 30 April 1832, was hij vroeger onderpastoor geweest te Meirelbeke en te Lokeren. Overal was li ij gekend als een ieverig en godvruch tig priester. Een zijner twee overlevende zusters is le Hamme, Moeder-Overste van Sint-Vincenliusgesticht. Per telefoon en telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» Galeiboef aangehouden Te Calais is een kerel aangehouden, toen hij een geldbeugel roofde. Op het poliliehu- reel werd hij erkend als zijnde zekere Leon Eloi, 39 jaar oud, die in 1899 naar de galeien ezonden was. De kerel was er voor de derde maal ontvlucht. ♦Eene woelige meeting te Bilbao- Gisteren morgend nibesl de radikale afge vaardigde Lerroux eene: meeting houden te Bilbao. De socialisten hielden er echter zoodanig huis, dat de meeling moest gestaakt worden en Lerroux en zijne trawanten ijlings moesten wegvluchten. Geheimzinnige rfiisdaad te Milaan Eene jonge weduwe Mevr. Ida Sacchiori, 30 jaar oud, is te Milaan vermoord in hare kamer gevonden. De ongelukkige was tijdens haren slaap verwurgd geworden. Zware vermoedens wegen op een jonge ling, die sinds lang de vrouw met liefdevoor stellen achtervolgde. Om zijne moeder te wreker» Een schildersgast, Victor Delanean, van Ivry, ziende dat zijn vader zijne moeder mis handelde, greep een revolver en loste vier revolverschoten op hem. Vader Delaneau werd erg gekwetst. De zoon ging zich gevan gen geven. Aardbeving in Frankrijk. Uit Ainaye-le-Chateau wordt gemeld dat aldaar gisteren morgend twee hevige aard schokken gevoeld werden. In de huizen wer den de meubelen verplaatst en omgeworpen, doch geene groote schade werd aangericht. Ook te Bourges werden aardschokken ge voeld. Den 27 November 1910. Sedert een volle jaar leed iik aan tandpijn, ik heb uw - Dentogène gebruikt en ben geheel en gansch genezen. Ik haast me u te bedanken en zal er niet aan ontbreken uw kostbaar geneesmiddel aan mijne vrienden aan te bevelen. (get.) Godf.froid Sauvagb, 127, Bayemontstraat. Het Denioyène geneest oogenblikkelijk de hevigste tandpijn het bewaart de sleclite tan den door zijn gebruik moet men geen enkel tand meer laten trekken. LAAT U NIET BEDRIEGEN, eisebt een Dentogène de flesch 1,25 fr. in al de apo theken en bij de volgende hoeren apothekers Aalst De Valckenekr, Esplanadeplem, 14 Ninove Cobbakrt Geeraardsbergen Van Damme Dendennoncle Roman Sottegem Vanderschüeren Nederbrakcl De Beer V ci teren Teurlings Audenaerdc De Vacht Lolt eren Wauters. *513 BURGERLIJKE STAND VAN AALST GEBOORTEN ^anneUHc geslacht 7) or.i5UUKii.iN. Vrouwelijk geslacht 15) HUWELIJKEN. A. Schauwvtiege, tabakbewerker, met R. Roe- landt.,, twijnster. —V. Scliockaert, piocheur, met S. -Janssens, twijnster. J. Gillis, smid, met E. Sterck, zender beroep. OVERLIJDENS. K. 'Tanqueré, kloosterling," 71 jaren Lange Ridderstraat. J. Theunis, weduwe De Smet, zonder beroep, 89 jaren Keizerstraat. B. Scliockaert, landbouwer, 27 jaren, Lindenstraat. C. Van der Veken, man Pclemaus, tabakbe werker, 53 jaren. Houtmarkt. P. Bauwens, Begijn, 70 jaren. Beg ij rib of. F. Corthals, man De Saedelner. landbouwer. 02 jaren, Terlinden- slraat. M. Bceekman, vrouw Corthals, zonder beroep, 38 jaren, Groenstraat.R. De Troyev, wever, 16 jaren, wonende te Kerkxken. 11 kinderen onder de 7 jaren. ZONDAGRUST. Zondag 8 Januari, 1911, zal de dienstdoende apotheek van M. Callebaut, Botermarkt, alleen open blijven, lo beginnen van 12 ure des middags. Mof van beroep van Gent SPELEN TE HEIST EN TE BLANKEN BERG HE. Heden morgend deed het hof uitspraak in de zaak der speelkringen waarin twee zeer gekende heeren waren beticht. In eersten aanleg werden zij verwezen tot elk 100 fr. boete of 1 maand gevang. Hel hof veranderde de straf in 26 fr. boete of 8 dagen gevangenisstraf. v\A BRUSSEL. Koninklijke Vlaamsche Schouwburg. Zondag in de dagverlooning,aan verminderde prijzen Het Roode Kleed het meester stuk van Bricux 's avonds, Woensdag en Donderdag het groot succes De Onbeken de Vrouw en zulks op algemeen verzoek. Maandag beneficieavond van mevr. Schouw- vlieghe en M. De Boer De Bedelares drama in 5 bedrijven, van M. Bourgeois. Cirk Schumann, Onderwijsslraat. Ope ning van de Music-LIall. Zondag en Donder dags, vertooning ten 3 ure namiddag. Cirk Sarassani, Jamarlaan. Vertooning ten S ure. Sinds Donderdag is het program vernieuwd. Builen de 21 leeuwen, 16 olifanten, 8 zee honden, de Marokanen, Japaneczcn cn Chi- neezen, krijgt men nu te zien Een tooneel uit den Far-West, met 16 Mexikanen. 16 Cowboys en 16 Roodhuiden 8 echte Mexi- kaansche hengsten, in vrijheid voorgesteld door M. den bestuurder II. Stosch-Sarrasani; Texas Tex met zijnen troep, waartusschen de cenige echte Roodhuiden dienaar het Vaste land gekomen zijn do koers op een onge temd peerd, door den cow-boy Jim-Jack M. LI. Stosch-Sarrasani, als meest er-schutter. Verder 8 Japaansche en 6 Russische heng sten en 12 Russische hazewinden, voorgesteld door mevr. Stosch-Sarrasani, en meer andere nieuwe en merkweerdige aantrekkelijkhe den. De bijval is kolossaal groot. Alle avonden vertooning ten 8 ure alle Donder-, Zaler-en Zomlugen ten 3 ure groote dagvertooningen. Hedendaagsch museum. Tentoonstel ling-van waterverfschilderingen, open van 10 tot. 4 ure. IViEDEQEEUNGEN. Katholieke Jonge Wacht van Cureghem. Zondag 15 Januari, leii 7 1/4 ure 's avonds, in het lokaal Bergenschen steenweg, 46, kunstavond met de medewerking van ver scheidene zangers van dén koninklijken Munt schouwburg- en van de teoneolafdeeling der Jonge Wacht. AALST Algemeen Nederlandfech Verbond. Tak Aalst. Op Maandag 9 Januari wordt de 5® reeks lessen van Hooier Onderwijs voor hel volk geopend die hiér jaarlijks door Tak Aalst van het Algemeen Nederlandsch Ver hond worden gegeven. De le voordracht wordt gehouden door den heer René Verdeyon, Zeeraar aan liet Kon. Atheneum te Oostende. Over de Engelsche Universiteit stad Oxford"»' (opgeluisterd met. talrijke lichtbeelden). De voordrachten hehhep plaats op liet stad huis (Mililiezaal) en zijn kosteloos toegan kelijk voor iedereen. Den 20 September 1870 legden onze manhaftige Zóuaven, met bloedend hart, voor de Porto. Pia, te Rome. do wapens neer. Dan kwam de Eeuwige Stad, door de geheime werkingen tier Vrijmetse larij,, door dc trouweloosheid van zooveel mach tigen der aarde, in dé handen van den Piëmon- .teeschen .overweldigen Victor. Emmanuel. De kroon viel van het hoofd van den oudsten der Koningen. Rome •was-Roihe niet meer. De Car bonari verkreeg de-eenheid van Italië de een heid van 25 miljoen zielen.'waarvan er 20 miljoen den Paus getrouw gebleven waren..... Alle plechtige beloften, alle verdragen tegen over liet Pausdom werden geschönden de snoodste dubbelzinnigheid werd tegenover den H. Stoel bedreven, en ordahks de protestatie van heel Öe Katholieke wereld.'wiiaronder een pro testder Engelsehen, bedekt met 500,000 hand- teèkens, ondanks de weigering van 900 Pause lijke ambtenaars om in bet Italiaansch Bestuur te treden, roofde, men het onvervreemdbaar eigen dom der H. Kerk, geschiedde de schending van alle Goddelijk en Burgerlijk recht. Na eeuwen lang als wereldlijk en onafhanke lijk Vorst geregeerd te hebben, ontrukte men val'sch en verraderlijk de driedubbele kroon aan zijn wettigen eigenaar, den Paus. En sinds dien bleven de doorluchtige opvolgers van Pius IX in het Vatikaan opgesloten .beroofd van hunne Sla- teu, bestolen van hunne inkomsten, terwijl zij, zonder de hulp der gelrovigen, geen bete broods zouden bezitten, terwijl de behoeften en nood wendigheden der Heilige Onsterfelijke Kerk daaglijks verdubbelen endringerder worden. Men moet, zegde Z. II. Leo XIII, de Katho- lieken het onrecht, den H. Stoel aangedaan, «voor oogen stellen, opdat zij er niet leeren in berusten en liet uur der bevrijding verhaasten.» In afwachting is het ons» Christenen, een hei lige plicht, alles wat in ons vermogen is, bij te dragen in datgene wat de voorspoed der Heilige Kerk vereischt. De penning der arme weduwe, versmolten met de goudstukken der rijken, zul len Zijne Heiligheid toelaten met Koninklijke waardigheid alle vernederende voorstellen zijner vijanden te weigeren en de Pauselijke driekroon te doen stralen, glansrijker dan ooit, als het lumen in carlo, het licht van den Hemel Sedert eenige jaren protesteert de Bond der Belgische dagbladschrijvers, in naam der Vrij heid en van het Recht, tegen den Statenroof, tegen de heiligschennis gepleegd togen de onaf hankelijkheid der. Kerk, jegens de Majesteit van den II. Stoel, tegen de Voorzienigheid Gods zelf! De rechten van God ve>jaren nooitEn bij die protestatie voegt de Bond der dagbladschrijvers, telken jare, eene milde nieuwjaarsgift, bijeenver gaard met dc penningen der Belgische geloovi- gcn. Wij doen een plechtig beroep op het christen Aalst, om daarin meè te helpen, en wij hebben het genoegen, aan onze katholieke stadsgenoo- ten te melden, dat te dien einde alhier een plaat selijk Komiteit tot stand is gebracht, onder het eerevoorzitterschap van den Z. E. H. Kanunnik Roelandts, Pastoor-Deken. Dit Komiteit, samen gesteld uit heeren, die reeds door den II. Stoel met eervolle onderscheidingen begiftigd werden, vangt heden zijne werking aan. Alle giften hoe klein ook, zijn met dank aanvaard en worden gestuurd naar den Bond der katholieke dagblad schrijvers. Al die bijdragen zullen vermeld wor den in al de katholieke bladen, zoo Fransche als Vlaamsche, van liet land, cn mogen ge/.oiiden Worden aaneen lid van het. Komiteit. De lezers van ons blad( die ons in vroegere jaren, lutnne milde giften stuurden, zullen voor zeker dit jaar, de uitdrukking hunner Christe lijke gevoelens willen vernieuwen en deze in- sclirijvingslijst ter eere van Aalst en als te volgen voorbeeld voor andere steden met hunne namen vereeren. De eerste lijst zal in ons volgend Zondagnum mer afgekondigd worden. NAMENS HET KOMITEIT De Eerevoorzitters Z. E. H. V. Roklandts, Kanunnik Pastoor-Deken; Graaf Camikl Liê.nart. De Voorzitters Graaf Edward Glénisson, Baron Louis de Bkthune. De Secretaris - Verslaggever Petrus Van Nuffel. De Penningmeester Jor'S Van de Putte, lid van den Bond der Katholieke dagbladschrijvers. Werk van den leertijd der Ambachten. Wij vernemen met genoegen dat in den schoot van den Katholieken Burgerskring der Stad Aalst, een Beschermingskomiteit voor den leer tijd der ambachten tot stand gebracht is. Ziehier het doel dezer nuttige instelling Meer dan ooit en met reden wordt er ge klaagd over onze ambachtslieden velen leeren eenen stiel, maar weinigen kennen hem goed en het gelal der flinke ambachtslieden vermindert van dag tot dag. De oorzaken daarvan gaan we nu niet opnoemen, doch de droeve gevolgen er van ondervinden we dagelijks lialfgevormde werklieden leveren gebrekkig werk, zulk werk wordt slecht betaald, en vandaar gebrek in vele huisgezinnen. En wat hog erger is, deze lialfvol- leérde stielmannen,reeiis Daas geworden, zullen óp hunne beurt leerjongens vormen, Dog min bekwaam dan zij. Wïiar 'gaart we naar toé in fculke Voorwa^rdön,| tenzij naar. den ondergang ohzer dortige ambachtslieden-bevolking Die betreurenswaardige toestand gaat geluk- kiglijk tegengewerkt worden, Onder de aanmoe diging van ons katholiek Staatsbestuur zijn reeds in verscheidene steden van het land, komiteiteu ingericht voor de bescherming van den leertijd. Deze komifeiten verschaften aan de ouders de noodige inlichtingen over de verschillige am bachten zij zorgen er voor dat de leerjongens twee. of drie jaar standvastig bij uenzelfden baas kunnen blijven, en daar niet gebezigd worden voor beuzelarijen maar wel om grondig hunnen stiel te leeren en ervaren werkman te worden. liet Staatsbestuur verleent daartoe eene toe lage aan de bazen die de noodige voorwaarden vervullen verders verleent het aan de leerjon gens die bewijzen dat zij hun vak kennen, een diploma van bekwaamheid en voor honderd frs. gereedschap. Dat is het schoon en nuttig werk dat de - Katholieke Burgerskring komt te stichten, en dat geroepen is om groote diensten te bewij zen aan de patroons, aan het publiek en vooral aan de kleine burgerij. Het bestuur zal eerlang de te vervulleu pleeg vormen en voorwaarden, en verders al de noo dige inlichtingen kenbaar maken. Eene voordracht over dit belangrijk onder werp zal gegeven worden op 29 Januari aan staande. door eenen afgevaardigde van den Mi nister van Nijverheid cn Arbeid. HERDKRSEM. Zondag- 15 Januari inhuldiging van de Villa-Korborabila of het Hutje van B. Moyersoen. Ter dier gelegenheid groote feestelijkhe den Kantate, Historischen stoet, Vuurwerk. De stoel zal gevormd worden aan de kerk om 2 1/2 ure. verscheidene maatschappijen zullen er aan deelnemen MARKTPRIJZEN Aalst. 7 Jan.—IIop. Markt kalm; prijzen onveranderd, 70 fr. Aalst, 7 jan.Aardappelen de 100 kilogr. fr. 9.50; Boter de 3 kilos fr. S,91 a 10,00 Room boter de kilo fr. 3,25 Eiers de 25 fr. 3,25 a 3,50; •f de 100 kilos fr. 14.00 aViggen3 't koppel Ir.a 75. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 250 klonten, wegende te zamen 1460 k. Compagnie Hollandia, 15, Bergemeer- schestraat, 14, Aalst, Crème Boter Extra 3,25 per kilo. Brussel. Markt 6 jan. Kalveren 240, prijs per kilo op voetfr. 1,10 a 1,25. Anderlecht. Markt 6 jan. Kalveren 1267, prijs per kilo op voet fr. 0,90 a 1,03 1,12. Leuven, 6 jan. Landbouwtarwe 18,25 a handelstarwe 18,rogge 14,00 voe- derhaver 16,25 brouw haver lo,75 koolzaadolie 67,00; lijnolie 95,00 strooi 5,00 hooi 6,50 bo ter 3,OU; tarwebloem 25,75 gort Remy 29,75 tarwezemelen 13,25; lijnkoeken 21,eieren 2,80. aardappelen 10,00 a 00,00. Aan de Vlamingen Zoo gij Fransch kunt, zullen wij u bin nen 2 maanden eene winstgevende plaats bezorgen, indien gij eerst de steno-dactylo- graphie of het boekhouden wilt komen leeren aan 40 fr. kent gij nog geen Fransch komt het dan eerst leeren. Schrijf u seflens in: ECOL-E - BUREAU 85, Rue du Midi, Bruxelles-Bourse Holoerv vancTeianoite 18, rue dc l'Esplanade Ordre de Bourse: Bruxelles, (Paris, Londres). Paiement gratuit des coupons. COURTAGE .1 FR. I'AR MILLE 1502 V- Studie van den Notaris DE VUYST le Borsbeke OPENBARE VERKOOPINCr van goede Gelegen binnen de gemeente HAELTEFiT De Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal tui verzoeke van wien het. behoort, op Maandag 9 Januari 1911, «in 1 ure namiddag, ter her berg DK grrru •- bij den heer Alfons Maesschalck openbaarlijk verkoopen 1. Een perceel land gelegen op het Bosckten- vel d, sectie C nummer 887, groot 18 aren 40 cen tiaren. palende Noord Jufter M: r a van den Ber ge. Zuid Isidoor Bogaert, West den los In ge bruik bij Jos. Van Mol. Boomprijs 60 fr. 2. Een perceel meersch gelegen op liet Groot- huisveld. sectie C nummer 971, groot 14 aren, palende Noord den voetweg, daarover Benedikr. Van den Steen en Debolle als gebruiker. Oost E. Coppens, Zuid Lievens, West Ben. De Schut ter. Boomprijs 390 fr. 3. Een perceel land gelegen op den-Aardbe ziën harm of Grootdeeskensvold, sectie C nummer 1004 bis, groot 4 aren 70 centiaren.palende Noord Eni.'Coppens, Oost Victor De Smet., Zuid C. Bac- fen en Dom. Coppens, West Victor Van 'den Steen. 4. Èen perceel land gelegen op den Aardbeziën- barm, sectie C nummer '202 c, groot C aren, pa lende Oost en West dewed. De Graeve,Noord de kinderen De Mever. 5. Een perceel ineerseh op het. Bissenrot,sectie C nummer 631 a. groot 22 aren 30 centiaren, pa lende Noord C. De Graeve en Amand Heyman, Oost de wed. August De Gendt. Zuid de weduwe Cas. Vyverman cn Cas. Coppens, West de straat. -VVV OPENBARE VERKOOPING van te Ninove. Hof ter Ruysbroeck. De Notaris VAN DEN BERGHE, te Ninove, zal met de tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meester De Gfieest. Notaris te Aalst, in het open baar verkoopen, MAANDAG 9 JANUARI 1911, te beginnen om half één nanoen. STAD NINOVE. 50 koopen schoone, zuivere en zware Kanada- boomen, wassende te Ninove. op den Hinnewin- kel, nabij het Hof ter Ruysbroeck, op meers- schen. Gebruikt door den heer Alphonse Van der Hoe ven en de kinderen De Middeleer. Men zal vergaderen ter herberg van d' heer Donatus Souft'rian, te Dendcrhautem, Terlinden, alwaar men ook na de verkooping zal verborgen. Met tiid van betaling mits borg, AC Men hoort niets anders spreken dan over de deugdelijkheid, zacht heid en sieE*lijicheid der naaima- chienen van het huis PHCENIX VICTORIA, (vijf jaar waarborg). Huis ALFONS GHEYS 77. KAT TESTRAAT. AALST gemak van betalen reparation aller stelsels. wende men zich tot het HUIS JEAN DE CLERCQ 12, Kerkstraat, 12, AALST GESTICHT SEDERT 15 JAAR Aldaar te bekomen, allerhande zaden, zooals, v-.in ri jnin, savu'iii hloemkoolen. roode kooien,* enz. Betteraven, I\ 'mndorf, vauriac, enz. Gras zaden, klaverzaad «n allerlei bloemenzaden, Dbaliaplanten, enz. Qrondkrediet van België Naamlooze maatschappij gesticht in 1835 1° Geldleeningen mits hypotheek to oekomen voor het bouwen van buizen, aankoop van gebouwen en landen, na" i lei nen intrest, aflosbaar in eens of met. kon o 2'' Uitgaven van obli<j.> mi restende aan 3,50 fr. 'sjaars zijnde o, - r/.ckerde geld- uitzetting van eersten rang. Inlichtingen te hekomen bij M.PAUL EEMAN Lcopoldstraat, 9, Aalst, alwaar te bekomen zijn alle inlichtingen over verzekeringen tegen brand, ongevallen op 't leven enz. Men vraagt eene bekwame winkeldochter, minstens 20 jaaoud. Zich te bevragen ren bureele van 't blad. Men vraagt eene goede dienstmeid voor alle werk. Zich te bevragen ten bureele van 't blad.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3