Laatste Berichten De misdaad der Rabotsfraat Spiegelfabriek A.L. MEYVAERT ÜEDeszo. Congres van Katholieke Werken voor het Arrondissement Aalst Rechterlijke Kronijk Weerkundige waarnemingen Tb Til. Stevens, Ofiicleele kwoteerino Voorde beste Zaden Erfje zaak. Op een aanhoudings mandaat, uitgevaardigd door den onderzoeks rechter Goederlier, heeft de policie van do 3° sektie eene hotelmeid van die sectie aange- houden. Zij wordt beticht van erge zaken. Op de elncht. M. Tboumsin heeft j eene klacht neergelegd tegen zijn jongen be diende, dio, eene betaling moetende doen van 1555 fr., er mot het geld is van onder ge trokken. Aanvaring op cle Schelde. Gisteren morgend is het binnenschip Op hoop van Zegen hij het verlaten van den dok op liet binnenschip Patriotisme gevaren. Dit laatste schip kreeg lek en zonk. De schipper had juist den tijd om zich te redden. Eet schip was geladen met fosfaat. Erg automobielongeval. Gisteren namiddag had aan den hoek der Sluisstraat en der Quinlen Malsyslei een erg automobiel- ongeluk plaats. Een onbekende automobielist reed in dolle vaart langs de Quinten Malsyslei en wierp aan den hoek dier straat liet 8jarige meisje, Vir ginia Clement, van Borgcrhoul omver. Het kind werd met gebroken schedel opgenomen. Men beeft het jeugdige slachtoffer naar het Sluyvenbergs hospitaal overgebracht. De automobielist heeft zijne dolle vaart voort gezet, zonder zich met zijn slachtoffer te be kommeren. De policie doet opzoekingen. Obligation gestolen. Men heeft bij mej. Stettin, die in de Esplanadestraat 13 woont, twee obligation der stad Antwerpen gestolen-. Nog een automobielongehik. Aai het kanaal der Recolelten werd de genaamde Pierre Van Osterwyck door een automobiel omvergeworpen en overreden. Hij bekwam lichte kwetsuren. Men heeft het slachtoffer naar het Sluy venberggasthuis overgebracht Hoboken. - Dood gevallen. Dinsdag morgend heeft men d jn 1 P-jarigen Jozef A.. wonende op den Sl-Bernardussteenweg dood vinden liggen voor zijne woning. Hij lag met gebroken schedel ten gronde in een grooten bloedplas uitgestrekt. Men veronderstelt dat hij door zijne venster gestuikt is. Wérjistaliing in het Ontzilveri, brick. Eene werkstaking is hier uitgebor sten daar er twee werklieden weggezonden werden. Eenige werkstakers die den direk leur ontmoetten, hebben hem aangerand er hem zoodanig geslagen dat hij bedlegerig is Een onderzoek is ingesteld. Wommelghem. Doodelijke val. De genaamde L. G.., thuis komende, klom naar boven. De man verloor het evenwicht, viel van de trappen en bleef badend in zijn bloed liggen. De vrouw, die niets gehoord bad, vond haren ongel uk kigen echtgenoot 's mor- gends dood op den vloer. Spiegels Kaders Vitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Is 't waar Madame Ja, zeker en al die mij gekond hebben over een tiental jaren, slaan hunne handen ineen. Dan was ik eene frissche en gezonde jonge vrouw.Ik was vol moed, altijd blijde, ik deed anders niet dan zingen, ik.kon werken lijk nen arbeider- en van z'n leven was ik niet moéde. Maar zie: ik heb wat verdriet gehad over een jaar of twee en ook al te veel hoofdhrekingen en mij ne gezondheid is geheel ondermijnd. Ge moogt u dat zoo niet Ier harte trek ken, Madame Gij hebt goed te zeggen, Adèle, maar iedereen heeft zijn eigen niet. gemaakt. Om 'tkort te trekken, ik hen stillekens aan ver flauwd, ik ben bleek geworden, ik heb dei harleklop gekregen, geen koeragie meer om iets te doen. Dikwijls loopt er mij eene hitte gansch het lijf over, of krijg ik de vlam in het wezen, de schelen van mijne oogen dan sen ik zie schemeringen, bij de minste alle razie begin ik te beven, ik kan niet eten of slapen. Mijn man zegt :gij moet uitgaan en distracties nemen maar als ik twee straten ver hen gegaan, ben ik zoo moede dat ik kon- tent ben van naar huis to keeren. Ehwel madame, mag ik u eenen raad geven Och, ik heb al zooveel raad gekregen en 't blijft altijd 't zelfde Adèle, mijn schaap, ik heb eene dame gekend en zij was precies gelijk gij Zij leed aan flauwte van het bloed en verzwakking van het zenuwstelsel. En zij is THEOBROMA gaan halen, dat nieuwe geneesmiddel, dat maar onlangs is uitgevonden, en waar zulke wonderbare uit werksels van bekomen worden. En is zij genezen Volkomen Hoofddepot apotheek DE MOOR, Burg straat, 38. te Gent, 3 fr. voor eene flesch, te Aalst in alle goede apotheken. Weiteren. Diefstal. Gisteren avond rond 7 ure bemerkte de dochter van Gustaaf Braeko, wonende ter wijk Quatrecht alhier, dat de achterdeur der woning openstond. Toen ze deze wederom wilde toedoen, werd zij eensklaps vastgegrepen door een' mans persoon, die de kamer van haren vader kwam afgesprongen, geslagen en ten gronde geworpen. Waarna de schelm de vlucht, nam. Op liet hulpgeroep snelden de twee kleine berkens onmiddelijk toe en liepen den vluch teling achterna. Ongelukkiglijk waren heiden door de duisternis, rap zijn spoor bijster en moesten ze zonder hem herkend te hebben huiswaarts keeren. Bij nader onderzoek be- statigde men dal de koffer van vader Braeke hij middel van een puntig voorwerp met ge weld was opengebroken en eene som van 102 frank, bestaande uit stukken van 5 en 2 fran ken, was verdwenen. Heden namiddag is bet parket van Dender- monde ter plaats geweest. Gent. Zeer belangrijke voordracht. Eene zeur belangrijke v.onrdranht zalgege-l ven worden te (mul,in de Knnpiiandelsbeurs over de Katanga door den heer Forlliomme.' De ingang is vrij en kosteloos. In het ivciter. Dinsdag morgend is de douanier Alfons Van de Putte, oud 36jaar, wonende Bleekcrijslraat, in dienst zijnde op den Dok, hij ongeluk in het water gevallen, dicht hij de.n sluomer Morsay llij werd uil zijn ncLoligen toestand gered door den scheepslosser Acliiel De Pauw, wonende Pries tersstraat. Z. M. Koning Albert, die gisteren naar Oostende ging-, verliet Brussel om 8 ure •1(3 m. met de malle van BaleteGent St.-Pie- ter aankomende om 9 ure 35. Hij bleef ge durende eenige minuien in Gent St. Pieters staan en vroeg aan den statieoverste eenige inlichtingen over de nieuwe statie van Gent- St.-Pieters. Daarna zette Z. M. zijne reis voort naar Oostende, 's middags stoomde de nacht t rein van 15 ure 32 Gent-St.-Pieters voorbij, maar onze koning stapte ditmaal niet af. Oudenaarde. Been gebroken. Woens dag morgend, rond 8 ure, viel Emma Bie- buyck, wonende Kiehelpu', in hare woning van den trap. De ongelukkige werd liet linkerbeen gebroken: de geneesheeren Dou- terlinck en Francois hebben haar verzorgd. Meenen. Dief aangehouden. Woens dag nacht bemerkte eene policieronde inde Wahisslraat een wagen, waarop eenige zak ken aardappelen lagen. Deze wagen .stond voorden kelder van een aardapj .ikoopman. Toen de agenten in den kelder gingen zien. vonden zij er drie personen. Twee der kerels konden wegvluchten. De derde werd aange houden. Mij verklikte weldra zijne twee me deplichtigen en kort nadien waren allen aan gehouden. Sehy-Arquennes. Lijk opgehaald. Verleden Dinsdag gingen twee drinkebroers al waggelend langs de vaart, te Arquennes Een hunner deed eensklaps een misstap en viel in het water de andere kon zich aan don boord vastklampen en zich redden. Opzijn hulpgeroep kwamen talrijke per sonen aangeloopen e i begonnen te zoeken. Doch ondanks al hunne ogingen gelukten zij er niet in den dronkaard te vinden. Tot hiertoe heeft men zijn lijk nog niet teruggevondenDe opzoekingen duren voort. Doornljk. Rijwiel gestolen. Gisteren morgend had M. D.., eenige oogenblikken zijn rijwiel alleen gelalen voor een huis dei Morelstraat. Toon hij zijne boodschap geëin iligd had en buiten kwam, was het rijwiel verdwenen. Eene klacht is neergelegd. Erquelinnes. Door de koude gedood. Een genaamde Mairaire, 13 jaar oud, te Tré- lon (Frankrijk) geboren, keerde gisteren avond naar huis terug, llij was eenigszinr bedronken, 's Anderendaags morgends vond men zijn lijk in eenen gracht, langs de haan liggen. De man was door de koude gedood geworden. Audenne. Brandkasdieven. Dieve: zijn binnengedrongen in hel huis van den lieei Aehille Tlrys in de Handelsstaal, langs den koer eener naburige \vpning.thans onbe woond. Zij hebben eene opening in het pla fond van de keuken-geboord en zijn langs daar binnen het huis geraakt.. Zij hehbei vervolgens de brandkast opengebroken ei 600 fr. mede genomen. Hoei. Gestrafte vergetelheid. Eene rentenierster van Viersel-Barse, Mev. S. had le Hoei eene som van 9000 fr. ontvan gen en keerde met den trein naar huis terug, toen zij reeds eenige minuten afgestapt was. bemerkte zij, dat zij haar handteschje, waar in de 9000 fr. verborgen zaten, vergeten had. Vruchteloos werd de telegraaf te werk gesteld om de tesch terug to vinden. De schat was verdwenen. Dinant. Een gendarm gestorven van de koude. M. Francois Deneffe, gepension- neerd gendarm, wilde bij het verlaten va eene herberg gaan schuilen onder eene re- misie. Hij viel er in slaap en bracht er den nacht door. Des morgends toon den eigenaar hem vond, poogde hij, doch nutteloos, hem le doen ont waken. M. Deneffe. was aan de koude bezweken. Bergen. Een goede maatregel. Ten gevolge der talrijke en onophoudende mis daden welke iu den Borinage gepleegd wor den, hebben de overheden van verscheidene gemeenten samen besloten, een dienst van nachtpairoeljen in-te richten. Deze zou reeds met hel begin van Februari in dienst treden. Cuesmes. Trein gebroken. Gisteren avond verliet de trein van 10 ure voor Ber gen de static van Cuesmes, toen even buiten de statie een kelen brak en een viertal wa gons bleven staan. De lokomolief zette de reis met het voorste deel van den trein voort en men bemerkte hot ongeluk slechts bij de aankomst te Bergen. Eene andere lokomo lief is de achtergebleven reizigers gaan halen. La Louvière. Gevaarlijke hoe/slag. Een 8 jarig knaapje was in den stal van een gebuur geslopen en plaagde er het paard. Eensklaps bracht het dier aan den jongen niotdeug zulken hevigen hoefslag toe, dat de arme kleine hel bekkeneel verbrijzeld werd. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Ecaussines-d'Enghien. Ongeluk. Een pachter, M. Anloine Peters, was afwezig alsook zijne vrouw. Gedurende de afwezig heid der ouders waren hunne twee kinderen Per telefoon en telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM* De ziekte van Z. H. Paus PiusX Talrijke dagbladen hadden gemeld, dat Z. H. Paus Pius X érg ziek was. Thans is officiéél aan de bladen medegedeeld dat het gerucht der ziekte erg overdreven was en de Heilige Vader enkel lichtjes ongesteld ge weest was. Hij had teiV andere nooit de ge wone verhooren onderbroken. De typhus in eene Fransche kazerne Twee soldaten van liet 17® regiment jagers en van het 9° dragonders, in garnizoen to Lunéville, zijn aan typhuskoorts bezweken. Nog talrijke andere soldaten liggen ziek. De krijgs-en burgerlijke godshuizen zijn letter lijk propvol. Latham gevallen. Do Fransche vlieger'Huhcrt Latham, is le San Francisco van eene hoogte van dertig meters gevallen. Het toestel werd geheel verbrijzeld, doch de vlieger öfftkwam het gelukkiglijk onge deerd. Eene schoenfabriek afgebrand. Gisteren is de grootje schoenfabriek Fi- niels, te Nimes, door een lievige brand ten gronde vernield. De scUiido door verzekering gedekt, wordt op 200,$00 fr. geraamd. De Familie Finiels.'kon slechtt met de grootste moeite gered worden. Een bediende werd eig aan de beenen ver brand. De statie van Valencyn in brand Ten gevolge eener kortsluiting is brand ontstaan in de statie van Valencyn. De pom piers konden er niet in gelukken liet vuur te bemeesteren en heel de statie werd de prooi der vlammen. De schade is zeer aanzienlijk. Hevig gevecht in West-Afrika Do paketbootEuropa, le Bordeaux aange komen met den koerier uit West-Afrika, meldt dat aan de fvorenkust een verwoed ge vecht heeft plaats gehad, tusschen de afdee- ling van kapitein Marilz en de henden der Agbas. De onderofficier Thollas en 12 scherp schutters werden gedood en 80 soldaten ge kwetst. Versterkingen zijn ter plaats gezon den. Spaansche stoomer vergaan De Fransche stoomer Travailleur, welke uitgezonden was om den Spaanschen stoomer Gommergio op le sporen, is le Toulon terug gekeerd, na verscheidene dagen in zee ge kruist le hebben, zonder iets van den verdwe nen stoomer gevonden te hebben. Gij de Engelsche mijnwerkers De mijnwerkers van het land van Wallis beginnen weer in woeling te komen.Gisteren liep de bevolking samen voor de mijnen van Glamorgan te Gilfach-Goch. De lokalen wer den gesteenigd en de mijnwerkers die wilden in den put afdalen werden mishandeld en moesten wegvluchten. Charleroi. Moordpoging. Twee ke rels deden de ronde der herbergen van Char leroi. Cornil Alpbonse en Blac Louis, bij liet doorgaan der Maubourgslraat; nam Blac in den zak van Cornil zijn.geldbeugel. Deze die dacht dat het eene grap was eischte zijn goed ierug. Doch Blac weigerde hot gestolen te rug le geven. Daarop had:eenen twist plaats en na eenige oogenblikken trok Cornil een mes uit den zak en plofte liet Blac in de wang. Deze begon te ifcbpen, zoodanig dat ioegesnelde personen hem hielpen en hem naar eene naburige apotheek leidden. Cornil werd onderlusschen ontwapeifd en naar don hak geleid. Een doktor*»bezorgde intusschen Blac. Proces-verbaal is opgemaakt. TE GEMT. De ontroering, veroorzaakt door de moord, bedreven op Theresa van Paemel, is nog steeds groot, en men vraagt zich af, of die zaak wel ooit aan het ljcjit zal kom en en men den dader zal vinden. Talrijke personen -werden reeds on der- li oord, ja zelfs aangehouden, maar niet ée'ne Icon aanzien worden voor den dader. Het is zeker dat de misdaad bedreven werd door een persoon,waarin hot slachtoffer geen volledig vertrouwen had, want het is onaan neembaar dat een vreemd persoon, in een huis dringt langs eene straat waar zooveel beweging is, zicli verstout de deur te ope nen, alsdan wanneer hij alle oogenblikken kan overvallen worden- Een ding is zeker, de moordenaar moest zeer op de hoogte /.ijn van do gewoonte van hel huis, en moest geweten hebben dat de dag der moord de E. H. Van Goclhcm zijne meid alleen te huis had gelaten. Niettegenstaande allés, is er nog geen licht in de zaak gekomen. X/VN. Men laat ons weten dat er op 17 en 18 April 1911 een algemeen Congres der Katholieke Werken voor het arrondisse ment Aalst zal gehouden worden in onze stad. Het veorloopig bestuur werkt ieverig aan de inrichting en aan de voorbereiding der Werkzaamheden. In 't kort zullen wij volledige inlichtingen kunnen mededeelen. Wij verhopen den hesten uitslag van die grootsche onderneming Assisenhof van Brabant vkijgesphokeSt De Italiaan Sol ar i, die le JBrussel zij a schoonbroeder, M. GuutFiier, die henr mis handeld had, met een revolverschot doodde, werd fiistOPbp dopr het' Assisenhofvan-Bra bant vrijgesproken. Er werden slechts twee vragen g'estéld' De eerste in betrek mei de pliciitigheid aan vrij willigen doodslag; de tweede, betrekkelijk do voorbedachte raad. De gezwoornon beantwoordden beide vra gen ontkennend. Het talrijk publiek juichte de uitspraak toe en bracht de verdedigers van Solarj eene warme ovatie. Wettelijke besluiten. Burgerlijke decoratie._De inedalie van lsle klas is verleend aan de volgende volks vertegenwoordigers M.M. Lefebvre, burgemeester teBlaesvelt; Maenhout, burgemeester le LeinbergeRacm- donck, burgemeester te Lokeren. MEDE9EELINGEN. BRUééï?L De Vereeniging dei;, Jonge Vlaamsch- Katholieke Schrijvers heeft verleden Zondag te Brussel bare eerste algemeene vergadering gehouden. De Vereemging ging over tot de kiezing van haar bestuur. Werdén gekozen Eerevoorzitter, M. Al- brecht Van Hecke, hoogleeraar te Leuven Voorzitter, M. Jac. Ballings, do gekende tooneelschrijver Schrijver, M. Remy Do Roeck, hoofdopsteller van De Natuurvriend. Er werd ook besloten een nieuw twee maandelijkse!) tijdschrift voor Kunsten Let teren, te stichten, voor de leden der Vereeniging. Geen twijfel dus, of de nieuwe Vereeni ging zal aan vele jonge.Vlaamsche Schrijvers talrijke en gewichtige diensten bewijzen. Lebbeke. Tooneelnieuics. Op Zonda gen 12 en 19 Februari eerstkomende, telkens om 4 ure, zal de Tooneölhond Dk Vrede in de St Maria'skring liet wereldberoemd drama De Gebroeders Degrave door C. Van Cauwenberghe. opvoeren. Dit stuk, Hof van beroep van Gent. DE ZAAK THIRIFAY. Vrijdag 27 Januari, zal de zaak opgeroe pen worden, voor bet hof van beroep te Gent, waarin zooals men weet de gewezen agent Thirifay, vervolgd was wegens geldaf persing, en in beroep ging omdat bij de Fransche rechlspleging- had gevraagd en niet tegenstaande dat, de zaak afgehandeld werd voor do boetstraffelijke rechtbank, in het 'Vlaamsch. Daarom ging Thirifay in beroep. Boetstraffelijke rechtbank van Dcndermonde. D1EFTE. Odila Daneys, 17 jaar, van Hamme, was dienstmeid bij M. Petrus Robbereeht, op 25 Juni laatstleden, geld uit een brieventesch wilde nemen, bestatigde hij dat een briefje van 500 fr. ontbrak. De meid werd verdacht doch zij loochende. Drie dagen nadien was zij plotselings ver dwenen. Een onderzoek werd gedaan, waar uit de pliehtigheid der ineid ten volle bleek en de echtgenooten Van Puyenbroeck waren de ver heelers. De dievegge krijgt (3 maand gevang en 50 frank boet. Van der Vekcn Margaretha huis vrouw Van Puyenbroeck en haar man, thans zonder gekend verblijf, krijgen ieder 2 jaar gevang en 50 fr. boet. De onmiddelijke aan houding der echtgenooten van Puyenbroeck wordt bevolen. SLAGEN. Sleessens Alois van Haasdonk, heeft in de herberg van Meersman Domien met een stoel naar T. H... geslagen, doch zekere Boeyé Kamiel getroffen. Twee maand gevang en 50 fr. boet OPSTAND. August Osselare, van Smetlede, liep zeke ren nacht tierende en zingende rond. De1 policiekommissarisgebood hem ie zwijgen, en op zijne weigering werd hij vastgegrepen MARKTPRIJZEN Aalst. 12 Jan. Hop. Markt zeer vast prijzen in opslag, 75, 76 fr. Anderlecht. 11 jan. Ossen, 847 prijs per kilo op voet 0,86 a 1,06. Stieren 200, priju per kilo op voet 0,'iS a0,08. Koeien 1245, prijs per kilo op voet 0,04 a 0,84. Lokeren 11 jan. Boter 2,99 a .7,17, eieren 2,26 a 2.54, aardappelen 9,00 a 10,00, raapkoek 10,50, lijnkoek 21,00, rogge Gent, V ceniurkt Woensdag, te koop gesteld beesten 553: Vette koeien 83; melkkoeien 00 groote ossen 3 jonge ossen 170; vaarzen 178 stieren 119; varkens 834; kalveren magere beesten schapen 1502 12 Januari, 15 ure: Barometer 751 Windnoord-oost Thermometer 2 Vooruitz. :regen of sneeuw WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank pér dnizend. Kosteloozo uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BT-UKS VAN BRUSSEL 11 JAHU. BEURS VAN BRUSSEL. Leen wan Staat, Proven., Steden. Belgische leening 1* r 2* r 3* r Kongo uiikecrbaar4 Kongo (Loten) Animtoiten 3 Gemeentekrediet. 3 1S08 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2.5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst;3 Antwerpen 1887 2,5 1903 i2 Brussel 19022,5 Brussel 1905 2 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 18%2 Elscno 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelcn 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-len-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Uopivnik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 92 92.— 92.- 76.50 100 86.50 92.— 104.75 88.75 88.75 98.50 93.— 92, 74.50 86.— 97.90 51.— 107.— 9J.4 ió5> 98.75 wende men zich tot het HUIS JEAN DE CLERCQ 12, Kerkstraat, 12, AALST GESTICHT SEDERT 15 JAAR Aldaar te bekomen, allerhande zaden, zooals van ajuin, savooien, bioemkoolen, roode kooien, enz. Betteraven, Eckendor»', vauriac, enz. Gras zaden, klaverzaad en allerlei blocmenzaden, Dlialiaplanten, en/.. door het vuur aan he, eene llcsch „ceder j We twijfelen er niet aan of ons volk aal Zand steken. J-.ensklaps had eene geweldige ont-ook met gretigheid dit grootsche drama wil- MISBRUIK VAN VERTROUWEN ploffing „laats, do flesch werd verbrijzeld en Ilen «enen met belangstelling volgen, on we Alfnns Van Rasse, van Temsclie hoeft de scherven vlogen in 't ronde. De twee kin- /"11™.in on2e ™™»cliUftg niet bedrogen rijn hij den rijwielmaker Tips oen rijwiel ge- doren werden gekwetst. Het oudste werd erg fnV1Ji ZjOS0". hij 'iedere opvoering li huurd en moest daarvoor 0,50 fr. daags be- gekwelst aan het oog. j p St Ma™ S' Italcn' Van «erf met itnng zal v ol zitten. I het rijwiel weg. 1 maand ©11 26 fr. boet. 1 I - Half en Half Malt Kneipp en koffie, aelfs gemeene geven een aangename ea Verteerbare drank. R Ziedaar uwe gezondheid. [j

De Volksstem | 1911 | | pagina 3