Edele Zelfopoffering. NIEUWSBERICHTEN. ZWlfSERLAND. OOSTENRIJK. ENGELAND ITALIË TURKYEJ SPANJE. AMERIKA AZIË AFRIKA AL TE WAAR Geheimzinnige zaak Oosten, gisteren morgend bij het binnenva- ten der haven gestrand. De kaai werd op cene lengte van een lOtal meters erg beschadigd. Geene vervolgingen. Het onderzoek ten laste van den oankier Leon Maes, wegens bedriegelijken geldhan del, heeft bewezen dat er niets bedriegelijks heeft plaats gehad. Leon Maes zal dus niet vervolgd worden. Sneeuwtempeesten. Tusschcn Villefranche en Montlouis is alle spoorwegverkeer onderbroken. Do tele- graaf-en telefoonlijnen zijn vernield. Nabij Lapradelle is een trein in den sneeuw blijven steken, slechts met de grootste moeite kon hij terogkeeren. In het departement der Ariège, moesten de inwoners tunnels graven, om hunne woningen te kunnen verlaten. Juweelendief veroordeeld De ïlaliaansche herbergier Gataneo, die ten nadeele eoner rijke Amerikaansche, Mev. Bacon, te St-Moritz voor meer dan 100.000 fr. juweelen stool en de opbrengst van zijne diefte te Vichy in een bosch ging verbergen, werd. gisteren door de boetstraffelijke recht bank van het kanton der Grisons veroordeeld tot 30 maand opsluiting. Zijne vrouw kreeg zes maand der zelfde straf. Cattaneo had bekentenissen afgelegd en de juweelen werden aangeslagen. Een bruid te koo LJit Geneve wordt gemeld, dat heel de Etreek van Soleure erg opgewonden is, tegen een jongeling die 500 fr. aanbiedt, aan wie met zijne verloofde wil trouwen. De ontrou we jongeling.zou nu gaarne met een ander meisje in het huwelijksbootje stappen. Een vriend van den trouwelooze heeft aan geboden, zich voor 30frank met het verlatene 'meisje in den echt te zullen laten verbinden. Droeve zeden. Het eerste hofbal Maandag avond had in den Hofburg hel eerste Keizerlijk bal plaats. Keizer Frans Jo zef, de keizerlijke familie, het diplomatisch korps en talrijke andere genoodigden waren op het bal tegenwoordig. Keizer Frans Jozef bleef tot op liet einde van het bal. 't Is het duidelijkste bewijs dat zijn toestand opperbest is. De hoedenspelden De policieprefekt van Buda Pesth, heeft een bericht afgekondigd, waarbij al de vrou wen en juffers, die met al te lange hoeden spelden aan het hoofd loopen eene boet van 400 kronen zullen moeten betalen. Ouderling vermoord Te Brigitteneau, in den omtrek van Wee- nen, is de 80 jarige Jacob Dedoyan, een Perziër, die zich had laten naturaliseeren, met dolksteken vermoord geworden. De man werd naar het gasthuis gebracht, waar hij 'kort nadien bezweek. Men denkt dat de moordenaars van Turk- «chen oorsproDg zijn. Een der gewezen be dienden van M. Dedoyan, zekere Eremian, ïs aangehouden. De drijfveer der misdaad is tot nu toe on bekend. Het ware gevaar M. Arthur Wilson, eerste scheepslord der Engelsche Admiraliteit, heeft in een artikel, verschenen in de Daily Telegraph, ver klaard, dat eene overrompeling van het En- gelsch grondgebied onmogelijk is, zelfs in dien Engeland slechts over eene legermacht van 70,000 man beschikte. Het ware gevaar, voegt hij er bij, tegen hetwelk het land zich moet in acht nemen, is geen vreemde inval, maar alle onderbreking van den handel, of de vermindering der handelsvloot. Werkstaking der matrozen. Men bericht nu uit Londen, dat het niet rtdleenlijk de havenwerkers zullen zijn, die 55° Vervolg. Maar laten wij over u spreken en niet «ver mij, wiens leven zich weldra ten einde «poedfc. Ik wilde do hoop bij u doen herleven, 3en heb alleen op mij ne ongelukken gezinspeeld {om u te doen beseffeu dat ieder sterveling zijn Ikruis heeft en dat men, zooals ik zooeven zei lde, om aanspraak te kunnen maken op vrede !en geluk, veel en lang geledeu en gestreden tmoet hebbeD. Hoe heet gij Richard Richard Richard mompelde de bede- Jaar nadenkend. Hij had dien naam niet ver geten nog op dit oogenblik wekte hij droevi ge herinneringen bij hem op. Dit is uw voor naam, sprak hij luide. Ik bedoelde uw familie naam l Ik heb er geen, antwoordde de jongeling. Epreuve ontstelde hevig. De jongeling vervolgde Mijne afkomst is )&en geheim, ik weet niet waar ik geboren ben pn liob mijn vader niet gekend. En uwe moeder Ik was vgf, hoogstens zes jaar oud, toen ik haar verloor. Ach, dat is ongelukkig, zei Epreuve. Begrijpt gij thans dat ik reden heb om over mijn lot te klagen vroeg Richard. Ja; maar daarom moet gij niet moedeloos vorden. Woont gij te Parijs 1 - Ja! aarum oü hierheen gekomen Dat zal ik u zeggen. au eenigen afstand ran hier, op den weg naar Gray, js mijne moe- in werkstaking willen gaan, maar ook de matrozen. Ben Tillett, de sekretaris der al- gemeene haven- en kaaiwerkers van Enge land, heeft verklaard, dat hij niet gevraagd heeft om de staking te doen uitbreken tijdens de kroningsfeesten, doch indien de staking dan uitbreekt het een toeval zal zijn. Hij voegt er hij, dat de staking onvermij delijk is, in de huidige omstandigheden. De zaak van Houndsditch Maandag werden de vijf aangehoudenen, wegens het drama van Houndsditch, in het policiebureel van Guildhall langdurig onder vraagd. Bijzondere policiemaatregelen waren genomen, daar men in den hevigen mist eene ontsnapping of overrompeling vreesde. J)e policieofflcier Bryant, die door de moordenaars erg gekwetst werd, doch thans bijna genezen is, werd ook ondervraagd. Hij verklaarde, dat het Moroun zelf was die de deur opende, verscheidene revolver schoten loste, en dan in den gang vluchtte waar hij door zijne gezellen ge trollen werd. In de kamer waar Moroun zelf bezweken is, vond de policie eene schilderij, geteekend Yourka, en onder de papieren het adres van den betichte. Yourka Doubof, de verdediger der betich ten vroeg, dat het Openbaar Ministerie dui delijk zou verklaren, waarvan de betichten beschuldigd zijn. Het openbaar ministerie antwoordde dat het slechts toekomende week deze kwestie zal kunnen oplossen. Oproer In eene kerk Een vijftigtal hoeren van Stella, misnoegd omdat hun oude pastoor verplaatst was, overrompelden de kerk terwijl de nieuwe pastoor bezig was het gewoon sermoen te doen. De misnoegde hoeren vernielden stoelen en banken en beleedigden den priester. De gen darmen werden ter hulp geroepen en deden de kerk ontruimen. Achttien aanhoudingen werden gedaan. Botsingen Eene sterke bende Arnauten heeft in de streek van Tuzi een Turkschen Post aange vallen. Verscheidene dorpen waren geplunderd geworden. Twee boeren werden gedood en verscheidene anderen gekwetst. De soldaten konden de muiiers verdrijven. Vier Arnauten werden gedood. De Turksche troepen hadden een doode en vier gewonden. Da werkstakingen De werkstaking te Barcelona is nog steeds op don zelfden voet gebleven. Al de dokwer kers, de koollossers, voermans enz. zijn nu in staking. Gisteren avond werd eene meeting gehou den waarop besloten werd de staking voort te zetten. Een Franscbman die naast eene kar liep, werd door een werkstaker aangerand en erg gekwetst. Nog de sneeuwstormen. Het spoorwegverkeer is kunnen hersteld worden, op al de hanen uitgenomen tussehen Ségoira en Avilla. Daar staat do Zuider-Ex- press. Vrijdag uit Parijs vertrokken, nog altijd te wachten. De landverhuizers keeren terug. Uit Buenos Ayres wordt gemeld, dat tal rijke daglooners Argentina verlaten, daar de maisoogst vernield is. Van lslea tot 14,leu Januari zijn 3800 land- werkers naar Europa teruggekeerd. Tegen de pest. Het Ghineesch gouvernement heeft het reizigersvervoer van 2'10 en 3,le klas verbo- der in een stormachtigen Decembernacht, door de koude bevangen,op den sneeuw ineengezon- ken, mg in de armen geklemd houdende. Door aandoening overweldigd, kon de jon geling niet vervolgen. Was zij dood vroeg Epreuve, nadat bei den eenige oogenblikken gezwegen hadden. Neen, maar geheel verkleum! en bewus teloos, antwoordde Richard. En toen Een troep kunstenmakers kwam voorbij zij namen mijne moeder en mij in hun rijtuig. Zij begaven zich naar Gray, en zoodra zg daar waren aangekomen, brachten zij mijne moeder naar het ziekenhuis. Is zij daar gestorven Ik geloof het welmaar niemand kan mg daaromtrent zekerheid geven. Dat is vreemd zei Epreuve tot zichzel- ven, en luide hernam hij Wat deden de kun stenmakers met u Een van hen, de armste, de geringste, de Pias, had medelijden met mij. Vreezende dat zgn meester van den wees een koorddanser of iets dergelijks zou maken, wilde hij mg voor dat ellendig bestaan behoeden in stilte verliet hij zijne kameraden en nam mij mede. Dertien jaar lang heeft hij voor mij gewerkthij heeft 'mij laten onderwijzen hij heeft mij tot vader geweest. Ziedaar in weinige woorden mgne geschiedenis. Epreuve pinkte snel een traau weg. Maar hoe kon die man, die zelf arm was, uvoedeD, verzorgen en laten onderwijzen? vroeg hij. God had er voor gezorgd. Toen men ons vond, had mijne moeder een leerentascli aan den arm, die de brave Pias, zonder dat zijne kameraden het bemerkten, bij zich stak. In die taseli waren twaalfduizend frank in goud. den, tussehen Moukden en Ghan-Haï-Kouan, ten einde de pest te bestrijden. Voor de reizi gers van eerste klas, is eene karantiin van vijf dagen voorgeschreven. Een sneeuwval Het huis van den handelaar Nigatïa - Ken, te Kassukokunimura, is door een sneeuwval geheel vernield geworden, De handelaar, zijne vrouw, zijne vier kin deren en de meid werden onder de puinen be graven en ondanks de spoedige hulp haalde men nog slechts zeven lijken uit de puinen te voorschijn. Tempel afgebrand De Boudhische tempel van Daixye is Za terdag door het vuur vernield geworden. Een bewaker, door wiens nalatigheid de brand ontstond, sprong in de vlammen en werd verkoold. De schade is zeer groot. Stoomer vergaan. Uit Philippeville wordt gemeld, dat de vischsloep San Germaro, bemand door 7 vis- schers, met man en muis vergaan is, tijdens een vreeselijk tempeest. Verleden week werd er een herbergzanger veroordeeld voor het zingen van zedelooze en dubbelzinnige liederen. De arme drommel scheen betetterd te staan over de uitspraak, hoewol ze wel was verdiend. Een liberaal blad doet hier aanmerkeD 4 dat de straf goed besteed is, maar dat nochtans de zanger de groote plichtige niet is deze zingt slechts om eenige centen te kunnen verdie nen, maar hij zingt zulke slechte liederen, omdat hij u-eet dat zijne toehoorders zulke verlangen, dat zij er vragen van zulke soort. Welnu, hel zijn die mannen, die de groote schuldigen zijn en die in de eerste plaats zou den moeten gestraft worden. Heel wel, ant woordt een katholiek blad; wat ge daar zegt. is heel waar en wij hebben niet opgehouden zulks immer to houden staan. Maar niet al leen is dit het geval met de herbergzangers, niet alleen is dit waar in de cafés-chantants maar het is evenveel en misschien nog meer waar in zekere theaters. Hoe komt het dat men in zekere theaters zulke aardige soort vamtooneel opvoert, hoe komt het dat men er dingen verkoopt waar aan een aardige reuk is hoe komt het, dat men er zelfs liederen zingt en tooneelen ver beeldt of gezongen of verbeeld heeft die meer dan eens effenaf schandalig zijn of schandalig geweest zijn. Is dit ook de schuld van dat zekere soort publiek niet, dat niets anders verlangt dan zulken aangehran- den kost. Zijn zij het niet die de uitbuiters dier zaken in de droeve noodzakelijkheid of toch lastige beproeving brengen, om maar altijd verder en verder te gaan daar zij ze ker mogen zijn. steeds een even nieuwsgie rig, als begeerig, als laagstaande, publiek te zullen hebben. Wij zeggen een laagstaande publiek, en bedoelen hier bijlange Diet, de menschen uit de lagere standen verre van daar want wij weten ook dat men in de hoogere standen van die personen aantreft die op dit gebied ook hijzonder laag staan. Het zijn echter al zulke personen, die de groote schuld dragen van de goddelooze en zedenbedervende ver tooningen die tegenwoordig zoo talrijk plaats vinden. En is het aan het gerecht niet moge lijk die personen als medeplichtigen te tref fen, al de deftige en eerlijke menschen zullen zulke personen met den vinger aanwijzen, en over hen liet zedelijk vonnis uitspreken met te zeggen Daar zijn de bijzondere, daar zijn de hoofdplichtigen. Het liberaal blad heeft de mede- of beter de hoofdschuldigen aangetoond van de zedelooze herberggezan- gen als het blad nu logiek wil blijven, zal het van zelf de medeplichtigen kennen van de slechte tooneelvertoöningen. Zulke zaken moeten wij met een zwareh hamer vastliame- ren, in den kop van alle deftige lieden. Mijn beschermer plaatste tienduizend frank bij een notaris, en zond mij naar eene kost school. Hij kocht een muilezel, een karretje en een poppenkast, waarmede hij het land doortrok, om in zijn onderhoud te voorzien en voor mij de uitgaven te bestrijden. Hij wilde niet aan het geld raken, dat hij als een toever trouwden schat beschouwde, en waarvan hij eenmaal aan mij rekenschap zou moeten doen. Ilij verdiende niet alleen geld genoeg om de kosten mijner opvoeding te bestrijden, maar bespaarde nog ongeveer vgftienduizend frank, die, volgens hem, insgelijks mij toebehooren. Ei ei, dat is inderdaad braaf gehandeld riep Epreuve. Mijn geheugen raadplegende, vervolgde Richard heb ik mg den versclirikkelijken nacht herinnerd, die voor mij zóo noodlottig was. En sedert heb ik altijd mijne moeder voor oogen, bleek en bewusteloos op den sneeuw uitgestrekt liggen. In de hoop eenige inlichtin gen omtrent haar te verkrijgen, ben ik naar deze streek gekomen, doch in het ziekenhuis vau Gray kon men mij niet zeggen, en ik heb weinig hoop dat mijne moeder nog in 't leven is. Waren er geeue papieren in de tasch vroeg Epreuve. Geen enkel Dat alles is waarlijk zonderling, mom pelde de grijsaard. Doch, om daarop terug te komen, zijt gij van Gray naar Frémicourt vertrokken, om mejuffrouw Dupont weder te zien Neen, ik wist zelfs niet dat zij in deze streek woonde. Het was dus bij toeval dat gg de dorps kerk binnenging Neen, ik gevoelde behoefte om te bidden. Ja, ik heb u aien knielen toen waart gij te Marciiaelle. Vrijdag laatst werd een geneesheer van Marcinelle hij hoogdringendheid geroepen, om een jong gehuwd persooD, 26 jaar oud, te verzorgen. Men zegde aan den geneesheer dat de man toevallig een revolverkogel in den buik ge kregen had. De geneesheer onderzocht den gekwetste en stelde vast dat de kogel de ingewanden doorboord had en ergens in de nabijheid van den lever moest zitten. De toestand van het slachtoffer was zoo erg, dat de geneesheer hem onmiddelijk naar het gasthuis van Charleroi deed overbren gen. Daar kon men er niet in gelukken den kogel uit te halen, en het slachtoffer bezweek Za terdag, zonder tot het bewustzijn terugge- gekeerd te zijn. Weldra werd nu het gerucht verspreid, dat de man niet toevallig getroffen was gewor den en dat een drama had plaats gehad, tij dens hetwelk hij den kogel in den huik kreeg. Dat gerucht kwam ook de politie ter oore en het parket werd verwittigd. Zóndag kwam het parket ter plaats en Maandag werd het lijk geschouwd. Da uitslag van het onderzoek is nog niet gekend. Brussal. Diefstal van 100,000 frs. Het onderzoek ingesteld aangaande den dief stal van 100,000 frs. gepleegd ten nadeele van de Nationale Bank van België, is nog niet voltrokken. De gevangen genomen garde en chef-garde blijven niettegenstaande de be wijzen welke op hun hoofd wegen loochenen. Het parket heeft 1111 den diefstal willen ter plaats onderzoeken en is naar de Noordstatie geweest met de twee verdachte personen. Gansch het tooneel van den diefstal werd hersteld, doch niettegenstaande alles, blijven do betichten loochenen. Dronhemansgevecht. Maandag avond was zekere Egidius S... in een koffie huis der Hoogstraat binnengegaan en reeds goed bedronken zijnde, weigerde de bazin hein drank te schenken. Daarop werd S... woedend en sloeg met een stoel al kapot wat er in het huis te vinden was. Toen een policieagent binnenkwam, stootte S... hem met het hoofd omver. Het is slechts met de medehulp van drie jongelingen, die ook hun deel in de schuppen, stooten en vuistslagen kregen, dat men er in gelukte deu man naar het policiebureel te voeren. De koude. Werklieden van Olli- gnies kwamen Maandag morgend uit de Lu- xembürgsche statie en wandelden langs den Waverschen steenweg. Eensklaps viel zekere Guillaume D... uit Lïnal, als een© massa-ten gronde. Daar hij, niettegenstaande al de zor gen welke men hem toediende, zonder ken nis bleef liggen, ontbood men een geneesheer iiit den omtrek. Deze besfaligde, dat do per- Soort door eenen bloedopdrang, veroorzaakt door de koude, getroffen word. De armoede. In eeiie afschuwelijke zolderkamer der Huishoudenslraat woonde sinds eenigen tijd een oude koel sier. Hij was stilaan doodarm geworden. Hij had niets meer om voeding of kleederen te koopen. Verleden Woensdag verliet hij zijne wo ning en zegde aan zijne geburen dat zij hem niet meer levend zouden terugzien. Sinds dien is hij niet meer gezien geweest. Alles doet vreezen, dat de ongelukkige ouderling, door de armoede geprangd,een einde aan zijn leven zal gesteld hebben. Bijna onthoofd.Een genaamde Henri M.., chauffeur aan een auto-taxi voerde gis teren een klient in snelle vaart langs den Vilvoordschensleenweg. Hij werd eensklaps door een gebroken telefoondraad aan de keel niet zoo moedeloos als nu. Richard liet het hoofd op de borst zakken. Gij hebt mij nog niet gezegd waarom gij naar Frémicourt zijt gekomen 1 Naar aanleiding van eene inlichting, die Milet, de herbergier te Saint-Irun mij had ge geven. Mijne moeder had namelijk een paar dagen gelogeerd in de kamer, die ik nu drie dagen geleden voor een maand gehuurd heb. Hg heefteen voornaam uiterlijk, even als de andere, sprak de grijsaard tot zichzel- ven hij logeert te Saint-Irun bij Milet, evenals de andere. O, het is zonderling, het is waar lijk zonderling Verwonderd over het peinzend voorkomen van den grijsaard, zweeg Richard. Epreuve hief eensklaps het hoofd weder op en vroeg Iloe zijt gij to weten gekomen dat uwo moeder te Saint-Irun heeft vertoefd Toen ik voor de herberg van Milet afstap te, herinnerde ik mij dadelijk dat ik die twee steenen honden aan weerszijden van de stoep reeds vroeger had gezien. Epreuve hief bevend de handen ten hemel. Ik ondervroeg den herbergier, vervolgde Richard lig wist nog zeer goed, ongeveer dertien jaar geleden een vrouw met haar kind geherbergd te hebben. Herinnerde hij zich ook nog hoe die vrouw, uwe moeder er uitzag Ja zij was lang, mager en droevig ge stemd zij had een schitterenden, ernstigen blik en was buitengewoon schoon. Had zij zwart haar Volgens zijn zeggen had zij schoon zwart haar. Wist hij nog iets bijzonders dat op uwe moeder betrekking had Hij zeide mij ook nog dat een man uit de omstreken van Saint-Irun haar was komen gevat en zou zeker onthoofd geweest zijn zoo den draad niet gebroken ware. Hij bekwam eene erge snee in de keel en moest verzorgd worden in eene naburige apotheek. Hij word vervolgens naar zijne woning gevoerd. Een drama vermeden. Gisteren morgend drong de genaamde B..., die sinds ongeveer twee jaar van zijne vrouw geschei den leefde, in hare kamer, Huidevelterstraat, en wilde er hare meubelen aan stukken slaan. Toen de vrouw hem zulks wilde- beletten, haalde hij een revolver te voorschijn, welke hij bij eene buurvrouw gestolen had. Geluk kiglij k kon vrouw B..., haren man het wa pen ontrukken, toen hij den haan zou over trekken. Op het hulpgeroep van vrouw B..., kwa men geburen toegeloopen, die den woesten kerel aanhielden en in handen der policie overleverden, B..., is opgesloten. Aangehouden. Maandag morgend, rond drio ure, bemerkten agenten eenen gast wiens uiterlijk veel argw aan inboezemde. Zij naderden hem, doch do gast zette het op een loopen. De ag-enten konden hem vatten en de gast werd in 't bezit gevonden van een bos sleutels en van een houtbeitel. Hij ver keerde ook nog in banbreuk. Aktiën gestolen. Ten nadeele van vrouw Van Ilemelryck, wonende Slachthuis- straat, hebben ongekende dieven zes obli gation van Brussel gestolen. De diefte moet gepleegd zijn, tijdens eene korte afwezigheid van vrouw Van Hemelryck, De Spaansche bedriegers. Maandag kreeg M. Deprez, handelaar, Waterlooschen steenweg, een brief van een der beruchte Spaansche bedriegers, waarin hem een groot deel van eenen schat beloofd werd, natuur lijk tegen betaling eener geldsom. De brief is aan de policie overhandigd. Botsing. Maandag namiddag is een kamion met een tram in hotsing gekomen op het gebied van de 3e divisie. De slag was zoo gewelJg dat de kamion gansch in stukken geslagen werd en de voerman Devos op de straatsteenen geslingerd. Devos werd met erge kneuzingen over gansch het lichaam op genomen. Een onderzoek is ingesteld. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. G Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in allo goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Schaarbeek. Bijna verdronken. De schoenmakersgast Alfred Dubois, wonende Groendreef, sukkelde Zondag avond op de Fabriekenkaai in de vaart. Eenige voorbij* gangers snelden den drenkeling ter hulp en konden hem op 't drooge brengen. Hij had reeds het bewustzijn verloren en men moest lang w erken om hem tot het leven te kunnen terugroepen. Ukkel. Hoeve afgebrand. Maandag namiddag brak een hevige brand uit in de hoeve Mossehnans, Fort-Jaco, Waterloo schen steenweg. Alleen het vee kon gered w orden. De hoevois ten gronde vernield, De vrouw verandert dikwerf, maar nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd de uitmuntende Bitterpeeën der Trappisten Vincart. 1500 Vorst. Brand. Maandag rond 9 1/2 ure van den avond zagen voorbijgangers een dikken rook opstijgen uit de vensters van de koordenmakerij van M. N.., uit de Water straat te Vorst. Brand was ontstaan in de pakhuizen. Men gaf aanstonds het alarm. Doch de bewoners waren uitgegaan en men moest eene deur in loopen om den brand die op het gelijkvloers woedde te kunnen bekampen. Men gelukte er evenwel in na een half uur werkens den brand to beperken hij twee der magazijnen van het gelijkvloers; de hoogere verdiepen kon men vrijwaren. De schade is zeer groot. bezoeken. Hoe heette d e man Pas kort in de zaak. van zijn oom zijnde, kende hij hem niet. Wist hg ook wat tussehen uwe moeder en dien man is voorgevallen Neen! Maar ik herinnerde me dat die man me in zijn armen genomen, op zijn kniecn gezet en gekust heeft. Hij weende, mijne moe der weende ook. Ik geloof vast dat hij het in de tasch gevonden goud aan mijne dierbare moeder heeft gegeven. Epreuve was ten prooi aan een hevige ont roering. Allerlei gedachten doorkruisten zijn brein. Ofschoon in hetgeen hij gehoord had verscheidene duistere en voor hem onverklaar bare punten waren, twijfelde hij er niet meer aan, dat de jongeling met wien hij sprak, de zoon van Jeannette Dupont was. Toen werd het hem eensklaps duidelijk wat de aanleiding was geweest tot den moord, waarvoor hij was veroordeeld geworden, en tevens begreep hg de rede van het plotseling verdwijnen van Jeannette. Zooveel mogelijk zijn ontroering bedwingen de, liei'nam hg Ge hebt mij nog niet gezegd welke inlich ting van den kastelein u bewogen heeft, naar Frémicourt te gaau. Mijnmoeder heeft Saint-Irun in een storm achtigen nacht verlaten. Op 't punt staande 0111 te vertrekken, heeft zij aan Milet den naas ten weg naar Frémicourt gevraagd, en ik ben er nu heen gegaan in de hoop er iets aan te treffen, dat weder een herinnering bij me zou opwekken. En hebt ge iets gevonden Neen Ach, ik vergis me. Om mijn onge luk te vergrooten, heb ik mejuffrouw Dupont wedergezien. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2