IrömMBr Edele Zelfopoffering. nieuwsberichten: Schrikkelijk liefdedrama. Over de Volksoptelling DGGdeiijk ongeluk te Antwerp Dringend verzoek aan alle Vlamingen De Kempenaar de|^dsle TE LUIK 'Eenigen tijd geleden had een wapenmaker, Jozef C.., 45 jaar oud, reeds tweemaal we duwenaar, kennis gemaakt met eene we duwe, Maria H.., ook 45 jaar oud. d... had een moeilijk karakter, doch de betrekkingen werden voortgezet en men be sloot te trouwen. Dinsdag avond kwam G. bij zijne verloofde en zegde dat hij niet zinnens was een nieuw huwelijk aan te gaan, dat hij wilde meester blijven van zijn doen en laten. Natuurlijk ontstond daarover een twist tusschen de beide personen. Woensdag morgend keerde C... naar de kamer der vrouw terug en verklaarde nu, dat hij -van gedacht veranderd was en toch wilde inliet huwelijk treden. Nu lachte de vrouw hem echter uit, zeg gende dat zij nu niet meer wilde trouwen. Zij bood hem evenwel eeno tas koffie aan en ging zich wasschen, den rug naar C... ge keerd. Eensklaps voelde de vrouw eene hevige pijn in den hals. G... had haar bij middel van een scherpen priem eene erge steek toege bracht. Vrouw. II... vluchtte weg, doch de man achtervolgde haar, trok een pistool uit den zak, en joeg haar eene lading lïagel in den linkerarm. De vrouw kon eene kamer bin nenspringen en er zich opsluiten. G... vluchtte de straat op, liep recht naar de Maas en sprong er in. Ofschoon hij spoe dig gered werd, bezweek hij terwijl men hem naar het gasthuis overbracht. Het drama veroorzaakte eene hevige op schudding. FRANKRIJK Voor Durand. De Bond van de Rechten van deu mensch, maakt thans ook lievige propaganda voor de 'invrijheidstelling van Durand. Eene grooto meeling zal plaats hebben om zijne onschuld te bepleiten. De tentoonstelling van Turyn. Het Franscli gouvernement heeft een kre diet van 590,01)0 fr. gevraagd, voor de deel neming van Frankrijk aan dc tentoonstelling van Turyn. De Seine. Sinds eenige dagen was liet peil der Seine ©p gevoelige wijze gezakt. Thans is het plotselings wederom 9 centi meters geklommen. Men vreest dat het wa ter opnieuw zal beginnen te stijgen. Geheimzinnige zaak. Rechtover eene herberg te Ilazebrouck, vond men verleden nacht liet lijk liggen van een 70jarigeii ouderling,Karei De Graeve go- naanid. De man had eene vreeselijke wonde aan den schedel. Een onderzoek werd spoedig gedaan en toen men naar het huis van den ouderling /wilde gaan, vond men daar de dochter ook vreeselijk gewond. Zij kon niet ondervraagd .worden. DU ITSCH LAN D. Een geschenk Volgens een Engelsch blad, zou Keizer "Willem in de koninklijke gleierwerkfabriek van Miessen, een prachtig tafelservies be steld hebben, dat moet dienen voor het gala- ontbijt, dat zal gegeven worden ter gelegen heid van het bezoek van den keizerlijken erf prins aan den keizer van Ghina. De begrooting Het begrootingsontwerp voor 1911 voor ziet zoo in uitgaven als in ontvangsten, eene eom van 4.085.314,749 mark, zij het dus 51® Vervolg. Ik ben razend van woede als ik dien dui- velschen Pandolle hier had, zou het niet goed >net hem afloopen, antwoordde de vader. Ik haat hem misschien nog meer dan gij, hernam de zoon met doffe stem. Zoolang die man leeft of op de hoeve is, zullen wij niet verder komen. Ilij is er inder daad de meester. Louis Dupont is niets meer dan een lichaam zonder wil op hem kunnen wij niet rekenen hij wordt geheel door Pan dolle beheerschL O, die Pandolle die Pan dolle Hij heefteen plan, dat hij voor ieder een geheim houdt, zelfs voor Dupont. Wat wil hij Wat verwacht, wat hoopt hij Wil hij ons doen onterven 1 Ik geloof het zeker. Ja, ten behoeve van Blanche. Die Pan dolle is eon man van ijzer en staal het is on mogelijk iets uit hem te krijgen of zijn gedach ten teraden. Gelukkig dat Dupont geen testa ment wil maken. Wat de dochter van den moordenaar Francois Trochels betreft, met baar is uiets te beginnen gij moet vooreerst ©iet meer aan haar denken. Als wij op Espoir de meesters zijn, zullen wij verder zien. Ja, antwoordde Francois, ofschoon hp oen rilling door zijn leden voelde gaan en den blik nedersloeg voor don liatelyken glimlach ïpns vaders. Zij waren op korten afstand van een bosch- '.e. Laat ons daarheen gaan, zei de vader. Zij liepen over het pas bezaaide land en gin gen het bosch in. Weldra waren zij op een «pen plok, die door dicht struikgewas was om- eene vermeerdering van 153.583.405 mark, op de begrooting van verleden jaar. De onlusten van Moabit Gisteren is het proces afgeloopen. Slechts drie betichten werdon vrijgesproken. De an deren kregen straffen verschillende tusschen een maand en drie jaar en half gevang. OOSTENRIJK. Dynamietaanslag.. Een rijke heenhouwer van Stanislau, Mrock- zor genaamd, bevond zich gisteren in zijne keuken, toen plotselings een zwaar tuig door de vitrien van den winkel geslingerd werd. Mrockzor, meenende dat het een steen was, wilde hem opnemen, doch op 't zelfde oogen- blik' had eene ontploffing plaats. Het was eene bom welke door het venster geworpen was. De beenhouwer werd den rechterarm ge deeltelijk afgerukt en de winkel werd groo- telijks beschadigd. Talrijke andere beenhouwers hebben ook dreigbrieven ontvangen. RUSLAND Oe aardbeving in Turkestan. Volgens de laatste berichten, zou de schade in Turkestan, door de laatste aardschokken veroorzaakt, zeer gering zijn. Nabij bet meer Issykkoul werden echter een vijftigtal per sonen gedood. AMERIKA Groote brandramp De handelskamer van Cincinatli is door het vuur geheel vernield geworden. De schade wordt op meer dan een miljoen dol lars berekend. Eene giftmengster Voor het assisenhof van Wheeling is liet proces opgeroepen van Mevrouw Sehenck, echtgenoote van eenen miljoenrijken hande laar. De vrouw wordt beticht, gepoogd te hebben haren echtgenoot le vergiftigen, om dat hij haar geen ^eld wilde geven voor hare toiletten. De advokaten der vrouw beweren dat. de vrouw het slachtoffer is van een komplot, gesmeed door de familie van Schenck. TURKYE. Nog altijd schermutselingen De gouverneur van Soana heeft verschei- 'dene afdeelingen soldalen met kanonnen naar Assyr gezonden om er de muiters le verja gen. Nabij Klisa had eene botsing plaats. De muiters w-rden achteruitgedreven en onder gingen groote verliezen. AFRIKA De koning van Spanje in Marokko Woensdag morgend is koning Alfonso per automobiel uit Melilla vertrokken om de de tachementen te gaan bezoeken. Eene aanranding De Engelsche geneesheer Wilkinson is te Teluau (Marokko) door inboorlingen aange rand en erg mishandeld geworden. De dochter van Jan Biockx verpletterd Aan den hoek dor Kunstlei en Louiza- slraat had Woensdag avond, rond 10 ure, een vreeselijk ongeluk plaats. M. Fernand Colb'gnon reed met zijn automobiel naar de St Jozefstraat, om er de kinderen van den beroemden toondichter Jan Biockx te gaan afhalen. Men zou den avond in familie doorbrengen ten huize van M. Collignon, broeder van Mov. Biockx. Mej. Nelly Biockx vergezelde haren oom, om hare broeders en zusters te gaan halen. Toen de auto op de Kunsllei kwam, werd hij door een tramrijluig verrast en tegen eenen boom geslingerd. De drie inzitteden ploften op de straatstee- nen. Onmiddelijk werden de slachtoffers op genomen. Mej. Biockx had de beide beenen verpletterd. M. Collignon had eene groote geven. Hier kunnen we gerust praten, zei Mar- gauxniemand kan ons hier liooren of zien. Niettemin zagen zij rond en luisterden. Een diepe stilte heerschte om hen heen. Men komt hier alleen wauneer de hazel noten rijp zijn, zei Frangois. Ik zou wel willen dat wij ze dit jaar te zamen plukten, antwoordde zijn vader op spij- tigen toon. Francois zag hem met een vragenden blik aan. Pandolle is ons in den weg, vervolgde de va der, Pandolle moet opgeruimd worden. Francois ontstelde. Daar heb ik ook reeds over gedacht, sprak hij. Maar hoe ik weeter geen middel op. Als men zich van een vijand wil ontslaan, zijn alle middelen goed de hoofdzaak is, vau de geschikte gelegenheid gebruik te maken. En als zij zich niet voor doet Dan zoekt men haar, zei de oude met on- heilspellenden blik. Dat is moeilijk, zoo niet onmogelijk. Alleen voor lafaards is iets onmogelijk. We zullen zoeken. Pandolle moet uit den weg geruimd Avorden. Dan zullen we op Espoir de meesters zijn dan zal, omdat ge dit verlangt, de dochter van Francois Trochets, of ze wil of niet, de uwe worden. We hebben, om zoo te zeggen, het vermogen van Louis Dupont in b 'en, zouden we het ons laten ontglip pen? Komaan, dat zou al te gek»wezen..lk herhaal het, Pandolle alleen kan ons schaden, Pandolle moet dus sterven 'Hij is nog sterk en gezond, bromde Fran cois. Ts er dan in de rivier geen diepte, waarin hij kan vallen, als hij te'dicht aan den oever komtKan bij niet onder de wielen van een zwaar geladen kar geraken Als bij in den wonde aan het gelaat, en de chauffeur was ook erg aan het hoofd gewond. De chauffeur werd bij DT VanZyper ge bracht, terwijl M. Collignon zijne nicht naar zijne woning deed dragen. Men oordeele over de ontsteltenis der echt- genooten Jan Biockx, toen bun kind er met verbrijzelde beenen binnengebracht werd. Spoedig kwamen de geneesheeren Lam- bolte en De Vetter het slachtoHer verzorgen, doch de ongelukkige bezweek eenige oogen- blikken later, zonder tot het bewustzijn te ruggekeerd te zijn. Vader Biockx voerde rond 11 ure het lijk van zijn kind huiswaarts. Het arme meisje was slechts 20 jaar oud. Het parket is nog denzelfden nacht ter plaats geweest. Bevel is gegeven de verbrij zelde automobiel ter plaats te laten liggen om het onderzoek voort te zetten. Eene groote menigte volks verdrong zich heel den nacht op de plaats van het ongeluk. De Katholieke Vlaamsche Landsbond heett den volgenden omzendbrief rondge stuurd, met verzoek van openbaarmaking In alle Vlaamsche bladen lezen wij dage lijks hoe overal onnauwkeurigheden geschie den hij de volkstelling. Van onze vrienden uit menigvuldige Vlaamsche gemeenten ont vangen wij daarover klachten. De optel- lingsbrieven worden doodeenvoudig ingevuld langs de Fransche zijde, door de agenten der volksoptelling zelf, en zoo ter onderteekening aan de niets kwaad vermoedende inwoners aangeboden, zoodanig dat monschen, die hoegenaamd geen Franscli kennen, worden aangeleeltend als Fransefh en Vlaamsch spre kend. erger nog, als meest Fransch gebrui kend. Zoo zal het natuurlijk niet moeilijk zijn in België een getal Walen te vinden dat ver boven de waarheid staat. Ziehier nu wat wij met het oog op de noo- dige maatregelen dringend vragen aan alle Vlamingen 1° dat zij ons zouden hekend maken in icelke gemeenten de bestellingsbrieven inge vuld aan de inwoners worden aangeboden 2° of zij waren ingevuld langs de Fransche of de Vlaamsche zijde 3° waar men personen (zoo mogelijk de namen bijvoegen), die de Fransche taal niet machtig zijn, opgeteekend heeft als Fransch kennend 4° waar men personen die gewoonlijk Vlaamsch spreken, opgeteekend heeft als meest Fransch gebruikend. Wij hopen dat alle Vlaihingen, die onrecht zagen gebeuren bij de volkstelling, ons zoo spoedig mogelijk daarover zullen inlichten. Daar hangt te veel van af voor onze Vlaam sche bevolking. Wij maken terzei ver tijd van de gelegen heid. gebruik de Vlamingen te vragen ons zooveel mogelijk, uit alle gemeenten van het Vlaamsche land, een paar vertrouwbare Vlaamschgezinde personen aan te duiden, of aan die personen zelf ons hun naam op to geven. Op die manier zouden wij overal ver tegenwoordigers hebben tot wie wij ons in vertrouwen konden wenden, voor briefwis seling, inlichtingen,mededeelingen, enz. Wij doen een beroep op den goeden wil van allen. Hel ware een flinke stap vooruit. Het Kath. Vl. Secretariaat, Koningstraat, 6, Antwerpen. Het Qouvernementshotel van Hasselt in brand. Woensdag avond rond 7 ure is brand ont staan in de stallingen van het provinciaal hotel, le Hasselt. De brand liep snel voort en in weinig© oogenblikken lagen de stallen, de serren en de woning van den poortier in puin. kersenboom klimt, om voor zijn lieveling de eerste kersen te plukken, kan dan niet de tak breken waarop hij steunt? Als hij, met den rug tegeu den muur geleunQ, zyn pijp rookt, kan dan niet een steen losgaan en op zijn hoofd vallen G(j ziet, er zijn middelen genoeg, als we maar de gelegenheid wéten te baat te ne men. Er is niets noodig dan een weinig koel bloedigheid, vlugheid en vermetelheid. We zullen zien, zei Francois met heesche stem. Ik vèrlaat heden avond de hoeve, her nam zyn vader, doch ga niet ver van hier. Nie mand in deze streek kent me, ik kan me dus ophouden waar ik wil. 'k Heb duizend frank in mijn zak, die Dupont me heeft geleend, op afkorting van zijn nalatenschap. Maar we moe ten elkaar zien noch schrijven en ik zal een anderen naam aannemen. Voorzichtigheid schaadt nietalleen domkoppen gaan ondoor dacht te werk. We zullen dus vanavond, voor dat ik vertrek, afspreken hoe we zullen cor- respondeeren. Al pratende verlieten zij de open plek en waren weldra buiten hetböfcch. Op weinige schreden afstand van de plaats, waar zij het gesprek hadden gevoerd, kwam eensklaps een bleeke en magere vrouw, met los hangende haren, uit het struikgewas te voorschijn. In haar blik lag een sombere gloed, zij strek te dc armen uit, sloeg de oogen ten hemel, en mompelde op doffen toon Ach God, er zijn op aarde geen grootere monsters dan onder de meuschen Vader en zoon gingen langs de schuren en kwamen aan hot i-.je van don herder. De herder was een ongehuwd persoon hij was uit den Elzas afkomstig, zooals de meeste herders in deüostelijke departementen inderhaast werden de papieren uit de hu- j reelen verwijderd, daar de brand zich ook tot de gehouwen van de provinciale besturen dreigde uit te breiden. Ook de nieuwe lokalen en drie aanpalende huizen, toobehoorende aan Dr Willerns werdon erg bedroigd. Eene overgroote menigte was ter plaats gesneld. •De stedelijke en provinciale overheden bevonden zich ter plaats. Do gendarmen ge holpen door de policie cn door eene afdeeling van 't lle lineregiment deden den ordedienst. Een later bericht meldt dat de rijtuigen, de paarden en de automobielen van den gou verneur konden gered worden. Om 8 1/2 ure was alle gevaar geweken en de brand bemeeslerd, dank aan de krach tige pogingen der pompiers der stad en d^ze der lijnfabriek. De lokalen der archieven zijn gespaard gebleven, door den moed en de op offering van een loodgieter, Fritz Opperman genaamd, die op hot dak geklommen was en van daar het vuur dapper bestreed. De schade is zeer aanzienlijk cn kan lot nu toe nog niet berekend worden. Brussel. Aardige huishuurbetaling. Mad. H.., die in de Göotstraat woont ging gisteren avond de huishuur opeischen van zekere Josephine V.., die hij haar eene kamer verhuurd heeft. Zij werd er alles behalve goed ontvangen. NaMau. 11. eens goed over der hekel gehaald te hebben, werd zij met klank aan de deur gezet. Daarna ging de huurster aan 't slaan en 't kappen op haar huisraad, en als al de meubels verbrijzeld waren en er niets meer te vernielen viel, ging zij met een pot gewapend heneden en verbrij zelde dien op het hoofd van Mad. II... Deze werd erg aan het hoofd gekneusd en moest door een apotheker verzorgd worden. Eene klacht is neergelegd. Ongevallen. Een wielrijder, de 20- jarige Prosper Reuter, in de Goncordestraat wonende,reed Woensdag in volle vaart langs de Boschkesstraat, hij werd door een auto- taxis omvergeworpen. De ontstuimige wielrijder werd met erge kneuzingen aan schedel en eone gapende wonde boven de rechterknie opgenomen. De gekwetste is na verzorging in 't hospitaal dei- Hoogstraat op zijne aanvraag naar huis ge voerd. Woensdag namiddag rond 1 ure kwam de wijnaftrekker Luytgaerens, wonende in de Justus-Lipsiusstraat, 39. langs de Gliar- treuzenstraat met eene ledige ton op den schouder. Een rijtuig gevoerd door zekeren De Schryver van Etterbeek, kwam hem een geweldigen slag in de heupen toebrengen. De man werd aan de heupen erg gekwetst en bekwam inwendige wonden. Denzelfden 'dag kwam do genaamde Sterkendries, uit de Zusters der Bezoeking- straat, 23, met eéiie handkar langs den Ninoofschen steenweg gereden. Hij kv,am in botsing met eene bierkar, toehoorende aan M. Vandenhoven. Door den hevigen schok werd het handkarretje verbrijzeld eii Ster- kendries werd op het gaanpad geslingerd. Hij werd erg aan het hoofd, den monden de beenen gekneusd. Druipende van 't bloed werd hij bij een geneesheer uit de huurt ge leid en verzorgd. liet ongeluk is to wijlen aan de onvoorzichtigheid. Knaapje verdicenenEen drietal dagen geleden was het 10 jarig zoontje der echtgenooten V.., met het kindje eener buur vrouw gaan wandelen. liet knaapje lette echter niet goed op, en kwam zonder hel kindje te huis. Zijne moeder berispte hem, waarop de knaap vertrok, zeggende dat hij het kindje zou gaan zoeken. Tot hiertoe is het kindje niet teruggevondon en ook het knaapje keerde naar zijne woonst niet meer terug. Eerlijke vriend. Gisteren ontmoette de genaamde Willem D..., wonende Char- van Frankrijk. Sinds eenige dagen sliep hij niet in zijn huisje, want 't was de tijd dat men de schapen laat loopen op de braakliggende landen, die aan mest behoefte hebben. Zie eens riep Francois, eensklaps stil blijvende staan. Wat nu Daar Dat is een put Ja, een oude put, die sedert lang niet meer wordt gebruikthij is diep, en er staat minstens drie el water in. Pandolle heeft reeds dikwijls gezegd dat hij, om ongelukken te ver mijden hem zou laten dempen. Desteenen van den rand zitten los als men er met den voet tegenstoot, vallen ze in i!o \.co. De oude Margaux lachte. Ga voort, ik begin je te begrijpen, sprak hij. Als Pandolle (les avonds in de stallen de ronde heeft gedaan, gaat hij op den rand van den put een pijp zitten rooken, vervolgde Fran cois. Zoodat, als men hem op een goeden mor gen in don put verdronken vindt, men zal den ken dat de steenen hebben losgelaten, en hij in do diepte gevallen is, aldus vuldedc afschu welijke vader den zin aan. Natuurlijk Ei, ei, 'k had niet gedacht dat je zoo slim waart, zei de vader. Tk bemin en ik haat, antwoordde Fran cois op somberen toon. En ik haat en wil rijk zijn, mompelde zijn vader. De twee ellendelingen wisselden een duivel- sehen blik toen verlieten zij elkander, om af zonderlijk naar dc hoeve terug te gaan. «0»— treuzenstaaat, een zijner gewezen werkhuis gezellen en ging er mede op zwier. Weldra wasD.., dronken en vroeg aan zijn gezel hem te willen naar huis leiden. De vriend voldeed aan het verzoek, en maakte van de gelegenheid gebruik, om het gouden uurwerk van D.., te robberen. De dief werd nog denzelfden avond aange houden en bekende het uurwerk voor 20 fr. verkocht te hebben. Hij is opgesloten. De liefhebbers van een fijne tas gebrui ken de Bitterpeeën der Trappisten Vin- cart. 1500 Elsene. Dieften. In den nacht van Dijnsdag tot Woensdag hebben dieven de uilslalkassen der echtgenooten De Bock, Vredestraat, opengebroken en geplunderd. Eene klacht is neergelegd. Wilde vrouwen. Gisteren avond, werd Mej. P..., wonende Elsenesleenweg in de Vergniersstraat aangerand, door eeno herbergierster en dezes dochter. Mej. P..., werd vreeselijk mishandeld en kon slechts met groote moeite uit de handen gehaald worden. Eene klacht is neergelegd. Sint-Jans-Molenbeek. Inbraak. Woensdag namiddag, toen M. Jan Mulders, wonende Gentschen steenweg, te huis-kwam, stelde hij vast, dat dieven zijne kamer open gebroken en geplunderd hadden. Al wat eenige waarde had, was verdwenen. Sint-Gillis.Diefstal. 'Gisteren avond, is een dief bij middel van valsche sleutels in den gang- gedrongen van M. Diederiek, advokaat, Sl Bernardstraat. De schurk stool er al de kleedingslukken welke in den gang aan den kapstok hingen. Leuven. Erge botsing. Dijnsdag na middag, rond 5 ure, kwam een automobiel in volle snelheid langs de Dietscbevest, ge reden en botste met groot geweld op eene boerenkar, geladen met steenkolen, en loe- beboorende aan pachter Vandorsmissen, Van Winxele. De beide voertuigen kantelden om. Het peerd werd aan de achlerpooten ge kwetst. De automobiel was gansch ontred derd. Geene persoonlijke ongelukken. Antwerpen. Een Duilscher aangehou den.Men heeft Dinsdag in eene kamer van een huis der Leopoldslraa t een gast aangehou den die beweerde er binnen gekomen le zijn om werk te vragen. Men beeft hem ter beschikking van den procu reur des konings opgesloten. Het is zekero Walter S.., van Duitsclie afkomst. Aanranding. Een genaamde Fr. Vercauteren, die in een wagen woont op't Kiel, werd gisteren in het park door twee kerels aangevallen. Men heeft hem van zijn gouden uurwerk van eene waarde van 350 fp. beroofd. Ongeval. De genaamde IJuygevaert, die in de Kiliaanstraat woont, werd het. rech terbeen gebroken door den ral ran eene baal hop. Hij Kerkte voor liet oögenblik in han- "gaar 20. Men beeft hem naar liet St-Gamillius- bospilaal overgebracht. Op de paardenmarktGisteren had er eene paardenmarkt plaats in dellandelslei; men weet dal dc verkoop zicli hier doét bij middel van koopers die voor rekening van een derde de dieren opkoopen mits een klei nen percent. Een dezer opkoopers had zich lot twee koopmans van Heyst-op-den-Berg gewend en vroeg ben om voor hunne re kening paarden te verkoopen, ten einde eene overeenkomst le sluiten, gingen zij naar eene herberg dor Kipdorpvest. Een paar andere paardenfokkers waren er bezig met kaart spelen. Seffens werden de beide boeren aan de partij gevraagd en ver loren er 100 frank. De policie die verwittigd werd, kwam juist bij tijds om de twee af truggelaars te vatten. Deze die liet hondord- frankbriefje bad, wilde liet verknauwen, doch men kon het hem ontrukken. De 2 kerels zijn opgesloten, de medepliclic lige heeft de vlucht genomen. XVI. Den volgenden dag, omstreeks"* tien uur, verliet Blanche een licht mandje aan den arm, de hoeve. Zij ging naar Frémicourt. In plaats van den grintweg te nemen, die de naaste was, sloeg zij een pad in, dat tusschen wilgen, populieren en elzeboomen langs de Sa- iileuse liep. Onwillekeurig zocht zij de een zaamheid. En in de Lente, wan neer alles groen is, wanneer de bloomen beginnen te ontluiken, de vogels zoo lustig zingen en de insekten vroo- lijk gorizen, geeft men boven de stoffige we gen rle voorkeur aan de smalle paden, die om geven zijn door eglantieren, klimplanten en bloeiende» haagdoorn. Blanche liep lang/aam met ©enigszins gebo gen hoofd, waarschijnlijk om door niets afge leid te worden van hetgeen haar hart bezig hield. Eensklaps stond een jongeling, die van den anderen kant kwam, tegenover haar. 't Was Richard. 't Verwondert u zeker, mij liier te ontmoe ten. mejuffrouw, zei Richard met bevende stem, dóch, go zult nog meer verwonderd zijn, als ik u zog dat ik een voorgevoel had, u te zullen aantreffen. Gisteren, vervolgde hij met een glimlachje, heb ik u gesproken van mijn goe de ster zij gaat me voor, en ik volg haar. - Ik had waarlijk niet verwacht, u op dit pad te ontmoeten, mijnheer evenwel waart ge in den geest niet verre van mij, want ik dacht aan u, antwoordde Blanche met zachte stem. Dus ben ik zoo gelukkig dat ge iu mij be lang stelt? Ik weet dat ge ongelukkig zyt, dat is de oorzaak dat ik aan u dacht. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2