B Laatste Berichten SUCREMA m kwoteering Gebroed. Lagrange, Antwerpen Verbond der Katholieke Vereeniginpn en Kringen. Rechterlijke Kronijk SPORTN I EUWS Football Maatschappij van Buurtspoorwegen TH. Stevens, Officieels Weerkundige waarnemingen Voor de beste Zaden REPARATI EN beste melasse voeder ANQUE CENTRALE GANTOISE BRANDKASTEN over. Ondanks het geroep van hare gezellin nen, zette het meisje, dat doof was, liaren weg voort en werd verpletterd. De geleider van den automobiel is nog niet gekend. Temsche. Droef ongeluk. Een vree- selijk ongeluk had dezer dagen te Temsche plaats. De 20 jarige Rosa Ve'rcruyusen wilde water gaan putten, doch zij verloor het even wicht en viel in den waterput. Toen men, ongerust over haar lang weg blijven, kwam zien, vond men haar lijk in den put liggen. Mechelen. Gelukkig ontsnapt. Woensdag nacht hoorde men op de Kelder manslaan hulpkreten, welke schenen uit de D(yle op te stijgen Mén snelde ter plaats en vond er zekeren Michel Bdie in het slijk gevallen was en er tol aan de armen reeds in verzonken was. De man kon met de grootste moeite gered worden, doch men moest geruimen tijd de kunstmatige ademhaling toepassen, voora leer hij tot het leven kon teruggeroepen worden. COCO LINE Depot voor Aalst en omli^ gende, J. Simoens- Van der Straeten, Nieuw- straat, 62, Aalst. Ternath. Arm gebroken. Toen vrouw Van den Bossche, gisteren een emmer water ging halen, is zij zoo ongelukkig gevallen dat haar arm gebroken werd. Esschene. Erge val. Gisteren mor gend, begaf zekere Francois, zich naar den trein, toen hij op de sneeuw uitgleed en viel. Toen men den man opnam, stelde men vast dat hij het linkerbeen gebroken was. De man had ook een eage wonde aan het hoofd. Banque Centrale Qanbise, Naaml. Maat. Huring Brandkoffers 10 frs 's jaars. Zie annonce. Waasmunster. Paard doodgevonden Toen M. Geldmeyer, Donderdag mor- gend in zijnen paardenstal ging, vond hij een zijner schoonste paarden dood liggen. Hij had het dier slechts acht dagen geleden aan gekocht. 't Is reeds liet tweede paard op veertien dag tijd dat bij M. Geldmeyer be •iwijkt, Parket. Het parket van Dendermonde is gisteren alhier afgestapt, en heeft zich naar de wijk Wageslare begeven, alwaar een onderzoek gedaan werd wegens eene erge zaak bij zekeren M. Meldert. Bijna verstikt. Woensdag morgend, was August Van de Maele, in zij nen oven gekropen, om er eenen steen vast te leggen. De man werd door de gas verstikt en zonder de hulp van een gebuur, die hem nog tijdig uit zijn neteligen toestand kon ver lossen, ware Van de Maele, in den oven om gekomen. Gent. Vrouio verbrand. Gisteron avond kwam mev. A.W.., wonende in eene beluik der Galgenbergstraat met eene bran den de petroollamp van de trappen. Eensklaps struikelde zij en viel naar beneden hare kleederen schoten in brand en weldra was zij overdekt met brandwonden over het gansche lichaam. Na verzorging ter plaats van een dokter, werd de vrouw naar het gasthuis overge bracht. Haar toestand is erg. Bohemers te Gent. Gisteren werd te St-Denijs-Westrem een troep Bohemers, be staande uit een dertigtal personen, mannen, vrouwen en kinderen verblijvende in negen wagens, welke door zes paarden werden ge trokken, waaronder een wagen, waarin een honderdtal kiekens, eene geit en twee var- Itèns verblijven, begeleid door gendarmen, naar de kazern van de gendarmerie overge bracht, waar zij op den koer tijdelijk gehuis vest zijn, in afwachting dat zij over do gren zen zullen gezet worden. Gekwetst. Gisteren rond 11 1/2 ure voormiddag, heeft Jeanne De Clercq, wonen de Nieuw Begijnhof, oud 56 jaar, een val gedaan op de Kalvermarkt, waardoor zij den linkervoet werd verstuikt.Na verzorging-kon zij naar hare woning overgebracht worden. OntploffingGisteren namiddag, vond 4 1/2 ure had eene gasontploffing plaats in een huis der Barreusstraat, gebruikt door bet huis Michel, velomakerij. Jan Rosseau, .34 jaar oud, wonende Kalvermarkt, was op zoek naar eene gasontsnapping, toen zich eensklaps eene ontploffing voordeed. Rosseau bekwam talrijke brandwonden in het aange zicht en op de handen. Zijn toestand is gerust stellend. -fc- Ongeval. In de Statiestraat is men aan 't ophouwen van eene nieuwe Cinema zaal. Donderdag morgend. rond 7 1/2 ure, is eene elektrische lamp losgekomen en kwam terecht op het hoofd van den elektricien Mau- lvecoulés, oud 20 jaar, woonachtig te Brug ge, die aan het linkeroog gekwetst werd. Re- coulé werd ter plaats verzorgd. Dendermonde. Erg ongeval. Een voerman, geleider van eenen zwaargeladen wagen, kwam Donderdag voormiddag door de stad gereden. Gekomen aan den omdraai der Veerstraat botste het achterste deel van den boom, die aan den wagen hing met zulk geweld op de pissijn dat deze uit den grond gerukt werd en gansch aan stukken gesla gen. Een man die zich in de nabijheid bevond, bad nog den tijd om weg te springen. De on voorzichtige voerman reed er haastig van door, zonder zich om iets te bekreunen. De policie, ervan verwittigd, heeft een on- derzoek ingrsteld. Eon agent is achler den voerman gereden, Wette ren. DiefstalDonderdag mor gend kwamen de kraamsters uit Gent met den trein alhier ter markt. De stollen die zij hadden medegebracht, werden op eene kar geladen en ter markt gevoerd tot aan de her berg van A... I)e handelaars gingen binnen, om zich cenige oogenblikken te verwarmen. Toen zij buiten kwamen, stelden zij A'ast St-Nikolaas. Ontploffing op dc markt. Gisteren voormiddag stond Van Braam op onze wekelijksche markt met een kraam voorzien van allerlei suikergoed, alsook speelgoed voorkinderen. Terwijl hij bezig was met de klanten te bedienen, stak een jongen meteen stekjeeen zevcnklets af. Het eene stuk stak het andere aan en eene geweldige ontploffing volgde, welke de markt in opschudding bracht. Twee paarden sloegen op hol, het kraam brandde ten gronde af en ook een aanpalend kraam leed veel schade. Gelukkig heeft men den brand kunnen beperken. Herstal. Eene zelfmoord. Een onge lukkige schoenmaker, die zich van het leven wilde bcrooven, sprong Donderdag in de Maas, doch men redde hem. Hij keerde naar huis terug en zette alvo rens slapen te gaan een gasbek open. Doch de dood spaarde hem en hij ontwaakte des anderdaags. Niettegenstaande alles, bleef hij middelen zoeken om zich te zelfmoorden. Hij verhing zich aan het bed van zijn kind. Deze maal was hij dood. Zijne ongelukkige vrouw vond zijn lijk. De gezelfmoordde is zekere Lam bert Britte, 35 jaar oud, wonende Clauwen nestraat, te Herstal. Doornijk. Zelfmoord. Donderdag namiddag rond vijf ure heeft de genaamde Georges Seinépart zich door een revolver schot gezelfmoord. Hij was bij zijne groot moeder en begon eensklaps te weenen, hij haalde een revolver te voorschijn en trok zich een schot achter het oor. Hij viel dood neer. Luik. Notaris afpeset. Het gerechts hof heeft de afzetting afgekondigd van M Garlier, notaris, uit hoofde der menigvuldige geldverduisteringen welke hij gedurende het uitvoeren van zijn ambt gepleegd had. Seppenaecken. Onder eenen boom ver morzeld. Een doodelijk ongeluk heeft plaats gehad op de eigendommen van graaf d'Oultremont, te Seppenaecken. Eenige werklieden waren bezig met boomen uit te roeien. Een hunner. Jozef Meskens, was aan den voet van eenen boom aan 't kappen, toen deze eensklaps afbrak en viel. De ongeluk kige werd onder den boom verpletterd. Toen men er in gelukte hem te redden, had hij reeds opgehouden te leven. Zijn hoofdwas ingedrukt. Hij laat eene vrouw en kinderen achter. Verviers. Een ketel ontploft.Een der groote ketels van de fabriek Lainière is Donderdag ontploft. Deze fabriek is gelegen in de Brugstraat te Verviers. Het gebouw waarin den ketel zich bevond werd gansch ontredderd. Het dak is ingestort en eene deur van 150 kilos, werd met geweld een honderdtal meters ver slingerd. De stoker is wonderbaar ontsnapt met over eenen murr te klimmen, het gerucht der ont ploffing werd einde en verre gehoord. Toen de ketel sprong, was hij onder 71/2 atmosphex*en drukking. Namen. Tucht in de haserne. Eene groote opschudding heerscht in de fortbezet ting van Namen. Om alle onlusten te vermij den heeft den luitenant-generaal de volgende ordemaatregelen doen uitvaardigen. Men kan geene toelating meer bekomen om na 9 ure in 't stad te blijven. De soldaten mogen op straf van 8 dagen gevang en 3maan- den verlenging van dienst niet meer langs do Brouwersstraat gaan. Zij mogen met geene groepen boven de vier man meer samenscholen, noch de be- roepsschool meer volgen. Twee patroeljen elk van 20 man, zijn met het uitvoeren van het hevel gelast. Wevelghem. Velos gestolen. Don derdag avond rond 5 1/2 ure, waren de ge- naamden Gaston Feyts, 27 jaar en Guslaaf Bouckenhove in den Gafé Francais recht, over de statie binnen gegaan zij hadden echter de onvoorzichtigheid begaan hunne velos aan de deur te laten staan. Eensklaps hoorde M. Bouckenhove de bei van zijn velo. Beiden sprongen op en giQgen zien wat er gaande was. Twee dieven hadden zich van de velos meester gemaakt en hadden er de vlucht mede genomen. De bestolenen zetten de dieven achterna doch konden ze niet grij pen. Gelukkig schoot de ketting van de velo van Bouckenhove los en de dief moest het machien achterlaten. Per telefoon en telegraaf. Bijzonderen dienst van «DB VOLKSSTEM» Erge woelingen te Bombay Ten gevolge van twisten tusschen Musui mannen en Boudhisten, hebben de overheden eene processie verboden. Zulks gaf aanlei ding tot eene vreeselijke botsing. Elf personen werden gedood on veertien erg gekwetst. Het tempeest op de Engelsche kusten Een Deensche stoomer is door het onweder tegen den dijk van Dover geslingerd gewor den. Verscheidene viscl sloepen werden erg beschadigd. Een zeilschip is ook vergaan. De bemanning kon gered worden. Het Fransche zeilschip is in de haai van Porlkuyn gestrand. Het schip ligt niet ge vaarlijk. Men hoopt het te kunnen redden. Bloedige botsing te Berlijn Eene fabriek van het Zuid-Oosten had een vijftigtal werkstakers door andere werklie den vervangen. De werkloozen vielen daarop hunne plaatsvervangers aan en een verwoed gevecht ontstond. Drie en twintig syndikalis- ten werden erg gekwetst. Een houwitser gevonden Werklieden die op liet Marsveld te Parijs eeno loopgracht dolven, vonden er een hou witser, welke nog geladen schijnt. De bedien den van het laboratorium hebben den houwit ser weggebracht. De staking der scholieren te Toulon De schoolgaande jeugd zet hare betoogin gen voort. De stadsoverheden hebben maatre- «■uiaimmif g ||,t lïJ'fflrwvn'l De ïèden van den Bond zijn te Brussel bijeen gekomen, onder bet voorzitterschap van den heer Woeste, en hebben besloten dit jaar hunne 42e zitting te Tongeren te houden, den 29 en 30 April. Ook werd er aangedrongen op het ver dubbelen van den ijver en de werkzaamheid van al de Katholieke Vereenigingen en Kl in gen van het land om gezamenlijk tegen den vijand op te rukken. Het proces van M. Renkin tegen Le Pro- grès van Elsene. Het openbaar ministerie der Burgerlijke Rechtbank heeft gisteren zijn advies gegeven, in het proces ingespannen door minister Ren kin, tegen het blad Le Progrèsvan Elsene Het openbaar, ministerie heeft besloten, dat er rede is Le Progrès te veroordeelen en M. Renkin recht heeft op séha'devergoedin Het vonnis zal binnen drie weken opgeroe pen worden.. gelen genomen, om de betoogingen lo doen eindigen. Een torpedoweerder gesirand Do Fransche torpedoweerder Fauconneau is tijdens de oefeningen gestrand enopde kust geworpen nabij Brest. Do sleeper InfatigabVe is ter hulp gevaren. Nog de ontdekking van den Noordpool De expertcn van den meetkundigen dienst van Washington, hebben de schriften van Peary onderzocht, en bevonden, dat Peary tot op zestien mijlen afstand van den Noord pool gekomen is. De aanslagen in Portugal Tg Olivierra de Barro is eene bom neerge- legdin de bureelen van het blad Los Ecos de Vouga Bureelen en werkhuizen werden geheel vernield. Er zijn geene gekwetsten. Op het eiland Gamona de Lobo poogden de soldaten de soldaten de choleralijders in vrij heid te laten. De muiters hebben de oude koningsdag gebeschen. Koning Alfons tn Marokko De koning van Spanjo en zijn gevolg zijn per bijzonderen trein uit Melilla vertrokken om de mijnen van Uixan te gaan bezoeken. De nieuwe voorzitter van San Salvador Dr Manuël Earanjo is voor vier jaar voor zitter der Republiek van San Salvodor geko zen. U. B. S. S. A. Matchen voor Zondag 15 Januari In Ie A fdeel in g Antwerp F. B. Leopold G. B. S. G. Kortrijk Beerschot A. G. F. G. Brugge G. S. Brugge. Slandard F. G. Excelsior S. G. Daring C. B. R. G. Mechelen. Racing C. B. U. St-Gilloise. In de promotie Tillöur F. G. - F. G. Luik. A. S. Antwerpen. Slade Louveni U. S. Doornijk. A. F. Alliance. F. G.Mechelen. Ukkel. S. G. Theux. A. A. La Gantoise. R. G. Gent. C. S. Verviers. Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaerde. MOORDPOGING Over eenige maanden waren 'Remi Rey- naert, schoenmaker le Maeler, en Gustaaf DeNeve, werkman, te Eename, tezamen. Ze kregen twist en gingen aan 'i kijven en "t dreigen. Weldra waren zij handgemeen. In het hevigst van het gevecht, trok Reynaert zijn mes en bracht er zijnen tegenstrever ver scheidene steken mede toe in het hoofd, de schouderende borst. Het slachtoffer verloor veel bloed en zijn leven was nogal lang in gevaar. Donderdag werd d© dader, Remi Reynaert, veroordeeld tot een jaar gevang, 10U fr. boet of eene maand en tot het betalen van 125 frank schadevergoeding aan de bur gerlijke partij. De veroordeelde werd onmid- uelijk aangehouden. Ze kunnen met de mes sentrekkers niet te streng zijn. ERGE ZAAK Zekere Albinus Vercruysse, herbergier, te Bercliem, (Vlaanderen) voor eerroof tegen over Jufvrouw Van Glabeke en Remi Dhuy- vetters, ook van Berchem, krijgt 14 dagen gevang en 26 frank boet of S dagen. De ge- lasterden vroegen schadevergoeding. De rechtbank staat aan Jufvrouw Van Glabeke 1500 frank toe en 1000 frank aan Dhuyvet- ters. Vercruysse zal zijnen geldbeugel mo gen openzetten, te meer daar hij nog de on kosten van 't proces te betalen heeft. GANSCH EEN BOELKE Den 12 September 1910 was het te Ney- ghem bij Nincve, onder eene bende drinke broers, gansch een boelke Alfons De Naeyer, van Denderwindeke, geraakte met zijne brave gezellen aan het twisten en 't vechten. Hij sloeg4 en stak met zijn mes zoo geweldig den genaamde Joris Droogenbroeck, dat deze, ten gevcflgo van zijne verwondingen, in lang niet werken kon. Hij gaf ook klop aan Daniël Do Breemaec- ker, van Goyck Augustin Nieubourg, van Oetinghen en Ferdinand Verhuust, van Meer- beke. Deze vonden het niet aangenaam en troefden ferm op Alfons De Naeyer. Het ging zelfs zoover dat zij malkander afram melden. In hunne dronkenschap vernielden zij verscheidene roerende eigendommen in de gemeente. De rechtbank heeft die mannen loon naar werkgegeven. De Naeyer krijgt tien maand gevang, 100 frank boet of een maand gevang en 15 fr. boet of 3 dagen hij voor dronken schap hij wordt onmiddelijk in 't droge ge- Daniël De Breernaecker is er van af met ftfEOgiSEELSi3QO£. BRUSSEL. Zondag 15 dezer, van 9 tot 4 ure, zal in de zaal Concordia Locquenghienstraat. 28, eene tentoonstelling van witloof plaats hebben, ingericht door het Verbond van Wit loofplanters van het arrondissement Brussel VILVOORDE. Staats - Tuinbouwschool. Zondag 1; Januari, openbare en kostelooze voordrach ten Fruitboomteelt door M. F. Dufour, om 2 ure in de Vlaamsche taal, om 3 ure in de Fransche taal Bloementeelt door M. G Impatient, om 2 ure in de Fransche taal, om 3 ure in de Vlaamsche taal. AALST. Algemeen Nederlandsch Verbond Tak- Aalst Op Zondag 15 Januari, te 7 ure 's avonds, in het «Landbouwershuis»', Kei zerlijke Plaats, Prachtig Concertmet de medewerking der li.li. Arthur Wilford, pia nist, bestuurder der Vlaamsche Muziekschool te BrusselProsper Backaert en Clément De Mont, violist. I6 prijzen van het koninklijk Conservatorium, te Brussel. Ingangsprijs 1 frank. Maandag 16 Januari, te 8 uro 's avonds, op het Stadhuis (Militiezaal), Voordracht, door den heer Dr Oscar Van Houwaert, leeraar aan het Koninklijk Atheneum, te Gent. Een blik in onze hedendaagsche Letter kunde Ingang kosteloos. VVV Leening van 1885. Bij de 76° trekking, welke den 20 De cember plaats had, zijn de bijzonderste prij zen gewonnen door de volgende nummers Num. 73730 Fr. 10.000 5618 1.000 - 62084 500 N. 38800 Fr. 250 73861 250 MARKTPRIJZEN Aalst. 13 Jan. Hop. Markt onveranderd prijzen 75, 76 fr. Audenaarde 12 jan. Aardappelen 10,50. boter 3,21. eieren 3,19. viggens 45. konijnen 3,—. Gent Veemarkt van 13 januarigetal te koop gestelde dierenVette koeien 72 Melkkoeien S Groote ossen 7 Jonge ossen 15 Vaarzen 11 Stieren 10. Varkens 25S Kalveren 155; Ma gere beesten 97; Schapen 36, Lammeren 0, Vig- genen 426. De goede stalbeesten golden van 1,55 tot 1,75. Wettenen, 12 jan. Boter 3 a3,09eieren 2,8C a 3,00viggens 25 a 35 kiekens stuk 2,25 aard appelen roode 12 a, 13 id. witte 9 a 10 konijnen 1,60 jonge duiven 1,25. Geeraardsbergen 13 Jan. Tarwe de 100 kilos 20,00; Masteluin 15,00; haver 20,50; Rogge 15,00 bonnen 21,00 Aardappelen 11,00 lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 2,90 a 3,15 eieren per 25, fr. 4.00 ruw vlas 0.94. Studie van den Notaris DE SADELEER, to Ereinbodegem. Venclitie van £3 O O O zeer schoone LARIXEN HOPSTAKEN, to Erentbodegem, aan de Statie en Dorpplaats, op Dijnsdag 17 Januari 1911, om 1 ure slipt namiddag. Het beste adres Kaas-Koffie Rochtstreeksche aanvoer vette Goudsche kaas: 1,75,1,70,1,05 pr kil.Commissie (bollen) 1,60 en 1,30 per kil. franko met 10 a 15 kil. Beste Hol- latidsclte Koffie 1,55, 1,65, 1,75, 1,80 1,85 1,95 per kil. baaltjes van 5 kil. franco. Eerste zending remboursement. Adres HOOFDHUIS ROfflANAl, Antwerpen WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 6BA Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. Deze laatste match zal ongetwijfeld dapper 15 fr. of 3 dagen voor dronkenschap, voor ïelwist worden. Na den prachtigen match, i't andere is hij'vrij. Nieubourg en Verhuust dat Zondag laatstleden door den Racing geleverd ontvangen ieder eene maand gevan 26 fr. O O ALIILI ÜG1IO 1UULUJU ijGHUN;, VU II. er een pak slolle ter waarde van 300 fr. ver- denken wij wel dat hij nu ook zegevierend boet of 8 dagen en daarbij 15 frank of 3 da- dwenen was. I --*» j— --1 i J I uit der- strijd zal komen. gen voor zatlapperij. 13 Januari, 15 uro: BEURS VAN BRUSSEL IS JAN U BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening l8 r 3 28 r 3 3* r Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuteiten3 Gemeentekrediet 1866 3 Buurtspoorw Jan .-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 1S962 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelen 18853 1897 3 Oostende 1S52 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noodel8813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik '50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 92 9-Ü20 m— ST.— 91.00 91.90 SS.75 9S.50 93.— 92.— 74.25 130.50 77.— 84.25 wende men zich tot het HUIS JEAN DE CLERCQ 12, Kerkstraat, 12, AALST GESTICHT SEDERT 15 JAAR Aldaar te bekomen, allerhande zaden, zooals van ajuin, savooien, bloemkooien, roode kooien, enz. Betteraven, Eckendori', vauriac, enz. Gras zaden, klaverzaad en allerlei bloemenzaden, Dhaliaplanten, enz. can Haaimachienen ALLER STELSELS MERKEN worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werkhuizen der Maatschappij SINQER AALST, 9, Albert Liénartstraat, SPOEDIGE BEDIENING GOEDKOOP Lijnmeel Katoenmeel officieel bekroond de Voederkoeken Leveranciers voor het Ministerie van Landbouw Algemeen Depothouder voor Aalst en omliggende M. Ed. Van den St^ene, Damkaai, AALST. Barometer 765°S Windnoord-oost Thermometer Yooruitz.schoon weer. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ KAPITAAL 5 MILJOEN FR. KOUTER, 20, GENT, B EURSORDERS Uitwisseling van vreemde bankbiljetten cn munten, Koepons Voorschotten op titels In bewaarneming van waarden. VERHURINGS TARIEF DER Afmetingen BINNEN met. 0,12 0,12 0,24 0,37 0,31 0,31 0»52 0,56 0,78 met. 0,57 0,57 0,57 0,57: 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 met. 0,15 0,30 0,20 0,15 0,21 0,35 0,55 0,62 0,62 De zaal der brandkasten open tot 12 1/2 ure ureden zaterdag van 8 dags. HUURPRIJS Fr. io S4 17 20 30 45 50 80 is alle werkdagen en van 2 tot, 3 1/2 1/2 ure tot'smid-

De Volksstem | 1911 | | pagina 3