BUITENLAND. Edele Zelfopoffering. NIEUWSBERICHTEN. Set spoorweg ongeluk te Bergen. FRANKRIJK RUSLAND ZWITSERLAND. DU ITSCH LAN D. ITALIË PORTUGAL. Vreeselijke misdaad 't Wit Stoopke van Jacques Neets worden tot een dramatische eenheid ons huive- Ten doen van verlammende vrees of kwikkende hoop. In hun vorstenrci, in t midden, als 't behoort, fp de eereplaats Joost van den Vondel. De wereld is een schouwtooneel, elk krijgt zijn rol en sp?elt zijn deelmochten wij die diepzin nige spreuk die onder hunne borstbeelden staat, hegrijpen en verwezenlijken in een zin van breede vader landsche katholieke opvat.ting.die zoo luide spreekt van af alle wanden en tafereelen.en daar hare triomfen viert even zoo goed in vergane pracht als in bestaande en opluikende schoon heid. Dat ware 't beste loon der drie kunstenaars wiens naam met zooveel lof hier vermeld staan P. Taeymans, M. De Mettc vau Aalst, Dc Vos van Gent. ^let onzen heilwensch onzen dank. Het parket en het spoorwegbeheer hebben Zaterdag lot laat in den avond, het onderzoek over liet spoorwegongeluk van Bergen voort gezet. Uit het onderzoek is gebleken, dat de ont- riggeling der lokomolief gebeurde 85 meiers vóór de plaats waar zij omviel. Daar bevindt zich eene lange kromming der baan, en men beeft vastgesteld, dat een der riggels 12 centimeters boven de andere lag. Het verschil mag slechts 6 centimeters zijn... Mogelijks heeft deze overdrevene hoogte voor gevolg gehad, dat do lokomolief aan het schommelen 'ging en zoo uit de riggels sprong. Ook moet er aan de wisselnaald eene fout geweest zijn. Alhoewel de wisselwach- ter beweert de sporen verlegd te hebben, heeft de naald niet gewerkt. Daar ook dus moest de trein noodzakelijk ontriggelen. De lokomolief is erg beschadigd. De rem men, de sleenvoerders en de tringelszijn af gerukt of verbrijzeld. Het parket heeft het personeel van den trein en den wisselwachter ondervraagd en uit het onderzoek is klaar gebleken dal deze spoorwegbedienden builen de zaak moeten gesteld worden. Eene andere besla liging werd ook nog ge daan indien de lokomolief niet tegen een vpijler der brug gebotst was, zou zij ongetwij feld in de llninegeloopen zijn, welke vlak naast de baan vloeit. Dan badde men cenc vroeselijke ramp te beireuren gehad. De regen. Ten gevolge dei1 hevige regens' dei* laatste dagen, is ,<le heuvel van Montignat, nabij Moulins. aan het schuiven gegaan. Eene rots massa hebbende eene lengte van meer dan •400 metéfsó óp' 150 mótbVs* brdeflte schuift weg. Men vreest erge ongelukken. President Fallières op reis. De president 'dor''Republiek- hcfefl bijsloten voor dat zijn mandaat als president eindigt, céne omreis te doen in Algiers en Tunis. Bezoek van Koning Peter. Uit Parijs wordt gemeld, dat Koning Pe iler, van Servië, in de aanslaande lente Parijs aal komen bezoeken. llij zal er met veel plechtigheid ontvangen worden. Voor Durand. Gisteren hadden geheel Frankrijk door, wederom verscheidene meetings en beloogin gen plaats, ten voordeele van Durand. Overal werden dagorden gestemd, de onmiddeiijke in vrijheidstelling van Durand vragende. De aanslagen op de spoorwegen. Verleden nacht werd op de baan Parijs- •Arpajon eene zware ijzeren bar dwars over de riggels gelegd. De trein bolste erop en Stopte. Gelukkig!ijk werd niemand gekwetst. 48° Vervolg. ft Was slechts een gezichtsbedrog, een zins begoocheling maar er is dikwijls zoo weinig Doodig, om een bedroefde ziel op te beuren. Hij had liet lieve meisje, datliem verschenen was, als de fee der hoop, slechts even gezien, /looli haar beeld was reeds «liep in zijn hart ge prent. Iets'-in zrjn binnenste zeide hem, dat zij in zijn leven een gewichtige rol zou spelen. Den volgenden dag, tegen elf uur, was hij te Frémico'ürt. Hij liep de straat iD, die hem de voornaam ste toescheen do twee of dr ie personen, wel ke hij tegenkwam, zagen hem groetend aan •met de nieuwsgierigheid van lieden, die niet gewoon zijn vreemden te zien. Hij kwam op een door lindeboomeu bescha duwd pleintje. De heldere tonen van een orgel, waaraan zich de stemmen der zangers en koor- finapen paarden, troffen zijn oor. Hij ging de kerk binnen. Ilij zag den pries ter op het altaar, en de geloovigen met gebo gen hoofd geknield dat eenvoudig, maar in drukwekkend schouwspel deed hem aan Gods almacht deuken, llij gevoelde behoefte om te bidden, en knielde neder. Ilij zond een vurig gebed ten hemel en dacht daarbij aan zijn moe der, aan zyn hem onbekende bloedverwanten, aan zijn verleden, aan zijn onzekere toekomst. Een geheimzinnige stem, dezelfde zachte en lieflijke stem, die hij te Gray in de herberg had gehoord, fluisterde hem toe Houd moed en hoop Ja, mompelde hij opstaande, ik wi'l moe dig zyn en hopen. Wie niet gelooft heeft ook geen hoop Treinootsing. Do sneltrein nr 128, Zaterdag om 6 ure 15 min. uit Brussel vertrokken, is door den trein nr128bis uit Aulnoye vertrokken, aan gereden geworden tusschen de statiën van Hannechy en Busigny. Er zijn geene gekwetsten, doch de stoffe lijke schade is zeer aanzienlijk en beide treinen ondergingen eene groote vertraging. Hollandsche sleepboot gestrand. De Hollandsche sleepboot Roode Zee, van Rotterdam, is nabij Toulon gestrand. Ondanks alle pogingen kon men hel schip niet terug vlot brengen. Do Roode Zee heeft niet geleden. De genade van Favier. Dezen morgend werd te Rijsel het gerucht verspreid dat Favier genade bekomen had. Dat gerucht verwekte groote opschudding, daar men er zich aan verwachtte dat de moor denaar zou terechtgesteld worden. De aardbeving. Tijdingen uit Prec.hewalsk ontvangen, mei den dat de aardbeving er betrekkelijk weinig schade aanrichtte, doch dat vele personen, die zich in bet gebergte bevonden, door de schokken in de diepten geslingerd werden. De wintervermaken. Uit Bern wordt gemeld, dat er schier geen dag voorbij gaat, zonder dat er erge ongeluk ken plaats hebben, met sneeuwsleden en ijs- stoelen. Nabij Montreux, is eene slede omgekan teld en de inzitleden werden met geweld ten gronde geslingerd. Twee hunner, werden levensgevaarlijk gewond. Een ander toerist is zoo erg gevallen dat hij in het hoofd geraakt is en alle geheugen verloren heeft. De man herinnert zich niet meer wie hij is, nocli van welk land hij komt. De gebroken armen en beenen zijn ontel baar. Een concert verboden. Te Metz moest gisteren avond een concert plaats hebben, gegeven door eene maat schappij. De policie verbood het concert toen het reeds aan gang was. De voorzitter en de muziekmeester werden aangehouden. Het talrijk publiek juichte de muziekanten die Fransche marchen enz. speelden, toe, terwijl de policie uitgejouwd werd. Treinbotsing In de statie van Sralau Rummelsburg, zijn twee reizigerstreinen opeen geloopen. Vijf rijtuigen ontriggelden. Vijf en derlig perso nen werden licht gekwetst. De paus is ziek De Secoio van Turyn, meldt dat Z. H. de.Paui? sinds een veertiental dagen erg on gesteld is, doch niettemin zijne gewone ver- hooren blijft houden. Brand in eene sulfermijn Ui' Allavilla Irpina wordt gemeld, dal brand is uitgeborsten in de sulfermijn van Tufo. Zever, werklieden zijn verslikt. Een dynamietaanslag. Te Oliveira Bairra, is eene bom geworpen in de bureelen van het. blad Eccos. De bom is ontploft en heel bet gebouw werd vernield. Men weet nog niet of er slachtoffers zijn. De Republikeinen. Te Lissabon zijn de bureelen van drie Ko ningsgezinde dagbladen overrompeld gewor- dep. Het materiaal werd verbrijzeld. De gewapende macht bewaakt nu de pui- nen meer, zij-een ernstige stem achter hem. Hij keerde zich om en zag een oud man met lang grijs haar en een langen grijzen baard, die een ruiker van kamperfoelie en jasmiin in de hand had. De priester zong «Ite, missa est» De grijsaard en de jongeling gingen tegelijk de kerk r«. Zij groetten elkander, en Richard ging eeui- gé schreden ter zijde staan, om de lieden uit dèlieVk te zien komen. Eêhsklaps had liij moeite een vreugdekreet te bedwingen, in de kerkdeur zag hij een be koorlijk jong meisje. Dat was Blanche, de fee zijner hoop. Ha, nu was liet geen verschijnsel, maar. werkelijkheid, een verrukkende werke lijkheid, die zich aan zijn blikken vertoonde. Mijn God, wat is zij schoon mompelde bij. Eli den fonkelenden blik op liet meisje ge vestigd, bleef hij onbewegelijk staan. Haar aanblik verrukte hem en deed zijn hart ont- stuimig kloppen. Blanche liep langzaam voort, door een be vallige beweging met het hoofd de groeten en glimlachjes beantwoordende, die men haar toezond. Zi.j scheen in gedachten verdiept, maar de ernstige trek op haar lief gelaat schonk het nog grooter bekoorlijkheid. Een der dienstmeiden van Kspoir vergezelde haar. - Mejuffrouw, zei de dienstmeid, Pandolle heeft een rijtuig gezonden, om ons te halen. Inderdaad Stond op korten afstand een rij tuig te wachten. Op dit oogenblik bleef Blanche staan om den ruiker aan te nemen, dien Epreuve haar aanbood. -- Ik dank u, goede man, sprak zij met een lieftallig glimlachje ge vergeet my nietbij- TE RIJSEL. Zaterdag rond aen middag werd in de Kunststraat te Rijsel, eene vreeselijke mis daad ontdekt. Eene vrouw van lichte zeden, Leonie Da- mery genaamd, 32 jaar oud, die er in eene herberg eene kamer gehuurd had, werd ver moord in baarbed gevonden. Leonie Damery was Vrijdag avond in ge zelschap van een manspersoon te hnis geko men, nadat zij inden doorgangSanlenaire, als naar gewoonte, hare bloemluiltjes ver kocht had. Niemand heeft den man gezien, alhoewel de herbergierster hoorde dat hare huurster met gezelschap te huis kwam. Toen men de vrouw Zaterdag middag nog niet had zien beneden komen, ging men haar roepen om het middagmaal te gebruiken. Een vreeselijk tooneel bood zich voor de oogeii der verschrikte herbergierster aan. Halfin het bed, de beenen op den vloer hangend en het bovenlijf onder een dik kus sen verborgen, lag bet 'lijk van Leonie Damery Onmiddelijk werd policie en geneesheer verwittigd. De geneesheer kon echter geene hulp meer bieden. Hij stelde vast dat de dood minstens reeds 10 uren moest ingetreden zijn. De vrouw was verwurgd geworden. In de kamer werd alles overhoop gevon den. De moordenaar had ongetwijfeld enkel diefstal in het zicht. De policie deed een nauwkeurig onderzoek in de kamer der vennborde en vond er ver scheidene voorwerpen, onder andere een manchetknop, welke aan den moordenaar schijnen toebehoord te hebbep. Aannoudingen Hel slachtoffer had talrijke aanbidders. Zaterdag avond werd een gewezen policie- agent verzocht, zich ter beschikking van het gerecht te houden. Een andere policieagent is voorloopig ont- slag»,. Zaterdag avond laat, werden twee agenten der veiligheidspolitie naar Lys'-bij-Lannoy gezonden om er den veldwachter uezer ge meente, Trenteseaux genaamd, aan te hou den. Deze was ook een gewezen minnaar der vrouw. Trenteseaux is in hét gevang opge sloten. Brussel. Een onderchef gedood. Zaterdag rond 7 ure 3/4 wbrd de onderchef Barbier uit Tour en Taxis gedood. Ilij wilde zich uit dén weg zetten voor een vertiekken- jde'n trein doch ongelukkiglijk kwam er op de andere voie eene locomotief aangereden, deze stootte hem omver en vermorzelde de ongelukkige letterlijk. De vreeselijke overblijfsels 'werdén naar liet doodenhuis van Laken overgebracht. Goudsmederij be.stolen. Zondag morgend toen de echtge'noojen N... hunnen goudwinkel wilden openen,bemerkten zij met ontzetting dal er de grootste wanorde in heerschle. Dieven hadden ingebroken en hadden zich twee honderd vijftig gouden mei sleenen en diamanten versierde ringen, <J0 brochen, 50 kravalspeldeken en «3 beurzen alles in goud alsook een gouden doosje toe geëigend. De kerels zijn langs de naburige woonst die ledig is, binnengedrongen; nie mand heeft iels gehoord. Het signalement der gestolen voorwerpen werd gegeven en medegedeeld aan al de policiebureelen en gondwinlcels. Nachtelijke aanrandingEen ge- :ia :mde Jean B.., ging Zaterdag rond 2 ure van den nacht naar huis. Tusschen de Kroon- laan en de Koninlijke jacht werd hij aange- na eiken dag brengt'ge mij eeïl verschen rui ker. Ge houdt veel van bloemen, en ze zijn het eenige wat een arm man' u kan aanbieden, antwoordde de bedelaar met bewogen stem. Komt ge vandaag op Kspoir Ja, ja. mejuffrouwMakr'ik wilde het ge noegen smaken; u uit de kerk te zien komen. Tot straks dan, Epreuve Zij zag op en bespeurde Richard, ffen tot nog toe onbekend gevoel doorstroomde haar, en haar wangen werden levendig- gekleurd. Epreuve en de dienstmeid weken verwon derd ter zijde, de kerkgangers waren naar huis gegaan, Blanche en Richard bevonden zich al leen voor de kerkdeur, de laatste zonder hoed, welke hij bij het zien van Blanche, zonder we ten in de kerk had gelaten. Mejuffrouw, zei Richard met bevende stem, ik had waarlijk niet durven honen, u zoo spoedig weder te zien. Mijn goede ster heeft mij hicreen geleid. Ge gelooft dus thans dat ge een goede ster hebt vroeg Blanche, dié hevig ontroerde. Ja, gaf hij ten antwoord, en gij zijt dege ne die mij haar schitterend boven 'mijn hoofd heft, waarheen ik het nauwlijks durf wagen op te zien. Als een heelende balsem zijn uw woorden in mijn hart gedrongen, om er de hoop te doen herleven. Herinnert ge u nog wat ge mij gezegd hebt, mejuffrouw O, zeker, en ik herhaal' het u Hoop en vertrouw God, die zoo goed is, zal u niét ver laten Tot wederziens mijnheer Richard maakte een eerbiedige buiging en met een welgemeenden handdruk scheiden zij van elkander. Blanche spoedde zich naar het rijtuig, waar in zij met de dienstmeid plaats nam. De knecht van de hoeve, die als koetsier dienst deed, vanen cioor iwce Kerels die hem van zyn uur werk en, zijn keting en zijn geld ontlastten. Na hun werkske verricht te hebben stampten zij Jean B. omve* en namen de vlucht. Tusschen de tramrijtuigen. Zekere Jean Brassine die in de Keijenveldstraat van Elsene woont,trok dezen avond de straat over aan de Louisalaan. Eenskaps werd hij gewel dig aangeloopen door twee gasten die er zicli mede vermaakten achter elkaar te loopen. De schok was zoo hevig; dat M. Brasine tus schen twee tramrij tuigen terecht kwam.Toen men erin gelukte hem te verlossen had hij reeds verscheidene verwondingen bekomen aan bet hoofd, armen en beenen. Proces-verbaal werd ten laste der onvoor- zichtigen opgemaakt. Een huis geledigd. Zondag avond bij het naar liuis gaan bevond Mejuffer Sedo- nie B... dat men bij hare afwezigheid het huis geheel en gansch geledigd had. Al de meubels waren opengebroken en ledig. Men kan niets vermoeden aangaande de dieven. Huishoudsters, de oogen open Indien gij lekkeren koffie wilt opschenken,eischt dan de ware bitterpeeën der Trappisten Vincart en Zonen. Weigert alle namaaksels. 1500 St-J oost-ten-Noode. Valsclimunters. De policie van St-Joost-ten-Noode werd door een nameloos schrijven verwittigd dat er in de St-Franciscusslraat twee valsclimunters woonden. Zij deed eene huiszoeking bij de genaamde B... en V.... die reeds voor ver scheidene misdrijven te verantwoorden had den. Men ontdekte er twee piasteren afbeel dingen van geldstukken van 5 en 2 fr. Bij deze voorwerpen lagen eenige slecht vervaar digde vijffrankstukken. Zij werden ook in 't bezit gevonden van eenige zilveren of ver zilverde voorwerpen deze schenen voort te komen van eene derde medeplichtige, eene dienstmeid die in de hotels of huizen waar zij in dienst was deze voorwerpen steelde en ze hun dan overhandigde. De twee mannen die voor poging tot munt- vervalscliing te verantv/oorden hadden, wer den, den eerste tot eene maand, den tweede tot twee maand en 8 dagen gevang veroor deeld de meid kreeg voor haar paart drie maand. Auto-taxi in vuur. Zondag morgend rond 8 ure reed een auto-taxi langs de Yze- renwegstraat te St.-Joosl-ten-Noode wanneer eensklaps ten gevolge van een eleklriekschc slroomsluiling de voituur gansche in brand school. Seffens snelden de pompiers ter plaats doch als wanneer men er in gelukt was hel vuur te doven was gansch het mekanism en de kas verbrand. Gelükkiglijk heeft de napht- vergaarbak géén vuur gevat. Indien dit ge beurd ware, zouden er waarschijnlijk erge ongelukken gebeurd zijn. Het vernield rijtuig droeg het nummer 553. Anderlecht.Hevige brand. Zondag nacht is er brand uitgebroken -ig de stallingen en.de hooizolders van' een huis nr 21, toén men de vlammen bemerkte, was reeds gansch de stal in laaie vlam. Men kon het: paard dal er zicli in bevond niet redden. Toen de pom piers aankwamen, bad den bread zich re^ds aan eene nabij gelegen woning mede. gedeeld bij zoover dat zij zich uitsluilefïjk met dit huis moesten bezig houden. Na een uur werkens waren zij den brand meester. Zij moesten de stallingen aan liet vuur ten prooi laten. De schade is zeer groot en de oorzaak van den biand is onbekend. Schaarbeek. 14,000 fr. gestolen. De genaamde JosVechtgenoot R.,., kwam gisteren avond van de stad terug waar zij «ene som van 14,000 fr. ontvangen had in bankbriefjes en in andere waarden. Zij liet het geld dal zorgvuldig in een pakje gebonden was,per ongeluk staan in eenen winkel waar zij eenige aankoopen had gedaan. De winke lier had het niet bemerkt,doch een zekere V., Hollander van afkomst, die zich daar ook bevond had er beslag op gelegd. Toen de dame R.., honderd meters verwas, bevond zij dat haar geld weg was en ging naar den winkel terug doch V.., en de winkelier ver sprong op den bok en greep de leidsels en het rijtuig rolde voor. Blanche keek nog eveu om, liaar blik ont- moetto dien van Richart, die onbewegelijk op dezelfde plaats was blijven staan. Eensklaps voelde li ij een zware hand op zijn schouder rusten. llij keerde zich om en zag Epreuve voor zich staan De grijsaard scheen hem mot zijn blikken te willen doorboren. Laten we ons een weinig verwijderen, sprak hijik heb u iets te zeggen, dat geen ander behoeft te liooren. De, jongeliug volgde hem zonder te aarzelen, of eenige tegenwerping te maken Toen zij midden op de straat waren, bleef Epreuve staan. Jongeling, zeide hy, ge spraaM zooeven van uwe goede ster, die u hierheen heeft ge- l<dd zou dat wel een goede ster zijn Ik ge loof veeleer dat het uw slecht gesternte is Wat wilt ge zeggen, grijsaard? riep Ri chard verrast van verontrust. Dat ge deze streek zoo spoedig mogelijk moet verlaten, om er nimmer terug te keeren. Ik begrijp u niet. Geloof slechts wat ik u zeg, 't is in uw belang. Ik heb geen enkele rede om er aan te twijfelen, maar het schijnt mij dat ik wel een nadere verklaring mag vragen. Wilt ge mij openhartig antwoorden O ja, want ik heb niets geheim te houden. Kent gij het meisje, met wie ge zooeven sproken hebt Zekers, anderS zou ik niet zoo vrij zijn geweest tot haar het woord te richten. Sinds lang —Sedert drie dagen. Laatstleilen Donderdag klaarden niet bemerkt te hebben. Mad. R.., ging seffens de policie verwittigen en deze na V.., afgewacht te hebben vond in zijn bezit 1.300 fr. in bankbriefjes, deze droegen de nummers van deze der vrouw. Koekei berg. Zonderlinge dood. Wij hebben de zonderlinge dood gemeld van den voddenraper die op den Jeti.esclieiisteenweg woonde, en die dood op zijn bed gevonden werd. Wij meldden alsdan dal de geneesheer geen begravingstoelating wilde afleveren omdat cr op het lijf zoogezegde brandwon den waren. Ziehier den uitslag van de lijk schouwing. De man is van honger gestorven en werd na zijne dood de ratten afgeknaagd. Na deze vaststellingen werd de toelating tot begra ving gegeven. Molenbeek. Wagen tegen train. Zaterdag avond heeft er een schrikkelijk ongeluk plaats gehad aan den hoek der Ribau- oourtstraat en der Leopold II laan te Molen beek. Een zwaar geladen wagen kwam gere den uit de Ribaucourlstraat toen hij aange reden werd door de machien van de tram. De schok was zoo erg dat de genaamde Jean V. van Lebbeke bii Dendennonde, 25 jaar oud en die den wagen voerde, zeven meters ver geslingerd werd en met gebroken schedel on erge inwendige kneuzingen opgenomen werd. Men bracht hem in draagbaar naar liet hospitaal over. Zijn toestand is hopeloos. Hij is gehuwd en vader. De wagen en de ti*am zijn erg beschadigd. Een onderzoek tot vast stelling der verantwoordelijkheid is inge steld. is hol eenige echte Vieux Syslème. Antwerpen. Diefstallen. Ten nadeole van M. Van den Wyngaert, Oranjestraat, hebben onbekende dieven eene belangrijke partij juweelen gestolen. Bij M. Van Vlierbergh, Sint Jobstraat, stolen de schurken een pak leder, wegende 30 kgr. Erge val. Een 51 jarige werkman, is van eene stelling gevallen en vreeselijk gekwetst opgenomen. De ongelukkige moest in bedenkelijken toestand naar liet gasthuis overgebracht worden. Oneerlijke magazijniers. Huiszoe kingen zijn gedaan gewurden hij twee maga zijniers van M. Beernaerls. In hunne woning werden talrijke voorwerpen, welke van dief stal voortkwamen, aangeslagen. Schipper verpletterd. De schipper L. Wouters, patroon van het binnenschip Rapide, werd gisleren aan boord van zijn schip, dat in hel Zuiderdok gemeerd lag, de linkerbil verpletterd. Zijn toesland is zeer erg. Seraing. Meisje levend verbrand. De 12 jarige Raohei Wery was Zaterdag- naar-de school van Plaineveaux gekomen. Terwijl de andere kinderen op den koer speelden, bleef zij naast de kachel zitten in deklas; Het meisje naderde té dicht hij het vuur en eensklaps stonden liaro kleederen in laaie vlam. Toen men haar ter hulp snelcl© en de vlammen uitdoofde, was de armo kleine reeds zoo erg verbrand dat zij kort na dien bezweek. k' Hautmont. Schrikkelijk ongeluk. M. Alfred Van Heek, 43 jaar oud, schrijn werker, die in de fabriek van scheikundige voortbrengselen eenige herstellingen moest doen, ging over eene kuip vitriool, toen de plank doorbrak en Van Neck in de kuip viel. De ongelukkige werd vreeselijk verbrand en bezweek na eenige uren vreeselijk lijden. Florenville. Advokaat verdronken. M. Dubois, advokaat, te Brussel, was sinds een viertiental dagen verdienen. Ziekzijnde, was hij naar Florenville moeten komen om er zich te verplegen. Zaterdag werd zijn lijk uit de' Semois opgevischt. Er werden geene sporen van geweld vastgesteld. Doornijk. Door naphte verbrand. Gisteren morgend had Mej. Joanna Taurez, wonende Vifquinkaai, hare bandschoenen ge- wasschen bij middel van naphte. Zij wilde hebben we elkaar te Gray ontmoet. Epreuve scheen hevig teleurgesteld. Kentge haar naam? hernam hij. Ja zij heet Blanche. Dat is haar voornaam verder Dat weet ik nog niet. Dan zal ik het u zeggen. Blanche men noemt haar ook de jongejuffrouw van Espoir is de eenige dochter van Louis Dupont, do rijkste grondeigenaar in 't kanton, misschien in 't arrondissement. Uw blik, de uitdrukking op uw gelaat hebben een geheim verraden, dat ge goed verborgenwaandetge bemint mejuf frouw Blanche. De jongeling kon zijn verwarring niet ver bergen. Ik maak er geen verwijt van, vervolgde Epreuve gij hebt haar geheim liefde voor haar opgevat, dat kan niet anders. Maar luis ter goed, jongeling Er zijn reden ik ken zo niet, maar ik weet dat ze bestaan rede dio liet beminnen van mejuffrouw Blanche Dupont tot dwaasheid maken. Ik weet niet hoe dik wijls zij reeds ten huwelijk is gevraagd maar allen, die haar het hof hebben willen maken, zijn koel afgewezen. Ik meen u genoeg gezegd te hebben, om u te doen begrijpen, dat het verkeerd zou zyn,voor mejuffrouw Dupont lief de in uw hart te doen wortel schieten. Richard was zoo verbaasd, dat hij geen woord kon uitbrengen. Ge komt uit de stad, ging Epreuve voort welnu, mijnheer, geloof mij, de lucht in deze streek is niet goed voor u. En op somberen toon voegde hij er bijJa, deze streek is noodlottig voor jongelingen die, zooals gij, van verre komen, aan hun goede ster geloovende, op den weg een jong meisje opwachten, om haar zijn hulde te betuigen. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2