BUITENLAND. Edele Zelfopoffering. De werkstaking van Luik NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK DU ITSCH LAN D. ENGELAND ITALIË Portugal: SPANJE. AMERIKA ZWITSERLAND. RUSLAND ENGELSCH-IN Dl Werkerspensioen en Arbeidsduur! De Kempenaar de#1^rndsle De schuldigheid van M. Shenck is alles behalve zeker.want de D* Hupp moest beken nen,dat zoo er arsenic in het bloed van Farns- vorth was. dit ook wegens zijne medecijnen kon voortkomen, daar hij er ook arsenic in verbruikt had. Dat het M. Shenck was die het eerst aan vergiftiging gedacht had en het aelf gezegd had. Dat de zuster van M. Shenck zoowel als zij zelve, dagelijks bij den zieke was. Er is dus nog niets bekeud.Deze geheim zinnige zaak zal een der beruchtste gevallen daarstellen, welke sinds lang het Ameri- kaansche gerecht te onderzoeken had. Een bisschop trekt zich terug Mgr Herscher, bisschop van Laugre,komt, wegens persoonlijke aangelegenheden, zijn ontslag aan den paus te sturen. De H. Vader heeft dit ontslag aangenomen en Mgr Her- schor van zijn ambt ontheven. Aanhouding Een lid van het komiteit LorraineSportif» werd aangehouden. Het is M. August Sehl. Keizerlijke stukken Cen Berlijnsch dagblad meldt dat naar het schijnt, den kroonprins een stukje gemaakt heeft dat zal opgevoerd worden in het Ko ninklijk theater. Deze keizerlijke gril zal eéh millioen hon derd vijf en twintig duizend franken kosten. Het geld wordt door de financieele veree- tnigingen gestort. Tegen den revolver Een rechter van Londen die uitspraak i moest doen over een geval van verkoop zon- der toelating van een verboden wapen, straft de bediende van het huis Anglo - Saxon i motor and cycle C'° met de maximun straf te zeggen 5 shillings't zij 125 franken. Hij voegde erbij dat hij spijt gevoelde die straf 'niet te mogen verdubbelen, daar hij het als eene misdaad acht, revolvers zonder toelating te verkoopen. i Hoteldief j Eene Engelsche dame betrapte een man die de kamers aan 't plunderen was in het .t hotel «Flora», te Rome. Zij verwittigde den eigenaar en deze zond onmiddelijk bericht 1 naar de policié; deze kwam, doch men moest eene echte jacht op den dief maken hij kon 'eindelijk gevat worden. Het is een elegante Duitscher, zekere Larnitowsld. De koning van Portugal. Het verblijf van Korting Manuël is einde- Ik* bepaald vastgesteld. Het is Abercorn-House.die de koninklijke l familie van Portugal zal ontvangen. De ko- i ning Manuël, de koningin Amelia en de Mar- quis de Poveral zijn gisteren om 5.50 ure uit den trein te Paddington aangekomen. Zij be- j' gaven zich onmiddelijk naar Abercorn-House. De opschudding. De minister van Binnenlandsche Zaken i Jieeft een telegram ontvangen,hem meldende dat de troepen en het volk van Elvas, in op- roer zijn en opslag vragen van premie en -• van loon. Zij hebben een telegram naar de V regeering gezonden om haar te vragen hunne eischen in te willigen; de toestand is zeer 'gespannen. Eene voldoening. Er is voldoening geschonken aan de werk- fttakers van de spoorwegen. M. Fernando Soura, ingenieur van bruggen en wegen aan het beheer van spoor wegen, heeft zijn ontslag ontvangen. Da toestand in Porto. Het stadsbestuur van Porto heeft zijn ont- 53* Vorvolg. Acli, ging Richard met bitterheid voort, ge behoeft mij niet te zeggen, waarom ge mij den raad geeft, mejuffrouw Blanche te verge ten ik begrijp het. Jongeling, hernam Pandolle koel, ge kunt alles veronderstellen, zonderde waarheid te raden. Mijnheer Dupont wenscht voor zijn doch ter een schitterend huwelijk hij zal zijn doch ter alleen aan een rijk jongeling geven. Ge bedriegt u, mijnheer Ik zal het u zeg gen, om u eon bewijs van mijn sympathie te gevenBlanche was nauwelijks tien jaar, toen zij werd verloofd. Geen nacht ter wereld kon iets aan dat besluit veranderen. Veroorloof mij, mynheer, u de opmerking te maken, dat het hart van mejuffrouw Blan che met uw voornemen in strijd kon zijn. In dien zy nu eens een ander beminde dan hij,die kaar vader en gij het recht meenen te hebben voor haar te bestemmen Dat zou een groot ongeluk zijn. Dus zou degene die door mejuffrouw filanche werd bemind, worden afgewezen Ja, evenals allen die reeds om haar hand aanzoek hebben gedaan. De jongeling staarde den grijsaard met ont zetting aan. En ge zegt dat ge baar bemint! riep hij. Pandolle glimlachte zonderling. Ik weet dat ge mij niet kunt begrijpen, antwoordde hij, maar ik kan u niet meer zeggen, het is een geheim. Aannemende dat zij voor u eenige belangstelling gevoelt kan dat gevoel niet diep »yn en zal gemakkelijk uitgewischt worden. slag genomen om reden van het gemis vango- trouwbaarheid,hun gegeven door den gouver neur der stad. De gouverneur heeft eveneens zijn ontslag genomen. De werkstakers dezer stad blijven kalm. doch geven niet toe. Zij hebben zelf den trein met het noodige goed voor eetwaren ingericht en naar Les bonne gevoerd. De werkstaking der handelsbedienden if? geëindigd. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft zijnen post hernomen. De sneeuw. De ijzerenwegen zijn in het Noorden van Spanje gansch belemmerd door den sneeuw. De exprestrein van Barcelone naar Toralva is teruggekeerd. De Zuid-express van Madrid, is teAvila moeten blijven slaan. De postwagon is achterwege gebleven en moest wachten te Mataparque. Eene ramp. Mon meldt ons uit Huelva, dat de afslui- tingsmuur van een groot water, vergaarkom, doorgebroken is. Er zijn reeds elf dooden gekend, Spoorwegongeluk Verscheidene reizigers werden gedood door een spoorwegongeluk voorgekomen op den New-York Central-Railway. Men heeft reeds zes lijken gevonden en achttien gewonden. Het ongeluk geeft geene gekende oorzaken. De sneeuw De bergengten van den Piémont zijn door den sneeuw versperd. De hoeveelheid sneeuw welke gevallen is, overtreft in veel de hoe veelheden in de laatste tien jaren gevallen. Hotel verbrand. Uit Montreux kondigt men aan dat een hotel afgebrand is. De brand ontstond door eene kortsluiting van de electrische leiding. Eene aardbeving Men heeft te Wiermi hevige aardbeving- schokken gevoeld. De schokken waren ver gezeld van groot gerucht. Men heeft reeds twee honderd lijken gevonden. Bloedige oproer Men meldt uit Bombay dat er bloedige onlusten uitgeborsten zijn, ter gelegenheid der feesten van Mohourroum. De zaken gin gen zoover, dat men de troepen moest ont bieden. De gouverneur gebood op de oproer makers te schieten. Volgens de officieele be richten zijn ér achttien döoden en vier en twintig gekwetsten. De policie werd begroet met steenen om dat zij den toegang tot de moskee versperde. Het volk werd meer en meer oproerig en het is na de gewone sommaties, dat er op het volk gevuurd weyd. Twee punten die een machtigen invloed zullen hebben op het familieleven van den arbeider, is het invoeren van het vaste pen sioen en de wettelijke beperking van den arbeidsduur. Het is voor onze mijnwerkers dat deze maatregelen het eerst de uitvoering zullen beleven. Sedert den lMcn Januari van dit jaar, is de arbeidsduur voor de mijnwer kers bepaald op negen uren. Stilaan zal men er toekomen in alle bedrijven eene grens te stellen aan den duur van het werk, en zoo zal het niet meer gebeuren, dat men men- schen ontmoet die regelmatig vijftien, zes tien en soms meer uren per dag moeten werken. Het beperken van den arbeidsduur door onze ka tholieke regeering zal voor haar Ge vraagt dat aan mij, riep Richard, aan mij, die myn leven voor haar zou willen opof feren Welnu, om het geluk van Blanche, dat ge evenals ik wiltom uw eigen geluk en den vrede van uw hart is het noodzakelijk, dat ge niet meer op het gebied van Espoir komt Blanche moet u niet wederzien en niets meer van u hooren. Richard slaakte een diepe zucht. Ik weet niét wie ge zijt, ik vraag u er niet naar, ik wil het niet weten, maar 'tzou aan de zaak niet veranderen, al waart ge den zoon van eon millionnair, van een prins of markies. Ik herhaal het u, ge kunt haar echtgenoot niet worden. Ik doe een beroep op uw hart, op uw rechtschapenheid, op uw edele gevoelens, ver volgde Pandolle met smeekende stem, ver stoor den vrede niet van een onschuldig kind, dat nog niets van de wereld weetverwoest haar toekomst, haar geluk niet. Dat zou slecht zijn, en ge zijt niet slecht, neen, dat zijt ge niet. Ge zijt bewogen, ik zie tranen in uw oogen. Ik zou ook kunnen weenen, zoo won derlijk ben ik te moede. Geloof gerust wat ik zeg indien het kon, en Blanche beminde u, zou ik u toeroepen Zij zal de uwe zijn Maar het kan niet. En daarom zult ge u verwijde ren ge zult haar niet wederzien, nietwaar i Belooft ge mij dat Richard scheen een hevigen inwendigen strijd te voeren daarna antwoordde hij met een zware zuchtIk zal vertrekken Pandolle vatte zij beide nanden. O, riep hy, ik heb u goed beoordeeld, gij hebt een edel en grootmoedig hart Vaarwel, mijnheer, vaarwelzei Richard met nokkende stem. Hij sloeg eoo wanhopigen blik om zich heen en verwijderde zich haastig. eeuwen lang eene eerekroon blijven. De ar beiders, die een dankbaar harte onder hun soms ruw uiterlijke bezitten, zullen op tijd er stond aan de katholieke bestuurders hunne wederliefde toonen. Een tweede punt, dat ook zeer gewichtig is voor de arbeidende klasse, is het toekennen van een jaarlijksch pensioen op een vastge- stelden ouderdom. Hoewel onze huidige pensioenwet eene over heerlijke maatschappelijke instelling is,bleek het, dat zij vooral voor de bejaarde lieden, volkomen onvoldoende was. Hier nogmaals zal men de proef nemen met de mijnarbeiders die deze bijzondere bezorgdheid wel onloo chenbaar waardig zijn. Een dezer dagen heb ben de kristene mijnwerkers eene belangrijke bijeenkomst gehad. Daarop deelde de eer waarde priester Misonne mede dat hij zoo ge lukkig was geweest te vernemen, dat men op het punt stond tot eene overgangsoplo»- sing te komen. Het voorstel van den heer minister Hubert zou zoodanig gewijzigd wor den, dat de oude mijnwerkers oogenblikke- lijk een pensioen van drie honderd zestig frank zouden bekomen. Men moet niet vra gen of die tijding met geestdrift werd ont vangen. Mocht deze regeling voldoening schenken, dan mogen wij verzekerd zijn, dat binnen weinige jaren, alle werklieden, die ten minste iets of wat meewillen, een verze kerd pensioen zullen hebben van drie honderd zestig frank. Niemand, volstrekt niemand kan loochenen, als hij niet ter kwader trouw is, dat zulke maatschappelijke inrichtingen den grootsten dank en de rechtzinnige be wondering verdienen. Geen land ter wereld kan roemen op zulke instellingen. Frankrijk geeft nog altijd 1 fr. op papier, doch geen centiem, geen enkele in den porte-monnaie 'Duitschland komt voor 62,5 fr. per jaar tus- schen, terwijl de katholieken al van over ja ren 65 fr. gaven en Engeland betaalt maar pensioen op 70 jaren. Daaraan ziet ge, wat het katholieke België dóet voor het welzijn van den werkman Vrijdag avond heeft de vergadering der afgevaardigden besloten dat de werkstaking zal voortgezet worden totdat de onderhan delingen met de patroons zouden gedaan zijn. Men zal eveneens de werkstaking uitlokken der andere vereenigingen, om alzoo meer kracht aan de eischen der mijnwerkers te geven. Men meldt ook dezen morgend eene ver meerdering der stakers. Voor Luik blijft het gëtal stakers hetzelf de, doch voor het land van Herneis het getal met honderd geklommen. Men vreest eene nog grootere uitbreiding te Herstal en te Milmort. Het getal stakers Vrijdag is 26.000 De volgende vermeerdering is vastgesteld uit officieele broh Luik '1,005 Seraing 17 Herve 126 't zij als totahl1.148. Het algemeen totaal is dus voor Luik 13.279; voor Seraing 1.310 voor Herve 5.312 en voor de gansche streek 25.961. Er heeft eene groote algemeene verga dering plaats gehad te Beney-Heusay. Alles is kalm. Brussel. Automobielongeluk. De genaamde Octavie Schrever, dienstmeid, in de Handelstraat wonende,werd in de Luxem- burgschestraat door een auto-taxi omverge worpen het slachtoffer had slechts een onbe duidende wonde aan de lippen bekomen,doch klaagt over inwendige pijnen. Dief en straatschender. J)e bedien den van een winkel van den Anspachlaan hielden Vrijdag avond, een man in'toog wiens bewegingen er meer dan verdacht uit zagen, •ij v ilde maar van de uitstallingen niet weg. daar de avond viel nam hij een voorwerp op Alweer een ongelukkige meer op de we reld mompelde Pandolle innig bedroefd. De ongelukkigejongeling was opnieuw door een vreeselyken slag getroffen al zijn hoop was weder vervlogen hij was terugge;- stooten in de duisternis, in het niet. 't Scheen hem toe alsof de aarde onder zijn voeten zóu wegzinken en hij in een draaikolk werd rond gevoerd. Indien een afgrond zich voor hem had ge opend, zou hy geen stap zijn teruggegaan, om dien te ontwijken. Na verloop van eenige minuten verliet hij eensklaps den grintweg, en liep dwars het veld door. Waar ging hij heen Hij wist het niet, 't was hem ook onverschillig. Wanhopigen hebben geen leidende gedachten meer. Tot in de ziel getroffeü, den geest beneveld, ijlde hij voort als een waanzinnige over sloo- ten springend, over hekken klauterend niets scheen hem in zijn wilden loop te kunnen te-- genhouden. Men zou gemeend hebben dat hy door een troep booze geesten werd vervolgd. Hij dacht niet meer, maar zijn hart werd door een ontzettende smart van een gereten. De doffe slagen eener torenklok, drongen tot hem door. Het sloeg twaalf uur toFrémicourt. Hij was aan den voet van den heuvel, die te genover Espoir licht. Hij stond een oogenblik stil en zijn blik dwaalde over de groene vallei. Hij zag de wil gen en de hoogepopulieren, die aan den oever der rivier stonden vervolgens, achter de gor dijn van groen, de witte gevelspitsen en de roode daken van de gebouwen der hoeve. Hij slaakte een hartroerende!) kreet en strek te zenuwachtig de armen uit. - Ik zal u niet wederzien! jammerde hij. Vaarwel, Blanche Vaarwel en wilde er mede vluchten; doch hij werd hij de kraag geval en naar't. policiecommissariaat geleid. Men vond hern in 't bezit van een me- canisme, dienende om de ruiten der vitrienen te doorscherven. In den laalsten lijd had men reeds vele vitrienen op die wijze geschonden. De policio heeft een onderzoek ten zijnen laste begonnen. Fransch deserteur aangehouden. Op verzoek van do Fransche regeering heeft de agent Renard Donderdag in een logement huis, Kolenslraat, zekeren L., aangehouden. L.., is eene Fransche deserteur van het 124® regiment voetvolk. Hij had talrijke voorwer pen van uitrusting gestolen en aanklagen prijs verkocht. Hij werd opgesloten en zal weldra uitgeleverd zijn. Dlevenstreken. Verleden nacht heb ben dieven de uitstallingsvitrienen van een magazijn der Anspachlaan verbrijzeld, om hunnen inhoud te stelen. Waarschijnlijk zijn het dezelfde dieven, dit; de uitstallingskast, welke voor bet magazijn van Mme M., in de St Catharinaslraat, stond, hebben opengebroken en eene groote hoeveel heid zijden halssnoeren en neusdoeken stolen. Geknipt. Donderdag avond werd de pasteibakker, M. Van Oors, wonende op den Vleurgatschensleenweg, 143, per telefoon verwittigd, dat hij eene belangrijke bestel ling moest gereed maken en doen dragen naar het huis n. 43 der Munsterstraat, waar een groot familiefeest plaats had. M. Van Oors vatte argwaan op en telefoonde weer, maar men deelde hem mede dat er hoege naamd geene bestelling gedaan was. In de hoop den bedrieger bij den kraag te vatten, stuurde bij zijnen loopjongen met eene groo te blikken doos, die niets bevatte, naar de Munsterstraat, eri verwittigde tcrzelfdertijd de policie. Nabij het Rondpunt der Loulxalei werd de loopjongen aangesproken door een onbekende, die zich de blikken doos wilde doen afgeven. Een policieagent greep den onbekende bij den kraag en leidde hem naar het kommissariaat. Het is een jonge deug niet uit de Paviljoenslraat, to Schaarbeek. Gevallen. Stefanie Goossens, 47 jaar oud, wonende in de Bogaardenstraat, was Vrijdag morgend bezig met ruiten kui- schen op het eerste verdiep en was op het venslerblad geklommen. Eensklaps verloor zij het evenwicht en stuikte op de koerstee- nen. De arme vrouw werd het linkerbeen op twee plaatsen gebroken en erg inwendig ge kneusd. Ongeluk. Een letterzetter, Pieter Delfosse, wonende in de Duitschlandstraat, 75, werd Vrijdag, rond den middag, op de Zuidlei, door een auto-taxis overreden. De man werd deerlijk over gansch het lichaam gewond en moest in eene naburige apotheek verzorgd worden. Aangehouden. De politie heeft Vrij dag namiddag, de genaamde Vanrecken Jo sephine, lcurst«r, op de Kaasmarkt, wonende op de Anspachlaan, op heeterejaad van diefte betrapt. Zij was' bezig met den geldbeugel eener dame te stelen. Zij werd na ondervra ging ter beschikking van den prokureur des konings opgesloten. Vechters. Tijdens eene vechtpartij, Donderdag avond, rond 10 ure, op de Rid derschaplei ontstaau, werd een werkman van Woluwe. Gastyn genaamd, door verscheidene messteken in het hoofd en den rechterarm getroffen. Dc messentrekker is niet gekend. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER. krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek GauLliier, Mechelen. 1505 Ander!echt Dieften. Vrijdag namid dag zijn dieven in het appartement gedrongen van M. Bergien in de Habernianslraat 20. De gast is bij middel van een valschen sleutel in liet huis gedrongen, hij heeft een groot aantal Hij liep weer voort. Aan zyn linkerzijde strekte het bosch van Espoir uit, en voor hom verhieven zich in hun woest voorkomen de opeengehoopte, grauwe rotsen hier en daar zag men op hun kruin een dor heestergewas of braamstruik. De reusachtige rotsen geleken op de sombe re muren van een sterkte uit de middeleeuwen met haar torentjes, spitsen en schietgaten. Ily zag naar de hoogste rots, een onweer staanbare macht scheen hem daarheen te trek ken. Hy zocht de eenzaamheid al wat woest en somber was, trok hem aan. Weldra stond hy aan den voet der rotsen. Hé, goeden dag, mijnheer IIoo gaat het het vroeg eensklaps een stem achter hem. Richard ontstelde en keerde zich haastig om. De oude bedelaar had die woorden gespro ken. Op een steen zittende, terwijl een andere steen hem tot tafel diende, gebruikte Epreuve ziju eenvoudig maal. Ge ziet er ontsteld en onvergenoegd uit, hernam de grijsaard spijt het u, mij hier aan te treffen Dat is een verrassing, die ge niet verwacht hadt. Ik deel die verrassing, want ik moet bekennen, dat ik niet gedacht had, u hier te zullen zien. Ik bedank u er niet voor, naar dezen kant gewandeld te zijn, want ge hadt zeker niet de minste bedoeling om my een bezoek te brengen. Wat wilt ge zeggen vroeg Richard. Hoe Begrijpt ge niet dat ik hier woon De jongeling keek om Jch heen. Ik zie hier geen woning, sprak hij. Aanschouw deze rots, hernam Epreuve glimlachend, dat is myn woning. Ik heb die rots op de uilen, hagedissen en adders ver overd, en me er meester van gemaakt. Ziet ge daar die breede spleet, dat is de ingang die meubels opengebroken en eene groote som geld alsook verscheidene juweelen gestolen. St.-Jans-Molenbeek. Dieften. M. Meyer, oud-kleerkoper, in de Bergstraat gc- vestigd,had een genaamde s arn Marcel ge last twee meubels van groote waarde naar een klient te voeren, doch deze na het geld 980 fr. ontvangen te hebben, nam de vlucht. De policie is verwittigd. Vrijdag namiddag moest madame Cop- pensin dc Studenlenstraat wonende, uitgaan. Toen zij om 6 ure wederkeerde, beslaligde zij dat de deur van bare kamer opengebroken was. Al hare ju woelen waren gestolen alsook hare spaarpenningen. De policie verdenkt eene vrouw die men rond liet huis heeft gezien. Zuivere koffie doet velen nadeel. De Bil- terpeeën Trappisten doet iedereen goed. T500 Antwerpen. Uitbuiters. Men weet dat er soms menschen zijn wien -don door tocht op de trans-allanliekers geweigerd wordt voor ziekten aan do oogen en andere. Zekere gasten hebben nu een middel gevon den om die landverhuizers beet to nemen. Zij beloven hun mits betaling van 150 fr. dat zij ze zullen inschepen langs Holland. Zij ver trekken met de personen en laten zo ondor- w©ge zitten. Deze week had zulk een voor val plaats en een Rus werd derwijze mis leid. FIij deed eene klacht bij do policie en deze stélde een onderzoek in. Do agenten De Bruyker en Van den Bosch hebben nu Vrij dag, twee gasten aangehouden waarvan een patroon is uit een logement. Het vuur. Een begin van brand is uitgeborsten op eene kamer van het huis n. 3 der Veiiakstraat. De pompiers werden seffens verwittigd, doch geburen hadden reeds den brand bij hunne aankomst overmeesterd. De schade bepaalt zich bij enkele verbrande kleedingstukkken. Schielijke dood. Gisteren morgend heeft men Philomena De Meyer, wonende in de Volksstraat, 2S, in hare kamer dood ge vonden. De ongelukkige vrouw is aan eene hartaderbreuk overleden. Het lijk werd naar bet doodenhuis overgebracht. Wcrkongeluh. De dokwerker Jan Bellens, 41 jaar oud, werd, terwijl hij werk te aan dok n. 8, door verscheidene vallende zakken getroffen en erg gekwetst. Hel slacht offer, dat te Steghem woont, werd in het verbandhuis der Kipdorpvest verzorgd. Diefstallen. Men beeft ten nadeelo der Hessenatio een zak met 90 kilogram men caoutchou gestolen van een wagen wel ke langs de Herbouvillekaai reed. Onbekenden hebben uit den bangaar nr 5 dertig zakken sterke lijm gestolen. De gestolene koopwaren hebben eene waarde van 1000 fr. In de Schermersstraat nr 33 is een huur der verdwenen welke van de andere huurders de heeren Van-de Velde, Hypp. Van West, M. G. Gouvents, vele juweelen en kleederen gestolen heeft. M. Vel had eenige oogenblikken zijne kar aan de deur van een huis der oude baan laten staan. Een voorbijgaande kerel nam er een korf af en wilde vluchten, toen de eigenaar hem den weg versperde. De gast bracht Vel eenen slag op het hoofd toe en vluchtte voort; een douanier kon hem tegenhouden, Hij werd opgesloten. Brand. Een brand is ontstaan in het huis bewoond door M. Willy Schraden, Ba- taviastraat, 2. I)e pompiers hebben een kwaart uur moeten werken, om den brand te bemeesteren, de geleden schade is gering. Werkongeval. Een dokwerker Con stant Waumans, 40 jaar oud, en geboortig uit Austruweel, werkte in het diep van den stoomer Enor, die gemeerd ligt aan nr 45, van den Kattendijk. Een baal katoen is op het hoofd van den man gevallen. Hij werd ter verpleging naar liet Verbandhuis der Kipdorpvest gezonden. naar mijn verblijf geleidteerst een groote zaal, dan een kleinere, vervolgens een derde. Iloe woont ge te midden van deze stee nen riep Richard. O, ik ben er zeer goed gehuisvest, ant woordde de grijsaard ik ben er vrij als de roofvogels, die er eveneens hun nest hebben. Ik heb den wind noch den regen, den bliksem noch den donder te vreezen. Ofschoon de zon nestralen er niet binnendringen en het er don ker is, ben ik er niettemin op myn gemak. Bovendien behoef ik slechts een paar stappen te doen, en ik ben op het terras, van waar ik een prachtig gezicht heb, zie maar eens. Zoo dra de zon opgaat komt zij mijn terras beschij nen en me goeden morgen wenschen. Ik ben er dan reeds, wantik heb mijn wekker, de nachtegaal, die altijd in de vroegte zingt en mij de gunst bewijst, op den boom voor den ingang mijner woning te gaan zitten hy kent mijn gewoonte en als hij oordeelt dat ik genoeg ge slapen heb, roept hij me wakker, Voorts heb ik een bosch voor mijn wo ning, ik wandel er met het grootste genoegen in, want ik vind er stilte, koelte en schaduw ik kan er ongestoord droomen. Ge moet weten, jongeling, dat hoe oud ik ook beu, ik nog dik wijls behoefte gevoel, om mij droombeelden voor te spiegelen. De goede lieden van Espoir gij kuni van hier de hoeve te midden van 't groen zien de goede lieden van Espoir hebben my in het huisje van den herder een kamertje aange boden - er zijn drie kamertjes, en de herder, die ongetrouwd is. gebruikt er maar één. {Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2