büitenlmdT Edele Zelfopoffering. NIEUWSBERICHTEN. Een trouwe hond Landbouwbelangen. 't Wit Stoopke van Jacpes Neefs Staatkundig Overzicht Portugal. De toestand in Portugal wordt al meer en meer onrustwekkend. Al de spoorwegwerklieden, de Portugeesche Cheminots zijn in werkstaking en geen enkel trein kan nog voort. Ook de handels- bedienden van Lissabon zijn in staking. De minis ter van Binnenlandsche zaken zou ivil- len zijn ontslag geven, doch de andere mi nisters hebben gedreigd er ook van onder te zullen trekken indien hij op zijn besluit niet terugkomt, 't Is dus nog een grootere war boel als te voren. Perzië. Een telegram uit Londen meldt dat de konsul van Persië, in eene nota, dra gende den stempel van het Perzisch gouver- ment, en de handteehening van den kabinets overste, aan de mogendheden vraagt Perzië, te willen beschermen tegen Engeland en Rusland. Turkije. De Turken willen zich heel en gansch als een groot land inrichten. Zij zijn van oordeel dat het daarom noodig is een sterk leger te hebben. Ook hebben zij aan Duitschland nog dertien nieuwe officieren onderrichters gevraagd. Duitschland. Wij hebben reeds gemeld dat Zondag avond, bijeene tooneelvertooning te Metz, op bevel van de Duitschc overheid, de tooneelzaal moest ontruimd worden en de vertooning verboden was. De voorzitter der inrichtende maatschappij 2S thans aangehoudenen opgesloten om tegen dien maatregel geprotesteerd te hebben. China. Tijdens zijn verblijf in China zal de Keizerlijke Erfprins van Duitschland niet in de Verboden Wijk maar in het Kei- zerlijk Paleis zelf gehuisvest worden. Dat is eene eer welke tot nu toe aan geen enkelen vreemden vorst bewezen werd.Ookhet is een klaar bewijs, dat China grooten prijs hecht aan zijne betrekkingen met Duitschland. j Rusland. De kiezingen voor de Fin- landsche Kamer zijn bijna allen geëindigd. De socialistische demohraten hebben tot hier- toe 315,432 stemmen bekomen oude Finnen 172,346, de jonge Finnen 111,532de Zwe- iden 106,289 de landbouwers 61,614 en de firistene werklieden 14,545. Het getal kie ners dat dit jaar aan de kiezing deel nam, is ii-ed grooter dan verleden jaar. FRANKRIJK 'j Erg ongeluk in de Noord-statie te Parijs Gisteren morger.d is een trein komende uit Senlis, in de Noordstatie te Parijs met geweld op de buftels geloopen. Talrijko rijzigers die reeds rechtstonden om den trein te verlaten werden tegen deuren vensters of banken ge slingerd en gekwetst. De Seine Zooals wij gisteren reeds meldden, is de Seine wederom goed aan klimmen. Sinds gis teren is het peil nog 12 centimeters gestegen. Drama der dronkenschap. Te Aux Marais, een dorpje bij Audemer, werd de wagenmaker Asse, een braaf man, j door een zijner werklieden met een geweer- yjschot gedood. De dader was, na heel den dag te hebben ^gedronken, in opgewonden toestand bij i M. Asse gekomen en had deze drie frank ge- rvraagd. De wagenmaker zei de som den vol genden dag te zullen betalen daar zijn gast, wekere Gonard, dronken was. Woedend liep deze heen, keerde terug, ge wapend met een geweer,en schoot zijn mees- \|fer neer. Daarna nam hij de vlucht en werd •h*et meer teruggezien. Brand aan boord van een panterschip een koolbonken van het panterschip Con- clorcette Brest, is brand ontstaan. Het vuur werd spoedig bemerkt en uitgedoofd voor aleer het aan het schip beschadigingen had kunnen toebrengen. 52® Vervolg. O, hoe goed zijt ge sprak hij. Ja. ge ver- -ïent dat iedereen genegenheid voor u gevoelt. Gekentmy niet, mejuffrouw, wehebben slechts enkele woorden gewisseld, en toch hebt ge feeds zooveel voor my gedaan. Met neergeslagen oogen luisterde Blanche verwonderd naar deze voor haar nieuwe taal. -—Enthans, vervolgde Richard op blijden toon, wanhoop ik niet meer. Ik geloof aan het geen ge my gezegd hebtdat God mij niet zal verlaten. Ik geloof aan de toekomst, aan de verwezenlijking mijner droomen, aan het ge luk. Het lieve meisje hief de in tranen badende oogen tot hem op. Eenigen tijd liepen zij zwijgend naast elkan der. De frisch ontloken bloemen schenen hen toe te lachen, toen zy voorbij gingen. -Hebt ge to Frémicourt bloedverwanten vroeg Blanche. Ik ken er niemand, gaf Philippe ten ant woord. liet toeval, of beter gezegd, mijn goe de ster, heeft me naar Saint-Irun en vervol gens naar Frémicourt geleid, waar ik het ge luk had, u weder te zien. Gisteren nog kwam deze streek, die mij in mijn kindsheid zoo loodlottig is geweest, mij dor en eentonig voor, thans heelt zij voor mij een geheel ander aanzien gekregen. Êcn flauw lachje speelde om Blanche's lip pen. Voor iemand die van Parijs komt worïlt deze streek spoedig eentonig, zeide zy, en de verveling volgt weldra. De moord op de bloemenverkoopster te Rijsel De policieagent Dufour, aangehouden wer gens de moord op vrouw Damery, te Rijsel. blijft de misdaad loochenen. Uit het onder zoek is echter gebleken, dat de man in den laatsten tijd veel twistte met zijne minnares. Zijn aanhoudingsmandaat is bekrachtigd ge worden. ITALIË Een stoomer in brand De kapitein van den stoomer Ursus m Italië toegekomen,ontmoette op 22 December een stoomer van ongeveer 4.000 ton welke in brand stond. De Ursus bleef nabjj den verbranden stoomer tot dagopkomst, zonder eenig spoor van bemanning te bemerken. Eindelijk zonk bet schip. ENGELAND De moord op den Franschen Jood In betrekking met de moord op den Fran schen Jood Heron is nu ook nog een Rus sische Jood aangehouden en na ondervraging opgesloten. Het drama van Houndsditsch Daar de Engelsche politie vermoedt, dat de moordenaars medeplichtigen hebben te Zurich, Zwitserland,heeft de Zuricher-policie talrijke huiszoekingen bevolen. RUSLAND Policieoverste gezelfmoord Uit St Petersburg wordt gemeld dat de poli cieoverste van Zarkoje, generaal Plesko zich gezelfmoord heeft.. De generaal had eenige beambten die hem niet voldeden, weggezon den. Deze beambten gingen echter bij in vloedrijke vrienden hun beklag doen en nu werd de generaal zelf bedreigd. Akelige beenhouwers Te Fusan zijn verscheidene beenhouwers aangehouden, die de pas begraven lijken ont groeven en deelen vleesch ervan aan de Chi- neezen verkochten. OOSTENRIJK. Een valsche rechter. Te Leermoos bood zich een persoon aan, streng gekleed en zeide Dr Wolftert-, rechter- expert te wezen, aangesteld door de recht bank van Inspruck om de boeken van het kadasser te keuren en de hangende processen af te handelen. Hij begaf zich naar het ge meentehuis en deed uitbellen in het dorp. dat hij zich ter beschikking hield der partijen. Eenige eigenaars verschenen en hij veroor deelde een hunner om dadelijk 50 kronen boete te betalen. Van Leermoos trok hij naar Ehrwald en deed hetzelfde, maar een brigadier der gen darmen rook lont en hield hem aan. Zelfmoord van een 12 jarig kind De 12 jarige scholier, Stefaan Denkoe, werd berispt omdat hij een slecht bulletijn naar huis bracht en aan de deur gezet. Het kind ging heen, doolde drie dagen en drie nachten om en lei zicli eindelijk voor een trein, die den armen jongen vermorzelde. Vader Denkoe werd aangehouden. AMERIKA Goudvelden ontdekt. In Engelsch Guyana, nabij de grens van Venezuela, zijn uitgestrekte goudvelden ont dekt geworden. Talrijke grondgravers zijn ter plaats. Er is echter groote nood, daar er ter plaats geene levensmiddelen te krijgen zijn. De gouverneur van Guyana heeft eene policie- wacht ter plaats gezonden om de orde te handhaven. Onlusten in Mexiko Uit Taxas wordt gemeld, dat Woensdag namiddag eene botsing heeft plaats gehad, tusschen regeeringstroepen en oproerlingen. Er zijn een twintigtal dooden, TURKYE. De cholera Sinds 13 September werden er volgens officieel© statistieken 1309 choleragevallen vastgesteld, waarvan 785 een doodelijker. afloop hadden. Heeft men u gisteren te Frémicourt over mij gesproken vroeg zij. Ja, mejuffrouw, de grijsaard, die u aan de kerkdeur een ruiker heeft aangeboden. Juisthy heeft het me verteld. Is Epreuve een van uw armen Hij is ook mijn vriend. Hij houdt veel van u. Hij heeft metgeest drift over u gesproken ik weet van hem dat ge de weldoenster der ongelukkigen zijt. Maar tevens heb ik van Epreuve vernomen, dat uw vader een aanzienlijk vermogen bezit, en dat de schoone boerderij, die men van hier ziet, de zijne is. Een breede klove scheidt ons dus. Mon zegt inderdaad dat ik eenmaal rijk zal zijn, antwoordde zij me dunkt, het ver mogen mijns vaders kan mij de keuze van een echtgenoot slechts gemakkelijker maken. Dat is zoo. Doch die keuze moet door uw vader worden goedgekeurd, en hij zal verlan gen dat zyn schoonzoon insgelijks een groot vermogen bezit. Mijn vader en mijn peet zijn niet van die zienswijze, 'zij zullen minder letten op den rang en het vermogen van mijn echtgenoot dan op zijn zielshoedanigheden. Zy beminnen me en voor alles willen zy mijn geluk. Zooals ik van Epreuve gehoord heb, heb ben rijke jongelingen van geachte familie reeds aanzoek om uw hand gedaan, en zyn zy allen afgewezen. Blanche glimlachte. Binnen acht dagen hen ik weder te Parijs, om mijn studie te hervatten, zeide Richard. Heden-avond, hernam Blanche, zal ik met mijn vader en mijn peet over u spreken, en naar ik hoop, zult ge morgen door hen op Es- poir ontvangen worden. Hoe zal ik dat te weten komen Morgen, om twaalf uur zult ge Epreuve Een inwoner van Londen, M. Higalt, had tot gewoonte eiken morgen aan zijne deur zijn ontbijt te doen zetten. Daar dit er giste ren middag nog stond, klopte men aan, maar het grollen van een doghond was 't eenigslt- antwoord. Men ontbood de policie. Deze, voorzichtig zijnde, boorde een gat in de deur, om de plaats te onderzoeken. Op den vloer uitgestrekt, lag het lijk van Hyalt met overgesneden keel. Op het lichaam zat de trouwe hond, zijn meester bewakend. Men poogde binnen te gaan, maar de hond viel ieder aan. Een geneesheer werd ontbo den, maar de hond weigerde alle vergiftigd voedsel. Een andere hond, eene kennis, werd naar den dog gezonden, en deze verwarde nog de dingen. Toen spoot men chloroform door de opening van het gat, in de deur aan gebracht, maar niets hielp. Tot zeven uren 's avonds verdedigde de hond het lijk tegen de agenten. Eindelijk stierf het dier, door vergift gedood. Men kon dan vaststellen, dat M. Higalt zich gezelfmoord had. Wenken over eenige voeders van het vee. Natuurlijke voeders. Hooi. Hooi is het natuurlijk voeder van paard, ezel, rund, enz. Het paard kan met hooi alleen leven en lichten arbeid verrichten. Voor een paard dat groeit of dat zwaren arbeid moet doen is het onvoldoende. De koe verteert het hooi gemakkelijk, zij kan er mede bestaan en werk, vet en melk leveren. Nochtans is het voordeeligst het gansch of gedeeltelijk door een ander voeder te vervangen. Het wordt niet aangeraden meer dan 7 kilogr. daags te geven. Verjaard en uitgeregend hooi verliest ook veel van zijne waarde. Groenvoeder. Het groenvoeder is -voldoende voor het paard om te leven en licht werk te verrich ten. Maar het verslapt de dieren en zij zwee- ten ras. Het is bijzonder geschikt voor de melkdieren. De klavers en vitsen zijn de voedzaamste groenvoeders. Jonge klavers, of zulke die verhit zijn, worden met veel omzichtigheid gegeven, zij veroorzaken trommelzucht of opgeblazenheid. Men mag ook niet te veel vitsen geven, dit zou geraaktheid kunnen veroorzaken. Het gras der weiden is het gezondste en het aangenaamste voeder. De koe kan er ge makkelijk op bestaan. Maïs is goed voor de melkafscheiding, er dient kracht voeder bijgevoegd te worden. Wortels en knollen. De wortels en knollen zijn onvoldoende. Zij worden met meel of ander krachtvoeder gemengd en aangezien zij nog al waterhou dend zijn, voegt men er stroo, hooi of kaf bij. Aardappelen zijn de kloekste zij be vatten veel zetmeel (20 Ruw gegeven zijn zij nog al afdrijvend en hebben eenen nadeeligen invloed op den smaak der melk en boter. De melkafscheiding schijnt er nochtans door bevorderd te worden. Men geeft ze nog al veel gekookt, vooral aan zwijnen. Het is niet aan te prijzen te veel aardappels te voederen', aangezien hun han- delsprijs tegenwoordig ver de voederwaarde overtreft. Pastenaken en wortels zijn zeer gezonde en melkgevende voeders. Zij verteren ge makkelijk. Beeten worden niet al te zeer voor melk beesten aangeprezen men geeft ze hij voorkeur aan jong vee, aan koeien die droog staan of aan vetbeeslen,ook des Winters aan de paarden. Rapen schijnen de hoeveelheid melk te verhoogen, doch ten koste der hoedanigheid. Rapen zijn zeer waterachtig doch goed koop voedsel. Er moet krachtvoedor en wat droogvoeder, als hooi, stroo, enz. bijgevoegd worden. ('t vervolgd.) te Frémicourt vinden op dezelfde plaats waar ge hem gisteren hebt ontmoet. Ik zal er den vreugdebode wachten, zei Richard met eene van ontroering sidderende stem. Zij waren nu aan het einde van 't pad geko men. Een hartelijke handdruk, en zij scheidden. Blanche vervolgdehaar wegnaar Frémicourt De jongeling zag haar na totdat zij achter het eerste huis van 'tdorp verdwenen was. Toen hief hij den blik ten hemel, als zond hij een dankgebed tot God.Vervolgens ging hij de brug over en den weg op naar Saint-Irun. Hij had nauwelijks vijf-en-twintig schreden gedaan, toen een man, die uit een heester- boschje kwam, hem in den weg trad. Pandolle hij was die man bleef tegen over hem staair, met de fclaarblijkende bedoe ling hem aan te spreken. Het gelaat van den grijsaard was nog erns tiger, gestrenger dan gewoonlijk, doch in zijn blik lag meer droefheid dan toorn. Ik herken u, mijnheer, zeide hij Don derdag waart gij te Gray, is 't niet Ja Herkent ge mij ook i Als ik me niet bedrieg, zijt ge de peet van mejuffrouw Blanche Dupont. Ik ben inderdaad de peet van het meisje, met wien ge zooeven spraakt. Ik heb u re9ds van verre gezien ik had u in uw gesprek kun nen stooren misschien zou het goed zijn ge weest, maar ik wilde u liever afwachten. De jongeling voelde zijn hart beklemd hij had een voorgevoel dat een nieuw ongeluk hem zou treffen, en zagPandollo ongerust aan. De grijsaard vervolgde Uw gelaat spreekt in uw voordeel. Ik ben een bewoner van het platteland, die zelden met vreemden verkeert, Brussel. Soldalen gevocht. Twee soldaten, de eene van het 2,:" gidsen, de an dere van het 2'0 lansiers, die hij tuchtmaat regel na hunnen tijd waren moeien in de kazerne hlijven, traden Donderdag namid dag-in liet koffiehuis der echtg-enooten D..., in de S' Jan Nepomucemusstraat en wilden er eenen twist uitlokken van wege den baas. 'ij waren reeds smoordronken en dreigden .et koffiehuis gansch in stukken te slaan. Daar de baas hun vroeg om zich to verwijde ren, wierpen de dronkaards zich op hem en dienden hem een duchtig pak slagen toe. In de woeling werd de gids aan het voor hoofd erg gewond. Toegeloopen voorbijgan gers en gehuren gelukten erin de vechters te scheiden. Dan eerst besloten de soldalen de herberg to verlaten. Ongeval. Een werkman Louis Van Damme, uit de Hospitaalslraat, 12, duwde Donderdag namiddag eene stoelkar langs de Anspachlaan, toen hij eensklaps door een zwaar geladen lcamion omvergeworpen werd en erg aan de beenen en den rug gekwetst werd. De man die ook over inwendige pijnen klaagt, werd naar het Sf Janshospitaal ter verpleging overgebracht. Diepe. Een voerman, zekere Leo Vicart, in de DenefFegang, te Molenbeek, wonende en die in dienst was van M. Van- derhoofd, had zijne kar eenige oogenblikken alleen gelalen om koopwaren in een huis af te leveren. Toen hij wederkeerde, bemerkte hij dat dieven, twee pakken van zijnen wa gen genomen hadden en er mede gevlucht waren. Deze pakken hadden eene weerde van 308 franken. Dief ten op de trams. Een sergcant- fakteur van het 9e linieregiment moest zich naar de post begeven, om er eene betaling te doen. Hij had plaats genomen op het plat form van den tram aan de Beurs. Toen hij de tram aan de Grétrystraat verliet, bestatigde hij met ontzetting dat een kundige dief het zakje met de 500 fr. uit zijnen heugel geno men had. Hij heeft eene klacht ingediend. Ook Donderdag werd den lieer Loiseau, in de Hospitaalstraat te Antwerpen wonende, op den tram van Zuid naar Noord van zijne gouden keting en zakuurwerk beroofd. Het gestolene is 350 frank waard. Grondinzakking. Dezen morgend had er in het midden van de Warenstraat eene inzakking plaats die erge gevolgen had kunnen hebben. Onmiddelijk werd er eene ploeg werklieden gezonden om de schade te herstellen. Doch dezo bestatigden dat den weg op eene lengte van tien meters gansch ondermijnd was. Men kent de oorzaak dezer buitengewone inzakking niet. Een onderzoek wordt gedaan. Vrouwelijke gauwdief. In een ma gazijn der nieuwstraat bemerkte vrouw De V.., wonende Lakenstraat, eene vrouw wel ke haar altijd volgde. Eensklaps stelde vrouw De V.., vast, dat haar handteschje openge broken en twee briefjes van 20 frank ver dwenen waren. De bestolene deed do vrouw die haar achtervolgde aanhouden. Op het policiebureel werd zij herkend als zijnde eene dievegge van beroep. Zij werd opgesloten. De briefjes werden niet meer terggevonden. Brand. M. T.., kleermaakster, wo nende Vossenstraat, was gisteren avond aan 't werk op haar naaimaohien, toen zij onwe tens do petroollamp omverwierp. De lamp ontplofte en deelde het vuur mede aan al de koopwaren en klêerstoffen. In een oogwenk was de kamer in laaie vlam. Dank zij do krachtige en moedige hulp der geburen werd het vuur gebluscht en was, te gen de aankomst der pompiers alle gevaar geweken. Rijtuigongeval. Gisteren had eene botsing plaats tusschen twee rijtuigen. Hel plaatsrijtuig werd erg beschadigd en het maar wanneer ik een eerlijk gelaat, een open blik als de uwe zie, bedrieg ik me niet. O mijnheer, riep Richard innig bewogen, indien ge slecht over mij had gedacht, zoudt ge mij waarlijk zeer miskend hebben. Wilt ge my openhartig au twoorden vroeg Pandolle. De beschermer van mejuffrouw Blanche heeft het recht mij te ondervragen gaarne zal ik hem ten antwoord staan, zei Richard. Beide mannen waren evenzeer bewogen en tevens verlegen. Richard begreep dat Blanche geheel afhing van den man die tegenover hem stond dat een woord van hem zyn geluk kon verwoesten en zijn droomen verijdelen. Luister, hernam de grijsaard. Gij bemint Blanche, ik bemin haar ook ik bemin haar misschien nog meer dan indien zy mijn doch ter ware. Ik heb haar op mijn knieën,in mijne armen gewiegd haar moeder is twee uur na haar geboorte gestorven, en aan het doodsbed dier arme vrouw heb ik gezworen dat ik over haar dochter zou waken, haar altijd zou be schermen, en desnoods verdedigen. God is goed. Hij zal niet willen dat Blanche ongeluk kig wordt. Indien ik u alles kon zeggen, zoudt ge mij begrijpen, maar ik kan het niet. Een traan in haar oogen zou voor mij een dolk steek zijn om haar het minste verdriet te spa ren, zou ik gaarne de laatste dagen geven, die my nog te leven overblijven, Maar, ik herhaal het, God is goed. Hij zal mij het leven sparen totdat ik stervend zal kunnen zeggen Zij is gelukkig Richard luisterde in do hevigste spanning. Indien ik had kunnen voorzien wat ge beurd is, ging de grijsaard voort, zou ik haar niet naar de kermis te Gray hebben medegeno men. Doch het is geschied, we moeten het on heil trachten te herstellen. Ja, dat moet ge paard zal naar alle waarschijnlijkheid moeten afgemaakt worden. Er zijn geene ongelukkeu van personen te betreuren. Dieven verrast. Woensdag avond kwamen twee kerels in eenen winkel van den Elsenesleenweg en terwijl een hunner de aandacht der winkelierster aflegde, robberde do andere verscheidene zijden halsdoeken. Op dat oogenblik kwam eene vrouw den win kel binnen en bemerkte de dief. Zij verwittigde de handelaarster, waarop de dieven de vlucht namen. Zij konden niet achterhaald worden, Bitterpeeën Trappisten Vincart geeft extra fijnen koffie. 15Ó0 Kuregem. Erge val. Mejr Josephine Decoster, 25 jaar, in de Otlctstraat.le Kure gem wonende, wandelde Dondernag namid dag langs de Marnixlaan, toen zij ten ge volge van den sneeuw uitgleed en met het hoofd op den kant van een huis hotste. Het ongelukkig meisje werd met erge kneuzingen aan den schedel en inwendige kneuzingen opgenomen. Zij werd, veel bloed verliezend-, naar eene nabijzijnde apotheek gebracht. Elsene. Nog de sneeuw.Een 13jarig meisje, wonendein de Londenschestraat, 28, te Elsene, gleed uit op den sneeuw op het voetpad van de Napelscheslraat en brak zich zich ongelukkig een been. Laken. Erge val. Donderdag mor gend wandelde de jockeystalmeester Gregoor Massart, wonende Rogierstraat, te peerd langs de Koninklijke Parklei, toen hij opeens ontzadeld werd. De man werd den linkerarm gebroken en verloor 'overvloedig bloed uit eene gapende wonde aan den rechterslaap". Het slacht offer werd naar T gasthuis gevoerd. Schaarbeek. De diefte der Eenen straat. Wij hebben de diefte gemeld ge pleegd in een magazijn der Eenenstraat. De bestolene waarden gelden 13,000 fr. Wij hebben ook gemeld dat de vermoede dief zekere Van B..., een Hollander, opge sloten werd, daar men in zijn huis 1400 fr. bankbiljetten met de nummers der gestolene waarden gevonden heeft v Nu Donderdag kwam er een bewoner der Sennelaan, een bericht brengen op het poli- ciekommissariaat, waarbij hij meldde, dat hij zijns onwetens sinds den dag van don diefstal de titels verborg. De dief Van K..., had bij zijne afwezigheid, de stukken aan zijn zoon overhandigd en had slechts hij zijne terug komst de diefte vernemende, deze zaak ont dekt. M. Gilioh, onderzoeksrechter, werd om 5 ure, van deze nieuwe ontdekking ingelicht. is het eenige echte Vieux Système. Antwerpen. Aanhoudingen. In de Offerandeslraat werd gisteren zekere Z..., 26 jaar oud, wiens uitlevering door het Fransch gouvernement gevraagd was wegens talrijke ontvreemdingen, aangehouden. Een Antwerpenaar, G. P..., 21 jaar oud, werd wegens aftruggelarijen aangehouden. Een genaamde K. V..., die beticht was te Kapellen een zak maïs gestolen te hebben, werd ook aangehouden. Aankomst der kadetien van het School- schip. Gisteren avond zijn de kadetten van het Belgische Schoolschip te Antwerpen aangekomen. Allen waren in goede gezond heid. Een der kadetten verklaarde dat de reis zeer goed afliep en voor allen hoogst leerrijk geweest was. De kadetten zullen in de maand Maart aanstaande aan boord teruggeroepen worden. Erg ongeluk. Woensdag avond is liet gespan van M. G. W..., Dambruggé- straat, op het binnenschip Eclair III, dat aan de Kolenkaai gemeerd lag, gevallen. Men kon het gespan spoedig ophalen. Nie mand werd gekwetst, doch de stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. Het automobielongeluk der Quenthi Metsyslei. Op het oogenblik dat de auto mobiel uit de Quellinstraat kwam, liep het slachtoffer, Virginia Clement, juist de straat schieden, voor haar, voor u, mynheer, wien ik het niet kwalijk kan nemen dat ge Blanche schoon hebt gevonden dat ge meent haar te beminnen. Helaas, men vermag niets tegen zyn lot Maar 't is nog niet te laatals men het gevaar kent, vermijdt men het. Ik alleen zou haar den vrede en de rust niet wedergeven, maar gij zult me helpen uw blik zegt met dat ik op u kan rekenen. Vergeet Blanche Wat ge van mij vergt, is onmogelijk riep Richard. Pandolle schudde het hoofd en sprak En toch zal het voor u het beste zijn, (laar ge haar echtgenoot niet kunt worden. Richard slaakte een zucht en liet het hoofd op do borst zakken. Arme jongen hij bemint haar innig dacht de grijsaard. Maar de belangen, die hij meende te moeten verdedigen, moesten zijn hart tegen alle zwakheid, tegen elke gevaar lijke verteedering behoeden. Welnu, vroeg hij met vaste stem, ge weet thans hoe de zaken staan, wat denkt ge te doen 1 Ach, 'ik weet het nietzei Richard, het hoofd oprichtend. Hij werd ontzettend bleek. De oude bedelaar had gelijk, vervolgde hij. Dwaas die ik was, hoe kon ik hopen Een on gelukkige als ik mag immers niet hopen, 't Is mejuffrouw Blanche Dupont, een eenige doch ter, en haar vader is rijk. Ik dacht dat ik me haar waardig zou kunnen maken, welk een vermetele gedachte Ja, mijnheer, ge hebt ge lijk. Pandolle zag den jongeling met medelijden aan, doch begreep niet hoe hij zoo diep versla gen kon zyn. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2